Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) bb.bocs válasza bb.bocs (#25000) üzenetére


bb.bocs
őstag

csak ha bedugom a tunert akkor kezd hülyülni a gép.ez mi lehet?

(#25002) bb.bocs válasza bb.bocs (#25001) üzenetére


bb.bocs
őstag

most a semminél csinálja. ezt nem értem ha valaki látott már ilyet szóljon

(#25003) sowi válasza bb.bocs (#25001) üzenetére


sowi
őstag

szar a tuner? szar az usb? a memoria? eleg nehez igy latatlanban mondani ra valamit, az is lehet, hogy siman beszoptal valami virust

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25004) bb.bocs válasza sowi (#25003) üzenetére


bb.bocs
őstag

semmi nem lehet rossz.lehet vírus.lefuttatom

(#25005) bb.bocs válasza sowi (#25003) üzenetére


bb.bocs
őstag

2*

[ Szerkesztve ]

(#25006) Ubul86 válasza bb.bocs (#24999) üzenetére


Ubul86
őstag

pen drive-ra rátetted,ahogy a leirás irta,és azt bootoltattad ? mert akkor mennie kell

(#25007) csabi_93


csabi_93
csendes tag

Sziasztok!
Nem vagyok biztos abban, hogy ezzel a hibával jó helyre írok, de azért itt is megpróbálom, a "notebook hibák" topikban senki nem válaszolt a kérdésemre, gondolom senkinek sincs ötlete, vagy csak elsiklottak fölötte a szakik.
Év elején az Acer Aspire 5720G típusú notimban tönkrement az nVidia 8400m GS, a szokásos gyári hibával. Ezután némi olvasgatás után arra jutottam, hogy -mivel elvileg kompatibilis vele- veszek bele egy nVidia 9600m GT-t (512mb DDR3). Direkt Acer BIOS-ost kerestem, végül meg is találtam, megrendeltem, megérkezett, betettem a helyére, elindult rendesen a gép. Az első probléma akkor jött elő, amikor az nvidia.com-os driverek fel sem ismerték, hogy nV kártya van a gépben. Szerencsére mikor olvasgattam vásárlás előtt, rátaláltam [erre az oldalra] , ahol módosított drivereket lehet leszedni különböző kártyákhoz. Fel is mentek a friss driverek a .inf módosítása után, csak random időközönként elfeketedett a kép, majd néha kékhalállal újra is indult. Sok szenvedés után találtam egy drivert ami működik, azóta ezt használom, de ez elég régi, és szeretném frissebbre cserélni mostmár, mert néhány játék el sem indul, csak kiírja, hogy régi a driver, frissítsd.
Remélem tudtok segíteni, köszi előre is!

(#25008) Müszi válasza csabi_93 (#25007) üzenetére


Müszi
senior tag

Szevasz!
Gondolom a rendszer biosát is frissítetted, bár nem vagyok benne biztos, hogy a gép supportján lévő elég lenne neked. Talán a gyártónál kéne próbálkoznod, hátha küldenek neked hozzá valót. Hallottam már ilyenről, mert nagy valószinűséggel ez okozza a problémádat.
Nekem is volt egy 7720ZG Aspire-om és abban is elpusztult a 8400MGS. Szemeztem jó erős VGA-k kal, de a fenti okok miatt nem mertem bevállalni. Inkább beszereztem egy 8600MGS-t ami előtte gyárilag volt egy Acer-ben és azzal jól elvoltam. Az élőző tulajnak is meggyűlt a baja az erősebbre cseréléssel. Ugyan ő ha jól emlékszem valami moddolt biosos ATI kártyával próbálkozott, bár gondolom ez nem boldogít.

[ Szerkesztve ]

(#25009) sowi válasza Müszi (#25008) üzenetére


sowi
őstag

ati 3470 siman megy benne buveszkedes nelkul

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25010) bb.bocs válasza Ubul86 (#25006) üzenetére


bb.bocs
őstag

igen.

"lefuttattam virusellenörzést,5 vírust talált. de homesísnél is még mindig lefagyogat vagy lefagy a gép

(#25011) bb.bocs válasza bb.bocs (#25010) üzenetére


bb.bocs
őstag

érdekes dologra jöttem rá. újratettem a net framework öt, a homesyst, az usb tunert, és most is kicsit akad, de most nem fagy be,és már mondhatni eddig jó :) ezek szerint driver gond volt, ami az egész gépet belassította fagyasztotta. ez lehetséges hogy ennyire? :D

(#25012) sowi válasza bb.bocs (#25011) üzenetére


sowi
őstag

lehetseges

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25013) Ubul86


Ubul86
őstag

Aspire 7720G-hez felső burkolati panelt, amiben a power gomb van, honnét tudnék még szerezni? Esetleg ebay-en erre a részre hogy keressek rá? Csak úgy vettem, hogy már lötyögött a power gomb,gondoltam helyre teszem,de amint leszedtem a burkolatot, a gomb kiesett :D gondoltam visszateszem, az egyik pöcök még tartja de van egy olyan érzésem, hogy valami még hiányzik XD Szóval gondoltam egy hotkeyes-power gombos burkolatot áldoznék még rá. Hardverapróra már írtam, csak gondoltam itt rákérdezek, hátha gyorsabban megtudom oldani :) Most perpill nincs bent a power gomb :D

5530amat szétszedtem szintén, gondoltam megnézem az ottani power gomb állapotát, és hát ott még van valami plusz, ami miatt, ha benyomom a gombot, egy rész lehajlik..hát itt nincs :D azt meg onnét nem tudom kivarázsolni ~.~

[ Szerkesztve ]

(#25014) csabi_93 válasza Müszi (#25008) üzenetére


csabi_93
csendes tag

Szia! Köszi szépen a segítséget, akkor megpróbálkozok egy levéllel, bár nem látok sok esélyt rá, hogy így lesz belőle valami.. :)

(#25015) Ubul86


Ubul86
őstag

még annyit kérdeznék, hogy normális a 7 mp-s bootolás. Értem arra, hogy bekapcsolom - fekete képernyő , kb 5 mp-nél kicsit világosabb lesz a kép , utána 7-8 mp között bejön az Acer felirat. Gondolom nagy hülyeséget kérdezek, de az előző videókártya chip hibás gép után az emberben ott a para, hogy nehogy ezzel is gondok legyenek, még ha nem is integrált ebben. Csak még most derüljenek ki gondok, míg az eladó állja a garit :D A ventillátort kérdeztem hogy nem para az, hogy ki -be kapcsolgat ? Jó ,sejtem hogy azért mert ingadozik a hőmérséklet, csak kicsit zavraó hogy nem folyamatosan duruzsol, hanem bekapcsol kikapcsol (nem azonnal, hanem amíg egy adott hőmérséklethez ér, ahogy nézem AIDA-val)

(#25016) csabi_93 válasza Müszi (#25008) üzenetére


csabi_93
csendes tag

Na, felvettem a supporttal a kapcsolatot chat formájában, de nem hogy BIOS-t még értelmes dolgokat sem nagyon adott/ írt, nemes egyszerűséggel azt mondta, hogy vegyem fel a kapcsolatot a vga gyártójával... :D Valami hasonlóra számítottam mondjuk.. :D

(#25017) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy a képernyő oldalán megjelentek kis csíkok?a képen látni is. Ha meg van feszítve a kijelző akkor jó. Kontakt hibás lehet?

[ Szerkesztve ]

(#25018) Muerte válasza suspect (#25017) üzenetére


Muerte
addikt

Valószínű a szalagkábel nem érintkezik rendesen.Biztos hogy nem vga hiba,annak más jelei vannak.

[ Szerkesztve ]

(#25019) suspect válasza Muerte (#25018) üzenetére


suspect
aktív tag

Ennek mennyi lehet a javítása?
Meg még az lenne a kérdésem, hogy a touchpad meghalt de van hozzà egy új.
Szerintetek otthon megpróbáljam a cserét vagy mint "kezdő" ezt inkább bízzám a szakikra?

(#25020) Muerte válasza suspect (#25019) üzenetére


Muerte
addikt

Bízd szakemberre mind a kettő problémát inkább.Kérj árajánlatot mennyiért csinálnák meg,de biztos nem kérnek el ennyi munkáért sokat.

(#25021) suspect válasza Muerte (#25020) üzenetére


suspect
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat :R

(#25022) sowi válasza suspect (#25021) üzenetére


sowi
őstag

inkabb kijelzo gond lesz ez, nem szalagkabel, mozgatasra valtozik?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25023) suspect válasza sowi (#25022) üzenetére


suspect
aktív tag

mozgatásra nem, csak ha megfeszited a kijelzőt

(#25024) sowi válasza suspect (#25023) üzenetére


sowi
őstag

akkor inkabb LCD panel mint kabel

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25025) suspect válasza sowi (#25024) üzenetére


suspect
aktív tag

és az mennyibe fájhat?
Valamint ez később terjedhet, vagy itt ennyi és kész?

(#25026) Muerte válasza suspect (#25025) üzenetére


Muerte
addikt

Ugyan úgy lehet kontakt hiba,inverter vagy LCD hiba is.Ezt egy képről senki nem tudja 100%-osan megállapítani.Meg kell nézetni egy szakemberrel és kiderül mi az ábra.

(#25027) suspect válasza Muerte (#25026) üzenetére


suspect
aktív tag

akkor megnézetem hátha csak kontakt hiba, jobban örülnék ha csak az lenne :D

(#25028) Muerte válasza suspect (#25027) üzenetére


Muerte
addikt

Azt elhiszem :DDD Van itt pár kép szalagkábel hibáról [link] Hasonló függőleges csíkozódás mint nálad,persze ettől még lehet LCD gond is.

(#25029) suspect válasza Muerte (#25028) üzenetére


suspect
aktív tag

hát reménykedek :D LCD-ket néztem most neten, 15K körül vannak :(

(#25030) Muerte válasza suspect (#25029) üzenetére


Muerte
addikt

Hát attól függ mennyit ér a noti,de nem olyan vészes ár az a 15K egy panelért.

(#25031) suspect válasza Muerte (#25030) üzenetére


suspect
aktív tag

Hát egy Acer Aspire 3100-ról van szó
pöppet van a gyári szint felett

(#25032) suspect válasza suspect (#25031) üzenetére


suspect
aktív tag

de még lenne egy hülye kérdésem, hogy ebbe a gépbe csak AMD procit dobhatok bele? mert ahogy néztem az AMD-sek ebbe nem túl izmosak

[ Szerkesztve ]

(#25033) sowi válasza suspect (#25032) üzenetére


sowi
őstag

csak azt

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25034) suspect válasza sowi (#25033) üzenetére


suspect
aktív tag

ezt találtam mint legerősebb AMD Turion
ennél van erősebb amit bele tudok rakni?

(#25035) Ubul86


Ubul86
őstag

az milyen hibára utalhat, ha hang van, kép nincs gép bekapcsoláskor? (másik laptop,szerencsére nem az újonnan beszerzett 7720G :D ), Videókártyára gyanakszok

(#25036) Lacika0002 válasza kororo (#24945) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Estét!
Megérkezett a T8300 a notihoz. Tökéletesen megy Extensa 5220-al, eszméletlen a teljesítmény növekedés.
Gyári proci: celeron M560 2.13Ghz 1MB 533mhz
Új: C2D T8300 2.4Ghz 3MB 800Mhz
Nem melegszik annyira a noti, átlag 35-40 fok.
De viszont ha az energiagazdálkodást teljesítményre állítom, 8% os overclock van, 2.6-ra felmegy a proci. Ez mitől lehet?

(#25037) Müszi válasza Lacika0002 (#25036) üzenetére


Müszi
senior tag

Szevasz!
Ez természetes dolog. A T8xxx-es procik támogatják a VT-t. Nekem ilyen volt anno a Toshibámban és ez is feltekerte magát néha 2,3Ghz-re. Persze ez nem azonos a mostani turbobost-tal, ami az I5M prociktól felfelé van jelen, ráadásul emlékeim szerint random húzta magát, nem feltétlenül akkor amikor szűkség is volt rá. Ettől függetlenül jó dolog és jó kis procik ezek. Mivel már 45Nm- es tecnológiával készülnek, azonos órajel mellett kevesebb hő fejlődik. Nálad ráadásul a két mag belépése dob rengeteget a sebességen, mivel ha jól tudom az a cerka csak egymagos volt. Szerencséd, hogy a chipset és a bios támogatja az újat, de gondolom ennek utána néztél, mielőtt megvetted.

[ Szerkesztve ]

(#25038) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok

Mobile AMD Turion 64 ML-36, 2000 MHz (10 x 200)
ez 1 magos?

(#25039) Ubul86 válasza suspect (#25038) üzenetére


Ubul86
őstag

(#25040) suspect válasza Ubul86 (#25039) üzenetére


suspect
aktív tag

melyik a legerősebb proci amit bele tudnék tenni egy Acer Aspire 3100-be?

(#25041) tib-bee


tib-bee
tag

Sziasztok. Most vettem egy Acer Aspire 5560G notebookot. Nagynehezen felment rá a Win7, de a frissítések közben kifagyott. Ujraindítás után mikor elkezdené tölteni a winddost kifagy. A biosba sehogyse tudok már belépni, hiába nyomom bekapcsoláskor az f2-őt. Nem bootol be semmiről. Csökkentett módban is kifagy. Találkoztatok már ilyennel? Nem vagyok én se kezdő, de ilyet még nem láttam. Örülnék ha tudnátok segíteni. Köszönöm.

(#25042) Ubul86 válasza tib-bee (#25041) üzenetére


Ubul86
őstag

másik rammal próbálgattad -e már? nekem az első az jutott eszembe hogy talán az, windows felrakásánál voltak nekem is ilyen problémák, és kiderült hogy a ram a ludas...más kérdés a bios :S

(#25043) sowi válasza tib-bee (#25041) üzenetére


sowi
őstag

ujonnan vetted?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#25044) tib-bee válasza sowi (#25043) üzenetére


tib-bee
tag

Igen, ujonnan. Egy par perces aramtalanitas helyrerazta. Azert ujrahuztam a wint. Minden driver es frissites felment. Mar csak annyi gond van hogy ujrainditasnal es leallitasnal, mikor a win mar leallt kifagy. Ez meg rejtely. Vagyis mintha mar nem is fagyna, hanem csak nem kapcsol ki.

[ Szerkesztve ]

(#25045) Muerte válasza tib-bee (#25044) üzenetére


Muerte
addikt

Energia gazdálkodásban megnézted nem-e alvó állapotba helyezi magát leállítás helyett?

(#25046) tib-bee válasza Muerte (#25045) üzenetére


tib-bee
tag

Nem. Majd csak holnap fogom tudni. De sztem is valami hasonlo beallitas problema lehet.

(#25047) kalmancsaba


kalmancsaba
tag

sziasztok van egy 5735z-m ma jutottam hozzá még délelőtt memt szépen aztán magára hagytam pár órára és mire visza mentem már csak annyit csinált h bekapcsol ledek villágitanak optikát inditsa de ezt csak töltővel aksiröl semmi mo lehet a gond?

Üdv Kálmán

(#25048) Lacika0002 válasza Müszi (#25037) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Helló
Legalább 1 hétig lestem a netet, hogy biztos támogatja e a C2D-t. Igen a celeron 1 magos volt, de iszonyat lassú volt már néha, 2 mag hatalmasat dobott a gépen. Hűtőventi alig megy benne már csak szinte a HDD hanját lehet hallani :D
Lehet én is beszerzek egy ilyen notit :D :D

(#25049) triklin


triklin
tag

Sziasztok

Van egy acer aspire 5755g notim i7 2670qm-el.
A problémám nem újkeletű, melegszik és gyorsan merül. Ennek szabályozására keresnék én alternatívát, de nem találtam semmi használhatót. Milyen programmal tudnám szabályozni a processzor órajelét, turbót, ht-t ki/be kapcsolni stb? Van erre lehetőség?
Amikor kell (renderelés stb) jól jön a 8 szál+turbó, de olyankor töltőn van, nem számít a fogyasztás (bár ilyenkor nyalja a 100 fokot még hűtőpadon is... :( ) viszont amikor csak filmeznék stb, nagyon hátráltat az alig 1,5 -2 órás üzemidő.

Próbáltam az epowert -de feltelepítés után nem működött, el sem indult. Bios nagyon le van korlátozva, más erre használható programot meg nem ismerek.

Tudnátok nekem segíteni?

Köszönöm
Üdv.

(#25050) sowi válasza triklin (#25049) üzenetére


sowi
őstag

cpu managementet allitsd 99%-ra es akkor nem megy a turbo

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.