Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) dmc válasza bb.bocs (#24000) üzenetére


dmc
aktív tag

Nekem ennyi idő volt ma kaptam az emailt hogy feladták.Megkérdezik mikor jöjjenek érte hova meg minden.Nekem aksi meg videokártya volt a gond az egyik az n em töltött fel soha 100 % ra a másik meg valamikor felmelegedett mint a fene valamikor ugyanannál a játéknál meg " hideg " maradt.
Tehát nem tudom neked mennyi idő lesz a géped.A Csehekhez viszik ki.
Hívd fel őket ad le a hibát aztán megmondják mit kell csinálnod vele.

(#24002) bb.bocs válasza dmc (#24001) üzenetére


bb.bocs
őstag

mi a szám:D? :D felhivom majd megkérdezem holnap este.... meddig hivható? holnap

amúgy nem értem, mert most eléggé összeomlik a gép... rendszert ujratettem, és alig telepiti fel rá a drivereket, meg ilyenek( 2 partició van) lehet csak formázni kéne az egész vinyót, amit nem tehetek meg, nemtudok 40gb ot hovatenni

[ Szerkesztve ]

(#24003) dmc


dmc
aktív tag

http://acer.shop.hu n nézd meg a telefonszámot.

[ Szerkesztve ]

(#24004) bb.bocs válasza dmc (#24003) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi

(#24005) bb.bocs


bb.bocs
őstag

még megpróbálom leformázni az egész vinyót... hátha az a gond. ( elötte valahogy szétdarabolok 1 fájlt, és kiirom valahogy... átha.)

(#24006) bagyusz válasza bb.bocs (#23998) üzenetére


bagyusz
őstag

A szervizben elsősorban a dvd rom-ra feldobják az új firmware-t amit házilag is meglehet csinálni. Aida/everest progival kilehet olvasni a dvd pontos tipusát google-be beilleszted és hozzáteszed azt hogy firmware és gondolom első linken meg letöltöd a legfrissebbet hozzá.

(#24007) bb.bocs válasza bagyusz (#24006) üzenetére


bb.bocs
őstag

nincsen hozzá...
PIONEER DVD-RW DVRTD11RS
..

[ Szerkesztve ]

(#24008) bagyusz válasza bb.bocs (#24007) üzenetére


bagyusz
őstag

Akkor sajnos szerviz :( Nekem az lg meghajtónál nem akart dvd rw-t írni aztán egy firmware frisi segített.

(#24009) bb.bocs válasza bagyusz (#24008) üzenetére


bb.bocs
őstag

nen tudod hogy ők mikor postázzák ki külföldre? hétfön küldik a cuccokat vajon? vagy amikor leadom azonnal?(amit kétlek)

(#24010) dmc válasza bb.bocs (#24009) üzenetére


dmc
aktív tag

én leírtam
hétfőn délután 2 kor felvették 23 órakor elhagyta az országot kedd 6 kor cseheknél volt 8 kor átvették a címen
nekem így ment a DHL vitte a fuvarlevélen van egy szám azon végig tudod követni merre tart a csomag majd vissza az UPS nél ugyan ez van

[ Szerkesztve ]

(#24011) dmc


dmc
aktív tag

Valaki nem tud erre valami megoldást:

Van egy Acer Aspire 5746G laptopom lehet hogy hülyeséget kérdezek de most van benn egy I3 proci tudom én ezt cseréltetni ha igen akkor mekkorára lehet cseréltetni?
Vagy hol lehet utánanézni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#24012) monkyx


monkyx
tag

Üdv aspire 5520g laposrol lenne kérdésem milyen patch kell a biosnak hogy fogadja a 9600gt karimat amit egy msi laposbol vettem ki ? 30 perces pitstop van mielött bármit is csinálna a gép irja hogy a vga biost frissitsem fel valaki esetleg?

(#24013) bagyusz válasza monkyx (#24012) üzenetére


bagyusz
őstag

Ha minden igaz akkor egy mezei bios frisi segítene, ha ez mégsem oldaná meg akkor viszont maga a vga-n kell vga biost módosítani.(valószínű, hogy a vga bios-ban nincs benne az acer aláírás)

Van bios post kép?

[ Szerkesztve ]

(#24014) monkyx válasza bagyusz (#24013) üzenetére


monkyx
tag

szia igen van ha beteszem a karit akkor kiirja hogy frissitsek olvastam itt az egyik kollégánál hogy bios patch kell hozzá hogy menjen másik gyártó karijával is rendesen a bios fress már megvolt a lapon

(#24015) bb.bocs


bb.bocs
őstag

amúgy, az 1 év garancia a dvd iróra is vonatkozik, és az is 1 év ugye? nem úgy mint az akksi hogy félév.

(#24016) Peak válasza bb.bocs (#24015) üzenetére


Peak
addikt

de ezt a fél évet honnan szeditek?
az eredeti notebookban levő akkura a noti garija érvényes, azaz 1 év.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24017) bb.bocs válasza Peak (#24016) üzenetére


bb.bocs
őstag

én úgy tudom hogy fél év garncia van rá. én azt olvastam

(#24018) Peak válasza bb.bocs (#24017) üzenetére


Peak
addikt

az önállóan vásárolt, különálló akkura igen, amit csak úgy magában veszel.
a géphez csomagolthoz 1 év ( vagy épp amennyit adtak rá, 2 vagy 3 is lehet - tipustól vagy akciótól függően ).

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24019) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

Hello midnenki
Régen jártam erre, hálisten nemvolt rá szükségem. Most azonban eladóvá vál a kis gépem. Ha valakit érdekel PÜ! :)) [link]

Üdv: Zsolti

(#24020) Wlac


Wlac
Ármester

Üdv újra all!

Aspire 5536G típusú laptopomhoz nézek éppen töltőt. Találtam számosat, ami jó, de nem tudom, hogy hány A-snak kellene lennie. Ezen az oldalon is három félét sorolnak fel az én gépemhez, és nem igazán tudom, hogy melyiket kellene megvennem. Nem tudom, hogy miben térnek el, ha vaktában kellene tippelnem, azt mondanám, hogy a töltés sebességében, de ez csak kósza ötlet.

“The wha-"

(#24021) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

3830tg-t honnan lenne érdemes vásárolni? Nézegettem több bolt árait is, de tavaly nyár óta nem változtak semmit (sőt, volt ahol még emelkedett is az ára). Esetleg van valakinek ötlete?

Köszi!

(#24022) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Tud nekem valaki segiteni abban hogy van aspire 7750g notebookom és az lenne a gondom ha teljesen tropára ment a windowsom akkor hogy tudom a rejtett particiorol ujra telepiteni ? Hogy tudom elöhozni a rejtett particiot bekapcsolás után mit kell megnyomni ?

(#24023) monkyx


monkyx
tag

Helló olyan kérdésem lenne hogy egy emachines e520 as laposba milyen kétmagos procit tudnék belerakni a mostani 575 ös cerka helyett?

(#24024) Year


Year
tag

Sziasztok!

Egy 7750G notim van. A hdmi-n mekkora felbontást tud kiküldeni? tudja a full hd-t?

(#24025) ficere


ficere
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne volt egy acer noti amin csak akkor volt kép ha félig volt kinyitva.Cseréltek benne lcd szalagkábelt,és most kinyitva csak háttérvilágitás van.Valakinek nincs valami ötlete?

Machete nem ír sms-t

(#24026) dmc


dmc
aktív tag

Most kicsit kiábrándultam az Acer böl!
Visszajött a gépem gar javításból és kicsit érdekesen :
500 GB vinyó helyett kaptam egy 250 GB osat
NVIDIA® GeForce® GT 320M 1GB videokártya helyett alaplapi videokártyát ír ki!
Kicsit érdekes ez az egész.

(#24027) Year válasza dmc (#24026) üzenetére


Year
tag

Húúúú, az már kellemetlen!

(#24028) dmc


dmc
aktív tag

Nekem mondod :D
Holnap megint telefon kiváncsi leszek mit mondanak gondolom megint küldjem vissza:D
Ennek ki lehet kapcsolni a videokártyáját valaki megtudja mondani?

(#24029) Year válasza dmc (#24028) üzenetére


Year
tag

Tépd le a fejüket,ezzel téged meg károsítottak!

Videóhoz meg nem értek:)

(#24030) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Acer laptopban HDD boot előtti ujjlenyomat ellenőrzési funkciót ki lehet kapcsolni BIOS-ban vajon?

(#24031) Peak válasza dmc (#24026) üzenetére


Peak
addikt

Én először megnézném a HDD tipusát és arra gugliznék rá, mert lehet, hogy Image copyt csináltak, és csak úgy látszik mint ha 250es lenne.

Aztán mivel hogy a leirásod alapján Optimusosra saccolnám a gépet, megnézném, hogy a BIOSban milyen videobeállitások vannak, py. Hybrid vagy ezzel ekvivalens, hogy alapban az integrált VGAval jön fel az OS, de aztán terhelésre bekapcsol az nVidia. Ugyan ez állitható a VGA driverben is, hogy kapcsolható legyen.

Légy szives mindezeket dokumentálva írd meg nekünk a válaszokat, még akkor is, ha kiderül, hogy az Acer mindent jól csinált, csak esetleg neked járt előbb a szád/ujjad, mint kellene. Thx.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24032) varosivadasz


varosivadasz
csendes tag

sziasztok.van egy acer aspire 5741G laptopom.most telepítettem újra a rendszert de nagy problémám van.minden videó elindításakor lefagy a gépem.ugyan ez volt akkor is amikor megvettem és elsőnek bekapcsoltam előtelepített win 7-el.akkor valahogy megoldottam ezt a problémát de sajnos elfelejtettem hogy hogyan sikerült.légyszi segítsetek.

(#24033) GabrielLTD


GabrielLTD
csendes tag

Sziasztok. olyan kérdésem lenne, van 1 acer aspire 7520g (504G32Mi) laptopom, ma hazaértem melobol és asszony azzal fogadot, többször kékhalállal elszált ma, ami nem is lenne nagy problema, erre meg szeretném nézni mi a helyzet bekapcsolom és még mielött a bios adatokat irná ki is kapcsol, aztán magátol megint be, megint ki. semmit nem lehet csinálni, ezt a müsort is addig csinálja mig ki nem huzom a tápkábelt. Ötletek??? (nem vagok noob, szoktam kitakaritani, mivel gépeket is szerelek, tudom ram probléma szokot lenni, amit mozgatással meg lehet oldani na szoval ez nem az) egyéb ötlett???? elöre is köszi

(#24034) momo2828 válasza Year (#24024) üzenetére


momo2828
tag

Természetesen tudja. Nálam 1920*1200 felbontás mellett még a hangot is hdmi-n küldöm ki, és nincs vele probléma.

(#24035) Year válasza momo2828 (#24034) üzenetére


Year
tag

Kössz szépen:) Amúgy a billentyüzeted neked is vacakol? Nekem sokszor nem írja le a betüket.

(#24036) viktor00701


viktor00701
csendes tag

http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/560365_361388253912720_100001246458356_1130224_729096457_n.jpg

Egy acer 3105 nwlmi laptopról lenne szó. Egyszerűen nem tudjuk mi a baja. Kisvárosban lakunk elvittük szerelőhöz(2 hónap alatt) annyit tudtak mondani hogy ők nem tudják mi a baja mit lehet vele csinálni. Biosba be tudunk lépni de tovább sehogyse tudunk jutni. Valakinek valami ötlet esetleg? Bármi tanácsot megfogadok!! Válaszotokat előre is köszönöm!

(#24037) (Bundás) válasza viktor00701 (#24036) üzenetére


(Bundás)
addikt

BIOS-ban LOAD default cucc után esetleg? Egyébként ha F1-et nyomtok a hibakódok után mi történik?

(#24038) viktor00701 válasza (Bundás) (#24037) üzenetére


viktor00701
csendes tag

F1 nyomás utánna tovább jön bejön az hogy :
-csökkentet
-csökkentet hálozat
-legutolsó etc...
....
Akármire rámegyünk a windows betöltés ablak lefagy/megáll...
megprobáltuk már újra rakni a windowst de az is az első újraindulásnál meghal fekete képernyő jön be...

Bios default beállítással semmi se változik ugyanez marad.

(#24039) tkesy válasza viktor00701 (#24038) üzenetére


tkesy
őstag

Ha jól sejtem, akkor már nem garanciális, de ettől függetlenül el kéne jutattni az Acer szakszervízébe... Abban nem vagyok biztos, hogy meg fogját tudni mondani, hogy pontosan mi a baja, de szerintem azt igen, hogy mit kell cserélni, hogy működőképes legyen, és az kb mennyibe kerül..

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#24040) (Bundás) válasza viktor00701 (#24038) üzenetére


(Bundás)
addikt

Lehet BIOS hiba is, amit újraflash megoldhat ha végig tud menni. Ha nem volt belenyúlva a gépe akkor egy szabálytalan leállás, áramingadozás, utángyártott töltő, USB-LAN felől érkezi "inger" stb okozhat ilyesmi jelenséget.

(#24041) *Ropi* válasza viktor00701 (#24036) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amennyiben SATA winchester van benne, telepíteni kell hozzá a drivert még a Windows telepítő elején valamelyik F billentyű nyomkodásával.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24042) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok!
Nekem ma ment tönkre az acer 3820TG-m :( bekapcsol de csak odáig jut hogy ACER felirat és f2-t kell nyomni a bios beállításokhoz. Ha f2-t nyomok akkor alul kiírja hogy elkezdené betölteni a beállításokat de itt megáll. Nem változik semmi úgymarad az ACER logóval és a bios márkájával jobb alul. Közben a ventillátorok mennek. Ha kiszedem mindkét ramot, akkor nincs kép. Mi lehet a baj? 1 éve kifolyt a narancslé a táskámban, attól a kijelző kicsit foltos lett és olyan 1-2 cm-nyit benne állt a laptop egy kis ideig amíg észre nem vettem :S aztán kb 2-3 napig szárítottam és ment egész idáig úgy hogy semmi baja nem volt. Talán csak jobban melegedett.
Még garanciális de nem tudom mit szólnának egy foltos kijelzőhöz :/
Szerintetek mi a baj? És mit lehetne csinálni? Köszi :R

(#24043) kiscsáko


kiscsáko
tag

Sziasztok!

Van egy 5715z-m, bal oldalt odd mellett van egy egyes usb, jobb oldalt az s-video mellett meg két usb csati egymás alatt elhelyezve. Na már most, a jobb oldali 2-es usb panel nem működik egy ideje. Ma szétszedtem a gépet, sajnos még nem tudtam teljesen, de ha jól látom, akkor a hibás panel rá van forrasztva az alaplapra. Szerintetek ezzel tudok valamit kezdeni? :S

Üdv,
Laci

(#24044) nggabi válasza kiscsáko (#24043) üzenetére


nggabi
nagyúr

igen, az a 2db alaplapi. a másik amelyik egyedül van az egy külön egység és cserélhető. sztem nem éri meg javíttatni vagy alaplapot cserélni.

"szenyor dzsíííí"

(#24045) kiscsáko válasza nggabi (#24044) üzenetére


kiscsáko
tag

Ettől féltem. Elég gáz, hogy 3-ból csak 1-et tudok használni. Illetve most akarom értékesíteni és hát ez eléggé rontja az esélyeimet. :(
Egyszerű forrasztással cserélhető lenne, ha találok bontottat? O.o

(#24046) nggabi válasza kiscsáko (#24045) üzenetére


nggabi
nagyúr

rossz alaplapot kifoghatsz itt az aprón de biztos h a csatlakozó romlott el? gondolom nem lesz egyszerű kicserélni...

"szenyor dzsíííí"

(#24047) Year válasza kiscsáko (#24045) üzenetére


Year
tag

Esetleg port bővitő? Igaz nem olyan elegáns megoldás mint a gyáriak de müködik :)

(#24048) nggabi válasza Year (#24047) üzenetére


nggabi
nagyúr

eladáshoz? :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#24049) Year válasza nggabi (#24048) üzenetére


Year
tag

Írtam,hogy nem elegáns megoldás :D

(#24050) nggabi válasza Year (#24049) üzenetére


nggabi
nagyúr

hát... eladáshoz semmiképp :DDD

"szenyor dzsíííí"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.