Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) padra válasza sowi (#20993) üzenetére


padra
aktív tag

Teljesen igazad van,azért annyit írtam csak hogy merítse le mert előttem (#20989) darky@ írta hogy állítsa be a windows energia gazdálkodásoknál hogy mikor a telep eléri a 10%ot kapcsoljon le a gép.

(#20996) darky@:Ez egy nagy dilemma,nekem is mindenki azt ajánlotta hogy vegyem ki az aksit és úgy használjam mert így tovább él.De akkor azt hiszem teszek rá,és használom úgy ahogy ajánlottad.

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21002) padra válasza pacus (#20997) üzenetére


padra
aktív tag

Rakd fel a Launch managert

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21003) padra válasza Bator92 (#20999) üzenetére


padra
aktív tag

A multitouch műveletek közül egyedül a háromujjas helyi menü hiányzik.Egyénként felraktad mind a kettőt? Elantech touchpad,synaptics touchpad.Bár én nem használom,de a kétujjas nagyítás-kicsinyítés nálam műkszik.

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21004) sowi válasza oszi911 (#21000) üzenetére


sowi
őstag

csont egyszeruen vedd ki a gepbol az akksit es csont egyszeruen nem fog tudni menni csak ha bedugod a konnektorba ;)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#21005) ->Raizen<- válasza sowi (#21004) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igen a "csontos" jól mondja oszi911! :DDD Sowi jóslásban jó vagy? Érdekelne az 5-ös lottó nyerőszámai persze szigorúan csak PM-be! ;]

[ Szerkesztve ]

(#21006) pacus válasza padra (#21002) üzenetére


pacus
csendes tag

Tudnál adni linket hozzá? Csak trial verziót találtam...

(#21007) padra válasza pacus (#21006) üzenetére


padra
aktív tag

[Itt megtalálod].De a laposhoz amit adtak lemezt azon is rajt van.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21008) pacus válasza padra (#21007) üzenetére


pacus
csendes tag

Kösz szépen, működik! :)

(#21009) oszi911


oszi911
csendes tag

Nos, ahogy látom tényleg az aksi kivétel lenne a jó megoldás,de nem értek,hozzá.
Egyszerű relatíve az eltávolítás,mint mondjuk egy mobil telefon aksijának kivétele, vagy bonyolult/macerás,mert sok dolog takarja el meg ilyenek?

(#21010) ->Raizen<- válasza oszi911 (#21009) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem nem az a legjobb megoldás hanem ez!

[ Szerkesztve ]

(#21011) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali

Néhány kérdés:
-Mi a különbség az Acer Aspire és az Acer TimelineX között?
-az új timelinex széria csak kékben kapható?
-valós méretek hol találok egy 13-14-15 colos példányokról?

Előre is köszönöm!

(#21012) Taptarap


Taptarap
csendes tag

tud valaki egy jó oldalt ahol szétszedési rajzok vannak acer aspirekhez?
koszonom

Zoo

(#21013) Krike válasza oszi911 (#21009) üzenetére


Krike
aktív tag

Miért, tudom, hülye kérdés, de az autódból is kiveszed az akkut, ha nem használod? És ha éppen menni akarsz, visszateszed?
(Most tekintsünk el attól, ha esetleg nincsen autód :) )

De ugyanezt mobiltelóval is kérdezhetném.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#21014) Krike válasza FuRiONight (#21011) üzenetére


Krike
aktív tag

A Timelinex eltérő tulajdonságai az Aspire szériától:

- jelentősen megnövelt akkumulátor üzemidő
- jelentős súlykülönbség(könnebb) a standars notiktól
- jelenleg 3 év garancia
- mindegyiken előre telepített Windows 7 HomePremium
- innovatív design :)

Nagyjából ez a különbség.

A TimelineX-el hasonló súlycsoportban értékelhető Aspire széria az x755 (értsd 14" 4755, 15" 5755) , csak ezekben nincsen BlueTooth, és egy év a gari.

Valós méret tekintetében meg menjél ki a soroksári lósünbe, az Acer bemutatóterembe :)

Remélem segítettem

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#21015) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Meglett a kingston 4 gb ram összesen most 8 gb van a gépben aktiválódott a dual channel és a 64 gigás kingston ssd is a gépbe van rohadt gyors a rendszer meg minden 2 játék van az ssd-n és még így is 27 giga szabad helyem van. :DD

(#21016) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Engem konkrétan egy ilyen laptop érdekel: (természetesen acer)
-TimelineX
-14" vagy 15"-os HD LED LCD
-i5-ös proci (az új szériásra gondolok)
- GT 540M 1GB DDR3 vagy jobb
-4GB DDR3 RAM vagy több
-500GB HDD vagy nagyobb HDD

Az új TimelineX csak kék színben elérhető?

Előre is köszönöm!

(#21017) padra válasza ->Raizen<- (#21015) üzenetére


padra
aktív tag

Az ssd-hez kell valami keret,vagy csak simán vinyó ki ssd be? A vinyót rack-ről használod akkor?

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21018) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

.
Ennyi idő alatt áll fel a rendszer! Az ssd-hez a hddn lévő keretet kell rácsavarozni aztán bedugni a helyére

[ Szerkesztve ]

(#21019) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Az ssd-m sebessége őrületes a winyómhoz képest!

[ Szerkesztve ]

(#21020) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Az 500 gigás WD sebessége!

(#21021) FireFoxer


FireFoxer
tag

[link]

Sziasztok,

Erről a notiról mi a véleményetek? tudom nem olyan új darab, viszont kiváncsi lennék nincs e valami szériagondja vagy vmi amiről tudni kéne esetleg.
Merevlemez kattogás lehetőségéről tudok :)

bakfitty...

(#21022) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A dual channel üzemmód áldásos hatásai ram írást és olvasást tekintve!

(#21023) Tomics


Tomics
addikt

OFF: Eladó egy régebbi travelmate, hátha kell valakinek. [link]

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#21024) padra válasza ->Raizen<- (#21019) üzenetére


padra
aktív tag

Na végre,már vártuk. :C Nagyon jó eredmény,szépen pörög :Y Vinyó kicsit alulmaradt. :DD

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21025) padra válasza ->Raizen<- (#21022) üzenetére


padra
aktív tag

A dual channel üzemmód nekem is megjött.Bővítés előtt nem nagyon ment 8000-9000MB/s föle az írás,olvasás.Most olyan értékeim vannak mint nálad.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21026) FireFoxer


FireFoxer
tag

#21021

senkinek sem ismerős a széria ? :D

bakfitty...

(#21027) pomk válasza ->Raizen<- (#21018) üzenetére


pomk
őstag

Az Én időm 51 mp. :U

(#21028) padra válasza pomk (#21027) üzenetére


padra
aktív tag

Nálam is hasonló a helyzet, 53mp :(((

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21029) momo2828


momo2828
tag

Sziasztok!

Új laptop vásárlás előtt állok, és elsősorban egy Aspire 7750g re gondoltam, és szeretnék érdeklődni, hogy van-e vele kapcsolatban, valamilyen negatív dolog, rossz széria, hasonlók, ami miatt szerintetek nem lenne érdemes ezt választani.

Előre is köszi a válaszokat

(#21030) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Nagy gondom van.
Vettem egy 5750G Aspire-t.
Op rendszer nélkül jött, de gondoltam telepítem rá a windows7 et.
x64 Ultimate van a PC-men is, gondoltam felteszem erre is.
Fel is megy simán, majd mikor feltelepült, egyből leáll, és utána nem tud elindulni winyóról.
Mi a baja?
Előzmények:
Első telepítéskor töröltem minden partíciót. Nem kellett volna?
Már kikapcsoltam a D2D -t is, bár nem tudom mi az.
Hogy tudok rá telepíteni egy működő oprendszert?
Kérlek mielőbb válaszoljatok, mert megőrülök.

(#21031) sowi válasza FuRiONight (#21016) üzenetére


sowi
őstag

csak kek van

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#21032) pomk válasza Jamboo529 (#21030) üzenetére


pomk
őstag

Szia!

Én is így jártam. Feltelepítettem, majd amikor már az utolsó újraindítás következett volna, nem tudott bebootolni a HDD-ről. Ha dvd-ről bootoltam, akkor újra a telepítés indult el.
Felraktam egy másik Win7 x64 Ultimate-et, avval jó volt elsőre. Ill. még annyi, bár ez nem tudom mennyire befolyásolja a dolgot, hogy Én 1 particíót csináltam a teljes 500 Gb-ból, mert az első próbálkozáskor csak így tudtam telepíteni, és azután a másodiknál nem is változtattam ezen. Utólag a MiniTool Partition Wizard-al átparticionáltam Win7 alatt.
Ehhez még annyit, hogy C:40Gb E:460Gb D: CD meghajtó, hogy a felosztást lépésenként megcsináltam, majd amikor a program magától újraindult DOS alatt dolgozott pár percig, majd a második fázisnál megállt a működése. Vártam kb. 15 percet, aztán újraindítottam. Minden rendben lett végül, 40Gb C:, 460 E:, újraindult, bebootolt.
Azóta is minden probléma nélkül működik. :)

Ha további kérdésed van, írj nyugodtan p.ü.-t! ;)

Remélem tudtam segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#21033) padra válasza Jamboo529 (#21030) üzenetére


padra
aktív tag

Próbálj meg másik win7-et felrakni,esetleg egy professionalt,vagy home premiumot.Az hogy töröltél minden partíciót nem befolyásol semmit.Telepítéskor nyugodtan particionáld fel a vinyót is.Megpróbálhatod azt is hogy telepítés után ha újraindul,akkor belépsz a bios-ba és vissza állítod hogy ne meghajtóról,hanem hdd-ről bootoljon.Bár ennek nincs lényege mert ha nincs a meghajtóba lemez(op-s) akkor a vinyóról fog bootolni.De azért egy próbát megér,hátha.....

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21034) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Fontos információ azoknak akik külső rackbe raknák az 500as wd hdd-t! A quiet hdd nem működik együtt usb 2.0-ás rackel de találtam egy progit ami a folyamatos spin down meg motor leállást ki lehet kapcsolni hogy meghosszabbítsuk a merevlemez élettartamát! HDDScan 3.3 a program neve és az advanced power managementet kell kikapcsolni és többet nem áll le! ;)

(#21035) fahrii


fahrii
őstag

Megjött a gép, win7 rekordidő alatt felcsúszott, viszont a driver lemezről nem tudom miket telepítsek... wifi driverből van vagy 5 pl :/

Feltettem már a lan és a wifi drivert de nem igazán akar működni, szal azzal a lendülettel le is szedtem. Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#21036) ->Raizen<- válasza fahrii (#21035) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Most nekem se jött össze elsőre a helyes wifi driver megtalálása de még nem foglalkoztam vele hálózatról van használva a gép. :B

(#21037) fahrii válasza ->Raizen<- (#21036) üzenetére


fahrii
őstag

Nekem az is jó lenne... de a hálózatot se látja.

jó, mostmár megy :) azthiszem inkább a windows frissítőjére bízom magam, nincs kedvem ezzel tökölni

[ Szerkesztve ]

(#21038) ->Raizen<- válasza fahrii (#21037) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Routered van? DHCP be van állítva? Nekem a driver cd-n csak egyféle lan driver volt és azzal jó. User error lesz.

(#21039) ->Raizen<- válasza ->Raizen<- (#21036) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Közbe rájöttem miért nem csatlakozott fel a netre a wifi a jelszót kellett beírni és többet már nem kérdezi. :U Jó drivert tettem fel. :DD

[ Szerkesztve ]

(#21040) padra válasza fahrii (#21035) üzenetére


padra
aktív tag

Driver lemez meghajtóba,eszközkezelőbe belépsz,ami kivan sárgázva katt rá kétszer illesztőprogram frissítése,megadod neki a lemez útvonalát,megkeresi rajta magától és fel is teszi.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21041) norbi19884 válasza Jamboo529 (#21030) üzenetére


norbi19884
tag

Valószínű particionálásnál nem csinálta meg a win7 a system reserved partíciót és azért nem indul elvileg.

(#21042) terencehill


terencehill
tag

hali !
akinek acer 5750G 2414G75/64 (i5 2410,GT540M) gépe van az megtudná mondani hogy fut rajta a F1 2010-es játék(milyen configgal) mivel jó nak tunik a gép játszani meg csak ezzel a játékkal szeretnék meg a 2011-es változatával.
köszi

---

(#21043) YBW válasza terencehill (#21042) üzenetére


YBW
csendes tag

Nekem i3as van, de egész szépen fut rajta! Olyan medium beállításokkal. Én kikapcsoltam hogy az embert ne mutassa, a felbontás is a monitor mérete, az összes többi medium. Így olyan 50fps-el megy versenykörülmények között

(#21044) padra válasza terencehill (#21042) üzenetére


padra
aktív tag

A config biztos hogy megfelel(i5 4BG ram,de még az i3 is elég lenne) neki,a gt540 meg szerintem szépen elviszi,[itt] megtudod nézni.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21045) Bator92 válasza terencehill (#21042) üzenetére


Bator92
tag

Nekem pont ilyen van és az a vicc, hogy fullon jobban fut, mint mediumon. Nem tudom miért lehet. Ha mediumon futtatom, akkor egy versenyen a második-harmadik körben már el kezd szaggatni. High-on pedig tartja végig 30 fps körül. Max a box-ban érződik némi lassulás. Egy szóval: jól fut.

(#21046) poczabence


poczabence
tag

Szerdán megérkezett a szervizbe a gép és ma kezdték el javítani. Állítom eddig röhögtek a csomagoláson. :D

(#21047) ->Raizen<- válasza terencehill (#21042) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Leteszteltem az f1 2010et. Elsőnek nem nyúltam a beállításokhoz belőtte magát 4x aa minden medium natív felbontás. Tökéletesen simán futott kb 50 60 fps megvolt. Aztán 1280 720ba raktam aa-t kivettem és ultrára raktam a presetet. Így is megvolt a minimum 35 38 fps és határozottan jobban futott mint anno xbox360-on kritikus helyzeteknél se zuhant be az fps állat ez a notebook! :Y

(#21048) terencehill válasza ->Raizen<- (#21047) üzenetére


terencehill
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat még annyit kérdeznék hogy a memória(4GB) egy helyet foglal a gépbe?
tehát vehetek mellé még 4-et? és kb milyen árba van mert itt:[link] +22 000 Ft. Ez reális ár? iponnál láttam olcsobbat bár nem tudom pontosan milyen is jó bele ezért érdekelne
köszi

---

(#21049) padra válasza terencehill (#21048) üzenetére


padra
aktív tag

Igen, a memória egy helyet foglal,még egy 4GB-os modult be tudsz rakni mellé(8Gb-ig bővíthető).Az [Iponon] már pár ezerért kapsz bele ramot.

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#21050) padra válasza padra (#21049) üzenetére


padra
aktív tag

Az előbb nem jót linkeltem,mert nem néztem hogy neked i5-ös van és abban nem 1333mhz-es hanem 1066-os.Sőt valahol 2x2Gb ramot írnak,így az lenne a legjobb ha megnéznéd hogy 2x2gb,vagy 1x4gb van benne.Az 1066mhz-es ramot is olyan árban megkapod mint az 1333-ast.

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.