Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) TeeJay


TeeJay
félisten

Acer Aspire 3103NWLMI tulajdonosok!
mindenki elégedett a notival? mert a héten megyek venni ilyet és érdekelne hogy kiderült-e valami szépséghiba vagy nagyon jó a cucc csak vigyázni kell mert nem annyira masszív mint a többi?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2002) TeeJay válasza TeeJay (#2001) üzenetére


TeeJay
félisten

illetve még annyi kérdésem lenne hogy a notit táskában adják vagy azt nekem kell majd külön venni hozzá? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2003) Zethepolee válasza ludus (#2000) üzenetére


Zethepolee
tag

Én kétfajta rammal próbáltam, 2x512 (egyik gyári, másik egy ASUS-ból származott) nem egyforma tip, csak mindkettő DDRII-533. és ment a dual ch.
Egyébként ami az enyémben van eladó lesz, mert jön bele 2db 667-es.

(#2004) ludus válasza Zethepolee (#2003) üzenetére


ludus
aktív tag

na pont ez a bajom! az enyémben 1db 512-es van de 400MHz-es és mindenhol csak 533-as van eladó azzal meg nem biztos hogy mennének dualban... a múltkor már majdnem összejött itt a ph-n egy 512/400-as samsung, rá is mentem volna de elvitték az orrom elől... most meg találtam a német ebay-en ugyanolyat mint a gépemben van, de az meg csak németországba hajlandó szállítani... kezdek morcos lenni... :(

(#2005) ityam válasza Tamás24 (#1999) üzenetére


ityam
senior tag

en eddig probaltam bele mas markaju 512 es ramot es 2 kulombozo markaju 1 GB ost is a meglevo 512 es melle es egyikkel sem volt baja. most egyenlore egy 512/533 as (gyari) es egy 1gb/667 es twinmos van benne.

(#2006) Tamás24 válasza TeeJay (#2002) üzenetére


Tamás24
tag

Én egy hete vettem táska nem jár vele, viszont nagyon szép és eddig még hibát sem találtam benne, ahogy körbekérdeztem mindenki elégedett vele teljes mértékben, és van egy nagyon jó tulajdonsága: Az aksi egy kattintással eltávolítható, szóval ha nem utazol vele, akkor vedd ki és nem kell 3 év múlva újatvenni :) azért nem mindegy :)

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#2007) gabor88 válasza Tamás24 (#2006) üzenetére


gabor88
tag

Jó ötlet, de feltöltve vagy lemerítve kell kivenni? :U

(#2008) Tamás24 válasza gabor88 (#2007) üzenetére


Tamás24
tag

lemerítve ajánlom, mivel úgy a celláknak nem kell megtartani a töltést ergó tovább nem mennek tönkre. Aztán ha utazol max elötte való nap felrakod, 4 óra nem sok töltésidőnek sztem :) éljen az Acer...tényleg jó kis kütyüt döbtak össze

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#2009) Zethepolee


Zethepolee
tag

Az ATI X1100-hoz ti milyen driver-t használtok? Illetve a chipset drivert külön kell telepíteni? Vagy egyben van? Catalyst hogy megy rá fel?

(#2010) sulep válasza Tamás24 (#2008) üzenetére


sulep
senior tag

Szia!

Láttam, hogy neked 3101-van. Úgytudom ,hogy ennek a gépnek 2200 mah-s az akksija. Kb meddig bírja akksiról? Szerintetek amúgy a sempron M-es vagy a Celeron M-es Acer a jobb? Mert kb egy árba van mindkettő és csak ebbe különbözik.

(#2011) sulep válasza sulep (#2010) üzenetére


sulep
senior tag

bocs elírtam 3103

(#2012) ityam válasza sulep (#2011) üzenetére


ityam
senior tag

en a sempronost jobban ajanlom mert abban van orajel es feszultsegcsokkentes, es ezert kevesebbet eszik igy tovabb birja az aksi. lehet hogy viszont egy kicsit gyorsabb a celeronm, mivel abban van 1 MB cache a sempronban meg csak 128kb mac 256kb.
nekem a sempronos 3103 am van es az kb masfel orat megy filmezessel. ha csak netezek akkor nem tudom de gondolom 2-2,5 ora lehet.ha netkozelbe vagyok akkor 220 rol hasznalom :D

[Szerkesztve]

(#2013) ityam


ityam
senior tag

jatcani meg kb haromnegyed orat lehet aksirol(3ds jatekoknal)

(#2014) TeeJay válasza Tamás24 (#2006) üzenetére


TeeJay
félisten

a wifi hogy megy rajta?
szépen muzsikál?
úgylátom linux van rajta amit kb 3másodpercig fogok használni mivel egyből formázom majd és tolom rá az XP-t :B
remélem minden driver könnyen beszerezhető hozzá vagy meg adják CD-n mert nem szeretnék semmivel se tökölni.

kösz a választ így biztos hogy ilyen notit fogok venni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2015) Tamás24 válasza TeeJay (#2014) üzenetére


Tamás24
tag

wifi is megy, driver cd is van hozzá, és én is 3 mp-ig használtam a linuxot amit ráadásul rosszul is telepítettek. Hurré

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#2016) kltz


kltz
tag

Hello!
Nekem van egy Acer aspire 5101AWLMI notebookom és meg vagyok vele elégedve de hallotam h lehet huzni a proci.Valaki tudna benne segíteni hogyan?-Mert nekem fogalmam sincs.

Üdv KLtz

(#2017) TeeJay válasza Tamás24 (#2015) üzenetére


TeeJay
félisten

már megrendeltem usanotinál holnap 11-től már át is vehetem :R
azt mondták ott hogy nagyon jófajta alig hoznak belőle vissza illetve hogy amira nekem kell (templomba projektor mellé pdf meg word excel powerpoint dolgokat kivetíteni) arra bőségesen sok lesz :D
holnap megkapom feltolom rá az XP-t és tesztelgetem majd.
azt is megkérdeztem hogy mivel nekünk heti 1-2x lesz max 3órát használva a noti hogy úgy kb hány évig üzemelhet mire azt mondták hogy általában napi használat mellett is bírják 5-6évig de így nekünk akár 10évig is mehet ha szerencsénk van.
bíztató :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2018) ToRR3nt3 válasza Levi123 (#1997) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Az aszatli gépben Abit IS7 alaplap van, annál csak beraktam a két egyforma ramot és az indításnál mát írta h dualban szaladnak...
Eredetileg egy Hynix volt benne azt variáltam Kingsotonnal, meg Samsunggal, nem volt OK aztán a végén két egyforma Samsunggal már ment dualban.

A notinál már el akarom kerülni ezt a próbálgatósdit, úh ha nem találok még egy Hyunday 512/533-ast (ez van benne most) akkor elpasszolom, aztán veszek két egyformát.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2019) ludus válasza ToRR3nt3 (#2018) üzenetére


ludus
aktív tag

513/533-as Hynix rammal tele van a PH apróhirdetés rovata, szerintem nem lessz nehéz kerítened...

(#2020) ludus válasza ToRR3nt3 (#2018) üzenetére


ludus
aktív tag

Itt kapsz ilyen ramot : [link]

(#2021) ityam


ityam
senior tag

szerintem en is eladom a gyari hynixet mert eleg az 1 giga is per pill. ha erdekel valakit 8K ert az szoljon.

(#2022) ToRR3nt3 válasza ludus (#2019) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Az everest azt írja hogy a RAM Hyunday mittomén milyen sorozatszámmal... A gyártóhoz meg hogy Hynix. Na akkor most milyen lehet? Még nem kaptam le a hátát.

(amit az előzőben írtam az az asztali gépemről szól, abban volt Hynix RAM)

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#2023) sulep


sulep
senior tag

Az Acer 2493 nwlmi-ről mi a véleményetek? Használ valaki ilyent? Ez asszem most jelent meg. Az érdekelne, hogy ennek a szériának a leírásában írják, hogy a VGA egy GMA950 akár 224MB osztott memória. Viszont konkrétan ennél a típusnál már csak ennyi van, hogy 64MB VRAM shared. Tehát akkor most mekkora a VGA mérete?? Jelenleg 64, de ha rakok még bele memóriát akkro akár 224MB is lehet? Mert ezt nemértem.

Processzor: Intel Celeron-M 430 (1MB L2cache/FSB533) 1730 MHz
Winchester: 80GB ATA/100 merevlemez Acer Disk Anti-Shock Protection (DASP) technológiával
Memória: 512MB (1*512MB) DDR-II memória, mely 2 GB-ig bővíthető
CD-ROM: DVD-SuperMulti író
Képernyő: 15,4'' WXGA színes TFT, 1280 x 800 képpont felbontás, 16 ms válaszidő, 16:10 képarány
Videó: Mobil IntelŽ 940GML Express lapkakészlet integrált 3D grafikával, IntelŽ Graphics Media Accelerator (GMA) 950-nel, akár 224 MB osztott memória, MicrosoftŽ DirectXŽ 9.0 támogatása
DualView� támogatása
MPEG-2/DVD-lejátszás hardveres támogatása
S-video/TV-kimenet (NTSC/PAL)
Akkumulátor: 44 W-os, lítium ion akkumulátor (6 cellás)
Akár 3 óra akkumulátor-üzemidő
2,5 óra gyorstöltődés; 3,5 óra működés közbeni töltődés
Klaviatúra: 88/89 gombos billentyűzet; fordíitott �T'' kurzorelrendezés; nemzetközi nyelvtámogatás; 2,5 mm billentyűleütési út
Négy gyorsindítógomb: internetböngésző, e-mail, Empowering Key és egy, a felhasználó által programozható gomb
Pozícionáló eszköz: Érintőmező négyirányú görgetőgombbal
Audio: IntelŽ High Definition audio támogatása
Két beépített Acer 3DSonic (1,5 W) sztereo hangszóró
Sound Blaster Pro� és MS-Sound kompatibilis
Beépített mikrofon
1 x fejhallgató-/hangszóró-/vonalkimenet-csatlakozó
1 x mikrofoncsatlakozó
1 x vonalbemenet-csat
Szoftver: Linux
Bővítőhelyek: 5 az 1-ben kártyaolvasó (SD, MMC, MS, MS PRO, xD)
1 x PC Card bővítőhely (Type II)
Interfészek: 4 x USB 2.0 csatlakozó
1 x csatlakozó külső monitorhoz (VGA)
1 x S-video/TV-kimenet (NTSC/PAL)
Kommunikáció: Acer InviLink� 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED� vezeték nélküli hálózati kapcsolat, Acer SignalUp� vezeték nélküli technológia
56 K ITU V.92 adat/fax modem (nemzetközi PTT támogatással); Wake-on-Ring támogatása
10/100 Mbps Fast Ethernet
Méret, súly: 358 x 265 x 29,33/36 mm, 2,77kg
Garancia: 1 év helyszíni garancia(bővíthető)

(#2024) ityam


ityam
senior tag

a rendszermemoriabol tud maganak meg kisajatitani max 224MB ot.

(#2025) sulep válasza ityam (#2024) üzenetére


sulep
senior tag

Tehát a 64-et azt nem a rendszermemóból veszi, hanem ha azon felül kell még akkor további 224-et tud a memóból.

(#2026) sulep válasza sulep (#2025) üzenetére


sulep
senior tag

Jól írtam?

(#2027) TeeJay


TeeJay
félisten

Acer tulajok jártatok már úgy hogy nagyobb cucc volt a notiban mint ami rá van írva?
most vettem meg az Acer Aspire 3103NWLMI notit és rá van írva hogy 80gigás vinyó van benne erre mikor pakolni akarom rá a windowst kiírta hogy a formázatlan kapacitás 114xxxMB ami akárhogyis nézem 120gigás vinyóra utal.
illetve az akksi is nagyobb kapacitású mint ami a boltban a noti adatlapján ki volt írva.

lehet hogy mázlim van és 80gigás vinyó helyett 120-as vinyót tettek bele? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2028) ludus válasza ToRR3nt3 (#2022) üzenetére


ludus
aktív tag

A Hyundai ramok a Hynix márkajelzésűek...

(#2029) TeeJay válasza TeeJay (#2027) üzenetére


TeeJay
félisten

igen tényleg jobb mint a leírásban.
80gigás vinyó helyett 120gigás volt benne
4cellás akksi helyett meg 6cellás szóval így akksiról több mint 2:30percig megy.
én olyan 2:45percet használtam akksiról persze csak neteztem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2030) ityam válasza sulep (#2025) üzenetére


ityam
senior tag

en ugy tudom hogy a 64 et is a rendszermemobol veszi le. de ez nem 100%

(#2031) TeeJay


TeeJay
félisten

segítsen már nekem valaki.
Acer 3103NWLMI noti van nálam

nemtudom hogy lehet második kijelzőt rátenni a notira úgy hogy a noti felbontása maradjon 1280x800 míg a másik kijelzőnek meg 1280x1024 legyen.
vagy ilyet nem lehet megcsinálni?

arra megyek hogy a kijelző klónozása és így ugyanazt látom a másik monitoron is csak azon torzan :U :U :U

vagy pl a másik eset az lesz hogy a noti 1280x800 felbontást tud és a projektort ha rákötöm annak meg natívan 800x600 a max felbontása.

hogy tudok a hátsó VGA kimenetre 800x600-as felbontásban képet küldeni vagy ez lehetetlen?
mindent próbáltam de ha klónozom a noti képernyőjét akkor a hátsó VGA kimeneten is 1280x800-as felbontásban megy majd a kép ami nekem nem okés.

vagy csak simán meg kell nyomni az ''FN+F5'' gombokat és akkor a hátsó VGA is aktív lesz valamilyen felbontáson?

aki csinált már ilyet segítsen nekem mert mikor rákötöttem hátra egy 17colos TFT moncsit elég tré képet kaptam azon :O :O és sehogy se tudtam benyomni neki hogy a hátsó VGA kimeneten a TFT monitor 1280x1024-es felbontásban klónozza azt amit én a notin látok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2032) wgaborw válasza sulep (#2023) üzenetére


wgaborw
tag

Szai, nekem 3692-m van, de a vga az ugyanaz benne. Ha beállítod pl hogy 64MB video memóriát akarsz (ugye ezt BIOS-ban), akkor attól függöen hogy mennyire használsz grafikai alkalmazásokat, dinamikusan változtatja a videoramot maximum 64MB-ig. Pl nekem most 64-re van állítva, de xp alatt így hogy most csak netezek, 8mb-ot használ. De az összeset az op. tárból vágja le, nincsen sját memóriája (sajna).

(#2033) wgaborw


wgaborw
tag

Arról nincs valakinek információja, hogy 3692 esetében az alaplap támogatja-e valamilyn mértékben a sata-s winchestereket? Nem lenne rossz, ha esetleg ki lehetne cserélni sata-s ra.

(#2034) ityam válasza wgaborw (#2033) üzenetére


ityam
senior tag

mi a francnak egy notiba satas winyo? en erre meg nem jottem ra.de ha valaki felvilagosit akkor megkoszonom. amugy szerintem ha ides vinyo van benne akkor nem valoszinu hogy satas is belemegy, de aztan lehet hogy tevedek :D

(#2035) TeeJay válasza ityam (#2034) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem pl ebbe a 3103NWLMI-be Hitachi 120gigás 8mega cache-es SATA vinyó van
ezt Everest is kiírta szóval lehet azé jobb mert ma már olcsóbb SATA vinyót venni mint IDE vinyót :B :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2036) TeeJay válasza TeeJay (#2031) üzenetére


TeeJay
félisten

erre valaki tud segítséget mondani nekem? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2037) Tamás24


Tamás24
tag

tudja valaki hogy a fenébe lehet lejjebb venni a fényerőt az acer 3103-akon mert kisül a szemem

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#2038) ludus válasza Tamás24 (#2037) üzenetére


ludus
aktív tag

Fn + balra nyíl

[Szerkesztve]

(#2039) Tamás24 válasza ludus (#2038) üzenetére


Tamás24
tag

Thx. Akkor már elmondhatnád, hogy miért nem megy a Fn+F2 vagy F3? :DDD
Pedig felraktam az empowering technology szoftvert, de azt írja hogy a file nem található

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#2040) TeeJay válasza ludus (#2038) üzenetére


TeeJay
félisten

és a hátsó VGA kijelzőn hogy lehet beállítani hogy ne akkroa felbontás legyen mint a noti kijelzőjén hanem más pl 800x600
vagy ezt nem lehet ha klónozom a noti kijelzőjét? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2041) ludus válasza Tamás24 (#2039) üzenetére


ludus
aktív tag

akkor passz, mert ezekhez még az aceres programok sem kellenek...

(#2042) Tamás24 válasza ludus (#2041) üzenetére


Tamás24
tag

hát azért thx

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#2043) ebola75 válasza Tamás24 (#2042) üzenetére


ebola75
csendes tag

Frissíts bios-t! Az acer progik pedig felejtősek.

[Szerkesztve]

''állítsuk vissza a halálbüntetést...de hogyan büntessük meg a halált?!''

(#2044) gergo19


gergo19
aktív tag

Sziasztok,

Nagyon nagy kérdésem lenne. Tegnaptól nem kapcsol be rendesen az Acer Aspire notin. Csak van amikor vagy 40 edik próbálkozásra vagy még akkor sem. Felhívtam a szervízt mert garis azt mondták elviszik de Cseh országban fogják szervizelni. Nincs magyarországon szervíz? Én nem akarom elküldeni olyan messzire. Meg ha nem jön ki a hiba a szervízbe akkor 30 ezer forintot kell fizetnem. Ez meg felháborító. Valaki segítsen mert tiszta ideg vagyok. Hova vigyem?

(#2045) Chili7 válasza gergo19 (#2044) üzenetére


Chili7
őstag

De van szervíz, csak éppen tetű lassúak. A Rikvestnek elég rossz a híre, a másikat próbáld meg. (acer honlapon fent van)
A 30 ropit mire kell befizetni?

(#2046) Odri


Odri
csendes tag

Sziasztok!
Hát én is ACERes lettem. Nagyon ''dögös'' a gép (4283WLMI), két és fél hetet vártam rá, alig vártam, hogy bekapcsoljam. Megtörtént. Szokásos telepítés, majd ugye egy két tesztprogram. Pontosabban egy a 3dmark 2005. Itt megálltam 1900 pár pontot teljesített egy giga rammal, T5500-s procival, Go7600 videoval. Ez egy kicsit megdöbbentett. én jóval többet vártam. Olvastam itt a Fórumban, hogy az ACER-es dolgok lelassítják a gépet. Szerintetek itt is az lehet a gond? Cseréljek Op. rendszert? Egyáltalán van valami megoldás, vagy ez a realitás?

Ha valaki tud valami biztatót, megköszönöm.

Üdv

(#2047) Levi123 válasza Odri (#2046) üzenetére


Levi123
senior tag

szerintem az reális egy notebook-tól.

A notikat nem a játékra tervezik. Csak a felhasználók várják el ''tőlük'', hogy fullon legyen minden teszt eredmény.

Nekem ez a véleményem.

Üdv!

Levi

(#2048) downcore


downcore
csendes tag

hali.. lenne egy kerdesem megpedig az h neztem ez a notit: AS5101AWLMi es az aksihoz csak annyi van irva h 45W es h ez mit is takar pl h hany mAh vagy h mennyi lehet ennek az uzemideje a masik pedig h ki mit tud a Turion 64 procikrol h teljeseit meg ilyesmi vagy h kb mihez lehet hasonlitani a teljesitmenyet?! :R

(#2049) Levi123 válasza TeeJay (#2040) üzenetére


Levi123
senior tag

szia

Épp most próbáltam ki. Nekem úgy sikerült, hogy az asztalon a jobb gomb tulajdonságok mellett az elsődleges és másodlagos monitornál beállítottam a másodlagos monitor felbontását és kész is. Így másabb lett mint a noti kijelzőjének a felbontása. Sztem ezt akartad kérdezni.

üdv

Levi

(#2050) Zethepolee válasza gergo19 (#2044) üzenetére


Zethepolee
tag

Nekem is ilyen gondom volt, 02.13-án vitte el egy csomagküldő Brno-ba. Azóta is ott pihen, alkatrészt várnak hozzá. A Rikveszt-ről csak rosszat hallottam.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.