Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) plaszy válasza mozesgy (#16547) üzenetére


plaszy
őstag

Érezhető nincsen. Nekem is csak azért az van benne, mert így vettem. Előbbiben 2x2GB DDR2-800-as volt. Azzal is tökéletesen megvoltam elégedve.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16552) zso79 válasza mykos (#16543) üzenetére


zso79
őstag

Nekem 4.07.3010 -es van, az nem jó neked?

(#16553) szunyog199


szunyog199
tag

E725ös gépem van. Nemtudja vki hol lehet beszerezni ien kis öntapadós gumi szerűséget ami a képernyő 4 sarkán található? Ez ami megakadályozza hogyha a laptop összevan zárva akkor a képernyő érintkezzen a billentyűzettel?

(#16554) tikki


tikki
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Kinéztem pár notit és a véleményeteket kérném hogy melyik lenne a jobb választás.
A kiszemeltek: Acer AS5740G-434G50MN ezt amúgy 190ér meglehet kapni, csak azon az oldalon nincs ilyen részletes info:/
MSI GX620X-0W2HU 200eér kb
Asus K50ID-SX069D ez is 200 kb

Ha tudtok ilyen árba valami jót akkor írjátok már le légyszi.
3 közül épp használod az egyiket vagy volt vele dolgod akkor légszi írj róla valamit.
Amire kéne: vista ultimate vagy win7 alatt izmosabb játék (cod2-4-6, gta4, grid), ne szagasson annyira ha több program fut egyszerre.
Amire kiváncsi lennék: melyiknek milyen a hűtés, aksi, minőség stb.
Tudom MSI játékos noti jó a hűtés de kiváncsi vagyok a többire is.
Tudom ha játékra kell akkor ennyiből elég jó asztali lehetne, de helyhiány miatt már nem játszik az asztali.

Előre is köszi! :)

(#16555) mykos válasza zso79 (#16552) üzenetére


mykos
aktív tag

Szia,

Köszönöm sajnos nem jó. A verzió szám vége a hozzá tartozó gépet azonosítja. Próbáltam már rengeteg fajtát, de csak a 3.06.3004(win7/vista ami sehol sem letölthető) és a régebbiből 4.01.3013(Vista) jó, de a vistás közli, hogy nem jó oprendszer(Bagoly mondja verébnek...) :(((

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#16556) plaszy válasza tikki (#16554) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Én már a 3. Aceremet hajtom, mindegyikkel meg voltam elégedve, de a legjobban a mostanimmal. Elég erős mindenre, amire nekem kell. Az anyaga is jó, a hűtése is, a 9600M GT nem megy 60 fok fölé NFS-ezés közben.

MSI-m 1x volt, de amíg nem tudnak a billentyűzetével valamit kezdeni, addig nem is lesz több olyanom. Nagyon közel vannak a nyíl gombjai, meg a hosszú "í"-t is elég béna helyre rakták. Lehet, hogy a mostani modellekben már más a helyzet, nem tudom.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16557) morisz77


morisz77
csendes tag

Sziasztok!

Aspire 6530-as laptopom van és a leírás szerint van benne Bluetooth.... Win7 van fenn, de az eszközök között nem találok kékfog eszközt...:-(
Jövő héttől pedig szeretném használni... Lehet, hogy csak akkor fog aktív lenni ha megpróbálok majd kapcsolódni(mondjuk telefonnal)??? Ha valakinek van már tapasztalat e téren légyszi írja meg.....

Köszi, morisz

(#16558) plaszy válasza morisz77 (#16557) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Meg kell nyomni a BT bekapcsoló gombját és a WIN7 automatikusan feltesz 4 illesztőprogramot. Legalábbis a 6935G-nél így volt. Azt, hogy működik-e azt nem tudom, mert nincs olyan eszközöm amivel használnám...:D

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16559) morisz77 válasza plaszy (#16558) üzenetére


morisz77
csendes tag

Hi, a gyorsindítóra gondolsz?? Azt megnyomtam, de semmi.....

(#16560) plaszy válasza morisz77 (#16559) üzenetére


plaszy
őstag

Igen, szerintem arra... :)
Ami nekem ott oldalt van és a BT jel van mellette.

És kéken világít? Vagy valami?
Mert, ha azt se, akkor esélyes, hogy mégsincs benne modul.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16561) mozesgy válasza morisz77 (#16557) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

Elvileg, ha van benne, akkor a gombnak kéken kell világítania, ha be van kapcsolva, ha nem is csatlakoztál rá még, akkor is.
Az everest-el kérj egy teljes riportot, és kiderül van-e benne BT modul.
A gép alján elvileg matrica is jelölö ha van benne.
Enyémen így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#16562) tikki


tikki
csendes tag

köszi plaszy :) :R
más véleményét is várom

(#16563) zso79 válasza mykos (#16555) üzenetére


zso79
őstag

Aham. 4.05.3004 ?

(#16564) minas


minas
aktív tag

Bocs, máshová akartam írni...

[ Szerkesztve ]

(#16565) morisz77 válasza mozesgy (#16561) üzenetére


morisz77
csendes tag

Sziasztok!

Köszi az infót!
Állapot: a gyorsindító alapból nem világít...ha megnyomom, akkor sem :(((
Megnéztem Everesttel, de ha jól áttam az sem írja, hogy lenne benne....
Akkor viszont miért írják a leírásába, hogy BT 2.0+ ?????? :F
Mindegy, köszi a segítséget,

morisz

(#16566) smkb válasza tikki (#16554) üzenetére


smkb
őstag

Szia!

Szerintem ár teljesítményben ennek nem nagyon van párja a felsoroltak közül :Acer AS5740G-434G50MN. Windows 7 home premiummal együtt már 185-ért van kiskerben, egy olyan videokártyával ami a 4670 teljesítményét übereli (ráadásul itt valóban GDDR3 -al van szerelve) és mindemellett egy core i5... hát nem tudom van e jelenleg a piacon olyan noti ebben az árban oprendszerrel ami ennél többet nyújtana össztelejsítmény tekintetben. Valami ázsia fórumban láttam, hogy 7500 fölé lehet tolni 3dmark06-ban, amiről tudjuk hogy nem játék, tehát erre alapozni nem nagyon lehet, de irányadásnak nem rossz, és elég impresszív ez az érték.

[ Szerkesztve ]

(#16567) plaszy válasza smkb (#16566) üzenetére


plaszy
őstag

Igen valóban jó választás ez a noti, sok újdonságot tartalmaz. Az ATI kártyát elég jól lehet tuningolni, de csak ésszel, mert a laptop hűtése nem olyan, mint az asztalié.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16568) tikki


tikki
csendes tag

Köszönöm a válaszaitok, elgondolkodtató amit írtatok és hasznos. :))
Tuningolni nem fogok azt tuti, sok változást nem hoz, csak több hőt.
Mostani asztalim: 4600+ X2, 1950xt 256mb, 2giga corsair 800mhz <-- lesz változás?:/

(#16569) plaszy válasza tikki (#16568) üzenetére


plaszy
őstag

Valamilyen irányban tuti...:D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16570) mykos válasza zso79 (#16563) üzenetére


mykos
aktív tag

Mindjárt megnézem, ez a 7720-as e-powere..de annak is 2 VGA-ja van . Jó ötlet :K

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#16571) mykos válasza mykos (#16570) üzenetére


mykos
aktív tag

Semmi...egyik se megy. Az e-powerek egyszerűen semmit se csinálnak. A powersmartok meg közlik, hogy csak akkuról hajlandóak működni, de akkor se váltogat VGA-t.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#16572) foppa


foppa
tag

Helló!
A Timeline szériát mennyire éri meg megvenni(4810TZ érdekelne)! Alapból munkára és sulira használnám a játékok annyira nem érdeklenek laptopon!
Üdv

(#16573) fecc87 válasza foppa (#16572) üzenetére


fecc87
tag

Ezekről csak annyit tudok, h az energiafelhasználásuk drasztikusan csökkent, épp ezért nagyon sokáig bírja az aksi, nem csak 2-3 óráig. Munkára sztem kielégítő a teljesítménye, az üzemidő pedig jól is jöhet.

(#16574) Thom! válasza foppa (#16572) üzenetére


Thom!
veterán

én annyit tennék hozzá, h nagyon jó/érték, de ha baja lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16575) foppa


foppa
tag

Baja? Mennyire megbízhatóak ezek az ACER-ek? A 3810-ről olvastam, hogy hozzánk egy hibás széria jutott el!

(#16576) #95590400 válasza foppa (#16572) üzenetére


#95590400
törölt tag

mindenképp kétmagvasat... most épp egy probookot nyúzok a timeline után. 1,4 ghz solo vs 2.2 ghz duo. ég és föld. ez a 2,2-es sp9300 proci1,6-on már elfogadhatóan üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#16577) #95590400 válasza foppa (#16575) üzenetére


#95590400
törölt tag

a visszahívás nem nagy cucc, mondhatni mondvacsinált.
ellenben nekem fél év után beszart a töltőelektronika.
meg a hűtésük egy kalap kaki. nem melegszik, csak épp hangos.

[ Szerkesztve ]

(#16578) zso79


zso79
őstag

Arra tudtok valami megoldást, hogy lehetne szabályozni a ventillátort?

(#16579) plaszy válasza zso79 (#16578) üzenetére


plaszy
őstag

Az a proci hőfokának növekedésével erősödik. Tehát automatikus szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16580) #95590400 válasza zso79 (#16578) üzenetére


#95590400
törölt tag

ehhe, nézem hova tűnt, erre pm.et küldtem, bocsi :)
szóvalm ha mázlid van a 1ctl vagy az AA1FanControl esetleg.
illetve az egyik timeline szériához is van hasonló progi. neve nem ugrik be, 3810 alatt nem ment, most meg már nem az acer előtt ülök (az remélhetőleg már a cseheknél van).

(#16581) vinistv


vinistv
tag

Sziasztok! Én az Acer szériából az Aspire 5538G-313G32MN változatot választottam. Igazából az áráért elég komoly vasat kaptam, AMD Athlon L310 1.2GHz CPU, 3GB DDR2 667 MHz RAM, 320GB SATA HDD, ATI Radeon HD 4330 videokari, a beépített webkamera az egyedüli kivétel, ami egy 0.3 Megapixeles CrystalEye, ezt kissé keveslem... Amúgy az Acer szerintem elég megbízható márka.

-

(#16582) zso79 válasza vinistv (#16581) üzenetére


zso79
őstag

Üdv a klubban! :)

plaszy: terhelés nélkül nincs 40 fok a proci, igazán nincs semmi szükség rá. Éjszaka engem kifejezettem zavar, hogy megy a gép és állandóan megy a venti. Erre kellene valami megoldás. AA1 SmartFan-t próbáltam, az nem megy a gépemmel.

[ Szerkesztve ]

(#16583) bjay


bjay
tag

Üdv! nekem Acer E725-ösöm van (T4300, 2 gb ram, 250 gb winyó, webcam), egy olyan problémával találkoztam, hogy nem tudok vin7-et telepíteni... hibaüzenetet ír ki, hogy távolítson el minden ideiglenes hardverelemet, és próbálja újra.. mi lehet a megoldás? feltételezem nem a beépített webcam okoz hibát.. annak az eltávolítása kicsit húzós lenne... :(

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#16584) fecc87 válasza bjay (#16583) üzenetére


fecc87
tag

Nincs rádugva vmi közben a gépre (USB-n pl.)?
Vagy létezik olyan, h a win7 nem támogat vmilyen hardvert? Bár nem lehet olyan régi a gép.
A beépített webcam nem nagyon lehet, miért pont az?

(#16585) zso79 válasza zso79 (#16582) üzenetére


zso79
őstag

Hátha mást is érdekel: 5739G Win7 x64 és így elsőre úgy néz ki tökéletesen megy vele az AA1 FanControl [link]

Állítható, hogy hány fokon kapcsoljon be/ki a venti.

(#16586) bjay válasza fecc87 (#16584) üzenetére


bjay
tag

a gépet most vettem januárban, nem kifutó (utolsó) darab volt! USB-n semmit sem kötök rá telepítés közben (rencergazda volnék), hanem egyszerűen nem találom a megoldást... nagyon nem tudnék mit kivenni a gépből, mert ugye laptop (:D), telepítéskor csak a DVD van benne, ami ugye szükséges.. Linux simán felment, azzal gond nélkül voltam.. csak win7-nek van valami baja... bár a mostani XP nem ismerte fel az Atheros wifi kártyát, le kellett szednem hozzá jó drivert (megjegyzem: a gyári cd-n lévő progi sem felelt meg..) Próbáltam már a vinyó IDE módját Satára állítani, de azzal sem ment... most IDE módban van, és az XP kezeli... valami tipp?

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#16587) Chrys_ válasza zso79 (#16585) üzenetére


Chrys_
addikt

Akkor ki is próbálom!

(#16588) Thom! válasza zso79 (#16582) üzenetére


Thom!
veterán

acer ritka szar hűtését nem bántanám
nem véletlen van úgy beállítva...
ha azt akarod h hamar tönkremenjen, minden acer egyik átka a rosszul megtervezett hűtés koncepció

sajnos az acer nem gyárt minőségi gépeket csak jó/érték rendelkezőket, amik jó eséllyel mennek 2-3 évet

(#16589) chipland válasza foppa (#16572) üzenetére


chipland
csendes tag

Szerintem a Timeline sorozat pont azért nagy szám, mert teljesen átütő az egész gép. Nem csak arról van szó, hogy azért jobb, mert több ramot,winyót,usb-t ...stb. pakoltak bele, hanem a 8 órás üzemidejével ad egy nagy extrát.
Ha délelőtt használod pár órát, még délután is megteheted ugyanezt. Több ismerősöm is úgy használja, mint egy mobiltelefont---esténként feltölti és megy egész nap!
Na ez egy igazi élmény, amit egy laptop adhat.
A következő extra pedig a megjelenése. A vékonysága miatt olyan elegáns, hogy "többnek látszik" mint amennyibe került.

A 3810-es pletyka hülyeség, és a helyedben én inkább azt venném. Nincs benne DVD-író (mert egyre feleslegesebb) és ezért könnyebb is. Ha sokat fogod cipelni, számít ám :)

[ Szerkesztve ]

(#16590) reliabili


reliabili
csendes tag

Sziasztok!

Tépelődöm egy új netbookon, vagy inkább egy kisebb notebookon.
Már egészen jól leszűrtem az elképzelésemet.
A netbook azért tetszik, mert ez tök új modell, elég jó áron, a kis noti meg azért, mert nem vagyok benne biztos, hogy elég nekem egy 10"os lapi.

Erre a netbookra gondoltam.
Vagy erre az acer notira.

mit gondoltok?

(#16591) plaszy válasza reliabili (#16590) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Attól függ, hogy mire használnád.
Mondjuk ilyen kis méreten a filmezés nem élvezetes.
De ha választanék, akkor a 2.-ra szavaznék.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16592) Des1gnR válasza reliabili (#16590) üzenetére


Des1gnR
őstag

Mind a kettőt kicsinek találom (bár lehet ez volt a cél).
Látom nagyon acer párti vagy (ahogy én is :DDD ).
Ha csak ez a két top jöhet szóba, akkor a másodikat ajánlanám, de ha van rá lehetőséged akkor inkább vegyél egy nagyobbat, erősebbet :K
Pl.
További acerek...

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16593) plaszy válasza Des1gnR (#16592) üzenetére


plaszy
őstag

Ebbe a topicba csak Acer pártiak járnak...(remélem)...:D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16594) Des1gnR válasza plaszy (#16593) üzenetére


Des1gnR
őstag

Annyira ráállt már a szemem az acer szóra, hogy észre sem vettem a topik nevét :U :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16595) looser


looser
addikt

Sziasztok! Segítséget kérnék egy Travelmate 630-assal kapcsolatban. Úgy kaptam meg, hogy a gazdája szerint nem indul róla a rendszer. Valóban, OS not found. A hdd-t (30GB) rátettem az asztali gépemre (egy usb-s kütyüvel) s látszik a két partíció, de a rendszer nem indul. A biosban nem látja az eszközt, de ha indítok egy telepítést egy XP Pro HU SP3 lemezről, az szépen elindul, megformázza a lemezt, majd az első újraindulás után újra jön az OS not found. Bios frissítést nem találtam (az Acer oldalán sem). Nem tudom, mi történhetett, de úgy egy éve én telepítettem a rendszert rá, akkor nem volt semmi gond vele. Nekem egy ezer éves Thinkpadem van, 80GB hdd-vel, azt tettem át, de azt sem látja a biosban. Merevlemez-vezérlő sérülhetett? Más gond esetleg? Van ötletetek? :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16596) PSasa


PSasa
tag

Amennyiben valakinek ACER 5310 v hasonló laptopja van 512MB RAM-al és memóriát szeretne egyszerűen bővíteni annak ajánlom figyelmébe [link].
:))

(#16597) Jarod1 válasza looser (#16595) üzenetére


Jarod1
addikt

SATA HDD van benne?

(#16598) cigam válasza looser (#16595) üzenetére


cigam
félisten

http://support.microsoft.com/kb/321626

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16599) looser válasza Jarod1 (#16597) üzenetére


looser
addikt

Nem, még ide csatolós.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16600) looser válasza cigam (#16598) üzenetére


looser
addikt

Hú, hát ez szuper, ne haragudj, előzőleg nem vettem észre a válaszod. Közben Hiren's-el sikerült bele életet lehelni, most bootol, ki tudja meddig. Kár volt legyalulni az eredeti rendszert... :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.