Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) fecc87 válasza szunyog199 (#16447) üzenetére


fecc87
tag

Az aksikivétel nem rossz ötlet, hiszen hálózatról nem kell neki.

Az én notim egy éves, az aksi elhasználódás mértéke everest alapján 0 %, de nekem eddig mindig bent volt, általában 12-14 órát megy minden nap. Nem tudom, h mennyire kíméli, ha kiveszik, mikor nem kell.
Sztem az a jó, ha amikor lehet, hálóról működteted, nem meríted folyton nullára, és bekapcsolsz néhány energiagazdálkodási opciót. De ettől függetlenül az aksinak nem szabad 3 évnél korábban beadnia a kulcsot.

(#16452) fecc87 válasza jano11 (#16445) üzenetére


fecc87
tag

Az enyémben hd3650-es ati van (ami teljesítményben hasonló), a gridet szépen viszi, de a dirt2 is simán ment neki, szép képpel (felbontást, stb nem tudom már...). De általában minden újabb játékot is visz, nem tudom, h a stalker miért fog ki a 4570-eseden.

Elfelejtettem: grat a notihoz, használd egészséggel! :D

[ Szerkesztve ]

(#16453) mozesgy válasza fecc87 (#16452) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

Igaz nem játszottam a Stalker-al, és nincs is fent a gépemen, de a 3650-es VGA picit erősebb, mint a 4570-es, de annyival nem, hogy az egyik tökéletesen viszi a játékot, a másik pedog nem.
Itt megtekinthető a két kari közti különbség.

Egyébként szerintem is jó kis masina, és egy kis áligatással biztosan élvezhetően fog menni rajta az említett játék.

(#16454) mozesgy válasza fecc87 (#16451) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

Én is a három évre saccolok az akku élettartamra, de persze, csak akkor ha az rendesen van használva.
Ha valaki sokszor engedi ultramerültségig az akkut merülni, az sokat fogy az élettartamból elvenni.
A gyári beállítások alá nem igazán érdemes engedni lemerülni.
A munkahelyemen rengeteg notit használnak, és ezt ők tapasztalták, pedig neki a legnagyobb akkuk vannak a gépeiken, amik 5-6 órát kibirnak webet, és szövegszerkesztőt használva.
IBM, és Lenovó gépek vannak nálunk kizárólagosan, és abból sem az olcsóbb kategória, de ez IBM cég lévén evidens.

(#16455) Dorian válasza szunyog199 (#16439) üzenetére


Dorian
félisten

Barátnőmnek vettünk E725-öt, teljesen jól működik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16456) szunyog199 válasza fecc87 (#16451) üzenetére


szunyog199
tag

Kösz a válaszokat. felraktam énis ezt az Everest progit, elég hasznos jó ha fent van a gépen:)

(#16457) Chrys_


Chrys_
addikt

Akku megóvása:

Ha főleg hálózatról használjátok a gépet, akkor egész egyszerűen ki kell venni az akkut, nincs rá szükség.
A töltöttsége 40-50% között legyen. Ha 100% töltöttségnél van kivéve, akkor is kisebb lesz az élettartama (az "éles", vagyis amennyit ténylegesen használni tudod a géped vele hálózati feszültség nélkül).
Tárolni 0 celsius környékén kell, mert a szobahőmérséklet szintén csökkenti az élettartamát. Ez könnyű, jól be kell csomagolni (pl. papír+fólia), majd be vele a hűtőbe :) Így az esetleges páralecsapódás sem tud rövidzárat okozni az érintkezők között.

(#16458) Gaaabeeesz válasza Chrys_ (#16457) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Ezt jó tudni :)
Én erről a 0 fokról nem hallottam még :U

Üdv, Gabesz

(#16459) szunyog199 válasza Gaaabeeesz (#16458) üzenetére


szunyog199
tag

Még énse sűrűn...

(#16460) plaszy válasza Chrys_ (#16457) üzenetére


plaszy
őstag

Ezt kipróbálom...:D

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16461) smkb válasza Chrys_ (#16457) üzenetére


smkb
őstag

Azért óvatos lennék ezzel a 0 fokon hűtéssel.

"Minden akkumulátorra igaz, hogy 15 Celsiuson szeretnek leginkább várakozni. Az ólmos akksikat tartsuk teljes töltöttségen, a nikkel- és a lítium-alapúakat 40%-on. A gyárból is ezen a töltöttségi szinten kerülnek ki, így amikor mevesszük őket - attól függően, meddig álltak a raktárban - ekörüli töltöttségre számíthatunk. Meddig bírják a tárolást? A NiMH 3 évig, a NiCa 5 évig, a lítiumos akksik pedig 10 évig tárolhatók a megfelelő hőmérsékleten. Az ólmos akkumulátorok 2 évig tárolhatók, de csak folyamatos frissítő töltések mellett"

Valamint, mielőtt elkezdenénk tölteni, hagyni kell őket szobahőmérsékletere melegedni különben... pukk.

érdemes elolvasni ezt a cikket:

http://www.technet.hu/techtud/20090831/akumulator_akademia_-_amit_az_akksikrol_tudni_erdemes/

(#16462) Chrys_ válasza smkb (#16461) üzenetére


Chrys_
addikt

(#16463) smkb válasza Chrys_ (#16462) üzenetére


smkb
őstag

Megnéztem a táblázatot. Vagyis 0 fokra csomagolgatással nyerünk éves szinten 2%-ot (ez még a mérési hiba tartományba is beleesik), ahhoz képest ha szobahőmérsékleten hagyom 25 fokon. Ráaádásul minden alkalommal hagyni kell magától szobahőmérsékletre melegedni mielőtt beüzemelem. Számomra a szobahőmérsékleten 40%-os töltöttségen tárolás tűnik a legoptimálisabb megoldásnak.

(#16464) fecc87 válasza smkb (#16463) üzenetére


fecc87
tag

Arról nincs sehol sem szó, h mennyit buksz, ha benthagyod, mikor hálóról megy a gép?
Ha 40%-on kiveszed "kímélni", de váratlanul kellene a noti, akkor az aksi működése erősen korlátozott, mivel alig van feltöltve. Én inkább benthagyom, csaknem használódik el annyira.

Táblázat alapján egy év után 40%-on tartva 98%-os az aksi. Nekem eddig mindig bent volt, hálóról ment, de 100%-os. Nem jobb mégis csak benthagyni?

[ Szerkesztve ]

(#16465) plaszy válasza fecc87 (#16464) üzenetére


plaszy
őstag

Lehet, hogy akkor sem lesz sokkal rosszabb állapotban.
Viszont én, amit vettem notit, ott 1 évesen 12%-os az elhasználódása. Igaz, nem tudom, hogy az előző tulaja hogy használta.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16466) Gaaabeeesz válasza fecc87 (#16464) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

A bennthagyásról annyit, hogy:

Az akkukban az elektronika 1000 töltési ciklust bír ki.
Ergó ha egymás után 1000x lehúzod a tápot és visszadugod, az elektronika beagyja a kulcsot.
Némely notinál ez orvosolható , de sajnos nem mindegyiknél. Asszem IBM támogatja ezt,

Szóval ha sokszor lehúzod a tápról, és visszadugod, akkor inkább érdemes kivenni az akkut, mert az 1000töltési ciklus hamar letud telni, ha neponta 10x csinálod pl :)

Üdv, Gabesz

(#16467) zso79 válasza Gaaabeeesz (#16466) üzenetére


zso79
őstag

Azért ez érdekes... Két évig használtam egy TM 5720G -t, 97%-ban hálózatról, de minden nap legalább egyszer ki/visszadugva. Ennek ellenére semmi baja sincs az akksinak, simán elmegy 2,5 órát. Az előtte lévő TM-em ugyan ennyi és hasonló használat mellett szintén remekül bírta. Pedig ennyi idő alatt nekem simán összejött az ominózus 1000...

Annyit hozzátennék viszont, hogy kb. 2 hetente hagytam lemerülni addig, míg ki nem kapcsolt és ez nekem nagyon bevált, szemben a haver ugyanolyan gépével, akinek most már desktop lett a notebookja :)

[ Szerkesztve ]

(#16468) Peak válasza Chrys_ (#16449) üzenetére


Peak
addikt

zsír. 800 forintért kapsz borsószem méretű USBs BT egységet :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#16469) plaszy válasza Peak (#16468) üzenetére


plaszy
őstag

Na jó, de az nem a notiban van...:D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16470) Bibendum


Bibendum
csendes tag

Sziasztok!

Régen voltam már itt, nem tudom, hogy van -e olyan felhasználó, akinek Emachines E510-ese van/volt. Tőlük szeretnék tanácsot kérni, ugyanis letört a nyitóretesz a gépemen, elfáradt az egyik belső kapaszkodó fogantyú... szerintetek lehet cserélni vagy hagyjam így, ahogy van?

:F

Köszi szépen!

(#16471) Gaaabeeesz válasza zso79 (#16467) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Általában ezer.
nem mondtam, hogy akkor full tönkre megy. de eléggé a halálán lesz

Üdv, Gabesz

(#16472) Chrys_ válasza Peak (#16468) üzenetére


Chrys_
addikt

Abból nekem 2 van :) 1 a nyomtatóhoz, 1 az asztali géphez. Viszont a laptop azt a HW-gombbal nem tudja vezérelni, valamint nekem több minden lóg a gépen, és köztük a Sandisk cruzer contour elég széles, feszítik egymást. Így használtam 1 hétig, aztán inkább, hogy megóvjam az aljzatokat és kapcsolható is legyen, beépíttettem.

(#16473) Negative


Negative
tag

Részemről több macerával jár az akksi ki-be rakása, mint amennyit megér az egész dolog. Nem 2, hanem esetleg 3 év múlva kell új akksit venni. Addig meg csak a nyűg van vele. 3 évesen pedig már nagy valószínűséggel úgyis csere az egész gép, szóval ezen sztem kár aggódni.

Asszem a csíkszeműeknél nagy divat, hogy az új autóknál, az ajtó mellől nem szedik ki a védőszivacsot, bezacskózva hagyják a fejtámlát, stb, csak hogy ha majd eladják aztmondhassák rá, hogy még "fóliás".. :DDD

(#16474) Gaaabeeesz válasza Negative (#16473) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Hehe :)

Ez az akku kivétel pl. nekem jó, mert akksiról nem használom, max havonta egyszer, de asztalit meg nem tudok hovatenni hely hiányában, szóval nekem asztaliként megy, és igy jó kímélni az akksit, ha elakarom adni :)

Üdv, Gabesz

(#16475) jano11


jano11
tag

Sziasztok,

Acer eRecoveryval kiirtam mindent amit lehetett. 3 db recovery DVD és 1 db driver és application lemezt. (win7 előtelepített masina)

Ezek arra valók, hogyha valamiért a merevlemezről nem tudnám futtatni a telepítést (ha vissza akarnám állítani a gyári állapotot) akkor ezekről a lemezekről meg tudom tenni simán?

És ha a belakott rendszeremet szeretném, az összes programmal meg minden adattal lementeni azt mivel? Backup manager csak bizonyos adat típusokat gyűjt össze ha jól láttam. eRecovery meg gyári lemezt csinál.

Mindenképpen más program kell? pl Nero BackItUp?

(#16476) Negative válasza jano11 (#16475) üzenetére


Negative
tag

eRecovery-vel is lehet a gép éppen aktuális állapotáról visszaállító lemezt csinálni.. Nálam ez kb 10 dvd lenne.

(#16477) plaszy


plaszy
őstag

Hali!

Acer 6935G

HDMI kimenetelen összekötve Philips 42PFL7404H-val, de a hangot nem viszi át. Eszközkezelőben minden driver rendben van. Alapértelmezettet a notin a Digitális hang (HDMI)-re tettem és semmi.

OP. rendszer: WIN7 U X64

Valami ötlet?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16478) fecc87 válasza jano11 (#16475) üzenetére


fecc87
tag

Az oprendszer és a telepített programok mentésére ajánlották valahol a Macrium reflect nevű progit. Ezzel készíthetsz egy mentést a rendszerről és minden szükséges progiról, és ha vmi hiba van, akkor ezzel visszaállhatsz arra az állapotra, nem kell ötven dolgot megint telepíteni.
A többi adatról ilyen mentést csinálni sztem felesleges, azokat csak simán írd ki.

(#16479) jano11


jano11
tag

Esküszöm nem találom az eRecoveryben, hogy hol lehet, az aktuális állapotról mentést csinálni ;)

MAcriumot megnézem, köszi.

(#16480) havefun


havefun
csendes tag

Sziasztok!

Játékra melyik jobb gép szerintetek (áruk nagyjából egyezik: netto 230 körül)?

MSI GT628X-486HU gép, teszt

ACER Aspire 7740G-434G64MN gép, tesztet nem találtam, csak hasonló gépről: teszt

- Nem szeretném, ha zavaróan melegedne a kezem alatt nagy teljesítménynél (játék közben).
- Kijelzője melyiknek jobb?
- Melyik készül jobb anyagokból? MSI-t a tesztben eléggé leszólják a felső részének hajlékonysága miatt. ACER-ről ilyet nem olvastam, de még sosem volt ilyen laptopom.

Előző gépem ASUS volt, nagyon meg voltam vele elégedve (anno az is játékos laptopnak minősült). Viszont most nem találok hasonló árban ilyen procival és videókártyával felszerelt ASUS-t. Legalább 300 alatt lenne, de egyszerűen nem látok sehol ilyet!

ACER-ektől kicsit tartok, több rossz dolgot is hallottam róluk, ráadásul csak 1 év garancia van a gépre, szemben az ASUS-al, ahol 2 év a garancia!

(#16481) plaszy válasza havefun (#16480) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Játszani szerintem a 17"-oson élvezetesebb, mint egy 15-ösön.

VGA-jukat összevetve az Acerben már DX11-es van: [link]

A leírás alapján nincsen sokkal lemaradva a GTS 160M-től: [link]

Az Acerben a proci is egy újabb típus.

Szóval én az Acert javasolnám.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16482) zso79 válasza havefun (#16480) üzenetére


zso79
őstag

A harmadik Aceremet nyúzom és semmi panaszom nem volt egyikre sem. Garanciát 20k -ért ki tudod terjesztetni 3 évre. A szervízről meg nagyon jók a tapasztalatok, bár nekem nem volt rá szerencsére szükségem. Ha a 7740G -nek hasonló a felépítése mint az 5739G-nek, akkor a kezednél egyáltalán nem fog melegedni.

(#16483) fecc87 válasza havefun (#16480) üzenetére


fecc87
tag

A kijelző mérete, az újabb proci és a nagyobb merevlemez is az acer oldalára dönti a mérleg nyelvét. A videokártya teljesítménye majdnem azonos. A garanciakiterjesztéssel 3 év már elég sok, az árához képest nagy biztonságot jelent, én is így vettem.

(#16484) cigam


cigam
félisten

Nemtudjátok véletlen hol van egy leírás aról, hogy az acer gépek modelszáma utáni azonosító mit jelent?
PL az Acer eMachine E725-434G50Mi
az első 2 számjegy procira utal (43 -> T4300-as)
a 3. számjegy a mória mérete (4 -> 4GB RAM)
a 4.5. és 6. karakter a merevlemez mérete (G50 -> 500GB)

Az Mi-re nincs ötletem.

Kicsit off is leszek, mert most a Acer eMachine E725-434G50Mi 140k a photohall-ban ahol 0%-os a thm. Ez így túl jól hangzik. Hol a buktató?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16485) fecc87 válasza cigam (#16484) üzenetére


fecc87
tag

Sztem nincs buktató, ennyit ér.
A modellszámra nincs ötletem, amit írtál, nekem hasznos infó volt.

(#16486) plaszy válasza cigam (#16484) üzenetére


plaszy
őstag

Mondjuk ilyen árkategóriában már bőven lehet találni C2D-s procival vagy ATI 4570-el ellátott gépeket is. Bár lehet, hogy nincsen ekkora memóriája és HDD-je.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16487) b05styp


b05styp
tag

ha van valakinke acer 578/39/40es ([link]) notebookja az írjon valami véleményt nekem legyen szíves priviben hogy érdemes-e vennem olyat. vagy van-e értelme megvárnom a márciust ezért: vaio E. köszi

:)

(#16488) mozesgy válasza havefun (#16480) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.

Én amikor vettem a gépem (ACER TM 7730G 844B50) 2 hónapig filóztam egy MS-n is ami szintén 17" volt, de ott is a vinyó volt a kisebb, és a proci picit gyengébb, a VGA mindkettőben ugyan olyan volt, és a garanciával nem is foglalkoztam ,mert olcsón lehet venni kiterjesztést, és az MSI drágább volt annyival, hogy abból kijött volna a +2 év gar is, de nem vettem meg.
A vinyó és a proci az ACER melett szól, a VGA pedig nézőpont kérdése, mert az 5650 leheletnyivel gyengébb, de mégiscsak DX 11.
Én az ACER mellett döntöttem annó, és nem bántam meg.
Egyik haverom egy olyan MSI-t vett akkoriban, amit nézegettem én is, és a képe picit szebb mint nekem, mert az enyém csak 1440*900, az ővé pedig 1680*1050, de ezt csak a LAN partyn vettem észre amikor a két gép egymás mellé lett téve.
A játék közbeni teljesítményben nem volt különbség, csak a +3 celsius fok az enyémnek, ami nem éppen mérvadó. (COD 5 volt amivel 20 órát nyomtunk hálóba) Ez a pici különbség annak is betudható volt, hogy az az MSI szálcsiszolt aluminiumból volt, ami jobban vezeti a hőt, mint a műsnyag.
A te esetedben kiváló képe van mindekettőnek, és a Proci az ég és föld, de játékra a T660-is elegendő. Kódolásoknál viszont jól jöhet az I5-ös proci. A vinyó sem mindegy szerintem.
A döntés a tiéd, és mi csak a saját véleményünket osszuk meg itt.
(Én az ACER melett döntenék.) Mostoha apuci most vett egy Acer Aspire 5740G-434G50-est, és nagyon hasít neki a proci kódolás közben.

(#16489) cigam válasza plaszy (#16486) üzenetére


cigam
félisten

Ezen a listán 165. a mostani T2050-es procim, és 1GB RAM (2x512) van a gépben 945-ös chipsettel.
Mivel a T4300 a 79. a sebességugrás majdnem a duplája, főleg ha hozzáveszem a megnövekedett ram méretét is.
VGA-ból se kell csilivili, mert nem játszom. Bőven elég ha a h.264 videók lejátszásába belesegít.
Az 500GB-on meg végre elfér majd az összes zeném, fílmem, fotóm. (eddig 80G-t kellet beosztanom)

Az meg hogy C2D, csak 1-2 helyezést jelent (T5860, T6600) a teljesítményskálán.
De nyugodtan javíts ki ha tévedek

Anyagilag is jobbnak tűnik venni 1 újjabb gépet.
- régi aksi rossz, egy utángyártott 25k
- a 2x512M-át lecserélni 2x2GB-ra 20k
-a 80G-s 2.5-es winyó cseréje 500-asra 20k
Ez összesen 65k, + ha a régit elpasszolom 30-40k-ért, máris beljebb vagyok picivel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16490) plaszy válasza cigam (#16489) üzenetére


plaszy
őstag

Igen, ez tény.
A régire rákölteni nem érdemes.
Inkább vegyél újat, és azon minden dolgot el tudsz végezni majd.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16491) fecc87 válasza plaszy (#16490) üzenetére


fecc87
tag

A számítástechnikában fokozottabban érvényesül az elavulás jelensége, és ilyen költségek mellett bőven jobban jársz az újjal.

(#16492) szunyog199


szunyog199
tag

Az mitől lehet hogyha egy videot vagy egy filmet teljes képernyőn megnézek és kilépek belőle akkor a touchpadon a görgető nem működik? Ez mitől lehet?

(#16493) Kacsy21


Kacsy21
csendes tag

Helló!

Vettem egy Acer laptopot csak nem tudok hozzá megfelelő drivereket letölteni, nem tudnátok segíteni?
Xp-re kell és a tipus acer travelmate 2304wlmi
Föleg a wifi nem fogad el semmi drivert...

Köszi

(#16494) szunyog199 válasza szunyog199 (#16492) üzenetére


szunyog199
tag

Tehát mondjuk kiteszem teljes képernyős méretre és mondjuk vha véletlenül a touchpad jobb szélére megyek szol görgetek akkor ha kilépek a teljes képernyőből akkor egy bizonyos ideig(pár perc) nem müködik a görgető. Másnak is ilyen?Mitől lehet ez? E725-ös gép.

(#16495) zso79 válasza b05styp (#16487) üzenetére


zso79
őstag

ment pü

[ Szerkesztve ]

(#16496) fecc87 válasza Kacsy21 (#16493) üzenetére


fecc87
tag

Az acer.hu-n sem találsz megfelelőt? Vagy próbáltad már ott egyáltalán?

(#16497) Kacsy21 válasza fecc87 (#16496) üzenetére


Kacsy21
csendes tag

igen próbáltam már az acer.hu-n de ott sem volt konkrétan a 2304 wlmi-hez. :N
A wifin kivül mindent tudtam telepíteni csak ahhoz nem tudtam drivert

(#16498) plaszy válasza Kacsy21 (#16497) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Próbáld meg innét: [link]

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16499) Peak


Peak
addikt

miért nem nézed meg a matricát a gépen, hogy milyen wifi van benne?
vagy nézed meg fizikailag a kis kártyát?
vagy nézed meg EVEREST segítségével chipből kiolvasva?
vagy csak letöltöd az acer.huról 3 különböző meghajtót és telepítve kiderül melyik illik a tiédre.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#16500) plaszy válasza Peak (#16499) üzenetére


plaszy
őstag

Ez is egy jó gondolat...:D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.