Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) belacar


belacar
csendes tag

sziasztok
ilyen Acer gépet lehet venni itthon valahol?
http://pdaplus.hu/content/view/4450/1/
házimozinak a hálószobában jó lenne...

(#16352) jano11


jano11
tag

Sziasztok:

Van valakinek tapasztalata ezzel a notival kapcsolatban?
Vagy én leszek az egyetlen (mert maholnap megveszem)? :D

[link]

(#16353) Gaaabeeesz válasza jano11 (#16352) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Hát nekem nincs, de miért kell neked annyir az érintőképernyő?:)

Üdv, Gabesz

(#16354) jano11 válasza Gaaabeeesz (#16353) üzenetére


jano11
tag

Hát szerelem volt első látásra.. érzésre (kipróbáltam egy nagy nem-szaküzletben)
Egyszerűen úgy éreztem a használata közben, hogy semmi értelme az egérrel vacakolni tovább.. annak ideje lejárt. Annyira kézenfekvő volt a monitort simogatva navigálni...

Nyilván a pontossága, meg a használhatósága még közel sincs az egéréhez (programok hiányában), de akkor is..

nem tudom... nincs ennél ésszerűbb magyarázatom :D

(#16355) Gaaabeeesz válasza jano11 (#16354) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Értem :)
Hát várjuk a véleményeket :D

Üdv, Gabesz

(#16356) jano11 válasza Gaaabeeesz (#16355) üzenetére


jano11
tag

Ha meglesz a masina, majd mondom :D

KÖzben volna mégegy kérdésem: Az aspire sorozatnál, egész pontosan: Aspire 5738 (AS5738G) 2. Aspire 5738Z (AS5838ZG) tűzveszélyes az akku és bios frissítés szükséges.. pfff

1 . kérdésem: szerintetek az általam vásárolandó Acer Aspire 5738PZg az ebbe beletartozik?

2. ha beletartozik akkor a bios frissítést ki végzi el? (még nincs megvéve a gép) a bolt?
én biztos nem merem megcsinálni.

3. egyáltalán forgalmaznak vagy forgalmazhatnak-e a boltok tűzveszélyes gépet, ha a probléma már előre tudott?

[ Szerkesztve ]

(#16357) plaszy válasza jano11 (#16356) üzenetére


plaszy
őstag

BIOS-t tudsz magad is frissíteni, csak ne legyen áramkimaradás...:DDD

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16358) fecc87 válasza laci.k (#16348) üzenetére


fecc87
tag

Nem tudom, mire gondolsz, mert a linkelt oldalon hd 4570-nel van szerelve, ami klasszisokkal jobb a 3200-nál. Az a kártya már jó egy s másra.

(#16359) jano11 válasza plaszy (#16357) üzenetére


jano11
tag

Sőőőt, nálam még az is előfordulhat, hogy nem a megfelelő bios-t rakom rá...
sok mindenre képes vagyok... :D

(#16360) darkpower


darkpower
aktív tag

Sziasztok!
Van egy acer aspire 5710z,amire nemrég win 7 lett felrakva. Azóta produkál néha fél perces rendszerlefagyásokat. Ilyenkor nem csinál semmit, megáll minden, aztán vissszatér minden a normális működésbe. A hdd-t jelző led ilyenkor folyamatosan világít, a ram nem túl sok benne, 1gb, de ilyet már 70%-os használatnál is képes csinálni...
Valakinek valami ötlete?

(#16361) Peak válasza jano11 (#16356) üzenetére


Peak
addikt

Egyész pontosan megnyitod a gyártó honlapját és ott a "szervizéstámogatás" menüpontot és láss csodát ott a felhívás a problémára és a megoldásra is.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#16362) jano11 válasza Peak (#16361) üzenetére


jano11
tag

Igen igen.. én is onnan tudom, hogy gondok vannak... ;)

Tudom, hogy a bios frissítés a megoldás, a hibás gépeknél.... a kérdéseim másra vonatkoztak ;)

(#16363) fecc87 válasza jano11 (#16362) üzenetére


fecc87
tag

Nem olvastam vissza a probléma elejére, de ha követed az utasításokat, akkor nem lesz gáz. Haverom is végigcsinálta, nem informatikus, tökéletesen működik neki.

szerk. Csak visszanéztem. Sztem kérdezz rá a boltban, ahol kinézted. Gyorsan megvan, és meglesz a válasz. :K

[ Szerkesztve ]

(#16364) jano11 válasza fecc87 (#16363) üzenetére


jano11
tag

viszont ha mégsem, akkor van egy halott gépem amiért én leszek a felelős? :D

Holott a gyártó hibájából nem működik és életveszélyes? :D

(#16365) Gaaabeeesz válasza jano11 (#16364) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

ez elég érdekes dolog.
ilyenkor visszakellene rendelniük az összes gépet, és maguknak orvosolni a hibát.
nemtudom miért nem így járnak el, ha ismerik a hibát!? :F :U

Üdv, Gabesz

(#16366) smkb válasza jano11 (#16364) üzenetére


smkb
őstag

Az Acer oldalán ez olvasható:

"A fent említett típusú készülékek közül csak azok érintettek, amelyek 2009 Április és 2009 Június között voltak legyártva. "

Azt is leírja szépen, hogy állípíthatod meg mikor készült, és nem, nem azután kezdték el forgalmazni, hogy tudtak a hibáról.

Mivel öcsémnek is egy 5738ZG-t vettem decemberben, és az sem júniusi gyártású volt, feltételezem, ha most újonnan veszed az üzletben, az sem lesz a problémás időszakon belüli.

[ Szerkesztve ]

(#16367) jano11 válasza smkb (#16366) üzenetére


jano11
tag

Köszönöm szépen! Ez megnyugtató!

:R

(#16368) laci.k válasza fecc87 (#16358) üzenetére


laci.k
csendes tag

Arra gondolnék, hogy az 5536G-ben AMD M780G chipset van, ami alapból rendelkezik egy integrált HD 3200 VGA kártyával, ami gyenge, de HD filmekre azért alkalmas, de mégse melegedik/eszik annyit, mint a dedikált HD 4570, amit max egyszer-egyszer használnék játékra. Fölöslegesen meg minek fűtsek? :DDD Mert pl Asus K50AB is hasonló chipsettel van szerelve, ugyanigy integrál HD 3200-val és dedikált HD 4570-nel, aminél olvastam, hogy menet közbe bármikor átválthatsz. Csak abba nincs HDMI, nemúgy mint az 5536G-ben.

(#16369) zso79


zso79
őstag

Sikerült már valakinek átkonfigurálni egy 5739G-n a MediaTouch gombokat? Vagy szóra bírni, hogy működjenek pl. winamp-pal is?

(#16370) ficere


ficere
aktív tag

sziasztok.lenne egy problémám.van egy acer 6935-öm és cinedash gombok nem reagálnak semmire csak halványan világitanak.valakinek nincs valami ötlete,hogy mi lehet a gond.

Machete nem ír sms-t

(#16371) SonicVersus


SonicVersus
tag

Üdv Mindenkinek!

Tudom,h már lerágott csont,vissza is olvastam ,de nemtudom megoldani a problémát!

Acer emachines E725 nem megy a wifi , próbáltam atheros,broadlink, intel drivereket ,de semmit, windows 7 ultival próbáltam, de nem megy. Valaki tudna segiteni ebben?

(#16372) SonicVersus válasza SonicVersus (#16371) üzenetére


SonicVersus
tag

broadcom .. :))

(#16373) Chrys_


Chrys_
addikt

Rá lehet venni valahogy a laptopok wifi-jét AP-működésre? Vagy etz így hülyeség, mert HW-oldalról is támogatottnak kellene lennie? intel 5100-ról van szó ( 5739G-874G50MN )

(#16374) plaszy válasza ficere (#16370) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Milyen op. rendszer van a gépen?
Driverei megfelelően vannak telepítve?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16375) ficere válasza plaszy (#16374) üzenetére


ficere
aktív tag

xp van rajta,a driverek jók,mert eddig működött.

Machete nem ír sms-t

(#16376) plaszy válasza ficere (#16375) üzenetére


plaszy
őstag

Gyári honlapon nincs is XP támogatása a gépnek...de, ha eddig ment, akkor nem tudom mi lehet a baja.
Esetleg próbáld meg újratenni az XP-t frissen...hátha.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16377) ficere válasza plaszy (#16376) üzenetére


ficere
aktív tag

én is erre gondoltam,köszi a segitséget

Machete nem ír sms-t

(#16378) adam3


adam3
aktív tag

Helló!!

Most akciós nálnuk az Acer AS5732ZG notebook, de sehol nem találok róla semmi tesztet, így nem tudom érdemes lenne e megvenni, vagy 160.000ért kapok jobb gépet is.
Köszi!!

Ezek vannak benne:
Intel® Pentium® Dual Core processzor T4400 (2,2 GHz, 1 MB cache, 800 MHz
FSB), 15,6" WXGA kijelző, 4 GB DDR3 memória, 320 GB merevlemez, ATI®
Mobility™ Radeon® HD 4570 videokártya, Supermulti DVD-író, Wireless LAN,
webkamera, Microsoft® Windows® 7 Premium operációs rendszer

(#16379) heaven


heaven
tag

Acer Aspire 5715z noti Win7 alatt az a gond, ha lecsukom a fedelét és alvó állapotba kerül, nagyon lassan kapcsolódik be ismét.
Elkezd bootolni, majd 30mp visszaszámol, hogy Windwos folytatása, Üdvözlő ablak és csak akkor jön vissza. Ez még egy síma asztali gépen is gyorsabban szokott menni!
Kísérlet képpen feltettem az ePowermanagert, de nem lett jobb.
Ötlet?

(#16380) Plazmacs


Plazmacs
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudtok olyan helyet Szombathelyen vagy a közelében, ahol komolyan foglalkoznak Acer laptopokkal, nagyobb választék van belőlük?

Előre is köszi a segítséget!

(#16381) zso79 válasza Chrys_ (#16373) üzenetére


zso79
őstag

Konkrétan mit szeretnél vele csinálni? Net share vagy csak local network?

Más kérdés ugyan ehhez a típushoz ill. más nvidia kártyás géphez: HDMI -n hogy lehet 2 csatornánál többet kicsikarni belőle?

[ Szerkesztve ]

(#16382) plaszy válasza ficere (#16377) üzenetére


plaszy
őstag

Nincs mit. Remélem újratelepítés után megszűnik a gond.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16383) ficere válasza plaszy (#16382) üzenetére


ficere
aktív tag

remélem nem hardveres a gond.

Machete nem ír sms-t

(#16384) Chrys_ válasza zso79 (#16381) üzenetére


Chrys_
addikt

1:
Így van, a netet akartam megosztani, mert ahol hétvégén vagyok, nincs wlan, csak a géppel tudnám a telefonom is kipróbálni (az is új, HTC HD2). Nem akarok most a néhány GB-s mobilnetért is fizetni.

2.:
Nincs HDMI-s erősítőm...

[ Szerkesztve ]

(#16385) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék az Acer TravelMate 7520G hűtése után! Ebből pontosan a linken szereplő verzió érdekelne, amiben HD 2600XT vga, és TL-60-as processzor van.
Van nekem egy Asus notim amiben majdnem ugyan ez a felállás hardveresen. Annyit kivéve, hogy az enyémben nem emelt órajelü HD 2600 van.
Tudni szeretném, hogy lehetne-e húzni az órajelein, illetve hogy elbírná-e az Asusom hűtése.
Ezért ha valaki tudna nekem linkelni, vagy bárhonnét szerezni képeket(összehasonlítás céljából) azt megköszönném! :R

(#16386) jano11


jano11
tag

Ez egy jó kis gép!

[link]

Vagy nem?
Vagy igen? :D

(#16387) fecc87 válasza jano11 (#16386) üzenetére


fecc87
tag

Ezért az árért sztem főleg jó. Azt mondjuk nem tudom, h az i3-as proci mit tud, nem hallottam róla, milyen.

(#16388) scorpio73


scorpio73
csendes tag

Két Acer között vacilálok.

Az 5740-334G50MN: 4GB memó, 500-as vinyó és X4500HD videó.

Az 5740G-333G32MN: 3GB memó, 320-as vinyó és Ati Radeon HD5470-es video.

A videokártya miatt bizonytalankodok, ha főleg HD filmnézésre használom, akkor mindkettő megfelel?

Lényegesen jobb az Ati videója?

Szerintetek?

(#16389) fecc87 válasza scorpio73 (#16388) üzenetére


fecc87
tag

A videokártya összehasonlítást én a notebookcheck alapján nézem. Biztos nem ez az etalon, de valamire azért mindenképp jó.
Szóval ez alapján az ati kártya egy elég jó darab, az intel pedig egy szar. Ezt nem tudom szépíteni. A vinyó sztem elég 320-szal is, de ezt te tudod. A memóriát pedig lehet bővíteni, bár a 4 gb mindenképp jobb konstrukció. De ha a kártya számít, akkor az ati-s sztem.

(#16390) scorpio73 válasza fecc87 (#16389) üzenetére


scorpio73
csendes tag

Köszi, én is inkább az Ati-s felé húzzok.

HD filmnézésre jónak tűnik, ahogy néztem az ajánlott oldalon.

(#16391) jano11 válasza scorpio73 (#16388) üzenetére


jano11
tag

Érdekelne majd a véleményed, hogy milyen a gép, ha már megvetted.. ugyanezt akarom én is venni :D

Radeon-ost veszek mert nekem nem elég az alaplapi video, és ugyanakkor teljesen felesleges a nagy vinyó... memóriát meg később is tudok venni (ha kell.. de egyelőre 3 giga bőven sok... nekem...)

De. Csak filmnézésre sztem elég az x5400HD is... Ha nagy vinyó kell bele akkor ezt a modellt válaszd.

(#16392) plaszy válasza scorpio73 (#16388) üzenetére


plaszy
őstag

A 2 VGA közül az Ati az erősebb, ez kétségtelen.
De a 4500HD is simán lejátssza a full HD-s filmeket is.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16393) fecc87 válasza plaszy (#16392) üzenetére


fecc87
tag

Azért írtam az ati-sat, mert hosszabb távon egyértelműen jobb választás, és olcsóbb is, ha jól emlékszem. Én azt venném.
Manapság már elég sok kártya megbírkózik a HD filmekkel, szóval ez nem igazán szokott szűk keresztmetszetet jelenteni.

(#16394) Conyi


Conyi
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 2 éve van egy acer 5520-as gépem. Videokártya GeForce 7000M. Olyan problémám merült fel, hogy ha videót nézek a neten, vagy ha játszani akarok (olyan játékkal, ami régen simán ment rajta) akkor egy idő után a hang berregni kezd, lefagy a kép, ami egy idő után fekete lesz és csak a kikapcsolás segít rajta. Néha viszont nem fekete lesz, hanem harántcsíkos, de akkor se reagál semmire. A jelenség néha az első 5 másodpercben jelentkezi, néha csak 5-10 perc múlva, de az biztos, hogy előjön. Azt figyeltem meg, hogy az mindegy, hogy most kapcsoltam-e be a gépet, vagy már régen megy. Már megpróbáltam kifújni, de semmi eredményre nem vezetett, így viszont a gép használhatatlan. Mi a teendő?

(#16395) plaszy válasza fecc87 (#16393) üzenetére


plaszy
őstag

Értem én. Csak ő kifejezetten a FULL HD filmek nézését emelte ki. Ebből gondolnám, hogy van egy erős asztali gépe, amin játszik. És a notit meg filmezésre venné.

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16396) fecc87 válasza plaszy (#16395) üzenetére


fecc87
tag

Nem akartam kétségbe vonni, vagy cáfolni a véleményed. Kell a több szempont, mert nagyobb a segítség. De ha már van két hasonló árú gép, ráadásul az olcsóban sokkal jobb a videokari, akkor sztem az a jobb választás, még ha van is egy erős asztalija.
A másik dolog pedig, h sosem lehe tudni, mire kell majd a mostani elképzeléseken túl.

Utánanéztem a core i3-nak is, ami szintén jónak tűnik. Ugyan mind2-ben ez van, de ha én vennék most notit, nekem is vonzó választás lenne az ati kártyás, mert jó ár-érték arányúnak vélem. Az asztali kiváltására is jó, természetesen nem csere 1-1-ben, de sokoldalúan használható.

(#16397) plaszy válasza fecc87 (#16396) üzenetére


plaszy
őstag

Oké! Ez is igaz.

A Core i3 is 2 magos?

Az 5470 meg már DX11-es...:Y
Nem lehet piskóta játékok terén sem.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16398) Nuhpa


Nuhpa
csendes tag

Sziasztok!

Acer Aspire 5520G típusú laposnak vagyok gazdája, immáron 2 éve. Másfél éves korába elkezdett rakoncátlankodni, olyat tapasztaltam, hogy vista betöltése előtt a BIOS töltésénél meg akadt, és fagyi... nos miután orvosolták a bajt a szervizbe, jó is volt egy darabig (27e ft. ért északi híd csere után), ismét elkezdett döcögni a vas... Bios töltésekor néha befagy, mint régen, majd, vista felállása után gondol egyet és elfelejti a CD/DVD olvasót/írót, ezt soxor cd/dvd írás közben is megcsinálja. Erre szeretnék választ kapni, mi lehet az oka? mit javasoltok? Mondjuk a Vista tök eredeti, és két éves :). de a lefagyást nem magyarázza a rendszer "ósdisága". Válaszokat előre is köszi.

(#16399) Lajkó


Lajkó
őstag

Jelen esetben a DX 11, és a Sader model 5.0 kb. lófingot sem jelent game terén, főleg ha 64bites memory bus-sal van megálldva A delikvens... A 3 éves Asus-om majdnem ennyit csikar ki magából 3dMark06 alatt... :U Ráadásul az 17.1"-os, és picivel nagyobb a felbonmtása is!
Ha játszani akarsz, akkor ne boltban vegyél ennyiért notit! ;)

Valaki tudna válaszolni erre, vagy tippet adni, hogy hol kutassak ezután??? :Y

(#16400) fecc87 válasza Lajkó (#16399) üzenetére


fecc87
tag

"Ha játszani akarsz, akkor ne boltban vegyél ennyiért notit!"
Érdekelne a válasz, h akkor hol? Felkeltette az érdeklődésemet ez a mondat. :B

Hogy reflektáljak is valamit: a dx11 és a shader 5 inkább a jövő zenéje, ma még nem gyakori, de hosszú távon ugye... gondolom más tészta. A memory bus-hoz nem tudok hozzászólni, ilyen mélységekben sosem voltam jártas. Sajnos a kártyát csak 3dMark06-tal tesztelték, sok esetben 5-6 teszt van minimum, ami jobb alap a döntéshez.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.