Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) sHe3p


sHe3p
csendes tag

olcsóbban nem találtam :F biztos,hogy az adapter a rossz? nem lehet,hogy csak a kábel szakadt meg?

(#17952) WRoli válasza sHe3p (#17951) üzenetére


WRoli
tag

Nem rossz..mert nincs is!
Így vettem hogy nem volt hozzá!

IQ

(#17953) plaszy válasza tzatzikiii (#17942) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

A noti hűtő pontos típusát megadnád PÜ-ben?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17954) tzatzikiii válasza sHe3p (#17943) üzenetére


tzatzikiii
tag

Szia!

Koszonom szepen a valaszod! Ebben az arkategoriaban nekem meg a Lenovo IdeaPad G560 jonne szoba, "mert az megiscsak egy Lenovo"-alapon (sok Lenovos gyozkod, hogy olyan mindoseget egyik gyarto se ad), de oszinten szolva az 5745 sokkal kecsegtetobb, raadasul hardware-ileg is erosebb valamelyest. Ugyhogy szerintem ez lesz, koszonom a segitseged!

@plaszy: PU ment.

Tudtok esetleg valakit Budapesten vagy Budaorson, aki nem akarna oriasi oradijjal es lassu munkaval lehuzni, es kicserelne nekem a jelenlegi laptopom bekapcsologombjat? A problemam az, hogy szerintem kezd a nevezett gomb tonkremenni, de service manual es tapasztalat hianyaban en nem szeretnem szetszerelni es megtisztogatni, raadasul lehet, hogy egy tisztogatas nem is eleg, es csere kell. Viszont minden szerviz, ahol eddig valaha megfordultam, rohadt dragan dolgozik. :(

(#17955) sHe3p válasza tzatzikiii (#17954) üzenetére


sHe3p
csendes tag

kérdezd meg Duree-t.ő notebook szervizes és fórumtag [link]

(#17956) tzatzikiii válasza sHe3p (#17955) üzenetére


tzatzikiii
tag

Koszonom szepen, irok neki PÜ-t. :R

(#17957) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok eMachines Tulajok!

Azt tudtátok, hogy ezekre a gépekre nem lehet gari-kiterjesztést vásárolni? Ma kutakodtam egy kicsit, majd levélkét írtam szápportnak, és a válaszban az volt, hogy csak ACER gépekre lehet ilyet vásárolni... :Y :Y :Y

Sz*r van a palacsintában?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17958) tzatzikiii válasza bigsee (#17957) üzenetére


tzatzikiii
tag

Apropo kiterjesztes: ezt a vasarlastol szamitott 360 napon belul barmikor meg lehet vasarolni, vagy rogton vasarlaskor kell?

(#17959) szabee3


szabee3
csendes tag

Sziasztok

Betudnatok nekem arazni egy laptopot

Acer emachines E520
2.2ghz, 250gb hdd, 2giga ram,kam,dvd

bocsi az ekezetert, csak angol billentyum van

(#17960) sHe3p válasza tzatzikiii (#17958) üzenetére


sHe3p
csendes tag

bármikor.idézem: "... a notebook megvásárlásától számított 360 napon belül kell aktiválni."
(Acer hivatalos oldalról)

(#17961) sHe3p válasza szabee3 (#17959) üzenetére


sHe3p
csendes tag

eladni akarod? akkor számít az is,hogy milyen idős,garanciális még vagy nem meg ilyesmi

(#17962) looser


looser
addikt

Halihó! Egy Acer TM 2300-as masinán tapasztalom a következőt: az ég világon semmilyen usb-s eszközt nem ismer fel. Az intel chipset drivert telepítettem, a bios a legfrissebb ami hozzá létezik, az eszközkezelő látja az usb vezérlőt. A biosban iusb-vel kapcsolatosan nem lehet semmit állítani; igen kevés funkció van benne. Van ötletetek esetleg, mi lehet a baj?
(megy az Azonnali notebookos kérdésekbe is)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17963) dev00


dev00
tag

Sziasztok,

Van egy acer 5942g-m windows7 64bit, letiltottam manuálisan a webkamerát, azóta avicap32.dll missing hibaüzenetet kapok minden webkamerát használó programtól és a webkamera sem megy. A dll-t pótoltam scanneltem és javítottam a dll hibákat, de nem volt eredményes. Természetesen manuálisan már nem tudom oldani a tiltást, mert sehol nem találok ilyen funkciót. Valakinek lenne valamilyen ötlete a probléma megoldására? Előre is köszönöm.

(#17964) sHe3p válasza dev00 (#17963) üzenetére


sHe3p
csendes tag

sztem egy webkamera driver fel tudja oldani

(#17965) sHe3p válasza looser (#17962) üzenetére


sHe3p
csendes tag

huha,hát ez érdekes,mondtam volna a drivert...lehet,hogy op.rendszerben lett valami összekutyulva nézd meg ezeket:
[link]
[link]
közben még gondolkodok,hogy mi lehet

(#17966) plaszy válasza tzatzikiii (#17954) üzenetére


plaszy
őstag

Köszönöm szépen, utána nézek.

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17967) looser válasza sHe3p (#17965) üzenetére


looser
addikt

Köszi a választ! A hiba feltehetőleg hardveres eredetű, kipróbáltam egy live wxp-vel és xubuntuval is, egyik sem ismerte föl, szóval nagy valószínűséggel az usb vezérlő hibásodott meg.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17968) szabee3 válasza sHe3p (#17961) üzenetére


szabee3
csendes tag

Igen, el szeretném adni ! A laptop 6-7hónapos, tehát kb 3hónap garancia van rá !
Karctalan állapot, alig volt használva, inkább ilyen 3.gépnek vásárolt... Az akksija kifogástalanul bírja a 2 órát. Az adatok valósak a processzorral,rammal és a HDD-vel

(#17969) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Volna egy Acer 5530 (x2,hd3200,2gb ram) noti, és már minden bajom van vele, Vistán az Ati Catalyst minden rendszerindításnál leáll, Win7-en meg nem jó a hang driver, a kamera és a mikrofon :W Egyszerűen nem tudom arra használni amire megvettem. Valami segítséget tudtok adni? :U

(#17970) sHe3p válasza rolko (#17969) üzenetére


sHe3p
csendes tag

a drivereket az acer oldalról szedted le? mert nekem is volt bajom VGA driverrel,hogy csak azzal volt jó,ami az acer oldalon volt fenn...

(#17971) plaszy válasza szabee3 (#17959) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Itt a topic: Notebook beárazás

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17972) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Halihó! Jeleznék valamit az Acer noti tulajoknak! Anno megírtam h az én és párom Extensa 5635Z notija is bugos speed step funkcióval jött ki a gyárból 0 percesen. A hiba az volt h nem kapcsolt fel 1200-ről 2400-ra. Itthon frissítettem biost és megjavult mindkettő. Minap felkerestek MSN-en, mert olvasták az írást, ránéztek a 3 hónapos extensa 5635G notijukra és azt látták h náluk is baj van ezen a téren. Az a noti 2009/09-es az enyém 2009/12-es gyártmány! Elmondtam mi a teendő és megcsinálták, enyhén szólva lett bikább a gép. Én arra világítanák rá, hogy mennyi ilyen noti lehet még az userek tudtán kívül.... A két noti között van több hónap és mégis azonos volt a bajuk! A bios a lap szerint 2010/02-es, de frissítés után 2009/12/21-et ír ki és egyes esetekben nem is írják ki h valóban jó az adott típushoz csak sejteni lehet. Példa erre az a bios ami az enyémen van, feltettem bejött. Én nem tudom de ez nekem nem fekszik...... Mi van ha garba megy és a biosra hivatkozva nem javítják? Saját magam húztam csőbe..

(#17973) plaszy válasza Kolondrum (#17972) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Erre az esetre az IBT vagy egy PRIME95 full stressz lenne a jó progi, hogy valóban felmegy-e a proci órajele max.-ra. Ha igen, akkor jó a procc, ha nem, akkor tuti hibás.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17974) doctorhouse válasza cafat (#17931) üzenetére


doctorhouse
csendes tag

Szia,

próbáltad már újra pasztázni a processzort? Egy idő után úgy meg tud keményedni, h inkább szigetel mint a hőt vezeti...

Üdv:
Nagy Attila
http://www.doctorhouse.hu

(#17975) Kolondrum válasza plaszy (#17973) üzenetére


Kolondrum
félisten

Te most azt hiszed ezeken nem voltunk túl? és a cikk után nem nézte meg a javaslatomra ezeket? Bios öregség miatt nem működött egyik notiban sem a speed step! T4400 és T6600
És nem a CPU hibás hanem a bios öreg.
Nem neked hanem úgy a PH-nak: Miért bántatok fórumon? Mármint miért feltételezitek, h nem nézem meg az alapokat. Nem pistike az újonc HSZ-el jövök általában.
Visszatérve: Nem tetszik h ez megy,de a noti már jó csak az akku halódik lasssssan.

(#17976) fecc87 válasza Kolondrum (#17972) üzenetére


fecc87
tag

Milyen notiknál vagy CPU-knál érvényes a megállapításod, azt lehet tudni?
Csak azért, mert nekem 5630G-m van, ami számozásban közeli, a proci viszont T5800-as, amit nem említettél.

[ Szerkesztve ]

(#17977) looser válasza Kolondrum (#17975) üzenetére


looser
addikt

Ki bántott még?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17978) Kolondrum válasza fecc87 (#17976) üzenetére


Kolondrum
félisten

Extensa 5635Z és G! Azonos alapokon vannak tehát sztem érvényes minden kiadásra ezeken belül. A két típusú notira pl egy bios kellett.
Gyártási dátumok 2009/12 és 2009/09. Értitek több hónap van a két típus között és egy bajuk volt. Tehát nem egy sorozatra vonatkozott abban a pár napban. SŐT felkerestek anno h vennének egy ilyen notit ami nekem van (5635Z) és h olvasott mire számíthat hogyan nézzen rá. Megvette és írta h ez is szar, ő is frissített! Ha kell belinkelem az illetőt, nem kamu, eddig 4esetem van erről a hibáról!

Nézz rá megy a speed step. Terhelésre a CPU-Z-ben felkapcsol e a cpu sebesség. Win7 alatt érezhető a dolog mert ha nem akkor lassú és az élményindex alacsony lesz.
A G-s notin xp volt és nem látszott a dolog, csak azért vették észre mert olvasták a cikket és valamelyest értenek a dologhoz. A frissítés után szólt a tag h valóban magasabb órajelen megy ha terheli. 3 hónapig ment alacsony órajelen.... 3 HÓNAPIG!

[ Szerkesztve ]

(#17979) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#17980) rolko válasza sHe3p (#17970) üzenetére


rolko
őstag

Nem, a legfrissebbet szedtem le... :U de felismertettem az eszközkezelőben, a Catalystot meg letöröltem, működik. Majd megpróbálom azzal. :R

(#17981) pEcy


pEcy
csendes tag

Üdv!

Én azt szeretném megkrédezni, hogy barátnőm új notebookot venne magának amin tud játszani. Tudom tudom sokan úgy gondolják, hogy a gamerl aptop nem jo semmire, én mégis érdkelődnék, hogy az Acer Aspire AS5732ZG-442G32MN notebook mennyire alkalmas a WoW WOTLK illetve a leendő Cataclysm futtatására, és ha nem miért nem, esetleg mit tudnátok ajánlani max. 160.000 Ft-ért? Amiért mi erre gondoltunk, az az, hogy kellően nagy memoval rendelkezik, a 2.2 dualos proci is elég nagy a wowhoz legalábbis bőven elég, ill. saját vidkarija van.

Köszi előre is ^^

(#17982) sHe3p válasza pEcy (#17981) üzenetére


sHe3p
csendes tag

szvsz bőven elégnek kell lenni

(#17983) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Acer Aspire 7738G + Slimtype DVD A DS8A3S író. Kérdésem: Frissebb FW-t hol találok rá?
Köszönöm a válaszokat előre is!

Ja, esetleg valaki írt már ilyen íróval XBOX360-as játékokat? Ha igen, milyen lemezre?

[ Szerkesztve ]

(#17984) looser válasza Rotor82 (#17983) üzenetére


looser
addikt

Szia, itt hivatkozik rá egy magyar user. Talán szerencséd lesz vele :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#17985) plaszy válasza Kolondrum (#17975) üzenetére


plaszy
őstag

Elnézést, hogy megpróbáltam rávilágítani az esetleges hiba okára...

De akkor azért 1 sorba leírhattad volna, hogy mit próbáltál már.

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17986) Kolondrum válasza plaszy (#17985) üzenetére


Kolondrum
félisten

Beszéltünk mi már erről éppen veled (régebben) azért nem értettem a dolog.

(#17987) plaszy válasza Kolondrum (#17986) üzenetére


plaszy
őstag

Jah, lehet. Erre nem emlékszem :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17988) Andrea981


Andrea981
csendes tag

Sziasztok!
Itthonra szeretnék új laptopot venni, nem tudok rá nagyon sok pénzt költeni és szeretném, ha lenne rajta előretelepített Windows 7. Nagyjából ezek a kritériumok.

Az egyik webáruházban találtam egy Acer Aspire 5332-t, elég jó áron. Ez az:
http://www.mobilx.hu/hu/laptop/15-16/acer-hu-15-16/acer-aspire-5332-903g16mn-notebook.html

Viszont semmi tesztet, vagy vásárlói véleményt nem leltem a neten erről a típusról (legalábbis magyar nyelven).
Igazából csak netezésre használnám a gépet, de legalább négy évig bírnia kéne a strapát.

Mennyire jó/rossz hírű ez a típus?
Az, hogy Celeron processzor van benne, az mit jelent? Az a "normál" Intel lebutított változata? Mennyire kell attól tartani? Nem lesz nagyon lassú a gép?

Elnézést, ha totális baromságokat kérdeztem, de nem nagyon vagyok szakértője ennek a témának. :)

(#17989) fecc87 válasza Andrea981 (#17988) üzenetére


fecc87
tag

Netezésre elég lesz akár négy évig is, de egyébként a teljesítménye a mai kor igényeihez mérten alacsony. Inkább vegyél netbookot, ha nem fontos a nagyobb kijelző.

(#17990) sHe3p válasza Andrea981 (#17988) üzenetére


sHe3p
csendes tag

csatlakozok az elöttem szólóhoz.ha csak netezés az igény,akkor elég lesz egy netbook

(#17991) Andrea981


Andrea981
csendes tag

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok! :)

Fontos lenne a nagyobb kijelző, használtam egy ideig egy kölcsön netbookot, de nem bírtam megszokni.

Még egy kérdés: az Athlon 64 X2 processzor gyorsabb/korszerűbb, mint a Celeron? Vagy az AMD-nek az Athlon olyant, mint az Intelnek a Celeron?

(#17992) bigsee válasza Andrea981 (#17991) üzenetére


bigsee
addikt

Igen. Az A64 X2 (kétmagos) gyorsabb/korszerűbb, mint a Celeron (egymagos).

Nem. A Celeront úgy kell elképzelni, hogy egy teljes értékű processzort "megcsonkítanak", ami által lassabb lesz, viszont kevesebbet fogyaszt és olcsóbb. Ugyanezen gép nem Celeron-al egynegyedével többe kerülne és fele ennyi akksi időt bírna.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17993) koxaman


koxaman
tag

Sziasztok , akarok magamnak valami normális nootbook ot es nagyon megtetszett tartalmilag az Acer Aspire új szériája amit AMD Phenom™ II 4 magos processzorokkal szereltek, igaz drága de nem 1 évre akarok laptopot venni.

Olyan kérdésem van hogy valaki hallot erről mar mint az amd röl jót rosszat vagy esetleg tesztet, mert én nem találtam sehol. Illetve maga az Acer megbízhatónak mondható e mert bárkivel beszéltem mindenki HP vagy Dell javasolt.

Előre is köszönöm a válaszokat

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#17994) plaszy válasza koxaman (#17993) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Acer jó márka ár/érték arányban.
Viszont amiket írtál (HP, Dell) azok már top márkák, és szvsz kissé drágábbak is, mint amennyit tudnak...de ez biztos nem véletlenül van így.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17995) nagysandor11


nagysandor11
csendes tag

Nektek mi a véleményetek erről? Acer extensa 5635g-652g32mn

Sürgős

(#17996) plaszy válasza nagysandor11 (#17995) üzenetére


plaszy
őstag

Szerintem drága...a tudásához képest...de, ha új kell és el tudod számolni, akkor megéri.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17997) sHe3p válasza nagysandor11 (#17995) üzenetére


sHe3p
csendes tag

hát én találtam 160e-ért és 130e-ért is,nem tudom te milyen árban nézted...az biztos,hogy 160e-et nem ér meg,de jó vásárnak tűnik 130e-ért

(#17998) Kolondrum válasza nagysandor11 (#17995) üzenetére


Kolondrum
félisten

Esélyes a speed step bugra öreg bios miatt, frissítéssel orvosolható.

(#17999) -xXx-


-xXx-
tag

udv, nyertem egy versenyen egy gyengus acer lapitot. Vki tudja, hogy mennyit er, kb mennyiert tudnam eladni? eleg gyenge benne a processzor, de biztos vagyok benne, hogy egy rakas embernek aki csak internetre meg filmnezesre hasznalna, tokeletesen megfelelne.

(#18000) plaszy válasza -xXx- (#17999) üzenetére


plaszy
őstag

Ejj, de szerencsés vagy :) GRAT!

Talán itt kérdezd meg: [link]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.