Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, mai nap akartam szinkronizálni a palmom a Acer 2410 es notimmal, de a bt gomb bekapcsoló gomb megnyomása után az írja no device!! ötlet valakinek mi lehet a gond mer t eddig ment.

(#17652) fecc87 válasza Roxy27 (#17649) üzenetére


fecc87
tag

Az acerek hátlapját ki kell pattintani, mert kis fogak tartják. Kis csavarhúzóval finoman feszítheted, de finoman csak, így elengedi. Egyik oldalról pedig ki kell húzni, mert ott hosszabb nyelvekkel kapaszkodik.

(#17653) Kolondrum válasza Jarod1 (#17651) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van egyáltalán benne BT? Mert nekem is van gomb de nem csinál semmit, az 5610-es meg ki is írta h BT ON/OFF pedig nem volt benne.

(#17654) fecc87 válasza Kolondrum (#17653) üzenetére


fecc87
tag

Eddig ment neki, úh más lesz. Nekem is van gomb, csak BT nincs. Nálam ez a hiba :)

(#17655) Jarod1 válasza Kolondrum (#17653) üzenetére


Jarod1
addikt

xerinted? mint írtam is eddig ment..

(#17656) Csabee. válasza Jarod1 (#17655) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Eszközkezelőben nézd meg hogy van-e sárga kérdőjel? Szerintem újra kell telepítened a BT drivert .

Üdv: Csabee.

(#17657) Kolondrum válasza Jarod1 (#17655) üzenetére


Kolondrum
félisten

Este nem volt lelki erőm visszaolvasni! :R

(#17658) Jarod1 válasza Csabee. (#17656) üzenetére


Jarod1
addikt

bt os eszközt abszolút nem mutatott az eszközkezelő, 1 két nappal ezelőtti ghostot vissza állítottam de érdekes módon ott se működött, tegnap este felhagytam a kisérletezéssel és leállítottam a gépet, és ma már működik, viszont a wifi hiába írja ki hogy csatlakozik a routerhez az ip cím 0.0.0.0 nincs net, most is csak azért tudok írni mert mobil net modemet nyomtam be.( lehet hogy nem csípte a 48 órás állandó működést. pedig hűtés van)

(#17659) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

Sziasztok, mostanában készülök beruházni egy notebookra és az acer timeline x szériából nézelődtem (3820tg v. 4820tg v. 5820tg), ugyan azok a specifikációk csak a kijelző mérete más (13"-15"ig). Van esetleg valakinek ilyen notija? mik a tapasztalatok, megéri a pénzét? elég jó árban be tudnék szerezni 1 darabot a core i5 4gb 500gb hd5650 változatból..

[ Szerkesztve ]

(#17660) fecc87 válasza EyEsOnU (#17659) üzenetére


fecc87
tag

A gépről ugyan nem tudok mondani semmit, de a tartalma és a 200 ezres ára sztem szavatolja, h nem jársz rosszul. Én is TL X-et vennék, ha nem lenne már. De sztem még nem forgalmazzák, privát forrásból lenne...? :)

(#17661) EyEsOnU válasza fecc87 (#17660) üzenetére


EyEsOnU
tag

a mysoft.hu-n néztem, egyelőre érkezik státuszban van, de kivárom.

[ Szerkesztve ]

(#17662) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Sziasztok!
Most kaptam egy Acer 5536G laptopot, nem nagyon értek hozzá!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a bluetooth ikont kiteszi a tálcára, vagy nem. Ugyanis nem veszem észre, hogy működne a bluetooth! Már próbáltam az Fn+F3-al is, és a ki-bekapcsoló gombpt is hiába nyomkodom. Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#17663) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A hiba: Feltöltött a noti, mondom felnyitom és kikapcsolom ne járjon üresen, kép volt de nem világított a kijelző, fogtam kikapcsoltam nagynehezen, újra bekapcs ismét nem volt kép sehol csak a fénybe láttam h bootol meg minden. Levettem a töltőről és akkuról indítottam, most jó. Marhára örülünk neki.... Most van aktiválás alatt a 3 év gar.

(#17664) Roxy27 válasza fecc87 (#17652) üzenetére


Roxy27
tag

Köszi!
Holnap megpróbálom szétszedni...kiváncsi leszek, mert nem nagyon akart engedni...pedi direkt a Nokiás szétszedővel próbáltam.
Meglátjuk... :U
Zsolt

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#17665) Roxy27 válasza fecc87 (#17652) üzenetére


Roxy27
tag

Sikerült szétkapni... :C De a billentyűzetet kellett furmányos módon kipattintani! Alatta volt még kb. 5 csavar, ezután már nem volt gond. De ahogy nézem alaplap hiba lesz (RAM OK) ...chipset talán, majd kiderül.
Üdv,
Zsolt

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#17666) zafir86 válasza fecc87 (#17660) üzenetére


zafir86
csendes tag

5820TG-t már az acer webshopban/mysoft on is lehet venni; de május közepét ígértek nekem levélben a modellre, ami iránt érdeklődtem (4820TG).

Nagyon fasza notebook, sok teszt van már fent a neten róla, notebookjournal.de, meg pár kínai/koreai oldal; sok jót irnak, kevés rosszat, konkrétan a "gyenge" képernyőt írják negatívumnak.

200 cd/m2 körüli fényrő és 150:1 kontrasztarány, pl egy macbookpro 300cd/m2 és 800:1 kontrasztarány. Hozzáteszem, nem is kerül annyiba. Viszont kategórián belül ez a 200cd/m2 fény meg 150:1 kontraszt teljesen átlagos.

Üdv

(#17667) fecc87 válasza zafir86 (#17666) üzenetére


fecc87
tag

Ár/érték arányban nagyon jónak tűnik, ami a teljesítményét, a beltartalmat illeti. Mivel venni nem fogok még egy notit, nem olvastam utána, de olyan rossz azért nem lehet a képernyő, ha már egyszer LED-es (a fényerőt ez nem magyarázza?).

(#17668) engedo válasza EyEsOnU (#17659) üzenetére


engedo
csendes tag

Szia!

A 13"-os 3820TG és a 14" 4820TG között különbség, hogy a 4820 modellben van optikai meghajtó, ebből kifolyólag egy ventillátora és hő-elvezetője van, míg a 3820 modellben az optikia meghajtó hiányának köszönhetően a GPU (ATI) és a Processzor hűtéséről külön hő-elvezetők és ventillátorok gondoskodnak.

A hűtési rendszerekből adódó eltérés miatt a 3820 kevésbé melegszik, ugyanakkor több energiát emészt fel, ez kb. 30-60 perc akkumulátor üzemidő differenciát eredményez (kérdés, hogy az átlag 5-7 óra közötti készenléti időnél van e értelme ezen problémázni).

A 3820 modellt egyelőre i5 430M processzorral szállítják az EU-ba, a Németországban rendelhető az „Il diavolo” fantázianévre keresztelt 4820-as i7 620M processzorral, a 3820 egyelőre csak Szingapúrban elérhető i7 620M procival, ezek a modellek azonban meglehetősen melegednek, a 4820 egy kicsit jobban (ez egyébként a hűtési rendszerből kifolyólag nem meglepetés).

A 430M processzor elvben kihozza az ATI HD5650 GPU max teljesítményét, ugyanakkor a processzor-intenzív alkalmazások és/vagy játékok (pl. GTA 4, Crysis, Starcraft 2, stb.) terén elképzelhető, hogy érdemes lenne megvárni a i5 520M/540M processzorokat, ezek azonban még csak Kínában vásárolhatóak meg, állítólag Németország (azaz az EU) június közepén várhatja ezeket a modelleket.
További különbség, hogy a 430M a 520M/540M/620M processzorokkal ellentétben nem támogatja az AES, valamint a Trusted Execution technológiát (amennyiben erre egyáltalán igény lenne, az AES-nek állítólag van értelme).

Tudni kell, hogy az azonos hardverrel szerelt 3820 és 4820 (i5 430M + HD5650) eltérő eredményt ért el 3dMark06 alatt ( 3820 – kb 6900 / 4820 – kb 7500). A különbség a PCI-E „hibának tdható be, a 3820 esetében a grafikus mag intenzív használatkor a PCI-E 16x szorzója 1x szorzóra korlátozódik. Ezt BIOS frissítéssel várják a felhasználók megoldani, egy tulajdonos egyéb fórumbejegyzésében már bemutatott egy ideiglenes megoldást, egy másik tulajdonos jelentette, hogy ablak üzemmódban hasítanak a játékok, teljes képernyőn viszont beüt az 1x szorzó, ami nyilván teljesítmény-csökkenést eredményez, megnyugtató azonban, hogy az ACER tud a problémáról, a Notebookjournal jelentette nekik.
Egyes 3820 tulajdonosok képernyő-remegési hibákat jeleztek.

A május közepére tett hazai megjelenési időpont korrekt infó, elvben a 430M teljesen jó választás, személy szerint a 620M processzorral szerelt modelleket nem ajánlom, ezek melegebbek, és hatványozottan több energiát esznek, mint a 430M/520M/540M processzorok (ezek fogyasztásai között minimális az eltérés), ehhez képest azonban teljesítményben elhanyagolható az 520M/540M – 620M közötti különbség.

Alternatíva lehet az Asus N82 modellje (i7 620M + GT335M Nvidia Optimus technológiával), erről azonban magyar megjelenés tekintetében nem áll rendelkezés(em)re infó.

Üdv

egnedo

Acer TimelineX 3820TG | 13.3"| I5-430M | 4GB DDR3 | HD 5650 | 320GB HD | 6 Cella | 1.8 Kg |

(#17669) engedo válasza engedo (#17668) üzenetére


engedo
csendes tag

Sziasztok!

Előző kommentemhez rövid kiegészítés.

Friss teszteredmények (Notebookcheck) szerint az Acer Timleine X 4820 TG modell (i5 430M + HD5650) processzora terhelés alatt (Cinebench, Furmark) visszaveszi szorzóit, így az alap 2.26 GHz helyett 1.4-1.5 GHz órajelen ketyeg.

(A helyes terminológiát nem ismerem, angolul „throttling”-nak hívják a jelenséget, elsőként a Studio XPS 1645 notebookok négy magos i7 720QM/820QM modelljeinél tapasztalták, ez arra volt visszavezethető, hogy terhelés alatt a 45 W TDP processzor és a HD4670 GPU több energiát vett volna fel, mint amit a 90W táp biztosítani tudott volna, és a processzor lekorlátozta magát 900 MHz-re, mondani sem kell, nem ezért fizettek a felhasználók. Azóta a Dell BIOS revízióval és 110 W-os tápokkal megoldotta a dolgot, reméljük az Acer is foglalkozik majd a problémával, bár ez esetben nem az energiaszükségelt – erről nem írtak - , inkább a hőmérséklet lehet a hunyó).

További aggodalomra ad okot, hogy a teszt alatt a 4820 túlmelegedett, melegedési gondokról számolt be egyebekben a notebookjournal is, szóval ennél erősebb processzorral meggyűlhet a 14”-os 4820 modell hűtési rendszerének a baja.

A 3820 hűtésére továbbra sincsen panasz, bár itt is csak a 430M CPU + HD5650 viselkedése ismert, itt a PCI-E problémának hivatalos megoldása még nincsen.

Acer TimelineX 3820TG | 13.3"| I5-430M | 4GB DDR3 | HD 5650 | 320GB HD | 6 Cella | 1.8 Kg |

(#17670) EyEsOnU válasza engedo (#17669) üzenetére


EyEsOnU
tag

köszi a részleteket, ezek után azt hiszem maradok az 5820-as modellnél. vagy ott is előfordul, hogy gondol egyet és 1 ghz-en jár a proci terhelés alatt?

(#17671) phanfantom


phanfantom
senior tag

Hello!

Egy Aspire 5520-al olyan problémám van, hogy semmilyen op. rendszer alatt nem lehet hangot varázsolni rá. Gyárilag vista van hozzá, de azt írja, hogy "nincs telepített hangeszköz". Így hiába töltöm le a honlapról a drivert, nem csinál semmit. Everest sem lát semmit. Tönkre ment a hangkártya chip vagy jobb esetben csak valami beállítás kérdése lenne? Köszi.

(#17672) engedo válasza EyEsOnU (#17670) üzenetére


engedo
csendes tag

Szia!

A dolgok jelen állása szerint hűtés tekintetében a legjobb választás a 3820, majd a 5820, legvégül a 4820 ( a 1830 modellről nincsen még teszt, bár előrendelhetőek).

Amennyiben alapból a 15.6”–os 5820-ra gyúrtál, az jobb választásnak tűnik a 4820-hoz képest, a nagyobb méret elvben jobb szellőzést/hűtést ígér.

Az 5820 modellről nem olvastam még tesztet, nem tudom a melegedés miatt fojtja e a BIOS a processzort, annyit azért megjegyeznék a 4820 védelmében, hogy a tesztek rendesen tűréshatárig hajtják a vasakat, mindennapi helyzetekben nem biztos, hogy visszavenné a processzor az órajelét.

A 4820 esetében ez egyébként is a melegedés miatt van, internetezés és/vagy irodai munka közben nem hinném, hogy előfordulna a jelenség, ezt erősítik meg a 4820 tulajdonosok is.
Játék közben meg érdemes notebook hűtőre tenni a gépet (nem tudom ki akarna az ölében notebookkal játszani, ezeknek a notiknak a hűtése nem erre van kitalálva – legfeljebb az igazi gamer notike pl. Sager, Alienware, Deviltech -, nem szégyen a játék idejére felpakolni a gépet az asztalra, alatta egy hűtővel), bár pár német tulajd jelentése szerint játék alatt sem melegszik túl a gépük.

Így az 5820 light használatnál biztos nem okoz majd csalódást, a processzor és a grafikus mag egyidejű erős terhelése során pedig elő kell venni a notbeook hűtőt.

Üdv.:

engedo

Acer TimelineX 3820TG | 13.3"| I5-430M | 4GB DDR3 | HD 5650 | 320GB HD | 6 Cella | 1.8 Kg |

(#17673) Blue@X


Blue@X
senior tag

Ha valaki Acer 5315-t használ, és szeretné kihasználni a megfelelő processzoral a hardveres virtualizációt, annak itt egy kis leírás, hogyan is teheti ezt meg: [link]

(#17674) dtamas8 válasza dtamas8 (#17631) üzenetére


dtamas8
tag

Sziasztok!
Köszi a segitséget,a TravelMate 3002-vel kapcsolatban,a hütő része megoldodott,
Ki lett tisztitva,most 47-53 fok között mozog alaphelyzetbe.Viszont a ventillátor egyfolytába
megy szinte,és sajna hangja is van rendesen,
Az akksi mükődését viszont még nem néztem mert ma hoztam el a gépet,
Viszont világit a BT jele,be van kapcsolva de a nem találja meg a telefon.
Hogyan tudom aktiválni hogy jo legyen?
Az akksi töltöttségi jelzöjét se tudtam kirakni lentre,erre van vmi megoldás?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#17675) dtamas8


dtamas8
tag

Még egy kérdés
Ebbe a TravelMate 3002 wtmi notiba milyen hütő ventillátor jo még?
Melyik kompatibilis vele,kb.mennyibe kerül?
Zavaró milyen hangos...

(#17676) DarkGubi válasza Blue@X (#17673) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Nagyon jól hangzik! Tudnál egy képet is dobni a biosról (az új menüpontról)?

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#17677) DarkGubi válasza Blue@X (#17673) üzenetére


DarkGubi
aktív tag

Végül türelmetlen voltam és felraktam. Kismillió beállítási lehetőség van a biosban és ezáltal kismillió lehetőség a gép tönkretételére. Viszont minden működik. A Hardveres virtualizáció is. Nagyon köszönöm!

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#17678) bigsee


bigsee
addikt

Nyugodtan hülyézzetek le, ha volt már ilyenről szó korábban, csak adjatok támpontot arról, hogy hol keressem azt, hogy ...

... k****ra idegesít, hogy állandóan szöszöl a vinyó a gépben (eMachines e725+w7 homeprem), és már nem tudok merre lépni. A boot-tól kezdődően, amíg le nem állítom, állandóan villogtatja a kis kék lámpáját és aggódom érte, hogy mi baja lehet :(( Nem tetszik ez nekem...

Köszke

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17679) BloodyEddie válasza bigsee (#17678) üzenetére


BloodyEddie
őstag

QuietHDD? Nekem segített.

(#17680) Blue@X válasza DarkGubi (#17677) üzenetére


Blue@X
senior tag

Oks, örülök. Nekem jelenleg is fenn van, és semmi gondom nincsen vele...

(#17681) bleró


bleró
tag

sziasztok.segitséget szeretnék kérni van egy acer aspire 5741G notim,és többkérdésem is lenne. 1. win 7 64bit telepitése után,az eszközkezelőben, az egyszerű pci komunikációs vezérlőnél.kis sárga 3szög.nincs telepitve.letöltöttem az acer honlapjáról is az összes drivert és felpakoltam,még sincs meg.internetről sem tudja felrakni.fontos lenne ez,eggyáltalán mire való,és hogyan tudnám megoldani a problémát? 2. 4Gb Ddr3 ram van a notiban.de az evrest azt mutatja hogy a késleltetésük nem egyforma az elsö 533 MHz 7-7-7-20 (CL-RCD-RP-RAS) / 27-59-4-8-4-4 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP) a második pedig 457 MHz 6-6-6-18 (CL-RCD-RP-RAS) / 24-51-4-7-4-4 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP) tehát igy az MHz számok sem azonos.lehet a késleltetést állitani biosban?Sokat számit ez? 3. a proci i3,a video kari ati mobiliti radeon 5470.van e mód rá,hogy a biosban kikapcsoljam néha az ati kártyát,és csak az i3 ba integrált menjen,energia maegtakaritás céljábol.elöre is köszönöm mindenkinek,és bocs ha túl töményre sikiredett

(#17682) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Múlt héten vettem egy Acer E725-ös laptopot, Windows XP-t sikerült rá felrakni és minden drivert de a wlan(wifi) v.miért nem akar működni, már mindenféle drivert letöltöttem hozzá de még mindig nem, esetleg v.ki tudna segíteni mit tegyek?

(#17683) Daywalkerke válasza bodajoci (#16159) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nekem is pont ez a gondom ahogy az előző postomban leírtam, bár leírásod alapján én még szerencsés vagyok mert "csak" a wlan drivert nem találom, többi ami volt a hozzá adott lemezen jó volt, soha többet acer az biztos...

(#17684) vcsabika válasza engedo (#17668) üzenetére


vcsabika
tag

csak megszeretném köszönni az infókat amiket a timlenex-ekről irtál! eddig 620m vártam de már belátom elég egy 520/540m-is. Honnan tudsz te ilyeneket mármint megjelenés kapcsolatba?

(#17685) Sambora89


Sambora89
csendes tag

Na megjött a laptop a szervízbúl és most rekord idő volt a javítás, ugyanis 1 hétig volt csak oda :P :) Úgy tűnik most már minden rendben van a kicsikével. :)

(#17686) BlueAthlon válasza Sambora89 (#17685) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Timeline X első tapasztalatok :

Kicsi, megy , jól össze van rakva, bár azért nem teljesen fém. Ha meghajtja az ember, akkor melegszik és megy a venti, de nem ordító módban.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#17687) Thom! válasza BlueAthlon (#17686) üzenetére


Thom!
veterán

milyen kiszerelés?
akku?
mi pénzé vetted?

(#17688) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok,

AZ Acer Aspire 5310 támogatja mondjuk a T4200-as procikat?

(#17689) engedo válasza vcsabika (#17684) üzenetére


engedo
csendes tag

Szia!

Leginkább az NBR fórum, és egyéb német fórumok nyújtottak segítséget. A német fórumokon a 430M+HD5650 modellekről olvashatsz, mivel ezek kb 2 hónapja már előrendelhetőek, kb 3 hete raktárkészletről értékesíthetőek voltak, vettek is a német userek, és persze írták véleményeiket a fórumokba.

Az NBR-en a szingapúri modellekről olvashattál, ott első körben diákakcióban vagy wireless előfizetés promócióval lehetett hozzájutni a 620M+HD5650 modellekhez.

Nagy segítség volt egy kedves kínai felhasználó is, aki a 4820-as modelljén azonnal kicserélte a hűtőközeget (thermal paste – ezt sem tudom magyarul ), felrakott kb 30 képet a szerelés lépéseiről, akkor csalódtam, mikor láttam, hogy a CPU és a GPU hűtését ugyanaz a hőelvezető hivatott megoldani egy ventillátorral (képet még nem láttam a 3820 belsejéről, de már március elején volt egy orosz videó-bemutató a kütyüről, ott láttam, hogy két köhögője van, ezt megerősítették a német tulajok is, egyébként maga a Timeline X is márciusban ütötte fel a fejét, jóval a hivatalos megjelenés előtt, valaki a bejelentés előtt feltette a modellismertetőket az európai honlapra, egy fórumtag postolta az NBR-re, és beindult az őrület.

Magam is az 540M-re gyúrtam, de be kell látni, hogy a 430M teljesen kihoz mindent, amit a HD5650 GPU tud, még CPU intennzív játékok, mint pl. GTA4 sem fog jobban futni egy 520M-en mint ahogy tenné azt a 430M alatt (egyébként a GTA 4 kihasználja mind a 2 magot – sőt a hyperthreading technológiának köszönhetően még a további kettő virtuális szálat is – turboboost meg csak 1 mag üzemmódban van, szóval az 540M 290 MHz előnyt jelentene több kétszálas progiknál, érdemes lenne?

Különbség még, hogy a 520/540/620M támogatja az AES és a Trusted Execution technológiát, idővel lehet tudnám mondani, hogy mire jók, ha valaki birtokában van a tudásnak, lenne kedves megosztaná velünk?

Németország május 27.-re várja a 4820 SSD-vel és 620M-mel szerelt szépségét, egyik fórumon találtam egy cikket, amely szerint június közepére várhatja Európa (szerintem leghamarabb Németország) a további modelleket, persze ez nem okvetlen tuti info.

A magyar kereskedők május első felére várják a modelleket, speciel ma is frissült az előrendelhető konfigurációk arzenálja, ha alapul vesszük, hogy a németeknél kb 3 hete lehet raktárról vinni a Timeline X-et, mi jó 5-6 hetes késésben vagyunk, mire az 540M - nem okvetlen tuti info szerint a németekhez, majd onnan – ideér, bőven augusztusra fordul a naptár, kérdés tudsz e várni olyan dologra, ami nem biztos, hogy teljesítményben annyival többet ad, és a hűtéséről sincsen infó. Megjegyzem, Kínában van 3820/4820 520m processzorral, de az importról hamar letesz az ember egy rövid számolgatás után.

Örülök, ha segíthettem!

Üdv:

engedo

Acer TimelineX 3820TG | 13.3"| I5-430M | 4GB DDR3 | HD 5650 | 320GB HD | 6 Cella | 1.8 Kg |

(#17690) engedo válasza BlueAthlon (#17686) üzenetére


engedo
csendes tag

Gratulálok! Irigy vagyok...és kíváncsi!

Remélem megosztod a későbbi tapasztalataidat is. Milyen konfigurációt vettél?

Üdv:

engedo

Acer TimelineX 3820TG | 13.3"| I5-430M | 4GB DDR3 | HD 5650 | 320GB HD | 6 Cella | 1.8 Kg |

(#17691) A-Bag


A-Bag
tag

Sziasztok! Kéne egy kis help! Ma raktam a gépbe (acer e520) az 1gb ram mellé még 2gb ramot, a win7 ezt 32 gigának látja és ebből használható 1gb. Biosban a 3gb helyett 7gb-ot ír. És ha kiveszem a régi 1-est, akkor el sem indul a gép a 2gigással :( mi lehet a gond ? :W

(#17692) BlueAthlon válasza engedo (#17690) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Nem lokalizált magyar az enyém se.

I5 430M, 4G ram, 5650 és 320GB vinyó, 6 cellás 66WHR akksi van benne. Procit és ramot cserélem erősebbre hamarosan.

Timeline X-ek közül ez a leghangosabb egyenlőre, bár annyira azért nem sivít padlógázon sem. Full terhelésen melegszik, kis kasztni, kevés hely, erős hardvertől nem is vártam mást. Ha viszont csak netezek, akkor diszkrét VGA lekapcsolva, és mindjárt csöndben van. Olyankor 10W körul fogyaszt everest szerint.

HD5650 feszemelés nélkül 550/800 helyett 700/1050-et visz, meg is látszik rajta Splinter Cell Conviction 1024 max-on jól fut vele. 3dmark06 1280x768 ban 9200 / vantage GPU perf : 5000 kb.

Fedlapja és kasztni felső része szálcsiszolt fém, többi persze müanyag.... Hajlik is ha durván nyúl hozzá az ember. Hangszórói akkor szépen szólnak, ha a driverében bekapcsolom a virtual dolby hülyeséget, ellenben csak cincog. Creative T20 hangfalakkal meg pont fordítva.....

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#17693) engedo válasza BlueAthlon (#17692) üzenetére


engedo
csendes tag

Gratulálok! :C

Néztem is a kínai szétszerelési útmutatón (4820-as 14”), hogy a processzor kivehető,t ehát elvben cserélhető, nem tudtam, hogy a 3820-nál is így lehet (arra következtettem, hogy ilyen van neked, nem láttam, hogy a postodban vagy korábban említetted volna, bocs ha igen), de ha igen, akkor tényleg felesleges várni míg kijön az 520M vagy az 540M verzió, max később megveszi bele az ember.

Melegedés, hát igen, nem lehet elvárni, hogy a mai cuccok 30 C fokon fussanak, a teljesítmény nő, a nép meg csodálkozik, hogy melegszik a cucc.

A ház műanyag része érdekelne engem (alapból nem vagyok híve a fémnek, túl jól adja át a hőt), általános használatnál/nyomásnál is vetemedik, és nagyon vagy csak enyhén?

A „lebegő billentyűzet” design mennyire teszi a dolgát, megszokható? Eléggé eltérő véleményeket olvastam, sokak szerint megfelelő, mások szerint nagyon hajlik gépelés közben.

Olvastam, hogy a 3820-as a két ventillátora közül a CPU hűtője szinte mindig megy, ezt majd megoldják szerintem BIOS-sal, egy frissítés (a PCI-E gondot megoldani hivatott BIOS) már kint van, de nem ajánlott letölteni, állítólag többet árt, mint használ.

Még mindig irigy vagyok. :U

Acer TimelineX 3820TG | 13.3"| I5-430M | 4GB DDR3 | HD 5650 | 320GB HD | 6 Cella | 1.8 Kg |

(#17694) vcsabika válasza BlueAthlon (#17692) üzenetére


vcsabika
tag

mióta lehet mobility gpu-t húzni és még feszt emelni is? :Y ugytudtam ezek nagyon komolyan levannak zárva. Ez egy 4820 vagy 3820? Procit ramot mire cseréled és miért?

(#17695) vcsabika válasza BlueAthlon (#17692) üzenetére


vcsabika
tag

a 3dmark eredmény meg nagyon durva majdnem egy mobility 5850 szintje na jó azért allatta van kicsivel! :C ja bocsi most latom hogy csak 1366 os felbontáson :O

[ Szerkesztve ]

(#17696) kajti86


kajti86
csendes tag

sziasztok!

valaki tud nekem erről a gépről mondani valamit? előnyök hátrányok? esetleg valakinek személyes tapasztalat?!

(#17697) BlueAthlon válasza vcsabika (#17694) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Vannak a lóf@szt'... Nagyon régóta lehet őket emelni.
Ugyanúgy kell eljárni mint a többiek esetében, a hűtés a korlátozó tényező csupán.

Tuningprogramok nagy része vendor-device ID alapján azonosít, ezért csak fel kell venni egy családbeli modell mellé ezeket is, és 80% eséllyel már megy is az OC.

4820TG. Procit, ha van rá olcsón lehetőségem, cserélem. Ramot hagyom, de vinyót kapni fog egy Spinpoint MP4-et. ( 320GB/tányér, 7200 rpm ).

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#17698) csenger41


csenger41
tag

Hy!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Acer Aspire 5715Z notebookom és szeretnék bele venni egy olyan alaplapot, amiben rendes videókártya van, nem pedig integrált valami...
Lehetséges lenne-e ez és ha igen, akkor melyik modelleké illik bele? 5720G?
Továbbá még azt szeretném kérdezni hogy ez a széria támogatja-e a 800MHz-es DDR2-ket, vagy csak a 667MHz-eseket?
Előre is köszi a válaszokat!

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17699) chipland válasza kajti86 (#17696) üzenetére


chipland
csendes tag

hi
Azt mindenképpen, hogy vedd meg olcsóbban :)

Nem egy eszeveszett teljesítmény, a core i3-tól az i5öst jobban kedvelik a userek. Ez a gép akkor lesz megfelelő, ha nem óriási teljesítményigényed van, de szeretnél egy normális gépen netezni és játékokkal játszani. A játékok közül nem a full-extrásakat tudja majd szépen megjeleníteni, de a vga kártyája azért elég sok cuccal meg fog bírkózni.

(#17700) Noxy válasza csenger41 (#17698) üzenetére


Noxy
veterán

Nem.
Nem.
Nem.
Figyi, ez nem asztali gép, hogy cserélgetjük bent a cuccokat.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.