Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) AMD Power válasza bonat (#6992) üzenetére


AMD Power
titán

Másnak nem volt ilyen problémája eddig?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7002) globecom válasza lujoman (#7000) üzenetére


globecom
csendes tag

Örülök nki :C

(#7003) Andreas! válasza chop (#6996) üzenetére


Andreas!
csendes tag

Azokon a gépeken, aminek a leírásában benne van, hogy S/PDIF kimenetet támogat:

Három darab 3.5mm-es jack aljzat van a gépen, az enyémen az egyik fekete. Ezt a lyukat lehet optikai kimenetként használni, és rá lehet kötni vele erősítőre a gépet.

Olyan optikai kábelt kell venni hozzá, aminek az egyik fele szabvány, a másik fele pedig 3.5mm-es csatlakozós. Az is jó megoldás, ha fogtok egy "sima" optikai kábelt, és vesztek a végére egy átalakítót (kb. 300 Ft), ami 3.5mm-es alakúra konvertálja a csatit.

Plusz info: a Wikipedia oldalán azt írják, hogy a szabvány szerint az optikai kábel maximális hossza 10 méter lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7004) Andreas! válasza Mohika (#6993) üzenetére


Andreas!
csendes tag

Részemről is egyértelműen a Travelmate. Szerintem az ATI HD 2600 XT - sajnos :) - jobb, mint a 8600GS, plusz amit más is mondott, hogy fémházas. És még olcsóbb is - egyértelműen Travelmate.

5.1-es kérdésben lásd az előző hozzászólásom! ;)

[ Szerkesztve ]

(#7005) bonat válasza AMD Power (#7001) üzenetére


bonat
senior tag

google szerint sok probléma volt már ati2dvag-al :o

(#7006) RI/OS válasza Mohika (#6993) üzenetére


RI/OS
őstag

Ja... a 2600xt jobb. meg a travelmate nem ilyen csunya fehér belül, mint az aspire

[ Szerkesztve ]

(#7007) blackmacs válasza Andreas! (#7003) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Hali nekem jack/rca átalakító van az megy a notiba(AS5315)rá az rca és azt a Genius 5.1-be.Szól is 5.1-be szépen :C

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7008) Andreas! válasza RI/OS (#7006) üzenetére


Andreas!
csendes tag

Most belegázoltál az Aspire tulajdonosok lelkébe! :D

(#7009) RI/OS válasza Andreas! (#7008) üzenetére


RI/OS
őstag

Hehe. Én is az vagyok! :D

(#7010) Andreas! válasza RI/OS (#7009) üzenetére


Andreas!
csendes tag

Ooops... Tényleg! Akkor nem gázoltál sehova. :R

(#7011) AMD Power válasza bonat (#7005) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nem valami jó hír. Mert amit kinéztem notit abban is ilyen van. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7012) lujoman válasza RI/OS (#7006) üzenetére


lujoman
csendes tag

A 3055-ös nem csúnya fehér, de a fehér Aspire-ök tényleg nagyon gagyik kinézetre. Nem tudom, ki volt az az ökör, aki megdizájnola, de nem hogy fizetést nem adtam volna neki, de még nyilvánosan meg is köveztem volna :DD

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#7013) Andreas! válasza lujoman (#7012) üzenetére


Andreas!
csendes tag

Na jó most már elég legyen! :O

(#7014) RI/OS válasza lujoman (#7012) üzenetére


RI/OS
őstag

Jah nekem se tetszik.Szóval ha valaki cserélni akar hasonló kat travelmatere az szóljon bátran :D

(#7015) Mirones


Mirones
tag

Hi!
Na újab probléma!
Valamilyen indítatásból a hangerőszabályzóm (bal oldalt a tekerő) meg hülyült és a leghalkabb ( néma) állásban a leghangosabb egy pöcökkel arrébb tekerve már halk utánna minden jó hangosodik de a leghangosabb helyén csak eggyel halkabban szól.
Restart nem segített drivert tegyem fel újra vagy van rá más megoldás is?

(#7016) Mirones


Mirones
tag

WÁÁÁÁÁÁ :W :W

Ugye az expresscard foglalat tudja fogadni a pcmcia kártyákat?!?!?!?!
Most néztem, de szerintem tökre nem........

De a remény hal meg utoljára.

(#7017) bonat válasza AMD Power (#7011) üzenetére


bonat
senior tag

most gyalultam le az ATI cuccokat..csökentett módban.....
aztán normál módban minden ATI-s fájlt amit talált a kereső töröltem....
és felraktam a Noihoz kapott CD-ről az ottani ATI drivert...és most azóta jó..... :C :C

(#7018) bonat válasza Mirones (#7016) üzenetére


bonat
senior tag

nem véletlenül...van Express card meg PCMCI card....
nekem egymás alatt vannak a foglalatok... :DDD

(#7019) Andreas! válasza Mirones (#7016) üzenetére


Andreas!
csendes tag

Igen, a notid típusától függ: a legtöbb esetben van Express Card és PCMCIA fogalalat is (külön-külön).

(#7020) AMD Power válasza bonat (#7017) üzenetére


AMD Power
titán

Ez azért nem valami biztató. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7021) Mirones válasza bonat (#7018) üzenetére


Mirones
tag

Mély megrendüléssel fogadom ezt a hírt....

Nekem csak egy van és az expresscard :(

Na akkor így jártam Köszi!

(#7022) lujoman válasza Mirones (#7021) üzenetére


lujoman
csendes tag

Sajnos itt is írják, hogy nem kompatibilisek egymással. Nekem 1db Type II picimaci foglalatom van.

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#7023) Mohika válasza breal11 (#6999) üzenetére


Mohika
csendes tag

Chop, Camelferr, Andreas, RI/OS, Blackmacs, breal11!

Remélem, senkit nem hagytam ki! Köszönöm a segítségeteket! Az Aspire külsőleg nagyon nem tetszik nekem sem, de ha azt mondjátok, hogy annyival jobb, megbarátkoztam volna vele.

Bevallom :B , nem teljesen értem, hogy hogyan lehet megoldani az 5.1-es rákötést, de megmutatom a hozzászólásaitokat olyannak, aki ért hozzá. Ő biztos tudja , mit kell tennem. Egyébként nekem is Genius 5.1-es hangfalaim vannak. Én úgy emlékszem, hogy a trevelmate-ben nincs a leírásában S/PDIF kimenet. De olyan három színű jack van. (a képek alapján úgy látom)……Én fütyisnek hívom. :B :) Vagy az az rca???? Mindig keverem.

A Travelmate 5720G-602G25 (LX.TN50X.135) valóban jobbnak néz ki ár-érték arányban mint a TM 5720G-302. De nem tudom, hogy m,i lehet a különbség a5720G- 602G25 (LX.TN50X.135) és a Travelmate 5720G-602G25N (LX.TN50X.029) között. Az áron kívül….mert a második közel 24 ezerrel több. :F Ez az USAnotebook honlapján van. Amit breal11 ajánlott. Szerintetek mi a különbség és megér ennyit? Mit tudtok a boltról? Megbízhatóak?

Válaszotokat köszönöm, előre is!

(#7024) breal11 válasza lujoman (#7012) üzenetére


breal11
tag

Úgy tudom hogy a BMW designe-erei tervezték :)) :)) :)) Nekem tetszik.

(#7025) breal11 válasza Mohika (#7023) üzenetére


breal11
tag

Mohika azért bátorkodtam usanotebookot linkelni, mert én is most készülök tőlük venni laptopot, és az utánjárásaim alapján jók a visszajelzések felőlük, mindamellett, hogy az egyik legolcsóbb hazai notebook forgalmazók. Egyébként az említett két travelmate közt a különbség, hogy a TM5720G-602G25 8 cellás aksival rendelkezik, és a/b/g wifis modul van benne, míg a TM5720G-602G25N 6 cellás aksival van ellátva, és e szerint:

http://www.acer.hu/public/page4.do?link=oln45.redirect&dau22.oid=24526&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=10&CountryISOCtxParam=HU&LanguageISOCtxParam=hu&ctx3=-1&ctx4=Magyarorsz%C3%A1g&crc=3010677153#inu57_45930

támogatja az N-es szabványú jelenleg leggyorsabb ,de nem kihasznált wifi sebességet is.

[ Szerkesztve ]

(#7026) breal11 válasza breal11 (#7024) üzenetére


breal11
tag

Egyébként vicces, most én is elbizonytalanodtam, mert eddig biztos voltam benne hogy aspire-t fogok venni mert nagyon jól néznek ki, de most mondjátok hogy travelmate meg fémházas :U És hát amit előbb linkeltem az nagggyon jó áron van :S

(#7027) Andreas! válasza breal11 (#7026) üzenetére


Andreas!
csendes tag

Egyébként hülyeség, nem szar az Aspire. 20× átrágtam vásárlás előtt és nem volt ezzel gondom. Akkor bizonytalanodtam el csak, amikor csatlakoztam az Acer notebook-ós fórumhoz.

Az enyémen az nem tetszik, hogy alul fehér, a TFT körül pedig fekete - ezt szerintem ki fogom cseréltetni fehérre.

(#7028) Andreas! válasza Mirones (#7021) üzenetére


Andreas!
csendes tag

Ne rendülj meg, mivel az Express Card-ot a PCMCIA utódjának fejlesztették, és sokkal jobb dolgokra lesz képes, és már egy csomó ilyen eszközt is lehet kapni, pl. kártyatelefonokat stb.

(#7029) Mohika válasza breal11 (#7026) üzenetére


Mohika
csendes tag

Tényleg jó áraik vannak. Ez bizonytalanított el, hogy viszonylag olcsók. De ha te érdeklődtél, akkor az megnyugtató. Egyébként a travelmate tényleg elég jól néz ki.Itt van a kép több oldalról.Igaz ez 5720G 702, de hasonló a 602 is. [link]Szerintem szebb mint az Aspire, az a fehér szín....szokatlan.Akkor a G 25N nem éri meg a plusz 24 ezret , igaz?

(#7030) Mohika


Mohika
csendes tag

Bocsi... közben elment a netem :(( az a (Mod) nem tudom, hogy került a hozzászólás elejére. A legközelebbi a notebook után , amit választani fogok, az egy új internetes szolgáltató. :((

(#7031) breal11 válasza Mohika (#7029) üzenetére


breal11
tag

Hát szerintem még várat magára az N-es wifi szabvány valós kihasználása, ezért szerintem ár/érték arányban nem olyan jó mint a 8 cellás :C :R G-s wifis. Tehát egyértelműen nem :) Ja és a mod csak neked volt látható, mert miután elküldöd az üzenetet 5-10mp-ig még a mod-ra kattintva szerkesztheted az üzenetet, ahogy most én is tettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7032) Mohika válasza breal11 (#7031) üzenetére


Mohika
csendes tag

Bocs :B , nem tudtam a mod-os dolgot. De a netem ezt leszámítva sem az igazi :(((

Akkor én is maradok a TM 5720G-602G25 -nél. Remélem még marad nekem is ;) .

Köszi a segítseget!

(#7033) Mirones válasza Andreas! (#7028) üzenetére


Mirones
tag

Gondolom, hogy az utódja csak az a bajom vele hogy vettem egy pccard-os cf kártyaolvasót (baromi fölöslegesen) 700.-ért.
Viszont egy expresscard-os cf olvasó 8000.- :W

Tudom, hogy csak nekem akarnak jót, mert gyorsabb meg mittom én, de jelen esetben ezt a pénztárcám rovására megy.
MENNE! ha nem lenne egy usb-s sok az egyben kártyaolvasóm kb 1200.- volt.

pccard-osat azért szerettem volna, mert abban eltűnik a cf kártya olvasó teljesen és mintegy az alapban a noteszben lévő 5in1-es kártyaolvasót bővítettem volna ki 6in2-es re.
Viszont az expresscard-os ki is lóg bőven a foglalatból és baromi drága is.

Nagyából ennyi :D

(#7034) Mohika


Mohika
csendes tag

Még abban segítene nekem valaki közületek, ha tud, hogy hogyan tudnám megoldani azt a notebookkal, hogy a lakásban bárhol vezeték nélkül internetezni tudjak? Miket kell vennem hozzá?

Köszönöm a segítséget, előre is!

(#7035) Koszta


Koszta
tag

Mit gondoltok erről?
ACER NB AS5710-4A2G16 C2D
Most szeretnék venni laptopot, áltagos célokra kell (net, munka).
Tudtok jobbat?
Köszi.

(#7036) RI/OS


RI/OS
őstag

valaki osxet próbáld már feltenni a notijára? Ment minden jól? Holnap akarom feleröltetni a 10.5.1es leopardot csak úgy kiváncsiság szinten

(#7037) twollah válasza RI/OS (#7036) üzenetére


twollah
nagyúr

IMHO annyit nem er az egesz, hogy szorakozz vele.
Anno nagy csodat vartam az UHU Linuxtol, de elmaradt.
Nagy csodat vartam a Vistatol, de valahogy az is elmaradt.
Felrakod az OS Xet es keresgelsz hozza olyan programokat amiket Win alatt is hasznaltal a vegen feladod es visszatersz a Win folyto olelesebe.

(#7038) Captain Quac


Captain Quac
csendes tag

Sziasztok!!

Segítséget kérnék, feltéve ha tud valaki valami jót :)
Na szóval olyan problémám lenne hogy a nemrégiben vásároltam egy Acer Travelmate 5520G lapost és jelenleg Vista van rajta, de nagyon nem vagyok megelégedve vele ! Szeretnék föltelepíteni egy 100000X jobb XP-t de valamért nem indítja el a Installt, valami szart ír ki hogy a WinfosVista bezárta a programot!?!?! Mit tegyek??
Segítsetek kérlek mert idegroncs leszek ha továbbra is ezt a fajta Op rendszert kell használnom! Teljesen föl vagyok háborodva a VISTÁN! Pl: Áttöltöm a fényképezőről a képeket és megnyitom a képet Windows faxmegjelenítőben vagy mibe na szóval az alapértelmezett ben és azt írja ki hogy AZ ÖN ÉRDEKÉBEN A BEZÁRJA A KÉPNÉZEGETŐT! Ahhoz tudom ezt hasonlítani mint az XP-ben volt a hibajelentés !?!? LEhetséges ez ? Na mind1 nem fársztok senkit sem ! Csak azt szeretném megtudni hogy hogyan tudom föltelepíteni az XP-t?

Főbe kéne lőni aki kitalálta a Vistát.........helyettem gondolkodik??? Mi Ezzzzz?

;)

(#7039) RI/OS válasza Captain Quac (#7038) üzenetére


RI/OS
őstag

hát ahogy látom nem is baj, hogy helyetted gondolkodik.. :D
Talán nem vistából kéne indítani az xp telepítőt, hanem arról bootolni, dos felületen..
7037: hja lehet, csak a windowsok már olyan unalmasak :D játszani meg egy percet sem játszok, más minden meg menne osxen..

[ Szerkesztve ]

(#7040) ludus válasza Mohika (#7034) üzenetére


ludus
aktív tag

nézz be a FON-os topikba! ennél jobb és olcsóbb megoldás nincs jelenleg, esetleg meghívót is tudok adni!

(#7041) kybic válasza twollah (#7037) üzenetére


kybic
tag

:)

Lenovo... a "vas"

(#7042) blackmacs válasza Mohika (#7034) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Veszel egy wifis routert oszt kész :K
2.Amúgy én tökéletesen meg vagyok elégedve az új aspire fehér színével szeerintem nagyon is egyedi pont azért vettem as-t :C Nekem ez jön be másnak meg a tm :K

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7043) kybic válasza Captain Quac (#7038) üzenetére


kybic
tag

... be a notiba a CD-t és újraindíjás. Az F2 megnyomásával beléphetünk a BIOS-ba, és ott a BOOT beállításoknál a sor elejére tesszük a CD meghajtót, hogy onnan tudjon BOOT-olni a gép. Ezek után save and exit és újraindul a vas. Felpörög a CD és azt írja: CD-ről való indításhoz nyomjon egy billentyűt, és innentől már.... talán tudod. HA NEM akkor inkább hagyd az egészet... a sata driverről már nem is szólva.( a végén a BIOS-ban visszaállítani a bootolást HDD-re.) Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#7044) RI/OS válasza kybic (#7043) üzenetére


RI/OS
őstag

:D szerintem nem fog menni :D

[ Szerkesztve ]

(#7045) blackmacs válasza RI/OS (#7044) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Ma azt csináltam az akkuval amit tegnap írtál.belőttem az empoweringet hogy 3%-nál standby aztán rádugtam a töltőt.Kíváncsi leszek tovább fogja e bírni.Bár már most is tovább bírja a T5450 miatt :C :D

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7046) RI/OS válasza blackmacs (#7045) üzenetére


RI/OS
őstag

én 0%-ot mondtam! :p egyébként külföldi fórumokon írják, hogy ez azért van, mert nem az akku van elhasználódva, hanem az érzékelő jelzi szarul, és ha hagyod 0%ig merülni, akkor ,,kalibrálja,, nekem pl, mikor már 0%ot írt az akkura ment még vagy 10percet a gép.. Aztán levágta az elektronika, úgy hogy be se lehetett kapcsolni, éjjel töltön volt, és reggelre már csak 5%ot írt wear levelre..

[ Szerkesztve ]

(#7047) blackmacs válasza RI/OS (#7046) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Amúgy érdekes mert nekem sem ment el 3%-ig kb.5-nél levágta elkezdett lemenni készenlétbe aztán vissza.Időbe telt míg bedugtam a töltőt a ku..va konektorba. :W
Na holnap megnézm 0% témát :D

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7048) RI/OS válasza blackmacs (#7047) üzenetére


RI/OS
őstag

jah, 5%nál készenlét, de ha ott visszanyomod, és 0ra van állítwa, akkor addig megy ameddig bírja! :D mondom, nekem ez a módszer bevállt nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#7049) blackmacs válasza RI/OS (#7048) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Mindegy holnap meglesem :Y

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#7050) Koszta


Koszta
tag

Szeretném akkor újra feltenni a kérdést,
mit gondoltok az ACER NB AS5710-4A2G16 C2D tipusról?
Egyébként azt hallottam, hogy az Acer elég gagyi márka. Ez igaz?
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.