Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) fecc87 válasza csenger41 (#17698) üzenetére


fecc87
tag

Inkább vegyél új notit! Ha már másik alaplap kell, akkor már más is kelleni fog.

(#17702) csenger41 válasza fecc87 (#17701) üzenetére


csenger41
tag

Nem szeretnék egy egész új notebookot venni, mivel kb 3-4x annyiba kerülne az egész és nem vagyok túlságosan eleresztve pénzügyileg...
Egy angol fórumon olvastam hogy szinte biztosan az 57xx szériás gépek alaplapjai cserélhetőek egymással. Kérdeztem ott is pontosan ezzel a modellel kapcsolatban, de még nem válaszoltak, meghát mondom nemárt több ember véleményét megkérdeni.

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17703) csenger41 válasza Noxy (#17700) üzenetére


csenger41
tag

Figyi, nem vagyok értelmileg fogyatékos, lehet normális hangnemben is válaszolni.
Amúgy meg csak kicsit gondolj bele logikusan:
az 5715Z és az 5720G között gyakorlatilag alaplapkülönbség van, ház, monitor, wifi, DVD olvasó, billentyűzet, RAM, winchester, hangszórók, kamera, mikrofon, touchpad, mind ugyanaz.
Processzorom cserélt, T3200-as, ami kompatibilis a másik alaplappal is elvileg.
Minden elírás amit találtam azt sugallja hogy műküdni fog, csak szeretnék egy hozzáértő ember véleményét is hallani, nem olyanét aki ránéz és utána sem néz, bele se gondol, "halaptopakkor nemlehet"... -.-

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17704) rodolpho79


rodolpho79
csendes tag

sziasztok. nem rég vásároltam egy acer 5535. laptopot. nagyon jó a gép. de sajnos valahogy a karaoke kézi microphone nem szól kifele a hangszórókban. ugyan úgy kötöttem össze mindent, erősítőt, keverőt, mint ahogy a pc-n szoktam de valamiért nem tudom összehozni. a hangkártya drievere Realtek High Definition Audio. többnyire zenélésre kell a gép. ha valaki tudna segíteni. azt megköszönném.

(#17705) fecc87 válasza csenger41 (#17703) üzenetére


fecc87
tag

Alaplapon kívül mit cserélsz még?

(#17706) csenger41 válasza fecc87 (#17705) üzenetére


csenger41
tag

Mást nem szeretnék.
Ahogy utánaolvastam, processzorom jó lesz másik alaplapba is, 65nm-es technológia, stb.
Miért kérded?

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17707) Mozilla


Mozilla
csendes tag

Sziasztok!

Úgy tudom, hogy a core i szériás procikba beleintegráltak egy grafikus vezérlőt is. Valaki el tudná mondani nekem, hogy hogyan lehet ezt előcsalogatni egy 7740G-ben? Egyaltalán van-e rá lehetőség?

Nekem az i5 430M-es verzió van 4 gb ram-al, HD5650-es vga-val..

Köszönöm előre is..

M

(#17708) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Ezt a típust lehet még újonnan kapni valahol? Acer Aspire 5739G-664G32MN

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17709) sch_a


sch_a
addikt

Sziasztok!
Nem rég vettem egy 5536G-t. Természetesen nem elsősorban játékra, de van egy régebbi játék, amivel el szoktam játszogatni, ezért választottam ezt a típust, amiben videokártya is van. Azt gondoltam, hogy legalább olyan jól fogja bírni a játékot, mint az asztali, mivel az már egy nagyon régi konfig. Az notebookban szinte minden sokkal erősebb, ennek ellenére ugyanolyan beállításoknál ezen szaggat. Ennyivel jobb lenne egy 8500GT mint ez a Radeon 4570? Próbáltam pár 720p-s filmet, azok is szaggatnak. :( Esetleg nem lehet valami driver probléma? Mindent a Win7 telepített, csak a vga-hoz telepítettem egy catalystot.

(#17710) fecc87 válasza csenger41 (#17706) üzenetére


fecc87
tag

Ha semmit nem cserélsz, csak lapot, annak mi értelme? Esetleg komolyabb memóriát ha tennél bele, vagy erősebb procit. Lapcseréhez át kell bolygatni a teljes gépet. Hibás a lap?

(#17711) plaszy


plaszy
őstag

5739G-ben a BIOS-ban nem tudom a plusz jellel az ODD-t első helyre tenni BOOT-hoz, mi lehet a gond? A - jellel sem tudom hátrébb vinni a HDD-t. Új OP.-rendszert szeretnék rá tenni DVD-ről...fontos lenne.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17712) plaszy válasza plaszy (#17711) üzenetére


plaszy
őstag

Megvan!!!

F5/F6 kell a +/- helyett.

:C

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17713) Bubee82 válasza sch_a (#17709) üzenetére


Bubee82
őstag

Nálam is van valami gebasz, amit nem értek. FullHD-s filmeknél kicsit akadozik a lejátszás, holott 6 Gb RAM, i7 és 5650 van a masinában, szóval azért nem ártana vinnie gond nélkül.

Nem hinném h a hardver lenne kevés hozzá, de ha igen, akkor dobom ki az ablakon :N ;]

[ Szerkesztve ]

(#17714) student


student
őstag

notiár + gari ?

erre valaki ?

(#17715) Tamás24


Tamás24
tag

Sziasztok!
Van egy Aspire 3100-as notim
Sampron 3500+-os proci ketyeg benne... bővíteném TL-50-es Kétmagos procira. Ha valaki hasonlót már megélt leírná kb milyen teljesítménynövekedésre számíthatok majd?
OP: win7 64bit
Előre is köszi.

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#17716) csenger41 válasza fecc87 (#17710) üzenetére


csenger41
tag

Nem, nem hibás a lap.
Azért szeretném lecserélni, mivel az integrált videókártya nemigazán elégíti ki az igényeimet, mivel szeretnék játszani is rajta. Persze nem a legújabb darabokkal. Abban a lapban amit kinéztem egy ATI videókártya van, ami azért mégis komolyabb mint egy Inteles integrált valami.
RAM-ot is szeretnék bele venni még 1GB-ot.
Szétszerelés nemgond, szedtem már szét pár laptopot, PDA-t, mobilt, szóval azt megoldom.

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17717) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Ezek szerint senkinek nem volt még gondja az E725-ös wlan driverével?

(#17718) csenger41


csenger41
tag

Az Acer Aspire 5536-ról kinek mi a véleménye?
Játékra mennyire alkalmas? Gondolok aitt: TES4 Oblivion, Hellgate London, Half Life 2, ilyesmik.
Videókártyája cserélhető darab?

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17719) vcsabika válasza Bubee82 (#17713) üzenetére


vcsabika
tag

ott tuti nem a hardver a hibás ,de akkor több tipusnál is fennáll a hiba?

(#17720) kalasz


kalasz
tag

Üdv mindenkinek!
Van egy Acer Aspire 5710Z tip. laptopom. Az után érdeklődnék, hogy melyik TV tuner működne megbízhatóbban benne:

Ez : LifeView Not Only TV Hybrid DVB-T és analóg TV tuner Black DeLuxe, USB (LV5H)
(leírás: [link]

Vagy ez : AVerMedia AVerTV Digi Express Card (leírás:[link]

Válaszokat előre is köszönöm :)
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#17721) Thom!


Thom!
veterán

Acer Timeline 5810 tapasztalatok érdekelnek!!

(#17722) BlueAthlon válasza csenger41 (#17718) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Volt nekem egy ilyenem korábban, QL-65 + 4570 DDR2 felállásban.

Akkoriban jó ár/érték aránya volt, új játékok is elmentek vele alacsonyabb felbontásban / kisebb grafikai részletességgel. Az említett játékokkal ellesz, még ha nem is max grafikán, de vinni fogja őket.

VGA-ja nem cserélhető, alaplapjára van forrasztva.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#17723) csenger41 válasza BlueAthlon (#17722) üzenetére


csenger41
tag

köszi infót!

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17724) Bubee82 válasza vcsabika (#17719) üzenetére


Bubee82
őstag

Igen, elég valószínűtlen a hardveres gond.

(#17725) plaszy válasza Thom! (#17721) üzenetére


plaszy
őstag

Nem sok, de elolvashatod: [link]

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#17726) rodolpho79


rodolpho79
csendes tag

Hello, Valaki tudna segíteni a fentebb írt kérdésemre? Köszönöm

(#17727) csenger41 válasza rodolpho79 (#17704) üzenetére


csenger41
tag

Milyen operációs rendszert használsz?

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17728) breezer88


breezer88
tag

Hali!

Nekem egy Acer extensa 5630G laptopom van, és olyat produkál már régebb óta, hogyha becsíkozódik elsötétedik a képernyő.. ilyenkor lehajtottam meg vissza a kijelzőt és újból normális volt a kép. Újabban már olyat csinál, hogy a kép összecsikózódik de nem szürkén hanem színesben és meg is hal a gép teljesen csak újraindítani lehet.. Találkozott már hasonló problémával? Ha igen akkor meg tudjátok mondani, hogy mi volt vele a baj és hogy kb mennyibe kerül megjavítani?

(#17729) rodolpho79


rodolpho79
csendes tag

szia vistat

(#17730) bigsee válasza BloodyEddie (#17679) üzenetére


bigsee
addikt

Köszi, nekem is. De azért b*ssz* a csőröm, hogy miért zakatol egyfolytában...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17731) vv5204


vv5204
senior tag

Sziasztok!

Acer Aspire 6530g-be szeretnék ATI Mobility Radeon 4650-est venni.
Tudnátok esetleg konkrét olyan boltokat ahol árulnak, meg lehetne rendelni?

(#17732) Noxy válasza vv5204 (#17731) üzenetére


Noxy
veterán

Persze.
Minden olyan bolt, ahol ATI Mobility Radeon 4650 videokártyával felszerelt Acer notebook-t árulnak, nem pedig a parasztvakító, akár 1,5gb videomemóriával.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17733) perla1


perla1
csendes tag

Van egy acer netbookom, és most nem tudom elindítani, sem csökkentett módban, sem az utolsó helyes konfiguráció szerint, sem máshogy, ahogy kiírja...Amikor még működött, csak annyit vettem észre, hogy néha kiírt hibaüzeneteket, h a rendszer egy hiba után állt helyre...Mit lehet ezzel csinálni?

(#17734) csenger41 válasza breezer88 (#17728) üzenetére


csenger41
tag

Nekem ilyen színes csíkok asztali gépemen fordult elő, a videókártya túlmelegedése miatt.
Lehet hogy a ventilátor és a proci közötti paszta kiszáradt, időnként azt cserélni kell. Vagy szétszeded gépet és kicseréled (500Ft körül van egy kis tubus ilyen paszta) vagy veszel ventilátoros lapot laptop alá (2000Ft körül).
Próbálj meg valami hőmérsékletfigyelő progit hogy tényleg ez-e a baja. De gondolom nem paintelés közben jön elő a hiba... :D

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17735) csenger41 válasza perla1 (#17733) üzenetére


csenger41
tag

Windows újratelepítés...

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17736) Dufy


Dufy
csendes tag

Sziasztok! Notebook vásárlás előtt állok és amire szükségem lenne:
- Cod MW és hasonló játékok futtatása
- 1080p videók akadás nélküli lejátszása
- Photoshop cs4 gyors kezelése
- alapjában egy gyors konfigot szeretnék megfizethető áron

Amit kinéztem az: Aspire 5738ZG-444G50MN (4gb ddr3, ati 4570, intel dual core 2.2ghz, 500gb)

Kérdésem az lenne, hogy a fenti feltételeknek megfel-e a gép? És hogy mik a tapasztalatok az acer laptopokról? Egyik ismerősömnek van egy 5536-os notija 8 hónapos, de túlmelegszik neki és leáll... Mondták, hogy az amd procik könyebben melegednek, ezért is néztem intel procis gépet.

Asusban golndolkodtam még, de nem szeretném túllépni a 150k-s keretet.

Aki el tud látni némi tanáccsal, annak nagyon szépen köszönöm!

Dávid

[ Szerkesztve ]

(#17737) Tamás24 válasza Dufy (#17736) üzenetére


Tamás24
tag

Ha notit veszel és hosszútávban gondolkozol akkor készülj fel rá hogy egy jól hűtött modellt válassz, vagy ha nem akkor nézd meg milyen alternatív módszerek vannak rá. Ha tudsz ismerőstől mindenképpen kérj kölcsön egy párfajta külső hűtőt hogy lásd melyik hatásos, mert van hogy mindenki azt ajánlja, a te laptopodhoz mégse az lesz a legjobb. A hűtés a legfontosabb egy laptopnál
CPU-t mindenképpen erőset válassz mert Photoshop azt igényli nagyon, ha bővíthető tovább az kb ugyanolyan jó mert később upgrade is fontos szempont lehet.
Vidkártyából nézd meg cserélhető-e hogy esetleg azt is tudd fejleszteni...
Pár teszt a videokariról hogy lásd hogy futnak a játékok rajta:
[link]

Példa:
Én az aspire 3100-ammal nagyon megvagyok elégedve, mégis cseréltem rajta a ventit kétutasra egyutas helyett, így most 40 fokos alapból és folyamatos erős használatnál 48-51ig megy fel az eredeti 48 alap 60 terhelt helyett. ez 2500 ft-ba került és ha gond van vele csak visszadugom a régi ventit és a gari sem szállt el mert csak fedelet kell nyitni hozzá.
Emelett most kaptam bele egy TL-5X es kétmagos procit az eredeti helyett és így jobb a teljsesítménye is és szinte semmibe sem került ez sem...szóval nézz utána mindennek, mert ha megvan akkor már nincs visszaút. Nekem az acer bejött.

[ Szerkesztve ]

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#17738) Noxy válasza Dufy (#17736) üzenetére


Noxy
veterán

Tökéletesen megfelel az igényeidnek.
Lásd aláírásom. 10 hónapja vettem, simán megy rajt minden. (Másolás közben sem akadnak meg a 1080p videók)
Videó vágással, szerkesztéssel sincsenek gondjaim.
Photoshop szintén jól megy rajt.
Tipp: Kapcsold ki a virtuális memóriát, és rakj a gépbe 4GB 20Mbit/s SD/HC-t ReadyBoostnak. Nem használja a vinyót, cserefájl, (nem swapol) ezzel szintén lehet gyorsítani a gép működését. Ja és ami nem müxik állandóan az nem is melegszik.

Más

Jó lenne ha már rá jönne itt egykét emberke, hogy a laptop nem asztali gép amiben csak úgy kicserélem a videokártyát, vagy az alaplapot
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet , de qrva sokba fog kerülni.
A parasztvakításról már írtam feljebb. Jók ezek a notik is semmi baj velük, csak .vásárlás előtt el kellene dönteni, hogy mire szeretnénk használni.
Itt egy oldal ahol meglehet nézni, hogy egy adott laptop mit tud, mire képes

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17739) perla1 válasza csenger41 (#17735) üzenetére


perla1
csendes tag

Köszi, én is arra számítottam....Egyébként nincs rajta d meghajtó, csak c és persze (mivel nincs cd/dvd-meghajtó) nincs windows telepítő cd sem. Próbáltam a ctrl alt del kombinációt, de semmi nem jött be, csak megint ugyanazok a lehetőségek (indítás különböző módokban). Arra van valami lehetőség, hogy az adatok az újratelepítés során ne vesszenek el, vagy ezt csak szervizben tudják megcsinálni? Egyébként van még rá garancia, de eprsze nincsenek nálam a papírok, így meg biztosan nem veszik be...

(#17740) Dufy válasza Noxy (#17738) üzenetére


Dufy
csendes tag

Igen, nos elég hülyeség lenne úgy notit venni, hogy ezt-azt kicserélem benne! A hűtés az meg olyan dolog, hogyha látom rajta, hogy játék közben melegebb a CPU, akkor költök rá. Én így gondolkodom, miel a büdzsé ennyire tud igazodni az elvárásaimhoz. És azt még nem igazán tudom, hogy mi a helyzet az amd procikkal? Tényleg melegebbek?

Btw. Mi az a ready boost? :D

(#17741) BloodyEddie válasza bigsee (#17730) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Az engem is idegel, fogalmam nincs mit dolgozik mikor az égvilágon semmit se csinálok rajta :U

(#17738) Noxy: erről az SDHC -> ReadyBoost dologról most olvasok először. Mennyire gyorsítja a rendszert, megszűnne ezzel az állandó HDD aktivitás? Jelenleg üresjáratban is állandóan villog a led, és hallom a hangját. 5740G-m van (4gb ram). Ha csak 2gb-s kártyát tennék bele, de 30mb/sec-eset, az is segítene? Milyen kártyát ajánlasz konkrétan, vagy bármit támogat a ReadyBoost? Egy Class6-os kari is elég neki, vagy mindenképp gyorsabb kell?

szerk.: mégvalami, ha lehúzom a karit úgy, hogy arra van állítva a swap, mi történik?

[ Szerkesztve ]

(#17742) BloodyEddie válasza Noxy (#17738) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Ezzel jó lenne szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#17743) Noxy válasza BloodyEddie (#17741) üzenetére


Noxy
veterán

ReadyBosst
2 GB nem elég, min 4GB kell. (ha 4GB ramod van)

A Windows ReadyBoost szolgáltatáshoz ajánlott memóriamennyiség a számítógépbe telepített RAM memória 1–3-szorosa.

30mb/sec viszont sebességben jó. (20mb/sec is elég)
Ja és min vista vagy win7-t

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17744) smkb válasza vv5204 (#17731) üzenetére


smkb
őstag

Szia,

Itt érdeklődj, szerintem zsoca929 meg tudja neked mondani milyen kártya mehet a gépedbe, milyen csatoló felülete van a vga-dnak.. ha nem forrasztott.

http://hardverapro.hu/apro/varva_vart_mxm_notebook_vga-k_jelenleg_ati_x1800_uj_notebook_mxm_vga_elado/hsz_1-50.html

soma

(#17745) csenger41 válasza perla1 (#17739) üzenetére


csenger41
tag

Persze, ha csak újratelepíted a wint, akkor nem vesznek el adatok.
Google barátoddal pedig találsz leírást, hogy hogyan lehet megoldani a pendrive-ról való windows telepítést. Sajnos ilyent még nem csináltam, de ha gondolod utánaolvashatok én is, ha valamit nem értesz...
Milyen oprendszered van?

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17746) csenger41


csenger41
tag

http://prohardver.hu/tema/acer_notebookok/hsz_17698-17698.html
Ezzel a kérdésemmel kapcsolatban nincs valakinek tapasztalata?

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#17747) breezer88 válasza csenger41 (#17734) üzenetére


breezer88
tag

Kizárt, hogy ez a túlmelegedéstől legyen, mert a bekapcsolás után 5perccel is jelentkezik a hiba. Egyszer volt már szervizbe, ahol kicserélték az LCD-t, a hiba meg is szűnt egy darabig aztán újra jelentkezett 1-2 hónap után... most valszeg menni fog megint Brnoba...

(#17748) Noxy válasza csenger41 (#17746) üzenetére


Noxy
veterán

Nincs, mert itt valszeg senki sem kapja szét a notiját, hogy mit lehet bent cserélni, de ha már annyira érdekel a dolog, írjál má az Acer supportnak, hogy mit szeretnél.
A malacperselyedet, meg már most feltörheted, hogy tudd, hogy mennyi zsét kell még hozzá raknod.
(Ja és legközelebb [linkeljé] már, hogy ne copy paste-i kelljen a problémádat.)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#17749) xaxa


xaxa
csendes tag

üdv!

először is bocs, hogy nem olvastam vissza eleget, de az utóbbi pár oldalon nem találtam választ a kérdésemre és viszonylag sürgős lenne a dolog. egy 8935öm van (gm45) benne egy 500as sata2es vinyóval. be szeretnék tenni még mellé egy 640est. látni fogja az egész területet, vagy van vmi korlát?

előre is kösz!

(#17750) csenger41 válasza Noxy (#17748) üzenetére


csenger41
tag

OK.
Amúgy elmondanám hogy utánanéztem a dolognak és 30EFt körül vannak azok az alaplapok újonnan, amilyet szeretnék venni. És mégsem 80EFt, mint egy új laptop.
Lehet hogy fura kérdést teszek fel, de azért még nem kell hülyének nézni az embert.
Nem is feltétlenül hozzád intéztem a kérdést, hanem olyanokhoz akik pl most néztek fel és nem látták a régebbi postot. Igen, te már válaszoltál rá, elolvastam, tudomásul vettem, de reménykedek hogy esetleg lesz olyan ember akinek tapasztalata van ebben, nem pedig hasára üt és 50% hogy helyes a válasza...
De rendben, látom milyen türelmetlenek az itteniek, akkor többet nem teszem fel a kérdést, nehogy még a végén használható választ kapjak rá...
-.-
Köszi a linket, megpróbálkozom ott is.

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.