Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) Ricsi200


Ricsi200
tag

Sziasztok !

Nemrég vettem egy acer e525-ös laptopot. A lényeg, hogy integrált vga van benne, amit ugy árultak, hogy az 1gb-ből 128 a videokarié. Viszont igazából csak 64, és a bios-ba nem lehet állítani, hogy több/kevesebb legyen neki.
Lehet, hogy máshol lehet állítani? Vagy felejtsem el.
Vagy egy memóriabővítésnél engedélyezett lenne ez az opció a biosban? Ugyis akarok bele venni legalább még egy 1 gigásat.
Egyébként win7 van rajt, ha ez számít...

Köszi, ha valaki tud segíteni.

Ricsi

(#16102) dbius válasza Ricsi200 (#16101) üzenetére


dbius
veterán

Pont nemrég volt erről szó. Nálam is így van biosban, fix 64 megát ír, nem enged változtatni.

Azt írták visszább, hogy amennyiben szüksége van egy szoftvernek többre, úgy a windows többet engedélyez a vga-nak.

(#16103) Ricsi200 válasza dbius (#16102) üzenetére


Ricsi200
tag

Köszi a választ.
De azt azért jó lenne tudni, hogy ha rakok bele még memóriát, nem kapna-e alapból többet a vga.

(#16104) Noxy válasza Ricsi200 (#16103) üzenetére


Noxy
veterán

(#16052) Innen kezd el olvasni.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16105) t-bali3 válasza dbius (#16031) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szia!

Sikerült valahogy megoldani a Wifi problémát? , mert az én 5739G-ben is elég akadozós a dolog...csatlakozik majd állandóan azt írja ki, hogy "nem azonosított hálózat" aztán nem hajlandó semmit csinálni...

(#16106) salesman


salesman
őstag

Üdv!

Travelmate 2410 Winflash bios frissítéskor a következő hibaüzit adja:
"Power Check Error"
Mi lehet a gond?

Köszi!

Türűűűdrááá!

(#16107) Samino


Samino
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék az következő hiba javítására vagy MI A FENE LEHET EZ? :W

A mai nap is rendesen müködött a kis Acer One, kis elmenetel itthonról, a gép pihent...miután hazajöttünk teljes feketeség a képernyőn és lemerült az akksi, kikapcsolni nem akart! A kikapcs gpmb hosszú megnyomása után kikapcsolt. A hálozati töltő bedugása és bekapcs után is csak fekete képernyőt mutat, az XP betöltésig el sem jut!!! A hálózati töltés led és a bekapcs gomb világít. Néztem a használati utasítást, azt írják, hogy lehet a képernyő fényerejét kell feljebb vinni....:)

Mi lehet ez és miért amikor csak állt a gép!?

Előre is köszönet a segítségekért! Mindenkinek üdv és BUÉK!!!

(#16108) dbius válasza t-bali3 (#16105) üzenetére


dbius
veterán

Minden szoftveres javaslatot kipróbáltam, egyik sem vált be.

Vista és win7 alatt is ugyanaz volt, az elején egy-két napig ment rendesen, majd semmilyen módon nem tudott dhcp-vel csatlakozni, csak ha kézzel állítottam be a kapcsolat részleteit.

Egyedül Linux alatt megy rendesen (ill. winxp alatt sem volt problémám).

Végül azt tapasztaltam, hogy ha újraindítom a routert (áramtalanítom, majd újra bekapcsolom), utána tud csatlakozni a laptopom minden állítgatás nélkül pár napig ismét.

Szóval úgy tűnik, hogy nálam végül a routert nem szereti a windows, most van folyamatban a cseréje.

Javaslom, hogy a laptopon kapcsold ki a wifit, indítsd újra a routert, várd meg, amíg feláll a kapcsolat a router és a szolgáltató között, majd kapcsold be a laptopon újra a wifit.

Nálam egyedül ez a módszer segített eddig, hogy probléma esetén csatlakozzon rendesen :W

(#16109) dbius válasza salesman (#16106) üzenetére


dbius
veterán

Dugd rá töltőre és úgy próbáld meg a frissítést.

(#16110) salesman válasza dbius (#16109) üzenetére


salesman
őstag

Ok, köszi!

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#16111) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék. Aspire 5920G notebook-om van és lecseréltem a gyári 32 bites Vista Home Premium oprendszert 64 bites Windows 7 Professional-ra. Sajnos az Acer oldaláról letöltött Touchpad driver nem hajlandó feltelepülni, így az oldalsó és alsó görgetősáv nem működik, ami nagyon zavaró. Ezenkívül az eAudio manager se működik, ezzel lehetett váltani a hangszóró módok között (film, zene...). Ha valaki tud megoldást kérem írjon. Előre is köszönöm!

(#16112) DarkDeer válasza DarkDeer (#16111) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Közben félig megoldottam a problémát. Az Acer oldaláról letöltött touchpad driver nem működik, de a Synaptics oldaláról letölthető egy működő verzió. Ez végre sikeresen feltelepül és működik is. Viszont az oldalsó média vezérlő érintő gombok nem működnek. Erre tud valaki megoldást?

(#16113) dbius válasza DarkDeer (#16112) üzenetére


dbius
veterán

Nálam az érintőgombok működéséhez a Launchmanager programot kell telepíteni. Keress ilyen nevűt a letöltések között Acer oldalán.

(#16114) t-bali3 válasza dbius (#16108) üzenetére


t-bali3
senior tag

Közben valahogy összekapta magát és nem hibázik...örülök neki, hogy nem kell drivereket kergetnem :)

A router újraindítása nekem is egy alap próbálkozás ilyenkor.

(#16115) DarkDeer válasza dbius (#16113) üzenetére


DarkDeer
senior tag

A Launch Manager programot feltelepítettem, de az csak a bal oldali nyomógombokat vezérli (wifi, böngésző, levelező, bluetooth). A jobb oldali érintőgombok továbbra sem működnek, az érintőgombok alatt egy piros pötty világít, ez Vista alatt mindig kéken világított.

(#16116) dbius válasza DarkDeer (#16115) üzenetére


dbius
veterán

passz, esetleg nézz körül a vistás driverek között, hogy mi az, ami ott van és win7 driverek között nincs. Megpróbálhatod a vistás drivert is, ha megtalálod.

(#16117) plaszy válasza t-bali3 (#16114) üzenetére


plaszy
őstag

A WIN7-hez sokszor jó a Vista driver is...érdemes keresgélni és próbálkozni.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16118) powerup2


powerup2
addikt

Segitséget szeretnék kérni nekem van egy acer aspire 8930g notim és van benne egy t6600 proci vettem egy q9000 és mikor beteszem elindul a gép de a kijelzőn nem jelenik meg semmi majd lekapcsol pedig a legujabb bios van rajta van valakinek ötlete?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#16119) mykos válasza powerup2 (#16118) üzenetére


mykos
aktív tag

A t6600 FSB-jéhez 800 as ramok kellenek, a q9000 nek 1066 MHz fsb-hez pedig 1066-os.
"Memória mérete, típusa
4 GB (2 x 2 GB) DDR3
Memória frekvenciája
1066 MHz"

Amúgy mennyibe fáj egy q9000-es? nekem is csereértett a t6500 :K
Mondjuk én a TPD kereten belüli 8400-ast szemeltem ki, a 45W os q9000 -nek szerintem más a hőelvezetése gyárilag.

[ Szerkesztve ]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#16120) jozsi86


jozsi86
tag

Hello.

Laptop vásárlás előtt állok, ezt a gépet néztem ki: Acer Aspire AS5738ZG-432G25MN, találtam egy közeli boltot, ahol véleményem szerint jó áron is adják (bruttó 140e vista home -al), reális ár érte? tudtok olyan helyet ahol olcsóbb?
Ahol kinéztem ott ezt írják róla: e-SATA: van, több helyen is néztem,de sehol máshol nem írnak az e-sata-ról, van benne vagy nincs? (fontos lenne tudnom, ha nincs akkor más gép után kell néznem)
Memória leírásában is vannak eltérések, memória: 2GB DDR2 667MHz, kicsit kevesellem a mai világban ezt a 667 órajelet. Valóban csak ennyi lenne?
Előre is köszi.

Üdv.: Józsi

(#16121) plaszy válasza jozsi86 (#16120) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

1.) Árgépen nincsen olcsóbb hely.
2.) Azt, hogy van-r benne e-SATA, azt szerintem kérdezd meg a bolttól, mert az a tuti. Nem mindegyik modell ugyanolyan.
3.) A 667MHz-es ramok tudomásom szerint CL5-ösek, a 800MHz-esek meg már CL6-osak. De persze, lehet hogy az is változó. Szóval az a plusz pár MHz nem jelent annyit a késeltetésben, hogy megérné.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16122) Noxy válasza jozsi86 (#16120) üzenetére


Noxy
veterán

eSATA nincs, de viszont a memória 2x2 GB Hynix DDR3-1066 CL7-7-7-20
[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16123) Tibcsi75 válasza jozsi86 (#16120) üzenetére


Tibcsi75
csendes tag

Hali
Nekem egy 5730ZG van
Abba PM45 csipszett ami 1066FSB is támogatja (nekem egy T9400 proci van benne)
A ramokat 800Mhz kezeli,és van rajta E-SATA csatoló,söt gyárilag N-Vidia 9300GS van benne
ami cserélhető MXM Foglalat
És ezt a gyári alapon 100e vettem(T3200 proci 3gb ram 667Mhz 250GB HDD)
Persze ezeket kidobáltam.

:Y

[ Szerkesztve ]

(#16124) csibuci


csibuci
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy telepítésnél számít-e a driver sorrend? Mindegy hogy melyiket rakom fel először? A videokártyát vagy a hangkártyát? Mert úgy jártam hogy az aspire 5720G-re feltelepítettem a win 7-et és zenehallgatásnál meg filmlejátszásnál időnként recseg a hang. Vagy ez azért van mert rossz drivert raktam fel? Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Csibuci

(#16125) SonicVersus válasza DarkDeer (#16111) üzenetére


SonicVersus
tag

Üdv!

Nekem ua gépem van mint neked és ugyanígy ráraktam a 7 X64-et. Az acer oldaláról telepítettem mindent! Ugyanazokat produkálja a gép mint neked, még nemtaláltam rá megoldást viszont nekem lenne egy olyan kérdésem,hogy az eszközkezelőben nem tud vmi PCI memória vezérlő drivert telepíteni és ugyanakkor időközönként bevibrál a kép. Nemtudom ,h van e a 2 dolognak egymáshoz köze! Az lenne a kérdésem,hogy te nem tapasztaltál ilyen problémákat???

(#16126) Noxy válasza csibuci (#16124) üzenetére


Noxy
veterán

Próbáld meg külső hangszórókkal.
Nekem minden ok a notival, de a hangszórói gyalázatosan szólnak.
8 éves laposom sokkal jobban muzsikál.
Nincs semmi dinamikája, eltűntek a középhangok stb..
Ellenben ha HDMI-re vagy a hifire kötöm, minden ok.
.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16127) CivicEsi válasza SonicVersus (#16125) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Én is ilyen jelenséggel találkozok nap, mint nap, az egyetlen amivel tartósan jól muzsikál, az a füles.
Ugyanúgy Win 7 Ultimatet x64-et használok.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#16128) mtimmi


mtimmi
csendes tag

Sziasztok!

Acer 5520-am van és egy ideje újra lett telepítve. Sajnos nem működik a mikrofonom. Nem tudom, hogy honnan tudnék hozzá valami programot szerezni, hogy telepítsem, ha egyáltalán kell... Tudnátok segíteni?
Köszi

(#16129) MALK


MALK
tag

Sziasztok szükségem lenne a véleményetek a következő lapival kapcsolatban:
Acer 5739G, p7450-ös procival, gt 240m videókarival. várom véleményeieket tapaszatalatitokat. előre is köszi

(#16130) plaszy válasza MALK (#16129) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Elég erős kiépítésű gépezet. Szerintem ez már játékra is bőven jó. Az Acer-rel, mint márkával nekem személy szerint eddig nem volt gondom. Most egy 9920G-t nyúzok 24/7-re, ami elég nekem asztali gép helyett.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#16131) BFeco válasza Samino (#16107) üzenetére


BFeco
aktív tag

Acer Aspire One BIOS Recovery Most élesztettem fel ismerősöm másfél éves Acer One A150 ZG5 notiját, a leírás alapján. Jelenség, windowst újraindít, azóta se kép se hang. Most már megy. A megfelelő BIOS-ra ügyelj!
Típuszám átír a következő linkben (150) és már ott is vagy.
ftp://ftp.acer-euro.com/netbook/aspire_one_150/bios
Sok sikert.

Fecó

[ Szerkesztve ]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS

(#16132) SonicVersus válasza CivicEsi (#16127) üzenetére


SonicVersus
tag

Neked is bevibrál a kép ??

(#16133) Peak válasza powerup2 (#16118) üzenetére


Peak
addikt

először is miből gondoltad, hogy BIOS szinten támogatott a q9000 cpu? :Y

aztán miből gondolod, hogy a 35W vs 45W DTP különbséget a hűtés majd tuti el fogja vinni? :U

majd mikor szarráégnek a chipek, meg folyamatosan lekapcsol a gép, akkor lesz szép világ...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#16134) DJ Mythos


DJ Mythos
aktív tag

Sziasztok!
Egy nagyon kellemetlen problémába futottam bele egy 1-2 napja az Acer 2930-as notebookomon.
Random elkezd ki-be kapcsolni a bluetooth és random karakterek gépelődnek be, ragadnak be.
A képernyő fel-le csukogatására is hasonlóan reagál, de mindezt csak egy pár órás üzemidő után kezdi el. Ha dokkolón használom, akkor a probléma nem jeletkezik, szóval vmi kábeltörésre gyanakszom.
Másnál jelentkezett ilyen probléma?
Sajnos pont 2 hete járt le a gari, szóval akár magam is nekesnék, ha tudtok esetleg konkrétumot mondani, hogy pl egy csatlakozó lazulhatott meg.

(#16135) ficere


ficere
aktív tag

sziasztok.
lenne egy 6935g tipusu notim.tettem xp-t,de az istennek sem tudom felrakni az infra(itecir) drivert legalább 6 helyről töltöttem le,de egy sem kompatibilis.

Machete nem ír sms-t

(#16136) bodajoci


bodajoci
csendes tag

Itt van nálam egy vadiúj emachines e725-ös. Megkértek tegyek rá vmi oprendszert. Mondom ok, ha 4 giga ram akk 64-es win7 ultimate. Oké is lenne minden, de a világért nem szólal meg. Már próbáltam régebbi realtek drivert, avval sem.Meg sem nyikkan, holott a képernyőn az jön le, h szól. Igaz egyedül a win media player gyanús, mert ott a legújabb driverrel meg sem jelennek a képi megjelenítések, a régebbivel meg igen, de akadozik. Mi lehet a gáz? Persze mondanom sem kell, h a régebbi drivert csak frissítésel lehet ráerőszakolni, mert sima telepítésnél, újraindítás után mindig a frissebbet dobja fel. Esetleg ha vki tudna egy csodadrivert:-), azt megköszönném. Vagy vmi jó tippet, azt is.

(#16137) feco88


feco88
tag

Sziasztok
Öcsémnek szereztem be egy Acer emachines E725-ös notit. Win Xp van rajta és hát a keret nem engedte, hogy erősebb gépet vegyünk de ő inkább még játékra használná. Nagy gond baj nincs vele, csak érdeklődni szeretnék, hogy a gyári GMA4500mHD kártyát lehet-e valamivel tuningolni mert én eddig nem találtam semmit. a gmabooster még ezt a kártyát nem ismeri. hivatalosan nincs feltüntetve de ebben a gépben lehet videókártyát cserélni, esetleg procit bár az annyira nem lényeges.
Am pl a Call Of Duty 6 640x480-ban Full low beálítások mellet 18-31fps GTA SA 800x600 medium beálításokkal 18-28fps Flat Out2 800x600 medium 21-32fps
Köszönöm a válaszokat előre is :R

(#16138) feco88 válasza bodajoci (#16136) üzenetére


feco88
tag

Hello
Sajnos én nem tudok sokat segiteni, én mikor emgvettem csöémnek akkor kipróbálni egy Win7 RC7100-at tettem fel 32bit-est de annál nem sok gondot találtam driver terén :B Most az xp-nél a wifi-vel kellet kinlódni de azt sikerült megoldani. Bocsi

(#16139) DarkDeer válasza SonicVersus (#16125) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Üdv!

Nálam az eszközkezelőben minden rendben és nem vibrál a kép.
A médiavezérlő gombokra még nem találtam megoldást. :F

(#16140) Noxy válasza feco88 (#16137) üzenetére


Noxy
veterán

Laptopot nem lehet (szabad) tuningolni.
Egyszerű oka van: A hűtés.
Kártya csere meg szóba se jöhet, mivel az alaplapra integrált.
A Acer emachines E725-ös notit nem játékra fejlesztették.
Infó: [link]

Lehet hogy xbox , vagy PS jobban járt volna, ha csak játszani akar.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16141) SonicVersus válasza DarkDeer (#16139) üzenetére


SonicVersus
tag

Üdv!

7 X64 et raktál rá??

(#16142) Noxy válasza bodajoci (#16136) üzenetére


Noxy
veterán

holott a képernyőn az jön le, h szól

Fn+F8 próbáltad?
Lejátszásnál nem a Realtek Dig..Output van bejelölve alapértelmezésnek, a hangszórók helyett?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16143) DarkDeer válasza SonicVersus (#16141) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Üdv!

Igen, mint ahogy írtam is korábban 64 bites Windows 7 Professional-t telepítettem a laposra. Minden működik jól, kivéve a jobb oldali médiavezérlő érintőgombokat. Azokhoz szerintem valami Acer driver kéne, de nem tudom melyik. Launch Manager van Win7-hez, azt felraktam és működik is, de az nem vezérli az érintőgombokat. Sajnos Win7-hez nincs más letölthető program az oldalon, csak Vista-hoz.
Ezek vannak Vista-hoz:

-eDataSecurity
-eFramework
-eLock
-eNet
-ePower
-ePresentation
-eRecovery
-eSetting

Ezekből feltelepítettem az eFramework-öt, az működik is, és felraktam az eSetting-et, ez Win indításkor hibát észlel és leáll. Tovább nem kísérleteztem. Ha valaki rájön az érintőgombos megoldásra az írjon! Köszönöm!

(#16144) SonicVersus válasza DarkDeer (#16143) üzenetére


SonicVersus
tag

Üdv!

Jah ,tényleg írtad :S , köszi a választ! Akkor megpróbálom újratelepíteni és kipróbálni a 31bites verziót.. egyébként én sem tudtam még életre kelteni a jobb oldali gombsort. Már írtam az acernek is ,mert elvileg "kiemelt" ügyfél vagyok náluk,de csak annyit írtak,h ők csak az előretelepített OS-re tudnak gart és bármit is vállalni.... (köszi) :)

[ Szerkesztve ]

(#16145) SonicVersus válasza SonicVersus (#16144) üzenetére


SonicVersus
tag

32... :))

(#16146) DarkDeer válasza SonicVersus (#16144) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Kedves az Acer válasza. Mi van azokkal az ügyfelekkel, akiknek lejárt a garancia és ezután beszart a merevlemeze? Vesznek új merevlemezt ami beszereltetnek a gépbe valami helyi szervizzel, de azon nem lesz rajta az előre telepített oprendszer a 2 rejtett partícióval. Ők feltelepítenek egy oprendszert és jogosan elvárnák, hogy az Acer oldalán ott legyenek a működő driverek mindenhez. Sajnos nem mindenhez van driver, és ami fent van az oldalon az sem mind működik. Röhej! Nem igaz, hogy senki nem tesztelte tőlük azt a rohadt touchpad drivert amit kiraktak az oldalukra és nem működik! Remélem a Windows 7 rohamos terjedésével az Acer is belehúz a működő driverek gyártásába!

(#16147) DarkDeer válasza SonicVersus (#16144) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Esetleg megkérdezhetnéd Aceréktől, hogy az előre telepített oprendszerben melyik driver vezérli az érintőgombokat?

(#16148) SonicVersus válasza DarkDeer (#16147) üzenetére


SonicVersus
tag

ok! megkérdezem,ha válaszoltak írok!

(#16149) sfecske


sfecske
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy acer 4222nWLMI notim van és újrahúztam a windows-t rajta (siplicity) már előzőleg is az volt rajta, de most amióta újrahúztam nem észleli az integrált webkamerát ami a keretbe van beépítve, és az eszközkezelőben sem lehet látni! Az előzőleg is simlicity win volt rajta és akkor teljesen jól működött. Megpróbáltam egy másik driverrel a software működik csak éppen a kamerát nem találja meg . :W

Ha valaki tudja a megoldást akkor segítsen!

Előre is köszönöm!

(#16150) Noxy válasza sfecske (#16149) üzenetére


Noxy
veterán

A szimplacica felejtős.
Problémákkal, fordulj a supportjához.
Amúgy meg, ki tudja mit szedtek ki belőle, meg mit raktak bele.
Rakj fel normálisat, oszt akkor gyere vissza.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.