Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) kybic válasza gurka36 (#12999) üzenetére


kybic
tag

- így ahogy leírtad, házilag sehogy.... (szervíz) Üdv.

Lenovo... a "vas"

(#13002) kiscsáko válasza FullGas (#13000) üzenetére


kiscsáko
tag

acer honlapján csak vistához van... :( neki meg xp-hez kell

(#13003) kybic válasza blaces (#12997) üzenetére


kybic
tag

- Üdv.
A chipset és a többi összetevő alapján az E520 XP-s drivereivel mennie kell, azokat pedig itt letöltheted:
[link]

( kiválasztod az oprendszert és már töltögetheted is le a drivereket....
de XP telepítés előtt ha nincs SATA-s integrált XP-d a GL40-es chipsethez, akkor ne felejtsd el a BIOS-ban először az AHCI-t IDE-re állítani, hogy ne érjen meglepetés.) :)

Lenovo... a "vas"

(#13004) pedrő


pedrő
aktív tag

Jó estét mindenkinek! 6930g-734g32mn-nek szeretném tudni a pontos összetevőit :) gyártó szerint a driverekhez pl wifi webcam modem tv tuner Én nem találtam neten sehol ha valaki tudja ne habozzon :) Előre is THX!

(#13005) kybic válasza pedrő (#13004) üzenetére


kybic
tag

- úgy hirtelen ennyi:
Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (kétcsatornás,négyfunkciós 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFIED® vezeték nélküli hálózati kapcsolat
56K ITU V.92 modem PTT engedéllyel
Gigabit Ethernet; Wake-on-LAN támogatás
TV-tuner: DVB-T :)

Lenovo... a "vas"

(#13006) pedrő válasza kybic (#13005) üzenetére


pedrő
aktív tag

Kezdésnek nem rossz :) Ezt honnan tudtad meg? Csak azért kérdezem mert én sehol sem találtam meg :DDD Az acer oldala elég pocsék ebből a szempontból Ám köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#13007) SpeaK


SpeaK
tag

Sziasztok!

Nagyon nagyon remelem, hogy tud nekem vki segiteni...
A problemam a kovetkező:

Van egy Acer Aspire 5020 generacios laptopom... es wifit az istennek se tudom megcsinalni Vista alá... mert az elejen van egy gomb ami narancssárgán szokott égni, es most egyáltalan nem eg, gondolom vmi programot felkéne tenni hozzá de nemtudom micsodát... gyanakodtam a launch managerre, de letoltottem egy vistas verzioját es nem ment fel...

Szoval amire választ várok:
Vista alatt szeretnem a wifit hasznalni acer 5020 as szeriáju laptopnál :\
Megis hogy lehetséges???

Köszönöm válaszokat!

A siker titka a nem kézenfekvő dolgok megszervezése.

(#13008) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

hi all!

volna egy kis problémám!
adott egy acer aspire 5730zg noti amin gyári vista volt...
na ezt cseréltem le win xp-re de az nvidia 9300m gs videokarit sehogy nem tudom föltelepíteni...
a gyártó oldalán csak vistás driver van...az nvidia oldaláról leszedtem a 9-es mobil széria win XP-s verzióját de azzal se semmi...
ötlet? mert már arra gondolok, hogy csak vistával lesz ebből működő képes rendszer de hát pont ezt akartam cserélni! :DDD

előre is thx!

(#13009) twollah válasza Hurkaleves (#13008) üzenetére


twollah
nagyúr

Probald meg ezzel, talan menni fog.

(#13010) gurka36 válasza kybic (#13001) üzenetére


gurka36
csendes tag

Köszi.Azt hittem megoldható ugy mint az aa1 esetében.

(#13011) Szaszati


Szaszati
tag

Halle!

Adott egy Acer Extensa 5630Z notebook, ami ki lett nézve megvételre. A kérdésem az lenne, hogy valakinek van-e tapasztalata vele, vagy egyáltalán az Extensa sorozattal valamilyen tapasztalata, érdemes-e beruházni rá. Programozó kezében lenne, tehát nem cél a bika videókártya, csak a stabilitás meg sebesség.

Köszi előre is!

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#13012) Hurkaleves válasza twollah (#13009) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szerintem ezzel próbálkoztam először! és sajna nem ment...
most a win 7 van fönt de ahhoz meg programokat találni, fölrakni elég necces....
mondhatni fos, kaka, szar....és lehetetlen...
daemon tools-t telepíteném. install ok. gép restart ok. install folytatása restart után FAIL!
nem folytatja hanem újra indítja a telepítőt!! mi ez már, mi ez mááár!!
felidegesít az egész!
lehet marad a pista... "!?%/=+%/""%/=%!@#&>><"...na.

win 7-hez valami okosság?

egyébként thx! a próbát..

(#13013) South Velen válasza Hurkaleves (#13012) üzenetére


South Velen
addikt

Daemon helyett Virtual Clone Drive.

(#13014) Hurkaleves válasza South Velen (#13013) üzenetére


Hurkaleves
őstag

thx. rápróbázok!

(#13015) Lamair válasza Lamair (#12994) üzenetére


Lamair
aktív tag

erre valaki help

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#13016) twollah válasza Hurkaleves (#13012) üzenetére


twollah
nagyúr

Probalkozz ezen az oldalon is.

Itt kifejezetten notebook VGA driverekkel foglalkoznak.

(#13017) Blue@X válasza Lamair (#13015) üzenetére


Blue@X
senior tag

Az Acer az ATI-tól szerzi a drivert. Ha frissebbet tudsz szerezni az ATI honlapjáról (és feltudod telepíteni), akkor érdemes felrakni (hibák javítása, sebesség).

(#13018) Hurkaleves válasza twollah (#13016) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ah, thx!

ez újabb driver és a support list-ben ott van a 9300m gs vga is!

a bibi annyi, hogy már win 7 van rajta....
mondjuk ez nem fog gondot jelenteni! :N

thx again!

(#13019) Bukta7


Bukta7
tag

Szevasztok! Olyan kérdésem lenne, hog van egy 5920G típusu laptopom aminek tönkrement a töltője. Ismerősömtől kaptam egy másik acer töltőt ahogy néztem csak annyi a különbség h a réginek az outputja 4,74A (amelyik tönkrement) ennek az ujnak 3,42A. Ugye nem lehet baja a laptopnak tőle? Gondolom nem de Ti biztosd okosabbak vagytok.Köszönöm szépen a válaszokat.

(#13020) twollah válasza Bukta7 (#13019) üzenetére


twollah
nagyúr

Mar jozan paraszti esszel sem biztos, hogy jo lesz hozza.
Az egyik 4,74Aos volt, a masik 3,2Aos.
Akar, hogy is szamolom es jelentos elteres.

Persze ettol fuggetlenul radughatod, maximum valami elhalalozik.

En a helyedben vennek egy univerzalis notebook adaptert, altalaban olcsobban meg lehet uszni, mint a gyari Acer toltot.

(#13021) Hurkaleves válasza twollah (#13016) üzenetére


Hurkaleves
őstag

atom köszönet!
ez bejött!!! :R

(#13022) Matte11


Matte11
csendes tag

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy az Aspire One aksiját írd és mondd kétszer sikerült feltölteni, azóta csak tápkábelről megy, nem veszi a töltést.
Kiszállítanák ugye a szervizbe garis javításra, de ha kiderül, hogy nem garanciális a probléma, akkor 7000Ft ugrott, mert az ügyfélnek kell állni akkor....Viszont az aksi nem tartozik a garanciába.
Kérdés: tudna segíteni valaki abban, hogy megnézzük, másik gép tölti-e az aksimat, ergo a gépemben rossz a töltő elektronika, vagy nem tölti az sem és akkor aksi csere.....Bár ezt nem tartanám egészséges dolognak, lévén, hogy vadonat új......

Thx

(#13023) kybic válasza Matte11 (#13022) üzenetére


kybic
tag

"Viszont az aksi nem tartozik a garanciába."
- miért nem tartozik bele, elméletileg ha a gépre van gari, akkor az aksira is van tudtommal általában fél évet szoktak rá adni. Üdv.

Lenovo... a "vas"

(#13024) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Felmerült egy kérdés az akkuval kapcsolatban.
Egy barátomnak Sony Vaio noteszgépe van és ott lehetősége van szoftveresen beállítani, hogy mennyire töltse fel az akkumulátort. Pl.: 50%-ra állította, mert szinte mindig hálózati adapterről megy és így kevésbé gyilkolja az akkumulátort.
Tud-e valaki hasonló megoldást Acer 5920g notebookhoz?

Konfig:
ACER ASPIRE 5920G: Intel Core 2 Duo T7300 2.0GHz, 2048MB (2x1024) DDRII 667MHz, 160GB SATA vinyó, NVidia GeForce 8600M GT 256MB, Eredeti Windows Vista® Home Premium
Akku:
8 cellás

Már kérdeztem 1x, de azóta sem találtam megoldást.
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13025) Matte11 válasza kybic (#13023) üzenetére


Matte11
csendes tag

Hát a géphez kapott papírból simán azt lehet kiolvasni....Egyébként azóta utánakérdeztem náluk és ennek ellenére állítólag az is beletartozik....Namajd meglássuk....Addig nem hiszek el semmit, amíg nem fogtam meg kézzel :)

(#13026) twollah válasza TigerCat (#13024) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha a gepkonyvben nem irnak rola akkor nem letezik a megoldas.

(#13027) KisBundi válasza Matte11 (#13022) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem is u.e a problémám. 2x feltöltöttem aztán megadta magát valamilye, mert nem tölti fel. Viszont az akkura is vonatkozik a garancia, ha jól tom fél évet vállalnak rá. Jövőhéten küldöm vissza, mert eddig nélkülözhetetlen volt a gép a tanulmányaim miatt.

(#13028) Blasiuss


Blasiuss
csendes tag

Üdv.
Please segítsetek. Vettem egy Acer Aspire 5530-as notebookot. Szeretném rákötni egy Yamaha RXV-361-es házimozi erősítőre. A leírás alapján tudja az S/PDIF támogatást. Úgy próbáltam, hogy jack-RCA átalakítóval+RCA koax kábellel össze kötöttem az erősítő digitális koax bemenetére, de semmi. A gépen átállítottam a digitális kimenetre, de semmi hang nem jön ki belőle. Mi lehet a gond? Csak kamu ez a digit kimenet vagy kell még valami dekóder?
THX.
Blasiuss

(#13029) kybic válasza Blasiuss (#13028) üzenetére


kybic
tag

? :U

Lenovo... a "vas"

(#13030) twollah


twollah
nagyúr

Kijott az nVidia Forceware uj verzioja (v179.48 Beta), ami csak a notebookokhoz hasznalhato.

Bovebb info itt.

(#13031) breezer55


breezer55
csendes tag

Üdv!

5630G notival tapasztaltatok már olyat hogy játék közben ( gondolom túlmelegedés miatt ) egyszer csak kikapcsolt a gép magától ? Nem valami vadiúj, gépgyilkos játékkal játszottam csak az Age of Empire 3-al és azzal is max 2órát, de mondjuk előtte már régóta be volt kapcsolva a gép... Szerintetek ez normális hogy ennyitől így túlmelegedett? -vagy ha nem akkor mit lehet ezzel kezdeni?

(#13032) twollah válasza breezer55 (#13031) üzenetére


twollah
nagyúr

Elso korben probald meg suritett levegovel kitakaritani a hutest, mert elkepzelheto, hogy mar tul poros.

A masodik probalkozas egy hutopad beszerzese.

(#13033) KisBundi válasza breezer55 (#13031) üzenetére


KisBundi
őstag

Érdekes. Nekem ilyen problémám nincs. Sőt még a tuningot is bírja. 500/600-ról felment 750/670-re és egy 26 fokos szobában még nem tudtam 100 fok fölé tornázni a VGA-t még 3 óra Crysis-al is (itt a nem a gép hanem már az én agyvizem fort fel :DDD ), bár bal oldalt a billentyűzetnél már nyomta a hőt rendesen. A CPU az max 74 fok volt. Szerintem próbáld meg a hűtőjét kifúvattatni ahogy modták és nézd meg Everest alatt a hőmérsékleteket. A VGA kb. 110 fok a plafon, a CPU-nál 85 fok.

[ Szerkesztve ]

(#13034) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Vettem én is egy ilyen csodalapit :DDD (Acer 5315) 75kért és keveslem bele azt az 1giga ramot ami van benne...legalábbis Vistához keveske :U

nem tudjátok hogy milyen márkájút vegyek ami tuti műkszik benne? melyiket "szeretik" az acer-ek? :U
ami van benne az egy Samsung 1GB DDR2 667Mhz Everest szerint

előre is thanx :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#13035) kybic válasza tomy_cz (#13034) üzenetére


kybic
tag

- ugyan olyat, ha érzékeny vagy a vasra... egyébként egy "hasonszőrű" olcsó Kingmax is lehet a testvére. Üdv. :)

( - az árához képest viszont ha jobban megnézed, "nem olyan rossz gép ám" az az 5315-ös, sokkal drágább és komolyabb gépekben ugyan ez a chipset ketyeg! :K )

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#13036) tomy_cz válasza kybic (#13035) üzenetére


tomy_cz
senior tag

köszi az infot :K :R
jah..nézegettem..még procit is lehet benne cserélni.. :Y kétmagos meg hasonszőrűek :)

játékra abszolut nem használom, mert van gépem, ez csak netre letölteni meg ilyesmi :)
de egyenlőre teljesen megvagyok elégedve vele..ráadásul újonnan 75ért szerintem a hülyének is megéri :DDD

jah..jut eszembe...akkor a gari az ugrik ha beleteszek még ramot?
végül is csak 4 csavar fogja az alját...óvatosan leszedem és kész nem? :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#13037) kybic válasza tomy_cz (#13036) üzenetére


kybic
tag

- tudomásom szerint a garinak a plusz RAM-hoz nincs köze, de ha kételkednél és szükség van a gariérvényesítésre akkor előtte legfeljebb kiveszed.
Nyoma nem marad, hogy mennyi RAM-ot használtál, hacsak direkt nem hagysz róla benne infót. :)

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#13038) kybic válasza tomy_cz (#13036) üzenetére


kybic
tag

- holt találtál 75-ért újat..... (ha nem titok? :F )

Lenovo... a "vas"

(#13039) twollah válasza tomy_cz (#13036) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem bonyolult a gep szetszedese es a memoriabovites.

Anno amikor a sajat gepem (5710Z) bovitettem kicsavartam a nagy fedel osszes csavarjat es ovatosan lefeszegettem a hatlapot.
Azert lefeszegettem, mert a hatlap pici kormokkel kapaszkodik a gep hatulso muanyaglapjaba.
Leemeles utan jott a memoriak csereje, majd visszapattintottam a hatlapot, visszacsavartam a csavarokat es kesz is voltam a muvelettel.

(#13040) tomy_cz válasza twollah (#13039) üzenetére


tomy_cz
senior tag

kybic:
Szerinted?? :DDD háth "tesszkkó"ban :D :K
amúgy tényleg ott.. :) pedig ott azért általában drágábbak a számtech cuccok (meg sz@rabbak) :DDD

twollah:
köszönöm.. :R már meglestem, tényleg nem nagy cucc... :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#13041) kybic válasza tomy_cz (#13040) üzenetére


kybic
tag

- ok. Hát az már nem most volt, onnan én is hoztam egy párat.
Azt hittem, hogy most van valahol ennyiért....

[ Szerkesztve ]

Lenovo... a "vas"

(#13042) tomy_cz válasza kybic (#13041) üzenetére


tomy_cz
senior tag

valszeg félreértetted ;) , most vettem kedden :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#13043) Bibendum


Bibendum
csendes tag

Üdv!

Csak szólok, hogy akit érdekel, az a Corában tud venni Emachines E510es notebookot 89.900 forintért. Amit tud: 2,13 GHz-s M560 proci, 2 giga ram, 160 gb HDD, X3100 integrált videókártya, wifi, DVD, Linux.

Tapasztalataim szerint megbízható konstrukció, még a Win7 is elfut rajta :DD

Az akció február 18-tól március 1-ig érvényes.

(#13044) breezer55 válasza KisBundi (#13033) üzenetére


breezer55
csendes tag

Köszi a válaszokat! azért kicsit fura hogy igy 2 hónap után ennyire beporosodott...de sztem kifuvatom aztán majd meglátom, hogy mi a helyzet...

Alapból nem tudjátok milyen márkájú RAMokat raknak bele? Azért kérdem mert vettem hozzá 2db 2gigásat és ezeket meg szeretném eladni...

(#13045) kybic válasza breezer55 (#13044) üzenetére


kybic
tag

- (változó) ... Everest ???
- de ha szétszeded úgy is kiderül... Üdv. :)

Lenovo... a "vas"

(#13046) Juhiii


Juhiii
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. A másfél éve gond nélkül üzemelő Acer Aspire 5315-ös notimon most raktam újra a rendszert (Windows XP SP3 integrált AHCI driverrel). Az eddigi Windowsban nem volt AHCI driver, ezért a HDD eggig IDE módban működött.

Jelenleg minden előzmény nélkül váratlanul kikapcsol. Ilyenkor elég meleg a hátulja.
Mi lehet a gond?
Régen olvastam már ilyenről, de most nem találom a megoldást.
Valamit nem raktam fel, amit kellett volna? Esetleg Empowering?

Segítsetek! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13047) Blue@X válasza Juhiii (#13046) üzenetére


Blue@X
senior tag

Túlmelegszik valószínűleg akkor. Pucold ki, hátha az segít rajta.

(#13048) Juhiii válasza Blue@X (#13047) üzenetére


Juhiii
csendes tag

Mit pucoljak ki?
A HDD újra lett formatálva, nem raktam rá semmi extrát még.

Az újratelepítéssel lehet a bibi ! Másfél éve telepítettem utoljára és már nem emlékszem pontosan, hogy milyen drivereket raktam fel. Most csak a legszükségesebbeket raktam fel:
1. Realtek HD Audio Driver
2. Intel Chipset Driver
3. Intel Graphics Driver
4. Atheros WiFi Driver
5. Broadcom Ethernet Driver
6. Launch Manager
7. Touchpad Driver

Én az Empowering-re gondolok, vagy az ePower Management-re, hogy kellene neki.
Szükségesek? Mit csinálnak ezek? Nem kellenek a ventilátor szabályozáshoz? Múltkor úgy rémlik, hogy felraktam valamelyiket, vagy mindkettőt.
Köszi a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

(#13049) KisBundi válasza Juhiii (#13048) üzenetére


KisBundi
őstag

Ha jól tudom ePower Management csak Vista alatt működik... :)

(#13050) Juhiii válasza KisBundi (#13049) üzenetére


Juhiii
csendes tag

Működik XP alatt is!

Egyébként megnéztem Everest-el a hőmérsékletet, a CPU 50 fokos.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.