Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) bandus válasza giigz (#447) üzenetére


bandus
veterán

körbenéztem most kicsit, de egyelőre még mindig csak a kabát és a nadrág van meg.

a következő a szemüveg lesz, abból viszont mindenképp valami márkásabbat vásárolnék. amik tetszenek:
[link]
[link]
[link]
[link]
nyilván nem ezek képviselik a csúcsot, inkább az érdekelne, hogy negatív tapasztalat van-e vele kapcsolatban?

a szemüvegen kívül a többi dolgot (2 szett aláöltöző, kesztyű, sapka, polár) ki lehet-e hozni mondjuk egy ötvenesből? csak mert ennyi ajándékutalványom van még :D
aláöltözetből erre gondoltam: [link] ezt a márkát ismeritek-e, van-e valakinek ilyen.

köszi a választ mindenkinek :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#452) giigz válasza bandus (#451) üzenetére


giigz
veterán

Én azt nem értem, hogy miért ennyire drága szemüvegeket nézel, a Carrera is nagyon jó márka, nekem olyan van, 10k körül volt, sőt az egész családban sokunknak olyan van, nekem még van mellé egy Salice szemüvegem is, a Salice-t akkor használom, ha nincs rajtam bukósisak, a Carrera-t meg akkor ha bukó van. Az biztos, hogy én 10k-nál többet nem adnék egy szemüvegre, nekem már ez így is a bőven sok volt érte kategória, de persze ahogy jónak látod, viszont az biztos, hogy síszemüveget nem a monitor előtt ülve fogsz választani, nekem pl. 5 szemüvegből 1 kényelmes kb., de lehet most sokat mondtam. Tehát felpróbálás után lehet csak választani (persze lehet neked 5/5 kényelmes lesz).

A többit egyébként ki lehet hozni 50-ből, csak ismételni tudom magam, egy jó aláöltöző 5-10k, abból kell kettő, akkor legyen ez 15k, alsó aláöltöző nekem nem kell, mert a nadrág tökéletesen melegít, nem engedi át a hideget, viszont a Benger termékekkel nekem még nem volt bajom, bár nem is sok olyan cuccom van, de nem rossz egyébként, a polárom pont olyan, nem egy csúcs a polár pulóverek között, 4k volt, de tökéletes. Van belőle nekem is kettő, ez legyen 8k. A kesztyű mint írtam HT van nekem, olcsóbban is van jó kesztyű egyébként, az enyém 10k körül volt, és elég tuti minőség. Sapka az nekem van egy Columbia 7k, de általában a bukósisak van rajtam, az már elég sokba kerül, de szerencsére azt ajándékba kaptam :D Tehát ez így 40k, polár, aláöltöző, sapka, kesztyű van benne, a bukó az még 20k. Tehát 20 helyett 10-ért veszel szemüveget és akkor az "50-be" bukósisak is belefér ;)

[ Szerkesztve ]

(#453) bandus válasza giigz (#452) üzenetére


bandus
veterán

koszonom ismet a megerositest :) szemuvegeket akkor mindenkepp probalni fogok. eddig napszemuvegbol csak oakley szemuvegeim voltak, hozzaszoktam az altaluk kepviselt minosghez, erre "allergias" vagyok, szal lehetoseg szerint siszemuvegbol is ilyet vennek :) holnap, holnaputan szetnezek a boltokban, majd leirom ha sikerult valamit venni!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#454) AMDFan válasza bandus (#451) üzenetére


AMDFan
addikt

Már bocs hogy belevau de szerintem te nem jó irányból közelíted meg ezt a síelés témát. Én 5 éve síelek, az összes felszerelésem amit vettem az egy Etirel síkabát + gatya, ami együtt volt kb 25k a Metroban, van 5 pár sízoknim, és erre azt mondom hogy nagyon fontos hogy jó legyen. Legyen az 5 pár 10k. Kesztyűből szintén Etirel 5k, meg van egy Alpina síszemüvegem ami 10k volt. Ez összesen 50k, ennyi cuccal már lazán el tudsz menni síelni. Az aláöltöző meg a polár már csak ilyen úri huncutságok, attól nem fogsz jobban síelni. Ha meg kezdő vagy és most fogsz először menni, akkor egy a lényeg, hogy legyen vízálló a gatya ami rajtad van meg a kabát is, mert rettentően sokat fogsz a hóban feküdni, meg a hegyen visszafelé sétálni a léceidért amik leoldottak, aztán meg azzal fogsz szenvedni hogy a meredek lejtőn fel tudj csatolni anélkül hogy elesnél. Aláöltözővel vagy anélkül, de csurom víz leszel :)

Amire inkább érdemes költeni az az, hogy vegyél saját síbakancsot, hogy ne olyanban síelj ami előtte 60 másik emberen volt rajta, aztán pedig saját léc, hogy bármikor el tudj menni síelni, ne kelljne a bérléssel szívni.

szerk: még egy nagyon fontos dolog, de gondolom ez már alap minden síkabátnál, hogy legyen "hószoknya" rajta. És ezt mindig használd is :)

[ Szerkesztve ]

(#455) bandus válasza AMDFan (#454) üzenetére


bandus
veterán

én meg éppen úgy vagyok vele, hogy ha lehet beszerzem azokat a dolgokat, ami esetleg segíthet a komforton. nem akarom, hogy a keményebb anyagú sínadrág kidörzsölje a combomat, seggemet, ne izzadjak bele közvetlenül, ne fázzak, stb. és akkor ezek az apróságok nem fogják elvonni a figyelmemet, így jobban tudok a síelésre koncentrálni :) de lehet, hogy rosszul gondolom.

mindenesetre vettem ma egy szett (hosszú felső + alsó) mckinley márkájú aláöltözőt az intersportban, mindössze 8k-ért, ami szerintem jó vétel volt. holnap visszamegyek még válogatni a cuccok között, ma már nem volt rá túl sok idő zárás előtt :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#456) AMDFan válasza bandus (#455) üzenetére


AMDFan
addikt

Persze, ártani nem ártasz vele, de szerintem nem könnyíti meg a síelést. Én például első körben béreltem sisakot is, de a 2. csúszás után levettem mert iszonyatosan zavart a tájékozódásban. A síszemüveget is csak akkor érdemes felvenni ha szél van vagy hóesés vagy nagyon borult idő amikor nem látod a kontrasztokat szabad szemmel. Napsütéses időben a legjobb a sima napszemüveg. Mindenesetre legyen nálad mindig mindkettő, mert gyorsan változhatnak a fényviszonyok.

[ Szerkesztve ]

(#457) bandus válasza AMDFan (#456) üzenetére


bandus
veterán

igen, tuti, hogy lesz nálam napszemüveg is, elvileg amit vettem kabátot, abban van külön tartó zseb erre a célra. ma sajnos nem volt időm, de holnap visszamegyek még az intersportba, vagy esetleg még ma kiugrom a budaörsibe, mert az 8-ig nyitva van és veszek még egy adag aláöltözőt, kesztyűt. egyébként 31-ig 20% kedvezmény van az intersportban minden termékre (az akciósokra is), így ha valamit beszereznétek, akkor érdemes tenni egy vizitet.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#458) bandus válasza bandus (#457) üzenetére


bandus
veterán

nah csak kimentem :) az eredmény még egy szett aláöltöző, hogy legyen váltás is, 2 pár zokni és egy kesztyűm is lett, mindet ebből a mckinley márkából választottam, nekem szimpatikusnak, jó ár/érték arányúnak tűnik és az eladók is dícsérték. ez így volt mindösszesen 20k.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#459) giigz válasza bandus (#458) üzenetére


giigz
veterán

:C

Hova lesz egyébként a síelés? :)

(#460) bandus válasza giigz (#459) üzenetére


bandus
veterán

hát :D

egyelőre még sehova/mindegy. tehát valahova biztosan elmegyek, egyelőre több ismerőssel, társasággal folyik a szervezés. megtaláltam a topikban a régi beszámolómat életem eddigi egyetlen síeléséről, remélem a másodikról is legalább ilyen jókat fogok tudni írni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#461) prannk


prannk
őstag

Eplény is bezárhat.. Vettem egy bérletet azt nem is tudom használni.. Egész január + fokos lesz azt mondják.Tavaly jan 13 án már ment az összes pálya szinte meg -10 fokok voltak. :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#462) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani Budapesten használt sílécet, és bakancsot árusító üzletet?

(#463) Flow


Flow
senior tag

Valaki nem megy busszal franciákhoz február 8 körül, ahol lenne még 6 hely? :DD

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#464) prannk válasza Flow (#463) üzenetére


prannk
őstag

itt keresgélj vagy írj

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#465) izsolt válasza tomic (#405) üzenetére


izsolt
csendes tag

Ne az árát nézd. Olcsó húsnak híg a leve. Nem rendelni, felpróbálni. A Nordica Gel sícipőt nagyon hirdetik. Síelésre alkalmatlan, feltöri az ember lábát.

(#466) Doom válasza _ATi_1 (#462) üzenetére


Doom
aktív tag

Én ezeket ismerem, szerintem jók:
[link]
[link]

Flow: február 8 körül szerintem nehéz lesz, mert az már eléggé drága, irodák sem mennek akkor már tudtommal. De persze minden lehetséges...

[ Szerkesztve ]

(#467) Flow válasza Doom (#466) üzenetére


Flow
senior tag

Köszi a tippeket!

Sikerült amúgy Apl d' Huezre találni egy jónak tűnő síutat, 100e-ből síbérlet+utazás+apartman! :C

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#468) Doom válasza Flow (#467) üzenetére


Doom
aktív tag

Február 8-tól? Az eléggé jó ár. Alpe d'Huez jó hely, én már 3x voltam ott.

(#469) Flow válasza Doom (#468) üzenetére


Flow
senior tag

Aha, bár az apartman nem nagy hodály, azért szerintem elég lesz! :)

Valami ajánlás esetleg? Étterem, pálya, extra cucca, amit nem érdemes kihagyni... ?

Mi tavaly Les 2 Alpes-en voltunk, az is király hely!

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#470) Doom válasza Flow (#469) üzenetére


Doom
aktív tag

Egyik francia apartmanról sem lehet elmondani, hogy hodály lenne :) Legalábbis abban a kategóriában, amit mi nézünk.
Étterembe nem jártunk, mindig vittük a kaját. Nagyon nem jártunk sehová, reggel ki a pályára, záráskor be, kaja, esetleg piálás, majd ritkán kerestünk vmi szórakozóhelyet. De az utóbbi években ez már egyre inkább leépülőben van, úgyhogy sajna nem tudok ilyeneket ajánlani.
Pályából mindenknek más jön be, nekem bejött az az oldal (Signal), ahol esti sízés is van néha, kicsit rövidebb pályák, de jók. A Tunnelt kerüld el, hacsak nem akarsz meredek, magas buckákkal tűzdelt pályán erőlködni (de erre a feliratok is figyelmeztetnek). A körbemenő leghosszabb pálya az az alján lévő zöld szakaszig viszonylag élvezetes (amikor épp van hó és nem köves :) ), onnan viszont sokat kell hajtani magad, így legfeljebb egyszer érdemes megnézni szerintem.
De ha szeretsz körbenézni, akkor egyszer érdemes felmenni a csúcsra, meg a Dome des Petites Ruosses-ra is.
Vaujany-ba sem nagyon érdemes lemenni, főleg, ha kevés a hó, mi egyszer megnéztük, de akkor az alja már durván olvadt, majdnem vízisí lett belőle, meg kicsit macerás visszakeveredni, sok liftezéssel jár.

Les 2 Alpes-ban egyszer voltam, Alpe d'Huez-ből mentünk át egy napra busszal, de az kevésbé jött be a sok átcsúszós, lapos rész miatt. Alpe d'Huez szerintem jobb.
Eddig a francia terepek közül nekem Tignes/Val d'Isere jött be legjobban. Meg Trois Vallée, idén oda megyek vissza :)

[ Szerkesztve ]

(#471) bandus


bandus
veterán

nos végre körvonalazódni látszik a dolog :) február 24 - március 1. hochkar. most vettem síszemcsit is, így már tényleg majdnem mindenem van. kell még polár, meg 1-2 sízokni, mert egyelőre csak 2 db van. jah meg egy sapi :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#472) giigz válasza bandus (#471) üzenetére


giigz
veterán

Mi alapján esett a választás erre a terepre? :)

(#473) bandus válasza giigz (#472) üzenetére


bandus
veterán

ide találtam kedvező áron lehetőséget (sajna a fogorvosom megnyírbálta a síelésre szánt keretemet, október óta lassan a 300. ezrest hagyom ott :/ ) meg társaságot. szerintem tanulásra tökéletes, mások elmondása szerint is. busszal megyünk, gondolom ilyenkor eléggé helyszűke lesz. szokás-e ilyenkor másik kabátot vinni, a síkabáton kívül?

szemüvegből egy ilyet szereztem be: [link]

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#474) giigz válasza bandus (#473) üzenetére


giigz
veterán

Én idáig mindig 1 kabátot vittem, semmi szükség kettőre. :)

4 nap síbérlet lesz ugye? Lehet tudni úgy kompletten (nyilván költő nélkül, tehát utazás, szállás, [ha van az árban, akkor étkezés], bérlet) mennyibe kerül? :)

(#475) bandus válasza giigz (#474) üzenetére


bandus
veterán

kérlek szépen szállás (nem pályaszállás, meg nem is fullos)+síbérlet+félpanzió 233 eur, erre jön még 13k buszköltség. szerintem ez igen korrekt. erre még a felszerelés bérlése jön pluszba. meg ugye még pár cucc. sízoknit pl nemtom, hogy egyszer lehet-e használni vagy többször (sima zoknit nyilván naponta cserélek, de pl egy sportszárban 2-3 meccset lejátszok :) ), mert azt még venni kell. meg aláöltöző pólót és egy polárt legalább.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#476) giigz válasza bandus (#475) üzenetére


giigz
veterán

Sízokni nálam egyenlő a sportszárral :D

Én sportszárban szoktam síelni... :K

(#477) bandus


bandus
veterán

ennyire nem pörög a topik? senkinek nincs friss élménye? :)

én ma befizettem az előleget, szóval nincs más hátra, mint kivárni a február 24-t :)

amit beszereztem már: síkabát, sínadrág, aláöltöző ((hosszú felső+alsó) x 2), kesztyű, 1 db polár pulcsi, 2 sízokni, és a szemüveg. sapkám meg szerencsére van. esetleg ezeken kívül bármi, amire mint kezdő nem gondoltam, de elkél?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#478) giigz válasza bandus (#477) üzenetére


giigz
veterán

Kár, hogy nem pörög a topic... :U

Én is nagyon várom már egyébként a síelést :K

(#479) bandus válasza giigz (#478) üzenetére


bandus
veterán

hova is mentek, illetve mikor?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#480) giigz válasza bandus (#479) üzenetére


giigz
veterán

Kreischberg, 1 hét múlva, 5 napot :) :C

(#481) bandus válasza giigz (#480) üzenetére


bandus
veterán

szerencsés, nekem még 3 hetet kell várnom :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#482) giigz válasza bandus (#481) üzenetére


giigz
veterán

Így is alig bírom már ki ezt a pár napot... :D Csak a lejtők járnak az eszemben :K :D

(#483) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!Ez a síszemüveg megéri szerintetek az árát?van esetleg valakinek tapasztalata articaval? artica g-75f

(#484) bandus válasza kiki22 (#483) üzenetére


bandus
veterán

én nem hallottam a márkáról. minden esetre 25k-ért biztosan valami mást keresnék.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#485) varsam


varsam
őstag

Üdv,

BP, preferáltan 11.ker és környéke, hol érdemes sícuccot bérelni? Hol vannak jó árba vagy tökmindegy?

Mi márc. elején megyünk Mariborba 4 napra, alig várom :)

[ Szerkesztve ]

(#486) bandus válasza varsam (#485) üzenetére


bandus
veterán

[link] nekem ők szimpatikusnak tűnnek itt a bartók béla úton.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#487) varsam válasza bandus (#486) üzenetére


varsam
őstag

5 perc séta tőlem, jó áraik is vannak, ezer kösz :R

(#488) giigz


giigz
veterán

Ma voltam a Decathlon-ban, vettem egy aláöltöző felsőt 2.990-ért Wedze márkájú, ez ilyen közép minőség, egyébként nyilván nem bánom, hogy nagyobb márkáim vannak, de ebben a boltban elég olcsón lehet felszerelést venni, ha most mennék először, és a cuccok vásárlása előtt állnék, valószínűleg itt vásárolnék be. Mint írtam aláöltöző 2.990 Ft, polár felső 2.990 Ft, akkor pl. sízokni 800-900 Ft körül, kesztyű 2-3k, felpróbáltam, kényelemre verte az én HT kesztyűmet és töredék ár, persze vízállóságban meg melegségben elmarad (de ezt csak gondolom, első ránézésre így tűnt), nadrág 9k, overál 13-15k körül, van választék bőven sisakokból is, szemüvegekből is, botok is 3-4k-ért vannak, síbakancsok is Wedze márkájú nagyon jó áron, sőt most egy Head 70-es bakancs volt akciósan, ha jól emlékszem 45k-ról 25-28k körül, nagyon durván jó vétel, el is gondolkoztam rajta, de van bakancsom, majd talán 2-3 év múlva hátha lesz valami hasonló akció...

Egyszóval nem is gondoltam, hogy ilyen áron normális minőségű cuccokat lehet megkapni egy helyen, nagy választékkal.

[ Szerkesztve ]

(#489) bandus válasza giigz (#488) üzenetére


bandus
veterán

én is tervezek még menni. rövid ujjú aláöltözőt, egy polárt emg valami maszkot még akarok. de ha lesz, akkor lehet, hogy ezt a bakancsot is megjátszom :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#490) bandus válasza bandus (#489) üzenetére


bandus
veterán

tudom, hogy senkit nem érdekel, de beírok minden szart, hátha meglátja valaki és felpörög a topik :D

vettem egy decathlonos mellényt most (mondjuk meglepődtem, mert 4k volt, ami talán kicsit sok), meg a tescoban találtam egy nyaksálat egy ezresért :D tényleg közeledek a teljesség felé felszerelés terén :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#491) szilva01 válasza bandus (#490) üzenetére


szilva01
őstag

A mellényt mikor/mire használod?

(#492) bandus válasza szilva01 (#491) üzenetére


bandus
veterán

aláöltöző fölé ajánlották, ha nincs olyan hideg. így akkor mégsem izzadsz meg úgy benne, mint mondjuk egy polár pulcsiban, ami melegíti a karodat is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#493) Doom válasza bandus (#492) üzenetére


Doom
aktív tag

Úgy látom, lassan már az Északi-sarkon se fáznál, ha mindent felvennél :)
Én azt tenném hozzá, hogy amikor bérled a cipőt, akkor sízokniban próbáld fel, és legyen a lábadon legalább fél órát, mászkálj benne stb., mielőtt döntesz, mert az nagyon cumi, ha nyomja a lábad fél óra után...

(#494) bandus válasza Doom (#493) üzenetére


bandus
veterán

koszi, akar milyen evidens, de eszembe nem jutott vola a sizoknis dolog :)
berles helyben lesz, szoval ha valami nem oke, akkor konnyu lesz cserelni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#495) Flow válasza bandus (#494) üzenetére


Flow
senior tag

Hazaértünk Alp d Huezről. Nagyon szuper volt, tényleg kiváló síterep! A fekete pályák majdhogynem kezeletlenek, így szerintem nehéz összehasonlítani mondjuk egy osztrák fekete pályával őket...

Medence király volt! :)

Utolsó nap 5 fok és havaseső 2000m-ig, onnan csak hóesés és köd. Mikor eljöttünk, elkezdett elolvadni minden, a völgyben 19 fok!!!!!!!! Már jöttek szembe rövidgatyában az országúti bringások...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#496) bandus válasza Flow (#495) üzenetére


bandus
veterán

akkor jól kifogtátok az időzítést :) remélem nekem is szerencsém lesz a dologgal. jelenelg 40-60 cm tömörített hó van a pályákon a sielok.hu szerint, ez nem tudom mennyire jó, mire elég. ahogy nézel alpe d'huez esetéebn 120-220 centi porhót írnak, azért ez durva különbség :D vasárnapra és hétfőre is mondanak havazást, remélem még a héten egykétszer esni fog, és akkor talán nem lesz gond.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#497) Flow válasza bandus (#496) üzenetére


Flow
senior tag

Biztos jön még vissza "rosszidő", aka havazás! :) Nem aggódnék, de a mostani hét (eleje) tuti nem lesz leányálom az ott síelőknek...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#498) szilva01 válasza bandus (#496) üzenetére


szilva01
őstag

Én 2-3 hete voltam hockharon, akkor oda szintén 40-60 centi havat írt a síelők.hu és nagyon jók voltak a pályák. (Nem voltak földesek/kavicsosak)

(#499) bandus válasza szilva01 (#498) üzenetére


bandus
veterán

ez bizakodásra ad okot, remélem így is lesz a dolog :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#500) Doom válasza Flow (#495) üzenetére


Doom
aktív tag

A franciáknál a pályák kezelése tapasztalatom szerint mást jelent, mint az osztrákoknál: konkrétan egyszer végigmennek rajtuk, aztán slussz. Ha éjjel leesik a hó, akkor a kék pályán is buckasízel már délben. Mi idén többször jártunk így. Az osztrákoknál nem egyszer láttam, hogy napközben is ratrakolnak (így kell ezt írni? :) ). A fekete pályákat pedig gyakorlatilag egyáltalán nem tartják karban, részben attól fekete. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy valószínűleg a terepek mérete miatt is van ez, mivel a legtöbb terepük jóval nagyobb, mint az osztrák átlag, és nem nagyon lehetne minden pályán végigmenni, vagy irreálisan sok időt és gépet igényelne.
De örömmel látom, hogy neked is bejött Alpe d'Huez. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.