Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) bandus válasza kp78 (#1200) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk most innsbruck/axamer lizum síterepre valami helyi szupermarketben egyet fizet kettőt kap akció keretében 50 euróért vettünk két napi síbérletet. de sajna nem tudtam elmenni a hétvégén, hogy el is használjam őket. szóval azért van lehetőség , ha nem is mindi gegyértelmű.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1202) butch3r válasza bandus (#1199) üzenetére


butch3r
senior tag

skiamadé -s jegyeknél van már némi kedvezmény ha előre megveszed.
függ a szezontól, hogy mikor veszed és a kereslettől is:

[ Szerkesztve ]

(#1203) bandus válasza butch3r (#1187) üzenetére


bandus
veterán

milyen volt? mi holnap megyünk oda hétvégére. nem a legjobbak a hóviszonyok, de azért még van belőle szerencsére és mínuszok lesznek, így talán a pálya minőségére sem lesz nagy gond. kíváncsi vagyok barátnőnek hogy fog tetszeni, eddig még csak egy 300 méteres lengyel pályán próbálkozott, elég ügyesen. most végre igazi alpesi körülmények között is síelhet :)

két hete voltam egy napot semmeringen, de csak a családi pályán fel-le. az elég gyászos volt. cserébe csak 18 eurót fizettünk a 3 órás jegyért :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1204) butch3r válasza bandus (#1203) üzenetére


butch3r
senior tag

webkamera alapján úgy látom azért még van hó, minden pályán. miért nem olyan jók a viszonyok? (csak kamerákra pillantottam rá)

amúgy jó volt de 2 max 3 napra elég. kicsi pálya rendszer nagyon. vagy "balra" indulsz el, ott van 2 piros amúgy nagyon jó lejtésű, gyakorló közepesen hosszú pálya. illetve 1 kék ami NAGYON lankás (cserébe szép, erdős), ha nem küldöd meg 1-2 lejtőnél akkor 100% hogy bandukolhatsz. ha megküldöd csak 90% :D

másik irányba már jobb van 1 jó hosszú piros pálya, FIS minősítéssel tényleg jó rajta csúszni. délutánra már buckás de kezelhető.
illetve ugyan itt egy kék szánkópálya, ezen nem kell megküldeni és így is végig lehet csúszni a völgyig (kezdő barántőnek ez fog tetszeni inkább) csak a szánkósokat kell kerülgetni de elég széles hozzá. ebéd után itt csúsztunk mindig a völgyig, hogy visszamenjen lábakba a vér, arra (is) tökéletes

ez volt "jobbra" az első felvonó végétől. tovább lehet menni egy 2 üléses szerintem 40 éves felvonóval, kemény 3km/h-val száguld felfelé :Dretró élmény. azzal egész magasra érkezel, ott fent van még egy 4 üléses felvonó ami mellett van egy kék pálya az jó, csak nagyon rövid (nem mértem le de 500m-re saccolom max 1000) illetve 2 vagy 3 szintén kék pálya csákányos felvonók mellett. jó kis gyakorló pályák, jó lejtéssel stb. viszont a csákányosak meg meredekek így azok nem kezdő csákányozásra jók, de leglaábbis igényel kezdőktől extra figyelmet (ezek is retrók, volt köztük ami még benzines ahogy hallottam a fészerbúll kiszűrődő hangokat :D)

legfelül (csákányosaknál) azért sok hó volt, volt egy rész ahol magasabb volt a hófal mint barátnő (160+cm)

összességében jól éreztük magunkat, barátnőnek jó volt besíelésre, nekem meg rövid lendület meg buckák közötti gyakorlásra (utóbbi csak nap végén)

mi jövő hét szombaton flachau, már várom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1205) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!
Tudnátok írni róla, hogy nektek mennyire jött ki egy ilyen európai sí út? Esetleg így a szezon vége felé milyen akciók vannak? Idén már nem, de jövőre tervezem, hogy megyünk barátnőmmel, aztán jó lenne előre tudni az árakat.

Buliban hasznos! =]

(#1206) bandus válasza inf3rno (#1205) üzenetére


bandus
veterán

mit értesz európai síút alatt? az egy hét franciaországot? ez nekem kb 1100 euró volt, 600 a szállás+bérlet+út, a többi meg amit ott elköltöttem. ez egy fő.

ma megyünk egy hétvégére ausztriában, ez szintén kb 1000 eur kettőnknek: szállás 240 (ez elég olcsónak számít most), síbérlet 2*2 napra 190 eur (kicsi és viszonylag olcsó pálya), utazás kb 350 eur (bérelt autó és üzemanyag), felszerelés bérlés egy főre 30-40 eur között naponta. az rajtad áll, hogy hol és mit kajálsz, ez már egyéni dolog/igény kérdése. asszem nem hagytam ki semmit. nagy akciókra nem érdemes számítani, főleg nem egy ilyen szezonban amikor végig elég kevés volt a hó, és töb hőhullám is bejátszott. mindenki síelni akar még :)

áprilisban kaprunban szállást viszonylag olcsón kaptunk, talán 370 eur 3 éjszaka két főre, de ott drága a síbérlet, 66 euró. oktatás 80 eur/fő/nap.

biztostás kb 1000 ft/nap/fő.

butch3r: köszi a részletes beszámolót, hétvégén mjd leírom én is, hogy hogyan láttam. ezek alapján tökéletes lesz, főleg az említett lankás kék pályák neki, és a lankás piros pályák nekem, szintén gyakorolni a short-turnöket :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1207) inf3rno válasza bandus (#1206) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen. Egy hét Ausztria / Olaszország / Franciaország / Szlovákia, ilyesmit.

Buliban hasznos! =]

(#1208) bandus válasza inf3rno (#1207) üzenetére


bandus
veterán

a szervezett utakat nézd meg, főleg franciaországba jóval olcsóbban eljuttatnak, mint sajt magad szervezve. olasz, osztrák drágább alapvetően, szlovénia meg cuki, de nem lehet összehasonltani a francia alpokkal. eddig alapvetően a 20 km-es hochkaron is teljesen jól elvoltam 4-5 napot, nem tudom ez változik-e azzal, hogy megtapasztaltam a 400 km-es francia pályarendszereket. remélem nem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1209) inf3rno válasza bandus (#1208) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azokban azért benne van a kockázat, hogy odamegyünk, aztán nincs is hó. Mondjuk kényelmesebb, hogy nem nekem kell vezetni, gyorshajtásra figyelni, hanem megoldják busszal.

Buliban hasznos! =]

(#1210) butch3r válasza bandus (#1206) üzenetére


butch3r
senior tag

húsvét kaprunban? vagy április másik része?
írj majd kíváncsi vagyok :)

inf3rno: ausztriában eddigi tapasztalatom az, hogy ha kb 100€/nappal számolsz azzal nem lősz nagyon mellé.
kis szerencsével 35-40€-ért találsz szállást (minimum 2 fő esetén de inkább 4főnél megoldható ez) olyan 60-65€ a bérlet átlagban.
utazás olyan 2-2,5 tank benya + 10€ osztrák matrica (budapestről kaprun és környéke szóval 600km x 2 kb)
én pályán szoktam ebédelni az olyan 12-15€/nap. reggeli vacsora szálláson főzök.
ha Magyarországon bérelsz felszerelést azzal is tudsz kicsit spórolni, 15-20e körül már lehet normális cuccot bérelni.

akciót max last minute ha más lemondja lehet amire nehéz számolni/készülni (pl most Siutak-nál van 280€/főért március elejére francia síelés, szállás + bérlet)

(#1211) inf3rno válasza butch3r (#1210) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Végülis lehet úgy is, hogy megmondjuk, hogy feb közepe - márc közepe megpróbálunk elcsípni valamilyen last minute utat, aztán vagy összejön, vagy nem. Aztán akkor harmad áron van. 1 millát azért nem akarok elkölteni erre. Mondjuk most erősödik a forint, lehet javul a helyzet, vagy megpróbálok külföldi ügyfeleket szerezni, csak most bekavart ez az USA kettős adóztatás bevezetése a terveimnek. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1212) butch3r válasza inf3rno (#1211) üzenetére


butch3r
senior tag

1 milla azert ausztriaban is nagyon extra, franciaorszagban is 1 het sielesre (ha 1 2 emberrol beszelunk es magyarorszagrol indulassal) vagy hogy/miert jott ki 1 millara?

(#1213) inf3rno válasza butch3r (#1212) üzenetére


inf3rno
nagyúr

2 fő olyan 2500 EUR, 950k HUF.

Buliban hasznos! =]

(#1214) butch3r válasza inf3rno (#1213) üzenetére


butch3r
senior tag

lehet félreérthető voltam ha én számításaim alapján számolod. az a 2500 nagyon sok, vagy nagyon luxy szállásra mész vagy minden étkezést étteremben töltesz

napi 110-100€ a szállás bérlet (apartman), napi 20€ hütte, ez 5 napra kb 650/fő, + utazás meg reggeli vacsora (ezekre azért nem számolnék olyan sokat, ha szálláson töltitek nem drága. annyi ausztriában abc-ben az élelmiszer mint itthon, sőt sok esetben olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

(#1215) inf3rno válasza butch3r (#1214) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Aha, így már olyan 5-600k HUF körül van, az már vállalhatóbb.

Buliban hasznos! =]

(#1216) bandus válasza butch3r (#1214) üzenetére


bandus
veterán

Azert meg kell allapitani, hogy bazi draga lett a sieles :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1217) butch3r válasza bandus (#1216) üzenetére


butch3r
senior tag

megmondom őszintén érzésre én nem érzem annak. (de tény hogy emelkedett a keresetem mióta síelek, még ha nem is annyit mint szeretném :DDD)
de én inkább a magyar királyi fityfirity elértéktelenedése miatt van, mármint amiatt lett igazán drága.
2012-es franciasíútamról meg van még az ajánlat: kb 290€ volt (78.000Ft volt anno)
2013-as szintén francia 268€
2014-es meg 225-285€

most összehasonlítottam a 24-es árakat a 2018as szállásunkon, ott az eltelt 6 évben 25%ot emelkedett. ez nem olyan vészes (€-ban)
(ettől még azért igaz, hogy rohadt drága)

(#1218) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

Szlovák autópálya büntetésekkel kapcsolatban van tapasztalatok? Olyan ügyes voltam, hogy sikerült Donovaly felé nem beütni, hogy kerülje a Maps az autopalyakat és oda is és vissza is felvitt 15KM erejéig a szlovákoknál. :W

Mekkora büntire számítsak?

Köszi.

(#1219) bandus válasza butch3r (#1204) üzenetére


bandus
veterán

nos, az általad leírtak abszolút fedik a valóságot. jobbra a felső rész volt jó úgy ahogy (volt freeride verseny is, meg monokinizett egy sítúrázó csaj :D), illetve valamennyire a FIS pálya még hsználható volt. de nem egy nagy eresztés ez a resort. bár a kilátás a tóra nagyon szép volt.

másnap már nem mentünk vissza, kipróbáltuk inkább tauplitzot. ez szerintem kategóriákkal jobb pályarendszer, ajánlom, ha valaki a környéken jár.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1220) butch3r válasza bandus (#1219) üzenetére


butch3r
senior tag

tauplitzba átugrani fel sem merült bennem. pedig milyen jó ötlet, harmadik napra ideális lett volna :)

na mi időnkben senki nem nyomta úgy a sítúrát, francba :DDD

(#1221) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!

Évek óta szeretnék már elmenni valahova kipróbálni a síelést, de sose jött eddig össze. Debrecenből mennék autóval, nincs semmi elképzelésem egyelőre, hogy hol lehetne viszonylag olcsón megúszni a felszerelés bérlést, pályát, esetleg oktatást. Mert gondolom az se ártana így a legelején. Tudnátok esetleg néhány tanácsot adni, hogy merre nézelődjek?

Köszönöm! :R

(#1222) akos3 válasza menyhartlevi (#1221) üzenetére


akos3
addikt

Szia, nem tudom aktuális-e még. Debrecenből jó döntés lehet a lengyel Bialka [link]
Személyes tapasztalatom nincs vele, de azt mondják, hogy nagyon családias, sok kék pályával. Annál komolyabbra szerintem tök felesleges menni elsőre.

zapikanka
mekkora lett végül a bünti? Jövőre ott is tuti emelnek :F

[ Szerkesztve ]

(#1223) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!

Van valakinek valamilyen tapsztalata Katschberg - Aineck [link] sítereppel kapcsolatban? Minden jöhet: odajutás, pályák felvonók.. Tschanek oldalon a pályák nem túl rövidek?

Tavaly Nassfelden voltunk, hihetetlen jó volt minden szempontól. Feleségem visszamenne oda, én valami újat próbálnék, de csalódni nem szeretnék. Pláne nem azt hallgatni 5 napig, hogy "én megmondtam, hogy Nassfeldre menjünk!" ;]

Köszi

(#1224) Freddy76 válasza akos3 (#1223) üzenetére


Freddy76
addikt

Szia,

Jó a terep, én kedveltem. A Tschanek oldalon valóban rövidek a pályák, ellenben lehet jót "hintázni", míg az Aineck oldalon hatalmasakat lehet csapatni. Az A1 pálya jó hóviszonyok mellett egy álom, fénykoromban, karcsún, edzetten végigcarvingoltuk, a végére úgy égett a combom, mint a fene. A több napos bérletek jók (legalábbis pár éve jók voltak) a közeli Grosseck-Speireck terepre is, az is megér simán egy napot, emellett jó a szintén nem túl távoli Fanningberg-re, ami bár kicsinek tűnik, de nagyon hangulatos, remek pályákkal. Érdemes lehet szállást keresni St. Michael im Lungau-ban, onnan 5-15 perc alatt bármelyik terepen ott vagytok.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1225) akos3 válasza Freddy76 (#1224) üzenetére


akos3
addikt

Szia!
Kicsit északabban sikerült foglalni, Mauterndorfban. Ez már inkább a Grossek lábánál van. (Minden más betelt). Úgy néztem van egy olyan kombinált ami az általad felsorolt pályákon túl Obertauernbe is jó. [link] Valószínűleg fellátogatunk oda is. Utazással együtt 5 napot leszünk. Lehet érkezéskor kipipáljuk Fanningberget és akkor a 3 nagyra marad még 4 napunk összesen. csak feleségem nem szeretne minden nap máshol síelni, azt szerei ha jól kiismer egy pályát, hogy kialakíthasson kedvenc részeket. Úgy érzem valamelyikről majd le kell mondanunk. Esetleg tipp?

(#1226) Freddy76 válasza akos3 (#1225) üzenetére


Freddy76
addikt

Tschanek oldal kihagyható, én Obertauernért sem voltam annyira oda.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1227) akos3 válasza Freddy76 (#1226) üzenetére


akos3
addikt

Ha nem szól közbe az időjárás akkor gondolom Obertauern és Katschberg (beleértve a Tschanek oldalt) lesz ahol 1nél több napot töltünk.
A kérdés az, hogy ha valamit ki kell hagyni akkor az inkább Fanningberg vagy Grossek legyen...Grossek 2x akkora papíron, de valahogy olyan furcsán tudom elhinni ezt :D

(#1228) goldnarmz válasza akos3 (#1225) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ismerősöknek (magyarok) Mauterndorfban van szállodája. Remélem, náluk szálltál meg. Hamarosan megyünk mi is. :K
Fanningberg inkább családias hangulatú. Hosszú, könnyebb pályák jellemzik. Tanulásra kiváló, haladóknak hamar unalmassá tud válni...
Haladó, kihívást kereső síelőknek inkább Grosseck-Speiereck-et ajánlanám.
Obertauern pedig egy hatalmas síparadicsom, oda is érdemes ellátogatni.

(#1229) Freddy76 válasza goldnarmz (#1228) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem Fanninbergben az tetszett, hogy a pályák szélesek, nincs tömeg, lehet tempósan nagy íveket húzni anélkül, hogy másokat kelljen kerülgetni. Emellett pont annyira hosszúak a pályák, hogy egy lendülettel végig lehet küldeni.

Tény persze az is, hogy én pár jó pályával elvagyok egy hetet is, nem érzem szükségét, hogy minden nap más terepen csússzak. Az Aineck A1 pályán napokig ellennék...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1230) bandus válasza akos3 (#1225) üzenetére


bandus
veterán

jó választás a szállás, rengeteg lehetőségetek van onnan bárhova menni. de arra azért készüljetek fel, hogy obertauernhez képest minden más pályarendszer gyengébb a környéken, a lejtőket és a kilátást tekintve is.

érdekes amit Freddy ír, szerintem obertauern brutálisan jó, bár nassfeldet azért jobban szeretem :) esetleg turracherhöhe-re is rá lehet próbálni, mi jártunk oda mautnerdorfból. picit messzebb van, lehet utolsó napra azt hagynám. de nagyon szuper kis pályarendszer, főleg az az oldala, ahol a fis minősítésű pályák is találhatók.

mi egyelőre egy hét les orres-t foglaltunk januárra. kicsit tartok tőle, hogy el fog maradni a tavalyi paradiski élménytől, de így jött most ki a lépés, rossz azért valószínűleg nem lesz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1231) easypeasy49


easypeasy49
friss újonc

Sziasztok!

Volt már vki közületek vagy ismerősötök ismerőse idén (vagy tavaly), Krvavec síterepen? Ha igen, pár infót megosztanátok? Köszönöm! Február elején mennénk

(#1232) Freddy76 válasza easypeasy49 (#1231) üzenetére


Freddy76
addikt

Én 2020-ban voltam, és nem szerettem... Ha nem nagyon korán mész, akkor csak messze tudsz parkolni, és bár van egy busz, ami jár a parkolók és a lift között, de volt, hogy fél órát vártunk rá (nem volt kedvem sícipőben, léccel 500 métert gyalogolni). A felvonókezelők b.nkók voltak. Pl. beültünk a kabinos felvonóba, a kislányom rövid sílécét nem tettem be a tartóba, hanem fogtam a kezemben. Egyszer csak oldalról benyúl a p.raszt, kihúzza a kezemből, és betette az ajtón lévő tartóba. Az egy dolog, hogy végig azt néztem, mikor fog a léc kiesni, fent vettem észre, hogy ahogy kihúzta a lécet a kezemből, elvágta a léc éle a kesztyűmet. Lementem, próbáltam reklamálni, de egyrészt nem beszéltek szlovénon kívül más nyelvet, másrészt kifejezetten agresszívan léptek fel. A hütték kínálata is véleményes, sült krumpli és sör kombón voltam... A pályák jók lennének, de sokszor voltak kezeletlenek.

Sok szezont, sok terepen síeltem Ausztriában és Olaszországban, és maradok is itt. Szlovénia legfeljebb úgy jön szóba, hogy Olaszországba menet átmegyek rajta.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1233) akos3 válasza easypeasy49 (#1231) üzenetére


akos3
addikt

Szia!
Igaz nem tavaly, picit korábban, de én 2 szezont is síeltem ott, teljesen más tapasztalattal, mint Freddy76. Én nagyon jól éreztem maga ott, és mind máig a legjobb ár-érték arányú síterepnek gondolom, de ahhoz azért kicsi, hogy minden évben oda menjen az ember :)
Nekem nem volt gondom a parkolással. Amikor nem tudtam a felvonóhoz közel megállni, lentebbi parkolókból simán felvitt a busz. Nem rémlik negatívum.
Bunkóságot nem tapasztaltam, igaz nem is volt szükség kontaktolásra a felvonósokkal, mert nincs gyerekünk :). A felvonók nem osztrák szinvonalúak, de szinte az összes ülős, ami azért nem rossz. Az 1 személyes felvonó meg külön élmény volt :D A pályák nem a leghosszabbak, de kezeltek, élvezhetőek. Akkor úgy éreztem, hogy inkább a sötét pirosba tartoznak, nagyon kezdőknek nem ajánlott. jó időben a kilátás gyönyörű, látszik a Trigláv is.
Összegezve én abszolút ajánlom, egyre inkább kincsek lesznek ezek a nem túl távoli, de megfizethető síterepek.

(#1234) Freddy76 válasza akos3 (#1233) üzenetére


Freddy76
addikt

Az tény, hogy árban lényegesen jobb, mint az osztrák vagy olasz terepek.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1235) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
Gondolkodunk szilveszter után 1-2 napra kiugrani közeli osztrák terep valamelyikére. (akár úgy hogy határ közelben itthon megaludjunk egyet)
Melyik érheti még jobban? Tömeg, pálya ... szempontjából? Semmering vagy Monichkirchen? Kb a nyitott pályák hosszát tekintve ua. Stuhlecket most kiejteném, mert szerintem ott nagyon sokan lehetnek, ahhoz még drága hogy sorba álljak...

(#1236) bandus válasza akos3 (#1235) üzenetére


bandus
veterán

szia! mönichkirchent dícsérték a kollégák, de szerintem ahhoz azért kicsike, hogy ennyit utazzatok érte. én hochkart vagy murau-t (lachtal esetleg) ajánlanám, időjárástól függően, ezek a legközelebbi, értékelhető síterepek. a héten murauban voltam, múlt héten hochkaron. pályákat, infrastruktúrát tekintve murau sokkal jobb, de cserébe másfélszer drágább, mint hochkar: 40 vs. 62 eur.

szerk.: elvileg 12-én indulunk franciaországba, idén les orres síterepre, amitől sajnos nem vagyok annyira elájulva, kicsit sajnálom, hogy hagytam magam rábeszélni. erősen gondolkodom rajta, hogy még inkább a befizetett pénzt is elbukom, de nem utazok 16 órát azért, hogy aztán ne legyen hó ott... alig esett valami idén, míg pl. a paradiski régió, ahol januárban voltunk teljesen el van havazva... fáj is a szívem, hogy nem oda megyünk.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1237) butch3r válasza bandus (#1236) üzenetére


butch3r
senior tag

webcamera képek alapján azért lesz min csúsznod, nem mész feleslegesen szerintem

(#1238) bandus válasza butch3r (#1237) üzenetére


bandus
veterán

talán még lesz 10-20 centi hó addig... de kicsit fáj a szívem, elmenni olyna messzire, amikor itt ausztriában remek hóviszonyok vannak a kedvenc terepeimen: kaprunban meg obertauernben... de hát már mindegy, valószínűleg nagyon rossz nem lesz, és így legalább megvan az 5-6 nap síelés egyben. ennyire ausztriában nem mennék el. főleg, hogy tényleg nagyon megdrágultak a síbérletek, egyre több helyen kerül már 60+ euróba a napijegy.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1239) butch3r válasza bandus (#1238) üzenetére


butch3r
senior tag

na igen, kaprun már 72€...
de hát nem ők drágák, mi keresünk keveset

(#1240) akos3 válasza bandus (#1236) üzenetére


akos3
addikt

Végül máshogy alakult...Tátra Lomnicra mentünk 2 napra. 1 nap szuper volt, de második nap eső, köd. Fel se csatoltunk :(

Azért neked lesz majdnem 80 km-nyi pálya amin síelhetsz :) Webcamot nem néztem.

(#1241) szebe válasza bandus (#1236) üzenetére


szebe
őstag

Mentél végül? Milyenek a viszonyok?

Nekünk sajnos idén (is) kimarad a nagyobb túra, marad a belföldi 1-1 napos kirándulás, ha végre behavazzák azt a 2 értékelhető pályát itthon (MSZI 1-es, Eplény 4-es).
Talán majd jövőre...

Paradiski jó cucc, bár mi csak a plagne-i oldalon voltunk. Januárban és márciusban is olyan hóviszonyok voltak, hogy sírtunk, főleg a Bellecote részen.

Személy szerint Tignes-Val d'Isere-be mennék vissza, sajnos amikor ottvoltunk '18-ban, a 6 napból nettó 3-at lehetett síelni, mert annyi hó esett...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#1242) bandus válasza szebe (#1241) üzenetére


bandus
veterán

igen, vegul nem hagytam ki. megvolt 3 nap sieles, idojaras semmi extra. valtakoznak a napos, felhos idoszakok. tegnap kis hoeses, szel is volt, de nem a zavaro kategoria egyaltalan. szoval esdig jo.

a palyarendszer felepitese sem rossz osszessegeben, a liftek logikusak. az en izlesemnek sok, es kemeny a piros palya, es alig van kek. ezeket nem tudom szepen megsielni, tul meredekek, tul dombosak. viszont van 1-2 jo 5 km-es run, azokat elvezetes vegigtolni, meg viszonylag sok megallassal is. holnap-holnaputan esik elvileg 30 centi ho, nagy szellel, aztan az utolso nap, penteken remelhetoleg szep napsutes jon a friss ho melle.

par kep:




aztan idenre meg kettot foglaltam, egy hosszu hetvege villachban: nassfeld es gerlitzen lehet innen 1-1 napra, illetve egy marciusi hosszuhetvege schladming kornyeken. itz meg eldontjuk majd melyik palyakat akarjuk bejarni (schladming, onertauern, flachau), johet barmi :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1243) butch3r válasza bandus (#1242) üzenetére


butch3r
senior tag

ahhoz képest hogy 1500-2720ig van les orrban a rendszer az a völgy elég szomorún zöld... eközben zell am see ben:


mi a márciusi hosszú hétvégén obertauern. ha ott vagytok és akartok csúszni 1 közöset szólj (hátha épp ugyan azon részén vagyunk a 100+ km-nek :D) Tavaly ugyan ekkor flachau, az nagyon jó volt :)

mi vasárnap jöttünk haza 4 napos kaprun, zell am see túráról. nem tudok rosszat mondani, tökéletes pályák, egészen a völgyig (zellben volt ami kicsit buckásabb szarabb volt de csak az egyik volt ilyen asszem a 15-ös pálya, ellenben ami areitexpresshez vitt pl az príma volt egészen a völgyig), -5 -10 fok, 0 felhő.

jövő héten Grossarl, nem voltam még, kíváncsi vagyok nagyon milyen lesz

[ Szerkesztve ]

(#1244) bandus válasza butch3r (#1243) üzenetére


bandus
veterán

ne is mondd, felcseszem magam -igy, hogy egyebkent ausztriaban elek - azon, hogy eljovok a franciakhoz, mikozben ausztriaban szazszor jobbak a hoviszonyok. ami nyilvan verhetetlen az az ar. 600 eur-t fizettunk egy hetre (szallas, berlet, busz), az osztrak 60 euros napijeggyel szemben, ez oriasi elony.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1245) butch3r válasza bandus (#1244) üzenetére


butch3r
senior tag

hát igen, bár ha elég sokat mész akkor szezon bérlettel letudod hozni jobb átlag árra (20 napnál akár már 47€ is lehet a napi jegy :D)
voltam régen franciaországban és élveztem, visszamennék néha 1-1 síelésre de ezeka 16-18 órás utak elrettentenek. Repülős transzferes megoldással meg már nem olyan nagy az árelőny...

(#1246) szebe válasza butch3r (#1245) üzenetére


szebe
őstag

Ha kocsival mentek, akkor esetleg útközben megszállni valahol? Tudom, az is az árelőny rovására megy, de úgy egy fokkal kibírhatóbb.
Mi ha mentünk/megyünk, akkor kocsinként 2 sofőr legalább, úgy már el lehet osztani.

#1244 bandus
A 600 eur úgy, hogy kitöltöttétek a megadott létszámot a szállásra? Tapasztalataink szerint -2 fővel kell számolni, ha nem akar valaki a nappaliban aludni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#1247) bandus válasza szebe (#1246) üzenetére


bandus
veterán

egy 6-fős szállásunk volt kettőnknek (két háló + nappali), ez volt 670 EUR, azaz 335/fő. a maradék 270 a busz+síbérlet. ez szervezett út volt, de a szállást külön foglaltuk magunknak, mert annyira nem jött be az, amit a szervező talált.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1248) butch3r válasza szebe (#1246) üzenetére


butch3r
senior tag

úgy már lőttek az árelőnynek + több nap (nem túl szabadság spórolós).
Voltunk svájcban csúszni, nagyon jó élmény volt de oda is hosszú az út. Oda vissza akárhogy nézem ez minimum 1 nap. Az meg túl sok. Ausztria előnye (salzburg tartományig), hogy elég kora du munka után indulni, majd utolsó nap csúszás utána haza.
Így kitudom gazdálkodni szabadsággal az évi 20+ napot havon

(#1249) bandus válasza butch3r (#1248) üzenetére


bandus
veterán

igen, ehhez már messze van svájd, de tirol is. tirolt még innen bécsből is meggondolom, és mindig arra jutok, hogy csak schladmingig/obertauernig megyünk :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1250) butch3r válasza bandus (#1249) üzenetére


butch3r
senior tag

Es ott ervenyes a superskicard ami jo cucc :D kiterjeszthetnek tirolba is, akar lehrt 1x 1x szezonban bevallalnam (foleg hogy st antom am arlbergbe van direkt vonat pestrol, amjn tudok dolgozni igy a szabi kerdes is megoldodna utazasi napokra :D)

(#1251) Daneeka


Daneeka
senior tag

Láttam egy használt bemutató lécet olyan jó áron hogy azt mondom ha 5 élezést kibír akkor megveszem.
Milyen vastag élet kéne rajta mérnem?

(#1252) bandus


bandus
veterán

nem lett túl pörgős ez a topik a szezonban. van még valakinek bármi terve idénre? nekem még egy márciusi hétvége lesz schladming környékén, azon kívül semmi. talán egy kaprun.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1253) butch3r válasza bandus (#1252) üzenetére


butch3r
senior tag

én túl vagyok már 13 napomon. legutóbb Großarl volt. Kicsi rendszer de nagyon éltem, a hegycsúcsról a völgybe majd 5km-s a pálya, délelőtt végig jó állapotban volt, ebédig 5-6x simán le lehetett menni. délutánra már túrt és kásás volt a hó de akkor meg fenti pályákon jókat lehetett síelni. plusz első olyan szállásom volt Ausztriában ami tényleg ski-in ski out (jó igazából kellett 50m-t sétálni), felvonóhoz csúszva mentünk minden reggel, 48€/ fő-ért nem is drágán.

végig 7 ágra sütött a nap. elmentettem a szállást is meg a pálya rendszert is, pár év múlva jó lesz újra.

fenti részen volt egy iszonyat széles gyönyörű szakasz is, príma lejtéssel

nekem is van még 1 kaprun jövő héten meg majd 1 obertauern. remélem a hét végére ígért havazás hoz 1 kis lehűlést is...

(#1254) bandus válasza butch3r (#1253) üzenetére


bandus
veterán

uh de kiraly ez a kep, pont olyannak tunik, mint a kedvenc kapruni palyam fent a gleccseren :) 5 km pedig eleg tisztesseges egyben. volt egy hasonlo menet most les orrres-ban, az is baromi jo volt, nagyon sokat toltuk rajta.

mult het vegen villachban voltam egyebkent, gondoltam lesz 3 nap sieles megosztva gerlitzen es nassfeld kozott. de az ido is katasztrofalis volt es en is lebetegedtem, igy egy fel nal gerlitzen lett… de a palyak katasztrofalisak voltak sajna. nem annyira jo ez a szezon eddig, remelem az utolso tervezett hetvege jobban sikerul. illetve ha szerencsem van, akkor talan egy technikai tabor osszejohet meg kaprunban :K neked gratula eghez a szep hosszu es tartalmas szezonhoz :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1255) butch3r válasza bandus (#1254) üzenetére


butch3r
senior tag

Jaja kb olyan szeles mint a gletscherpiste kaprunban, amikor teljes szellesseggel nyitva. Csak a csakanyos felvono sincs kozepen hogy elvegyen helyet

Uh sajnalom hogy az nem sikerult volt. Szerencsesen is valasztottam a szezinban a helyeket, csak ez a Grosarl volt realtive alacsonyan, tobbi kaprun meg majd oberauern eleg magas h ne aggodjak a ho minosege miatt.
Nekem a 13bol 1 nap volt matraban oktatasos nap, de azert adnek egy kapruni technikai tabort. De majd jovore talan.
Osztrak technikai tabor vagy magyar szervezes? Ha utobbi, megkerdezhetem kinek a tabora, Ozsi?

(#1256) bandus válasza butch3r (#1255) üzenetére


bandus
veterán

magyar szervezes (bar nem tudom meg lesz-e tartva, eleg kezdetleges allapotban volt meg az otlet), de nem ozsi. en veluk egyszer sieltem, de valahogy nem jott be, ahogy oktatnak, inkabb ha tehetem mauglival vagy lillaval sielek, illetve tumbasz gerihez szeretnek meg wlmenni, de ahhoz egyszeruen nem vagyok eleg jo :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1257) butch3r válasza bandus (#1256) üzenetére


butch3r
senior tag

Geri más szint igen, bár csak instán láttam (árban is :D).
Én elégedett voltam / vagyok nagyon Ozsiékkal de én jártam hozzájuk szőnyegre is míg volt (azóta is hiányzik :()

(#1258) Hi!King


Hi!King
őstag

Sziasztok!
Új vagyok a topikban, mostanában kezdtem síelni, illetve a túrasízés alapjait is elkezdtem tanulni. Most hétvégén Präbichl-nél vagyunk, ma síeltünk, holnap fókával is felmegyünk mindkét oldalra. Ma itt jók voltak a hóviszonyok az Grübl oldalon, a Polster oldalon hamar buckásodott. Pár kép a Polster oldal felső állomásáról:

(#1259) Freddy76 válasza Hi!King (#1258) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez hiányzik a legjobban. Fókával fel, csúszva le. Aki nem próbálta, nem is érti...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1260) bandus


bandus
veterán

van esetleg tippetek hova erdemes menni holnap csuszni? tegnap planai, ma flachau volt, de 1700-1600 meter alatt mar nem tul jok a palyak :( obertauernen gondolkodom, de zauchenseet is szivesen kilrobalnam. barmi egyeb itt a kornyeken, amire nem gondoltam?

kaprun/saalbach mar messze van :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1261) butch3r válasza bandus (#1260) üzenetére


butch3r
senior tag

obertauern-re símániában jókat írtak tegnapra. szerda nap végén meg tudom mondani milyen szerintem.

esetleg még turracher höhe?

kaprun fent príma amúgy, maiskogel avagy lenti rész trágya, szóval félnék saalbachtól mert az is alacsony. amilyen jól indult ez a szezon a vége olyan rossz :(

(#1262) bandus válasza butch3r (#1261) üzenetére


bandus
veterán

obertauern lett vegul mara. a ho kategoriakkal jobb mint a muho dominalta planai, de flachaunal is. cserebe ma szeles es nem lehet latni :) szoval csak 13:00ig szolo jegyet vettem aztan irany haza.

cserebe flachau ilyen volt tegnap:

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1263) butch3r válasza bandus (#1262) üzenetére


butch3r
senior tag

ezek szuper hírek, köszi. már csak 3 nap :DDD
flachau is jól néz ki, ez nem tűnik rossznak bár lenti rész tuti kásás ez meg fentinek tűnik.
kaprunban nekünk is 1 nap volt szép időnk a héten, többi nap vagy brutál szél, vagy felhő és 0 látási viszonyok. de azért így is lehetett élvezni

[ Szerkesztve ]

(#1264) Hi!King


Hi!King
őstag

Mi is nézegetjük Ausztriát a hosszuhétvégére, a terv szombaton síelés, péntek meg vasárnap pedig (technikailag) könnyű sítúra, gyalogtúra valamelyik 2 ezres csúcsra vagy via ferrata.

Péntekre elsősorban a Murauer Hütte-től néztük a Fauenalpen-t, 1500-1900 méteren van, 4 napja még jó állapotokat fotóztak az egyik sítúra csoportban, és eléggé kezdő barát a lejtése, illetve a terep nyitottsága alapján. Ha kevés, mert nem túl sokszintemelkedés, megcsináljuk kétszer.

Szombatra Murau, Lachtal vagy valamelyik másik sípálya a környéken.

Vasárnap egyelőre Falkertet néztük sítúrázni, van jelőlt sítúra út a csúcsra és le. Kevés off piste tapasztalatunk van, de nem túl meredek lefelé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.