Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, egy ac usb wifi adaptert szeretnék használni 1043nd v1 routerrel. Kínából rendeltem, lemezen kaptam hozzá drivert linuxhoz.

mt7610u
rt2870sta

(#10652) suste válasza dethroner (#10650) üzenetére


suste
veterán

wds: 9092/wifi-extra/readme! itt le van írva hogy első lépés a master router átállítása wds+ap módra
utána pedig a 9092/wifi-extra/wds oldal jön
szerintem elég egyértelműek a menüpontok :)

841v9 webrevert: webes visszaállító fw minek, ha van recovery??? amit egyébként megtalálsz a webrevert mappában...

(#10653) vargalex válasza Ibis (#10649) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Remélhetőleg nem változott túl sokat a mainline kernel, úgyhogy akár jó is lehet. Ha kell, holnap feltolhatom valahova az enyémet is.

Alex

(#10654) Ibis válasza vargalex (#10653) üzenetére


Ibis
csendes tag

Közben már fordul a LEDE 17.01 a turris-os dvb.mk-val, de azért rakd fel valahova a tiédet is légy szíves, köszönöm előre is!

(#10655) Ibis válasza Ibis (#10654) üzenetére


Ibis
csendes tag

Package kmod-dvb-usb-v2 is missing dependencies for the following libraries:
i2c-core.ko
modules/dvb.mk:248: recipe for target '/home/user/openwrt-lede/source/bin/targets/ramips/mt7620/packages/kmod-dvb-usb-v2_4.4.52-1_mipsel_24kc.ipk' failed

ezzel állt le, pedig a configban benne van a kmod-dvb-usb-v2 is..

[ Szerkesztve ]

(#10656) vargalex válasza Ibis (#10655) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A hibaüzenet szerint kellene menni az i2c-core is.

Alex

(#10657) Ibis válasza vargalex (#10656) üzenetére


Ibis
csendes tag

Ahham, közben az van, hogy elvileg nem kell a dvb.mk, mert a LEDE 17.01-ben a 4.4.52 driverben már benne van minden, a kernel_menuconfig alatt ki is lehet választani. Le is fordul a kernelem, de sajna 3.5m az alapcsomag és 5m+ a tvheadend... viszont az alapcsomag már dob nekem egy ilyet:
Tue Mar 7 16:39:38 2017 kern.info kernel: [ 6.984751] usb 1-1: New USB device found, idVendor=0bda, idProduct=2838
Tue Mar 7 16:39:38 2017 kern.info kernel: [ 6.998133] usb 1-1: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
Tue Mar 7 16:39:38 2017 kern.info kernel: [ 7.012362] usb 1-1: Product: RTL2838UHIDIR
Tue Mar 7 16:39:38 2017 kern.info kernel: [ 7.020699] usb 1-1: Manufacturer: Realtek
Tue Mar 7 16:39:38 2017 kern.info kernel: [ 7.028864] usb 1-1: SerialNumber: 00000001

szóval elvileg már látja a dvb-t sticket, csak az 5M+-os tvheadend nem fér fel a 8M-ra..

(#10658) suste válasza Ibis (#10657) üzenetére


suste
veterán

Rakj be egy hub-ot, és akkor egy pennel annyi helyed lesz amennyit csak akarsz

(#10659) dethroner válasza suste (#10652) üzenetére


dethroner
veterán

Na most már figyelmesebb voltam a 9092-es oldallak kapcsolatban és úgy tűnik tényleg pár kattintás összehozni a WDS-t :C Mindkét routeren openwrt fut. Az lenne a legelső kérdésem, hogy miért esett a wifi sebesség ilyen durván vissza? 1043-on korábban 80-90 le és 50Mbps feltöltés mértem speedtest.net oldalon. Most openwrt alatt sokkal erősebb wifi jel ellenére le 15, fel kb 25-30Mbps. A másodlagos routerre vezetékkel rákapcsolódtam pc-vel és ott is nagyjából ugyanezeket az értékeket mértem. Miért van ez? És még egy láma kérdés. Mi lett az IP-je a másodlagos routernek? Azt gondoltam a fő routernél egyel magasabb, tehát 192.168.1.2 de nem, ott nem jön be.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10660) Flowtation válasza krealon (#10609) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Először is köszi a választ, igaz azóta nem jutottam előrébb, viszont most nézem, hogy nem jól adtam meg a leírásomban, nekem az mr3220 3G63,75G típusú router van. Ehhez is jó amit javasoltál?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#10661) krealon válasza Flowtation (#10660) üzenetére


krealon
Topikgazda

"mr3220 3G63,75G típusú router van. Ehhez is jó amit javasoltál?"

Igen.
TL-MR3220 v1 -re valo rOOter firmware

TL-MR3220 v2 -re valo rOOter firmware

Van LEDE-re epulo verzio is. http://ofmodemsandmen.com/downspec.html

[ Szerkesztve ]

(#10662) Flowtation válasza krealon (#10661) üzenetére


Flowtation
őstag

Oké, köszönöm szépen! :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#10663) suste válasza dethroner (#10659) üzenetére


suste
veterán

A klienseken mennyi a kapcsolati sebesség?
Nem lehet hogy csak 1 csatorna megy? (20mhz)
Openwrt-n 1 csatorna az alapbeállitás.
De figyelj oda, mert ha most átállitod 40mhz-re a főroutert, akkor elveszítheti a jelet a WDS.
Vagy elölről kezded és 40-re állítod a főroutert és utána wds, vagy most először a wds routeren állítod át (és akkor már eröltetnéd is: noscan=on), majd utána a főrouteren.
A wds routernek elvileg 1.2-kéne lennie, de ha nem volt szabad ez az ip, akkor ment feljebb...

(#10664) Ibis válasza suste (#10658) üzenetére


Ibis
csendes tag

Még megkísérlem kiszedni a tvheadendből a felesleges részeket, ha meg nem megy, akkor az lesz, vagy veszek egy gl.inet-et erre meg felrakom Te a BB-det és jó lesz notitáska-routernek.

(#10665) footy válasza vargalex (#10600) üzenetére


footy
addikt

Generaltam a routeren uj kulcsokat:
dropbearkey -f id_rsa -t rsa -b 2048

A routeren lett egy uj id_rsa file.

Aztan a dropbearkey -y -f id_rsa parancs kimenetet(fingerprint nelkul) beillesztettem az authorized_keys-be a NAS-on.

Viszont igy sem mukodik:
root@ROOter:/etc/dropbear# ssh NAS

ssh: Exited: String too long

(#10666) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

TP-Link TL-WR941ND v6 ra szeretnék openwrt-t tenni. Meik verziót tegyem fel, mivel legutóbb, a 15.01 essel téglát csináltam belőle.... garanciában cserélték hálistennek a készüléket.

(#10667) suste válasza Csabesz666 (#10666) üzenetére


suste
veterán

941-eseken még nem él a TFTP?
Van youtube-os videó is a TFTP-s élesztéshez, próbáld ki, hogy beolvassa-e a gyári fw-t.
Ha igen, akkor nyugodtan próbálkozhatsz, mert bármikor vissza tudod tölteni a gyárit.

Egyébként próbálkozhatsz a Openwrt CC 15.05.1 -gyel, a Lede 17.01.0 -val, és a Gargoyle-nak is van rá buildje.

(#10668) Csabesz666 válasza suste (#10667) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Azt hogyan tudom letesztelni?

(#10669) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltam utánna olvasni a dolognak, de mást írnak az openwrt-nél, mást az usb-nél és megint mást a hdd-nél.
Szóval a kérdésem az, hogy ha aktív usb hubra sata-usb átalakítóval rá van kötve egy kulső tápos hdd és a vargalex féle wrt-ben beállítom a hddidle-t, akkor az csak az usb felől kapcsolja le a winyót, de az tovább pörög, vagy felfogja, hogy nincs rá szükség és lekapcsolja a motort is?

Ugye windows sem a fix táp felől állítja le a hdd-t, hanem a sata felől.

Előre is köszi a választ!
Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#10670) dethroner válasza suste (#10663) üzenetére


dethroner
veterán

A routertől 2 méterre van a telefon, 65Mbps a linksebesség. 40MHz-re van állítva a fő router, mégis csak csak 20-at mutat a kapcsolódó klienseknél. Ezen a helyen a gyári fw 135-150Mbps vonalsebességet jelzett a speedtesten pedig 80-90 megás letöltés volt.
Két helyiséggel odébb, ahol korábban a gyári fw két vonásnyi térerő mutatott és a linksebesség kb 50-60Mbps volt, a sebesség általában 5Mbps volt. Most openwrt alatt ugyanott fullon van a térerő, mégis időnkét 1Mbps a linksebesség a speedtest meg szinte alig még már tizedet :F
Beléptem a fő routerbe és van valami olyan menüpont, hogy a 40MHz erőltetése akkor is ha átfedésben vannak a csatornák. Így már 135Mbps a legmagasabb vonalsebesség amivel csatlakozik a telefon. Ennek ellenére nem megy a sebesség 35Mbps fölé. Ha a másodlagos routerhez csatlakozom, akkor a linksebesség legfeljebb 65Mbps akkor is, ha a routerhez közel vagyok.

Az áttekintés menüpontban van pár dolog, amit meg szeretnék kérdezni. A kapcsolódó kliensek között látom a másik router mac címét, és van olyan hogy RX sebesség és TX sebesség. Ezek mit mutatnak? Ott amúgy a sebességek után eléggé váltakozik a sebesség a 20 és a 40MHz, és az RX MCS 12, TX MCS6. Ezek mik?
A fő routert érem csak el böngészőn, a DHCP bérleteknél is csak a telefonom és a pc szerepel. Egyiknek 107, másiknak 234 az IP vége. 1.2 végződést hiába írok be, nem jön be semmi. Nem kéne a fő rouretnek valahol mutatnia a másodlagos routert is?

Wifi résznél a kapcsolódó kliensek menü alatt látom a másik routert, vagyis a kapcsolat sebességét, mac címét, de az IPv4 címnél egy kérdőjel van.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10671) krealon válasza ZeUS2140 (#10669) üzenetére


krealon
Topikgazda

"ha aktív usb hubra sata-usb átalakítóval rá van kötve egy kulső tápos hdd és a vargalex féle wrt-ben beállítom a hddidle-t, akkor az csak az usb felől kapcsolja le a winyót, de az tovább pörög, vagy felfogja, hogy nincs rá szükség és lekapcsolja a motort is?"

Ez az USB-SATA bridge firmware beallitasaitol is nagyban fugg (APM).
Ajanlom figyelmedbe a Külső 2,5'' mobil rack-ek topik osszefoglalojat, illetve a Külső 3,5'' mobil rack-ek topikot.

(#10672) suste válasza dethroner (#10670) üzenetére


suste
veterán

mind a 2 routeren 40-mhz-re kell álllítani, hogy jól működjön minden

a 2. router ip-jéről már írtam....
ez fix ip-n van, tehát nem fogod látni a DHCP táblában!
próbáld meg azt, hogy kábellel rácsatlakozol, és úgy próbálod meghívni az 1.2-n, majd 1.3-on, stbstb
egyébként szerintem amikor beállítottad a wds-t, akkor kiírta a címét a weboldal ("WDS_LAN_IP=192...")

a roaming az működik egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#10673) dethroner válasza suste (#10672) üzenetére


dethroner
veterán

Majd resetelem a wds routert és rádugom apc-re és beállítom újra. Nem emlékszem már hogy kiírta-e akkor az ip-jét. Amikor beállítottam akkor próbálkoztam pár ip cím beírással, de nem hozta be vezetéken sem. Majd próbálkozom még vele.
Szerintem működne a wds, csak a 1043 openwrt-vel olyan erősen kezdett sugározni, hogy abban a helyiségben ahol eddig szinte nem volt jel, most is 2-3 jel között imbolyog, szóval nem érzi szükségét átállni a másik routerre :D Amikor tegnap feldobtam a 841-re a cfw-t, akkor usa volt beállítva wifi régióra és valami 1000mW és 30dBm volt a teljesítmény. Gondolom hogy nem tud valóságban ennyit kiadni magából, de a 1043 most elviekben ugyanúgy van beállítva, de nem tudom 316mW és 25dBm-nél magasabbra tenni. Ez router függő hogy mennyire lehet felvenni, vagy én nem találok valami plusz beállítást?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10674) dethroner


dethroner
veterán

És még egy kérdés. Filmnézésre egy Amlogic S905-ös boxot használok, pc megosztott mappából lanon keresztül, eddig gyári fw-vel tökéletes volt. Most akartam filmet nézni, és minden elindított film néhány másodpercenként megállt töltögetni. Eddig ilyen nem volt, mit kell beállítani?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10675) suste válasza dethroner (#10674) üzenetére


suste
veterán

elvileg nem szól bele semmi a lan forgalomba
nem tudom hogyan kerestél rá a megosztott mappára, de próbáld meg újra betallózni
a gyári fw-vel ugye 192.168.0.xxx ip-k voltak, openwrt-n meg alapból 192.168.1.xxx

a wds routert meg húzd ki amíg nem tudod rendesen beállítani
úgyis elég erős most a 1043-asod is:)

[ Szerkesztve ]

(#10676) dethroner válasza suste (#10675) üzenetére


dethroner
veterán

PC-n minden szép és jó, ott jön a majdnem 110Mbps, az van a négyes portba dugva, míg a box az egyesbe.
Megosztott mappát betallóztam újra, de ugyanúgy megáll pár másodpercenként kb fél percre :O
Wds most nincs is beüzemelve, így tuti nem zavar be semmibe.

Két oprendszer van a boxon, egy android és egy kodi alapú Libreelec. LE alatt akadnak a filmek, de most megnéztem a droidon, ott a speedtest alkalmazás 94/54 sebességet ad 100 porton. Szóval ott nincs gond. Lehet a másik oprendszer szivat?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10677) dethroner válasza dethroner (#10676) üzenetére


dethroner
veterán

Ez nagyon fura. Szóval androidon is van filmlejátszó alkalmazás, és az is pont ugyanúgy megáll töltögetni, mint a kodi. Viszont a speedtest meg hozza a maxot ami a csövön kifér. Mi a franc van itt :O

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10678) suste válasza dethroner (#10677) üzenetére


suste
veterán

kiváncsiságból másolj egy filmet egy penre és dugd be a 1043-asba
az egyszerűség kedvéért legyen fat32 a pen, és adj neki valami normális LABEL-t
elvileg utána be tudod tallózni a 192.168.1.1 -en a /share/"LABEL" alatt

(#10679) dethroner válasza suste (#10678) üzenetére


dethroner
veterán

Kipróbálom mindjárt amit javasolsz, de előbb arról hogy mit tapasztaltam.
Szóval ott a 841-es, megnéztem azzal. Avatar FHD 3D iso gyönyörűen folyamatosan ahogy eddig mindig. Visszaraktam a 1043-at, és kb 50 másodpercenként előtölt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10680) suste válasza dethroner (#10679) üzenetére


suste
veterán

az érdekes
a 841et alaphelyzetben próbáltad?
esetleg nézd meg a 1043-at factory reset után szűz rendszerrel

(#10681) dethroner válasza suste (#10680) üzenetére


dethroner
veterán

Nem tudom mit értesz azon hogy alaphelyzetben, annyit csináltam hogy a wds miatt reseteltem, beraktam a 1043 helyére, kábeleket bedugtam, wan beállításokat megcsináltam és meglestem hogy működik a box. Jól :)
Megpróbáltam amit javasoltál, tettem usb-re filmet, bedugtam, de hogy utána mit kellene csinálnom, kicsit zavaros. :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10682) dethroner válasza suste (#10680) üzenetére


dethroner
veterán

Factory reset az a router reset gombja hosszan nyomva? Ha igen, akkor csináltam. Semmi. Médiainfo programmal belenéztem a filmekbe, igaz hogy csak kevés kis fájlméretű van, de ami kb 10Mbps bitrátánál alacsonyabb, (1 ilyet találtam) az megy folyamatosan. Viszont ami ezt meghaladja, töltöget. Korábban a stabilan 35Mbps bitrátájú filmek is hibátlanul mentek. Ahogy a 841-en most is jó minden. Nem lehet hogy a 1043 FW-ben van valami hiba? :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10683) Parson válasza Parson (#10630) üzenetére


Parson
addikt

Vki erre vmit? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#10684) krealon válasza Parson (#10630) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#10685) suste válasza dethroner (#10681) üzenetére


suste
veterán

Alaphelyzet=factoryreset után (amit többféleképpen is csinálhatsz, a lényeg hogy minden alapra áll, jelszó sincs, stb).

Most ugye kábeles kapcsolatról beszélünk?

USB: ha bent a pen a filmmel, akkor a médialejátszóddal megkeresed a hálózaton a router megosztását (mint ahogy a pc-n lévő filmet), és a penről lejátszod a filmet. (\\192.168.1.1\share\LABEL)

1043fw hibáról nem tudok
próbálj meg LAN-on egy fájl másolást, hogy mennyivel megy 2 gép között

(#10686) dethroner válasza suste (#10685) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor reset megvolt, igen. Kábellel van rajta a box a routeren, nincs is a boxban a wifi se bekapcsolva, se SSID/jelszó beállítva.
Biztosan már a fejed vered a falba tőlem, de akkor se tudom ezt a routerről usb-s dolgot.
A boxon próbáltam felvenni ahogy javasoltad \\192.168.1.1\share\LABEL, de akkor azt írja hogy nem tudja felvenni, mivel nincs csatlakoztatva a hálózathoz. Ennek ellenére lehet erőltetni azt hogy mégis vegye fel, ami után meg is jeleik a megosztott mappák között a LABEL nevű, de amikor rányomok akkor azt írja az elérési út érvénytelen, vagy nem található.
És a másik útvonalon is próbálkoztam: workgroup/tplink1043 Itt két mappát lát, egy tplinksmb nevűt, de abban nem lát semmit, és van egy share, amiben van egy 5E5E-64A4, de ebben sem lát semmit.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10687) suste válasza dethroner (#10686) üzenetére


suste
veterán

hát tényleg a falba verem a fejem :) :W
a "LABEL" az a háttértár (most ugye a pen) partíciójának a neve
formázásnál is megadhatod (még windowson is), de az intézőben is szerkesztheted
a "normális "LABEL" azt jelenti, hogy nincs benne ékezet, space, egyéb extra karakter (pl: "sony8gb", és akkor majd az elérési útvonal: \\192.168.1.1\share\sony8gb)

ha jól csatolódott fel a pen a routerben, akkor ezt látnod kell a 9092/status/mounts oldalon, és akkor el is kell érjed a hálózatban (pl: [sdb1 -> /share/BACKUP])

[ Szerkesztve ]

(#10688) dethroner válasza suste (#10687) üzenetére


dethroner
veterán

Jaaa, hogy így kellett volna elnevezni a pendrive-ot? :) Én meg a mappának adtam ezt a nevet, amibe a filmet tettem :)
De akkor megpróbálom újra nemsokára. A lan sebességmérést milyen programmal kell csinálni? Win intézővel másolás elég? Ott 9,7-10MB/s a másolás PC-ről a laptopra, sajna a laptop csak 100-as ethernet porttal
rendelkezik

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10689) suste válasza dethroner (#10688) üzenetére


suste
veterán

ha meg van LAN-on a 10MB/s, akkor nem kéne szaggatnia a filmnek sem (a 841-es is csak 100Mbit/s -t tud)

a képen nem látszik a pen csatolása
be volt dugva?
azért más egyébként a kinézet, mert még nem frissítettél

(#10690) dethroner válasza suste (#10689) üzenetére


dethroner
veterán

Pendrive-ot újraformáztam, routerbe bedugtam, világít az usb jel és a pendrive is, routert újraindítottam és ismét ez a kép van

A boxban ahol hozzá kell adni a megosztott mappát, ott látszik a router, se semmilyen fájlt nem lát csak üres mappát.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10691) suste válasza dethroner (#10690) üzenetére


suste
veterán

amíg nem lesz a csatolások között, addig nem is fogod látni a hálózaton

próbáld meg a routeren formázni:
9092/setup/hdd manager, 2.1 vagy 2.2 formázás

(#10692) dethroner válasza suste (#10691) üzenetére


dethroner
veterán

Végigment a formázás, most ezt látom

Ez már jó?

Luci-ban nem lehet valahol látni az usb-t?

Visszaraktam a gyári fw-t, filmekbe belenéztem, nem szaggat. Visszaraktam az openwrt-t, szaggat :F

Nem lehet hogy ennek a két izének futnia kéne?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10693) suste válasza dethroner (#10692) üzenetére


suste
veterán

igen, ezen a képen már látszik hogy felcsatolta a /mnt -be
most már a mounts oldalon is ezt kell látnod
viszont így a fájlrendszer ugye ext4, vagyis windows alatt macerás lenne felmásolni rá, szóval csak hálózatban érdemes használni
elvileg pc-ről is el kell érjed most már, és írni is tudsz rá
a luciban is van mount oldal (luci/system/mount points), de miért lenne ez jobb?

a 2. képen a szolgáltatásokat látod, amik közül te sokat nem használsz
szóval nem hogy annak a 2-nek kéne mennie, hanem még sokkal többet letilthatnál:)
hogy megint ismételjem magam: README! ezzel kezdődik a basic :)

[ Szerkesztve ]

(#10694) dethroner válasza suste (#10693) üzenetére


dethroner
veterán

PC-ről látom a pendrive-ot, de bármit akarok betenni a LABEL mappába, azt írja nincs elég hely. Mindig pont annyi hely nincs, amekkora a film. Értsd ha a film 2,56GB, akkor azt írja ennyi hely hiányzik. A tököm már ebben az egészbe :((( A másik képet nézted, az ott nem futó két szolgáltatás nem kellhet?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10695) suste válasza dethroner (#10694) üzenetére


suste
veterán

de most miért a /share -be akarsz másolni, ahol nincsen semmi? (egyébként az win hülyeség, hogy akkor sem szokott oda másolni az intéző, ha oda van csatolva a pen, de pl totalcommanderrel simán másol...)
a beépített formázo a "/mnt" -be csatol, ahogy az előbbi képen láthatod is
a /mnt pedig a TplinkSMB -ként van megosztva, ezt már írtad is régebben, hogy van ilyen mappád is....

(#10696) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

suste felraktam egy tp-link 740 routerra az openwrt-t, a kérdésem az lenne ezek közül melyiket kell feltenni, hogy a legfrissebb rendszer legyen ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#10697) suste válasza dethroner (#10694) üzenetére


suste
veterán

egyébként ne legyél ideges, mert mondtam hogy sokat kell olvasnod
és eddig szinte csak olyanokról beszéltünk, amiket elolvashattál volna az fw-hez tartozó readme-kben
most pl a mounts readme tartalmáról beszélgetünk:

-Csatolás:

1:0.6-os FW-től az automount alapbeállításként üzemel, vagyis felcsatolja a rádugott meghajtókat:
Ha a LABEL="mnt", akkor felcsatolja a "/mnt" -be.
Ha a meghajtó SWAP-nak van formázva, akkor felcsatolja SWAP-nak.
Egyéb LABEL -nél pedig felcsatolja "/share/LABEL" -be.

2: Luci/Rendszer/Csatolási pontok/Csatolt fájlrendszerek -nél meg kell jelenjenek a felcsatolt háttértárak.
A Luci/Rendszer/Csatolási pontok/Csatolási pontok menüt NE szerkesszük, ha az automount engedélyezve van!!!

3: Luci/Szolgáltatások/Hálózati megosztások -nál már fel van véve a "/mnt" -be és a "/share" -be csatolt pontok megosztása, így a hálózaton már el is érhetőek.

Windows intézőben:
-a címsorban az "Ez a a gép" helyett beírjuk router címét így: "\\192.168.1.1", majd enter megnyomása után megjelennek a megosztott mappák.
-a mappákon jobb gombos menüvel felcsatoljuk a kiválasztott mappát hálózati meghajtónak.

TotalCommanderben: a Hálózat/hálózati kapcsolat -nál felcsatolhatjuk a windows-ba, mint külső meghajtót:
-Meghajtó betüjelet kiválasztjuk amit szeretnénk.
-Mappa: "\\192.168.1.1\XXX" (A per jel= "\", és nem= "/"!!!).
-XXX = Luci/Szolgáltatások/Hálózati megosztások/Megosztott könyvtárak/"Név" alatt ami van. (TplinkSMB, share, stb)

szóval inkább én lehetek mérges, mert azt a pár readme-t nem olvastad el, ami az fw-knél van :(

(#10698) suste válasza rostiron (#10696) üzenetére


suste
veterán

mivel ez csak 4MB-os router, így mindent nem lehet (és az USB hiánya miatt nem is érdemes) felpakolni rá
ahogy a linkelt oldal tetején látható readme-ben is van, a basic-kel érdemes kezdeni, és értelemszerűen a legfrissebb az, amelyiknek a legfrissebb dátum van a nevében :)
de ugye ez csak a mi rendszerünkből a legfrissebb, magát az openwrt-t nem frissíti (nem tudom mi cél)

(#10699) dethroner válasza suste (#10695) üzenetére


dethroner
veterán

Bocsi, csak teljesen új nekem ez a terep, sokszor azt se értem amit írsz és idő kell mire eljut az infó az agyamba. Na, film a pendrive-on. A másolás kezdetben 11MB/s körül volt, a másolás második felére lecsökkent 8-ra. A pendrive-ról folyamatosan lejátssza azt az amúgy egyáltalán nem magas, 12,5Mbps bitrátájú filmet, amit a pc megosztott mappából folyamatos akadással tud csak.
Mi a teendő?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#10700) rostiron válasza suste (#10698) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi, csak kicsit ismerkednék a rendszerrel :) a repair csomag nem kell nekem ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.