Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok Tp-link 1043 v2 routerre felrakható az Openwrt?

(#11502) fecus válasza Csabi1984 (#11501) üzenetére


fecus
őstag

Ja.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#11503) Csabi1984 válasza fecus (#11502) üzenetére


Csabi1984
addikt

Egyből bejön a frissítés után a webes feület vagy kell rajta parancssorosan írogatni?

(#11504) fecus válasza Csabi1984 (#11503) üzenetére


fecus
őstag

Nem tudom. Nekem nem ilyen van. Ha jól tudom a stabil openwrt verziók mind tartalmazzák a Luci-t.
De ha fel akarod tenni amúgy is célszerű előtte elolvasni a router oldalát az openwrt oldalán. Abban biztosan van sok információ.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#11505) Archttila válasza Csabi1984 (#11501) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Itt a LEDE ami egy folyamatosan frissülő fork. Nekem is ez van a 1043ND v2 routeremen és folyamatos frissítés mellett hibamentesen működik már hónapok óta.

Firmware Version: LEDE Reboot 17.01.1 r3316-7eb58cf109 / LuCI lede-17.01 branch (git-17.100.70571-29fabe2)
Kernel Version: 4.4.61

factory.bin | sysupgrade.bin

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#11506) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérésem, hogy itt a beállításban mi lehet a probléma, hogy még mindig nincs netem?
Ez a link alapján csináltam, viszont itt megakadok, amikor nem jön vissza a netem. Digi 500-as van itthon, jelszó, felhasználónév biztos, hogy jó.

(#11507) Gyurka6 válasza matthew95(2) (#11506) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Amennyiben a leírás alapján jó lenne, akkor neked nem jók (ott eth0.2 a wan) az interfészek nevei.

Gyurka

(#11508) vargalex válasza matthew95(2) (#11506) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen hw verziójú routered van? Azt egyébként tudod, hogy OpenWrt alatt még v2/v3-al is csak max. 200 Mbps fog átmenni, mert nincs hw NAT?

Alex

(#11509) Csabi1984 válasza vargalex (#11508) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ezt jó tudni :) Akkor biztos nem rakok fel Openwrt-t mert nekem 240Mbit a netem :)

(#11510) vargalex válasza Csabi1984 (#11509) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gyanítom a 240 Mbps az DHCP-s net. Azt azért a v2/v3/v4 tudja CPU erőből is.

Alex

(#11511) woodworm válasza vargalex (#11510) üzenetére


woodworm
veterán

Az openwrt wikije azt írja az usb-s hangkártya támogatásnál, hogy be kell legyen kapcsolva a kernelben az alsa support. Ez vajon a stabil buildekben be van kapcsolva alapértelmezésben vagy nekem kell saját buildet készíteni hozzá, mert erről nincs szó.
Mondjuk lede-t szeretnék felrakni xiaomi minire, egyúttal wifi és stabilitás ellenőrzés.

(#11512) Csabi1984 válasza vargalex (#11510) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igen Dhcp-s :)

(#11513) vargalex válasza woodworm (#11511) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én anno utoljára AA-nál próbáltam USB-s hangkártyát. A szükséges csomagok telepítése után simán ment. Nem hinném, hogy változtattak volna rajta.

Alex

(#11514) woodworm válasza vargalex (#11513) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen!

Közben felraktam a wikin felsorolt csomagokat, úgy néz ki látja a rendszer:
root@LEDE:/tmp# cat /proc/asound/cards
0 [Device ]: USB-Audio - USB Advanced Audio Device
C-Media Electronics Inc. USB Advanced Audio Device at usb-101c1000.ohci-1, full

Gyors próbaképpen, ha elindítok egy netes rádiót, akkor viszont hibaüzenetet kapok.
root@LEDE:/tmp# wget -q -O - http://213.181.210.106:8000/high.mp3 | madplay -
MPEG Audio Decoder 0.15.2 (beta) - Copyright (C) 2000-2004 Robert Leslie et al.
audio: /dev/dsp: No such file or directory

Mindegy, majd holnap folytatom, kezdődik a meló.

(#11515) woodworm válasza woodworm (#11514) üzenetére


woodworm
veterán

OK, megoldódott! Egy extra újraindítás kellett neki.

(#11516) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
Segítség kéne. Ithon Wifi netem van amit egy WDR3500 routerrel osztok meg a házban, amin OpenWRT fut.
De olyan gondom van hogy, elég gyakran kiesik a net egy pillanatra. Nem soká 1 max 2 pingről van szó. De ez nem tetszik a Fifa -nak és kidobál online Játékból. Ezt a pillanatnyi kiesést szeretném kiküszöbölni azzal hogy egy tableten keresztül megosztanám a mobilnetem és a routerrel csatlakoznék rá, abban reménykedve hogy a rendszer azt használja még a pillanatnyi kiesés van.
Meg lehet ezt oldani szerintetek? És úgy hogy közben ne legyen kiesés.
Jah és csak 2G net van nálunk.

Ezt a kiesést kéne kiküszöbölnie.

[ Szerkesztve ]

(#11517) bambano válasza Garsza (#11516) üzenetére


bambano
titán

"Meg lehet ezt oldani szerintetek?": nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11518) footy


footy
addikt

Sziasztok,

van ra mod, hogy az Openwrt routeremet Bridge Mode-ban hasznaljam?
Azt szeretnem hogy a mogotte levo tuzfal kapja meg a nyilvanos IPt. (Illetve o kezdemenyezne a PPPoE-t)

koszi

ui.:
Jelenleg az openwrt routermen van az LTE usb modem, a tuzfal pedig nem tamogatja a modemet teljeskoruen ezert kellene ez a megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#11519) Exfury


Exfury
tag

sziasztok !
segítségre lenne szükségem: rendelkezem egy Asus RT-N12 D1 routerrel amely egyszerű netezéssel az alábbi memória telítettséget mutatja
ha pedig esetleg fájlmegosztó programot használnánk a hálózaton képes teljesen ledobni mindenkit (wifiről és kábelről egyaránt)
próbáltam már régebbi/újabb gyári firmware-t de egyik se segített, tudnátok ajánlani esetleg egy openwrt verziót amely megoldaná a gondom ?
hatalmas respect és köszi :R :R

ui: ha van valami openwrt telepítés for noobs guide azt is szívesen fogadnám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11520) tjsz válasza Exfury (#11519) üzenetére


tjsz
senior tag

A tomato firmware fórumon érdeklődj Intruder2k5-től. Itt éppen azt mutatja, hogy több mint 365 napja működik neki folyamatosan.......

[ Szerkesztve ]

(#11521) bambano válasza Exfury (#11519) üzenetére


bambano
titán

én nem tudok olyan firmware-ről, ami az 1 megányi szabad ramból csinál annyit, ami elég a torrentezésnek.
rendes hardver beszerzése javasolt.

egyébként azt, hogy elfogyott a ramod, ekkora grafika nélkül egyszerűbben meg lehet fogalmazni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11522) Exfury válasza tjsz (#11520) üzenetére


Exfury
tag

köszönöm a helpet ! :R

(#11523) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok,

Nem vagyok jaratos a temaban de tudnatok ajanlani egy firmware-t a tplink archer c5 ac1200 v 1.0-ra? Ami fontos lenne hogy a print servere kiengedje a nyomtatot sajat halozatrol. Illetve egy letoltesi linket?

Valaszotokat es segitsegeteket elore is koszonom.

(#11524) maestro87


maestro87
őstag

Az mitől lehet, hogy nem tudok távolról elérni semmit? Most például az ftp-t is csak az ftp://192.168.1.1 címen érem el, de régebben ment az ftp://sajátip címről is. Ugyanígy nem érem el se a Luci-t, se a transmissiont se a raspberry pi-n futó Kodi felületét meg semmit. Csak helyi hálózaton belül tudom elérni a 192.168.1.xx címekkel
És valószínűleg ezzel összefüggésben nem akar működni a DDNS sem.
Van valami ötlet? :R

(#11525) Exfury válasza bambano (#11521) üzenetére


Exfury
tag

a gyári fw tomatora cserélésével sikerült elérnem, hogy a router memóriájából nem 1 MB szabad átlag használat mellett hanem 17,8 MB, ez most akkor varázslat ?

(#11526) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Van egy WR831N TP-Link router-em, amit client WDS-ként használok.
Feltelepítettem a luci-SQM-t, viszont az istennek nem tudom bekapcsolni.
Az installed packages-ben nem látom az sqm-t, viszont a startup résznél igen.
Software tab:
Free space: 7% (40.00 KB)

Lehet, hogy túl kevés a hely?

A másik openwrt router-en simán ment a beállítás. Vagy mivel a master router-en megy az SQM akkor felesleges is lenne felrakni a client-re?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11527) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok!

Áramszünet után eltűnt a Luci felületről az alábbi opció: Hogyan lehet visszavarázsolni?

(#11528) tjsz válasza maestro87 (#11524) üzenetére


tjsz
senior tag

Véletlenül nem NAT-olt cím mögé rakott a szolgáltatód?

(#11529) maestro87 válasza tjsz (#11528) üzenetére


maestro87
őstag

Azt se tudom mi az. :DDD

(#11530) Laszlo733 válasza maestro87 (#11529) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Szia! Nézd meg az IP címed kintről, illetve a router IPv4-es portján. Amennyiben eltér egymástól a két IP cím, úgy a szolgáltatód NAT-olta a címedet. Ebben az esetben kérd a szolgáltatód, hogy állítsa vissza a publikus IP címedet a privát helyett. Ha ez volt a probléma mennie kell a DDNS-nek is.

(#11531) maestro87 válasza Laszlo733 (#11530) üzenetére


maestro87
őstag

Ezt még mindig nem értem.:)

Luci:
IPv4 WAN állapot:
Típus: pppoe
Cím: ez egyezik a whatismyipaddress.com-on kiírttal
Hálózati maszk: 255.255.255.255
Átjáró: Ez eltér tőle

(#11532) vargalex válasza maestro87 (#11531) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Kívülről IP-vel próbáltad, vagy DDNS-el? Csak azért kérdezem, mert írtad, hogy utóbbi nem működik. Mi a probléma vele? Mi a tűzfal config-od?

Alex

(#11533) tjsz válasza maestro87 (#11531) üzenetére


tjsz
senior tag

Ki a net szolgáltatód? Véletlenül nem 100.x.y.z-vel kezdődik az IP címed?

(#11534) maestro87 válasza vargalex (#11532) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, a beállításokban benne maradt egy port forwarding, mikor próbálgattam az ip kamerát távolról elérni, úgy látszik rosszul. :W
Viszont így már működik a DDNS is.
De azt még nem tudom, hogy érem el távolról a Kodi web interfészt, illetve hogy különböztetem meg a router-en futó és a málnaPC-n futú transmission-t egymástól, mert jelenleg csak a router-en lévőre enged belépni. Mert ugye kívülről nézve a címük mindháromnak ugyanaz, csak a portszámban térnek el, de a két transmission még abba sem.

(#11535) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Úgy látom, hogy a fenti problémámat az okozhatja, hogy a rootfs-ben elfogyott a rendelkezésre álló hely. Jelenleg 2MB szabad helyem van. A kérdés, hogy hogyan tudok egy meglévő rendszerhez utólag egy pendriveot rendelni. Aktív hub-ban van már egy HDD és printer.

(#11536) vargalex válasza maestro87 (#11534) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A port forward-nál külső portnak különbözőket adj meg! Ettől függetlenül a lokális címén minden eszköz hallgathat ugyan azon a porton. Azaz pl.:

külső port: 9092, belső ip: raspberry IP-je, belső port: 9091

Ekkor kívülről a http://a_te_ddns_cimed:9092 címen fogod elérni a raspberry-n futó transmission webes felületét.
Ugyan így természetesen a torrent portnak is különböző külső port kell. Hasonló módon a Kodi webes felületét is megoldhatod. Persze azt nem tudom, hogy annak mi értelme... Ha úgysem vagy otthon, akkor minek akarsz valamit indítani?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#11537) suste válasza vargalex (#11536) üzenetére


suste
veterán

Lehet hogy a macska nagy film rajongó.....ma már nem lehet tudni.. :))

(#11538) maestro87 válasza vargalex (#11536) üzenetére


maestro87
őstag

Működik, köszi! :R
Az anyámnál lévő raspberry-hez kell majd, hogy tudjam neki távolról frissíteni a médiatárat, meg hasonlók. Bár még egyelőre nálam van.

(#11537) suste: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11539) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Volt-van egy 1.8-as verziójú WR1043ND routerem. Korábban DDWRT ment rajta, sima switch-ként volt használva. Azt volt az érdekes, hogy egy áramszünet után folyamatosan villogtak rajta a led-ek. Gondoltam valami gond lehet a DDWRT-vel, ezért ma szétszedtem, rákötöttem soros (USB) portra és a putty-on keresztül ezt láttam:

Le akartam cserélni openwrt-re, úgy ahogy a nagy könyvben meg van írva, de a helyzet változatlan maradt: továbbra is csak autobooting-ot akar csinálni. Ez mitől van ill. hogyan lehet javítani?

(#11540) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Vki tud mondani vmit a Telenor korlátlan netjéről? Stickes vagy hogy van ez? Fog menni openwrt mókolással?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#11541) taki01 válasza vzoli1987 (#11540) üzenetére


taki01
őstag

Csak mobilba használható és havi egy hívát kell indítani.
Megtudod osztani a netet mobilról a router fele usb-n keresztül és úgy hibátlanul fog működni.

Igen fog menni openwrt alatt.

[ Szerkesztve ]

(#11542) vargalex válasza tjsz (#11539) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem jó firmware-t tettél fel. Írja is: Bad gzipped data. Jellemzően akkor szokott ilyen lenni, ha bootloader-es firmware-t teszel rá. Pontosan mit raktál rá?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#11543) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Alaphelyzetről újra állítottam a routert, azonban a DDNS /port forward/ nem akar menni. Minden jól van beállítva mégsem megy. Mit lehet vele kezdeni?

(#11544) vargalex válasza Laszlo733 (#11543) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha nem NAT-olt IP-t kapsz WAN oldalra, akkor nem jól állítottad be.

Alex

(#11545) Laszlo733 válasza vargalex (#11544) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Szia! Biztos, hogy jól van beállítva. Azt vettem észre még korábban, hogy a routert egyszer, kétszer újra kellett indítani ahhoz hogy a beállítások érvényesüljenek. Most azonban ez nem segít. Nem lehet valahogy a DDNS szolgáltatást mauálisan újraindítani?

(#11546) vargalex válasza Laszlo733 (#11545) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem lehet, hogy éppen azért kellett többször újraindítani, mert néha NAT-olt IP-t kapsz? Pontosan milyen firmware van a routeren? Log-ban nem látszik valami?

Alex

(#11547) vzoli1987 válasza taki01 (#11541) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

Nem hiszem el hogy egy nyanvadt sim kártyát nem lehet bele rakni egy stickbe :(, na majd utána járok én ennek

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#11548) taki01 válasza vzoli1987 (#11547) üzenetére


taki01
őstag

ÁFSZ szerint:
A Telenor Hello Data tarifacsomagokat hang- és üzenetküldő szolgáltatásait tilos olyan eszközzel igénybe venni, amely hanghívások indítására és fogadására nem alkalmas, vagy nem rendelkezik saját kijelzővel, hangszóróval, mikrofonnal és billentyűzettel (beleértve az érintőkijelzőt is), ilyen pl. az alközpont, SMS küldő berendezés.

A többit itt kérdezd meg: Telenor topic

[ Szerkesztve ]

(#11549) vzoli1987 válasza taki01 (#11548) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

elméletileg ezzel a leírással menni kellene? vki próbálja már meg az istenit akinek van és számoljon be majd róla

https://eko.one.pl/?p=openwrt-3g

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#11550) tjsz válasza vargalex (#11542) üzenetére


tjsz
senior tag

DDWRT volt rajta és switchként használta a fiam: DHCP+wifi ki volt kapcsolva. Aztán egy áramszünet után csak azt látták, hogy villognak rajta a led-ek, de nem funkciónál. Ekkor hozta haza, szétszedtem, és soros porton keresztül láttam azt, amit feltöltöttem. Próbáltam Openwrt-t felrakni, de a hiba ugyanaz volt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.