Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) Surda- válasza #94529552 (#32150) üzenetére


Surda-
őstag

Pedig egy phs cikkben azt olvastam Uhd-é a jövő :)
Gondolom a drágábbaké.
Mi a baj ezekkel?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32152) #94529552 válasza Surda- (#32151) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olvass bele például a Samsung topikba, hogy mit írnak a JU6000-esről. Meg milyen 4k-s anyagokkal etetnéd, vajon.

(#32153) maxatesz válasza Surda- (#32151) üzenetére


maxatesz
tag

Nem is értem a nagy gyártókat hogy gyárthatnak ALSÓ KATEGÓRIÁS tv-ket :F
Itthon mindenki tele van zsetonnal ;)
A tartalmakat illetően nem a múltba kell tekinteni hanem a jövőbe.
Manapság és ahogy az idő haladtával ELŐRÉBB nézünk,az ÁRAK majdnem hogy egybemosódnak a FULL HD tv -kell.
És ugyan az fog történni mint a sima HD tv-kell, elütnek lassan a piacról ahogy annak idején a (gömbölyű)aztán a sarkított ,és a teljesen sík képernyő IS!!!
A 4K tartalmak meg lassan de BIZTOSAN!!! lesznek mint ahogy a FULL HD is eljött ;)
Azt a márkát és tv-t válaszd amelyik tetszik neked és meggyőzött,miután megnézted :K
Akkor leszel elégedett....

[ Szerkesztve ]

(#32154) maxatesz válasza #94529552 (#32152) üzenetére


maxatesz
tag

PUMMA!
Neked milyen tv-d van???
Nem válaszoltál arra hogy ezek közül MELYIKET ÉRDEMESEBB!!??
Van aki ezek közül szeretné eldönteni melyiket vásárolja meg...
Akkor az LG vagy a SAMSUNG :F
Mert kíváncsi lennék én is. :K
Megköszönném :R , ha megmondanád és alátámasztanád a két tv különbségét szakmai szemmel, minden félrebeszélés, és márka elfogultság nélkül.....
Szerintem sokan örülnének neki, :K mert momentán nekem sincs és szerintem nem is lesz több pénzem tévére.
KIZÁRÓLAG a 2 említett TV közül melyik??

:R :R :R :R

(#32155) maxatesz válasza #94529552 (#32150) üzenetére


maxatesz
tag

Indokold meg kérlek miért nem ajánlja SENKI?
Mi az amiért nem jó választás az előző [link]

mitől UGYAN OLYAN a 3 tv? Philips, Samsung ,Lg

Tele vagyok kérdésekkel. Úgy érzem haverok leszünk :))

Választ előre is köszönöm :R :R

TV vásárlás előtt állok én is :K

[ Szerkesztve ]

(#32156) #94529552 válasza maxatesz (#32154) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mondtam, hogy egyiket se, mert gyenge minőségűek, azért tudják olcsón adni, mert mindenből a legolcsóbb összetevőkből készítik(panel, elektronika, ház, stb.) Tájékozódj a topikokban, tesztekben, én is azt tettem, és nem fogom tovább magyarázni, elemezni, összehasonlítani, stb. és nem kell nagybetűvel írni.
Arról nem is beszélve, hogy tudod-e hogy milyen közelről kell nézni egy ekkora UHD-t, hogy észlelhető legyen a jobb felbontásból adódó előnye? Ennek is utána nézhetsz. Meg milyen eszközről vinnénk át a még nem létező tartalmat? De mielőtt azt mondanád, nem is ellenzem, hogy ezekből vásároljon valaki, tekintsen a jövőbe aki akar nyugodtan, de ha mód van rá, akkor magasabb kategóriával, jobb minőségű UHD-vel. Csupán véleményem van róla, meg másoknak is, ha olvasod is a tévés fórumokat visszamenőlegesen is. A többit a topikokban keresd, mások is kérdezik ezeket folyamatosan.

(#32157) maxatesz válasza #94529552 (#32156) üzenetére


maxatesz
tag

Azt írtad hogy nem javasolja senki ,nem azt hogy "egyiket se, mert gyenge minőségűek"
Ha nem tévedek?
Természetesen abban egyet értek hogy : azért tudják olcsón adni, mert mindenből a legolcsóbb összetevőkből készítik(panel, elektronika, ház, stb.) ez minden szériában gyártott termékkel így van :K
Tájékozódom a topikban, ahogy most is tettem, de sajnos nem :N kaptam kérdésemre választ tőled
"magyarázni, elemezni, összehasonlítani, stb" Akkor mire való ez a topik :F
Te mire használod ???
Igen tudom! hogy milyen közelről kell nézni egy ekkora UHD-t, hogy észlelhető legyen a jobb felbontásból adódó előnye, mivel vannak itt fórumtársak akik megkönnyítik,segítenek ,és maximálisan pozitívan állnak kérdéseimhez :K

Hogy milyen eszközről vinnénk át a még nem létező tartalmat?
Nem kell hozzá nagy fantázia: USB , hordozható HDD, Internet, esetleg PC??Blu-ray lejátszó??
Nem létező tartalmak :)) :B
[link]
Sajnos nincs módom és szerintem ezzel nem egyedül vagyok, :)

Nem köszönöm meg mert nincs mit...
Most sem kaptam segítséget és választ a kérdésemre :N
Még sem leszünk haverok :( bocs

[ Szerkesztve ]

(#32158) Surda- válasza maxatesz (#32153) üzenetére


Surda-
őstag

Az a baj,hogy hiába nézem :)
Elmész egy nagyáruházba és ahány tévé annyiféle beállítással megy.
Hiába szebb ennek vagy annak a képe,simán lehet,hogy más kép módban nézed. Sőt,szinte biztos.
A 4K úgy alapból engem nem vesz le a lábamról, rendkívül kevés 4k tartalom van évek óta.
Igazából nem is nagyon éri meg még letölteni sem ilyen filmeket, annyi helyet foglalnak.
Tévék eleve nem is nagyon forgatnak ilyen formátumban, sugározni meg egyik csatorna sem sugároz 4K-ban.
Ok,biztos van már olyan csatorna...
Viszont azt vettem észre,hogy kifejezetten sok SD tartalmat nézek.
M3-on és sok régebbi film sincs még Full HD-ben sem.
Az engem is érdekelne,hogy pl egy UHD tévén az SD tartalom mennyire rossz, szétesős.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32159) #94529552 válasza maxatesz (#32157) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mikori cikket linkelsz? Eljött a kánaán 3 év alatt? Azt javasoltam, hogy a topikokban is tájékozódj, nem csak itt. De nekem mindegy mit veszel, vagy már vettél is, csakis a te dolgod. Nem foglak itt győzködni, mert azt szeretnéd, így is többet írtam mint mások. A saját véleményemet láttad, semmit nem kell megfogadni belőle, ez egy fórum. Ha nem tetszik felejtsd el, hogy próbáltam segíteni.

(#32160) maxatesz válasza Surda- (#32158) üzenetére


maxatesz
tag

Hát igen nekem is bajom a nagy terjedelem :K
plusz a nézhető távolság..
Egyik jó barátom monitornak használja, oda nagyon jó, mivel nincsenek pixelek még 10 cm ről se
Kis lakásba vagy hálószobában tudnám elképzelni ezt a mérete 43"
Hát az sd minőség 4k tv-n :F őszintén, én sem tudom :N
Filmeket már néztem rajta 4k-ban barátomnak köszönhetően :R ,és azok nagyon szép részletesek voltak
tényleg nagyon éles,látnod kéne :Y :)

(#32161) maxatesz válasza #94529552 (#32159) üzenetére


maxatesz
tag

Oké elfelejtem, és tiszteljük meg egymást ezzel :) :R

[ Szerkesztve ]

(#32162) Surda- válasza maxatesz (#32160) üzenetére


Surda-
őstag

Oké,tényleg gyönyörűek a 4K filmek,de ha mondjuk el is terjed ez a tartalom, nekem az kb olyan lesz,mint a Blu- ray. Tökjó,hogy vannak ilyen filmek,eszembe nem jutna 30-50gigában letölteni őket és 30 filmel telerakni az 1 terrás vinyómat :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32163) maxatesz válasza Surda- (#32162) üzenetére


maxatesz
tag

Nekem is 1TB -os winyóm van
Tényleg nevetséges egy ekkora tartalom mellett.
Visszatérve a TV-re... én is pont ezeket, és hasonló kategóriákat néztem, mint amit te is.
A 3D -be beletört a gyártók bicskája, de reménykedem hogy ez nem így lesz a 4K tv-vel
mert azt tervezek venni :K

[ Szerkesztve ]

(#32164) Surda- válasza maxatesz (#32163) üzenetére


Surda-
őstag

[link]
Ezt alap 4K sokról írta az illető.
Nekem ez az LG 42LF652V,amit sokan ajánlanak elég szimpi.
Sokmindent tud, ehhez képest nem drága.
3D is van, szemüveget is adnak hozzá, smart finkciók terén is az LG-t dicsérik leginkább, hangzásra is jót írnak, PVR -t is támogatja (felvétel USB-re), szóval úgy összességében tényleg jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32165) maxatesz válasza Surda- (#32164) üzenetére


maxatesz
tag

Biztos hogy jó :K TOP 1 termék
Ennyi ember nem tévedhet.
Van lehetőségem megnézni, úgy hogy még jobban meg fogom vizsgálni ezt a távolság kérdést...
plusz az SD adást is 4k tv-n ;)

(#32166) Surda- válasza maxatesz (#32165) üzenetére


Surda-
őstag

Én már vettem is egyet,de 5perc után feladta az osztályharcot :DD
Remélem a második tartósabb darab lesz.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32167) maxatesz válasza Surda- (#32166) üzenetére


maxatesz
tag

Gondolom cserélik egyből, szó nélkül?
Nekem az LG-vel csak jó tapasztalataim vannak szerviz téren is :K

(#32168) Surda- válasza maxatesz (#32167) üzenetére


Surda-
őstag

Av Planet volt,cserélni akarták,de visszakértem a pénzt. Nem tudtam,hogy nem az LG hanem a saját -nem túl jó hírű szervizük- adja a garit.
Fájt nekik,de muszáj volt, direkt neten vettem.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32169) maxatesz válasza Surda- (#32168) üzenetére


maxatesz
tag

Most honnan rendeled?

(#32170) Surda- válasza maxatesz (#32169) üzenetére


Surda-
őstag

Valószínűleg Tv raktár LG garanciával.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32171) maxatesz válasza Surda- (#32170) üzenetére


maxatesz
tag

Elég meggyőző ez a bolt :K
Az ár is nagyon jó :)

(#32172) Surda- válasza maxatesz (#32171) üzenetére


Surda-
őstag

Beszéltem is velük,nagyon kedvesek,normálisak.
Nekem is szimpik.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32173) headhunter válasza Surda- (#32170) üzenetére


headhunter
addikt

Tv Raktár, ATOM TV "egy cég"?

(#32174) blakey válasza headhunter (#32173) üzenetére


blakey
titán

Igen, nehogy a végén "ATOM (TV) Raktár" legyen a neve. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32175) headhunter válasza blakey (#32174) üzenetére


headhunter
addikt

30Ft eltérés :Y , weboldalak felépítése egyezik, egyedül az oldal színeiben variáltak...

Webshop ár: br 131.560 Ft...

Webshop ár: br 131.590 Ft...

[ Szerkesztve ]

(#32176) junior11


junior11
veterán

Egy kis tv eladási statisztika [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32177) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék a szüleimnek venni a konyhába egy kb. 50-60cm-es LCD TV-t venni CI+ slottal. Mit ajánlotok ebben a méretben? :U
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#32178) dex02


dex02
tag

Sziasztok!
32 " méretben most mi a best buy?
Köszi

(#32179) kisjuhi


kisjuhi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy nagy monitort elsősorban most munkára, de később tv-ként is használnám bár inkább csak usb-s sorozatok meg ilyenek, nem szeretem a reklámokat.
A keret kb 70-max80e Ft, és minimum fullhd kellene. Mi a különbség a TV-k és a monitorok között? A TV-t ha monitorként használom baja lesz/jobban rontja a szemet?

Amik között vacilálok:

27" PLS monitor (kb bármelyik típus) és később veszek egy tv-t vagy
32" VA paneles monitor/tv vagy (Samsung T32E310EW LED Televízió-monitor)
32" tv:
- Samsung UE32J5000AWXXH
- LG 32LF5610 LED
- Philips 32PFH4100/88 LED

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv: Kisjuhi

(#32180) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy hová kellene írnom ezt:
nekem csak egy olyan felokosító kellene, ami jól kezeli a youtube-ot vagy az indavideo-t (ilyesmiket). A kütyü egy PAL szabványú katódsugárcsöves TV-hez lenne - minél olcsóbban.
Mi az ajánlat?
Kösz előre is.
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#32181) Clever0 válasza piadex2 (#32180) üzenetére


Clever0
senior tag

Szerintem katódsugaras tévének olyan alacsony a felbontása, hogy avval nem tudnál netezni, mert nem tudnád elolvasni a szöveget, ezért nem sok gyakorlati haszna lenne, ha találnál valamit. Az okosítók nagy része egyébként USB-re vagy HDMI-re dugva működik, ami a te tévéden nincs. Vagyis nálad valamilyen video / SCART kimenetes set top box jöhetne szóba, ami a fő képessége mellett (pl. média lejátszó, kábel / földi / műhold vevő) mellékesen youtube-ozni is tud.

(#32182) cynric


cynric
tag

Sziasztok!
40 col körüli TV-t keresek, fullHD, HDMI, USB-s lejátszás MPEG4/H.264 legyen, nem kell smart, se 3D, csak legyen jó a képe az árához képest! 100-120 a keret. Tudnátok ajánlani 1-2 készüléket, hogy legyen miből választani? Előre is köszi! :R :R

7lövetű konyhakés

(#32183) Dareiosss válasza junior11 (#32176) üzenetére


Dareiosss
senior tag

A Panasonic rendesen elb...ta!

[ Szerkesztve ]

(#32184) #94529552 válasza cynric (#32182) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 40LF630V[link]
Dareiosss Melyiket?

[ Szerkesztve ]

(#32185) koxr


koxr
csendes tag

Sziasztok! Vélemény, tapasztalap ezzel a TV-vel kapcsolatban? Ár/érték arányban szerintem nem rossz. :)
Esetleg valaki tud jobbat ár/értékben? Elsődleges szempont a wifi, smart, és full HD. 80cm bőven elég méretben. Válaszokat köszönöm!

(#32186) vasimnbt


vasimnbt
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom,nem kérdezték-e ezt már párszor...Samsung 55"-ban a 8500-as vagy 9000-es készüléket választanátok ár-tudás érték függvényében?
Köszönettel.

(#32187) OTika


OTika
aktív tag

Sziasztok!

32"-ban milyen TV-t érdemes venni?
Képminőség a legfontosabb.

(#32188) BBéci válasza OTika (#32187) üzenetére


BBéci
titán

A legjobb képminőségűt érdemes megvenni. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32189) sefan67


sefan67
aktív tag

Sziasztok!

Sharp TV-kel mik az általános tapasztalatok?
Régi Sharp tévék képminősége messze jobb volt mint bármelyik koreai TV-é, ez most is így van?

Szemezek a Sharp AQUOS LC-40CFE4042E -el, de mivel új modell (legalábbis annak tűnik) , ezért nincs semmi infó róla a neten.

(#32190) #94529552 válasza vasimnbt (#32186) üzenetére


#94529552
törölt tag

Közel ugyanazt tudják, és íveltek, ezért én a hasonló de egyenes kijelzős 55JS8000-et venném inkább.

sefan67 Az hogy felejtős, és változik a világ. Van infó róla: az eu-s tévé forgalmazást és a névbirtoklást eladta a Sharp egy szlovák vállalkozónak, és amit kinéztél kb. egy megvételre nem javasolt noname tv Sharp logóval.

(#32191) OTika válasza BBéci (#32188) üzenetére


OTika
aktív tag

:C

(#32192) sefan67 válasza #94529552 (#32190) üzenetére


sefan67
aktív tag

Köszönöm :R

(#32193) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősömnek, 55-ös méretben mit ajánlotok? Max ár 260.000, ami még fontos az alacsony imput lag, mivel konzolt is lenne!

Üdv.

(#32194) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

sziasztok. asszony kitalálta, h új szekrény(sor) kell a nappali és a TV-t (Panasonic TX-50AS520E) rakjuk fel a falra.

Milyen fali tartót ajánlanátok 50"-os mérethez (15kg)? szerintem elég ha dönthető, nem fontos a forgathatóság.
árban olyan 15k a keret.

(#32195) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Sziasztok,

A véleményeteket szeretném kérni tv vásárlás előtt:

Nézési távolság kb 2.5m:

Felhasználás: filmek és játékok

3D számomra nem érték, 4K nem lényeg, ne legyen ívelt.

Képminőség és input lag fontos, lehetőleg SD tartalmak is normálisan jelenjenek meg.

Gyári hangszórói is normálisan szóljanak.

Smart funkciókból max annyi érdekel, hogy számítógépről közvetlenül lehessen lejátszani filmeket, de perpill nem látom, hogy ez nekem mennyi pénzt ér meg.

Preferált márkák: Samsung (UE48JU7000?), Sony(kdl-55w755c?), Panasonic

Keret: 200k-300k, nyilván jobb, ha olcsóbb.

~10 évre tervezek.

Köszönöm,
Googyi

[ Szerkesztve ]

(#32196) BBéci válasza mgoogyi (#32195) üzenetére


BBéci
titán

A képről nagyobbnak tűnik a nézési távolság, mint 2,5 méter. Mérd meg pontosan, csak úgy lehet valamirevaló ajánlatot adni!
Egy biztos, a 48 colos kicsi, mindenképpen kell a 55-ös képátló.
A normális hangzás felejtsd el, a mai rendkívül lapos kialakítás nem teszi lehetővé, nincs elegendő hely a hangszórók számára.
A 10 évre tervezés túlzott optimizmus, ha egy ma vásárolt TV 6 évig hibátlanul üzemel, hálaimát rebeghetsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32197) mgoogyi válasza BBéci (#32196) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Még vagy 2 hónap, mire meg tudom mérni, még nem költöztünk be. Szóval látszólag 55 col alatt nem érdemes nézelődnöm, viszont szeretnék képbe kerülni minél hamarabb.

(#32198) blakey válasza mgoogyi (#32197) üzenetére


blakey
titán

Én megcéloznám a 60-65"-ot, hiába 2,5 m a távolság, sokkal nagyobb a tér amiben lenne és kicsi az 55" is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32199) BBéci válasza blakey (#32198) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, de 300000 Ft a plafon, abból jó 60 colost nehezen vesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32200) blakey válasza BBéci (#32199) üzenetére


blakey
titán

Ezért kéne megcélozni, tehát valahogy többet kéne rászánni. Akár 1-2 hónappal később is megvehetné, főleg, hogy nem 2 évre tervez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.