Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) cadgers válasza #94529552 (#32083) üzenetére


cadgers
aktív tag

KDL-32W650A

Ami nem tetszik:
- Bár van benne fényérzékelő, sötét szobában kisüti a szemem, mert nem állítható a minimum fényerő (mint pl Samunál)
- Az elérhető alkalmazások ömlesztve vannak, nincsenek kategorizálva, nem lehet keresni
- A rengeteg képi beállítás ellenére nem tudtam olyan minőséget kihozni a képéből, mint a "régi" 2011-es FullHD TV-nknél (Igaz, az valós 100 Hz-es)
- Sony telefon képét küldöm rá, és játék közben is másodperces késés van

(#32102) TeChNoRby


TeChNoRby
tag

Sziasztok!

Szeretnék kis segítséget,nappalinkban leszeretnénk cserélni a 32colos samu hd read tv-nket.A távolság 2-3m.

Elsődleges szempont a kép minősége,4k-s legyen 3d-t tudjon,Smart funkció nem baj ha nincs a képminőség oltárán,de ha van én örülök neki.Jó minőségű filmeket néznénk külső vinyóról,esetleg kis youtube tv adások.
Méretben 48-55Col között nézelődtünk,a keret rá 200-330e Ft-ig. lenne.

Kék és piros boltban nézelődve Panasonic Viera TX,LG és Samsung tv-knek tetszettek a képei.

Segítséget előre is köszönöm.

"..The music starts where the end of the words.."

(#32103) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Ár/érték/ajánlás szempontjából érdeklődnék, hogy milyen TV jöhetne szóba, ha a valós 100Hz, folyamatos mozgás, ne töredezzen a kép gyors mozgásnál, 48-49-50"-os méret, Smart, 3D nem fontos.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#32104) BenHans


BenHans
addikt

Sziasztok! :)

LED TV vásárlásán gondolkodom, ebben kérek szépen egy kis segítséget.

Keret: max. 150k (+-5k de inkább - :D )
Elvárás: Gyártót és boltot nem jelölök meg, de adna egy kellő biztonságérzetet ha gyártói garancia lenne rá és nem csak 1év.
Játékkonzol lenne rá csatlakoztatva(nem tudom mi az elérhető legnagyobb valós Hz a kategóriában, talán 200(??)) és a PC amiről filmeket néznénk, de jó lenne ha utóbbit pendrive-ról is meg tudnánk oldani.
Örülnék ha minél nagyobb lenne 110+cm képátló, inkább a 120cm-hez közelítve, de ha pl egy 109 centissel járok legjobban akkor elfogadom.
3D és Smart nem kötelező, de kb az összes tudja ha kell ha nem, szóval ha már tudja akkor legyen jól használható, ne kergessen az őrületbe...

Elsőre ezt találtam: [link]

Olcsóbb boltok pl MALL, Emag stb. garancia szempontjából mennyire megbízhatóak? Pl Samsungnál elvileg a 2. év garit regisztrálással kapom meg és azt csak hazai forgalomba helyezésűekkel lehet, ezt mostanában kérdeztem meg.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#32105) headhunter válasza BenHans (#32104) üzenetére


headhunter
addikt

"Elsőre ezt találtam:"
-------------------------------------------

2. [link]

(#32106) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok, van egy régebbi laptopom amin nincs hdmi kimenet, csak dsub VGA. Hogyan tudnám ezt a tvhez csatlakoztatni, hogy a lehető legjobb minőséget kapjam? Dsub hdmi kábelt vegyek, vagy valami más kábelt, mit javasoltok? Köszi a segítséget!

(#32107) Watt25 válasza kalapacsolok (#32106) üzenetére


Watt25
veterán

Dsub hdmi kábelt vegyek
Mert, akkor azzal kimarad a láncból a DSUB??? :W
Egyébként jó minőségű kábellel a DSUB sem olyan vészes...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32108) kalapacsolok válasza Watt25 (#32107) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem értelek. A tvmen tudtommal nincs dsub, ezért kell vmi átalakító. Dsub dvi, dsub hdmi stb, nem tudom mi a legjobb, vagy tökmindegy?

(#32109) Watt25 válasza kalapacsolok (#32108) üzenetére


Watt25
veterán

Nem értelek. A tvmen tudtommal nincs dsub
Jah, csak éppen ezt nem mondtad...
Azt kell tudni, hogy a DSUB-on csak analóg jön ki a laptopból, a HDMI-n viszont csak digitális mehet be a tévébe... Biztos létezik ilyen átalakító, de akkor az valamilyen aktív eszköz, nem pedig csak egy kábel... (Vagyis nem fogod egy ezresből megúszni...)
Én inkább átnézném jobban a tévé hátulját... Tuti nincs VGA bemenete? Pontos típus?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32110) KEViN007


KEViN007
tag

Sziasztok! 2 TV-t néztem ki vásárlási szándékkal, szerintetek melyik lenne a megfelelőbb választás? Elsősorban a képminőség és a 3D érdekelne:

- Philips 43PUS7150
- Samsung UE40JU7000

Köszi!

(#32111) kalapacsolok válasza Watt25 (#32109) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

A laptopom HP6730b. A TV LG 55LF632V. A tv hátulján nincs DSUB (PCMCIA kártyának viszont van hely).

A kérdés, hogy tudnám a legegyszerűbben összekötni a laptopot a tv-vel, hogy használhassam speciális filmek lejátszására több felirattal (ami a TV-n magában nem megy).

A media marktban azt mondták, létezik ilyen sima kábel, pl ezt találtam most hirtelen:
http://www.lunashops.com/goods.php?id=2152

(#32112) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Hú, de régen jártam itt!

No akkor kérném gyorsan a tanácsotokat!

-- 32 colos, led-es
-- full hd
-- smart
-- wifis
Milyet, és mennyiért lehet (szabad ) venni,?

Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#32113) BBéci válasza kalapacsolok (#32111) üzenetére


BBéci
titán

Vedd meg a linkelt kábelt, majd meséld el a vele kapcsolatos tapasztalataidat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32114) PHenis válasza BBéci (#32113) üzenetére


PHenis
senior tag

Ha az a kábel tényleg működik, akkor én megeszek egy sünt.

(#32115) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Hali urak,

Sony KDL-50W809C ás 805C között mi a különbség?

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#32116) foldike


foldike
újonc

Sziasztok
Egy Orion HD Ready T-32D készülékem vn, tudom nem nagy szám, de ennyire van keretem...Mostanában vettem észre mkv kiterjesztésű filmeknél, hogy szétesik a fim képe a viszonylag magas frame-es jeleneteknél...lehet ezt vmi módon javítani vagy ez már csak ilyen lesz????

(#32117) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok LED tv-t szeretnék vásárolni.40"-43" ost nézegetek, ennél nagyobb nekem nem kellene.
Elsősorban tv-t néznénk rajta falu tv ... szolgálatás érhető csak el egyenlőre, de az sem baj ha okosabb :)
150e huf értékig nézegetem.
Tudnátok ajánlani nekem ? Amit tudni kell még h sok sportot lesnék rajta foci kézi f1 stb
Esetleg még annyi h fali konzolra lenne a kicsike ha ott van tanács bár gondolom ott már nm lehet annyira mellélőni.
Köszönöm előre is.
Eddig ezeket lestem:
sam1

LG

Elsősorban tvre lenne hasesználva 90%ban a későbbiekben esetleg gépre rákötve vagy psre esetleg.
Lehet h buta kérdés akkor előre is bocs de ezekben már alap a beépített wifi ugye? illetve a felvétel? penre vagy külső vinyóra?
KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!!!!!
:R :R :R

(#32118) Clever0 válasza friccccc (#32117) üzenetére


Clever0
senior tag

Ennyi pénzért mindkét márkánál az UHD belépő modelljét kapod. Jobban jársz egy FHD-vel.

(#32119) friccccc válasza Clever0 (#32118) üzenetére


friccccc
tag

Köszi a helpet esetleg ajánlanál valamit? sajnos nem vagyok jártas a témában .
:R

(#32120) Clever0 válasza friccccc (#32119) üzenetére


Clever0
senior tag

Samuból a H6400 (2014-es), J6200, J6300 ajánlott. J6200 nincs hivatalosan Magyarországon, ezért csak bolti garanciával kapsz. LG-khez nem értek, esetleg kérdezz az LG fórumban!

(#32121) #94529552 válasza friccccc (#32119) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 42LF652V [link]

(#32122) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

150-200 ezer Ft között melyik TV a legjobb vétel monitorként való használatra? (40 colos)
UHD is jöhet, ha a FullHD kép nem rondább rajta, mint egy natív FullHD kijelzőn!

Sötétben is használnám, nem akarom, hogy a fekete világosszürke legyen!
Előre is köszönöm! :)

(#32123) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Találtam egy ilyen tv-t elég kedvező áron: TCL U55S6806S

1-2 gyári adat róla ami felkeltette az érdeklődésem:
2160P/60Hz !!
Processor - Quad Core
USB Multimedia Browse - MKV
WiFi
HDMI - 4 x 2.0

Mi lehet a trükk? Miért ilyen jó az ár ilyen paraméterek mellett?

köszönöm

(#32124) jsk


jsk
senior tag

Nem lehet, hogy csak kínai piacra szánt olcsó uhd tv? Európában tudtommal Thomson néven kellene árulni a gyártó televízióit.

(#32125) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Utángyártott tàvirànyítót tudnàtok ajànlani a 6 éves lg 37lh5000 televíziómhoz?
Fontos hogy megbízható ,a gombok tartósak legyenek.

A régi távcsi lehalkító és csatorna fel léptető gombok csak erősebb nyomàsra reagálnak.
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32126) #94529552 válasza jsk (#32124) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem is, és itthoni képviselet, garanciális szervizek nélkül kockázatos ilyeneket venni ismeretlenül, csak azért mert olcsó.

Próbáld meg itt, vagy tisztíttasd ki a régit.

(#32127) balszempol


balszempol
csendes újonc

Sziasztok!
Szerintetek e két tv közül melyiket érdemesebb megvenni ha nem feltétel az UHD.

Sony KDL55W809C
LG 55UF850V

(#32128) blakey válasza balszempol (#32127) üzenetére


blakey
titán

W809C a jobb választás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32129) #94529552 válasza balszempol (#32127) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kinek melyik.
Aki csakis UHD-t venne: az 55UF850V most az MM-ben 322k, ingyenes szállítással.

(#32130) BBéci válasza balszempol (#32127) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen a Sony.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32131) balszempol válasza #94529552 (#32129) üzenetére


balszempol
csendes újonc

Hát igen a MediaM.-os akció miatt kezdtem el gondolkodni az LG-n.
Sony felé húzok én is de, sokan írják hogy fagyogat,meg hogy a droid része nem a legjobb.
32-es méretben már van egy lf650-esem azért gondoltam hogy nagyban is jó lehet az LG.
Túl sok negatívumot nem halottam még az LG 850V-ről azon kívül hogy felhősödés ott is megfigyelhető, de az szerintem a Sonynál is jelen van.Harman hangrendszer,magic remote,webos.
Nem tudom hogy képminőségben fullHD esetén mekkora lenne a különbség a Sony és Az LG között.
Esetleg valaki látta már egymás mellett a két tv-t?

(#32132) Dave567 válasza balszempol (#32131) üzenetére


Dave567
addikt

Ott a baj, hogy nem tudod a különbséget.

(#32133) balszempol válasza Dave567 (#32132) üzenetére


balszempol
csendes újonc

Ezért kérdeztem.

(#32134) blakey válasza balszempol (#32131) üzenetére


blakey
titán

Vedd figyelembe, hogy 32"-os méretben nagyon gyér a választék, abban a szegmensben valóban az LF650 az egyik legjobb, de 40"-tól már más a helyzet. Mindenképp jobb választás a Sony. Az UHD-nak 65" környékén lenne értelme és HDMI 2.0 valamint HDR képességgel felvértezve. Ha csak egy eszközöd nem képes erre valamint nem is nagyon tervezed ilyen beszerzését akkor semmilyen előnye nem lesz az UHD-nak, többnyire HD-t néznél. az eleve nagyobb felbontású anyagok FHD-n is nagyon szépek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32135) lorinser válasza balszempol (#32127) üzenetére


lorinser
senior tag

A Sony is küzd az Android-al mint a Philips (csak a Sony még jobban), pedig a Philips hamarabb kezdett ilyen TV-ket gyártani. Ha csak nem akarod magad direkt szívatni akkor szerintem LG.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#32136) Dave567 válasza lorinser (#32135) üzenetére


Dave567
addikt

Remélem ezt csak úgy viccnek szántad, de köszi jót nevettem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#32137) lorinser válasza Dave567 (#32136) üzenetére


lorinser
senior tag

Melyik része olyan vicces tessék mondani? Fejtesd ki légyszi.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#32138) #94529552 válasza lorinser (#32137) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ne vedd magadra, csak a szokásos stílus. Sztem saját magán nevet, nem rajtad.

(#32139) Dave567 válasza balszempol (#32133) üzenetére


Dave567
addikt

Ajánlottak neked itt tévét, aki ért is hozzá, meg érdekli is a téma, a többivel pedig ne foglalkozz.
Utána olvasol kicsit a topicnak láthatod a dolgokat, van itt LG és Philips fan is, mindig rá kontráznak mindenre, ez azért, az meg amazért jobb.
LG-nek a Philipsnek, és a Sonynak is meg vannak a gondjai/hibái.

(#32140) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok,ide is bedobom a kérdést.
Anyámnak vennék egy kb 40-es tévét, keret kb 150. Ez a max. Inkább 130 :)
A jó hangzás és könnyű tévéadás rögzítés pozitívum, elég rosszul hall.
LG 42LF652V és Panasonic VIERA TX-40CS630E között vacilálva az LG-t találtam jobbnak.

Szerintetek jó választás az LG 42LF652V ? Vagy más ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32141) kaosteam


kaosteam
újonc

Sziasztok!
LCD tv vásárlás előtt állunk. Itthonra általános felhasználásra szeretnénk tv-t venni. Full HD az alap legyen.
Pendrive-ról szoktunk filmeket nézni. Elsősorban LG párti vagyunk, de kíváncsi vagyunk hogy mit mondotok
a tecskóban kapható olcsóbb Blaupunkt és Technika tv-ről mert itt pár ismerősöm azt mondja hogy nincs vele baj.

(#32142) headhunter válasza Surda- (#32140) üzenetére


headhunter
addikt

130.000Ft körül az LG 42LF652V a "nyerő"... [link]

Én is ezzel "szemezek", 2. tv-nek.

[ Szerkesztve ]

(#32143) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Már próbálkoztam, töbvbször is de valahogy nemkapok választ!

Játékra (válaszidő) keresek 42es tv-t, illetve elsődleges megjelenítőnek. Szövegszerkeztés böngészés és természtesen filnézés. Wifi előny de nem kell 3D nem kell. Mit ajánlotok?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#32144) #94529552 válasza kaosteam (#32141) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 40LF630V akcióban[link].
A noname tévék itt nem ajánlottak, használják csak az ismerősök.

MZsoltee 42"-os alap tv: LG 42LF561V, és 42LF5610, előtte javasolt kipróbálni. 40"-ban: Samsung UE40J5100, vagy UE40J6200, utóbbi még jobb lenne.

(#32145) maxatesz válasza MZsoltee (#32143) üzenetére


maxatesz
tag

[link]
Ehhez mit szólsz?
Ez most jó árban van :K

(#32146) #94529552 válasza maxatesz (#32145) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor vegyen ilyet, ha csak az ár a fontos, mert ez kb. az UHD tévék alja lehet. Meg ha a PC-je is alkalmas hozzá. Az input lagjáról mit tudsz?

(#32147) maxatesz válasza #94529552 (#32146) üzenetére


maxatesz
tag

"Már próbálkoztam, többször is de valahogy nem kapok választ!"
Tessék csak ajánlani :K Ha értesz hozzá..
MZsoltee kérdezte, csak nem láttad. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32148) MZsoltee válasza #94529552 (#32146) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az UHDtól távol maradnék 2GB vramom van. Az oda kevés. Konfig az adatlapomon. A 100k barátságos. Köv hónapban lesz a vétel. Akkor ezeket keresem majd. Meg ha befut vmi best buy akkor azt! :)

Köszönöm a segítségeteket! :R

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#32149) Surda-


Surda-
őstag

A Samsung UE40JU6000 és az LG 43" UHD 43UF640V milyen minőséget képvisel?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32150) #94529552 válasza Surda- (#32149) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olyanok, mint itt az előző [link]-en lévő alsó kategóriás UHD , sztem ezeket sem javasolja senki.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.