Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32409) vond


vond
MODERÁTOR

Most már tényleg elég legyen az OFF-ból és a személyeskedésből. Ha folytatni kívánjátok, rendezzétek le magatok között (privát üzenetben, telefonon, személyesen, vagy ahogy akarjátok).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32410) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

A tegnapi Media Marktos körút után egy picit szerelmes lettem a JU7000-es szériába :B Az új K szériás csúcs Samsung TV pedig állleejtősen durva képet produkál...

(#32411) #94529552 válasza OTika (#32398) üzenetére


#94529552
törölt tag

A 3 említett típusból egyedül az LF 650V a valós 100 Hz-es tv.

(#32412) Radeon50


Radeon50
csendes tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni a Panasonic TX-50 DS630 - típusú TV ről.
Mennyire vállalható, érdemes foglalkozni vele? Valakinek van tapasztalata erről a típusról?

Előre is köszönöm.

(#32413) Dareiosss válasza Radeon50 (#32412) üzenetére


Dareiosss
senior tag

A Panasonic 2016os modelljeiből ez tud a legtöbbet a full hd sok közül. Tapasztalat még nincs róla, nagyon új típus még. De sztem árban jobban jársz a CS630 al, arra is van 5 év gari, és nem valószínű, hogy nagy különbség lenne a DS630 hoz képest. (még az is lehet, hogy szinte semmi, de ez majd kiderül később)

(#32414) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

A t-home nál szabad tv-t venni?

(#32415) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

24 colban keresek kijelzőt, set top box lenne rá kötve alapesetben, ritkábban egy egy film erejéig a laptop.
A másik ips paneles Dell monitor mellé lenne téve, így 24 colban gondolkodom, az is ekkora. .
Közelről nézném úgy mint egy monitort, netezés közben.

HDMI bemenet mindenképpen kell rá, az STB miatt.

Szeretném megtalállni azt a monitort avagy TV-ét aminek a legjobb a hangja, kép se legyen rossz :) ,
Ne a dobozhangú legyen.

Az STB csak optikai jelet ad ki, és az erősítön csak koaxiális digitális van (sima stereo foglalt, oda van dugva az asztali gép)

Mik jöhetnek szóba ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32416) #94529552 válasza Sanyicucu (#32414) üzenetére


#94529552
törölt tag

Amit nem tilos, azt szabad. ;) Miért is ne lehetne? Hivatalos forgalmazó, tehát gyári jótállással kapod.

(#32417) esi75


esi75
csendes tag

Sziasztok
Találtam egy led tv-t Sharp LC-43CFE6242E esetleg ismeri valaki vagy nagyon felejtős böngésztem a netet és semmit nem találtam a hivatalos leiráson kivül igazán.Smart tv, wifis és 110000 ft most a vasárnap is nyitva tartó :) tacsóban.Valaki feltudna világosítani?
Köszi előre is.

(#32418) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Ez a tévé rosszabb képminőségben ,szolgáltatásban,mint egy belépőszintű Samsung vagy LG? Most jó áron hozzá tudnék jutni (59K) Vagy nem érdemes ezzel foglalkozni?

(#32419) anddrew


anddrew
tag

Udv :R
Tv vasralas elott allok, ma talaltam egy hasznalt, jonak tuno led tvt... "Samsung UE40EH5000W Full HD led tv"
73 000 Forintert vehetnem meg, minden tartozekkal egyutt. Mit gondoltok rola?

π

(#32420) Alvin_ti4200 válasza esi75 (#32417) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Először a csepeli Tesco-ban láttam, akkor még csak mutatóba pénteken, aztán a váci útiban már be is volt kapcsolva szombaton, egész bíztató volt a képe, jól néz ki, de ha közelebbről megvizsgálod, elég lájtos az anyagminőség, nagyon billegős az egész. Ez persze nem egy bődületes probléma, ugyanakkor nem nagyon vannak jó véleménnyel az "újkori" Sharp TV-kről errefele, amióta a nevet megtartva átvette a gyártást valami kínai (?) cég. A garanciával nem hiszem, hogy probléma lenne, viszont egy 20-assal többért már LG 43LF632V-t lehet kapni és nem azért mondom, mert én speciel pont tegnap vettem egyet, hanem mert nekem személy szerint ennyi pluszt megérne egy több szempontból is jobb TV. A Sharpnál a filmlejátszással kapcsolatos képességekre és a TV-n futó szoftver kiforratlanságára panaszkodnak úgy rémlik.

(#32421) BBéci válasza Core2duo6600 (#32415) üzenetére


BBéci
titán

Még az 55-60 colos csúcskategóriás tévéknek is vacak a hangja, mit vársz egy 24 colos játékszertől? Egyszerűen nincs elegendő hely, normális hangszórók elhelyezésére.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32422) #94529552 válasza salieri. (#32418) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha stabil működést és megbízható tévét szeretnél, akkor szerintem nem érdemes ezzel foglalkozni.

(#32423) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Ma vettünk a fiamnak egy 42LF652V tv-t ami IPS paneles. Az lenne a problémám vele, hogy a jobb felső sarokban egy nagyobb darabon, ha fekete a háttér bevilágít a fehér led és ott jóval világossab a kép szinte szürke, míg a képernyő többi részén szép homogém fekete.
Ez normális dolog? Vagy vigyem vissza és cseréltessem egy másik készülékre?
Elég zavaró, mert ha széles vásznú filmet nézünk akkor a felső fekete csík a jobb oldalon zavaró.
Üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#32424) #94529552 válasza Rogiii (#32423) üzenetére


#94529552
törölt tag

Cseréltesd ki nyugodtan, 3 napon belüli csere, de akár az üzletben is letesztelheted, már ha van rá lehetőség.

(#32425) Rogiii válasza #94529552 (#32424) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszi a gyors választ. Akkor kicseréltetem. Amúgy a tescóban vettem, nem hinném hogy ott lehetőség van kipróbálni.
Igazából arra lettem volna kiváncsi, hogy ez mennyire általános, vagy csak egyedi hiba?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#32426) #94529552 válasza Rogiii (#32425) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy tévénél sem általános az ilyesmi.

(#32427) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, erről a tv ről kérnék véleményt, jó áron hozzájutnék sharp lc-46le540e ez egyébként igazi 100Hz? köszi

(#32428) salieri. válasza #94529552 (#32422) üzenetére


salieri.
őstag

Koszi,bosszankodni nem szeretnek. Elkerulom ezt akkor :)

(#32429) BBéci válasza pimmi (#32427) üzenetére


BBéci
titán

Nem szoktuk ajánlani a Sharp tévéket. :(
Mit értesz "igazi" alatt?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32430) pimmi válasza BBéci (#32429) üzenetére


pimmi
senior tag

hát hogy 100hz vagy csak 50 és valami , nem is tudom, írtátok néhányszor hogy nem mindegyik az hiába adják meg, köszi
egyébként miért nem ajánlott, mi a gáz velük?

[ Szerkesztve ]

(#32431) liszi70 válasza pimmi (#32430) üzenetére


liszi70
nagyúr

"csak 50 és valami , nem is tudom..."

Interpolálásra gondolsz? :) Valószínűleg ennél az lcd-tévénél is arról van szó, hogy az 50Hz-et plusz képkockák beiktatásával, interpolációval "javítják" fel 100 Hz-re.

[ Szerkesztve ]

(#32432) BBéci válasza pimmi (#32430) üzenetére


BBéci
titán

Gáz nincs, csak a mostani Sharp nagyon messze van az 5-8 évvel ezelőttitől, csak halovány árnyéka annak. Sony, Panasonic inkább ajánlott és a Samsung is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32433) F-ECT$ válasza BBéci (#32432) üzenetére


F-ECT$
titán

No és az LG vagy a Philips?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#32434) lorinser válasza salieri. (#32418) üzenetére


lorinser
senior tag

Nem lesz rosszabb. De belépő szinten a samut én a helyedben elfelejteném.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#32435) BBéci válasza F-ECT$ (#32433) üzenetére


BBéci
titán

Ízlés dolga, azoktól csak akkor vennék, ha az általam említett három cég beszüntetné a tévégyártást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32436) pimmi


pimmi
senior tag

köszi, szoval akkor nem tudtuk meg hogy ez valós 100hz vagy nem, mindegy ma megveszem aztám írok róla.

(#32437) BBéci válasza pimmi (#32436) üzenetére


BBéci
titán

Kivétel nélkül, az összes európai piacra kerülő LCD TV 50 hertzes. Ezt képkocka interpolációval, és/vagy háttérfény villogtatással lehet növelni 100 hertzesre, vagy annak egész számú többszörösére.
Itt az előbbi megoldást szokták valósnak nevezni, pedig az is digitális trükközés eredménye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32438) liszi70 válasza BBéci (#32437) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Itt az előbbi megoldást szokták valósnak nevezni"

Az interpopációs 100Hz sem "valós". Ami valós, az a plazma 100Hz-e. :D

(#32439) BBéci válasza liszi70 (#32438) üzenetére


BBéci
titán

Így van, ezt írtam én is: 50 Hz a valós LCD képfrissítési frekvencia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32440) #94529552 válasza F-ECT$ (#32433) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem tévé márkákat veszünk, hanem bizonyos típust. A legtöbb márkának van olcsó és drága, gyengébb és jobb minőségű, stb, stb, modelljei. Egyébként az LG is ajánlott, kb annyira mint a többi márka, és megbízható tévéket gyárt szerintem.
De így általánosan Sonyt és Panasonic-ot sem lehet ajánlani, mert vannak nem túl ajánlott modelljeik is. A Philips-től meg azt várnám, hogy belehúz a tévéi minőségével az idei évtől, mivel első számú tv gyártó szeretne lenni(ezt olvastam)

(#32441) CZ950 válasza BBéci (#32437) üzenetére


CZ950
csendes újonc

Ez az informacio honnan szarmazik?

Ugyanis tudom, hogy peldaul a Panasonic 2015-os TV-i kozul CX700 es a folott mindegyik native 100Hz-es panellel keszul

(#32442) BBéci válasza CZ950 (#32441) üzenetére


BBéci
titán

Ez egy közismert tény, aki az átlagnál picit többet foglalkozott tévékkel, tisztában van vele.
Oka a hálózati "áram" 50 hertze. Az USA-beli modellek éppen ezért 60 hertzesek.
A képfrissítési frekvencia növelésének oka az alaphelyzetben 300 soros mozgóképfelbontás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32443) lorinser válasza CZ950 (#32441) üzenetére


lorinser
senior tag

Ezt már én is sokszor kérdeztem, én sem értem és nem látom az összefüggést a hálózati feszültség és a megjelenítő natív frissítése között.
Meg azt sem értem, hogy a szakportálok miért natív 100 vagy éppen 200Hz-nek említenek bizonyos TV-ket. Valszeg akkor ők is tévedésben vannak?

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#32444) liszi70 válasza #94529552 (#32440) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem tévé márkákat veszünk, hanem bizonyos típust. A legtöbb márkának van olcsó és drága, gyengébb és jobb minőségű, stb, stb, modelljei."

+1 Nagyon nem szerencsés általánosságban beszélni bármelyik elismertebb márkáról. (Ez nem csak tévékre vonatkozik.)

[ Szerkesztve ]

(#32445) f4lcon válasza lorinser (#32443) üzenetére


f4lcon
őstag

+1 eddig azt hittem a Panám valós 120Hz

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#32446) pimmi


pimmi
senior tag

azt el tudná valaki mondani hogy mi a különbség a menüben a háttérfény fényereje, és a fényerő menük között, nem igazán értem ? köszi

(#32447) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

rég irtam ide, de most akadt egy kis problémám -igaz nem tudom, hogy hiba-e vagy valami más hát ha tudtok segiteni

[lg 47lb671v] tipusu tv-m van és mostanában észrevettem, hogy a háttér néha néha "villódzik" mintha pl tűz effektet szeretne megjeleniteni a tv, de koránt sincsen tűz a jelenetben :(

valami elromolhatott ebben a "külön területes" háttérvilágitásában? mert olyan mintha nem tudná jól vezérelni, hogy mit jelenitsen meg és mit nem.

a forrás ugyan az mint eddig, egy lenovo y570 és a hdmi kábel is ugyan az mint eddig ami volt és amivel nem tapasztaltam ezt a furcsaságot, amire még tippelek, hogy egy frissités hozhatta magával ezt a jelenséget?

valaki tapasztalt már ilyesmit?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#32448) BBéci válasza lorinser (#32443) üzenetére


BBéci
titán

Elterjedt az a szokás, hogy az interpolált frekvenciát nevezik natívnak, valósnak, így különböztetik meg a háttérfény villogtatással (BFI) növelttől.
Azt, hogy miért kötik a hálózati frekvenciához, igazából nem lényeges, ez van, fogadjuk el. Viszont 60-nál több nem lehet, egyszerűen fizikailag képtelenek rá a tévékbe épített LCD kijelzők. Nem tudnak a folyadékkristályok egy másodperc alatt 60-nál többször nyitni és zárni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32449) Watt25 válasza pimmi (#32446) üzenetére


Watt25
veterán

A háttérfény valóban azt jelenti. :) Vagyis az LCD panel mögötti fényforrás (LED) fényerejét. A másik az LCD panelen megjelenő képet módosítja.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32450) krx21 válasza BBéci (#32448) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen, de tisztelet a kivételeknek!: [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.