Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) pimmi


pimmi
senior tag

köszi a választ,
szóval megvan a sharp sharp lc-46le540e, tegnap kicsit nyomkodtam, ez iszonyat szép képet ad, rengeteg csati, gyors, hangja a mélynyomó miatt nekem nagyon tetszik, és szép az egész tv, made in japan ha ez számít, az lcd full matt, semmit nem tükröz ez nagyon tetszik, nem tudom mit írjak még, ha van valami ami érdekes lehet kérdezzetek, köszi

[ Szerkesztve ]

(#32452) EriKebab


EriKebab
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Samsung UE40J5500 tvrol? Ebben az árban tudtok jobbat? Képéről, Smart funkciókról, gariról van tapasztalat? Innen van valakinek ilyen tv-je? Az 40LF632V jött volna még szóba az LGtől, melyik érné meg jobban?

(#32453) BBéci válasza krx21 (#32450) üzenetére


BBéci
titán

Miben kivétel? Abban, hogy konvertálja a beérkező 120 hertzes jelet 240-re?
Másrészt az monitor, én kihangsúlyoztam, hogy tévékről beszélek. Ráadásul a csúcs tévék már jó ideje 1000 fölé mennek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32454) krx21 válasza BBéci (#32453) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem, hogy eleve 120Hz-es, tehát 120Hz-es jelet is fogad... Nem csak 60Hz-et...
Meg a csúcstévék 1000Hz-e nem ugyan az mint itt a 240...

[ Szerkesztve ]

(#32455) BBéci válasza krx21 (#32454) üzenetére


BBéci
titán

Az a monitor milyen módon növeli a frissítési frekvenciát?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32456) pimmi


pimmi
senior tag

net képes tv -be ha bedugok az usb-re ahol a wifi jel van egy sima usb wifi adptert az müködhet vagy valami egyedi kell neki? köszi

(#32457) BBéci válasza pimmi (#32456) üzenetére


BBéci
titán

"az usb-re ahol a wifi jel van"
Ezt nem értem.

Egyébként az a jellemző, hogy a tévék csak velük azonos márkájú WiFi stickkel működnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32458) pimmi válasza BBéci (#32457) üzenetére


pimmi
senior tag

ezt úgy értem hogy van 3 usb, és az egyiknél oda van írva hogy wifi, kipróbálom, hátha, köszi

(#32459) krx21 válasza BBéci (#32455) üzenetére


krx21
nagyúr

Az nem tudom, hogy a 240hz-hez milyen hókusz-pókuszt használ, de a 120hz úgy nézki hogy tényleg valós, nem úgy mint a tévéknél... És mindezt a legkisebb input-lag -al...

(#32460) BBéci válasza krx21 (#32459) üzenetére


BBéci
titán

OK!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32461) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok

kb 100ezerért 80centisben LG 32LF632V jó vétel vagy van jobb? :R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#32462) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv Mindenkinek TV vásárlás előtt állok.

Ami biztos, teljesen totál hülye vagyok a témakörben, ezért inkább felvázolom a használati szokásaimat, és kb az igényeimet, LED és LCD közti különbségeket még elolvasom, de teljesen rátok hagyatkozok.

- Esténként TV-zek, hétvégente
- Kb 2-3 méter távolságban lesz tőlem a TV / ez változhat 3-4-re
- Nem kell se 3D, se ívelt, semmi
- OkosTV lehet, tehát netezni tudjak azért rajta
- Használt, hardveraprós olcsóbb, de garis termék mindenképp szóba jöhet.
- Kb méret 106-120cm között gondoltam rá :)
- FullHD
- Nem ragaszkodok márkához sem, sőt ha van olyan esetleg, hogy OEM-től olcsóbb termék, azokra még hamarabb is vevő vagyok /

Lehet hülyeséget írtam, természetesen javítsatok ki :)

Árban lefelé tendálna a dolog, mivel nem sokat használom :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32463) CZ950 válasza BBéci (#32442) üzenetére


CZ950
csendes újonc

Az atlagnal kicsit tobbet foglalkoztam TV-kkel es tovabbra is fenntartom allitasomat.

A jelenlegi 4K-s TV-k tobbsege native 100Hz-es.

A Sony minden 4K-s TV-je native 100Hz-es.
Az LG UF7600-on kuvul minden 4K TV-je native 100Hz-es (bar tegyuk hozza, elofordult tavaly, hogy az LG native 100Hz-esnek tuntetett fel egy native 50Hz-es tipust.
A Panasonic idei 4K tipusai CX650 folott native 100Hz-esek.

Es itt termeszetesen nem a MotionFlow, Clear Motion Rate, Intelligent Frame Creation es TruMotion-re gondolok.

FYI, a native panel frissitesi ertekeket nem talalod meg semmilyen marketing anyagban, a gyartok legtobb esetben nem hozzak nyilvanossagra.

(#32464) ariel96 válasza pimmi (#32458) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Kapcsolódik a wifi adapterrel? Egyébként ez az okos TV dolog max. szoftverfrissítésre jó, vagy arra se, eleinte még küldenek frissítést, később már nem nagyon.
Úgy általában nem rajongom az "okos" készülékekért, legtöbbször épp arra nem használhatók, amire valók. Okos telefonok nem akarnak telefonként működni ... :D

[ Szerkesztve ]

(#32465) pimmi válasza ariel96 (#32464) üzenetére


pimmi
senior tag

Még nem próbáltam, de nem is azt akarom elsősorban hogy "okoskodjon" hanem pc vel összekötni wifin, a tv támogatja ezt a funkciót.

(#32466) BBéci válasza CZ950 (#32463) üzenetére


BBéci
titán

Tőlem életed végéig fenntarthatod, attól még nem lesz igazad. Sajnálatos, hogy egy nyilvánvaló tényt nem vagy hajlandó elfogadni.
Mindegyik Európában forgalomba kerülő LCD TV megjelenítő panelje 50 hertzes képfrissítésű! Kizárólag képkocka interpolációval és/vagy háttérfény villogtatással (BFI) lesz belőlük 100 Hz!
Ez műszerrel mérhető, igazolható. Ha kikapcsolod az említett funkciókat "MotionFlow, Clear Motion Rate, Intelligent Frame Creation es TruMotion" 50 hertzen üzemelnek.
Akár elfogadod, akár nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32467) CZ950 válasza BBéci (#32466) üzenetére


CZ950
csendes újonc

Nem ertem miert beszelsz ennyire magas lorol.

De ha akarod, beszeljenek a tenyek, te pedig csak hajtogasd a magadet.

A 100Hz es a folotti (igen, folotti!!!) native panelfrissitest a gyartok (nem, nem Sony, Panasonic es tarsaik...) a panel substrate modositasaval erik el.

A panel gyartok (ertsd: Innolux, AUO, Samsung, LGD, CSOT, BOE, Sharp, China Star) 55" 4K folott csak es kizarolag 100/120Hz-es Open Cell paneleket gyartanak V-By-One interface-szel. OK, talan a China Star nem. Tehat meg sehol sincs a TV gyartok chipsete (MStar, Sigma, Realtek, Mediatek, Novatek), ami a frame interpolation technologiakert felel.

Hogy meg jobban belemenjunk a reszletekbe, a TV gyartoknak (nem! a panel gyartoknak) edge hattervilagitas eseten figyelembe is kell venniuk, hogy a piacon beszerzett panel 50, 100 vagy 200 (wow, kepzeld!) Hz-es. Mas-mas cross-prism diffuser technologiat kell hasznalniuk minden esetben. De biztosan total hulyek es csak azt hasznaljak amit a legolcsobb beszerezni, nem...?

Tovabba: Az UHD-1 Phase 2 sugarzas kepfrissitesi frekvenciaja is 100 HFR, Japanban es Koreaban mar vannak tesztadasok, a standard pedig 2017-tol lep ervenybe. Interlace termeszetesen szoba sem johet. 8K-s tesztadasok pedig a Rio Olimpiaval indulnak par honap mulva, szinten HFR. Raadasul 10 bites megjelenitokrol beszelunk, a gyartok valoszinuleg 50Hz-es panelt tesznek belejuk, ugye? Megmosolyogtato...

Hogy reszben neked is igazat adjak, ime egy lista azokrol a gyartokrol, amelyek minden valoszinuseg szerint a te gondolatmeneted szerint fejlesztenek: Konka, Haier, Changhong, Hisense, Skyworth es TCL.

Ennyit mara a tudomany es technika vilagabol :C

(#32468) blakey válasza CZ950 (#32467) üzenetére


blakey
titán

Ha tényleg van natív 100/120 Hzes tv akkor miért van az, hogy kikapcsolt interpoláció és BFI mellett csak 300 soros a morgásmegjelenítésük? Ez tény és ugye ezzel a "produkcióval" az 50Hz-es tv-k mozgásmegjelenítését tudják. Itt a jelenleg legjobb 4K-s LCD tv és ez is csak 300 sort tud. Ergo a natív panel 50/60 Hz-es.

A másik, ha rákötsz egy 100/120 Hz-es gépet, akkor a tv kiírja, hogy 1920x1080/120Hz?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32469) Watt25


Watt25
veterán

Király! Hozom a pattogatott kukoricát és szurkolok. CZ950-nek! :) (Szeretném kiemelni, hogy nem BBéci vagy blakey ellen.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32470) CZ950uj válasza blakey (#32468) üzenetére


CZ950uj
újonc

Na ugy latszik valakinek raleptem a labara, mert hirtelen nem enged be a rendszer a regi jelszavammal :)
Vagy csak egyszeruen balfasz voltam, nem tudom :)

Szoval, igen, pontosan!

Termeszetesen jelenleg vegfelhasznalok ezt csak PC-rol tudjak megoldani. A trukk az, hogy alapesetben a TV visszakuldi az EDID-t a videokartyanak, ezt kell megakadalyozni.

Es igen, 100Hz-es source eseten a TV kiirja, ha megnyomod a megfelelo gombot a taviranyiton. De ez is valtozo, par modellnel megjelenik a valos kepfrissitesi frekvencia, mig peldaul a Panasonic egyes tipusainal tovabbra is 60Hz lathato, ugyanakkor mereskor kiderul, hogy magasabb az ertek. Szoval az OSD 60Hz-et fog jelezni, mig 100/120 egyedi frame lathato.

(#32471) redbulz válasza Watt25 (#32469) üzenetére


redbulz
tag

Én csak azt szeretném kérni, hogy a magas lovat mellőzzük, mert ez a téma kifejezetten érdekes, hogy most akkor hogyan is van valóban :R

Már persze nem neked szól a mellőzős rész, csak úgy általánosságban a szakmai vitázóknak :)

[ Szerkesztve ]

(#32472) CZ950uj válasza redbulz (#32471) üzenetére


CZ950uj
újonc

Tok szepen el lettem volna a kis velemenyemmel, de ugy ki lettem osztva, hogy csak na :(

(#32473) f4lcon válasza redbulz (#32471) üzenetére


f4lcon
őstag

+1 erre, végre igazi mély szakmai tartalom a topic-ban :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#32474) Tippcsi10


Tippcsi10
tag

Sziasztok!

32"-os tv-t szeretnék venni, az alábbiakat néztem ki:
- LG 32LF 650v
- LG 32LF 632v
- Samsung UE32 j5500

Ezek közül melyik ajánlott? Vagy esetleg van más alternatíva?

Köszi

(#32475) #94529552 válasza Tippcsi10 (#32474) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ebben a méretben én úgy tudom, hogy az LF650V a jobb választás, és magasabb kategória is a többinél.

blakey Nem lehet, hogy ez a Samsung még annál is jobb: Motion resolution 1080 lines or higher with [Auto Motion Plus] engaged, legalábbis bizonyos szempontok alapján?

(#32476) Watt25 válasza CZ950uj (#32472) üzenetére


Watt25
veterán

Na, én nem szeretném, ha elsikkadna a dolog, mert úgy látom sokat tanulhatnánk. Vázolom a helyzetet. Eddig itt ezen a fórumon a következő volt a szabály:
1. Az LCD tévék (panelek) nem képesek 50-60 különböző képkockánál többet megjeleníteni másodpercenként. (Semelyik.)
2. Ha mégis, azt csak interpolációval tudják megtenni. (Ez tévé adás esetén végül is igaz, hiszen nem jön 50-60 képkockánál több másodpercenként. De a lényeg, hogy nem képesek 60Hz-nél magasabb forrás frekvenciájú kép megjelenítésére.)
3. Minden, csak 50/60Hz-et tudó LCD tévé (panel) mozgóképfelbontása 300 sor. (Kivétel nélkül, mindegyiké.)
4. Ezt a 300 sort csak és kizárólak trükkökkel (interpoláció, háttérfény villogtatás) lehet megnövelni.
5. Bárki, aki ezeket a "tényeket" megkérdőjelezi, az olyan fogadtatásban részesül, mint Te.
Lehet, hogy ezek a tények régen igazak voltak, viszont ha jól sejtem, elképzelhető, hogy eljárt felettük az idő? Örülnék neki, ha kicsit felfrissülhetne a tudásalapunk... Segíthetnél...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32477) Graphics válasza Graphics (#32462) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Senki?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32478) CZ950uj válasza Watt25 (#32476) üzenetére


CZ950uj
újonc

https://www.youtube.com/watch?v=7MD8ZVRqvZE

Ez csak egy pelda. De ezek az informaciok semmilyen dokumentumban nem szerepelnek.
Es hidd el, minden alapom megvan ra, hogy "ezeket a tenyeket megkerdojelezzem".
3 kulonbozo gyarto gyaraban jartam, ahol az ott dolgozo mernokok magyaraztak el ezt nekem.
De nagyon nagy itt az ellenallas, azt hiszem nincs tobb hozzafuznivalom.

[ Szerkesztve ]

(#32479) Watt25 válasza CZ950uj (#32478) üzenetére


Watt25
veterán

Márpedig akkor én most már leírom, amiben eddig ellentmondást láttam, nem értettem, de most már tudom, hogy az volt a baj, hogy hittem itt olyanoknak, akiknek nem kellett volna... Szerintem sokat elmond, hogy a HFR kifejezést is Te használtad itt először...
Ugye arról van szó, hogy "50/60Hz-nél nincs nagyobb érték, csak interpolálással... Mert semelyik panel sem tud 50/60Hz-nél többet fogadni..." Csak éppen én itt egy nagyon erős ellentmondást látok: ha nem tudja a panel pl. a 100Hz-et, akkor miért lenne képes az 50Hz-ből interpolált kép (ami ugye legalább 100Hz-et jelent) megjelenítésére? Az interpolációt ugyanis nem "belül" a panel csinálja, az egy nagyon számításigényes, komplex feladat, amit valaminek a panelen kívül kell elvégeznie, előállítania a 100Hz-es képet és azt kiküldeni a panelre. Ha viszont csak 50 különböző képet tud megjeleníteni másodpercenként a panel, akkor semmi értelme az interpolációnak. (Márpedig látható eredménye van.)
A linkelt videóból egyértelműen látszik, hogy van olyan LCD tévé ami képes másodpercenként 120 különböző kép megjelenítésére.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32480) superg válasza Watt25 (#32479) üzenetére


superg
senior tag

Olvasom itt ezredszer erről a vitát.
Most komolyan évek óta gyártanak 144Hz-es gémer monitorokat ahol a VGA
ennyivel tolja ki a jelet és a panel is ennyivel jeleniti meg.(ez is olyan "folyós" lesz)
De ennél is egyszerűbb az aktív 3D hogy működik?csak 120Hz-en, ennyivel kell ketyegnie a panelnak
A legtöbb aktív 3D tv-ben van is interpolálás vagy talán mindegyikben ez sem véletlen.
Persze hogy tud magasabban ketyegni egy panel minr 50Hz.

[ Szerkesztve ]

(#32481) sixpak válasza Watt25 (#32479) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az a baj, hogy vannak itt emberek, akiknek maradni kellett volna 15 évvel ezelőtt, a külföldi szaklapok fordításainak puublikálásánál és nem megvezetni itt rengeteg embert faszságokkal.
És a leggázabb a néhány követő (neveket nem írok), akik adják tovább az okosságokat a többi hasonló topikban is. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32482) PHenis válasza Watt25 (#32479) üzenetére


PHenis
senior tag

Egyszer régen belementem egy vitába egy olyan állásponttal mint a tied. Én nem tudtam megértetni magam... Ha csak 50-et tud megjeleníteni, minek számol ki 100-at stb...

Lehet te vagy a kiválasztott akinek sikerül, aki egyensúlyt hoz az erőbe. Egy Potter, egy Neo vagy egy Anakin...

[ Szerkesztve ]

(#32483) blakey


blakey
titán

A natív panelről volt szó.. Többnyire minden LCD TV panel kikapcsolt intepoláció mellett csak 300 sort tud megjeleníteni, ez az összes LCD tv tesztben (Motion resolution) fel van tűntetve. A 300 soros mozgásmegjelenítés az 50/60Hz-es panel "tulajdonsága".
A monitorokat ne keverjük ide, ott más elektronika dolgozik és a panelek is némileg eltérnek. Személy szerint én csak örülnék ha minden LCD TV natív 100/200 Hz-es lenne de sajnos ez nem így van, kell hozzá az interpoláció amit én használok is. Vannak olyan tv-k amelyikben már egyes bemeneteknél automatikusan be van kapcsolva szervízmenüben az interpoláció v. a BFI és emiatt tűnhet natív 100/120Hz-nek. Ha lesz olyan LCD tv ahol kikapcsolt interpoláció mellett is tud 1080 sort akkor már közel natív 100/120 Hz-ről beszálhetünk, de ezt is csak akkor ha már biztosan tudjuk, hogy nincs a háttérben bekapcsolva iaz interpoláció.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32484) Watt25 válasza blakey (#32483) üzenetére


Watt25
veterán

Többnyire minden LCD TV panel kikapcsolt intepoláció mellett
Na, ezek azok a mondatok, amiktől nekem feláll a hátamon a szőr, de most már nem hagyom szó nélkül. Mert ebből az jönne le, hogy a panelnek bármilyen köze van az interpolációhoz. És ez az, amit én nem látok, hogy miért lenne így. Elhiszem, ha levezeted, hogy mi a kapcsolat a panel és az interpolációval előállított kép között. (Vagyis, azt magyarázd el nekem, hogy a panel miért tudja azt, hogy a neki elküldött képkocka interpolált-e, vagy sem...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32485) blakey válasza Watt25 (#32484) üzenetére


blakey
titán

Elektronika segítségével éri el a megfelelő értékeket, nincs mit ezen gondolkodni, majd akkor amikor azt írják, hogy natívan tudja az 1080 soros mozgásmegjelenítést akkor talán natív 100Hz-ről is beszélhetünk. Plazmánál feltűntetík, hogy natívan tudja az 1080 sort. Tehát nekem még nem volt szerencsém olyan LCD tv-hez az elmúlt 10 évben (18 saját LCD tv-m volt) ami natívan tudta volna a 100/200Hz-et, bekapcsolt interpoláció mellett sokat javult, tehát önmagában (natívan) a panel még nem képes rá. Nem állítom, hogy nem lesz natív 100/200Hz-es panel, de egyelőre nem jellemző. Tényleg jó lenne ha kikapcsolt intepoláció mellett is tökéletes lenne a mozgásmegjelenítés, de sajnos nem az.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32486) f4lcon


f4lcon
őstag

most arról van szó, hogy a tv képes-e 120 egymástól eltérő képkockát megjeleníteni másodpercenként. (ne keverjük ide a 60Hz + bevillantott fekete vagy interpoláció kombót)
ha létezik ilyen panel, attól még nem biztos, hogy kihasználjuk, nem?
úgy értem 1080p 120Hz-en - miről lehet levenni ilyen jelet? Netflix-ről?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#32487) Watt25 válasza f4lcon (#32486) üzenetére


Watt25
veterán

miről lehet levenni ilyen jelet? Netflix-ről?
??? :F Miért pont onnan? Filmeket nem forgatnak ilyen fps-sel...
Viszont bármelyik mai számítógép képes ilyen frekvenciájú kép kiadására.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32488) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Köszöntem a "segítséget" :)

Rég futottam bele olyan topicba, ahol nem igazán segítettek, további jó vitázást.. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32489) Watt25 válasza blakey (#32485) üzenetére


Watt25
veterán

Ismét felteszem a kérdést, kérlek ne kanyarodj el a választól. Egyszerű kérdés lesz, nem teszek fel több kérdést egy Hsz-en belül, nehogy belezavarodj.
Tehát: Ha egy panel nem képes natívan megjeleníteni 100Hz-es képet, akkor hogy jeleníti meg az 50Hz-ból 100Hz-re interpolált képet?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32490) f4lcon válasza Watt25 (#32487) üzenetére


f4lcon
őstag

azért pont onnan, mert ott pl van 4K tartalom
gondoltam, ha az van, akkor ez is? :)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#32491) blakey válasza Watt25 (#32489) üzenetére


blakey
titán

Leírtam, + elektronika segítségével, hangsúlyozom, natív 100/200 Hz-ről volt szó, nem arról, hogy a panel nem fogja tudni megjeleníteni. Ha a natív részét nem érted, akkor nincs mit magyaráznom. Natívan 300 soros a mozgásmegjelenítése az LCD tv-knek és az OLED-eknek is, tehát FHD esetén az 1080 sorból 300 sort tud kezelni (minden 6. pixel, 50x6=300), interpoláció segítségével ezt növelni tudják, tehát a kimaradt részekhez egy + elektronika képeket "számol hozzá", így lesz folytonosabb, tisztább a kép. Ilyenkor a panel már 100/120Hz-en dolgozik (vagy magasabb). Ezt lehet mérni, de ahogy én itt olvastam a hsz-eket, a natív megjelenítésről volt szó ami + elektronika nélkül az LCD panel csak 50Hz-en tud dolgozni. A gond itt van, hogy a natív részét hagyjátok ki a "matekból".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32492) pimmi válasza Graphics (#32488) üzenetére


pimmi
senior tag

de tényleg

(#32493) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Sziasztok! Találtam egy eladó Toshiba 50l7363d típusú TV-t 125 ezer Ft-ért, illetve egy Samsung TV 140 ezerért, állítólag hibátlan: [link]
Tudtok róluk valamit? Ajánlott-e megvenni vagy felejtős. Csábító az ár....
Köszönöm.

(#32494) pimmi válasza FirstAndroid (#32493) üzenetére


pimmi
senior tag

rossz a link

(#32495) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok.

Lehet hogy csak placebo, de lenne egy dolog ami zavar.

vettem egy új Samsung 43J5500 TV-t. A T-Home nem HD csatornái nem valami szépen jelennek meg rajta. Mintha a pixelek el el csúsznának picit néha, ami a logó környékén még inkább kivehető. Apró pöttyök jelennek meg a műsortól függően. Ezt akkor tapasztaltam régebben ha euroscart-al csatlakoztattam a beltérit. T-Home-os beltériről van szó. HDMI-vel van csatlakoztatva.
Előtte egy LG LK430 volt, illetve még meg is van. De azon vagy nem vettem észre, vagy egyáltalán nem tapasztaltam ezeket a képi malőröket. Ez most vagy csak placebo, vagy valóban rosszabb a nem HD csatornák minősége az új TV-vel.

Vannak valakinek hasonló tapsztalatai? Olyan mintha nem alkalmazkodna a nem natív felbontáshoz kellően a TV.

(#32496) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Egy ember egyedül haza tud vinni buszon/villamoson egy 42"-os tavalyi LG tv-t? :) Gondolom van tapasztalat bőven, akinek nincsen autója :)

F1

(#32497) sixpak válasza szabeska (#32496) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem nem, vagy csak nagyon nehezen.
Mondjuk ilyen tapasztalatom nincs, de még a boltból a kocsiig is ketten vittük a 42 és az 55 inch-est is.
Az a baj, hogy a doboz jóval nagyobb, a hónod alá nem tudod kapni a magassága miatt....
Max húzni tudod a földön.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32498) szabeska válasza sixpak (#32497) üzenetére


szabeska
addikt

És nincsen az oldalán valamiféle kivágás? Sajnos úgy tűnik, egyedül kell megoldanom a dolgot :(

[ Szerkesztve ]

F1

(#32499) blakey válasza szabeska (#32498) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom mekkora a távolság, de jobban jársz egy taxival, ennyit megér rááldozni ha elköltesz egy nagyobb összeget egy tv-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32500) szabeska válasza blakey (#32499) üzenetére


szabeska
addikt

jogos, köszönöm a válaszokat! :) (kalkulátor szerint 1500 pénz lenne, szóval zsír) :R

[ Szerkesztve ]

F1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.