Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) #94529552 válasza anonimus25 (#32044) üzenetére


#94529552
törölt tag

Felbontás, ár, garancia, stb. Még arra is, hogy csakis digitális adást nézzünk rajta.
Panasonic, LG, Sony, Samsung, márkák közt. 70k-ba például a Panasonic TX-32C200E, és LG 32LF510B jelű HD-Ready tévé fér hivatalos garanciával. Vagy lehet nézni FullHHD-t, de ennyiből csak webshop-ból, és bolti garanciást[link].

Xero Mindkét típusról és a panel/android témáról is tájékozódhatsz a két topikban[link], [link] Én már több szerver progit kipróbáltam(plex, serviio, PS3 media server, ums), nem sok különbség van köztük. Most épp az UMS-t használom nagy ritkán, de amúgy a HDMI-n keresztüli filmezést preferálom.
bobojszan Szintén javaslom a tájékozódást a topikokban, és a személyes benyomásokat is, már amennyire lehetséges, mivel kb. hasonló színvonalú tévékről van szó szerintem.

(#32052) bobojszan válasza #94529552 (#32051) üzenetére


bobojszan
tag

Köszi! Nézem!

God of War Rank : Chaos

(#32053) Xero válasza Coyot (#32049) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem Plex server fut a nagy gépemen, így adott a dolog. :)

(#32054) blakey válasza Xero (#32053) üzenetére


blakey
titán

A LG előnye, hogy jobb a belső lejátszója, ha már ez a szempont. Telepíthető rá Plex, azaz még storeból nem, de egy pendriveról elindítható az XPlay alkalmazás és havonta jön frissítés így nem kell megvenni. :) A saját lejátszója is jól kezeli a Plex szervert, látja a borítókat, stb. DTS.t is érdemes megnézni, mert már nem mindegyik tv támogatja, a kiszemelt LG igen, a Sony szerintem nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32055) Xero válasza #94529552 (#32051) üzenetére


Xero
nagyúr

Megjelenése óta Plex-et használok. Nem kicsi adatbázisom van, nagyon sok más eszközön használom, tehát a Plex az fix.
Mivel mind a két készülék ajánlott, így kicsit gondban vagyok, hiszen nincsen semerre side to side összehasonlítás.
HDMI-n pedig nem fogok filmet nézni, hiszen a desktop gépek messze vannak, csak ezért pedig nem fogok htpc-t építeni vagy laptopot ott tartani. Tudja a TV tisztességesen a dolgokat és pont.

(#32054) blakey: Utána jártam plex forumon az LG-nek. Látom, hogy az LG visszautasította a Plex app-et, tehát ez így eléggé minusz az én részemről. Nyilván mással megoldható, sőt akár dlna-n is, de azért csak kényelmesebb lenne úgy. Ez részemről egy pont a Sony-nak.

szerk: Bár jobban megnézve nem olyan vészes az LG sem.

Na így már tényleg csak az a kérdés vajon melyiknek jobb a képe? :)

[ Szerkesztve ]

(#32056) blakey válasza Xero (#32055) üzenetére


blakey
titán

A Plex-et igen, de ez működik és várható a megjelenése is.

Ha az LG VA paneles akkor nincs semmi gond, jó a képe és sokat tud.

A másik, hogy Samsungokon van Plex, a magyar fordítást is megcsináltam. :), én mondjuk BD-lejátszón használom, de gondolom tv-n is jól működik. J7500-as lejátszón a legújabb már jól működik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32057) Xero válasza blakey (#32056) üzenetére


Xero
nagyúr

2-3 éves Samun próbáltam, ott eléggé rémálom volt a dolog, plusz amúgy sem rajongok annyiért a Samsungokért.

Akkor még átgondolom ezt a témakört, de eléggé fej vagy írás ez a Sony-LG témakör.

(#32058) blakey válasza Xero (#32057) üzenetére


blakey
titán

Ha sz@r lenne akkor nem ajánlanám. :W
Nem 2-3 éves eszközt vennél hanem újat és én arról írtam.Régi Samukra másik Plex-et kell telepíteni.
Amúgy nem azért írtam, hogy vedd meg, hanem azért, mert arra van és működik. Nehogy azt hidd, hogy LG, Sony jobb lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32059) Xero válasza blakey (#32058) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne ertsd felre koszonom a tanacsot. :)

(#32060) anonimus25 válasza #94529552 (#32051) üzenetére


anonimus25
tag

sajnos felbontás terén sem vagyok otthon a tv terén ezért is kérdeztelek titeket,köszönöm valahogy a panasonic melyet linkeltél az szimpatikusabb.bár néha filmezés összekötve laptoppal lenne még a feladata remélem arra is megfelelnek.no name márkák meg valahogy elriasztanak

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#32061) bobojszan


bobojszan
tag

Sziasztok.
A TV HDMi csatlakozóknál mi a különbség a HDMi 4K és a HDMi 4K 60P között?
[csatlakozások]
[típusok]
Köszi!

God of War Rank : Chaos

(#32062) sixpak válasza bobojszan (#32061) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az általad linkelt tévék egyformák, a színtől eltekintve.
UF85* sorozat, 850 ezüst, 851 arany, 852 fehér.
Az LG honlapján sok elírás van.
Ezek közül mindegyik tudja hdmi-n a 4K 60 fps-t, usb-n keresztül is megy ugyanez.
De ha írsz az ügyfélszolgálatnak egy levelet (1 órán belül válaszolni szoktak), akkor ők is megerősítik ezt.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32063) f4lcon


f4lcon
őstag

végül megvettem a Pana TX-50CXE720-at
3D szemüveg nem járt hozzá, de ha jól olvasom, akkor a Samsung aktív szemüvegei jók hozzá.
Viszont az külföldi tesztelők nincsenek megelégedve a 3D teljesítménnyel, szóval lehet nem erőltetem ezt a 3D dolgot, végtére is nem azért vettem...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#32064) Clever0 válasza bobojszan (#32061) üzenetére


Clever0
senior tag

Az elektronika sebessége határozza meg, hogy másodpercenként 30 vagy 60 4k-s képet tud továbbítani. Nyilván a 60 jobb, de ne ez legyen a döntő választási szempont, mert még kevés 60p-s anyag van. Az is külön probléma, hogy a beépített tuner, belső médialejátszó tud-e 60p-s jelet feldolgozni.

(#32065) mrmrg


mrmrg
tag

LF 652-höz képest milyennek számít a Samsung J6300? 40es méretben most 133 a piros boltban, és adnak mellé 3 év extra garit.

(#32066) HSCS


HSCS
csendes tag

Üdv mindenkinek !

Segítséget szeretnék kérni, Panasonic TX-40CS520E tv-vel kapcsolatban. A műsorújságban az ékezetes betűk nem jelennek meg megfelelően és akármit állítok, fura jelek helyettesítik. A mai nap tv műsorában nem jók a betűk, de a 2 nappal utániban már minden ékezetes betű jól jelenik meg. Mi lehet a gond ?

Köszi a segítséget!

(#32067) Watt25 válasza HSCS (#32066) üzenetére


Watt25
veterán

Szolgáltató, technológia?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32068) HSCS válasza Watt25 (#32067) üzenetére


HSCS
csendes tag

PR. Telecom a szolgáltató. A technológián nem tudom mit kell érteni, nem vagyok otthon a tv-s világban.

(#32069) blakey válasza HSCS (#32068) üzenetére


blakey
titán

Kábeles, IPTV, stb. de 99%, hogy szolgáltatóhiba, ez akár gyenge jelszintet is jelenthet. Megfelelő jelszintek esetén a Panasonic Mo-ra állítva helyesen jeleníti meg a karaktereket, legalábbis a 2014/15-ös modellek, tehát ne a készülékben keresd a hibát, valószínűbb a szolgáltatói hiba. Persze ha a készülékre egy rossz, hibár firmware kerül akkor abban is lehet hiba.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32070) Watt25 válasza HSCS (#32068) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, úgy értettem, hogy műhold, kábel, egyéb...
PR-t ilyen szempontból nem ismerem, Digi és UPC műholdnál tuti van azzal kavarás, hogy egymástól átvesznek csatornákat és különböző kódolással lövik fel az EPG-t... De a lényeg, hogy legfeljebb az országbeállítással játszva próbálkozhatsz, egyébként a szolgáltató hibája.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32071) blakey válasza Watt25 (#32070) üzenetére


blakey
titán

Készülékfüggő is lehet, nálam UPC van és Mo-ra álltva teljesen jó az EPG, karakterek is rendben vannak, LG-nél nincs kis ellenörző ablakban műsor, ez firmwarehiba, Panasonicnál van kis ablakban is műsor.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32072) HSCS válasza Watt25 (#32070) üzenetére


HSCS
csendes tag

Köszönöm a válaszokat !
Kábel tv, és az országoknál mire kellene állítani, melyikkel lehet jó? Azért érdekel ennyire, mert van egy másik Panasonic tv is és azon teljesen jó az EPG, minden karakter normális jelenik meg.

Másik kérdés: Mit gondoltok mennyire jó tv a Panasonic tx-40cs520e. Mi az amiben jobb lehetne, mik a hiányosságai esetleg ?

(#32073) blakey válasza HSCS (#32072) üzenetére


blakey
titán

Általában 6-os sorozattól felfelé ajánlunk tv-ket, de az 520-as a maga kategóriájában nem rossz. Tavalyi modell, semmit nem kell állítanod, jó a Mo. viszont a jelszintekkel lesznek gondok. Első körben meg kéne nézni, hogy a bejövő kábel hány felé van osztva és milyen osztóval. A PR-Telekom topikban is érdeklődhetsz, mint írtam, több mint valószínű, hogy nem a tv-vel kell "játszadózni". Ha 100%-ig biztos szeretnél lenni. hogy nem a tv hibája akkor átviheted a másik helyére és ott is megnézheted, de szerintem nem kéne ezzel foglalkozni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32074) HSCS válasza blakey (#32073) üzenetére


HSCS
csendes tag

Köszi a választ, de lenne még kérdésem !
Nagyszüleimnél van az 520-as Pana, ott 2 tv van, van egy másik régi tv, set top box-szal. Ez a változás tegnap történt meg, akkor lett internet is bekötve, itt nem jó az EPG, de tovább lehet nem foglalkozom vele.

Másik kérdésem, itthon szeretnénk lecserélni egy Panasonic TX-P37C2E tv-t, teljesen jól működik, de az internet hiányzik róla, kellene valami modernebb és szintén Panasonic-ot szeretnénk. Ezért kérdeztem, hogy az 520-as mennyire jó.
Melyik lenne jó ? Mire lenne érdemes lecserélni ?

[ Szerkesztve ]

(#32075) blakey válasza HSCS (#32074) üzenetére


blakey
titán

Szerintem az oszással van a gond.

Személy szerint Panasonicból mininmum CS630, de sokminden függ a kerettől is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32076) Dareiosss


Dareiosss
senior tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Melyik típust javasoljátok a következők közül:
Sony KDL-50W809C
Sony KDL-55W756C
Samsung UE55H6400
LG 55LF652
Panasonic TX-55CS630E

Ezek vannak kb egy árban, tvzésre (sport) és filmezésre lesz.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#32077) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

TV vásár előtt vagyok. Korábban már érdeklődtem, úgy fél éve kb, de azt mondtátok, hogy várjak még, mert akkor fognak kijönni az új típusok. Hát vártam és most eljött az idő.

Filmezni használnánk, meg egyéb műsorokra, ami éppen jön a TV-ből. 3D elég nagy előny lenne, mert szeretnénk élvezni. 4K nem tudom, hogy kell-e nekünk, de szerintem nem jöhet rosszul, ha az ember 5-10 évre vesz TV-t. Nézési távolság kb 2m lenne.

Korábbi hozzászólásokat átböngésztem és kb le is szűrtem, hogy Sony, vagy Panasonic. Az Angliában vásárolható TV-t ezek szerint leszűrtem és listáztam, hogy mit tudnék venni. Nagyjából 600 Font lenne a max ár, amit még képes lennék kiadni rá, de ha azt mondjátok, hogy a lista alján szereplő közel 700 Font-ba kerülő TV sokkal, de sokkal jobb, akkor hajlok akár a megvételükre.

A listázott TV-k:

Sony

Panasonic

Más egyéb javaslatot is szívesen fogadok, ha ezek még sem annyira jók.

Köszönettel: Bálint

(#32078) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Játékra (PC) milyen 4K-s TV-t javasolnátok? (HDMI 2.0-val rendelkező)
40 colos jöhet csak szóba
Sony kilőve, jelenleg az van, és nem vált be!

[ Szerkesztve ]

(#32079) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Hali urak,

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki nem tud-e érdemleges infóval szolgálni, ezzel a tvvel kapcsolatban.
Ez a konzol jó volna hozzá ?

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#32080) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Ha egy tv esetén az IPS és a nem IPS paneles ára között nincs különbség, akkor érdemes az IPS panelest választani?

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#32081) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Ezen három TV közül melyiket ajánlanátok leginkább?
Ami fontos:
-elsősorban képminőség, jó homogenitás, bevilágításmentesség, a fekete lehetőleg ne szürke legyen
-nem baj ha a smart része is működik normálisan, de ez másodlagos
-pixelhiba garancia rugalmas legyen lehetőleg, nem tudom kipróbálni előtte, valszeg Telekomtól lesz, részletre
-3D annyira nem fontos

A jelöltek..

LG 50LF652V
Samsung UE48H6400
Sony KDL50W755

Egyenlőre a Sony tetszik a legjobban.
Samsungról annyit tudok, hogy jó a feketéje.

A fenti igények fényében, ti melyiket választanátok?

(#32082) Grampy válasza Grampy (#32081) üzenetére


Grampy
aktív tag

Azt elfelejtettem, hogy nagyrészt filmnézésre lenne használva, elsősorban nem TV adásból.
A másik, hogy össze szeretném majd kötni a PC-vel, és menne rajta egy kis játék is, ha úgy lesz kedvem, hogy nagyobb képernyőre vágyom. That's all.

(#32083) #94529552 válasza cadgers (#32078) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyik típus, és mi volt a gondod vele? Vannak itt alap, vagy magasabb kategóriás 40"-os UHD-k.

misimagaki Kinek melyik féle kijelző jön be jobban, de nem is ez a fontos, csak szép képe legyen. Az LG topikban is tájékozódhatsz.

Lényegében mind a 3 megfelelhet, talán apró különbségek vannak köztük, és ezek ajánlottak is, és még ezt a Samsung 48J6200-at is mondanám, szökőnapi akcióban van ma estig egy webshop-ból.

(#32084) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Vásároltam ma egy LG 42LF652V típusú tévét. Nagyon tetszik eddig, nyugtassatok meg, jól választottam? Gyors mozgásoknál,pl foci látszik egy kis felhösödés, ha jól mondom egyáltalán,álló képnél gyönyörű. Ez amúgy ilyen, ez normális jelenség?

(#32085) tiempo válasza #94529552 (#32083) üzenetére


tiempo
tag

Hello!

Egyéb J-s sorozatú Samsung tv-k is ajánlott kategóriában vannak? csak mert mi az 5500-ast néztük ki, de nem tudom eldönteni, hogy jó lenne-e, többi J-s típus is érdekelne.

(#32086) Clever0 válasza tiempo (#32085) üzenetére


Clever0
senior tag

5500-as nem ajánlott, a legegyszerűbb-olcsóbb típus.
J62xx sík, bolti garanciás, mert hivatalosan nem forgalmazzák itthon,
J63xx ívelt, Samsung garanciával is kapható. Jó vétel még a 2014-es H62xx, H64xx is.

(#32087) tiempo válasza Clever0 (#32086) üzenetére


tiempo
tag

az ívelt TV-knek milyen a képe oldalról?

[ Szerkesztve ]

(#32088) #94529552 válasza tiempo (#32085) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, a 6-os szériások.
az ívelt TV-knek milyen a képe oldalról? Görbe.

(#32089) Clever0 válasza tiempo (#32087) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha középről nézed, az íveltség miatt a szélek betekintési szöge egy kicsit nő, (ha a fókuszpontban lennél, akkor 90° lenne a kép teljes felületén), így az ebből fakadó szín és háttérvilágítás egyenetlenség csökken. (Ezért jó szerintem monitorok esetén, amikor sokkal közelebbről nézed a képet.) Oldalra mozdulva viszont a szélek betekintési szöge kisebb is lehet, mint egy sík tévé esetén vagyis a kép minősége jobban romlik. Elvileg, mert van aki szerint meg nem. Az alsó-felső vízszintes vonalak görbesége tény, legfeljebb van akit nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#32090) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Képernyő tisztítására a szemüveglencse tisztító folyadék meg kendő megfelelő?

(#32091) probesz


probesz
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki ajánlani valós 2 tuneres PIP-es TV 40" körül? Más funkció nem fontos.
Köszi.

(#32092) gyeniko


gyeniko
őstag

Ismertek olyan TV-t, amely vezeték és segédeszköz nélkül tudja tükrözni tetszőleges android és IOS mobilok képernyőjét?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#32093) sixpak válasza gyeniko (#32092) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az összes LG, amiben van Miracast...Samsungnál nem tudom mi a neve...talán screen mirroring??

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#32094) #94529552 válasza KisTücsök (#32090) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mikroszálas kendő elég hozzá, a tévéhez folyadék nem javasolt. Ha nagyon összezsíroztad(de mivel?), akkor max a kendőre egy minimális mennyiségű víz is elég.
probesz Szerintem ilyen nem lesz, a tévéken csak egy külső PC-s forrásról megy a PIP. Pl. van Dupla tuner a KD-55X8505C-ben, de: A PiP funkció böngésző/tuner, USB/tuner, tuner/tuner kombinációk nem érhetők el.

(#32095) gyeniko válasza sixpak (#32093) üzenetére


gyeniko
őstag

Köszi, de én úgy tudom, hogy az IOS-t nem tükrözik.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#32096) blakey válasza gyeniko (#32095) üzenetére


blakey
titán

Videókat, filmeket szeretnél tükrözni vagy teljes eszközt?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32097) balszempol


balszempol
csendes újonc

Sziasztok!

Írjátok már le nekem hogy 55"-ban melyik a legjobb vétel jelenleg, UHD nélkül.
Persze olyan kellene, amelyik a legjobb képet produkálja a legkevesebb negatív tulajdonság mellett..:)
Tudom mindenki ilyet keres,de mégis jó lenne ha írnátok típusokat,mert már minden típust végigzongoráztam de nem tudok dönteni.

Köszönöm!

(#32098) probesz válasza #94529552 (#32094) üzenetére


probesz
csendes tag

Köszi a választ. Külső forrásból dolgozó PIP-est találtam én is, meg a Media-ba mondták hogy talán 250000 (ami egy picit sok) körül lehet kapni, de konkrét TV nem tudtak mutatni. Szomorú vagyok. :(( :((( :O
Pedig nem egy nagy technikai probléma a megvalósítása, de gondolom nincs rá igény.

(#32099) gyeniko válasza blakey (#32096) üzenetére


gyeniko
őstag

A teljes eszközt.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#32100) blakey válasza gyeniko (#32099) üzenetére


blakey
titán

iOS-t Miracastra nem tudod tükrözni, a legjobb és legegyszerűbb módja az AppleTV. Videókat, zenéket, képeket még különböző "Cast" programokkal rá lehet küldeni egy Miracast képes eszközre, de a teljes eszközt nekem még nem sikerült, igaz nem nagyon erőltettem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.