Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) copaca


copaca
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném beállítani a H6500-as tévém képét.
Az [avforums] -on lévő tesztben szerepel egy kalibrálás előtti/utáni "színkép". Ezt, hogy lehet ellenőrizni, megtekinteni?

(#27302) lockdown90


lockdown90
senior tag

sziasztok!

melyik lenne a jobb valasztas?

1, Panasonic TX-40AS640E
Panasonic TX-42AS650E IPS??

2, LG 42LB671V webOS miatt??

ugy olvastam par reviewt, panaszkodtak hogy a pananak eleg gyer a hangja..

erkely ajto nem lenne messze tole, nem tudom mennyire tukrozodnek a kijelzok, azert nappal is nezheto legyen. Jatekra abszolut nem hasznalnam, szval input lag teljesen mindegy.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#27303) spiritex válasza lockdown90 (#27302) üzenetére


spiritex
veterán

Tegnap volt szerencsém látni élőben a 640-et, így én azt venném. Gyárilag tényleg elég gyér a hangja, de van benne hangszínállító, ott a basszust felnyomva maximumra, plussz a magasat kb. 15-20%-ra, ill. van benne mélyhang kiemelés is, így ezeket beállítva már teljesen vállalható lett a hangja.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#27304) stomi78


stomi78
tag

Szerintetek ez a TV jó választás?

Panasonic TX-42AS650E

(#27305) BBéci válasza copaca (#27301) üzenetére


BBéci
titán

Kalibráló műszer és a hozzávaló szoftver nélkül sehogy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27306) baptista1964 válasza Piftuka (#23771) üzenetére


baptista1964
csendes tag

Ez kínai gyártmány.Rá van írva.A TLC konszern már 10 éve felvásárolta a telefunken tv-t.

(#27307) gyeniko válasza dh66e (#27280) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem biztos, hogy telik neki rá: 30-50 ezer euróért vásárolhatóak a plazmákkal összemérhető vetítők + hozzá 3-4 ezer euróért klassz kis vászon. Emellé már csak egy megfelelő lesötétített szoba kell és hupp, már lehet is nézni a nagy "plazma"-t. Nem komoly invesztíció, ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#27308) gyeniko válasza dh66e (#27283) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem van mindkettő. Az IPS-t vettem később. Most akkor hogyan is van ez? :B

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#27309) burzum


burzum
tag

A UE55H6700 megeri azt a plusz 60k felarat UE55H6400-el szemben? Vagy nincs tul nagy diffi?

(#27310) gyeniko válasza Kobor (#27290) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem érdemes volna kalibráltatni. Illetve a végpontozást magad is el tudod végezni elég jól, Innen tudod letölteni a hozzávalót.
A VA panel még sötét szobában is jól helyt tud állni, ha jól be van állítva a készülék.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#27311) Vhiktor válasza gyeniko (#27310) üzenetére


Vhiktor
veterán

Végpontozás?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#27312) BBéci válasza Vhiktor (#27311) üzenetére


BBéci
titán

A szürkeskálán. De az édeskevés a boldogsághoz, kell egy (inkább kettő) műszer és pont.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27313) gyeniko válasza BBéci (#27312) üzenetére


gyeniko
őstag

A végpontozással elő tudja csalogatni a fekete árnyalatait. Erre külön is panaszkodott. Tovább viszont tényleg nem érdemes kísérletezni műszer nélkül.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#27314) Vhiktor válasza gyeniko (#27313) üzenetére


Vhiktor
veterán

Magyarúl a kontrasztot és fényerőt állítja?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#27315) blakey válasza Vhiktor (#27314) üzenetére


blakey
titán

Ha nincs hozzá szemed akkor nem szabad hozzákezdeni, csak rosszabb lesz. Látni kell a minimális eltéréseket is, így a fehértől a feketéig (10%-os léptékben) látni lehet a változásokat és egyik sem fordulhat át zöldbe, pirosba, kékbe, stb. Nem olyan könnyű, mint amilyennek hangzik, de nem lehetetlen. Gyakorlott szem is el van vele. Én szeretem állítgatni, látom a különbségeket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27316) gyeniko válasza Vhiktor (#27314) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen. Ezt még - ahogy Blakey is írja fentebb - gyakorlott és jó szemmel is be lehet állítani.
A korábban linkelt oldalról letölthető egy videó is (angol nyelvű), melyen végigvezetnek azon, hogyan lehet néhány alap beállítást viszonylag jól, de műszer nélkül elvégezni.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#27317) laszlo168 válasza dh66e (#27283) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem egy most pont 5 éves plazmám van, de tavaly vettem egy IPS paneles LCD-t, azóta a plazma alig van bekapcsolva, az LCD képe éles, a szinek tökéletesek, én már nem vennék plazmát, főleg nem az utólsó szériákból.

(#27318) daver88


daver88
aktív tag

Üdv!!

Kérdés az lenne, hogy adott egy Sony KDL40R450BBAEP televízó, aminél olyan probélmám lenne, hogy a csatornaváltáskor a P+/P- gomboknál nem írja ki a TV felső részén az információs sávot digitális adásnál. Ez egyik napról a másikra alakult így, eddig jó volt...van erre esetleg valamilyen beállítás??

köszi

(#27319) dh66e válasza gyeniko (#27308) üzenetére


dh66e
veterán

A fekete szint nem hiányzik meg a kontraszt filmnézéskor?Amennyiben nincs akkor tökéletes választás volt az IPS számodra.

(#27317) laszlo168
Plazma és plazma között is lehet nagyon nagy differencia mint ahogy lcd és lcd között is van.Neked ez jött be és kész.

[ Szerkesztve ]

(#27320) BBéci válasza laszlo168 (#27317) üzenetére


BBéci
titán

Hulladék plazmához képest, ami kalibrálva sincs, elképzelhető, hogy nézhető az IPS képe.
Az utolsó két évjárat - 2012-2013 - Panasonic plazmáinak feketeszintje 0,009-0,003 cd/m2 közötti, ehhez képest az IPS-ek 0,1 candelája világít, mint egy légvédelmi reflektor.
Az élesség összevetése pedig nettó butaság, mert ebben nincs különbség a jó plazmák és a jó LCD-k között. Persze csak addig, amíg állóképről beszélünk, mert a gyors mozgások megjelenítése soha nem fog menni folyadékkristállyal.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27321) Kobor válasza gyeniko (#27310) üzenetére


Kobor
aktív tag

Köszönöm megpróbálom.

Üdv,

(#27299) BBéci
Üvegtigris első rész.

(#27322) nightshadow


nightshadow
veterán

Spórold meg az ÁFA összegét [link]
Vásárolj a megjelölt Samsung TV-k és hangprojektorok közül az Euronics, az Extreme Digital vagy a Media Markt webshopjában, 2015. május 17-én, és elengedjük az ÁFA összegét!

(#27323) gyeniko válasza dh66e (#27319) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem, mert ez a TV olyan szobában van, amelyben nem lehet teljesen elsötétíteni, illetve ezt a TV-t a gyerek nézegeti. Kizárólag hétvégén, napközben.
Biztosan vannak többen is olyan felhasználók, akik szintén nem teljesen sötétben nézik a ketyerét. Ismerek olyan fórumtársat is, aki tud(na) teljesen sötétíteni, de az egyik gyerkőce kérésére mindíg világít egy állólámpa a szobában.
Szóval, sokfélék vagyunk és sokféle körülmények között TV-zünk. Annek ellenére, hogy mindenki a saját koponyájából nézeget ki és abból a nézőpontból látja a világot. Vannak olyanok is (szerencsére), akik könnyedén fel tudják venni mások nézőpontjait, belőlük válik jó tanácsadó.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#27324) membrandj válasza nightshadow (#27322) üzenetére


membrandj
nagyúr

A sok értelmetlen már írogatja,hogy miért nem 27% jön le.. " há 27% az áfa"..:D
Azt nem fogja fel,hogy nettó*1.27= bruttó. Ő a bruttóból akar 27% kedvezményt.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#27325) dh66e válasza gyeniko (#27323) üzenetére


dh66e
veterán

Nos ha ezt előbb megírod nem koptatom a billentyűzetet. :)
Sógoroméknál is van LG,egyszerűen nem volt jobbra pénzük tévé nélkül voltak így megvették.Nekem nem lenne jó de nekik tévézni tökéletes.Nem is videofilek mondjuk.
Amiket leírok a VA-vs IPS kapcsán nem azért teszem hogy bárkibe belerúgjak,de nem vagyok képes elhallgatni a száraz tényeket ha valakinek a jelenlegi felhozatalból a legjobb panel kell filmezésre.Remélem így talán fogyaszthatóbb a mondani valóm.

(#27327) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony X850C 4k tv review (USA modell) [link]

(#27328) PHenis válasza nightshadow (#27322) üzenetére


PHenis
senior tag

Semmi

[ Szerkesztve ]

(#27329) #76500480


#76500480
törölt tag

Egy régebbi 2011-es TV-re(FHD, 3D, Samsung) rá lehet küldeni a képet/hangot microUSB(MHL)-HDMI kábelen keresztül? A mobil MHL kompatibilis de a TV nem mai darab. Van rajta HDMI port.

[ Szerkesztve ]

(#27330) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok!

Eljött az idő! vásárolni kell :)

47-48"-os tévéket nézegettem
Samsunng, Panasonic, LG modellek érdekelnek.

Tudnátok ebből ajánlani valamit. Mondanám, hogy nem baj ha nem okos, de ahogy néztem erre felé már csak okosak, 3d-sek vannak. jó minőségű legyen, és ami fontos, hogy tudjon felvenni tévé műsort, úgy is ha nem vagyok otthon, időzítve..stb.

samsungból néztem a 6400/6500 as típust, bár itt rögtön elakadtam, hogy kell e nekem a 6500?
Panákat nem ismerem.
LG ben a 671-es nézegettem, de annak felcsúszott az ára...
max 200 at szánnék erre a projectre.

Előre is köszönöm a fáradozást,

üdv, bandi

Bandi

(#27331) #76500480 válasza dolbyman (#27330) üzenetére


#76500480
törölt tag

LG 49UB820V 49" olcsóbb helyeken 203k.

(#27332) #94529552 válasza dolbyman (#27330) üzenetére


#94529552
törölt tag

H6500 a +sat tuner miatt jobb mint a 6400-as. Felment az ára a 671V-nek? Szerintem nem: [link]
Panasonic AS650 [link]

(#27333) gyeniko válasza dh66e (#27325) üzenetére


gyeniko
őstag

"Sógoroméknál is van LG,egyszerűen nem volt jobbra pénzük tévé nélkül voltak így megvették."

Nekem sem volt több pénzem, mint 600 e Ft erre az LG TV-re, így hát belekényszerültem, hogy ezt vegyem a gyereknek. Hiába, a pénztelenség nagy úr! :Y
Kicsit szerencsétlen az idézett szövegrész, úgy is lehet érteni, hogy az LG a "szegények TV-je", pedig nyilvánvaló, hogy nem erre gondoltál...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#27334) nightshadow


nightshadow
veterán

Euronics akciók:
- 2015-ös LG modellekre ÁFA-mértékű kedvezmény [link]
- 2015 május 12-31 között Ráadás X-BOX 360-al minden 2015-ös 49"-es vagy nagyobb 4K-s televizió vagy OLED mellé [link]

(#27335) dh66e válasza gyeniko (#27333) üzenetére


dh66e
veterán

Valóban, jobban belegondolva így is lehet érteni ezért elnézést kérek minden lg tulajtól nem ez volt a szándékom. :R
Az összes általuk elérhető modell közül az LG volt a legolcsóbb és arra amire nekik kell tökéletes,de nem akartam litániát írni ahogy te sem tetted aztán kiderült hogy a gyereknek vettél tévét. :)
Tiszteletben tartom mindenki választását akármilyen oka van rá,de kérek mindenkit hogy a véleményemet had tegyem közzé kulturált formában itt a topicban IPS vs VA filmnézés viszonylatában

(#27337) gyeniko válasza dh66e (#27335) üzenetére


gyeniko
őstag

Így van rendjén! :R

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#27338) Pyroo89


Pyroo89
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás elött állok tudnátok ajánlani valamit 42"-47" méretben max 200K , mi most a bestbuy?

Elöre is köszönöm.

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. Note 4 > S7 Edge>S9+

(#27339) qwertqwert2


qwertqwert2
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 47"-es LED TV-t szeretnék vásárolni. Maximum 140E-t költenék rá és 2-3,5 m távolságból néznék rajta kizárólag számítógépről futó filmeket, sportmeccseket (lehetőség szerint wifi-n keresztül). 3D-re nincs szükségem és a smart szolgáltatás sem létszükség (persze nem bánom, ha van). Jelenleg az LG 47LB5800-al szemezgetek. Egyrészt érdekelne bármilyen véleményetek erről a TV-ről, másrészt, hogy esetleg ti mit ajánlanátok számomra ilyen keret és igények mellett.

(#27340) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.24"-tól maximum 32"-ig HD,két HDMI,SCART csatlakozós,fejhallgató bemenetes TFT/LED Televíziók közül mit ajánlotok körülbelül 60000-69000 Forint értékben.Előre is megköszönöm a segítségeket.Laci. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#27341) dh66e válasza qwertqwert2 (#27339) üzenetére


dh66e
veterán

Bár ez picit drágább de ezt nézd meg valahol.[link]
Az LG-ről a topicjában kapsz infót.

[ Szerkesztve ]

(#27342) Elvagyok válasza dh66e (#27341) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Köszönöm Szépen!Laci. :R

Soha többé ...

(#27343) membrandj válasza Elvagyok (#27340) üzenetére


membrandj
nagyúr

Értelmes fps játékra nem lesz alkalmas a tv, ha ez a terved. 60-70k-ért max ilyen tescos tvket lehet kapni szerintem.
24" pedig már nem tv, hanem monitor. Ott viszont nincs scart.

qwertqwert2
Én azt ajánlom,hogy vagy mondj le a 47"-ról vagy spórolj még.
LG 47LB670, 671V-től már erősen ajánlott ~ 165k.
Ez már 3d + smart,de a panelja is jobb sokkal.

Samsung pedig, amit írtak , esetleg h6400 inkább.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#27344) dolbyman válasza #76500480 (#27331) üzenetére


dolbyman
tag

Köszönöm, egyenlőre tartok ezektől a 4K tévéktől. nincs mit néznem rajta. elsősorban sima tévézésre használom (DIGI) egy két hetente megnézünk egy filmet...

Bandi

(#27345) dh66e válasza dolbyman (#27344) üzenetére


dh66e
veterán

Teljesen jól látod dolgot egy jó fhd tévével jobban jársz.

(#27346) dolbyman válasza #94529552 (#27332) üzenetére


dolbyman
tag

köszönöm a segítséget!

a 6400-6500 között én nem láttam képbeli különbséget bármilyen panel is legyen benne.
A Pana nagyon teteszett kép ügyileg (itt jegyezném meg a nálam profibbaknak, hogy sima átlag felhasználó vagyok, "vájt" szem nélkül :))

Az LG se rossz, de nekem itt a 3. lett most a listán, igazából megindokolni sem tudnám, csak úgy valahogy a másik kettő jobban tetszett.

Kicsit még nézegetem a panát, meg a 6400-ast ezek között lesz a befutó. a samut, most jobb feltételekkel lehetne megvenni, meg kíváncsi vagyok mit hoz a holnapi áfa mentes akció.

Bandi

(#27347) lockdown90


lockdown90
senior tag

fps-ezni TV-n :W

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#27348) charg


charg
tag

Sziaszok!

Van most olyan bestbuy TV 50-55" méretben ami passzív 3D-s és VA paneles?

(#27349) #94529552 válasza dolbyman (#27346) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még ezt is érdemes megnézni: Toshiba 48L5435DG [link]

Elvagyok Ezek 2 HDMI-s Scart-os tévék: LG 32LB550B + Samsung UE32EH4003 [link]
Ebben még azon felül van fejhallgató csatlakozás is(kimenet): [link]

(#27350) dh66e válasza charg (#27348) üzenetére


dh66e
veterán

Passzív és VA nem tudom hogy van e ilyen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.