Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) Dave567 válasza Kobor (#27042) üzenetére


Dave567
addikt

Utoljára azokat a tévéket lehetett tévének hívni amiben a a GT60 is szerepelt, de már nincs sajnos.. :R

(#27052) Kobor


Kobor
aktív tag

Esetleg akinek ilyen van, kérdésem a menüben a hangot ki lehet kapcsolni valahogy?
Köszönöm,

(#27053) Dictator^


Dictator^
veterán

ue40h6400 és a ue48h6400 között a méreten kívül van különbség? panel, anyaghasználat, stb.. melyik javára?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27054) nismoka válasza ezso (#27050) üzenetére


nismoka
addikt

Sony W8-nál (a többin is) a fehér egyensúlyt tökéletesen be lehet állítani, a tesztelők is betudják és én is beállítottam, ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

(#27055) nismoka válasza Kobor (#27052) üzenetére


nismoka
addikt

Beállitások/hang/billentyű hang: ki/be

[ Szerkesztve ]

(#27056) Kobor válasza nismoka (#27054) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia,

Műszerrel vagy hogyan csináltad? Esetleg tudsz linkelni egy jó beállítást.

Köszönöm,

#27055 Köszönöm :R , este nem találtam biztos bénáztam.

[ Szerkesztve ]

(#27057) Vhiktor válasza Kobor (#27046) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem is vidd vissza és hozd el a 6400-at. Valószinűleg az jobban fog tetszeni Neked.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#27058) nismoka válasza Kobor (#27056) üzenetére


nismoka
addikt

Nekem a mozi beállítás most ilyen:

Viewing mode: Cinema 1
Backlight 3-10 környezet függő
Contrast 90
Brightness: 50
Color: 52
Hue: 0
Color temperature Warm2
Sharpness 50
Noise reduction Off
Dot/mpeg noise reduction Off
Reality Creation: Auto
Smooth gradation Off
Motionflow: True Cinema vagy Clear: clear esetén Backlite 8-10re!
Film mode Auto
Black corrector Off
Adv. Contrast Enhancer Off
Gamma -2
Auto Light Limiter Off
Clear White Off
Live Color: Alacsony
Detail Enhancer Off
Edge enhancer Off
R Gain -3
G Gain -13
B Gain 0
R Bias 0
G Bias -1
B Bias 0
Eco (light sensor) Off !!!

[ Szerkesztve ]

(#27059) wonderwolf válasza wonderwolf (#27048) üzenetére


wonderwolf
újonc

Tudtok segíteni? Fogalmam nincs milyen tévét vegyek... :(

(#27060) amadeus11 válasza wonderwolf (#27059) üzenetére


amadeus11
senior tag

Ez esetleg? [link] szemüveg nélkül.
Vagy még inkább ez: [link]

There is a star

(#27061) wonderwolf válasza amadeus11 (#27060) üzenetére


wonderwolf
újonc

Jónak tűnnek. Kérdés: kell nekem smart? Kicsit utána olvastam, de azon kívül, hogy az összes értékelésben ezt a funkciót szidják, nem látok túl sok előnyt. Mikor jó a smart funkció? Köszönöm a választ!

(#27062) penge111 válasza amadeus11 (#27060) üzenetére


penge111
addikt

amadeus11: mind a két tv alkalmas xboxozásra, alacsonyak az input lagjaik? Mondjuk én nem fps-sel játszok inkább rpg-vel.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#27063) penge111 válasza wonderwolf (#27061) üzenetére


penge111
addikt

nekem van egy kis smart f5300-tvm, én arra használom max, hogy telefonról a képeket, videókat megnézem rajta, illetve youtube videókat. Illetve van egy király funkciója bár ez lehet nem smart opció, pl tabletre ki tudom tenni a tv képét, így ha kajaidő van, akkor kiviszem a konyhába a tabletet és ott lehet folytatni a tvzést. Gondolom van aki netezik is smart tv-n, szerintem nem egy kényelmes dolog, arra ott a telcsi, vagy a tablet ezerrel jobb mint bármelyik fullos smart tv netfunkciója.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#27064) wonderwolf válasza penge111 (#27063) üzenetére


wonderwolf
újonc

Ezért mondom, mert a tv az egylégterű konyha-nappaliban lenne és tulajdonképpen az az élettér is. Annyira meg nem vagyok függő, hogy a klotyóra vigyem a félbemaradt filmet. :DDD

Netezni laptopról, vagy telóról...képnézegetés meg megint laptopról. Gondolom a laptopról tévére való filmnézés meg csak vezetéken keresztül a tuti, nem?

[ Szerkesztve ]

(#27065) #94529552 válasza Kobor (#27049) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó az a Sony tv, és szerintem semmi gond nincs azzal a menüvel sem, mert annyira nem életbevágóan fontos
0 sec alatt elérni a másik csatornát. Ilyen a mai tech, együtt lehet élni vele. CRT-n lehetett zongorázni a távval, azonnal reagált, de ezeknek az LCD-knek sokkal nagyobb és ezerszer jobb képük van legalább.

(#27066) viharkabat válasza Kobor (#27049) üzenetére


viharkabat
aktív tag

nem a menü lassú hanem a szuper kis képernyőből választok csatornát okos menü rész.

Mire gondolsz? Lehet normál módon is csatornát választani.

(#27067) viharkabat válasza wonderwolf (#27048) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ha képminőségről van szó, akkor sokszor és sokan Sonyt mondanak, ezzel egyet is tudok érteni. Ha a 150K kemény korlát, akkor 42-es méretben gondolkodhatsz, és ha a 3D is komolyan érdekel, akkor egy 42w805 jöhet szóba akciósan, amíg kapható.
Ha nagyobbat szeretnél, (47-48), akkor a szokásos LG LB670 és Samsung H6400 megoldások lehetnek, bár ekkorában már ezek ezek is inkább 160K fölött vannak. LG passzív, Samsung aktív 3D, igen ez utóbbi szemüveghez kell elem.
Az nem derült ki, hogy inkább nappal vagy inkább sötétben tévéztek. Az LG IPS-panelje besötétített tévézéshez rosszabb megoldás a gyengébb fekete miatt, viszont a betekintési szöge oldalról jobb, ez meg akkor érdekes, ha egyszerre két irányból sasoljátok.

[ Szerkesztve ]

(#27068) dh66e válasza Kobor (#27056) üzenetére


dh66e
veterán

sony topicban is találsz pár beállítást.

(#27069) wonderwolf válasza viharkabat (#27067) üzenetére


wonderwolf
újonc

Köszönöm a választ! Dilemmázok még egy kicsit... :U

(#27070) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni. Elég kevés feltételem van, talán ezért is nehéz, mert elméletben sok tv beleesik.

40"-42",
Wifin v kábelen tudjon otthoni hálóról lejátszani,
3d és smart nem kell (nem kizáró ok, de nincs rá szükség).
Minél kisebb input lag, mert néha lehet gépre lesz kötve játszani.

TCL márkáról, konkrétan TCL U40S7606DS-ről esetleg van vkinek tapasztalata, véleménye, forrása? (itt külföldön minden boltban kapni)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27071) #94529552 válasza gbela (#27070) üzenetére


#94529552
törölt tag

Általában az UHD tévéknek magas lagjuk van, talán a Sony UHD megfelelő ilyen szempontból, de azt az ára miatt biztos nem választod. A hálózatos lejátszáshoz pedig mindenképp Smart tévére van szükséged.

(#27072) gbela válasza #94529552 (#27071) üzenetére


gbela
senior tag

Na ezt pl nem tudtam (teljesen fogalmatlan vagyok tvkben), hogy uhd-nak magas a lagja. Nem is kell UHD amúgy, csak pont ez a tv itt két helyen is ákciós, azért kérdeztem rá. Sima FHD bőven elég lenne nekem. Szóval ezzel ki is egészülne a feltétel listám.
40"-42", FHD, alacsony lag.

Viszont mostani tvnk sem smart (nincsenek rajta appok stb), de hálózatról lejátszik, szóval simán hálókábel megy bele routerből. De lehet a smart fogalmával nem vagyok tisztában :)
Ajánlott készülékeket továbbra is szivesen olvasnék

köszi!

(#27073) #94529552 válasza gbela (#27072) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tudtommal csak a smart tévék tudják a DLNA-t. Szerintem a Sony és LG a legjobbak játékra, tehát ezek közt keresgélj egy 42"-os smartot.

(#27074) vilga


vilga
tag

Kimúlt a 20 éves pana crt-m, és kell egy második tv a plazma mellé melyet a család többi tagja használna sugárzott adásra. Mit ajánlotok max 50"-ig: csak a képminőség az elsődleges, illetve a CI interface, a HD csatornák miatt /kiváltanám az stb-t/, illetve néhanapján film laptopról.
Mintha a sony tavalyi 8-as sorozata most jó áron volna , vagy van más hasonló képességű tv?

[ Szerkesztve ]

(#27075) dh66e válasza vilga (#27074) üzenetére


dh66e
veterán

Az 50W805/815 van most jól akciózva ha egyáltalán még van valahol.Azok jó vételek,de ott van még a samu H6400 is.Esetleg a Blakey által ajánlott pana amit én nem ismerek csak tesztből olvass vissza és megtalálod a típusszámát.
szerk:
Itt most a legolcsóbb és ingyenes a kiszállítás is.[link]

[ Szerkesztve ]

(#27076) blakey válasza vilga (#27074) üzenetére


blakey
titán

Sony 50W8xx, Samsung 48/50H6400 esetleg H6500, Panasonic 48AS640, Toshiba 48L5435.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27077) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Nem hiszem el ma akartam venni extreme digitalnal egy ilyen tv-t.

LG 42LB670V

Tegnap volt mondom jo megrendelem hat mi van kiirva a teganpi nappal befejezodott a forgalmazasa.
Mit erdemes helyette venni hasonlo arkategoriaban?
Illetve lehet ezt valahol 0% os thm re venni?

koszonom

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#27078) copaca


copaca
csendes tag

Sziasztok, tv-t szeretnék venni és a segítségeteket kérném a kiválasztásban.

Ilyen paraméterekkel:
- 32"-os méret elegendő (de ha van ennyiért nagyobb ám legyen :) )
- 80 ezer forintig bezárólag
- minél jobb kép természetesen
- néhány funkció azért jó volna (pvr, dlna, pip,.. )

Az LG LB5610 és a Samsung H5000 között tudnátok írni pro - kontrát? (220volt-os tesztet olvastam, de nem lettem előrébb..) Melyik lehet jobb vagy mi mást ajánlanátok?

(32H5000, 32H5030 és 32H5040 között mik az eltérések?)

(#27079) PHenis válasza nightshadow (#27031) üzenetére


PHenis
senior tag

Köszi!

Létezik valami olyan videó amivel ha berobogok a MM-ba mondjuk és pendrive-on lejátszom a kiszemelt tv-n, akkor meg tudom figyelni a tv fogyatékosságait? Olyasmire gondolok, hogy pár másod perc fekete, ilyenkor mondjuk megnézni a felhősödést, aztán egy kis gyors kameramozgás ahol meg lehetne vizsgálni a mozgóképfelbontást, stb...
Értitek mire gondolok... Létezik ilyen?

(#27080) dh66e válasza PHenis (#27079) üzenetére


dh66e
veterán

Áruházi fényárban felhősödést nem valószínű hogy fogsz látni.

(#27081) Kobor válasza nismoka (#27058) üzenetére


Kobor
aktív tag

Köszönöm :R

(#27082) Kobor válasza dh66e (#27068) üzenetére


Kobor
aktív tag

Köszönő, már mazsolázom,

(#27083) Dave567 válasza PHenis (#27079) üzenetére


Dave567
addikt

Létezik persze, csak ami a boltban megfelel az nem biztos, hogy ugyan olyan lesz otthon.
Oh Jézus mennyit olvastam az emberek szenvedését... De hát a boltban nem ilyen volt...
De nagyjából meg tudod nézni mire számíthatsz.

(#27084) nightshadow


nightshadow
veterán

Kipróbáltuk: LG webOS 2.0 [link]

(#27085) wonderwolf


wonderwolf
újonc

Sziasztok! Gondolom ezt felejtsem el: [link]

Gyanúsan olcsó UHD, hol a baj?

(#27086) ezso válasza wonderwolf (#27085) üzenetére


ezso
tag

A vélemények alapján sajnos valami gagyi display-el szerelt tv. [link]

[ Szerkesztve ]

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#27087) membrandj válasza Killerlaca (#27077) üzenetére


membrandj
nagyúr

[link]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#27088) #94529552 válasza Killerlaca (#27077) üzenetére


#94529552
törölt tag

Euronics, vagy MM?

copaca Ennyiből nincsenek extrák, kb. 90k lenne egy 32"-es smart tv, vagy egy 40-42"-es méretű alap tv.
32H5000, 32H5030 és 32H5040 között csak a külsejükben van eltérés. [link]

(#27089) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Beruháznék majd egy HDMI HD Televízióba egyPanasonic TX-L24XM6E 24".Mert UPC médiabox,Videolejátszó,később Astra beltéri (gondolom SCART dugóval).Szeretném megkérdezni hogy ez a Televízió alkalmas a Videolejátszó csatlakozók fogadására is? :R

Soha többé ...

(#27090) lovi8


lovi8
tag

Sziasztok,

55AS640 jó vétel ebben a méretben,az árhoz képest?

Vagy várjam meg az UHD-s modelleket azonos méretben?

(#27091) #94529552 válasza Elvagyok (#27089) üzenetére


#94529552
törölt tag

Alkalmas, mivel van rajta 2 HDMI, ezért a beltérit is azzal érdemes csatlakoztatni, persze csakis digitális csatornákkal. Azért a helyedben inkább egy alig drágább, de jóval nagyobb 32"-os tévét keresnék. Pl.:[link]

lovi8 Jó vétel, mint ahogy az egy mérettel kisebb Samsung UE50H6400 is [link] [link] szerintem ne várd az UHD-kat.

[ Szerkesztve ]

(#27092) Elvagyok válasza #94529552 (#27091) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Reménykedem hogy a beltérin is lesz a SCART csatlakozón kívül HDMI csatlakozó is mert természetesen oda fogom csatlakoztatni a beltéri egységet is!Amit linkeltél az a Televízió is tetszik.Be is regisztráltam.Szurkolok hogy összejöjjön.Laci. :R

Soha többé ...

(#27093) lovi8 válasza #94529552 (#27091) üzenetére


lovi8
tag

Kösz a tippet

(#27094) copaca válasza #94529552 (#27088) üzenetére


copaca
csendes tag

Köszönöm a választ!

A 90ezres tv-k gondolom a 32LB5700, 32LB5800? Ezek mennyire vannak lemaradva a drágábbaktól - 110-120ezer? (azok csak 3D-vel tudnak többet vagy azért a képük is jobb?)
Ha szánnék még rá pénzt, szerinted megérné az UE40H6200 114ezerért vagy a 42LB650V 120ezerért? (nagyobbak is már - UE32H6200-as ráadásul alig olcsóbb mint a 40-es.. )

[ Szerkesztve ]

(#27095) Emu


Emu
őstag

Nagymamának kell tv-t vennem, mert elfáradt a 45éves Orion :)
Max. méret ami szóbajöhet 26", a keret 65k Ft. A legfontosabb elvárás az egyszerű kezelhetőség, antennáról néz csak műsorokat. Philipset és LG-t néztem, szerintetek?

(#27096) krx21 válasza Emu (#27095) üzenetére


krx21
nagyúr

Komoly visszalépés lesz... :K

(#27097) membrandj válasza Emu (#27095) üzenetére


membrandj
nagyúr

32" alatt nem igazán van tv. Ezek inkább monitor/tv kombók.
Főleg,hogy 80-90 körül már nagyon jó 32"-os tv-k vannak.

copaca
Amiket írtál, azok az alap tv-k. Csodát nem kell várni.
Ha szánnál még rá pénzt, akkor lg 670, 671-re szánj még picit többet, vagy samsung h 6400- Ezek már minden tekintetben lényegesen jobbak és nem sokkal drágábbak a 650, h6200-tól.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#27098) #94529552 válasza Emu (#27095) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sokkal jobban megéri egy 32"-os tévét venni, 60k-ból HD-Ready, 66k-tól Full HD-t lehet venni. [link] Hidd el nem az lesz nagy, a 24-es az inkább ilyen asztali tévé, vagy a konyhába való.
copaca Jó meglátás, érdemes az alig drágább nagyobb smart tévét választani.

(#27099) ManY


ManY
senior tag

Sziasztok,
Tudnátok ajánlani TV t 200e ft-ig?
Szüleimnek lenne... ők egy LG 55lb650v t néztek ki...
Fater elmondása szerint jó ha van 3D de nem mérvadó...
Full HD bőven elég...
A most kinézettből arra következtetek hogy a méret azért számít
Nekem a színhelyesség lenne fontos de mivel LED et néz ezért gondolom nála nem a legfontosabb tulajdonság...
viszont ami szerintem még fontos lenne bár nem említette de a legtöbb TV t erősen megtudja izzasztani azok a sportközvetítések... Foci, Hoki ilyenek...
Nekem még ami feltűnt a mostani TV-knél hogy valami iszonyatosan rendellenesek a mozdulatok...
teljesen természet ellenesek mintha folynának :D ... csak tippelni tudok hogy ez mitől lehet...
talán a sok beszúrt plusz képkocka miatt? passz
szóval ez a csoda effekt valami úton módon kikapcsolható legyen a TV n...
(tapasztalatom volt már egy ilyen rendellenes mozgást produkáló LG TV vel méghozzá ha a beépített média lejátszójáról indítottam valamit ilyen fura volt a kép és nem is nagyon találtam hol lehetne kikapcsolni... viszont mikor rádugtam az Oppo BDP 93 kb referencia szintű lejátszómat megszűnt a jelenség és BD külső forrásról nem is találkoztam vele a teszt alatt)
Faternak bizony fontos lenne hogy tudjon rajta viszont youtube ozni... kb zökkenőmentesen netezni ha valamit hirtelen megakar nézni, tehát az ilyen alap smart tv funkciók ne legyenek használhatatlanul lassúak...

Előre is köszönöm a segítségeteket a választásban.

(#27100) ManY


ManY
senior tag

Még annyit módosítanék hogy a színhelyesség legyen fontos...
Nekem nem tetszenek a ledek színei de ha még ledek között sem számít az ajánlott túl színhelyesnek ott már gondok lehetnek :D
ebben az egy pontban vegyük figyelembe az én nézőpontom (nekem projektorom van és külön kalibráltattam szóval nálam általában ez szokott lenni az elsődleges és minden más ezred rangú) :D
Nem szoktam sportközvetítéseket nézni de úgy gondolom hogy ez ott is egy fontos tulajdonság kell hogy legyen ...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.