Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) dh66e válasza #94529552 (#26699) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt mondod te, de van ám más is ami közrejátszik mostanság.

(#26702) btomi9 válasza #94529552 (#26699) üzenetére


btomi9
aktív tag

Uraim, nyugalom :) köszönöm mindenkinek. Találtam egyet egyik helyen 300 -ért, másik helyen 320 -ért. Ma nézegettem még tévéket hasonló kategóriában. Hát áruházi fényviszonyok között kb. mindegyik szép képet ad, nem nagyon mérvadó, hiába nézegetem.

Szembe jött egy ilyen Sharp LC52LE830E52, erről mi a véleményetek?

(#26703) B-L-A-C-K válasza btomi9 (#26702) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amúgy ha jó áron megtudod venni a Sony W8-at (320 körül), én csak ajánlani tudom, nekem is ilyen van, és nem véletlenül...

(#26704) #94529552 válasza btomi9 (#26702) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem sok ismertsége van itt a Sharp tévéknek, nem tudom ki segíthetne ebben a kérdésben.
A minap én is találtam az av-planet nevű üzletben W829-et, 3 hete volt kirakva a tévé és 299-ért adták volna, még az is jó vétel lehet.
dh66e, Amint látod ketten megbeszéltük B-L-A-C-K úrral, nem kellene feleslegesen belekotyogni. A személyes indíttatású hsz-t pedig illene off-ba tenni, mert az tényleg off

[ Szerkesztve ]

(#26705) dh66e válasza #94529552 (#26704) üzenetére


dh66e
veterán

:F

(#26706) Watt25 válasza luckyman (#26594) üzenetére


Watt25
veterán

Az a bejegyzés azért lett olyan, amilyen, mert elegem van azokból az emberekből, akik szerint mindig mindenhol máshol kolbászból van a kerítés, csak éppen ott nem, ahol ő van. (Legyen az egy szolgáltató, vagy egy ország.)
A miértre azért nincs ott válasz, mert az nem volt kérdés. :)
De tök egyszerű: valószínűleg azért nem létezik, mert az igényelt többletberuházás (stúdiótechnika, dupla sávszélesség), nem hoz akkora minőségbeli javulást. Vagyis röviden: nem éri meg. (Én emiatt érzem azt, hogy a 4K (is) halott dolog. Ne jöjjön senki a fekete-fehér-színes váltással. Azt a színvakokon kívül mindenki észreveszi. De sokan már azt sem tudják 100% biztonsággal megmondani, hogy SD, vagy HD képet látnak. Esetleg nem is érdekli őket.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26707) gyeniko válasza Watt25 (#26706) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez volt a bejegyzésem, amelyre udvariatlanul válaszoltál:

"Én egyetértek azzal, hogy addig nem lesz elegendő tartalom, amíg nem adnak el elegendő megjelenítőt. Azt sem vitatom, hogy a 4K kép sokkal szebb lehet a FHD képnél, ha natívan nézed, megfelelő távolságból.
Az is vitathatatlan, hogy a 4K megjelenítők is gyorsan fejlődnek, egyre jobbak és olcsóbbak lesznek. Leginkább azt gondolom, hogy mire elszánom magam, hogy lecserélem az összes TV-t 4K-ra, addigra már nem lesz 4K lcd TV.
Más: filmeket csak eredeti hanggal, felirattal nézünk. 110" vásznon, 340 cm-ről. Igen jó FHD vetítő, brilliáns optika, szóval nincsenek pixelek. Erősen forgatni kell a fejet a feliratok olvasásához is. A TV-ken nem nagyon filmezünk (esetleg a hálószobában, ágyból), ezért nekünk a 4K-s TV-hez alapvetően kellene a 4K-s TV adás. A UPC-nak 26 HD adása van (1080i), vagyis nem FHD. Mikor lesz ebből 4K?
Ha a fentieket elolvasod, akkor megérted, hogy nekünk jelenleg miért nincs értelme 4K TV-t vennünk."

Konkrétan mi zavart a fenti hozzászólásban? Miből/kiből van eleged?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#26708) Watt25 válasza gyeniko (#26707) üzenetére


Watt25
veterán

A UPC-nak 26 HD adása van (1080i), vagyis nem FHD
Ez. De leírtam az eredeti hozzászólásban is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26709) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung UE48JU7000T review [link]

"However, while it certainly gets some things very right its motion problems ultimately undermine its UHD talents so severely they make the set hard to recommend."

(#26710) gyeniko válasza Watt25 (#26708) üzenetére


gyeniko
őstag

Az, hogy a UPC-nek 26 HD adása van, tény. Nem értékeltem, nem minősítettem, csak leírtam a számot. A tévedésen az volt, hogy úgy tudtam, hogy a 1080i nem FHD. Ebben a hozzászólásban mi volt az, ami arra utalt, hogy elégedetlen vagyok és azt hiszem, hogy máshol kolbászból van a kerítés?! Nem vagyok elégedetlen, amit az is mutat, hogy az azt megelőző hozzászólásomban belinkeltem egy wiki-s cikket, mely nemzetközi szabványokról szól és érthetően elmagyarázza, hogy mi miért van így. Továbbra sem értem, hogy mi a baj, ezért csak arra tudok gondolni, hogy irigy vagy, ezért kötsz belém.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#26711) Watt25 válasza gyeniko (#26710) üzenetére


Watt25
veterán

Nem tudom mire kéne irigy lennem, nálam is kb ugyanennyi HD csatorna van.
A problémám az, hogy a mondatodból az jött le, mintha úgy gondolnád, hogy azért "csak" 1080i a felbontás, mert a UPC nem adja "normális" felbontásban.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26712) gyeniko válasza Watt25 (#26711) üzenetére


gyeniko
őstag

Értelek. Biztosan nem olvastad ezt a hozzászólásomat, különben nem nem gondoltad volna azt, amit.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#26713) total90 válasza blakey (#26688) üzenetére


total90
veterán

Bazz, nem lattam, vissza nem olvastam :W koszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26714) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

van egy blaupunkt 50 colos tv-m azt szeretném kérdezni ki milyen beállitásokal használja? :)

(#26715) Pítör Pan


Pítör Pan
csendes tag

Tegnap voltam Pesten az egyik Euronicsban és eldumálgattam vagy egy órát egy fiatal eladó sráccal.
Vittem magammal pendriveot és külső vinyót hogy tesztelgessem a tv-ket.

Nagy meglepetésemre közölte velem és be is mutatta, hogy 32 és 40 colos tévéknél, 75 és 140 Ft közöttiekben (Sony, LG, Samsung, Philips), szinte mind kivétel nélkül 50 Hz-en operál. Berakott egy kis pendrive-ot és fekete háttéren, 4 oszlopban fehér 3 betűs szöveg 20 sorban mászott felfelé. Első oszlopban lassan, köviben gyorsabban és így tovább. Az 50 Hz-es tévéken a második két oszlop fejfájóan "motion blur"-ös volt. A valódban 100 Hz-es Samsung 6200 , Samsung 6203 , LG-LB650 és még az LG 39LB650 amiken a motion blur nem jelentkezett jobbak voltak így.

Így kb egyből ki is lőttem a Sony-t meg a Philiphset (noha az ambilight tényleg nagyon tetszett).

Így maradt ez a 4 típus. De eléggé meglepődtem, hogy hiába van odaírva a 100 Hz mégis majd elszédültem más tévéknél (samsungon és lg-n belül is persze).

Mondom lesz Joy akció 2 hét múlva és hát 20% az csak 20%. Erre mondja, hogy nem egészen úgy van az :D ... ami most 130 az akkor is annyi lesz csak meg lesz emelve az ár és akciósan 130 lesz kb. :D +- 5ezer TALÁN. -- mondom JAAAAA :D akkor oké

esetleg vélemény erről a motion blur dologról? Még azt is mondta, hogy a sony-k nem kezelik jól a fájlrendszert és ha rákötök egy külső vinyót tele mappákkal, akkor kigórja egybe az összes fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#26716) nismoka válasza Pítör Pan (#26715) üzenetére


nismoka
addikt

A sony-n és a philipsen valószinüleg nem kapcsolta be a BFI-t (LED-e mozgás javítás, háttérfény vibráltatás) ami artifaktolás (képhiba, mozgó tárgy körüli "aura"stb) nélkül javít (igaz a fényerő csökken) a mozgás megjelenítésen. A 100Hz lehet interpolálva (pld H6200) de az hibázik sokszor és szappan opera effektet okoz, és lehet BFI is aminek viszont háttérfény csökkenés és esetleges vibrálás a hátránya. A legjobb megoldása a sony-nak van az Impulse mód és ennek kombinálása interpolációval de csak a felsőbb kategóriában. Szerintem maradj ebben az esetben a samunál ha ez fontos. A sony-n is lehet mappánként rendezni a fileokat...

[ Szerkesztve ]

(#26717) PHenis válasza Bazsi1987 (#26714) üzenetére


PHenis
senior tag

Egy havernak olyan van. Nyomkodtam, meg próbálgattam, de a beállítások tekergetésével csak rontani tudtam a képen. Hagyj mindent 50-en :-) (ha jól emlékszem 50 a közepe)

(#26718) #94529552 válasza Pítör Pan (#26715) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mert a Sony és a Philips is alsó kategóriás alap 50 Hz-es tévék voltak azok, amiket mutattak neked. Sony W8, és Philips 7-es széria amit érdemes nézni ilyen szempontból.
Sajnos jellemző ezekre a nagy boltokra az ilyen trükkös akciózás. Megemeli az árát, és abból vonja le a 20% kedvezményt, hogy a nagy haszon megmaradjon rajta. Az aktuális árak felderítésére használd a kereső oldalakat.

(#26719) drexler92


drexler92
tag

Sziasztok,

segítséget kérnék: szüleimnek szeretnék egy LED TV-t venni. A témában nem nagyon vagyok otthon,de nagyjából ezek lennének az elvárásaim:
- 60 cm képátló
-Full HD felbontás (ha HD Ready,az sem probléma)

(#26720) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

hogyan lehet Wifi használni ezen a Tv-n? ! :F

Sony Bravia KDL-40R485B

[link]

köszi előre...

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#26721) nismoka válasza MrRL19 (#26720) üzenetére


nismoka
addikt

Amit linkeltél az nem az R485 tipus hanem a W605. Az R485-ben van wifi de nincsenek benne az internetes alkalmazások mint a W605-ben. Amúgy beállítások/hálózati beállításoknál találod a wifit, amit itt hálózati (DLNA)lejátszásra vagy miracast-ra használhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#26722) MrRL19 válasza nismoka (#26721) üzenetére


MrRL19
senior tag

értem és mit tudok csinálni vele ?!

internetes alkalmazásokra nem is tudom sehogy sem használni ?! igazából csaj egy Youtube kellet volna.

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#26723) nismoka válasza MrRL19 (#26722) üzenetére


nismoka
addikt

A W605 tudja, ez nem. Max telefonról nyomatod rá a youtube-t ha tudja a tükrözést a telefon vagy ha nem akkor a droidos Flipps HD appal DLNA-n, ha még tudja az app a youtube-t, próba szeencse.

[ Szerkesztve ]

(#26724) MrRL19 válasza nismoka (#26723) üzenetére


MrRL19
senior tag

és laptopról ?! át tudom küldeni a képet?!

[link] ilyesmire gondolok

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#26725) nismoka válasza MrRL19 (#26724) üzenetére


nismoka
addikt

Win 8.1 állítólag tudja de én nem próbáltam, van a youtubeon video róla egy más gyártmányú tv-vel de a kommentekben azt írják nekik nem igazán megy a tükrözés. Android tabletról és telefonról viszont szokott menni.

[ Szerkesztve ]

(#26726) MrRL19 válasza nismoka (#26725) üzenetére


MrRL19
senior tag

hát m1 . . . telóval hogyan lehet ?! le szedtem flipps HD , de nem találja csak a másikat (LG SMART)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#26727) nismoka válasza MrRL19 (#26726) üzenetére


nismoka
addikt

Akkor nem tudom konkrétan a flippset nem próbáltam ezzel tv-vel viszont régebbi sony-tipusokkal ment. De ezt nem mostanában próbáltam..

(#26728) MrRL19 válasza nismoka (#26727) üzenetére


MrRL19
senior tag

m1 köszönöm :) egyébként vmi ajánlat használt/új Tv között 100K környékén ?! :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#26729) membrandj válasza MrRL19 (#26728) üzenetére


membrandj
nagyúr

42 colban inkább 140 környékétől indulnak, főleg ha normális smartot, 3d-t akarsz. Ez alatt csak nagyon belépő szintűek vannak.
Spórolj még.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26730) MrRL19 válasza membrandj (#26729) üzenetére


MrRL19
senior tag

öt néztem ami nem rossz . . . [link]

igazából csak szobába kellene (nappaliba 47-es LG 3d van)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#26731) membrandj válasza MrRL19 (#26730) üzenetére


membrandj
nagyúr

110-et biztos nem adnék egy 95k-s tv-ért.
Kicsit hozzádobnék és:
[link]

2 olcsó:
[link]
[link]
Fogalmam sincs,hogy mi a különbség köztük. Sony ennél lényegesen drágábban van, samsung kicsivel drágább szerintem,de ott 100k körül nem tudom,hogy mi éri meg.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26732) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

130 ezerig milyen tv-t tudnátok ajánlani?

Amire kell:
TV és FHD filmek nézése, hébe-hóba egy kis fifa vagy mortal kombat.

Amit "tudjon":
- Képátló: max. 40"
- Felbontás: 1920 x 1080
- Képfrissítés: valós 100 Hz
- Csatlakozók: min. 2 HDMI
- WiFi-n vagy legalább LAN-on keresztül hálózatba tudjam kötni

3D, smart és egyéb woodoo varázslat nem kell.

Mivel elég nagy a választék nem igazán tudok dönteni. Leginkább a Sony, illetve Samsung márkát preferálnám. De bármi érdekel.

Remélem tudtok segíteni. Előre is köszi :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#26733) nightshadow válasza Dani_kp (#26732) üzenetére


nightshadow
veterán

40H6400 [link]. (Sony nincsen ilyen paraméterekkel ilyen áron.)

(#26734) Dani_kp válasza nightshadow (#26733) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszi! :R

Esetleg 32"-os méretben mi volna jó? Lehet nem fér be egy 40-es oda ahova szeretném. :B

https://ingatlan.com/33821564

(#26735) nightshadow válasza Dani_kp (#26734) üzenetére


nightshadow
veterán

Ugyanebből a 32"-es: [link]

(#26736) Dani_kp válasza nightshadow (#26735) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszi szépen :R . Összegben alig van különbség, akkor inkább csinálok helyet a 40-esnek :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#26737) musli26 válasza BBéci (#200) üzenetére


musli26
tag

Sziasztok!
Kinézetem egy Tv LG 42LB620V[link]

115K 0 % THM 20HÓNAP

Vélemények a tv-ről?
Van jobb Tv 40'-42' max.120k-ig?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#26738) membrandj válasza musli26 (#26737) üzenetére


membrandj
nagyúr

[link]
Hitelre akarsz tv-t venni? Nem túl jó ötlet. Inkább spórolj pár hónapot szerintem.
Úgy 0% a thm,hogy alapból magasabb az ár.. Láthatod,hogy máshol a 650-et kapod ennyiért...
[link]Ezzel meg még többen elégedettek.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26739) B-L-A-C-K válasza membrandj (#26738) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem sokan nem azért vesznek hitelre mert jó ötlet, hanem nincs egyben 100-200 ezrük erre. Havi 5-6 ezer forintot meg úgymond észre se vesz az ember, így ilyen szempontból egy 0%-os szerintem nem hülyeség. (ezt mondom úgy hogy nincs hitelem.)

(#26740) lorinser válasza membrandj (#26738) üzenetére


lorinser
senior tag

Mi a baj a hitelre történő vásárlással? Főleg ha 0% a THM? Nem mindenki tud vagy akar kiadni egyszerre ennyi pénzt.

Egyébként valóban van 650 is kb. ugyan ezért az árért de én ezekért a boltokért nem tenném tűzbe a kezem ha garanciáztatásra kerülne a sor.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#26741) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung Tizen Smart TV System review [link]

(#26742) spe88 válasza lorinser (#26740) üzenetére


spe88
senior tag

OFF: akinek nincs egyben 100-150k-ja egy TV-re az ne vegyen ennyiért TV-t, sőt egyáltalán ne vegyen semmilyet! Szerintem... :) Még 0%-ra sem.
Amúgy a 0%, az úgy 0, ahogy írtátok:
- felárazzák és a bolt állja a kamatokat
- és egyébként is van csekk feladási meg egyéb díj (TESCO-ban pl.), ami mondjuk nem pénz de ha 2 évre veszel fel egy 150K-s TV-t akkor havi plusz 2-300 Ft az 2 év alatt plusz 5-8000 Ft...

ON:

~40" Local dimminges backlit kategóriában keresek továbbra is LCD TV-t.
Csak az LG-ről tudok, aki ebben a kategóriában gyárt ilyet nem is nagy pénzekért, esetleg mást nem tudtok ajánlani?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#26743) blakey válasza spe88 (#26742) üzenetére


blakey
titán

Ha valóban off akkor tedd OFF-ba. :)

Amúgy néha a 0% valóban 0, és 6 hónap alatt is ki lehet fizetni. Én sem vagyok híve a hitelnek, viszont van akinek nincs annyi pénze ill. amit szeretne venni, azt most szeretné és nem fél-egy évvel később, amikor lehet, hogy nem is lesz. Sokkal értelmesebb dolog így venni bármit is, mint kemény kamatokra, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26744) membrandj válasza B-L-A-C-K (#26739) üzenetére


membrandj
nagyúr

Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.
0% thm pedig nem létezik. Látod te is,hogy 115-ért adják a 620-at, amikor 120-ért 650 van. Szimplán " felverik" az árát annyival,hogy kijöjjön a 0% thm.

lorinser
Na, mert a tesco annyival másabb..:D

Bemásolom neked is:
"Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.
0% thm pedig nem létezik. Látod te is,hogy 115-ért adják a 620-at, amikor 120-ért 650 van. Szimplán " felverik" az árát annyival,hogy kijöjjön a 0% thm."
Ez olyan,mintha lenne 400-ad tv-re ,de 1 milláért akarnál.. Akinek csak 80k-ja van tv-re az vagy várjon még pár hónapot vagy fogadja el,hogy ennyiből csak 32 cm-es jön ki. Tv-t megveszed, már másnap buktál rajta jó pár ezret, a hitel miatt még többet.
Magával a hitellel nincs problémám. Házra, lakásra. De egy tv abszolút nem létszükséglet.
Emiatt dőltek be a családok 2008 környékén, mert még a tv-t is hitelre vették.. Utána meg csodálkoztak,hogy inkasszó kerül a számlára. Suzuki szalonok detto ezért mentek csődbe. 0% önrésszel, kis thm-el minden ember megvette,de már az első éves szervizre nem tudta elvinni. Ez önbecsapás.
Azt büntetném, aki ezt megengedte..

Aqua pedig nem tegnap kezdte azért.. Nem egy emag.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26745) B-L-A-C-K válasza membrandj (#26744) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt nem az van hogy 20nm-es panelban lakik valaki és felvesz hitelt egy 10 milliós BMW-re. Már lírtam, havonta 5-6 ezret nem nagyon vesz észre senki, de egyben 100-200 ezret már igen...

(#26746) membrandj válasza B-L-A-C-K (#26745) üzenetére


membrandj
nagyúr

Aki meg havi 1 millát keres, az meg havi 50-60-at nem vesz észre. Ennek semmi köze a törlesztő összegéhez. A hitel az mindig is hitel. A példa mutatja,hogy 0%-os thm se létezik. Ott alapból magasabb az ár. Ha havonta ki tudsz fizetni 5-6 ezret, akkor spórolni is tudsz 10-15-öt és akkor még jobb tv-d is lesz vagy olcsóbban kapod meg ugyan azt.
Ha havonta ki tud fizetni 5-6k-t, akkor eddig miért nem tudott félretenni havi 5-6 k-t?

Még egy hűtőt is előbb megértek,hogy valaki hitelre veszi, mert bedöglött a régi,de egy tv-t..

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26747) Morris válasza membrandj (#26746) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem meg ne turkáljunk egymás zsebében! Nem tudjuk milyen helyzetben van. Nem ismerjük. Ő így döntött, tartsuk tiszteletben!

(#26748) B-L-A-C-K válasza membrandj (#26746) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az baj nem vagy benne ebben az élethelyzetben, így nem tudod megérteni miért van lényege. Én sem vagyok benne de szerintem leírtam értelmesen hogy megértsd.

(#26749) membrandj válasza Morris (#26747) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ez nem turkálás. "Nem tudjuk milyen helyzetben van. Nem ismerjük."
Teljes mértékben így van. Ettől függetlenül én abszolút ellenzem,hogy valaki tv-t vegyen hitelre. Ha 80 ezred van, akkor 80-ért kell venni tv-t. Ha 60, akkor 60-ért.. Ha 120,akkor 120-ért.. Nincs abban semmi szégyellnivaló, ha valaki csak 80cm-es, alap tv-t tud venni.
A hitellel pont azok fizetnek még többet, akiknek alapból nincs annyiuk.

Remélem szerinted se logikus megvenni 115-ért egy fapad tv-t, amikor 5k-val drágábban már egy teljesen más kategória van.
Azért "csak" 5k az eltérés, mert a hitel valójában 15-20k és nem 0%.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26750) B-L-A-C-K válasza membrandj (#26749) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tegyük fel pl XY keres havi 150 ezret, vesz 0%-os THM-re egy TV-t mert nincs felesleges 120 ezre, ne vegye meg mert annyira nagy luxus egy 40 colos TV? 5-6 ezret kitud fizetni, de 120 ezret nem. Mi ezen az olyan felfoghatatlan hogy ezen kell rugóznod?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.