Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) #94529552 válasza Kobor (#26199) üzenetére


#94529552
törölt tag

Valóban érthetetlen felfogás a Sonytól, hogy a kisebb méretű tévéket más, gyengébb elektronikával készíti mint a nagyobbakat. Annak lehet röcögős, gyenge képe is mert olcsóbb? A Toshiba táv meg tényleg furcsa egy darab. Olyan múlt századi kb. A Panasonicnak a legjobb a távja, a tévéiről kérdezd inkább a topikját, mert itt nem sok valós tapasztalat van róla. [link]

(#26202) nightshadow


nightshadow
veterán

2015-ös Sony modellek német nyitóárai:

KDL-40W705C 699€ - 210k
KDL-43W756C 869€ - 260k
KDL-43W805C 899€ - 270k

KDL-48W705C 850€ - 255k
KDL-50W756C 1050€ - 315k
KDL-50W805C 1099€ - 330k

KD-49X8305C 1499€ - 450k

(#26203) B-L-A-C-K válasza nightshadow (#26202) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor jól tippeltem hogy a W8B utódja 50-esben 320 körül lesz...

(#26204) BBéci válasza Drachande (#26200) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, én csak 55 colost vizsgáltam, próbáltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26205) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Van nekem egy FINLUX 65FLHKR242BHCDN TV-m.
Kb. két hónapja vettem a MM-ban.
Nagyon tetszik, de van egy-két dolog ami idegesít.
Azt csinálja, hogy random bekapcsolgat néha magától, általában éjjel, de van, hogy nappal és ha nem vagyunk itthon akkor megy a TV mire hazajövünk.
Legtöbbször csak félig kapcsol be, azaz teljes fényerővel fehér alapon kéken FINLUX felirat pár másodpercig világít (ilyenkor persze mind a ketten egyből felkelünk) aztán kikapcsol.
Hiába keresek a beállítások között ezzel kapcsolatos opciókat, nem találok, vagyis ami lehetséges hiba forrás az mind ki van kapcsolva.
A másik dolog pedig ami nem tetszik az a médialejátszója ami egy kicsit finnyás.

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#26206) blakey válasza Tigi (#26205) üzenetére


blakey
titán

Kapcsold ki az automatikus frissítést, mindenhol ahol ilyet találsz. :Ö
Vegyél normális médialejátszót és nem lesz semmilyen gond a fájlok kezelésével.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26207) Tigi válasza blakey (#26206) üzenetére


Tigi
őstag

Az automatikus frissítés volt az első amit kikapcsoltam és kb. két hétig nem is csinálta, de utána megint kezdte.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#26208) Predator2 válasza Tigi (#26205) üzenetére


Predator2
addikt

Nem vagyok szakértő a témában, de asztali számítógépnél ilyet akkor csinált nekem amikor a hálózatnál valami jelet kapott. TV-nél nem lehet ilyen? Kikapcsoltam, hogy a háló kártya/egér/bill bekapcsolja a gépet, és megszűnt a probléma.

A srácok majd megválaszolják, lehet tv-nél ilyen gond nem lehet.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26209) dh66e válasza Tigi (#26205) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben nincs rá csatlakoztatva valamilyen eszköz(pl set top box) és úgy is csinálja akkor hívd a szervizt.

(#26210) maross


maross
veterán

Tevere kotott szamitogepnel a hdmi kabel hozzaad az input laghoz? Nem vagyok megelegedve, flipperezni teljesen eselytelen teven, 42la620s-em van, 40-50ms -et talaltam neten erre a tipusra. Ha hdmi kabel nem ad hozza (ocsopenzes 5m van), akkor egy 30ms-esen is eselytelen lenne.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26211) #94529552 válasza maross (#26210) üzenetére


#94529552
törölt tag

Inkább a képjavítók adnak hozzá, amit kikapcsolhatsz a HDMI bemenet szerkesztésénél. PC-re vagy Game, Konzol stb átnevezni. Vagy segíthet a képbeállításoknál a Játék módra kapcsolás.

(#26212) maross válasza #94529552 (#26211) üzenetére


maross
veterán

Kiprobalom oket, koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26213) szs9


szs9
csendes tag

Sziasztok!

tv vásárlás előtt állok
32"-os full hd-t szeretnék samsung vagy sony márkában
tudnátok javasolni ezek alapján típusokat?
válaszokat előre is köszönöm

(#26214) nightshadow válasza szs9 (#26213) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung 32H6400 vagy Sony 32W705

[ Szerkesztve ]

(#26215) Tigi válasza Predator2 (#26208) üzenetére


Tigi
őstag

A netre van kötve a TV wifi-n, akkor azt még megnézem, hogy milyen beállítások vannak erre.
Köszi.

dh66e:
Semmi sincs a TV-re kötve, egymagában van.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#26216) direkt-x


direkt-x
tag

Sziasztok!
Kinéztem 2 tv-t, és segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy melyiket válasszam.
Az egyit LG 42LB650V [link],
a másik Samsung 40" H6200 3D Smart TV [link]

Az lenne a kérdésem, hogy melyikbe jobb a 3d, és összességében melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#26217) nightshadow válasza direkt-x (#26216) üzenetére


nightshadow
veterán

LB650-re többen panaszkodtak. A kettő közül a H6200-at érdemes venni.

hogy melyikbe jobb a 3d

Ez egyéni preferencia kérdése, kinek melyik jön be jobban. Érdemes kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#26218) Tigi válasza Tigi (#26215) üzenetére


Tigi
őstag

Na, még pár dolgot átállítottam a beállítások között:
Virtuális vezérlést (ez nem tudom, hogy mi) kikapcsoltam.
A bekapcsolási módot készenlétről legutolsó állapotra állítottam (ezt se tudom, hogy pontosan mit takar).
Ha így se lesz jó akkor hívom a szervizt.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#26219) membrandj


membrandj
nagyúr

Köszönöm mindenkinek, aki segített. Végül 49UB850V lett és nem bántam meg.
Röviden:
SD adás nyilván gyengébb, a 4 K Miatt.
HD adás már egész szép,sőt. Nem mondom azt,hogy jobb mint egy full hd, mert papíron lehetetlen ( full hd adás esetén),de nagyon szépen kidolgozza. Ha nem 1-2 méterről akarod nézni, akkor szerintem észre se veszed.
3D: A 4k miatt nagyon szép és passzív ugye.
Smart: Mondták,hogy lassúcska, talán ez a megfelelő szó rá. Lassúnak nem mondanám, ssd-s géphez szokva, gyorsak végképp nem,de egy 4-5 éves hdd-s gép szintjét már röhögve hozza.

Gyári beállítások ténylegesen " nem szépek". Neten találtam egy leírást, az alapján beállítottam és lényegesen szebb a kép.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26220) nightshadow válasza membrandj (#26219) üzenetére


nightshadow
veterán

Gratulálok a tévéhez. Az igaz amit valahol olvastam hogy állítólag egyik 4K tévé beépített lejátszója se tudja lejátszani a 4K-s tartalmat, csak a Full HD-t?

[ Szerkesztve ]

(#26221) membrandj válasza nightshadow (#26220) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem találtam még 4k-s videot. :D
Esetleg , ha tudsz valami video címet, linket stb küldeni, akkor szívesen letesztelem.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26222) nightshadow válasza membrandj (#26221) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt vannak LG-s 4K demók [link]

(#26223) nismoka válasza nightshadow (#26220) üzenetére


nismoka
addikt

Sony 4k tv lejátsza a 4k-t is usb ről.

[ Szerkesztve ]

(#26224) nightshadow válasza nismoka (#26223) üzenetére


nightshadow
veterán

Mintha valamelyik 4k tévékről szóló cikkben olvastam volna, de akkor ezek szerint hülyeség. A 4K-s filmeknek is általában mkv a file-kiterjesztése?

(#26225) membrandj válasza nightshadow (#26224) üzenetére


membrandj
nagyúr

Na.
[link]
[link]
[link]
Ezt a hármat tesztelte és vígan vitte.
Ezeknek mp4 a formátumuk,ahogy nézem.
Hát itt jön ki igazán a 4k " ereje". Iszonyat részletes. Ehhez képest még a full hd is homály kb..:D

Remélem minél hamarabb eljutunk arra a pontra,hogy legalább minden csatorna 1080p és sok 4k csatorna.
1TB-os samsung m3 külső hdd-ről játszottam le. ( ha számít)

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26226) #94529552 válasza direkt-x (#26216) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek mellett még esetleg a magasabb kategóriás LB671V-t is érdemes megnézni. [link]

(#26227) nismoka válasza nightshadow (#26224) üzenetére


nismoka
addikt

XAVCS (mp4)

(#26228) solarix45


solarix45
senior tag

Sziasztok!

Én is a tévé választás nehézsége előtt állok, és már kiborít a sok lehetőség, úgyhogy tanácsot kérnék.

40-42"-es méretet szeretnék, szinte csak filmezésre. Ami nem kell: 3D és Smart. Ami viszont igen: a lehető legjobb kép, analóg audió kimenet (sztereó erősítőre kötném). Jó lenne, ha a fejhallgató, meg legalább egy HDMI csati lenne hátul, mert ezeket fixen bekötném, szerintem ott kényelmesebb, bár nem a világ vége, ha nem ott van.
Szeretném úgy megvenni, hogy 5 évre hosszabbítanám a garanciát. Jó lenne a hosszabbítással 100-110 körül kihozni.
Szüleimnek egy Samsung 40H6400-a van, annak szép a képe. Néztem LG-ket a boltokban, mert ugye ők kissé olcsóbbak, de mintha a Samsungok felülete mattabb lenne és nagyobb a betekintési szöge.

Miket lenne érdemes megnézni?

Köszi!

(#26229) csongsz


csongsz
újonc

Sziasztok!
Szeretnék tippet kérni! Nem vagyok nagyon othon a témában, esténként néha megnézünk egy filmet, néha többet, de nem használunk semmi rögzotöt, lejátszot. Most hogy kell vennem új Tv-t akkor viszont szeretnék olyat amit irányithatok a telefonról is és netröl lejátszani filmet. 40 col-ban gondolkodok, érdemes 3D-t? Van estleg valami konkrét javaslat, egy jo középkategoriás készülékre?
Üdv: Csongsz

(#26230) membrandj válasza solarix45 (#26228) üzenetére


membrandj
nagyúr

LG IPS-nél nagyobb betekintésű szöggel rendelkező gyártó nem nagyon van szerintem.
Ezt így kb. mindenki elismeri.

"Ami nem kell: 3D és Smart. Ami viszont igen: a lehető legjobb kép, "
Ez általában együtt van csak.

"Szeretném úgy megvenni, hogy 5 évre hosszabbítanám a garanciát. Jó lenne a hosszabbítással 100-110 körül kihozni."
Ez meg kb mission impossible. Ennyiből csak a legolcsóbb, legfapadosabb modellek jönnek ki.

Samsung 40H6400 ez is ~ 130k ,de még a 6200 is ~ 110k.
LG LB, 2014-es modelleknél a 670, 671-től mondják,hogy jó. 650 már megosztóbb jóval,de még az is ~ 125k.

Samsung UE40H5500
LG 42LB5610
Ez a kettő férhet bele ennyiért. Ha meg komolyabbat akarsz, akkor az már inkább a 150-hez lesz közelebb.

csongsz
WIFin keresztül mindig problémás a lejátszás. Ha egy pillanatra nem jó a jel, akkor máris ugrik stb.
Erre egy külső hdd-t célszerű venni vagy gépet rákötni.
LG-nél a 670, 671V-től indul a történet, SONY 705,de az nem 3d, samsung meg talán H6400-tól.
Ha normálisan akarod a lejátszást, akkor vagy gyors usb3 pendrive vagy 1 TB-os külső hdd. Samsung m3 1TB, én ezt vettem, nekem ezzel megy .
Ha youtubera gondolsz, arra nem kell külső hdd.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26231) membrandj válasza membrandj (#26230) üzenetére


membrandj
nagyúr

szucsati

Samsung UE40H5000A
Ezt akartam írin, nem az 5500-at.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26232) csongsz válasza membrandj (#26230) üzenetére


csongsz
újonc

Ok, köszönöm a gyors választ, elsöre a sony tetszik a legjobban, lehet hülye kérdés, de az hogy 3D ahoz akkor olyan film is kell ugye meg szemüveg? Szoval ha ennyire nem akarok belemenni akkor nekem böven jo a Sony BRAVIA KDL-42W705 ? és igen, kb annyira gondoltam, hogy a gyerköccel néha megnézünk a youtube-on valami rövidfilmet.
Üdv: Csongsz

(#26233) nightshadow válasza membrandj (#26225) üzenetére


nightshadow
veterán

Köszi hogy letesztelted. :)

(#26234) solarix45 válasza membrandj (#26231) üzenetére


solarix45
senior tag

Mind az 42LB5610, mind a 40H5000 95 körül van, +10 az 5 évre bővítés, szóval árban beleférne. Ezeknek gyengébb a képe, mint a 40H6400-nak? Nem lehet smart és csilli-villi nélkül jó képminőséget kapni?

(#26235) nightshadow válasza solarix45 (#26234) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem lehet smart és csilli-villi nélkül jó képminőséget kapni?

Nem, Samsungot 40H6200-től érdemes venni: [link]

(#26236) solarix45 válasza nightshadow (#26235) üzenetére


solarix45
senior tag

Hm, akkor lehet, hogy tényleg az lesz, néztem is korábban. Ha jól olvastam, ennek nem a Samsung gyártja a panelját, mint a 6400-esnek, de nem rosszabb ettől. Mi más különbség van köztük? Csak hogy tudjam, hisz a 6400-at már viszonylag jól ismerem.

(#26237) nightshadow válasza solarix45 (#26236) üzenetére


nightshadow
veterán

H6200-höz nem jár a 2db szemüveg, nem jár a második távirányító (Smart Touch), s csak 200Hz CMR-t tud 400Hz helyett.

(#26238) dh66e válasza membrandj (#26225) üzenetére


dh66e
veterán

"Remélem minél hamarabb eljutunk arra a pontra,hogy legalább minden csatorna 1080p és sok 4k csatorna."
Nem akarlak elkeseríteni de a tévéd már rég a feledés homályába vész mikor ez realitás lesz.Reménykedni persze lehet csak hát a valóság.

(#26239) membrandj válasza csongsz (#26232) üzenetére


membrandj
nagyúr

Sony 3D: 805-ös.
705 nem 3d, írtam is.
3d-hez olyan film kell, ami 3d.

Vannak itt rajtam kívül páran, akik jobban ismerik a sony-kat.
[link]

dh66e
Sima lcd led-nél már nem lesz nagy fejlesztés szerintem.
Oled majd új és jobb lesz,de az jó pár év még.
4k az 4k lesz ott is.

nightshadow
Ha van még kérdés, akkor dobj üzenetet és hétfő ,kedd környékén megnézem.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26240) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok!
Leírnám ide is a gondom,mert a Samsung LED/LCD topikban bagóznak rám.
Adott egy Samsung UE46C800 tv. Sajnos az utolsó fw frissítés óta csak nehezen kapcsol be,sokszor kell nyomogatni a power gombot,hogy észhez térjen.Szeretném downgradelni,van is hozzá eljárás csak gyatra az angolom. Valaki tudna nekem segíteni?

The Mechanic

(#26241) gyeniko válasza FlashLed (#26240) üzenetére


gyeniko
őstag

Biztos, hogy a frissítéssel függ össze? A C8000-hez nagyon rég nincs frissítés.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#26242) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

106cm-es TV-ből melyiket érdemes meg venni?
Wifi
Smart
kb 140-150 ezer FT-ért.

Ez még mindig ajánlott kategória? LG 42LB671V

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#26243) #94529552 válasza Killerlaca (#26242) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ajánlott.

(#26244) Killerlaca válasza #94529552 (#26243) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Köszi

És samsung-ból melyiket érdemes venni?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#26245) #94529552 válasza Killerlaca (#26244) üzenetére


#94529552
törölt tag

H6400-H6500, utóbbi sat tuneres is, ha az is fontos lenne esetleg.

(#26246) FlashLed válasza gyeniko (#26241) üzenetére


FlashLed
senior tag

Tudom.
2013.augusztusi frissítés ment rá,előtte a gyári volt rajta.
Azóta csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#26247) Killerlaca válasza #94529552 (#26245) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Melyik jobb választás szerinted?

LG 42LB671V vagy Samsung h6400

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#26248) gyeniko válasza FlashLed (#26246) üzenetére


gyeniko
őstag

Csak a távirányítóra reagál nehezen, vagy a panelen lévő érintő bekapcsoló gombra is? A távról a többi funkció flottul vezérelhető?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#26249) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!Érdeklődnék kicsit erről a local dimingről!Elsőrorban panasonic és lg tévéknél (nemtudom más márka alkalmazza e) érdekelne ,hogy aki használja meg van elégedve vele?Mennyire képes mélyíteni a feketét?

(#26250) Piftuka válasza B-L-A-C-K (#26032) üzenetére


Piftuka
veterán

"attól hogy ilyenem van meg pláne nem veszem személyes sértésnek, egyszerűen csak visszajelzések a készülékről nem azok amit most itt próbálsz állítani..."

Értem én, hogy nem veszed személyes sértésnek, de látod? Most is milyen kifejezést használsz... Nekem mindez nem arról árulkodik, hogy nem vitted el személyes irányba a beszélgetést.

(Jóhogy csak azt nem mondod, hogy "próbálok bemesélni", vagy "hazudni"... )

Miért gondolod azt, hogy az én véleményem kevésbé fontos, ill. mérvadó, mint a többi, az említett TV-t tesztelő felhasználóé?

Én is a saját tapasztalataimat írtam le, előítéletek nélkül, a maximális tárgyilagosságra törekedve. Ez nem jelenti azt, hogy a SONY W815 rossz készülék lenne, vagy hogy a Toshiba L7335 lenne az egyedüli jó alternatíva, ha valaki TV adást nézne.

Viszont ott, abban a környezetben, többszöri teszt alapján, úgy ítélem meg, hogy főleg TV adások megtekintésére a Toshiba a jobb.

Egyébként pedig Blakey nagyon jól fogalmazott, amikor ezt írta:

"Nyugodtan nézelődjön és a saját szemének higgyen, ne mi döntsük el, hogy ő mit szeressen. Néha túlzásba esünk, hogy mások helyett döntjük el, hogy neki mi tetszik."

Szerintem kiváló gondolatébresztő. :K

(#26034) Popes válasza Piftuka (#26030) üzenetére
"Ne haragudj de te hol tesztelted ezeket a készülékeket?
Amiket írsz hogy pixeles, szellemképes, életlen kép, az biztos hogy forrás hiba lehet[..]"

Írtam, hogy hol teszteltem a készülékeket. A "forrás hiba" kapcsán feltett azon kérdésemre, hogy az miért nem érintette a SHARP és a TOSHIBA ominózus modelljeit, viszont még senki nem adott érdemi választ.

Áruházról beszélünk... teljesen "konstans" körülmények között fut minden készülék. Ugyanazt a jelet kapják.

Ha rossz a forrás, és amiatt rossz a SONY képe is, akkor hogyan lehet értékelni azt a TOSHIBA, SHARP, vagy LG készüléket, amely emellett a rossz forrás mellett is meglehetősen jó TV képet produkált, kis állítgatást követően pedig egészen kiválót? Erről mi a véleményed?

(#26034) Popes válasza Piftuka (#26030) üzenetére
"ha a tv adás és nem egy jó minőségű pendrive-on vitt teszt videó alapján akarsz választani[..]"

Erről is írtam. Tessék figyelmesen olvasni. Ha HD demo alapján döntenék, akkor csak és kizárólag SONY lenne a választásom. (Abból is első sorban a Triluminos technológiás csúcsmodell.)

Jelen esetben viszont a televízió csatornák megjelenített képminősége volt a kérdés. Azt nyilvánvaló módon csak TV adással lehet tesztelni.

Az pedig olyan, amilyen. Hidd el... örülnék neki, ha a saját otthonomban lenne lehetőségem tesztelni a TV-ket, mielőtt döntök, melyiket veszem meg!

Viszont mivel erre nincsen lehetőségem, úgy teszek, mint bármely más vásároló: abban a közegben tesztelem, ahol forgalmazzák.

(#26037) BBéci válasza Piftuka (#26030) üzenetére
"Múlt héten egy 55 colos W815-öt vizsgálgattam [..]. 2003-óta tesztelek tévéket, pontosan tudom, mire kell figyelmi és milyen a jó kép."

Tudod jól, hogy adok a véleményedre, és vitán felül áll, hogy óriási személyes tapasztalatod van a különféle készülékekkel.

Azért ugye a fenti mondatod nem jelenti azt, hogy csak és kizárólag egy szakértő tudhatja, "mire kell figyelni, és milyen a jó kép"?

És itt visszautalhatok arra, amit fentebb B.L.A.C.K fórumtársunknak írtam: miért érzem azt, hogy szerintetek az én véleményem nem lehet mérvadó?

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.