Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) mickemoto


mickemoto
őstag

Üdv.
Érdekelne hogy egy LCD TV-nél ki lehet-e olvasni mondjuk a szerviz menüből vagy bármi más módon a használati üzemidőt?

(#27202) whited


whited
addikt

sziasztok
tanácsot szeretnék kérni tőletek tv vásárlás ügyben :)
Édesapám látott egy "telefunken sl55f243b3c" tv-t amire gondoltam rákeresek itthon, természetesen semmi találat.

Ezért szeretnék TV-t venni, ami árban ~150k ft lenne.

Lehet használt is, de garancia mindenképp legyen rá.
Méretben 42-46" között gondolkodnánk, attól függetlenül, hogy a fent említett típus 55"

Ami nem fontos:
-smart funkció ( nem használnánk ki)

Amire használnánk: műholdas adásokat néznénk rajta, és nagy ritkán HD filmeket.

Ha valamit kihagytam, kérlek kérdezzetek
Előre is köszönöm :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27203) GeryFlash válasza whited (#27202) üzenetére


GeryFlash
veterán

SD-hez 42"-46" meg 55", hát nem tudom :B Kissé pazarlásnak érzem.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27204) BBéci válasza GeryFlash (#27203) üzenetére


BBéci
titán

Hol olvastál SD-ről?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27205) whited válasza GeryFlash (#27203) üzenetére


whited
addikt

tekintve, hogy azért van már FHD adás is pár csatornán, és főként azokat nézzük ( sport1 pl), és nem fél évre szeretnénk a tv-t venni.

Bocsánat, azt kifelejtettem, hogy én személy szerint a későbbiekben egy ps3-t kötnék rá, és azzal is játszanék rajta :W :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27206) dh66e válasza whited (#27205) üzenetére


dh66e
veterán

Most akkor melyik a valós képméret amit szeretnél?Vagy minél nagyobb alapon ha belefér a költségvetésbe?

(#27207) GeryFlash válasza BBéci (#27204) üzenetére


GeryFlash
veterán

A ,,nagy ritkán HD filmeket" dologból szűrtem le.

whited: Ja okés, így érthető :B . Én tegnap rendeltem Sony KDL 42 W705 tévét, 200 ezer alatt ennek van a legjobb feketéje, de ez főleg filmnézésnél jön jól. Ha általában világosban néztek rajta tartalmat, akkor jobb talán az IPS panel, pl LG 42 LB671elég best buy a kategóriájában. Jobban világít a fekete, oldalról jobb a betekintési szöge (na meg 700Hz), döntsd el neked melyik a fontosabb.
Esetleg ha nagyobb kell akkor Sony KDL 48W585, nem sok infót találtam róla de azok mind pozitívak voltak, persze valószínűleg egy kicsit gyengébb a képminősége mint a másik Sonynak.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27208) blakey válasza GeryFlash (#27207) üzenetére


blakey
titán

200 ezer alatt ennek van a legjobb feketéje - Ebben a formában nem igaz, nem az ár határozza meg a feketeszintet.
Ha általában világosban néztek rajta tartalmat, akkor jobb talán az IPS panel . Mitől jobb? Nincs elég kontrasztja, gyenge a feketeszíntje.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27209) whited válasza dh66e (#27206) üzenetére


whited
addikt

42"-t azért szeretnék, de ha van olyan ami még elfogadható és 46, akkor az is jöhet, nagyobbat nem igazán, mivel ebben az árkategóriában akkor annyiért úgyse lenne :)

Gery: köszi a választ

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27210) GeryFlash válasza blakey (#27208) üzenetére


GeryFlash
veterán

Van ennél olcsóbb 42"-os ilyen fekete szintű tévé? Plazmán kívül persze...

A jó minőségű IPS-en a színek élénkebbek tudnak lenni, focihoz talán jobb az LG mint a Sony, bár ebben nem vagyok biztos. Amellett betekintési szöge jobb, több ember átjön akkor szempont lehet. Emellett 700 Hz.

De mondom, én a Sony-t vettem, idegsít ah fekete nem fekete (annyira azért nem, hogy plazmát vegyek, no offense), ettől függetlenül nem akartam ráerőltetni a kollégára a választásomat, ha nem néz sok sok filmet akkor a fekete szint nem olyan döntő tényező.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27211) #94529552


#94529552
törölt tag

LG 42 LB671V-nek nagyon is rendben van a kontrasztja meg a feketeszintje, sőt, a mozgásmegjelenítése is.

[ Szerkesztve ]

(#27212) blakey válasza GeryFlash (#27210) üzenetére


blakey
titán

Van, 145e-ért jutottam hozzá egy Pana 48AS640-hez :) De a Toshiba 46TK938 is hasonló paraméterekkel büszkékedett és még van egy-két modell/márka.
VA panelek betekíntési szöge is megfelelő, elég sok tv fordult meg nálam.
700Hz, azt inkább hagyjuk, enyém 1200 Hz :), mégsem fogom minden második mondatba leírni, irreleváns. a legfontosabb a jó kontraszt, feketeszint, mozgásmegjelenítés.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27213) GeryFlash válasza blakey (#27212) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hmm, ez Pana tényleg jó lett volna nekem is, de a kolléga játszani akar, erről meg azt írják hogy beszaggat néha.

De grat 145-rét érte, annyiért én is inkább vettem volna ezt mint a w705-öt, igaz főleg a +6" miatt :B De most legtöbb helyen 160-170 ezer, és magas input lag, így kb. egy ár/érték arány a Sonyval.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27214) blakey válasza GeryFlash (#27213) üzenetére


blakey
titán

Azóta már volt firmware frissítés, allítólag javult, de ezt nem tudom megerősíteni, megcáfolni. Játékra a tavalyi Sonyk ajánlottak. De a kérdés ugye feketeszintről szól, arra meg van alternatíva.

Kiszórták a panákat és nagyon alacsony áron, megjelentek az idei modellek és a népszerű márkákat (LG, Samsung és egy-két Sony modell) kevésbé árazták le, szerencsémre. Egyáltalán nem volt szempont a játék, leginkább a képminőség, homogénítás, stb., hab a tortán az SMB kezelés ami egy nagy + pont a Pana részére. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27215) Dave567 válasza #94529552 (#27211) üzenetére


Dave567
addikt

A Blaupunkthoz képest? :P

(#27216) dh66e válasza blakey (#27214) üzenetére


dh66e
veterán

Anno kaptam a fejemre tőled a sony miatt,de ezt csak most találtam. ;]
"Anther attractive option to consider at around this part of the market is the Sony 50W829, which offers slightly better all-round pictures but far less extensive smart features."

forrás:[link]

(#27217) #94529552 válasza dh66e (#27216) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem jó a link.

(#27218) blakey válasza dh66e (#27216) üzenetére


blakey
titán

Mindenre lehet találni valamit, pl. a hdtvtest szerint a sony "csak" Recommended míg a Pana Highly Recommended, nem sokat jelentenek, de azért na. :)
Lehet dicsérni egyik, másik márkát, de a Sony egyedúli előnye az input lag, minden másban hozza a jobb szintet más tv-kkel együtt. Tehát képminőségben egyáltalán nem kimagasló egyik-másik márka némelyik modelljeihez képest, ráadásul ha a játék nem szempont akkor rendesen meg kell fizetni a márkát is, volt 4 Sonym, ebből 1 még mindig van, tudom, hogy milyenek. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27219) dh66e válasza #94529552 (#27217) üzenetére


dh66e
veterán

[link]

Köszi hogy szóltál.

(#27218) blakey

Ezt el tudom fogadni.Sőt teszt példány és tesztpéldány között is lehet különbség.Az éjszakai műszak általában fáradtabb. :)
A másik fele pedig hogy mennyit reszelnek a szoftveren.A sonynál is megoldották a 3D javítást gondolom ez a panánál is jól működik és megcsinálják ha hibát jeleznek..

[ Szerkesztve ]

(#27220) BBéci válasza dh66e (#27219) üzenetére


BBéci
titán

Mesélj kicsit bővebben a 3D javításról!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27221) blakey válasza dh66e (#27219) üzenetére


blakey
titán

Támpontnak jó ilyeneket olvasni, de ha megnézed akkor eleve 48" vs. 50" vagy 40" vs. 42", egyik így látja, másik úgy, de összeségében, pontszámok alapján a Trusted Reviews-nál 9/10 mindkettő. Ráadásul az angol verziónál a Pana valamit elrontott, ezért az interlaced anyagokat szaggatva jelenítette meg, EU-s modeleken már nem volt ilyen hiba, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27222) GeryFlash válasza blakey (#27218) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hájli

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27223) nismoka


nismoka
addikt

Nem célszerü a 42W829-et az 50W829-el hasonlítgatni mivel az 50"-os jobb egy kicsit (a motionflow lehetőségeivel is) és aktív 3D-s.
[Az 50"-os higly recommended]

[ Szerkesztve ]

(#27224) junior11 válasza nismoka (#27223) üzenetére


junior11
veterán

Én már a W805C-re vagyok nagyon kíváncsi... ;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27225) nismoka válasza junior11 (#27224) üzenetére


nismoka
addikt

Pár hét múlva kiderülhet...

(#27226) amadeus11 válasza blakey (#27218) üzenetére


amadeus11
senior tag

"Sony egyedúli előnye az input lag, minden másban hozza a jobb szintet más tv-kkel együtt."
Ezzel azért én nem értek egyet. A Sony legnagyobb előnye más VA paneles tévékkel szemben a rendkívül jó felbontásjavító/zajszűrő. "Csak" ennyivel jobb, mint egy Samsung. A Reality Creation TÉNYLEGESEN javítja az adatfolyam minőségét, a részletességet, élességet. Remekül kiszűri az elmosódást, pontzajokat. HD anyagok megjelenítését is kicsit finomabbá teszi, az SD csatornák képe pedig messze jobb, mint a konkurensek megoldásai. Ennyivel több egy Sony a Samsungnál. Véleményem szerint ez a funkció megéri a 10-20 ezres felárat, sokat javít a képminőségen!

There is a star

(#27227) blakey


blakey
titán

Szeretni való amikor nem értitek a leírtakat. :) 40" vs 42" volt, senki nem hasonlított 42"-t az 50"-hoz. Egy egyzserű példa volt. Azok meg ugye azonos kategóriában vannak.
(#27226) amadeus11
Örülök, hogy nem értesz egyet, de nekem volt más tv-kkel is dolgom, van rajta kívúl más is VA panellel szerelt és nem koreai, hanem szintén japán, Panasonic, Toshiba. Kevés embernek van ezekkel tapasztalata, nekem pl. volt/van, nagyon jó a mozgásmegjelenítésük.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27228) junior11 válasza nismoka (#27225) üzenetére


junior11
veterán

Hát ez az, még pár hetet várni kell...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27229) dh66e válasza BBéci (#27220) üzenetére


dh66e
veterán

Sony topicban olvastam hogy volt pár probléma.Nemrég jött ki frissítés amiben reszeltek rajta.Nem láttam már hónapok óta 3D-s filmet így konkrét dologról nem tudok nyilatkozni neked.Igazából nem volt bajom nekem sem azzal a pár természet filmmel amit meglestem.Nekem elég volt az a minőség is,ha javítottak rajta az csak jó annak akit érint.

[ Szerkesztve ]

(#27230) nismoka válasza amadeus11 (#27226) üzenetére


nismoka
addikt

+1 :K

(#27231) whited válasza nismoka (#27230) üzenetére


whited
addikt

esetleg egy használt innen az apróról? :B

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27232) membrandj válasza Kleroo (#27200) üzenetére


membrandj
nagyúr

LG49UB850V ~ 250k.
820V van, ami butább,de ott nyilván a képminőség is " butább".

Begi
Idei modellek már megjelentek,de mire normál ára lesz, az legalább fél év még szerintem.
sony 805-től jó, LG 670/671-től, samsung pedig h6400-tól. Így nagy általánosságban.

Ha sok hd adást nézel és hd filmeket, akkor a 4k se elvetendő ötlet. LG 49UB850V van nekünk.
SD adás jóval csúnyább,de egy jó full hd filmet, 1080i tv műsort már szépen megjelenít.

jezsu1998
Sony 805-től jó, LG 670/671-től, samsung pedig h6400-tól.
47"-50" fér bele kb.
Sony esetén talán már több lenne.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#27233) nightshadow válasza membrandj (#27232) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony 805-től jó

Annyi kiegészítés, hogy akit nem érdekel a 3D - s elég sokan vannak így - annak 50"-es méretben már a W705B is jó mert ugyanaz mint a W805B csak mínusz 3D.

(#27234) membrandj válasza nightshadow (#27233) üzenetére


membrandj
nagyúr

Akkor viszont nem lenne túl sportszerű,ha a 3d képes lg és samsunhoz hasonlítanánk.
2015-ben azért én már tuti nem vennék 3d nélküli tv-t. Annyival nem drágább,hogy ne érje meg.

El kell fogadni,hogy a sony mindig is "prémium" gyártó volt. Függetlenül attól,hogy az adott évben kiemelkedőt alkot vagy sem. Árban a "prémium" mindig benne van náluk.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#27235) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.24"-os HD,két HDMI csatlakozós TFT/LED Televíziók közül mit ajánlotok körülbelül 55-60000 Forint értékben.Előre is megköszönöm a segítségeket.Laci. :R

Soha többé ...

(#27236) nightshadow válasza membrandj (#27234) üzenetére


nightshadow
veterán

2015-ben azért én már tuti nem vennék 3d nélküli tv-t. Annyival nem drágább,hogy ne érje meg.

Nézd meg az idei Samsung 6-os sorozatot, kikerült a Full HD tévékből a 3D, a 4K tévékben is csak JU7000-től van igen borsos áron: [link]

(#27237) membrandj válasza nightshadow (#27236) üzenetére


membrandj
nagyúr

Szerintem még csak nem értek ide. Van valami infó a 2015-ös tévékről? Egy lista pl?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#27238) GeryFlash válasza membrandj (#27234) üzenetére


GeryFlash
veterán

w705-öt vettem, dobjad az a követ :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27239) blakey válasza GeryFlash (#27238) üzenetére


blakey
titán

Szerintem jól döntőttél ha a saját követelményeidet felállítva ez felelt meg. 3D meg nem mindenkinek jön be. Nagyon ritkán megnézek egy-egy filmet de inkább maradok a 2D-nél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27240) BBéci válasza blakey (#27239) üzenetére


BBéci
titán

Akkor nézek 3D-t, ha fizetnek érte. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27241) jezsu1998


jezsu1998
csendes tag

Sziasztok!

Az LG 47" 670 és 671 között van különbség, mert egy boltban általában 10000 Ft-os különbség van köztük?

Köszi szépen!

(#27242) whited


whited
addikt

Azok alapján amit írtatok, ez a sony bejövős sony
van valakinek tapasztalata ezzel ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#27243) Popes


Popes
őstag

Most komolyan, a 3D + a 4K már alapkövetelmény? Úgy hogy a tartalmak jelentős százaléka nem fedi le ezt a szegmenst.
Vagy én vagyok villamos? :R

Deus ex machina

(#27244) dh66e válasza membrandj (#27234) üzenetére


dh66e
veterán

Itt az a gond hogy akinek egyáltalán nem kell annak akkor is lenyomják a torkán mert a jobb képminőség mellé kapod csomagban persze felárral ugye.

Ezért jó pl a sonynál a w7/w8 között tudsz választani,de csak 50" és feletti tévéknél.Az alatta levőket meg butítják ami roppant ellenszenves dolog.
Sajna minden gyártó ügyeskedik valamivel.

(#27245) spiritex válasza spiritex (#27179) üzenetére


spiritex
veterán

Sajnos beigazolódtak a félelmeim. Ki volt állítva a 42LB650V egy megkülönböztetett helyre, nézegeti a Mama, mondja gyönyörű a képe. Mondom van itt egy másik tv, aminek nagyon jók a színei, és a fekete mindennek mélységet ad (40AS640), csak mondom ez 40"-es. Nekem 40-es tv nem kell! Ok.
Más: nem szép dolog, de el kell mesélnem mire jött rá a Mama. Hogy az LG-nek azért olyan szép, fényes a képe, mert ott van alatta az a lapos doboz. Mondom annak nincs köze a képhez, mert az egy hangszóró (soundbar). Hát így aztán maradt az LG, mert a Mama azt akarja, neki az tetszik. Legyen... Én személy szerint megnyugodtam, hogy a VA panelekkel van még élet a plazma után.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#27246) membrandj válasza jezsu1998 (#27241) üzenetére


membrandj
nagyúr

Szín, talp különbség van . Tudásban ugyan az.

dh66e
Ez így van. Bizonyos szint után kikerülhetetlen a 3d és a smart. Gyakorlatilag a sony 705 kivételével az összes 3d nélküli low end kategória.

Bár szerintem egy sony 705 és 825 között is kell lennie különbségnek. A 3d-t leszámítva,de személyes tapasztalatom nincs a 705-el,szóval csak gondolom.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#27247) dh66e válasza whited (#27242) üzenetére


dh66e
veterán

Árban ugyanannyi és erről több infót találsz a neten

(#27246) membrandj

Mivel nekem az 55" volt megálmodva így nem nézegettem az 50"sony w7/w8 tévéket.Nagy difi nem lehet egy 50W705 vs 50W805 között.Engem csak a képminőség érdekel egy tévében nem a hadonászós táv meg a kukucskálós adatgyűjtögető smart baromságok.A 3D-t lenyeltem kipróbáltam párszor és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#27248) nightshadow válasza membrandj (#27237) üzenetére


nightshadow
veterán

Van valami infó a 2015-ös tévékről?

[link], a konkrét modellek meg már fent vannak a samsung.hu-n részletes speckókkal.

(#27249) membrandj válasza nightshadow (#27248) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ott próbáltam én is keresni,de ömlesztve mutatja a 2014-es verziókkal.
Ezen az oldalon lényegesen átláthatóbb. Fura,hogy a samsung ennyire nem erőlteti a 3d-t.
Egy átlaguser a mediamarktba pl ez alapján nem fog samsungot venni.
Ott lesz mellette x másik tv, azonos áron, ami 3d, akkor nyilván azt veszik meg.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#27250) Popes válasza membrandj (#27249) üzenetére


Popes
őstag

Miből gondolod hogy olyan vonzó mindenkinek a 3D?

Deus ex machina

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.