Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) Morris válasza aftercooler (#26050) üzenetére


Morris
veterán

Pontosan milyen AMD VGA-kkal lett eddig próbálva? Nem lehet esetleg, hogy a VGA-kon lévő memóriák hibáznak?

[ Szerkesztve ]

(#26052) aftercooler válasza Morris (#26051) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Egy r9 280 oc gigbyte, R9 270 asus, Egy olcsó de új AMD ennek nem tudom a típusát a szerelő próbálta azt bele.
Pl Nvidia gtx 650-nel semmi hiba nem volt.
Az r9 270 hbátlanul működik most is (már 3 hónapja) egy másik gépben egy másik tv-vel.

[ Szerkesztve ]

(#26053) B-L-A-C-K válasza aftercooler (#26050) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ott más lesz a ludas szerintem, sose hallottam még hogy egy kimeneti vga/TV port ilyet okozna.

(#26054) aftercooler válasza B-L-A-C-K (#26053) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Igen, én sem, de akkor mi lehet a hiba?
Ja egyébként vga kábellel működik.
DVI-vga átalakító abba vga kábel és a másik vége is vga, ami a tv-be megy.
Úgy minden rendben, de ugye az nem digitális jel és agy akkora kijelzőn nagyon gyenge a kép minősége.
Úgyhogy egyik szerelő sem mondta biztosra, hogy tv, vagy Vga hiba, mert valamelyik vga-val ok a kép, de a legtöbbel nem jó, viszont a másik tv-n is kezdődnek a gondok (akkor az én tv sem lehet a hibás), úgyhogy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#26055) B-L-A-C-K válasza aftercooler (#26054) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Valamelyik port lehet még attól hibás, én arra értem hogy ezeken túlfeszültség nem nagyon keletkezik. Érdemes lenne a VGA-t letesztelni egy másik HDMI-s megjelenítővel, illetve a TV-t egy másik HDMI-s géppel.

Közbe olvasom ez már megtörtént. Hát ez így érdekes történet...

[ Szerkesztve ]

(#26056) aftercooler válasza B-L-A-C-K (#26055) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Igen megtörtént most egy másik tv -re van kötve a gép és ma reggel kezdett itt is hibázni.
Az én tv-m re is rá volt kötve egy hibátlan másik gép, szintén ati vga-val és hiba volt fekete, néha szürke kép, de még a windows sem töltött be.
Az alaplapon is folyamatosan világított pirosan a boot led. Ha kihúztam a HDMI kábelt a vga ból és csak simán tv összeköttetés nélkül indítottam, akkor simán bebootolt és a piros hibajelző led sem világított.

Nagyon meg vagyok lőve, mert munkára is használom a gépem és nem tudom mit vegyek tv-t? Vga-t?
Fogalmam sincs mert ugye Nvidia-val meg jó volt, dehát a vga sem lehet hibás, mert a másik 3 ati-val viszont nem volt jó, mind a 3 ati meg nem lehet rossz, főleg hogy a bolban a polcról lettek levéve az r9 270 meg most is hiba nélkül megy egy másik gépben, annál aki kölcsönadta próbára.

[ Szerkesztve ]

(#26057) B-L-A-C-K válasza aftercooler (#26056) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A gépben lévő alaplap is lehet a hibás, a VGA jeleit HDMI porton nem tudja valami miatt normálisan kezelni. Illetve akár táp hiba is okozhatja... A TV egy teljesen másik eszközre volt már dugva HDMI-n keresztül? Mert ha ott tökéletes a TV akkor biztos a géppel van valami.

[ Szerkesztve ]

(#26058) aftercooler válasza B-L-A-C-K (#26057) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Igen egy hibátlanul működő szintén amd-s gépre volt kötve az én tv-m és hiba volt.
Vagy be sem bootol, már nincs kép, vagy szürke a kép, vagy bebootol rendesen ,működik is de ha újraindítom vagy kikapcsolom és később be szeretném úra kapcsolni, már nem jó.
Ez van minden vga-nál és alaplaplnál. (2 asus lappal lett próbálva).

Szóval egyik géppel sem jó, amiben AMD a VGA.

Ezért nem tudom hogy mihez kezdjek.
Ez a gépem egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26059) B-L-A-C-K válasza aftercooler (#26058) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+ Akkor a géped se jó minden TV-vel ugye?

Ez már tényleg rejtély számomra is, vegyél mindenből másikat az a biztos...:D

(#26060) aftercooler válasza B-L-A-C-K (#26059) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Minden új. :(
A tv egy Technika tv, de most egy LG-re van kötve a gép és mikor a bios kisebb felbontásáról vált a tényleges 1920x1080-ra, akkor villanik színesen egyet a kép, és ma reggel bekapcsolás után is eltün néhányszor pár másodpercre majd visszajött.

[ Szerkesztve ]

(#26061) B-L-A-C-K válasza aftercooler (#26060) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor mind2 eszköz hibás lehet pechedre. Vagyis ha a gép más TV-vel is rossz akkor a gépnek valamelyik hardvere biztos ludas, illetve ha a TV más géppel is ezt produkálja akkor azzal is. Vidd vissza ahol vetted ezeket, és csináljanak valamit velük. Jobb ötletem nem lenne fordított helyzetben ha minden új, és most vettem.

+ Jut eszembe otthon minden rendben van konnektorokkal? Mert ha valami bibi van az is csinálhat hülyeségeket.

[ Szerkesztve ]

(#26062) aftercooler válasza B-L-A-C-K (#26061) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Egy konnektorba van minden dugva Hosszabítóval,mert régi építésű a ház, a rendszer nem lett felújítva nincs földelés a többi konnektorban a szobában de ezt az egyet én földeltettem villanyszerelővel.
De a szerelőhöz a tv-m is levittem és ott is hibás volt a kép, szóval tényleg passzolom a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#26063) Morris válasza aftercooler (#26062) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudok rá mondani én sem semmi értelmeset. :F
Esetleg az alaplap. ... de inkább passzolok....

[ Szerkesztve ]

(#26064) B-L-A-C-K válasza aftercooler (#26062) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egybe vetted a gépet? Vagy külön külön mindent? Mert ha egybe vidd vissza, TV-t is, és tényleg mondjad csináljanak vele valamit.

(#26065) aftercooler válasza B-L-A-C-K (#26064) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Külön külön, alkatrészenként.
Az új kártya bekerültével kezdődtek a gondok, de most meg ugye a másik vga-kal is hibás (kivéve Nvidia)
Furcsa nem tudom.

De azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26066) BBéci válasza aftercooler (#26065) üzenetére


BBéci
titán

Egyszerű a megoldás: nVidia!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26067) aftercooler válasza BBéci (#26066) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Igen, de sajna elfogyott a pénz erre a konfigra. :)
Gondolom az r9 280-at meg nem fogják garanciázni ez miatt, kimagyarázzák simán hogy ne keljen fizetniük vagy cserélniük.
Saját költségen kell visszaküldeni + szervízköltég ha nem hibás (persze nem lesz hibás majd ő szerintük)+ visszaküldési kölség a szervizelés 2 hónapig is terjedhet.
Ismerem már a webshop-ok garanciáját, volt már szerencsén hozzá egy 3 hónapos nyüglődésnek, mire visszaadták egy tablet árát, akkor is már fenyegetni kellet a webshop-ot. (és már fizettek is, érdekes)

(#26068) wolf033 válasza aftercooler (#26067) üzenetére


wolf033
senior tag

Monitorral is próbáltad? 1 kijelző van rákötve a vga-ra?

(#26069) aftercooler válasza wolf033 (#26068) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Vga kábellel jó úgy hogy dvi-to vga átalakító, mert vga kimenet nincs a videokártyámon.,1 kijelző van rádugva.
HDMI nél és DVI-nél van a hiba. A tV-n a bemenetek: vga, hdmi, scart, sima koax, rca.
Monitorral, amin van HDMI bemenet nem próbáltam, mert nincs lehetőségem rá. (nincs ilyen monitor az ismerőseimnek, ők is tv-n használják a gépeiket)

[ Szerkesztve ]

(#26070) Popes válasza aftercooler (#26067) üzenetére


Popes
őstag

Próbáltad esetleg a windowst újrarakni?

Gondolom már lett egy jópár driver telepítve Nvidia, AMD, vegyesen, ha ezek nem lettek megfelelően eltávolítva már szép kis katyvasz lehet driver fronton azon a rendszeren.

Deus ex machina

(#26071) wolf033 válasza aftercooler (#26069) üzenetére


wolf033
senior tag

És DVI-vel próbáltad monitoron? Jó lenne kipróbálni egy monitorral mert ha azzal is előjön a hiba akkor szerintem vga hiba, de ezt úgyis csak egy szerelő tudja majd megmondani pontosan. Nekem 270x-re van egy monitor kötve DVI-vel és egy tv HDMI-vel.

(#26072) aftercooler válasza Popes (#26070) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Igen friss a win, de már a telepítés végén az újraindulásnál is egyből jelentkezett a hiba, mikor még a driverek fent sem voltak.

(#26073) aftercooler válasza aftercooler (#26072) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Nem merek venni tv-t, mert lehet hogy nem az a hiba, de vga-t sem ,mert lehet hogy nem az a hiba. :)
Mindkettőt meg nem tudok. :(

Azért köszi!

(#26074) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony's 2015 TV line-up - full overview [link]

(#26075) pluhi


pluhi
tag

Üdv!

Apám le akarja nyúlni Samu UE40D5000-esemet, így keresek helyette valami upgrade-et. Elsődleges felhasználása DLNA, routeren futó minidlna-val. Falakba ütköztem emiatt:

Sony nem kezeli a külső srt-t. kuka. (Pedig ez fasza lenne, low input lag, jó képminőség)
Lg nem váltja a hangsávot, kuka.
Pana is gondokkal küszködik srt téren, nincs méret/outline? (Ez nem tuti)

Van márka egyáltalán a Samun kívül, ami nem hasal el a DLNA-n?

(#26076) blakey válasza pluhi (#26075) üzenetére


blakey
titán

A Sony is kezeli ha Plex-et használsz, ugyanis Opera alá van Plex. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26077) Popes válasza pluhi (#26075) üzenetére


Popes
őstag

Az mkvmerge-el filmenként pár perc ráfordításal meg tudod oldani a felirat gondot, én is így használom Serviioval Sony tv-n.

Deus ex machina

(#26078) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Üdv!

Visszaolvasva jó pár hsz-t láttam, hogy többen is érdeklődtek a Sony KDL-48W585B LED TV iránt, ezért elsősorban tőlük, illetve azoktól akiknek van ilyen TV-jük, vagy hallottak róla valamit érdeklődnék, hogy mik a tapasztalatok ezzel a modellel?
Engem igazából csak az érdekelne, hogy a kép minősége jó-e, mert IPTV SD adásokat néznénk rajta, illetve blu-ray lejátszón keresztül full HD filmeket, úgyhogy ezért lenne fontos tudni, hogy milyen a képe, tekintve, hogy 50Hz-es.
Köszi előre is aki ír.

[ Szerkesztve ]

(#26079) nightshadow


nightshadow
veterán

Anyai-apai benne van – androidos szupertévét teszteltünk [link]

Kell a 4K?

A 48 colos, vagyis 121 centiméteres képátlón felvonultatott 1920x1080 pixeles Full HD felbontás első hallásra talán már karcsúnak tűnhet így 2015-ben, mi azonban abszolút nem hiányoljuk az ennél négyszer nagyobb Ultra HD felbontást. A miértre roppant egyszerű a válasz: ennek a tévének a felbontásában rejlő összes lehetőséget 2 méteres nézési távolságból lehet maximálisan kiaknázni, ha pedig 4K-s lenne a delikvens, akkor 1,4 méternél távolabbról nézve semmi értelme nem lenne a hatalmas felbontásnak. A képminőségre egyébként nem sok panaszunk lehet, ugyanis a Perfect Pixel HD és a Micro Dimming Pro technológiák, valamint a 800 Hz-es frissítés mind megteszik a hatásukat.

Ezért nem értem a 4K őrületet.

[ Szerkesztve ]

(#26080) pluhi válasza blakey (#26076) üzenetére


pluhi
tag

Plex kliens látja a minidlna servert? Vagy van Plex server openwrt-re? Transcode nem megoldás amúgy, összefosná magát a router kétszer.

A másikra reagálva: pont ezeket akarom elkerülni. Most letöltök valamit, mellévágom az srt-t és nézem.

(#26081) blakey válasza pluhi (#26080) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nem, viszont ha Plex mediaservert használnál akkor a Plex kliens kezelné mindazt amire szükséged van. Amúgy én idén droid tv-re fogom cserélni a jelenlegit. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26082) pluhi válasza blakey (#26081) üzenetére


pluhi
tag

Na ja, meg ha vennék a TV mellé rendes médialejátszót, az is megoldás lenne, csak épp a jelenlegi tökéletesen működő rendszerhez akarok csatolni új megjelenitőt. Na mindegy, marad a Samu. Mindenesetre meglepő, hogy nem nagyon van alternativa, ami kapható is itthon. Értem én, hogy nem feccölnek sok energiát a beépített médialejátszóba, de azért na...

(#26083) blakey válasza pluhi (#26082) üzenetére


blakey
titán

Vagy a géppel osztod meg a cuccokat, nekem van egy kis gépem ami DLNA szerverként működik, PLEX-szel gyakorlatilag minden eszköz működik, laptop, tablet, telefon, Blu-ray lejátszó, médialejátszó, stb. A TV csak megjelenítő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26084) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv

100k-ig tudtok mondani 1-2 TV-t only film-re?

Üdv.:M.

(#26085) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok,
vásároltam egy magasminőségű Akira LCD tv-t az Auchan-ben 70ezer ft-ért. (tapsvihar)
Ha HDMI-n összekötöm a sz.géppel, akkor körben marad egy fekete keret és ettől kicsit homályos a kép. (asszem 1:1 pixel mapping hiányának hívják)
A tv-n végigpróbáltam minden képarány módot, a sz.gépen 1920*1080-ra van állítva a felbontás. Egyébként minde felbontáson ezt csinálja. Mi a trükkje, mit rontok el?

(#26086) nightshadow válasza minek?:S (#26084) üzenetére


nightshadow
veterán

40H5000 [link] vagy 42LB5610 [link], teszt: [link]

(#26087) nightshadow válasza PHenis (#26085) üzenetére


nightshadow
veterán

A videokártya beállításoknál kell állítani (ha jól tudom, akkor overscant kell lehúzni 0-ra), hogy jó legyen.

(#26088) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! Mivel tönkrement az egyik tv a családban , ezért úgy néz ki,hogy napokon belül aktuális lesz a vásárlás.
49UB850V,erről vélemény?
Valaki linkelte egy tesztet, ahol lehúzták,de azt is írják,hogy jött hozzá új szoftver és azzal már okés.

4k-ban csak ez játszik.
Ahogy nézem,az új 4k és 3d tv-k nem állnak meg 400k alatt.

55LB 670v és a 671V csak a talpban különbözik?
Csak mert van köztük jó 20 k különbség.
LG oldalán különbség:
670V 3d : polarizált
671V 3d: FPR

Illetve a sokak által sztárolt sony 50 805B , esetleg 829 fér még bele.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26089) Morris válasza membrandj (#26088) üzenetére


Morris
veterán

Egy az 50W805B-re.
4k - szerintem nem sok értelme van, de kell, akkor kell.
VA panel, nagyon jó fekete szint és jó kontraszt! Bekapcsolás után ki kell várni azt a 15-30mp-et míg feláll a rendszer, de onnantól teljesen jó. Smart gyenge - de amire nekem kell (YouTube), arra tökéletes, Aktív 3D, falra akasztható a gyári talppal.

[ Szerkesztve ]

(#26090) nightshadow válasza membrandj (#26088) üzenetére


nightshadow
veterán

+1 a Sony 50W8xx-ra.

(#26091) membrandj válasza Morris (#26089) üzenetére


membrandj
nagyúr

49UB850V akkor megjavult? Egy update megoldotta?

Azt értem,hogy nincs sok értelme jelenleg,de szülőnek lesz a tv, akor 10-12 évente cseréli..:D
2004-es pana plazma helyett lenne,tehát ilyen távlatba már nem hátrány.

Laikusként azt gondoltam,hogy a 4k tv-n a sima tv adás ( digitális) csúnyább, mivel szét kell húznia a képet,de egyik ismerősöm meg látott egyet és azt mondta,hogy furcsállta,de éles és szép képe volt.
Most akkor hol az igazság? :D

nightshadow

Köszi neked is, a sony-val a legnagyobb problémám az aktív 3d.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26092) Morris válasza membrandj (#26091) üzenetére


Morris
veterán

- 49UB850V akkor megjavult? Egy update megoldotta? - ezt nem tudom :N
- Ahányszor 3d-t fognak nézni... :U
- 4K - szerintem akkor sincs értelme. Lehet, hogy a hardver bika, meg az elektronika feldolgozóképessége jobb, de szvsz nem éri meg a felárat
- 49UB850V - WebOS - nekem rossz tapasztalataim vannak a WebOS-sel. Nagyon lassú. Frissítést a hírek szerint nem fog kapni egyik 2014-es LG tévé sem

[ Szerkesztve ]

(#26093) #94529552 válasza membrandj (#26088) üzenetére


#94529552
törölt tag

670V-671V egyforma, csak külső szín eltérés van köztük. Van már 2015-ös 4k-s tévé a LG 49UF671V : [link], igaz nem 3D-s, de az ára még sokat csökkenhet a trendek szerint. Idei Sony-kban már biztos javítva van a hibás 3D megjelenítés.
Morris Ez így nem helyes amit állítasz, mert nem nagyon lassú. LB671V-s vagy UB850V-es tapasztalatod van?

[ Szerkesztve ]

(#26094) membrandj válasza Morris (#26092) üzenetére


membrandj
nagyúr

A smart funkció a legutolsó szempont, ami számít kb.
Full hd filmeket vigye el, ne adj isten bd50 és kész.

Hát, ha az lg-t nézem, akkor 205 a 670V és 255 a 850V,tehát ~ 50k felár.

Pumma
Köszi,de az edigitáltól egy zacskó szotyit nem vennék. Nálam teljesen lejáratták magukat a black friday alatt.

3D miatt lenne érdekes.
Bár sokat biztos nem lenne használva,de mint írtam, ez min 10 évre lesz,tehát hosszú távra gondolok.
Emiatt is gondolkozok a 3d-n. Új széria 3d+ 4k meg iszonyat áron van.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26095) maross válasza membrandj (#26094) üzenetére


maross
veterán

kibirnak ezek egyaltalan 5 evnel tobbet? Semmi bizodalmam bennuk.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26096) PHenis válasza nightshadow (#26087) üzenetére


PHenis
senior tag

Köszönöm, kipróbálom :K

(#26097) membrandj válasza maross (#26095) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hát a 2004-es pana plazma vígan megy még mindig. Remélem nem lettek rosszabbak az új tv-k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#26098) BBéci válasza membrandj (#26097) üzenetére


BBéci
titán

Biztosra veheted, hogy kevésbé tartósak a mostaniak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26099) Morris válasza #94529552 (#26093) üzenetére


Morris
veterán

Egyikkel sincs tapasztalatom. Csak az LB650-el. És nem egy, hanem 3 ilyen tévével van tapasztalatom.
Neked van?
Az máshol már ki lett tárgyalva, hogy az OS kiadását elsiették. Ezért lassú.
Tudom, megint az van, hogy mondtam egy valós negatív kritikát és neked meg kell védeni a márkát.

[ Szerkesztve ]

(#26100) membrandj válasza BBéci (#26098) üzenetére


membrandj
nagyúr

Valamennyi alapja biztos van ennek, de már 10 éve is ezt mondták,hogy " 10 évig ez nem fog elmenni".

Ha 49UB850V vagy 50LB 671V vagy 50W805B közül kellene választanod, akkor te melyiket vinnéd?
Ha a sony a válaszod, akkor a 2 LG közül?
Tudom,hogy nem egy kategória, meg 4k, csak érdekel mások véleménye is.
Személyesen is meg fogom nézni őket természetesen.
90% upc digitális adás( ~ 20 hd csatorna ) , 10% film.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.