Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

hali. adott egy gep amin rossz a cd olvaso es nincs rajta op rendszer. vanegy laptopom win7el. azzal szeretnek csinalni egy bootolhato pendriveot xp telepitovel. sajnos nemtudom hogyan csinaljam? valaki leirna esetleg lepesrol lepesre? annyit tudok hogy letoltom laptopon az xpt es rarakom a pendrivera..
köszi

(#46252) sanzi89 válasza efi99 (#46249) üzenetére


sanzi89
addikt

Tetszik a megvalósítás, lesz egy-két kérdésem. :)

"kiszedni a lecserélteket (1 perc meló)" Ezt honnan derítem ki?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46253) InfiniteReality válasza sanzi89 (#46248) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Melyik frissítést nem akarod beletenni és miért?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#46254) sanzi89 válasza InfiniteReality (#46253) üzenetére


sanzi89
addikt

Például .Net keretrendszer frissítéseit - hiába nincs fent, mert nem használja semmi mégis ott van a sürgős frissítések között az újabb verzió -, továbbgondolva Office frissítések (hiába nincs fent pl az Outlook ott van a frissítése) meg egyébként is szeretem tudni, hogy mit telepítek és miért.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46255) yanna válasza tototos (#46245) üzenetére


yanna
őstag

Szia!
Évekkel ezelőtt volt részem ilyenben. Havonta 1-2 alkalommal reggeli első indításkor fogadott az üzenet, reset után meg indult rendesen, mintha semmi nem történt volna. :F Ezt csinálta kb. 3 éven keresztül, aztán elhalálozott az alaplap. Összefüggés nem tudom, hogy volt-e a két dolog között, de ugyan az a két HDD az új lappal azóta is üzemel.

(#46256) InfiniteReality válasza sanzi89 (#46254) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Azok a frissitések bármikor kellhetnek. Lehet maga az oprendszer vagy valami program épp nem használja, de attól még az alapverziókban ott vannak azok a biztonsági rések, amit a későbbiekben kijavítanak. Én ráengedek mindig minden frissitést a gépekre és 1x nem volt még belőle probléma...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#46257) efi99 válasza petir (#46250) üzenetére


efi99
senior tag

Ez esetleg?
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=19153

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#46258) BluEyes válasza kornyiktamas (#46251) üzenetére


BluEyes
őstag

[link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#46259) Enxtheone


Enxtheone
tag

yo,

tegnap még nem volt vele semmi baj, de ma már igen.
Bekapcsol a gép, egy ideig működik rendesen, majd lefagy.
Bár a kurzort lehet mozgatni, de se egér kattintásra se a billentyüzetre nem reagál semmi. Csak újrainditás segit-
Eseménynaplóban megnéztem hogy mit ír:
hibát ír,

esemény: 7003

(#46260) petir válasza efi99 (#46257) üzenetére


petir
senior tag

Ezt probáltam és nem jó. nem fogadja el az eszköz.
De akkor se hiszem el , hogy nem megy XP alatt..

(#46261) efi99 válasza petir (#46260) üzenetére


efi99
senior tag

Aha. Nekem egy bada-s van, azzal megy minden további nélkül (MTP nélkül), meg egy androidos is, de azzal nem próbáltam.
Alternatíva: kösd össze az AirDroid nevű alkalmazással WiFi-n. Sokkal kényelmesebb és szerintem minden lényegeset tud.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#46262) vadasz70


vadasz70
aktív tag

sziasztok! Az miért van hogy windows telepítés kezdete kor kéri a szervice pack 3 cd.Nem a telepítő lemezen szokott lenni. üdv

(#46263) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Az Otthoni hálózat és internet megosztás topicban már felvetettem a kérdésem, de ott nem kaptam választ a kérdéseimre, így itt is szerencsét próbálok, végső soron a megvalósítás nem valahol a hálózaton, hanem konkrétan az XP-s gépen kell megtörténjen. Szóval:

Adott egy XP SP3-as gép, amit a helyi hálón el kéne rejteni annyira, hogy a többi gép (XP, Win7, igazából bármi) ne fedezze fel a hálózat tallózása során. Korábban ezt Ubuntu-n a Firestarter segítségével szépen meg is valósítottam, de itt nem akar összejönni. Az, hogy pingre válaszol-e, nem lényeges, mint ahogy az sem, ha célzott megkereséssel fellelhető, egyébként is, ki állna neki vakon keresgélni a hálózaton olyan címeket, amik mögött tudomása szerint nincs semmi (átlag emberekre gondolok).

A gép megosztását egy gépnek feltétlen el kell érnie, hogy a többi eléri-e lényegtelen, a ping úgyszintén, de a hálózat tallózásával max. egyetlen gép találhassa meg (neki sem fontos).

Próbáltam letiltani a Windows saját tűzfalával is, az egyszerűség kedvéért most már nincs hozzáadva kivételként egyik gép sem, kivettem a pipát a "Fájl- és nyomtatómegosztás" és a "Hálózati diagnosztika a Windows XP rendszerhez" elől, még a Távsegítség és a Távoli asztal is ki van kapcsolva, bár ezeknek elvileg nem sok közük van hozzá. Érdekes, hogy a pingre már egyáltalán nem válaszol egyik gépről sem, de a hálózat tallózása megtalálja (Win 7-es gépeken). Találtam egy részletesebb biztonsági beállítást, amit a %systemRoot%\system32\gpedit.msc /s futtatásával lehet előcsalni, ott a Számítógép konfigurációja/Felügyeleti sablonok/Hálózat/Hálózati kapcsolatok/Windows tűzfal/Tartományon belüli profil, illetve a Szokásos profil alatt is letiltottam a következőt: "Windows tűzfal: Fájl és nyomtatómegosztási kivétel engedélyezése" Ez a magyarázat szerint még akkor is tiltja a az ehhez szükséges portokat, ha a tűzfalon engedélyezve lenne (de nincs).

Mit tiltsak még le? Felraknék másik tűzfalat is, de a Kerio-val se jutottam többre, azt viszonylag ismerem, régen sokáig használtam. Vakon próbálkozni nincs kedvem, és elég nehézkes is, mert a Win megjegyzi a megtalált gépeket, és csak egy bizonyos idő után hajlandó elfelejteni. Erre is jó lenne valami trükk.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#46264) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Ez nem igazán adatmentés, inkább másolás.

Adott egy C: rendszer vinyó (egybe partíció). 1-2 sector hibás, de rendben működik.

Ennek teljes tartalmát kéne a jelenlegi üres G: meghajótra másolni-tükrözni egy az egyben, szőröstül-bőrüstül boot sectorostól. Azaz G-ből C-t csinálni, nem csak tartalomban, de majd betűjelben is.

Ez elég sok problémába ütközik. Ezért kérdezem a fenti műveletnek mi a legjobb módja? Az OS XP.

Köszi!

free your mind

(#46265) quailstorm válasza Jazz (#46264) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Linux.

Pl Miniool Partiton wizard, vagy partimage linuxos eszköz.
De van Norton ghost is. Én ezeket használom.

(#46266) rii


rii
nagyúr

sziasztok

win xp alatt hogy lehet megnézni a wi-fi jelszót?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46267) efi99 válasza rii (#46266) üzenetére


efi99
senior tag

A router admin felületén a megfelelő menüpontban.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#46268) rii válasza efi99 (#46267) üzenetére


rii
nagyúr

megpróbáljuk, köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46269) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Német nyelvű xp-t szeretném megváltoztatni angolra lehetséges?

(#46270) brd válasza Tamy (#46263) üzenetére


brd
nagyúr

Hát, próbálom röviden:
A tallózás az több dolgot is csinál Vistától felfelé, de XP-n ezek közül csak az egyik működik, és egy másik fajta működést csak egy patch-el lehet elérni rajta (de ezt gondolom nem telepítetted), így az alapból is működőről írnék. Ez az ún. NetBIOS, vagy WINS alapú géplista-nyilvántartás. Ez úgy működik, hogy amikor egy gépen a hálózat elindul (és bizonyos időközönként is) lejelenti, hogy itt vagyok, ezen az IP-n, van rajtam Microsoft hálózati megosztás. Ez a lejelentés úgy működik, hogy van egy gép/eszköz a hálózaton, ami éppen nyilvántartja ezen, megosztással rendelkező gépek listáját. Hogy ez éppen melyik gép, az több tényezőtől függ, de a legtöbbször a legrégebben működő gép lesz az. Így vagy azt kell elérni, hogy a gép ne jelentsen, vagy ez a lista-nyilvántartó gép ne érzékelje a jelentést. Az előbbi talán egyszerűbb, és te is ezt szeretnéd.

Itt a a lényeg, ha a rizsa nem érdekel:

Ehhez egyszerűen ki kell kapcsolnod a NetBIOS-t az adott gépen, ezt pedig itt tudod megtenni. Annyi hátránya lesz a dolognak, hogy így az adott gépről sem tudsz tallózást indítani, de persze a konkrét név, vagy alapján így is hozzáférsz másik gép megosztásához. Ha ez így nem megfelelő, akkor a kifelé menő NetBIOS csomagokat kell letiltani.
Fontos még tudnod, hogy nem fog rögtön eltűnni a gép a listából, ehhez kell pár perc (max. 15 perc, ha jól rémlik).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#46271) brd válasza brd (#46270) üzenetére


brd
nagyúr

*zi szerkesztési idő.

Jav.:

de persze a konkrét név, vagy IP alapján így is hozzáférsz

The only real valuable thing is intuition.

(#46272) Tamy válasza brd (#46270) üzenetére


Tamy
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséged, holnap ki is próbálom, de ez biztosan megoldja. Széttúrtam a netet, de mindenhol azt a bizonyos 4db portot említik csak. Teljesen tévúton jártam, minden portot tiltottam, de én a befelé irányban gondolkodtam (Linuxnál ez hatásos is volt), és a NetBIOS egyszerűen eszembe se jutott, pedig így, hogy írtad, már beugrott, hogy korábban is hallottam róla.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#46273) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

64 bites XP-t használok (4GB memóriával), és azt szeretném kérdezni, hogy létezik-e valami megoldás a hibernálásra? Meglepődve tapasztaltam, hogy nincs benne ez a funkció a rendszerben...

Azt olvastam, hogy 4GB memória felett az XP nem támogatja ezt...Utánanéztem, és a fórumokon azt javasolták, írjam be a /MAXMEM=4096 kapcsolót a boot.ini fájlba. Beírtam, működik is a hibernálás, viszont levette 3GB-ra a megcímezhető memóriát, és így 1GB gyakorlatilag kihasználatlan. Ennek így sok értelme nincs, mert ennyi erővel 32 bites rendszert is használhatnék...szóval azt szeretném tudni, hogy létezik-e valami mód, hogy hibernálhassam a rendszert?! Nem kell feltétlenül "hibernálás", de mindenképp olyan funkciót keresek, aminek a lényege ez.

Win7 használata kizárva, mert a hangkártyám nem működik rendesen azon a rendszeren.

Köszönöm a választ előre is! :R

És kellemes ünnepeket! :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46274) DZs


DZs
senior tag

Fényképezőről törölt felvételeket vissza lehet nyerni valahogy? Recuva és hasonlók nem kezelik a fényképező memóriáját meghajtóként.
Köszönöm a tanácsokat!

(#46275) kispx válasza DZs (#46274) üzenetére


kispx
addikt

(#46276) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Sajnos újratelepítettem apum Asus A9T notiját.
Win xp Sp3

Mivel ebben a notiban nincs beépített wifi így egy külső usb adapterről kapná a wifit.
TP-LINK TL-WN322G

Bedugtam az USb adaptert felraktam a progit ami a cd-n volt. Az eszközkezelőben is minden rendben van. De ha megszakadok sem tudok net kapcsoltot csinálni wifin keresztül.
Háló kábellel minden rendben megy.

MI lehet a gond? Mit nézzek meg?

Csináltam pár képet:[link]
Ha kellenek még képek a tisztán látáshoz szóljatok.

THX a segítséget.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46277) brd válasza Predator2 (#46276) üzenetére


brd
nagyúr

Dehát nincs bedugva a kábel, jóhogy nem megy... Bocs. :U

Úgy tűnik, a WiFi-vel minden rendben, csak IP-t nem kap. DHCP van beállítva valahol a hálózaton? Ha pedig fix IP-je volt, akkor azt újra be kellene állítani.

csabyka666: Nincs.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#46278) Predator2 válasza brd (#46277) üzenetére


Predator2
addikt

Fogtam és kikapcsoltam a wifi hálózaton a kódot. Látja az usb adapter de nem bír csatlakozni.
Tűzfal kikapcsolva semmilyen progi nincs bekapcsolva.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46279) bucilali válasza Predator2 (#46278) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!
Nem lehet, hogy MAC szűrés van a Wifi hálózaton? (Jártam már úgy.)
Vagy próbáld meg, hogy letiltod a vezetékes adaptert.

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#46280) Predator2


Predator2
addikt

Sikerült megoldani a hibát viszont van másik kettő amit nem.

A gépet azért raktam újra mert iszonyatosan lassú volt. Akadtak a videók minden flah-es dolog stb...
A probléma most is fent áll!! "Valami" 100% felpörgeti a CPU-t és és annyira túl volt terhelődve a gép, hogy nem bírt csatlakozni. (Asus A9t netezős gép nem erőmű). Ha semmi nem ment akkor is 100% cpu használat.

Először kikapcsoltam a frissítéseket, hogy legalább ez ne húzza a gépet. (akkor még nem tudtam, hogy ez a ludas)
Másodszor egy teljes vírus ellenőrzést futtattam ami nem talált semmit.
Nem tudtam már mire gondolni. Fogtam és rákerestem a google-be hátha van valami.
De meglepődve tapasztaltam, hogy közben életre kelt a gép és tudott csatlakozni wifin is netre bármilyen beavatkozás nélkül.

Feladatkezelőben: Bekapcsolás után az svchost.exe 100%-os CPU használatot mutat

Ezt találtam róla a neten (elég sok van még) [link]

Az automatikus frissítés szórakozik velem!!! Nem tudok frissítéseket telepíteni mert lehal a gép.
Böngészőn keresztül sem. Van, hogy ha teljes terhelésen van a gép így sem tudok csatlakozni vagy random ledob. Ha végig csinálom a fentebb a cikkben leírtakat akkor is csak egy darabig jó.

A másik gond, Mozilla alatt is tapasztaltam ezt a hibát. Ha nézek egy videót a neten (youtube) ugyan csak 100%-ra ugrik a cpu kihasználtsága és akad mint a veszedelem. Hardveres gyorsítást kikapcsoltam a flashben.

Mit lehet a hibával/hibákkal kezdeni?
Szedjem le valahogy máshogy a frissítéseket?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46281) brd válasza Predator2 (#46280) üzenetére


brd
nagyúr

Ez kell neked.

A lejátszásra pedig: ha csak nincs nagyon gyenge VGA+nagyon erős CPU kombód, akkor a HW-es gyorsítás kikapcsolásával csak rontasz a helyzeten, mert a mai programozástechnika sajnos egyre pazarlóbb a CPU-teljesítménnyel és a memóriafelhasználással/tárterülettel, a VGA-nak viszont ez a fajta terhelés (mármint a videogyorsítással kapcsolatos) kevésbé probléma, mert ilyesmire van kitalálva. A VGA-driverét telepítetted egyébként? Mert az is lehet a baj, hogy az alap (Win-be épített) driverrel fut, és azzal sokszor gyenge a teljesítmény.

The only real valuable thing is intuition.

(#46282) csabyka666 válasza Predator2 (#46280) üzenetére


csabyka666
addikt

YouTube-ozásra használj SMPlayer-t. Sajnos a flash undorító módon felzabálja a processzort, viszont ezzel a programmal egy 1 magos konfigon is simán futnak a YouTube vidik, akár 720p-ben is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46283) csabyka666 válasza brd (#46277) üzenetére


csabyka666
addikt

Sajnos én is erre jutottam a netet böngészve. És nincs semmi olyan mód sem, ami készenlétbe teszi, de közben áramtalaníthatom a gépet? :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46284) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm a segítséget. Hasznos volt.


brd

Feltettem az általad linkelt frissítést és úgy néz ki eddig beválik a dolog.
Viszont most már IE6-ról frissítette magát IE8-re. És nem látom feltelepülve az általad linket frissítést.
Szedjem le külön őket?
Meg amúgy is, hogy lehet ilyen bután megoldani valamit? Frissítés formájában adják azt ami orvosolja a frissítés hibáját? :D Vicc... És akinek csak az az 1 gépe van otthon? :W :W

Erről a notiról van szó:[link]

VGA: Video Graphics & Memory: SiS 315 integrated graphics
CPU: Mobile Intel Pentium M760-as (2000MHz (15x133)

Visszakapcsoltam a hardveres gyorsítást (majd írd meg a fentiek alapján jól tettem e)

A VGA driver telepítve van. Az Asus hivatalos honlapjáról. (Amit linkeltem is neked)


csabyka666

Ez a progi "beépül" a youtube-ba vagy hogyan is működik? Nem szemetelném feleslegesen a rendszert ha nem muszáj.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46285) InfiniteReality válasza Predator2 (#46284) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem a frissítés rossz, csak annyi a malware a neten, hogy széttolja a nem frissitett XP-ket teljesen. Annyira hogy utána nehézkes lesz csatlakozni a WU szolgáltatáshoz és nem is frissülnek le.
Ezért megoldás az általam többször linkelt http://www.wsusoffline.net/!
Leszeded valami gépen, kicsomagolod, elinditod és letöltöd vele az updateket. Ezeket utána CD képbe vagy pendrivera tudja tenni az installer scripttel együtt. A frissen feltelepitett SP3-as (!) XP-re ezt ráküldöd úgy, hogy net se legyen benne. Ha minden felment, utána kiküldheted a netre még frissitést keresni és nem fog elakadni a 100%-os svchost dolog miatt.
Egyébként baromi gyenge gépen lassú winyóval amúgy is sokáig eltarthat amig a WU script végignézi mik a korábban (nem) telepitett frissitések, de ebből az állapotból azért ki szokott jönni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#46286) brd válasza Predator2 (#46284) üzenetére


brd
nagyúr

XP telepítés után az első dolog az IE8 telepítése legyen, akármilyen feladata lesz is a gépnek.
Hogy lehet ilyen bután? Microsoft. Ju náo: Windows Phone, csempék, 10 GB-okat foglaló OS-ek, Steve Ballmer. Microsoft.

...(majd írd meg a fentiek alapján jól tettem e)...

Valószínűleg nem, az a VGA annyira régi, meg SiS is, hogy jó eséllyel sokat nem segít a flash gyorsításában, de ezt te tudod lemérni magadnak: ugyanaz a video, hogyan terheli jobban a CPU-t, és hogyan akadozik jobban?

InfiniteReality: Kicsit árnyalja a képet, hogy az összes teszt XP-mnél (és az összes egyéb XP-nél, amiről tudom, hogy egyébként rendszeresen frissül) előjött a probléma, pedig ezek rendszeresen frissítve vannak, malware-t pedig csak akkor látnak, amikor én szándékosan ráeresztem, mert valamit meg akarok nézni (utána meg snapshot visszaállítás következik). Talán az lehet a háttérben, hogy a hibával együtt is, lassan azért végigszenvedi a frissítéseket a gép, így ha egy legalább 2 magos gépen, egy átlagos user használja az XP-t, fel sem tűnik neki a hiba...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#46287) csabyka666 válasza Predator2 (#46284) üzenetére


csabyka666
addikt

Nemnem, ez egy külön program, a böngészőtől független. Lényegében egy kodek-nélküli médialejátszó, ami mellesleg rendelkezik egy YouTube böngészővel (F11 lenyomására jön elő), amivel akadásmentesen nézheted a videókat egy gyengébb konfigon is.

Érdemes kipróbálni, aztán ha nem tetszik, akkor max letörlöd. :K

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46288) quailstorm válasza csabyka666 (#46287) üzenetére


quailstorm
nagyúr

jó csak mire leszeded 600 tonna vírus települ a gépedre...
Legalábbis nem láttam értelmes forrást. Viszont van nekünk Minitube is.

(#46289) csabyka666


csabyka666
addikt

Kérdeznék egyet ismét. Akik hozzám hasonlóan még mindig XP-t használnak...nálatok nem jelentkezik egy irtózatos lassulás, miután a 4-es .NET telepítésre kerül?

Elég gyorsan bootol(na) a gépem, de amint feltelepítem a 4-es .NET-et, a bootolásban keletkezik egy kb. 2 perces holtidő. A gép gyorsan belép a Windows-ba, de egy ponton megáll, és se a proci, se a vinyó nem dolgozik. Az egér és a billentyű nem fagy be, de a gép használhatatlan, mert a programok nem indulnak el. 1 perc elteltével aztán megint gyors lesz. A további használat már problémamentes, de ez a 2 perces várakozás megeszi az idegeimet, annál is inkább, mert a 4GB memória miatt nem tudom hibernálni sem a gépet, így minden indításnál meg kell várnom, amíg ez a 2 perces kényszerpihenő lezajlik.

Ha törlöm a 4-es .NET, akkor ismét gyorsan bootol a rendszer, viszont van pár program, ami igényli a .NET-et, ezért nem akarom törölni (még ha a program amúgy el is indulna nélküle)...

Van valami ötletetek, mit lehetne kezdeni vele?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46290) csabyka666 válasza quailstorm (#46288) üzenetére


csabyka666
addikt

Én innen töltöm, és még soha sem kaptam vírust.

A Minitube is jó lehet, de nem ingyenes, és eléggé fapados is - szerintem.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46291) brd válasza csabyka666 (#46289) üzenetére


brd
nagyúr

A hibajelek alapján a csodálatos developerek kihagytak egy lépést, ha jól értem (bár lehet, hogy nem a fejlesztők a hibásak, hanem az őket abuzáló hülye főnök). A megoldás:

Parancssorba:
CD C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319
NGEN update

The only real valuable thing is intuition.

(#46292) quailstorm válasza csabyka666 (#46290) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Na ez nekem nem jött fel csak minden töltsd le a downloader downloaderjét oldal. Kösz, így lesz egy esélye.

(#46293) csabyka666 válasza quailstorm (#46292) üzenetére


csabyka666
addikt

Azokkal nem szabad foglalkozni, teleszemetelik a gépet...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46294) csabyka666 válasza brd (#46291) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszönöm, már próbálom is! Beírtam, most gondolkodik...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46295) csabyka666


csabyka666
addikt

Lefutott az említett parancs, újraindítottam a gépet.

Érdekes a helyzet. Azt mondanám, hogy mintha gyorsult volna, de lehet, hogy csak beképzelem. Az biztos, hogy még mindig van valamennyi üresjárat...amíg a hálózatos ikont nem adja be, addig használhatatlan a gép.
De érzésem szerint ez is előrelépés, mert mintha tényleg gyorsabban indulna.

Esetleg valami más ötlet? :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46296) brd válasza csabyka666 (#46295) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nem gond az angol, ezt olvasd végig, azt írják, elvileg idővel magától is megoldódik.

The only real valuable thing is intuition.

(#46297) csabyka666 válasza brd (#46296) üzenetére


csabyka666
addikt

Aha, nálam is ugyanez van. Köszi, végigolvasom hamarosan! Valami lehet benne, mert a laptopomon sikerült összehozni, hogy fenn van a .NET, és mégsem kell várni...

Most, hogy így belegondolok, mintha úgy lett volna, hogy engedtem a programoknak, hogy telepítsék fel maguknak, aztán én letöröltem, restart, és manuálisan feltettem...na, holnap kipróbálom!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46298) Predator2


Predator2
addikt

InfiniteReality

Köszönöm a tippet ki fogom próbálni.

brd

Az volt. Nem akartam használni csak az XP telepítőbe az IE6 volt belerakva.

Máig nem igazán értem mi köze van egy böngészőnek a xp frissítéseihez. Azt hittem, hogy ez egy teljesen önóllá dolog, de mint az én esetemben is egy IE frissítés javította meg a dolgokat.

A hardveres gyorsítást meg kikísérletezzük apummal "melyik a jobb".

csabyka666

Köszönöm. Most egyenlőre teszteljük így milyen (minden alapon) Ha lassú felrakom és ezt foglyuk használni.

Viszont van még egy gondom amiben a segítségetek kérném!

A D meghajtón érdekes mappák jelentek meg amiket nem tudok hová tenni.
Friss rendszer után sem tudom őket törölni, mert kiírja, hogy hozzáférés megtagadva.

Képek:[link]

Mik ezek? Kellenek egyáltalán? És ha nem akkor hogyan tudnám őket törölni?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46299) Predator2 válasza csabyka666 (#46297) üzenetére


Predator2
addikt

Majd írd le légyszíves, hogy erre a gondra mi a megoldás, mert a sok nyavalyán kívül ez is van/volt a gépen.
Később ne kelljen visszajönnöm emiatt is külön írkálni. :U

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#46300) brd válasza Predator2 (#46298) üzenetére


brd
nagyúr

Az a köze, hogy az IE a rendszer része, nem külön termék, olyan alkatrészei is vannak, amelyek nem tartoznak szigorúan a böngészőhöz (pl. az explorer is az IE része).

Fura könyvtárak: többnyire (kizárólag?), a hanyagul kivitelezett .net frissítések szoktak ilyet csinálni, írhatnám, hogy hogyan kell tulajdonba venni, jogot adni magadnak a törlésre, de egyszerűbb az Unlocker-t használni a törlésükre (csak az Explorer extension legyen bepipálva telepítésnél), ha települt, jobbgomb a törlendő könyvtárakon, és a menüből Unlocker, aztán értelemszerűen Delete-t választani.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.