Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) Dilikutya válasza ceia (#46800) üzenetére


Dilikutya
félisten

A NET4.5 nélkül még jól meg lehet lenni, de a 4-es azért sok dologhoz kell. Persze te csak használj régi programokat akkor is, ha a frissebb verzió jobb, tudom, hogy a Metallicának is csak a demói voltak jók. A biztonsági frissítés egy dolog, de tényleg vannak egyéb frissítések is.
Remélem, IE6-ot használsz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46802) psg5 válasza nyunyu (#46799) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Úgy néz ki a szabály volt a ludas.

Még valami: felteszem itt is mert az office topik kicsit kihalt:

Valszeg alapszíntű és láma kérdés, de nem tudom az új dokumentumot ugyanolyan elrendezésre állítani, mint amilyen alapból volt eredetileg (pl az oldalsó margó azonnal fent kezd, a kurzor az első sorban villog az A4-esen és nem pár sorral lejjebb) hogy tudom visszaállítani? Egy össze vissza oldalrendezés, állítás után valamiért ez van...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46803) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok. Ma kaptam egy PC-t, azzal a hibával hogy "nem lehet bejelentkezni".
Windows XP SP3 Home Edition

Gyakorlatilag az XP kiírja, hogy nincs aktiválva, aktiválja?
Ha mégse gombra megyek, akkor tényleg nem lehet belépni.
Ha "aktiválás"-t választom ki, akkor pedig kiírja, hogy: "a windows már aktiválva van, kilépéshez kattintson az ok gombra". Ekkor szintén kijelentkezik.

Csökkentett módba nem enged belépni, mivel "a rendszer csökkentett módban nem aktiválható, kérem indítsa újra a számítógépet" üzenetet kapom.

Próbáltam rendszer visszaállítást, de az sem segített.
Valami ötlet? Vagy mindenképp újra kell telepíteni?

(Windows 8-cas vagyok, előtte 7-em volt, elég rég használtam XP-t, és ilyesmivel még nem találkoztam)

Ui.: parancssoros csökkentett módba sikerült belépni + megvan a telepítő CD is, amivel telepítették.

[ Szerkesztve ]

(#46804) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#46803) üzenetére


Victoryus94
őstag

Mármint rokontól kaptam, hogy "nézzek rá", mert ő még egy programot sem tud telepíteni, a fia pedig külföldön van, és csak nyáron jön haza.

Jelenleg rendszer javítást próbálok a telepítőről. Ha ettől sem lesz jó, meg vagyok lőve.
Semmi kedvem újra telepíteni.. na meg előbb le kéne menteni a cuccokat.. + az xp driverektől mindig felforr az agyam (a kedvencem a hang driver, és a belső hangszóró az minden 2. gépnél szívás). :D

[ Szerkesztve ]

(#46805) w.miki


w.miki
veterán

Skype-al kapcsolatos a kérdésem, de nem csak az a gond.
XPSP3-ra akartam telepíteni, az új 7 verzió fel sem ment. 6.1-es sem.
3.8-as, és 4.2 verziók feltelepültek, de belépni már ott sem lehetett.
Skype nem tudott kapcsolódni a kiszolgálóval.
Mi lehet a baj?
Windows tűzfalban ott volt a kivételek közt, de még kikapcsolva sem tudott bejelentkezni a skype.
Hosts file teljesen üres volt.
Internet van, a chrome-mal minden oldal bejön, egyedül cvalami ecustomersonline.com nem.
Miért nem kapcsolódik a skype, egy régi gépen?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#46806) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#46804) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ez sem segített. Sőt, már egy ablakot sem látok, ha rámegyek az aktiválásra. Ott a háttér, és semmi más (semmilyen gombra nem reagál, még a kikapcsolásra sem).

Pentium 4 3.3GHz, 1 GB ram, integrált VGA.
Erre a gépre mit tennétek?
XP, Win7, vagy 8?

[ Szerkesztve ]

(#46807) Panthera válasza Victoryus94 (#46806) üzenetére


Panthera
őstag

Ilyen aktiválós hibáról én még nem hallottam, elég érdekes...
Amúgy szerintem csak xp-t tegyél fel, nem olyan erős vas.

(#46808) quailstorm válasza w.miki (#46805) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom mi van, SSE2 mentes gépen használtam a 6.1-et, de az újabb is elment csak nem volt kamera, és most 6.14 megy nálunk XP-n, két gépen. Szal mennie kéne.
Nem is tudtam hogy van hetes :Y Nincs skype 7, 6.14 van.

[ Szerkesztve ]

(#46809) kraftxld válasza w.miki (#46805) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Konkrét hibaüzenetek? Képernyőmentés?
Rendes gyári XP SP3, vagy valami hiperszuper integrált?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46810) quailstorm válasza kraftxld (#46809) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hiperszuper XPSP4 fantázianevű verzión is megy. Az is csak egy XP frissítésekkel, nincs szétherélve.

(#46811) kraftxld válasza quailstorm (#46810) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy csak te nem tudod, hogy milyen okosságot integráltak még bele pluszban :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46812) quailstorm válasza kraftxld (#46811) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Olyat nem ami akadályozott volna. Mondjuk eredetiségteszten nem megy át, ez a hátránya az eredeti SP2-höz képest. Csak azzal nem akartam napokig szopni.

Egyébként mire gondolsz, malware, keylogger?

(#46813) kraftxld válasza quailstorm (#46812) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nem te raktad össze akkor bármilyen ilyen dolgot is beleintegrálhatott a kedves készítő.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46814) ceia válasza Dilikutya (#46801) üzenetére


ceia
őstag

Nem mindig a legfrissebb verzió a legjobb. Hányan használják még ma is a Winamp 2.91-et! Én azt nem, de az említett Paint Shopon kívül pl. Windows Commander 5.0-át, és ACDSee 3.0-át igen! :) Nekem ezek a legjobb verziók. Pont azt tudják, amire kellenek és azt kiválóan. Böngészőben csakis Firefox, most éppen a 26.0.

        it's more fun to compute

(#46815) quailstorm válasza ceia (#46814) üzenetére


quailstorm
nagyúr

totalcommanderen kivul igaz hogy funcioelvonas meg bloat kerult be, de az a baj hogy letezik ilyen hogy kompatibilitas
vistan, 7en bucsuznom kellett a 6.54a TCPP tol most meg a tc 8on kivul nem megy mas win8on. de nem baj xp-n is csak jobb gyorsabb

ezek miatt inkabb mast hasznalok meg a legfrissebbet a regi rendszeren hogy egyseges legyen

(#46816) ceia válasza quailstorm (#46815) üzenetére


ceia
őstag

Nekem nincsenek kompatibilitási gondjaim, mivel XP-t használok. Kipróbáltam valamelyik TC7-es verziót, nem teszett. Lomhábbnak tűnt az egész működése, és nem lehetett olyanra megcsinálni a kinézetét, mint ahogy a WC-t csináltam. A csoportos átnevezés sem olyan jó, mint a réginél. Több opciót kínál de azokra nincs szükségem, viszont hiányoltam a Default gombot. Az ACDSee 3 pedig a leggyorsabb képnézegető. A Wincmd 5 csak 1,5 MB, az ACDSee 3 csak 4MB telepítve :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#46817) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Április 8 mit is jelent pontosan? Az eddig kiadott frissítések sem lesznek elérhetőek, vagy azokat le lehet tölteni friss telepítésekre továbbra is? Aktiválni lehet még majd? Bár ez nem nagyon érint minket a corporate licencek miatt szerencsére.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46818) kraftxld válasza Dilikutya (#46817) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A frissítések elérhetőek lesznek, aktiválni lehet majd. Új frissítések nem lesznek, és hivatalos támogatás (telefonos, stb) sem lesz XP-hez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46819) Dilikutya válasza kraftxld (#46818) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az új frissítéseket tudtam, csak azt nem, hogy a már meglévő támogatással mi lesz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46820) kraftxld válasza Dilikutya (#46819) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A self-service támogatás megmarad, tehát nem gyalulják le a technetes cikkeket meg a KB article-t, a fórumokon is lehet, hogy válaszolnak még, de egyéb hivatalos csatornákon keresztül "nem nyert"-et fog dobni a gép.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46821) Cane


Cane
őstag

Sziasztok!

Mi okozza realtek chipes alaplapi hangkártyával XP alatt, hogy böngészőben youtube és soundcloud alatt sincs hang. Minden más XP alkalmazásnál azonban okés. Amikor elindítom a böngészőt és míg be nem tölti addig felhangosítva hallok egy pattanás szerű hangot, (a hangkártya kikapcsol?), majd bekapcsol(?), majd megint kikapcsol(?).

Már a regedites dolgot is próbáltam (wavemapper - msacm32.drv) de semmi eredmény. Van valakinek ötlete?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#46822) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!
Volt egy XP-m, 2 partícióval - C a rendszernek (értelemszerűen), D az adatoknak. Újra kellett telepítenem, és a telepítő nagyon ügyesen C-nek nevezte el a nagyobb (adatok) partíciót, és D-nek az elsődlegest, amire fel is telepítette az oprendszert. XP alatt így már nem tudtam módosítani egyik partíciót sem. Újra elindítva a telepítőt pedig még mindig rosszul vannak megnevezve a lemezek. Mivel tudnám megcserélni a két betűjelet úgy, hogy az adatok partíciót nem szeretném se törölni, se formázni?

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#46823) quailstorm válasza Bengio (#46822) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyébként ez engem is érdekel, de fater inkább megszokta mint hogy szétbarmoljam, túl azon hogy Win7-es dual boot.

(#46824) Bengio válasza quailstorm (#46823) üzenetére


Bengio
tag

én csak egy sima xp-t szeretnék rátenni (ami ráadásul eredeti), sose sz.ptam be ilyennel... Sulis gépként funkcionál, fontos (=sürgős) lenne a megoldás. Rutin ez az xp telepítés már, de most ez betett. Ha nem lenne fontos ami a VALÓDI D meghajtón van, újraparticionálnám az egészet...

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#46825) kraftxld válasza Bengio (#46824) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A legegyszerűbb és legtutibb megoldás, bármi mást amit próbáltam hályogkovács technológia volt és csak szarabb lett a helyzet.
Fogsz egy macrium reflect boot CD-t vagy bármilyen partíció alapú mentő programot (paragon, acronis, shadowprotect stb.), azzal lemented a D partíciót egy külső vinyóra. Ha tuti fontos akkor még egy példányban valahová.
XP-t telepítesz, az összes partíciót letörlöd, és létrehozol egy új partíciót amire csak az XP megy, a maradék helyet üresen hagyod.
Majd visszaállítod az adat partíciót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46826) Bengio válasza kraftxld (#46825) üzenetére


Bengio
tag

Akkor az XP telepítőben ezt sehogy nem tudom helyrerántani? Mitől szaródik el?

Akkor az lesz amit írtál, bár nekem macerás, mert nincs külső vinyóm, csak 4GB-os pendrive-om. Átmásolgatom azon keresztül másik gépre, több etapban. Elszórakozok vele, jó buli lesz :W

szerk: vagy elindítom a szarul telepített XP-t, és hálón keresztül átmásolom másik gépre.. :U

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#46827) kraftxld válasza Bengio (#46826) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem jó a partíció sorrend, nem extended az adat partíció, kiskecskék ugrálnak ki a gépházból, ennyi információból, és mondjuk egy diskmgmt.msc-ből készített képernyőmentés nélkül max a csodatávgyógyító telefonos doktor mondja meg, hogy mi a gondja.
Úgy látszik nem vagy elég lusta, hogy kölcsönkérj egy usb vinyót, vagy hálózaton keresztül összekösd a két gépet :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46828) Dilikutya válasza Bengio (#46822) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt nem igazán értem. Ha a meglévő rendszerpartíciódat nem törölted, csak formáztad a telepítővel, akkor nem vehette el a betűjelét.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46829) Bengio válasza Dilikutya (#46828) üzenetére


Bengio
tag

töröltem... mindig így csinálom, eddig nem volt gond :F

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#46830) Dilikutya válasza Bengio (#46829) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért is jó úgy?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46831) Bengio válasza Dilikutya (#46830) üzenetére


Bengio
tag

passz. így szoktam meg :B

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#46832) nyunyu válasza kraftxld (#46827) üzenetére


nyunyu
félisten

nem extended az adat partíció,

Itt lesz a kutya elasva.

XP telepito automatikusan extended particiot hoz letre, ha mar van primary particio a vinyon.
Mivel a bootolashoz szukseges cuccokat nem lehet extendedre tenni, igy a bootszektort a "regi" particiora allitja, es az kapja a C betujelet.
Uj, extended meg a D-t, hiaba teszi arra a Win mappat.

Ezen max ugy lehet segiteni, ha masik gepbe be, vinyo elejen levo extended particio repul, helyere uj primary, majd eredeti gepbe vissza, aztan Win reinstall.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46833) Spam123


Spam123
tag

Az, hogy nem jönnek ki biztonsági javítások áprilistól, az miben befolyásolja majd az operációs rendszert? Pontosan mit csináltak ez a frissítések?

(#46834) Panthera válasza Spam123 (#46833) üzenetére


Panthera
őstag

Használni ezután is lehet attól xp-t, csak nem foglalkoznak már a biztonsági résekkel. Tehát sebezhetőbb lesz, mint egy újabb win.
De úgytudom, legendásan sok volt (és van is) a biztonsági rés az xp-ben. Volt amikor 1 évig se javítottak egyes hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#46835) Visormail válasza Spam123 (#46833) üzenetére


Visormail
addikt

Ilyen lesz az élet a Windows XP halála után

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#46836) Mate.Domotor


Mate.Domotor
csendes tag

Miért nem tud se Vinyóról, se USB-ról, se CD/DVD-ről bootolni az xp sp2, ha másik gépen ment? :O

Nem félek a számítógépektől, a hiányuktól félek.

(#46837) Lapajbacsi válasza Lapajbacsi (#46675) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Nah úgy oldódott meg a fájdalmam végül, hogy addig bizgelődtem a hardvereszközök közt (előbb próbálgattam jó néhány verziót az atapi.sys-el ill. a többi releváns driverrel, de nem gyógyult), hogy csak nem bírtam ki és hirtelen felindulásból, hátha alapon, letiltottam/töröltem minden ide kontrollert. Ezzel ugyebár kihúztam a szőnyeget az oprendszer alól, hiszen még védett módban is kékhalállal elszáll és újraindulgat, ami nem lepett meg, csak éppen fejből nem tudom a konzol parancsokat amikkel tiltást le tudnám venni, illetve fel lehet fix kékhalálból támasztani a rendszert (legutolsó helyes konfiguráció menüpont sem hozza helyre ilyenkor), így hát mivel így is úgy is be kellett bootoljak a régi xp telepítő cd-ről, inkább úgy döntöttem csinálok egy javító telepítést. Felment, újraraktam az SP3-at és a chipset driver-pakkját. És ezzel meggyógyult, azóta megy szépen a jó öreg sok sok éves belakott XP-m... :)
Hogy pontosan a hiba mi lehetett, ahogy elnézem, nemhogy nekem, szakbarbárnak, de még kollega szakiknak sem igazán volt rá ötletük...

(#46838) Bargab


Bargab
tag

Van egy HP Microserver gép az irodában.
Felraknék rá egy XP-t (csak abból van nem használt liszenszünk) és a benne lévő 4 db hdd-t akarom valahogy backupnak használni.
Értem ezen: 1. HDD tartalma a 3. HDD-re tükrözve/mentve és a 2. HDD a 4.re mentve. Amolyan biztonsági mentésként mint egy RAID és a 1. és 2. HDD-t pedig megosztva a hálózaton, hogy a kész anyagokat ne keljen külső adathordozókkal rá "cipelni"
A gép adott időközönként frissítené a backupot.

Van erre valami beépített megoldás, vagy külső szoftvert kell találnom?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#46839) Dilikutya válasza Bargab (#46838) üzenetére


Dilikutya
félisten

1. és 3. egy RAID tömb, 2. és 4. pedig egy másik. Szerintem lehet ilyet csinálni. De ez nem annyira XP specifikus kérdés, RAID témában nézz utána, a tömböket úgyis még az OS telepítése előtt kell megcsinálnod.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46840) Bargab


Bargab
tag

Telepítés előtt nem tudom megoldani, ezért gondoltam hátha van valami beípített backup szoftver. Akkor inkább külső szoftvert kel keresnem ami fut xp alatt.

futottam már 1-1 kört a RAID, ubuntu és a Linux topicokban, de sajnos a Linux nem az én világom és nem boldogulok vele, azért próbálkozom az ismert oprendszerrel

[ Szerkesztve ]

(#46841) kraftxld válasza Mate.Domotor (#46836) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs benne a megfelelő sata vezérlő driver, ha 0x0000007B hibával száll el.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46842) kraftxld válasza Bargab (#46838) üzenetére


kraftxld
nagyúr

XP-t ne rajk rá :) Még egy freenas vagy bármilyen cucc, XPenology, Server 2012 jobb, az alap fizetősek se sokkal drágábbak mint egy XP.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46843) Sátán44


Sátán44
addikt

Frissen telepítettem egy P4-es gépet Xp Sp3-al (máig kiadott frissítések feltéve) és minden szükséges illesztőprogramot, drivert feltettem. Rendszer betöltése után kb. 1 percig nem lehet az internetre csatlakozni, vagy pl. a sajátgép tulajdonságokat megtekinteni. Az 1 perc letelte után megjelenik a tulajdonság ablak is, meg az internet is működik. Ez mitől lehet?

A processzor sem megy 100%-on, tehát nem svchost hiba.

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#46844) quailstorm válasza Sátán44 (#46843) üzenetére


quailstorm
nagyúr

.NET4 inicializálás, ha nem használsz semmit amihez kell letörlöd

(#46845) Sátán44 válasza quailstorm (#46844) üzenetére


Sátán44
addikt

Hálásan köszönöm! :R

Valóban ez volt a hiba, töröltem és végre úgy dolgozik, ahogy kell. Soha nem jöttem volna rá! :B

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#46846) w.miki


w.miki
veterán

nálatok jó az idő?
nekem most 19:37-et mutat az XP, azonnali frissítés után is, GMT +1 :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#46847) Lapajbacsi válasza Sátán44 (#46843) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Próbáld meg fixálni az ip címet ha megoldható! Lehet hogy az fogja le a rendszert, hogy valami miatt túl hosszú ideig vár a dhcp-s ip-cím kiosztásra...

(#46848) kraftxld válasza w.miki (#46846) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Időszervernek mi van beállítva? Ha parancssorba beírod: net time /querysntp akkor mit kapsz eredményül?
Itt pl délután 12:54 van és jól jár :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46849) w.miki válasza kraftxld (#46848) üzenetére


w.miki
veterán

time.nist.gov,0x1
de most jó, a dátum is 1 héttel előbbre volt... visszaállítottam kézzel, mint a barbárok :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#46850) Panthera válasza Sátán44 (#46843) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem is ugyanez a problémám és eddig eszembe se jutott, hogy .net okozhatja. Látszólag nem is terheli semmi a gépet, de 1 percig az internetre se tudok csatlakozni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.