Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) brd válasza w.miki (#46597) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a hálókártyát letiltod, és úgy indítod újra, akkor is szenved? Ill. ha hálózati kapcsolat van, de nem éri el az Internetet, akkor is küzdés van? Feladatkezelőt sem tudsz indítani, amikor várni kell?

The only real valuable thing is intuition.

(#46602) mezis válasza w.miki (#46599) üzenetére


mezis
nagyúr

A Process Hacker 2 előtt nincs titok. :K

mezis

(#46603) earth válasza Visormail (#46592) üzenetére


earth
csendes tag

Szia.
A dosbox-al félig meddig megy a dos-os program mert ugye vannak olyan menüpontok amiket nem tudok elérni mert ha meg is találja a forrásmappát akkor ezt írja ki: error 990 in PTTP.SetGraphMode. Coninue (Y/N). Ha Y nyomok akkor további hibaüzeneteket ír ki ha pedig N akkor kilép.
Ezért visszatértem a VMware player-re. Abban tudnátok segíteni hogyan tudnám megcsinálni hogy írható legyen a meghajtó mit kell beállítanom hogy ezt meg tudjam tenni.

Kép:/dl/upc/2014-02/20/276561_dckqtjzvz3ffb4kz_dos.jpg

Továbbra is köszönöm a segítséget és hogy időt szántok a kérésemre.

(#46604) earth


earth
csendes tag

Sziasztok.
Hogyan tudom a VMware player beállításait lementeni hogy másnak elküldve meg tudja nézni, elvileg pár MB-os de nem tudom hogyan kell.
Tudtok segíteni, nagy segítség lenne.
Köszönöm

(#46605) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Eredetiség ellenőrzés működik még ezen a szoftveren? Most telepíteném fel újra.
Jogtiszta, csak jóváhagyja még a microsoft?

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#46606) quailstorm válasza Ace Ventura (#46605) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Letölt valami vackot, aminél next-next-re kattintva vagy kifagy 80%-nál örökre(XPSP4 illegális disztró), vagy hibátlanul végigfut (legális XPSP2 telepítő).
Az egyéb frissítések telepítése mindkét esetben zavartalan volt. Ha winupdate-en belül csinálja, akkor nincs ablak, de ha megakad akkor az egészet le kell állítani ugye.

(#46607) Ace Ventura válasza quailstorm (#46606) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nekem már a termékkulcsot sem fogadja el.Nem tudom mi lehet vele.Géphez kaptam anno.
Mi van ha anélkül telepítem fel? Később reklamálni fog?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#46608) quailstorm válasza Ace Ventura (#46607) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Na ilyet még nem próbáltam. De OEM kulcsot retail telepítőbe hiába is írsz. Meg més Service packonként is más.
Felrakhatod warez termékkulcssal, aztán később változtatsz. Mint csináltam az integrált frissítéses telepítővel.

(#46609) Ace Ventura válasza quailstorm (#46608) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát nem fogadta el, de legalább felment.
Az eredetiség ellenőrzésen megbukott, és most kiírja, hogy szoftverhamisítás áldozata vagyok :)
Ezt hogy lehet eltüntetni? Újratelepítés?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#46610) quailstorm válasza Ace Ventura (#46609) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Legális licenszkulcsos "telefonos aktiválás" (csak a menü kell). Legalábbis nekem ez volt a megoldás rá.

(#46611) Ace Ventura válasza quailstorm (#46610) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sulinetes licensz, azt mondja tömeges termékkulcs. Már nem él....
Ezt a telefonost nem próbáltam, de szerintem nem menne át :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#46612) quailstorm válasza Ace Ventura (#46611) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor azt hiszem arról a termékkulcsról le kell mondanod. Venni meg már nem lehet...

(#46613) Ace Ventura válasza quailstorm (#46612) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én is ettől félek....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#46614) Visormail válasza earth (#46604) üzenetére


Visormail
addikt

C:\Documents and Settings\[user]\Application Data\VMWare\preferences.ini

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#46615) elodman


elodman
aktív tag

Ave

Migráció XP -> Win 7

Van esetleg ajánlott módszer v. progi eme folyamat egyszerűsítésére?

Vagy minden gyanús folder-t fel kell kutatni személyes adatokért, akár a My documents-en kívül is?
Ugye a Drivereket v. legalább vendor és device számát érdemes feljegyezni, h. megfelelőjüket Win 7-hez levadászhassuk?

Vajon efféle linkek érnek vmit?
http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/automating-migration-from-windows-xp-to-windows-7
http://technet.microsoft.com/en-us/windows/migrating-from-windows-xp-to-windows-7.aspx

Thanx javaslatokért, infoért.

[ Szerkesztve ]

(#46616) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

A következő lenne a gondom és a problémám.
Van egy XP új telepítés licensz elfogadva eredeti a win semmi sincs felpakolva de a rendszer üresjárat az proci 95% fogja úgy hogy nem is csinálok vele semmit se.
a gépbe van egy AMD Athlon 2600+ proci és 1.5 Gb ram.
A gép egy SCENICO P300.
Se vírusirtó se böngésző se semmi nincs fent.
Valaki tud erre mondani valami ötletet vagy találkozott ilyennel valaki már?
A választ és a segítséget előre is köszönöm vagy hogy hova tegyem fel a kérdést ha itt nem jó.

(#46617) Panthera


Panthera
őstag

A system32 hosts fájljából hogyan jutnak érvényre a tiltások? Nekem nem működik.
[link]

(#46618) efi99 válasza Ace Ventura (#46609) üzenetére


efi99
senior tag

http://www.msw.hu/letoltes/rendszer_windows_eszkoz_tool/184-kb905474-uninstaller-szoftverhamisitas-aldozat.html
Az update fájloknál meg 1-2 "kritikust" ignorálni kell(ett volna), nem mind a több százat rányomni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#46619) habcsok001


habcsok001
újonc

Hali!

Témaváltásnál a megjelenítési stílusok eltűntek,a témák bennt vannak de a stílusok nem,csak a klasszikus stílus maradt bennt. Mit lehet ezzel kezdeni?

(#46620) mezis válasza efi99 (#46618) üzenetére


mezis
nagyúr

"Az update fájloknál meg 1-2 "kritikust" ignorálni kell(ett volna), nem mind a több százat rányomni."

Melyikeket ? :F

mezis

(#46621) brd válasza Panthera (#46617) üzenetére


brd
nagyúr

127.0.0.1 facebook.com
127.0.0.1 www.facebook.com

Ennyit kell beírni egy sorba (www-vel is be kell írni, mert wildcardot itt nem tudsz használni), azonnal életbe lép, amint elmented. Esetleg egy ipconfig /flushdns kellhet, de elvileg nem kell, a name resolution order miatt.

The only real valuable thing is intuition.

(#46622) earth


earth
csendes tag

Köszönöm mindenki segítségét aki segített abban hogyan tudom futtatni a dos-t VMware alatt mert sikerült és minden úgy működik ahogy annak kell kivéve hogy nem tudom teljes képernyőn látni ugye a 640x480 miatt. Ötlet van hogyan tudnám ezt megoldani, hogy a DOS-t lássam teljes képernyőn a VMware-en.

Köszönöm.

(#46623) w.miki


w.miki
veterán

Windows Update-et hol lehet TELJESEN kikapcsolni?
Már több embertől hallottam, hogy ha csak a vezérlőpultban kapcsolom ki, attól még néha-néha felmegy a netre kémkedni, és egy régi XP-s gépet teljesen le tud fagyasztani indulásnál, ha az hálózatra van kötve...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#46624) Visormail válasza w.miki (#46623) üzenetére


Visormail
addikt

Kémkedni :D Akkor tiltsd le a szolgáltatások közt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#46625) Ombi5


Ombi5
őstag

udv. HA a lomtarbol is torolve lettek fajlok,azokat vhogyan vissza lehet meg allitani?

(#46626) mezis válasza Ombi5 (#46625) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak programok, melyek megpróbálják összeszedni a HDD-ről a törölt file-okat. Több-kevesebb sikerrel.
Googlezz a HDD recovery, backup szavakra.

mezis

(#46627) Tamy válasza Ombi5 (#46625) üzenetére


Tamy
senior tag

Ilyen célra én a GetDataBack nevű programot szoktam használni, a lényeg, hogy a törlés után az adott partíción már ne legyen semmilyen írási művelet, mert azzal rohamosan csökkented a sikeres visszaállítás esélyeit. Egy sima törlést, formázást még 100%-ban vissza lehet állítani.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#46628) mezis válasza Tamy (#46627) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezt a programot akartam ajánlani, csak nem jutott eszembe a neve. :o
Sikeresen használtam már több, egyébként használhatatlanná "kopott" HDD-ről file-ok visszanyerésére.

mezis

(#46629) Tamy válasza mezis (#46628) üzenetére


Tamy
senior tag

Én is mindig elfelejtem a nevét, most is úgy puskáztam a lemezkatalógusomból :)

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#46630) Panthera válasza brd (#46621) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm, ez volt a baj, újraindítás sem kellett. A webcím helyett IP-t is elfogad?
Egy letöltött hosts listát akarok bővíteni, de nem találtam benne IP címeket (kémprogram szempontjából gyanús IP címekről lenne szó).

Ombi5: Nekem legutóbb a Pandora Recovery vált be erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#46631) brd válasza Panthera (#46630) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. Ez a file csak hálózati nevek IP-hez rendelését szabályozza.

The only real valuable thing is intuition.

(#46632) efi99 válasza mezis (#46620) üzenetére


efi99
senior tag

Hát pl ezt:
http://support.microsoft.com/kb/905474/hu

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#46633) mezis válasza efi99 (#46632) üzenetére


mezis
nagyúr

Azt hittem, hogy ez automatikusan megszűnik működni, amikor sikeresen megtörténik a WinXP eredetiségének ellenőrzése a legális product key-el. Én még csak egyszer csináltam ilyen kulcs cserét és úgy tűnik, hogy azonnal eltűnt a fekete háttér és az "árulkodó" szöveg.

mezis

(#46634) efi99 válasza mezis (#46633) üzenetére


efi99
senior tag

Ha beütsz telepítéskor vagy kicserélsz egy kulcsot, azt először csak saját maga a Windows offline tudja ellenőrizni. A frissítés feladata szerintem online nézetni, akár többször is és ha letiltották a kulcsot, akkor annyi. Más értelmét nem látnám.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#46635) Gyick


Gyick
őstag

Hi!
Van anyámnak egy régi ezeréves p3-as gépe amire szeretnék feltenni xpt.de nincs hozzá cd/dvd-rom.Nem arra a vinyóra akarom tenni ami most van bent hanem egy mésikra.Az megoldható szerintetek hogy felmásolom a mostanira a win cd fájlait elinditom a telepitőt,kiválasztom a másik vinyót telepitési helynek majd a végén a régi vinyót lehuzom.Vagy hogy lehetne szerintetek megoldani?usb-ről nem tud bootolni ez nagyon régi gép

(#46636) mezis válasza Gyick (#46635) üzenetére


mezis
nagyúr

A legegyszerűbb az lenne, ha szereznél bele egy CD olvasót. (Ha vásárolsz valamit egy használt alkatrészekkel is kereskedő szám.tech. boltban, ajándékba is kaphatsz ilyet. Vagy a lakóhelyed közeli "Lokal fórumon" is sikerrel keresgélhetsz. (Nem fognak többet kérni érte egy doboz sörnél. :D )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46637) péter28


péter28
tag

Sziasztok!Egy kérdésem lenne,bízom benne,hogy tud valaki segíteni.Böngészőt szeretnék frissíteni,vagy telepíteni a gépemen de nem sikerül mert ezt írja ki:az eljárás belépési pontja(decode pointer)nem található a dll-ben(kernel32.dll).Ez mi,és esetleg tudtok erre valami megoldást?

(#46638) mezis válasza péter28 (#46637) üzenetére


mezis
nagyúr

Chrome, Firefox, Opera.

mezis

(#46639) péter28 válasza mezis (#46638) üzenetére


péter28
tag

Pont ezeket akartam telepíteni,de egyiket sem engedi.

(#46640) mezis válasza péter28 (#46639) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor először az XP-t telepítsd. Teljesen legyalult particióra.

mezis

(#46641) aizen92 válasza mezis (#46576) üzenetére


aizen92
addikt

Nos, ma végre megtaláltam a telepítőt a papírokkal. Felvettem a kapcsolatot az MS ügyfélszolgálattal, ahol azt mondták, hogy mostanában rengeteg ilyen " szoftverhamisítás/lejárt cdkulcs" problémával hívják őket, és azt mondta amennyiben ez a tisztaszoftver oktatási csomag keretében lett vásárolva, vegyem fel a tisztaszoftver a kapcsolatot.

Na felhívom ezt a tisztaszoftver nevezetű céget, erre a drága "ügyfélszolgálatos" hölgy, mire elmondom a problémámat benyög egy ilyet: ezt emailben írja le nekem... fél perc csend... de mit? milyen adatokkal? ....hát ezt emailben írja meg és küldje át erre a címre... Mondom neki: de mit írjak az emailben? Azonosítót? vagy mi alapján azonosítja a problémát és a vásárlót? .... hát az oktatási azonosítót bele lehet írni.
Na itt mondtam neki, hogy köszönöm a "segítségét" viszhall.
Valószínűleg, ha írok, kapok egy sablon választ és szerződés másolatot, ahol leírják, hogy X év után lejárt a szerződés és buktam az XP kulcsomat.

Na most várok az emailre, ha lett valami fejlemény írok ide.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#46642) quailstorm válasza aizen92 (#46641) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miközben a pirát röhög a markába, mert mindig a fizető usert kell szívatni :W

(#46643) aizen92 válasza quailstorm (#46642) üzenetére


aizen92
addikt

Na kaptam egy emailt, hogy lejárt a szerződés, így egy átmeneti aktiválás lehetséges. Végig követtem a Microsoft és a cég utasításait a honlapon pontról pontra, nem vagyok átlag user tuti nem csesztem el semmit erre amikor a telefonos aktivátor 5.jére közli mind a home mind a mennyiségi menüpontban szoftverhamisítás áldozata lett ez a termékkulcs fogtam és otthagytam az egészet. nem lehet aktiválni az új kódot se mert a régi felülírása miatt nem engedi, mert az szoftverhamisítva lett. ( közben csak a szerződés lett megszüntetve és ebben a hónapban kötik újra, de sebaj. )
Ezek után várjak heteket? most komolyan. És nem ez az első amivel a Microsoft megszopat tiszta szoftvernél. Egyszerűen nem hiszem el. De nem adom fel, minden laptopunkon tiszta oprendszer van és valószínű marad is jó sokáig.
Csak ilyenkor azt érzem egy kevésbé tisztalelkű és lelkes júzer már 6szor lewarezolta volna inkább és lekapta volna még a tiszta rendszerét is, hogy ****sszameg a Mikrofos akkor is alapon.

Nem tudom miért jó ez a buzizás minden fronton a tisztes vásárlóval. ( 95től win8ig mindig megvettük + Office ) De egy biztos. Mindig én szívok vele...

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#46644) quailstorm válasza aizen92 (#46643) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom, én mikor kódot cseréltem egy hasonlóan járt kódnál, nem volt további szívózás.
De az mennyiségi kulcs volt, és az a poén, hogy 3 gépből 1 egyszer kiírta hogy áldozat. Másik kettő meg semmi. Akkor jóvan.

(#46645) Panthera


Panthera
őstag

Egy adott fájltípus ikonját hogyan lehet módosítani? Egyszerűen nem jövök rá, pedig máskor már csináltam ilyet. A társítás az jó, de nem ajánl fel ilyen lehetőséget.

(#46646) genndy válasza Panthera (#46645) üzenetére


genndy
addikt

Windows intéző-Eszközök-Mappa beállításai-Fájltípusok

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#46647) Panthera válasza genndy (#46646) üzenetére


Panthera
őstag

Ezt csinálom, de az ikonok a társított alkalmazás ikonját veszik fel, ahelyett szeretnék másikat, de nem lehet.

(#46648) genndy válasza Panthera (#46647) üzenetére


genndy
addikt

Akkor viszont Registry-turkálás kell.

Egy példa: .3gp-KMPlayer:
HKEY_CLASSES_ROOT/.3gp - Alapértelmezett: KMPlayer.3gp
HKEY_CLASSES_ROOT/KMPlayer.3gp/DefaultIcon: "C:\Program Files\The KMPlayer\KIconLib.dll",111 <- tehát ez hivatkozik pontosan az ikonra. A "111" a sorrend a fájlon belül.

Így biztosan mindegyiknél be lehet állítani, a DefaultIcon értéket kell mindenhol jól megadni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#46649) mezis válasza genndy (#46646) üzenetére


mezis
nagyúr

A file tulajdonságainál sincs módod a társításnál "Az összes ilyen típusú..." bogyóra ?

mezis

(#46650) Panthera válasza genndy (#46648) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi, sikerült, bár egy kicsit másképp. A registry-ben a pont előtti alkalmazásnév az nem az exe fájl neve, ahogy én gondoltam, emiatt nem is működött. De magában a célprogramban megtaláltam, hogyan lehet társítani.

mezis: Van, de az csak magára a társításra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.