Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) westlake válasza Joe bácsi (#15550) üzenetére


westlake
félisten

nagyon semmit.. kiveve talan azt, hogy mindenfele gyanutlan felhasznalokat kerget az oruletbe :D (csak ugy tudsz raid-be tenni hdd-ket, ha engedelyezve van.. termeszetesen)

Play nice!

(#15552) bossvico válasza westlake (#15546) üzenetére


bossvico
senior tag

Akkor meg a dx 9-et töltöttem le, és ott kérte a vizsgálatot. Összekevertem.
Eredetinek látta az tuti.

Igen adminként. Csak ez a fiók van.

[ Szerkesztve ]

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#15553) Steelmanus válasza bossvico (#15544) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eleve a torot XP-re az IE7-et is csak toressel ment fel, igy a 8-as is csak igy mehet fel, de
ezt itt topicban nem targyaljuk.

(#15554) madface


madface
csendes tag

Hi!
Van egy pc amit a szomszéd vett .......eur@@@@@-ban vette.......ez sem mellékes mert már a második gép amivel szívok ebből az üzletből.........1 hónapon belül!!!!
Szépen berakom a winxp telepítőt elindult a telepítés ......rendszer felismerés stb.....de amikor a vinyot keresi nem talalja...... :((( !!!! Néztem a biost .......ott se talalja! Szétszedtem, kábelokat megnéztem, minden rendben, a vinyo is felporog (sata-s)! Nem értem a dolgot...(a windows telepítőbe bele integráltam a sata drivereket még előtte (i945 és i965-öst))!
Biost kellene frissiteni? Alaplap: Asus P5G-MX! A bios version: 0302, a legújabb meg 0404!
Sztem így is fel kellene ismernie a vinyot....hhááátt .....vagy nem :D!!!
Help!!!

"Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi."

(#15555) lúzer


lúzer
veterán

notimon van telefonaljzat
eszközkezelőben van modem felrakva

ha bedugnám a teló helyett lehetne faxolni?
most nincs faxküldés pl. a wordben - szürke
illetve mire jó még?

nincs vezetékes telóm, nem tudom kipróbálni hogy mit tudna

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15556) rdi válasza lúzer (#15555) üzenetére


rdi
veterán

internetezni, ha lenne még modemes szolgáltató :)

Fej! Tor! Potroh!

(#15557) localhost válasza rdi (#15556) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, lehet vele faxot küldeni és fogadni (Faxprogram szükséges!)
Aztán lehet betárcsázós módon internetezni (vannak még betárcsázós szolgáltatók!!!) és egyébként lehet mondjuk felhívni vele egy másik gépet (Modemkommunikációs program szülséges) Ha ő is a telefonvonalon van... és még ezer más lassan divatjamúlt cél.

Ami miatt hagyományból van az inkább a faxküldés/fogadás és/vagy a szállodai rendszerek kompatibilitása, mert ott még sok helyen van betárcsázós net, bár az ethernet és wifi lassan itt is kiszorítja.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15558) lúzer válasza rdi (#15556) üzenetére


lúzer
veterán

kösz
éty mitetyik? ugyanazt mint mi! de tényleg! :)

és faxra nem jó, ha pl. bevinném melóba?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15559) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Ha a Bios-ban átkapcsolok ide-módra, akkor az XP-telepítő felismeri a SATA-mervlemezt a driver F6-os betöltése nélkül is?

(#15560) lúzer válasza Mauzes (#15559) üzenetére


lúzer
veterán

nagy az esély rá! :K

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15561) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok ! Egy olyan kérdésem lenne,hogy a bejelentkező képernyőn az xp felajánlja a fiókok ill. a felhasználók bejelentkezését.Hogyan lehet ez kikapcsolni , mivel egyedül itthon használom a gépet ?

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#15562) lúzer válasza Atti1112 (#15561) üzenetére


lúzer
veterán

futtatásba:
control userpasswords2

látni fogod

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15563) Sturmann


Sturmann
csendes tag

Sziasztok!
Egyszer már írtam ide, de azóta változott a helyzet.
Vettem egy új gépet, feltettem rá a windowst, de sajnos időnként belép a kékhalál. (mind1, hogy játszom, internetezek, zenét hallgatok stb...)
Általában ezt a hibát írja ki ilyenkor:
PFN_LIST_CORRUPT
STOP: 0x0000004E (0x00000099, 0x0004EF3C, 0x00000000, 0x00000000)
De előfordultak már ezek is:
MEMORY_MANAGEMENT
STOP:0x0000001A (0x00041785, 0xC0E00000, 0x0007c22B, 0x00000000)
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
STOP:0x0000000A (0x00000000, 0x00000002, 0x00000001, 0x805217E0)

Már kipróbáltam 2 xp-t is, mindkettővel ezt csinálja, sőt telepítésnél is előfordult kékhalál ill. fagyás. Driverekből csak a gyári vga, proci, hangkártya, hálózat drivereit tettem fel. Friss driverek nélküli windowsnál is előfordult kékhalál.
Lefuttattam egy memtest86 3.2-t és 10 kör után 5 hibát mutatott. 4-et a 7-es 1-et az 5-ös tesztnél.
Szerintetek mi lehet a kékhalál oka?

Konfig: AMD Atholon 64 X2 6000+
Abit Ax78
Sapphire hd 4850 512Mb
Seagate 160 GB SATAII
CSX 2048 MB DDRII RAM
NEC DVD író
FSP ATX-400PNF táp

Remélem tudok segíteni! :)
Köszönettel
Agócs Endre

[ Szerkesztve ]

(#15564) Jag válasza Sturmann (#15563) üzenetére


Jag
senior tag

100% Memória...

(#15565) tilla23


tilla23
csendes tag

Sziasztok!
A következő a problémám! Régebben SP2-es Prof. XP-t használtam. Egy INF fájlt fel kellett telepítenem (mp3Layer sajna csak inf-el megy). Szóval régen rákatt jobb egérgomb->Telepítés és kész is volt. Új rendszer XP Prof. Integrált SP3 viszont buherált (WXP Extended Edition). És itt nincs Telepítés menűpont!!!! Kérdésem hogy hol tudom visszakapcsolni?
Köszönöm

(#15566) rdi válasza lúzer (#15558) üzenetére


rdi
veterán

De, én régebben faxoltam modemről.... persze valami fax progi kellene hozzá :)

Fej! Tor! Potroh!

(#15567) Lauda válasza Sturmann (#15563) üzenetére


Lauda
félisten

[I]"Lefuttattam egy memtest86 3.2-t és 10 kör után 5 hibát mutatott.

Szerintetek mi lehet a kékhalál oka?"[/I]

Szerinted mégis mi? :U :C

[ Szerkesztve ]

(#15568) Sturmann válasza Lauda (#15567) üzenetére


Sturmann
csendes tag

Úgy tudtam ez nem teljesen egyértelmű, okozhatja alaplapi és más probléma is.

(#15569) Lauda válasza Sturmann (#15568) üzenetére


Lauda
félisten

Kiveszed egyenként a memókat és próba/teszt. Lehet csak az egyik szar, de lehet mindkettő. :D

(#15570) Sturmann válasza Lauda (#15569) üzenetére


Sturmann
csendes tag

Ki mondta, hogy kettő van? :D 1 modulból áll az egész.

[ Szerkesztve ]

(#15571) Lauda válasza Sturmann (#15570) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor vedd ki azt az egyet és tuti nem fog fagyni! :DDD

Esetleg kérj egyet kölcsön próbára, de szinte biztos, hogy ott lesz valami gebasz. Mennyi feszt kap a ram? Általában 1.8 v-ot ad az alaplap, de 2v-körül kell a ddrII-nek. Én ultráimnak pl. 2.1 v fesz kell.

(#15572) Sturmann válasza Lauda (#15571) üzenetére


Sturmann
csendes tag

Ok kössz, akkor átállítom 2 v-ra, hátha változik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#15573) lúzer válasza rdi (#15566) üzenetére


lúzer
veterán

ok, kösz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15574) lúzer válasza tilla23 (#15565) üzenetére


lúzer
veterán

azt nem tudom de:
vezérlőpult, hardver hozzáadása

kézzel kiválasztás,majd inf file megkeresése

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15575) lúzer válasza tilla23 (#15565) üzenetére


lúzer
veterán

ha ez segít, fájltípus társításánál, mint Telepítés
C:\WINDOWS\System32\rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %1

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15576) superecneB válasza Lauda (#15450) üzenetére


superecneB
őstag

Vista inspirat 2
[link]

(#15577) lúzer válasza superecneB (#15576) üzenetére


lúzer
veterán

kipróbáltam, ez is jó

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15578) Lauda válasza superecneB (#15576) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi Neked is, már fent van! :R ;)

----------------

lúzer! Köfi a tippet! Ez mennyire gyilkolja a gépet? Mert ez a vista inspirat egyáltalán nem, igaz itt nincs pl oldalsáv meg egyebek, amik úgy látom a vistamizerben bent vannak. :D

(#15579) Lauda válasza lúzer (#15577) üzenetére


Lauda
félisten

(#15580) Sturmann válasza Sturmann (#15572) üzenetére


Sturmann
csendes tag

Nem használt a fesz. növelés :O

(#15581) Lauda válasza Sturmann (#15580) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ebbű' ram csere lesz. :D

(#15582) lúzer válasza Sturmann (#15580) üzenetére


lúzer
veterán

vegyél vissza!

na nem az arcból, hanem a ram órajelből, időzítésből :DDD

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15583) Sturmann válasza lúzer (#15582) üzenetére


Sturmann
csendes tag

Egyszer már visszavettem 667-re, nem volt jó, cl5-ből meg inkább nem veszek még jobban vissza :) Úgyhogy ebből már ténlyeg RAM csere lesz...

(#15584) Roadhammer


Roadhammer
tag

Sziasztok! WinXP üresjáratban, olyan 10 perc után kb. elkezd töredezettségmentesíteni. Ez azért idegesít, mert van, hogy éjszakára bekapcsolva hagyom a gépet, és ha nem csinál semmit a gép, akkor elkezd kerregni a vinyó. Egy 250 gigás vinyóm van dugig, és ha elkezdi tör.-mentesíteni, akkor sose lesz vége. Teljesen fölöslegesen terheli csak a winchestert, meg az idegeimet. Engem nem érdekel, hogy mennyire töredezett. A kérdésem az, hogy ki lehet-e ezt kapcsolni valahogy? :((

(#15585) Steelmanus válasza lúzer (#15573) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csak akkor tudsz faxolni a hagyomanyos vonalon ha kulon megrendeled mert akkor kette valasszak a hang es a fax atviteli modjat. Pontosan nem emlekszem mar ra de ha megvan meg a szezodesed abban benne van hogy savszelesseget kell biztositani a hang atvitelnek,
valami 22-24 kozott van es erre ultetetik ra a 14 -et mert most nem jut eszem be hogy Khz vagy vakami mas mertekegyseg, a lenyeg hogy a kulo vagy belso faxmodemnek tudnia kell levalasztani a hangfrekveciarol az a frekvenciat ami magat az adatot hordozza.
Amikor beszelsz egy egyszeru analog jel hajtja a hallgatot es hallod amit beszelnek, am a faxnal ezt kulon fel kell dolgozni a felado oldalan majd vissza alakitani adatfolyamma a fogado oldalon. Ezert nem tudsz ADSL-en vagy ISDN vonalon faxolni mert ezeken nincs rajta a fax jel. Vannak altalaban fizetos oldalak a neten amire elkuldod modjuk ADSL-en az adatot
ok atalakitjak es elkuldik a hagyomanyos telefon droton, de csak akkor ha az feltudja dolgozni, vagyis ott vagy hogy megint meg kell rendelni ezt a szolgaltatatast.
Lehet BT is kuldeni faxot akkor ha a mobil tamogatja mindket oldalon tehat fax fogado kepes a masik mobil is, am ehhez eloszor is BT egyseg kell ami kepes faxot kuldeni ea a tuloldalon olyan BT kell ami fogadni tudja. Eloszor letre kell hozni egy netkapcsolatott a BT-n kereszrul a masik geppel amibe be van dugva ugyancsak a BT ez mar eleve marha draga, es kell egy fax program ami egyaltalan felismeri a kapcsolatot majd amikor mar egymashoz kacsolodik a BT-s neten keresztul a ket gep akkor kuldhetsz faxot ha azt tudja fogadni a masik BT es a hozza kapcsolodo mobil.
Kep 1
Kep 2
Kep 3
Kep 4
Kep 5

[ Szerkesztve ]

(#15586) localhost válasza Steelmanus (#15585) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Maradjunk annyiban, hogy a hagyományos analóg vonalon telefonkészülék mellé avagy annak helyére bedugott modemmel (akár notebookkal is) simán lehet faxolni, küldeni is fogadni is.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15587) Jag válasza Steelmanus (#15585) üzenetére


Jag
senior tag

Semmit nem kell megrendelni...
Rádugod a modemet és akár net, akár fax jön azon...

(#15588) Temerti válasza Roadhammer (#15584) üzenetére


Temerti
tag

Szerintem nézd meg az ütemezett feladatoknál, meg esetleg a telepített programokat is nézd meg, mert a magical defrag és társai is szoktak ilyet csinálni. Nem írtad, hogy a beépített vagy egyéb program csinálja.

(#15589) lúzer válasza Steelmanus (#15585) üzenetére


lúzer
veterán

kösz a választ

az irodában amúgy van fax-telefon kombó , ez nem okozna gondot

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15590) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

MÁr biztosan volt ilyen kérdés szóval előre is bocsi :). Nos kb 2002-ben vettem egy OEM-es XP Pro-t, amiben semmi sp nincs. Most jutott eszembe hogy mi lenne ha beleintegrálnám én az SP2-őt a tlepítőbe így a sata-s cuccokat is gond nélkül felismeri. Neki is állnék DE. Mivel OEM verzióm van olyanokat olvastam hogy csak párszor lehet felrakni tehát korlátozott mennyiségben. Nem géphez kaptam hanem egy cd olvasóval együtt vettem legálisan boltban 60.xxx FT-ért. Kérdéseim: Nyugodtan használhatom és annyiszor rakhatom újra ahányszor csak akarom, illetve van-e mód dobozosra váltani ezt a terméket, vagy egyéb alternatívát tudtok-e javasolni.

Köszönöm szépen Bandi

(#15591) Fire/SOUL/CD válasza Sturmann (#15563) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Korábban is válaszoltam, de ezek szerint átsiklottál rajta!

Mégegyszer leírom.

EKKORA KONFIGHOZ A 400W TÁP NEM ELÉG!!!(cpu meg a videokari miatt elsősorban)
CSERÉLD KI A TÁPOT EGY 550W-OSRA, ÉS AZUTÁN ÍRJ HOGY MI VAN.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15592) Jag válasza Fire/SOUL/CD (#15591) üzenetére


Jag
senior tag

Már bocs, de az a konfig agyon húzva sem eszik cirka 260 W-nál többet...

(#15593) Fire/SOUL/CD válasza Jag (#15592) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nézd, én már találkoztam olyan nvidia vga karival, ami terhelés alatt egymaga 224W-ot evett meg! Ezt természetesen mértük, nem hasraütésre írom.
De ha bemész egy számtek boltba, ahol szakmailag hozzáértő emberek dolgoznak(nem tesco számtek szintje) és csak annyit mondasz hogy x2 6000 cpu + olyan vga kari, amire 2 darab tápcsati megy, akkor kapásból 550w tápot fognak javasolni minimum. Pár évet lehúztam számtek szervízben, és a mai napig besegítek néha, ha nincs elég kapacítása az üzletnek, mondjuk egy nagy megrendelés teljesítésére. Tapasztaltból írtam amit írtam.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15594) Jag válasza Fire/SOUL/CD (#15593) üzenetére


Jag
senior tag

Értem én, amit mondasz, csak egy nagy kamu, amit a proci, VGA dobozra írnak...
Annyira túlmisztifikálják a Wattokat, hogy az embertelen. És miért? Hogy költsél, vegyél újat, vegyél 1000W-os tápot, mert az jó...

Vicc. Nem azt mondom, hogy a 400W-os FSP táp, - ami mellesleg meg is terhelhető huzamosan is annyival - mindenre elég, de arra a konfigra bőven...

[link]

(#15595) Fire/SOUL/CD válasza Jag (#15594) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen ebben egyetértünk, persze hogy vannak "enyhe túlzások" a wattok terén, ez egyszerűen ÜZLETPOLITIKA.(már most is lehet nagyobb teljesítményű tápokat venni, mint néhány mikrohullámú sütő :DDD )

Természetesen én rendszeresen tanulmányozok ilyen és ehhez hasonló táblázatokat, amit belinkeltél. Érdekel, elfogadom ami oda le van, biztos hozzáértő szakik mérték.

Csak egy a baj általában, (és ebben szerintem egyet fogunk érteni), hogy az elmélet meg a gyakorlat az sok esetben nincs összhangban egymással. Szereltél már össze elemes konyhabútort, amit a leírás szerint 10 éves gyerekek is könnyen összeraknak? Vért izzadtunk mire összeraktuk(többen) :C

Azért a tápcsrét javasoltam, mert az a PFN... hiba erre utal. Ugyanis ha neten utánanézel, akkor azt fogod látni hogy ez egy általános hiba, szinte mindent érint ami a gépben van, mind hardvert mind szoftvert. Azonban ez a hiba "magyarra" fordítva annyit tesz, "általános, a rendszer instabilitása esetén fellépő hiba". A tápcserét mindenképp javaslom, mert ha valóban elég is ez a 400W-os táp a konfignak, akkor is valószínű hogy rossz! Mármint a táp.
Ha meg kicseréli, akkor meg vegyen nagyobbat, hogy később ne kelljen.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15596) Roadhammer válasza Temerti (#15588) üzenetére


Roadhammer
tag

Az alap vindózos program csinálja. Mikor elkezdi, akkor a feladatkezelőnél látszik is, hogy mi a neve, most nem emlékszem már, de valami dfrg, vagy mi. Próbáltam, hogy letöröltem, de visszarakta magát. Szóval az alap májkroszoftos progi, mert a májkrfoszoft úgy gondolta, hogy mikor nem csinálunk semmit a géppel, akkor majd ő töredezettségmentesít. Pedig csak a vinyót nyúzza tök fölöslegesen, a töredezettségmentesítésnek semmi értelmét nem látom. Nem érdekel ha tovább tart neki megtalálni az adatot, mert szét van szórva, ráérek. Van türelmem kivárni pártized másodpercet, amennyivel több ideig tart. :)

(#15597) 04


04
tag

Halihóóó!
Hát még nem kerültem ilyen helyzetbe, Jogtiszta Windows XP kellene, de nem 1 gépre hanem kettő, 1 XP-t hány gépre lehet tenni??? Vagy hogy oldjam meg, hogy költségkímélő legyen?

(#15598) Steelmanus válasza localhost (#15586) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor nagyon elvagyok maradva e teren, en ugy tudtam hogy fax szolgaltatast kulon kell kerni az analog vonalra. Akkor ha van sima drotos telefonom nem kell semmi csak laptop, es a masik oldalon a fogadon ugyabcsak egy laptop es kesz? Na meg persze egy fax progi.

[ Szerkesztve ]

(#15599) Steelmanus válasza Roadhammer (#15584) üzenetére


Steelmanus
addikt

Keresd az MS oldalain a TweakUi-t es azon belul Kep:

(#15600) Fire/SOUL/CD válasza 04 (#15597) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Sajnos el kell hogy keserítselek, egy xp csak egy gépre, ezt tartalmazza a licence.
Bővebben itt: [link]

Fire.

Ui: a linken találsz ilyet hogy, "a Micrsoft segítseget nyújt ebben a kérdésben". Ez gyakorlatilag abban merül ki, hogy vedd meg annyi példányban az xp-t, ahány gépre akarod telepíteni..... :(((

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.