Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) Lauda válasza petyus_ (#15700) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha rá is másolt, akkor már egyre nehezebb visszahozni. Kipróbáltad, amit linkeltem?

(#15702) NoName?!


NoName?!
csendes tag

Szaisztok!
Meghalt az alaplapom, vettem egy nonamet idéglenesen, mert nemsokára fejelszteni akarom a gépet. Van nekem egy infra usbs vevőm, ami valami "igorusb" driverrel működne együtt. De az alaplap csere óta ha bárhova bedugom a gépbe azt írja hogy ismeretlen eszköz (más usbs kütyü rendesen megy), ha frissíteni akarom a drivert akkor meg nem talál a megadott helyen a hardverről semmit. Már az Xpt is újraraktam de nem segített. Próbáltam másik gépbe, ott tökéletesen megy. Lehetséges hogy az alaplap a ludas vagy xp-vel kéne valamit ügyködni??? Már kész idegroncs vagyok tőle :Y

Öné a híd Egyes!

(#15703) petyus_ válasza Lauda (#15701) üzenetére


petyus_
senior tag

Igen, azzal is csináltam, megtalálja a mappát amivel együtt törölte, de üres... Rámentem, hogy copy, de csak az üres mappát másolja át.

(#15704) Lauda válasza petyus_ (#15703) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor már felül lettek írva a szektorok, nem tudod visszahozni a cuccot.

(#15705) Laybee


Laybee
őstag

Valaki erre: (#15677) :F

(#15706) ghost52


ghost52
csendes tag

Kedves fórumtársaim.Ha alaplap csere esedékes,helyette hogy fussanak a programok és a rendszer is fusson (a régi),elég ha ugyanolyan biosu az uj alaplap?
Vagy mi a tuti megoldás?
Ugyanolyan alaplap az nincs,nem kapható.
üdvözlettel és köszönettel

(#15707) Laybee válasza ghost52 (#15706) üzenetére


Laybee
őstag

Szerintem a chipsetek tuti másabbak és a vezérlők is ami vonzza az újratelepítést, de az okosabbak megmondják.

(#15708) REDeath


REDeath
őstag

2 giga rammal xp mér swappol? :F ha nicsn más mód kikapcsolom lapozófájlt mert nem hiszem hogy nem fér el 2 gigában minden... kilépek játékból vagy ps-ből, és ha közben tálcán rányomok a már futó operára pl, swappolni kezd hoyg betöltse. de akor minek a ram? áhhhh

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15709) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne a Windows magyar nyelvét mindenféle telepítés és a vele járó adatvesztés nélkül megváltoztatni angolra?
Jogtiszta (campus) Windows Xp Professionalom van!

(#15710) Bici válasza REDeath (#15708) üzenetére


Bici
félisten

Mikori az XP?
Egy idő után nálam is ezt játszotta.
Én így szoktam gyógyítani a windows-t:
- registry pucolás, felesleges progik leszedése
- minden driver legyen fent - nem árt a reinstall nekik, legújabb verzióra
- SP3, de legalább SP2
- windows update: minden biztonsági frissítést tegyél fel, a többi nem létkérdés
- futtass le egy disk cleanup-ot minden meghajtóra: mindent törölj, de ne fusson komoly progi a háttérben
- frissített vírusírtót futtass végig, majd friss ad-aware + frissített spybot
- ha ezek után is szarakodik, akkor a folyamatkezelőben figyeld meg, hogy mit csinál ilyen esetben, hátha megtudsz valamit

A swap fájlt nem kell kikapcsolni, mert régen rossz, ha csak ez hoz megoldást. Máshol lesz a baj forrása.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15711) Bici válasza ghost52 (#15706) üzenetére


Bici
félisten

Tuti megoldás nincs, de érdemes megpróbálni a javítást. (nem a javítókonzolt)
Installkor megadod, hogy hova akarod rakni a windózt, majd amikor lehetőség van rá, a javítást választod (repair).

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15712) ollie válasza Atikusz (#15709) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ennél a verziónál (mint a legtöbbnél) csak újratelepítéssel. De elvileg, ha egy az egyben rátelepítesz a régire egy magyar nyelvűt, nem fog elveszni semmi. Elvileg.

***

(#15713) ollie válasza ghost52 (#15706) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmi köze ehhez a biosnak.

A következőt megpóbálhatod, de a legtutibb az új windows:

Csökkentett módban unistalláld az összes drivert, ami az alaplappal kapcsolatos (chipset, audio (már ha alaplapit használsz), lan, stb). De utána ne újraindítsd a gépet, hanem kikapcsold. Cseréld ki az alaplapot, maj kapcsold be a gépet és telepítsd a drivereket. Lehet hogy bejön... De én újratelepíteném az egész rendszert.

***

(#15714) Atikusz válasza ollie (#15712) üzenetére


Atikusz
senior tag

Huh, hát ez így nagy reckír lenne nekem! A rátelepítést már nem a bootolás alatt, hanem a windowson keresztül (Windows cd be, telepítés és tovább) gondoltad ugye?

(#15715) Keksz


Keksz
senior tag

Helló,

windows alatt összefűzött dinamikus lemezek (3 winyó egybe, hogy 1 meghajtó legyen) újratelepítés után is megmaradnak vagy akkor elveszett minden?

Tudtok erről valamit?
Köszi:
Keksz

UI:
Egyik napról a másikra: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME hibaüzenettel indul a gép és nem is megy tovább. Fixboot megvolt, de nem használt. Most majd próbálom másik gépben a rendszerwinyót csekkolni, aztán menteni róla, aztán jön a fixmbr. De gondolom windows reinstall lesz belőle.

(#15716) kraftxld válasza Keksz (#15715) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Újratelepítés után is meglesznek, ha importálod a kötetet.
De én azért mindenképp megpróbálnék róla egy mentést készíteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15717) kornel8585 válasza Steelmanus (#15669) üzenetére


kornel8585
tag

szia.kicseréltem a gépbe a videókártyát a régire.azzal beindul.ez azt jelenti h rossz az uj videókártya?

(#15718) REDeath válasza Bici (#15710) üzenetére


REDeath
őstag

vírus nincs a gépemen, spyware se, hanem xp egyszerűen így van megírva, hogy kiír dolgokat a swapba, csak nemtudom hogy belehet-e állítani, hogy csak ha elfogy a ram akkor írkáljon.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15719) Fasten


Fasten
tag

Halihó,

buta kérdés, lehet volt is már, de nem találtam...

Ha memóriát cserélek ( 256Mb ( 1. slot ) helyett 1024 DDR ( 1. slot ) + 256Mb DDR ( 2. slot ) ), akkor XP reinstall? ELindul a gép így is, de az XP már nem... Bocs, ha lammer voltam :U

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#15720) REDeath válasza Fasten (#15719) üzenetére


REDeath
őstag

nemkell reinstall simán többnek látja és kész. vagy azt hoyg gép igen de xp nemindul azt tényként írtad?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15721) Bici válasza REDeath (#15718) üzenetére


Bici
félisten

De akkor miért nem kerreg nálam 1 giga rammal (3dsmax + PS), és miért tudtam használni régen 256MB rammal a gépet (PS + Flash)?
Oké, néha töltögetett, de teljesen jó volt.

Vagy nálad sem lassul be, csak az zavar, hogy egyáltalán csinál valamit a swap fájlal?
Ha igen, akkor sztem keress valami progit, ami szabályozza.
Nekem az is sokat segített, hogy fix méretűre állítottam a swap méretét, mert sokszor az átméretezés miatt hal meg a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15722) Fasten válasza REDeath (#15720) üzenetére


Fasten
tag

jajajaja.

tény.

mindkét gép elindul +1 memóriamodullal, szépen bejön a BIOS, többnek van írva a memória, de az XP az istennek nem hajlandó elindulni egyiken sem.

EGyiken NTFS.sys hiányzó rendszerfájlt jelez, másiknál nagy setétség.

Kivéve BÁRMELYIK memóriamodult a két XP voila... megjavul.

Azért gondoltama reinstall-ra, mert pl. lapcserénél is dukál egy XP reinstall...

Vagy tévedek ? :U

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#15723) Keksz válasza kraftxld (#15716) üzenetére


Keksz
senior tag

En is megprobalnam ha nem lenne 1TB ;)

Szoval ujratelepitem, mindent ugy hagyok a gepbe fizikailag es utana a szamitogep-kezeles alatt ujra fogom latni a nagy kotete? vagy legalabbis remeljuk :D

(#15724) .:GoliBali:. válasza .:GoliBali:. (#15699) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Az en kérdésemre nem tud még vk valamilyen megoldást? Előre is köszönöm!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#15725) Panthera


Panthera
őstag

Registry-hez gyártok .reg kiterjesztésű beállításjegyzék-fájlokat, hogy automatikusan hozzá lehessen adni őket a rendszerhez, és ne kelljen a regeditben szórakozni. Csak elakadtam, nem sikerül egy beállításjegyzék törlése ilyen módon. Hibaüzenet: nem lehet importálni a fájlt, mivel nem rendszerleíró fájl. Kulcsok tartalmát már sikerült módosítani, csak ez nem megy.

Akinek info kell a témához: [link]

A fájl tartalma:

Windows Registry Editor Version 5.0

[HKEY_CLASSES_ROOT\LNKFILE]
"IsShortCut"=-

[HKEY_CLASSES_ROOT\PIFFILE]
"IsShortCut"=-

[ Szerkesztve ]

(#15726) qwertozee


qwertozee
csendes tag

Sziasztok!

Az a nagy problémám, hogy kapcsolom be a gépet és kiírta h csökkentett mód stb. Rámegyek valamelyikre, erre az tölt windows-os ablak, majd ujraindul és folyamatosan ezt csinálja. Mondtátok h telepítsem ujra a windowst, de hogy hogyha nem tudok belépni a gépbe, mert folyamatosan ujraindul? :)

-

(#15727) Panthera válasza qwertozee (#15726) üzenetére


Panthera
őstag

Miért kellene ahhoz belépni a winbe??? Ha le akarsz menteni valamit akkor slave módban egy másik gépben csináld; egyébként meg boot az xp cd-ről és kész!

(#15728) Chris16


Chris16
csendes tag

Sziasztok! A napokban előjött egy hiba, hogy a gép bizonyos időnként egy hibaüzenetet ír ki...Nem telepítettem semmilyen új programot meg semmit. Netezés közben egyszer csak felbukkant. Megoldásként próbáltam újratelepíteni a hangkártya drivert, hátha az a gond, de nem....

Ezt írja:

Chris

(#15729) qwertozee válasza Panthera (#15727) üzenetére


qwertozee
csendes tag

ha berakok egy windows xp telepítő cd-t akkor ki fog irni valamit?

-

(#15730) ollie válasza Panthera (#15725) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha törölni akarsz a registryből, akkor egy mínusz jelet kell tenni a kulcs elejére.

Pl:
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{C90250F3-4D7D-4991-9B69-A5C5BC1C2AE6}]

De nem értem, hogy miért ebben a topikban kérdezted.

***

(#15731) ollie válasza qwertozee (#15729) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha be van állítva biosban, hogy automatikusan bootoljon cd-ről (és az az első eszköz a boot sorrendben), akkor nyílván. És persze így is kell telepítened a windowst.

***

(#15732) qwertozee válasza ollie (#15731) üzenetére


qwertozee
csendes tag

és az miből derül ki h be van e állítva a bios-ban? ''del''?

-

(#15733) ollie válasza Chris16 (#15728) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármi okozhatja.

Próbaképpen újratelepítheted a windowst, mondjuk egy másik partícióra. Ha úgy eltűnik a hiba, akkor valszeg szoftveres volt. Ha nem, akkor meg szinte biztos hardveres.

Ha bármi húzva van a gépben, állítsd alapállapotra, és végezz egy memória tesztet (ne a windows alól), mondjuk memtest+ -al.

Ha a memória okés, akkor még célszerű kivenni minden perifériát, kártyát a gépből (amit lehet), ilyen lehet a lan, audio, vga (ha van integrált), stb. Tílts le minden alaplapi eszközt (pl. audio, lan), és úgy is érdemes kipróbálni.

***

(#15734) qwertozee


qwertozee
csendes tag

és az miből derül ki h be van e állítva a bios-ban? ''del''?

-

(#15735) ollie válasza qwertozee (#15734) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sok bort kell innod, a számítógépet a szoba közepére kell helyezned, majd féllábon körbe kell ugrálnod kb. fél órán keresztül. Ez után megjelenik az Úr angyala, és a füledbe súgja, hogy a CD-ről való bootolás be van e állítva.

Vagy választod az egyszerűbb megoldást, és megnézed a BIOS-ban.

***

(#15736) REDeath válasza Fasten (#15722) üzenetére


REDeath
őstag

ugyanolyan sebességű ramok vannak benne? Elvileg nemkéne probléma legyen, de azért biosban nézd meg memóriabeállítások környékén, hogy milyen módban vannak. Mivel egy rammal, bármelyikkel aztmondod hogy megy, akkor valószínűleg a ram modulok különbözősége okozza a hibát.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15737) Fasten válasza REDeath (#15736) üzenetére


Fasten
tag

Halihó,

igen, 400-as mindkettő.

Biosban megnéztem, 400-on ment mind a kettő, mikor bootoltam.

XP reinstall? :U

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#15738) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Az XP Pro mennyi memóriát támogat legfeljebb?
Kösz a választ előre is:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#15739) REDeath válasza Fasten (#15737) üzenetére


REDeath
őstag

másik gépben próbáltad mindkét ramot egyszerre? ha ott jól megy, szerintem akkorse feltétlen kell újratenni xp-t. amúgy ha mindenképp ehhez folyamodsz, akkoris inkábbcsak "a windows javítását" válaszd, megmarad minden progi,beálítás stb..
én ha a helyedben lenék és csak az én gépemben vacakolnának a ramok, kivenném a 256-ost, és 1gigával nyomulnék.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15740) brd válasza piadex2 (#15738) üzenetére


brd
nagyúr

4 GB, de ebből lejön a bővítőkártyák által elfoglalt terület, 3-3.5 GB-ot lehet elérni általában.

The only real valuable thing is intuition.

(#15741) piadex2 válasza brd (#15740) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Kösz a választ! De nem értem, hogy mi az, hogy a bővítőkártyák levesznek valamennyit. Először is milyen bővítőkártyák (ha nem integrált videom van). Ha belerakok 4 GB-ot a gépbe, akkor a Vezérlőpult 4GB-ot fog kijelezni, és én pedig ennyit fogok használni.
Kérlek világítsd meg a helyzetet, hogy hogyan tűnhet el akár csak egy bit is a rendszermemóriából - feltéve, hogy nem integrált videovezérlőt használok.
Nagyon kösz a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#15742) REDeath válasza piadex2 (#15741) üzenetére


REDeath
őstag

32bites xp lévén egyszerűen nem tud többet megcímezni. 64bites xp és más oprendszerek már kezelnek bőven 4 gigát.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15743) Dr. Romano válasza piadex2 (#15741) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Olvasd át ezt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15744) piadex2 válasza Dr. Romano (#15743) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Kösz a hozzászólásokat.
Ez tehát azt jelent, hogyha nagyobb beruházást tervezek akkor lehet, hogy érdemes Vistában gondolkodni, mert az már simán kezelné a több memóriát (bár nem tudom, hogy a kompatibilitással milyen gondjaim lehetnek, ill. hogy a 32 bites vistának ugyan olyan korlátai vannak-e mint a 32 bites XP-nek?)
Igazából egy olyan gépet szeretnék, ami kiszolgál még vagy 5 évig, oprendszerrel mindennel együtt. (szeretnék videotszerkeszteni, HD filmet nézni, TV-t nézni és műsort velvenni, mágnesszalagról DVD-re videotátvenni - konvertálni/szerkeszteni/captureölni)

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#15745) Fasten válasza REDeath (#15739) üzenetére


Fasten
tag

Halihó,

mindkét gépben próbáltam, mindkét gépnél elindult két rammal, de az xp az nem..

freki, időzítés ugyanaz volt.

Akkor lehet javítás lesz belőle...

Mégvalami.

1Gb memoria 400 mhz-cel, vagy 1024Mb 333-mal?

Melyik a jobb?

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#15746) Fasten válasza Fasten (#15745) üzenetére


Fasten
tag

Bocs, már nem tudtam szerkeszteni...

1 Gb 400mhz vagy 1,25 Gb 333 mhz?

bocsi

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#15747) brd válasza piadex2 (#15744) üzenetére


brd
nagyúr

A 32bit-es Vistában is be van állítva ez a korlát, de ne így jegyezd meg, hogy a 32 bit-es OS-ekben van ilyen korlát, mert nem a 32bit-es volta miatt nem kezel többet, hanem mert így akarták M$-ék, hogy a desktop, 32bit-es OS-ek ennyit tudjanak. Mire nem elég egyébként pl. 2 GB memória? Nekem ennyi van és én video-t szerkesztek, konvertálok, digitalizálok, és kikapcsolt pagefile-lal (azaz sosem használna ennél többet a gép, mert ha ilyen lenne, akkor hibát okozna valamilyen program működésében) semmi bajom.

The only real valuable thing is intuition.

(#15748) SeQ


SeQ
csendes tag

Halihó!
Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék felmappelni xp-ről egy mappát remote desktopon keresztül egy win 2000 serverhez.. Ezt hogy valósíthatom meg?

--> Nincs múltad. A jelenben élni a legjobb út ahhoz, hogy legyen jövőd is.

(#15749) brd válasza SeQ (#15748) üzenetére


brd
nagyúr

Kapcsold be a kliensben a meghajtókhoz való csatlakozást, és akkor a becsatlakozott RDP sessionben, egy explorerbe beírva azt, hogy \\tsclient látni fogod a csatlakozó gép meghajtóit, betűjel szerint.

The only real valuable thing is intuition.

(#15750) REDeath válasza Fasten (#15746) üzenetére


REDeath
őstag

én az 1 giga 400-ra szavazok, az a 256 mega nem olyan sok. de ez csak az én véleményem

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.