Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) Inuprince válasza kraftxld (#1278) üzenetére


Inuprince
csendes tag

Annyira kössssz én is gyűlölöm ráadásul most megőrült és mindig piros volt meg azt írta ki hogy nincsenek bekapcsolva az automatikus frissítések - hiába mentem rá hogy kapcsolja be - plusz választottam akármelyik frissítésmódot - továbbra is piros maradt :(((
De most végre eltűntem a tálca színéről MUHAHAHA :C

(#15302) akaido válasza semnos (#15298) üzenetére


akaido
addikt

Próbáld a Rendszerfájl ellenőrzőt: Start-Futtatás: SFC /SCANNOW
egyéb Rendszerfájl-ellenőrző (sfc) parancsok: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15303) Lejszi válasza lúzer (#15293) üzenetére


Lejszi
senior tag

köszi :R
nem tudod melyik verzió lehet a legujabb
gugliba néztem a 4.5-t láttam a legfrissebbnek (legalább is én)

(#15304) lúzer


lúzer
veterán

autochk.exe mikor akar futni?

kolléganő gépe ezzel indul, mint amikor a chkdsk fut olyan felületen
de file not found, oszt annyi

pedig ott van

lehet hogy fertőzött, a spyware meg mindig törli?
a rendszer meg visszaállítja?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15305) lúzer válasza Lejszi (#15303) üzenetére


lúzer
veterán

:K :K

hehe, a szmájli linkesítve

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15306) Lejszi válasza lúzer (#15305) üzenetére


Lejszi
senior tag

hm??? :B

(#15307) Inuprince


Inuprince
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom ez mennyire lehet rendszerprobléma - de sok általam gyakran látogatott oldalt nem képes behozni egyik böngésző sem ( pl ha beírok vmit a Googlebe és rámegyek a keresésre akkor se hoz be semmit csak úgy csinál mint aki tölt) - biztos hogy nem a nettel van a gond - mert ugyanezt a netet használó másik gépen tökéletesen bejöttek a dolgok, próbáltam két böngészőt is de egyik se hozta be ezeket.
Lehet hogy a rendszernek van valami baja? :(
Ha igen hogy tudom orvosolni? Help please!

(#15308) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

van egy joystick-om (saitek aviator), aminek telepítettem a legújabb driver-ét, ill. a hozá járó szoftveres kezelőfelületet. Később rájöttem, hogy ez nagy hiba volt, mert tele van hibákkal, viszont hiába uninstallálom a kezelőszoftvert, és rakom fel a régi a driver+szofver csomagot, valahonnan felülírja a tárolt backupokkal. A teljes rendszert semmi kedvem újratelepíteni, viszont sehogy nem tudom kigyomlálni ezt a driver+szoftver párost. Már kézzel is kikerestem ezeket a backupokat, és töröltem az uninstall után, stb. de semmi eredmény. Viszont hallottam, hogy vannak kifejezetten ilyen célra írt programok, sajnos nevet nem tudok. Ha tudtok egy megbízható programot, ami végleg eltávolítja az ilyen driver maradékokat, win mappában tárolt szoftver backupokat, stb. légyszi ajánljatok néhányat. SP3-as xp-m van. Előre is köszi.

(#15309) localhost válasza Inuprince (#15307) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez így túl általános, de ha visszaolvasol a fórumonban, a miért nem hoz be oldalakat a böngészőm és miért nem keres a google kérdésekre általában eredményre vezető megoldás.
(1) Friss Spyawreterminator vagy más moncsoktalanító futtatása.
(2) Friss Víruskereső futtatása keresés üzemmódban
(3) Friss CCLEANER futtatása.
(4) Friss Firefox böngésző ferakása és azzal böngészés az IE helyett

Összegezve: Nagytakarítás!

(5) Utána gyere vissza, mond meg megjavult-e.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15310) Tosee válasza DrGonzo22 (#15308) üzenetére


Tosee
őstag

pl.: a Ccleaner ezzel ki tudod takarítani a fájlmaradékokat, és az esetleges hibás vagy felesleges registry bejegyzéseket!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15311) DrGonzo22 válasza Tosee (#15310) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi, gyorsan ki is próbálom.

(#15312) Inuprince válasza localhost (#15309) üzenetére


Inuprince
csendes tag

Képzeld visszaolvastam - spywareztem vírusírtóztam már azelőtt is - mivel nem volt Googlem ezért nem tudtam leszedni ezt a CCLEANERT - de most az alul lévő linkkel sikerült - de hiába mert az sem segített - utálom az IEt - mindig a legfrissebb Firefox van fent - szóval - tényleg nem tom mit tehetnék még nem akarok ilyen kis piti dolog miatt teljes rendszert rakni :O

Amúgy az a fura hogy tegnap éjszaka egyszer megjavult - kb 6 óra körül jelentkezett ez a gond - aztán vmikor éjjel jó volt - aztán megint nem szal totál nem értem mi a fene baja van vagy mit tehetnék :(

(#15313) localhost válasza Inuprince (#15312) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Router áramtalanítás és 30 sec múlva újra ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15314) gizda


gizda
senior tag

légyszi segítsetek a gép üresjáratban is maximális CPU-t használ nem jövök rá mitől már sok mindent megnéztem megpróbáltam elvileg minden ezköz megfelelően működik :F

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#15315) Inuprince válasza localhost (#15313) üzenetére


Inuprince
csendes tag

Hát sajnos ez se segített :(

(#15317) Hawk1979 válasza GEORG008 (#15316) üzenetére


Hawk1979
őstag

Használj Vlc playert :DDD

(#15318) lúzer válasza GEORG008 (#15316) üzenetére


lúzer
veterán

vagy itt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15320) lúzer válasza GEORG008 (#15319) üzenetére


lúzer
veterán

linkeltem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15321) timko75


timko75
csendes tag

Sziasztok!Segítenétek?A párom le töltötte a laptopjára a Windows xp profesionált,de nincs hangja!!Légyszi SEGÍTSETEK!!!!!Köszönöm,Timcsi. :F :(

(#15322) lúzer válasza timko75 (#15321) üzenetére


lúzer
veterán

mármint telepítette?

kell audio driver többek között
az eszközkezelőben sárga kérdőjelek jelzik a driverek hiányát

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15323) Inuprince válasza Inuprince (#15315) üzenetére


Inuprince
csendes tag

Hát muszáj volt rendszert telepíteni :((
Na nem baj legalább friss - de nagyon remélem hogy nem kell megint 1 hónap múlva újrafelraknom - mert akkor voodoobabát csinálok Bill Gatesből és két téglával fogom csapkodni :W

(#15324) localhost válasza Inuprince (#15323) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mert ezek szerint ugye biztos, hogy BILL csinált valamit rosszul, hogy Ő az, aki nem ért hozzá? Höhö!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15325) timko75


timko75
csendes tag

Köszönöm a segítséget és bocs a hibáért!!Nem sokat értek a számítógéphez,csak a férjem külföldről kér segítséget rajtam keresztül itthon!!Remélem sikerül neki meg csinálni.Köszike!!!! :))

(#15326) semnos válasza akaido (#15302) üzenetére


semnos
csendes tag

Köszi, jónak tűnt a megoldás, mert állítólag törölve lett valami a gépről valahol... de nem segített - talán majd máskor hasznosítom ezt a parancsot. Átmenetileg feladom.
Tosee: sajnos már nem jutott időm a víruskeresésre, de majd megnézem azt is.

(#15327) lúzer válasza timko75 (#15325) üzenetére


lúzer
veterán

ha nekem szól:
nincs mit
drivert adnak általában a géphez, illetve ha nincs, letölthető a gyártó weboldaláról

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15328) timko75


timko75
csendes tag

Azt írja a párom,hogy audiót akarta feltenni és azt írja ki a gép,hogy a windows1 servíz pack hiányzik!!!Ez most mi???Segíts!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :((

(#15329) timko75


timko75
csendes tag

Ja bocsi!!4Lúzernek szólt!!Új vagyok és izgulok!!! :Y

(#15330) lúzer válasza timko75 (#15328) üzenetére


lúzer
veterán

windows sp2-t vagy sp3-at le kell tölteni, jó nagy a mérete mindettőnek

sp2 ajánlott minimum, rengeteg program van ami enélkül nem is fut, ezzel kezdjétek
megtalálható a microsoftnál mindjárt segítek hol

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=049c9dbe-3b8e-4f30-8245-9e368d3cdb5a&DisplayLang=hu

ez meg az sp3
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5b33b5a8-5e76-401f-be08-1e1555d4f3d4&DisplayLang=hu

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15331) lúzer válasza lúzer (#15330) üzenetére


lúzer
veterán

elég az egyiket választani, ez kimaradt
sp2 bizonyított már, sp3 frissebb de valakinek nem jött be

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15332) Inuprince válasza localhost (#15324) üzenetére


Inuprince
csendes tag

Hát gondolj bele - ha nem alapít Microsoftot mennyire más világban élnénk :D
Jó nyilván nem az ő hibája de valakin ki kell töltenem a mérgem :))
Ha megadod minden ember nevét aki az XPt készítette sőt valaha vmilyen Windowson dolgozott csinálok én belőlük is lapos voodoo babát :R

(#15333) Lejszi válasza timko75 (#15321) üzenetére


Lejszi
senior tag

ha nem tudja a hangkártya pontos tipusát akkor nézze meg everest segitségével, és utána ha megvan a pontos tipus töltösen l drivert hozzá innen: www.drivers.hu

(#15334) lúzer válasza Inuprince (#15332) üzenetére


lúzer
veterán

az biztos!
totális informatikai lemaradás lenne!
(Magyarországon)

ms tette meg azt hogy honosította az os-t, word-ot, excel-t
most már visszahúzó a tevékenysége, de 15 évvel ezelőtt eljuttatta mindenkihez ezzel a lehetőséget

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15335) bim


bim
veterán

hy guruk.

a rendszer indulásnál hogyan lehetne kilőni azt hogy ne kérjen jelszót hanem simán menjen a boot?

(#15336) lúzer válasza bim (#15335) üzenetére


lúzer
veterán

regedit:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
DefaultUserName "neved"
DefaultPassword "jelszód" vagy üres
AutoAdminLogon "1"

vagy ez:link ;)

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15337) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Még annak idején így integráltam SP2-őt az XP-be:

Service Pack 2 integrálása Windows XP telepítőkészletbe

Ezt működhet az SP3-nál is? :)

(#15338) Hiperwolf válasza Lauda (#15337) üzenetére


Hiperwolf
tag

Amit te linkeltél azt nem tudom, de itt egy leírás h h kell sp3-at beleintegrálni: [link]

Remélem segítettem. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#15339) bucilali válasza Hiperwolf (#15338) üzenetére


bucilali
aktív tag

amit Lauda linkelt, az tökéletes az SP3-hoz is...

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#15340) Steelmanus válasza GEORG008 (#15319) üzenetére


Steelmanus
addikt

De van ilyen kodek csomag, magam is ezt hasznalom a neve roviden CCCP azaz:
Combined Community Codec Pack. En az Usite-rol szoktam leszedni
Link:
A lenyeg az, hogy telepiteskor En nem engedem feltenni az altala ajanlott Media Player Classik, vagy a Zoom Player-t, igy automatikusan az altala kezelt fajlformatumok a
WMP-hez kerulnek azon belul meghezheted a Fajltipusoknal hogy kifog bovulni,
Az en beallitasom Kep1: Am ha Neked mondjuk szimpatikus a MPlayer Classic akkor a kovetkezi kepen valasztasi lehetoseged nyilik hogy a kulonbozo fajlformatumokat melyik lajatszoval akarod lejatszani, Nalam mind No Change, mert a WMP
jatszik le mindent, beleertve a DVD-t is, mert pl a havernak uj gepet rakatam ossze egy 8600 GT kartyaval es o siman kiteszi a filmeket a TV-re, es remekul mukodik ugy hogy a WMP 9.0, vaggyis a sima am az SP3-al javitott valtozata fut az o gepen is. En SP3 integralt XP-t
tettem fel neki plussz a CCCP-t.
Az Ffdshow beallitasahoz adok egy linket erdemes elolvasni.
Link:
Remelem hogy sikeruli fog a dolog elotte szedje minden mas kodekpakkot.
Elfelejtetem leirni ezert utolag meg ide irom hogy pl a MPlayer Clssicbol hetente jon ki
ujabb betas valtozat, en pedig nem szeretem az olyan programot amit hetente javitanak vagy bovitenek mert az nalam nem kerek. Ezert nem is teleitetem fel, elnezest azoktol akiknek ez a kedvenc lejatszojuk, de a lenyeg amugy is a WMP volt.

[ Szerkesztve ]

(#15341) lecterdoctor


lecterdoctor
tag

Hello!

Milyen xp tud kezelni 4 gb ramot? Csak a 64 bites?

(#15342) localhost válasza lecterdoctor (#15341) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen. [link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15343) gizda


gizda
senior tag

erre senkinek nincs valami ötlete :F

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#15344) lecterdoctor válasza localhost (#15342) üzenetére


lecterdoctor
tag

Az sp3 64 bites?

(#15345) Pörp válasza gizda (#15343) üzenetére


Pörp
senior tag

Vírusírtás megvolt? Task Manager-ben nézd meg mi használja ennyire a CPU-t.

(#15346) winsit


winsit
csendes tag

Sziasztok!

Érdekes probléma lépett fel az xp telepítésekor.

Először is, sok különböző cdről és különböző változatokat próbáltam, nem hinném, hogy a lemezzel van gond.
Érdekes, hogy különböző gépeken (asztali otthoni, laptop, mhelyi) is ugyanez a helyzet, tehát még a gépre se fogható.

A hiba a következő. Telepítéskor pár filet nem talál és leáll. Érdekes, mert a fileok természeretes ott vannak a cd-n és másolhatók is, így inkább átmásoltam az egész xp telepítőt a winyóra és onnan már megy. Hardver telepítéskor hiába tallózom ki a cd.n a driverek helyét, nem találja a fileokat, persze ott vannak és szintén winyóra másolás gond nélkül megy és onnan tallózva már megtalálja. Még a win98 is csinálja (ha vmilyen művelethez kell neki a setupcd)), kéri a win98 telepítő cd-t (cd meghajtó: d:\win98) és hiába mutatom meg neki a helyét, nem találja a fileokat. Persze ott vannak azok a fileok és másolható szintén winyóra és C:\win98 -t mutatva neki, gond nélkül működik.

Mi lehet a hiba oka?

Másik: SATA kártya a PCIos porba rajta a winyóval. Sorra nem olvashatólk a mappák. Vmikor még a gyökérbe se tudok belépni. Átpakolgatva az összes létező pci-os portba se lett jobb. Érdekes, hogy ugyanabban a portban ujraindítás után már be tudok lépni a gyökérbe, és néha még az eddig olvashatatlan mappák is ujra elérhetők. Sőt sikerült spontán elérni, hogy mindent tudok olvasni. Aztán semmit se csinálva csak legközelebb bekapcsolva a gépet megint hülye lesz... Szerencsére fizikailag nem sérülnek az adatok, hisz akkor mitől javul meg magától? Fordított helyzetben satás lapon pci ide kártyában pata winyó is rosszalkodik. Tehát ezek a kártyák álmegoldások, nem működnek tökéletesen. Inkább veszek satás usbs racket...

[ Szerkesztve ]

(#15347) localhost válasza lecterdoctor (#15344) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kicsit kevered a dolgokat... de talán így jó : Service Pack3 (SP3) még csak a 32 bites XP-hez van.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15348) Lauda válasza Hiperwolf (#15338) üzenetére


Lauda
félisten

és bucilali.

Köszi, akkor este integrálok is egyet. :D

(#15349) Steelmanus válasza winsit (#15346) üzenetére


Steelmanus
addikt

XP telepitesekor amikor keri a kulonbozo SATA drivereket feltetted a PCI slotba dugott
SATA kartyahoz tartozo drivert? A kartyahoz adnak CD-t azon kell megkeresni altalaban a driver mappaban a SATA drivert, es azt kiirni floppyra es beadni az XP-nek telepieskor.
Altalaban parszaz Kb, esetleg max 1 MB, a tobbi driver mar joval tobb mert azok mar a RAID
modhoz kotodnek.
A CD-telepitesre nem nagyon tudok mit mondani.

(#15350) k.sasa.87


k.sasa.87
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

A minap kaptam egy .jpg kiterjesztésű képet. XP miniatűrben megjeleníti, de sem megnyitni, sem szerkeszteni nem tudom (Photoshop sem hajlandó megnyitni).

Mit lehet vele kezdeni?

Ne csíráztass atommagot! Veszélyes! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.