Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) lepence válasza Tosee (#15948) üzenetére


lepence
tag

Köszönöm, de ezeket már átnéztem(explorer. firefox,tűzfal, virusirtó)
szeket mind átnéztem..........................

30 341 3606

(#15952) tothm


tothm
őstag

Nekem is pls valaki!

(#15953) lúzer válasza shteer (#15950) üzenetére


lúzer
veterán

de mitől látható?
erre nincs hatással a kiterjesztések megjelenítése

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15954) shteer válasza lúzer (#15953) üzenetére


shteer
titán

jó kérdés.. de mintha inkább a nevébe került volna be, vagy duplikálta volna a kiterjesztés, mert azt írta Tcmdr csoportos átnevezéssel oldotta meg :U

..szerintem jónak tűnik

(#15955) lúzer válasza shteer (#15954) üzenetére


lúzer
veterán

ja, az lehet, mert átnevezni valójában nem lehet csak úgy a .lnk-t

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15956) mindfreak


mindfreak
őstag

Sziasztok!

Nem igazán értek ehhez a dologhoz, ezért most írok ide. Egy vállalkozásban tíz számítógépre szeretnék Windows XP-t telepíteni. Persze mindezt jogtisztán szeretném megtenni. :B Gondolom egy Windows XP-t nem telepíthetek fel 10 gépre ugyanazzal a kulccsal... ehhez vennem kell 10 licensekeyt? Hogy működik ez? Hol tudom ezt megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#15957) lúzer válasza mindfreak (#15956) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem igen, venni kell és boltban ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15958) mindfreak válasza lúzer (#15957) üzenetére


mindfreak
őstag

Még annyi lenne, hogy ez egy autós iskola gépein lennének, ezekre érvényes vajon az oktatási licensz vagy bármi kedvezmény?

(#15959) akaido válasza mindfreak (#15958) üzenetére


akaido
addikt

Asszem az autós suli nem minősül az aktuális szempontból oktatási licencre jogosuló intézménynek.

[Microsoft licenc non-profit oktatási intézményeknek]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15960) Steelmanus válasza lúzer (#15949) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ment privi.

[ Szerkesztve ]

(#15961) janos1988


janos1988
addikt

Hellosztok.

Xp alatt az megoldhato, hogy a jelszoval vedett rendszergazdai fikokba gep bekapcsolasnal automatikusan loginoljon be, de ha pl. a kepernyokimelot jelszavasra allitom akkor ott kerje a jelszot?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#15962) lúzer válasza janos1988 (#15961) üzenetére


lúzer
veterán

persze
a kettő független egymástól

futtatásba: control userpasswords2
vagy
regedit
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"DefaultUserName"="...neved.."
"AutoAdminLogon"="1"
"DefaultPassword"="...jelszód..."

Steelmanus: köszi :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15963) lajosx


lajosx
őstag

Üdv!

A segitségetek szeretném kérni :)csináltam egy olyan hülyeséget,hogy megtudjam jó e egy winyó,(mert másik gépben mindig telepitéskor kék halálja volt) beleraktam az én gépembe az én winyom mellé,és elkezdtem telepiteni az xp,minden ok volt felrakta az xp winyo ki,vissza a gazdájának,De viszont a bootoláskor ,ott van az a választó lehetőség hogy melyik xp akarom betölteni :F az sajna megmaradt,azt hogyan tudom eltüntetni?ez lenne a kérdésem, am ketté van osztva a winyom,a c már megformáztam hátha eltünik,de megmaradt,a d az meg sajna nem tom formázni mert 500gb tartalom van rajta és mire leirnám karácsony lenne :F Mert gondoltam ugy lenne a jó ha egybe formáznám,vagy épp törölném a particiot,utána újraosztanám,stb,,de valami olyan megoldás kellenne hogy eltünjön,de a d particiot ne keljen formázni.Köszi a segitséget.

:R

(#15964) lúzer válasza lajosx (#15963) üzenetére


lúzer
veterán

nézz vissza

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15965) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Nem akarok mar itt zavarni, de itt kezdtem de megyek majd at a masik halozattal foglalkozo topicba csak annyit szeretnek mondani hogy a Toshsiba Satellite 100A-ra ujra huztam most
mar csak az XP SP2-t ez egy masik helyen Chello "modem/router"-en volt mert a kutyun amit a Chello adott lehetett telefonalni is gondolom IP alapon. Nem tettem fel semmi drivert a
laptopra, az en gepemen az alaplapi Gigabit-en van a a halo, es direkt a pci-os Realtek RTL
8139-el volt osszekotve a Tosi, mert abban is az van, onnan elinditottam a varazslot USB-re kiirtam a netsetup.exe-t es azt lefutattam a sajat gepemen.
Ez a kep fogadott, de szerintem nem lehet jo, mert a kapcsolat a ket gep kozott nem jott letre piros X volt a kapcsolaton mindket gepen.
Kep:
A eredetigazdajanal az volt a baj hogy mar nem tudom miota de nincs internet kapcsolat, egyszeruen megszakadt es kesz. Tettek ra masik laptopot az sem mukodott.
Mondtam a tulajnak hogy kerjenek vonalvisgalatot de ez nem tudom mikor lesz.
A gond az hogy siman nem tudom mar itthon, nem a tulajnal osszekapcsolni a laptopot az
asztali gepemmel, egy ezereves Compaq siman kapcsolodik.
Elnezest kerek amiert itt zavarok de mar megkerestem a link: es majd ott folytatom.

[ Szerkesztve ]

(#15966) Arnoux


Arnoux
tag

Hello!

Fel akarom rakni a Kaspersky-t (vírusírtó) de nem engedi mert elvileg fel van telepitve az avg antivirus. Ezzel csak az a gáz, h van egy avg mappa de abban nincs uninstall és a programok telepitése és törlésében sincs benne az avg. Ha csak a mappát törlöm azzal meg nem oldódik meg semmit. Hogy távolítsam el ezt a hülye avg-t?

(#15967) Steelmanus válasza Arnoux (#15966) üzenetére


Steelmanus
addikt

Esetleg telepited ujra, biztos lesz benne Uninstall.

(#15968) Hunter2 válasza Arnoux (#15966) üzenetére


Hunter2
addikt

telepítsd újra az avg-t és utánna uninstall.Vagy a registryből törölj minden AVG-vel kapcsolatos kulcsot.

(#15969) skera


skera
tag

Egy kérdésem lenne, amire nagy az esély, hogy már feltett valaki, viszont nincs kedvem visszaolvasni több ezer üzenetet:
Ha egy XP-s mappának olyan jogokat adok meg, hogy a "Mindenki" azaz az összes felhasználónak ne legyen hozzáférése, lehet-e visszaállítani valahogy? Előre is köszönöm a segítséget!

import szte.ttk.ptm.*;

(#15970) lúzer válasza skera (#15969) üzenetére


lúzer
veterán

persze, nyugodtan el lehet venni mindenkitől

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15971) lajosx válasza lúzer (#15964) üzenetére


lajosx
őstag

Köszi szépen! :R

(#15972) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hali mindenkinek!
Lenne egy kis problémám:
Eddig firefox 2-esem volt meg msn live messenger 8.1!
Ha kaptam beszélgetés során egy linket és rákattintottam, akkor megnyílt a firefoxban!
Most frissítette magát a firefox 3.0.1-re, msn maradt, de hiába kattintok a linkekre, nem nyílnak meg a böngészőben!

(#15973) emre33 válasza lúzer (#15928) üzenetére


emre33
addikt

örök hálám :R :R :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#15974) janos1988 válasza lúzer (#15962) üzenetére


janos1988
addikt

Wow! Koszi, ez mukodik :) Thx.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#15975) lajosx


lajosx
őstag

Üdv!

Megint lenne egy kérdésem:) Bocs ha megint csak visszakéne olvasni,de túl sok a hozzászólás :Y Az lenne a lényeg hogy xp sp3 van a gépen és bootolásnál szaggatva jön be az xp logo utána ha bejött a folyamatjelző 2 megy és tölti is a rendszert ,csak addig szagagat amig a logo elöjön,de lehetne azzal valamit csinálni hogy ne szaggatva jöjön elő?? Am ha újra van telepitve a gép és még csak az alaplap dolgai,meg a vga meghajtoja van fent egyből bejön,de ha felrakom a progikat akkor már ezt csinálja.Ahogy emlékszem régen nem csinálta,csak most vettem észre,(ritkán használom ezt a gépet)am ez a gép egy 3ghz intel .p. 1gb ram abit ic7 x1300prog256mb vga hátha a hardvernek van köze hozzá.Gondoltam arra is hogy a biosba kell valamit beállitani a bootolásnál,de elöször gondoltam ide írok:)Köszi a választ.

:R

(#15976) Lenry válasza lajosx (#15975) üzenetére


Lenry
félisten

lassít/ront ez bármit a számítógépeden? mert ha nem akkor akár így is maradhat, baja nem lesz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15977) [w]


[w]
őstag

kedves szakik, a segítségetekre van szükségem!

probléma: a "programok telepítése és eltávolítása menüből" eltűnt egy rakás program, így amit szeretnék eltávolítani azt nem tudom. :(((
sőt, amiket mutat azok közül sem mutatja mindegyiknél az eltávolítás gombot, mintha nem lenne hozzá jogosultságom vagy mittomén. :(

szeretnék erre valami megoldást, mert ez az állapot nem valami bíztató, remélem nem valami aljas féreg műve! :((

mi lehet a gond??? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#15978) Mijági


Mijági
csendes tag

Hello .
Valakinek van valami ötlete miért lehet ,hogy ha úgy kapcsolom ki a gépet hogy csatlakoztatva vagyok a nethez ,akkor következő bekapcsoládásnál lefagy a gép. Ha letiltom ,vagy kihúzom a routert ,tehát nem tud csatlakozni nincs gond. az internet rendesen megy.

(#15979) akaido válasza [w] (#15977) üzenetére


akaido
addikt

Eddig azt tapasztaltam, hogy az alábbiak okozhatják:
- Java
- Vírusirtó (pl. Panda) eltávolítása
- MS Installer probléma
- ATI Catalyst driver install probléma
A rossz hír: Amik nálam nem jöttek be: rendszer visszaállítás, a fentebbi progik újratelepítése sem. :(
Eddig csak azixpé javító telepítéssel sikerált rendbevágni a "rencert".
Remélhetőleg lesz itt másnak orvosság erre a problemre, mert engem is érintett néha(kb. 25 gépet felügyelek)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15980) [w] válasza akaido (#15979) üzenetére


[w]
őstag

nos akkor:
- JAVA frissítés volt, nem is olyan régen. esetleg segíthet, ha azt eltávolítom?
- Panda nincs
- MS installer bek.phatja
- NVidia van, de az nem szórakozik

egyelőre nem szeretnék fullinstallt, azok közé a userek közé tartozom, akiknek 5 éve zökkenőmentesen megy a gépe. :B

cmdr PETER W. VOLKOV

(#15981) Lenry válasza [w] (#15980) üzenetére


Lenry
félisten

akkor itt az első zökk :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15982) [w] válasza Lenry (#15981) üzenetére


[w]
őstag

magas labdát dobtam, értékelem a szép leütést! :)

de segííítsetek is, mert ez így nem állapot!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#15983) mezis válasza djg (#15938) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egy tipp: Nézd meg a Vezérlőpult/Rendszer/Speciális/Virtuális memória/Módosítás-t.
(Gondolom a HDD-n nem probléma fél-egy GByte lefoglalása.)

Az lenne az én problémám, hogy nemrég újraraktam egy gépen az xp-t és amióta friss a rendszer nincs lapozófájl.

mezis

(#15984) lajosx válasza Lenry (#15976) üzenetére


lajosx
őstag

végül is nem lényeg nem ront a gépen semmit ,de gondoltam megkérdem hátha meglehet valahogy csinálni:)azért köszi :R

(#15985) mezis válasza péter007 (#15905) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

nLite.

Ingyenes. Nekem remekül működött.

Egyébként én kihúzom a NET vezetéket a számítógépből amíg nincs tűzfal és vírusvédelem
beizzítva.

efgy kicsit más: valaki tud nekem ajánlani egy programot amivel összerakthatom a saját xp-met, driverekkel sp3-al és frissítésekkel, egy idő után idegesítő hogy mindíg frissíteni kell

[ Szerkesztve ]

mezis

(#15986) brd válasza [w] (#15977) üzenetére


brd
nagyúr

Egy teljes backup után, érdemes megpróbálkozni olyan programokkal, amelyik meg tudják keresni a hibás registry beállításokat, és ki is tudják javítani/eltávolítani. Pl. Spybot.
Aztán el lehet játszani az Installshield, MS Installer eltávolításával, javítgatásával, frissítésével, ezek is okozhatják, mint már írták.

The only real valuable thing is intuition.

(#15987) .:Richie:.


.:Richie:.
tag

Hali!

Adott egy laptop, cd-dvd drive nélkül. USB van rajta.
Az szerintetek megoldható (amennyiben a BIOS is engedi), hogy pendriveról, telepítsem/újrahúzzam az XP-t?
És ha igen, akkor mi módon?
Mondjuk egy XP cd-t fogok, átdobom a pendrive-ra és bootolok róla, akkor minden specko dolog nélkül menni fog, vagy kell hozzá valami trükk?

(#15988) [w] válasza brd (#15986) üzenetére


[w]
őstag

nem tudom, csak remélni merem, hogy a registry-vel nincs komolyabb baj. :(((

el lehetne játszadozni mindenfélének az eltávolításával, HA bármit is el lehetne távolítani. de mivel a lista tulajdonképpen hiányos és részben az sem uninstalálható, ami van, így ez valami 22-es csapdája. :(

egyéb javaslatok esetleg? egyáltalán mi a frász okozhatja? :F nem telepítettem semmit előzőleg (java frissítés volt, azt speciel el lehetett távolítani), csak egy töredezettségmentesítést futtattam.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#15989) Hunjoe


Hunjoe
tag

Hali!

Valaki segítsen! windows xp profesional x64 et használok és egyikk naprol a másikra etünt a Tast Managger... Sem jobb egérrel az asztalon (itt szürkével látszik és nem használható) , sem control + alt + del el nem jön elő! mi lehet a gond? tud valaki más megoldást?

Köszi!

"Aki üzetelni akar , az telefonál..... Az én számom ott van... A tied???"

(#15990) brd válasza [w] (#15988) üzenetére


brd
nagyúr

Nem maga a registry sérült, hanem, valamelyik program, vagy telepítő keretprogramja hibás bejegyzést csinált a registrybe. Végig kellene gondolnod, hogy mostanában mit telepítettél, vagy távolítottál el azóta, amikor még jól működött a lista.

The only real valuable thing is intuition.

(#15991) Thunderzolee

lúzer és shteer
Ti reagáltatok a (#15945)-re nekem:

Halee!

Kérdésem lenne. Mitől lehet, h az összes asztali ikonom kapott egy .lnk kiterjesztést? Ez asszem volt egy áramszünet valamelyik nap, leoldott a gép, lehet, h az óta vannak, nem is figyeltem eddig.

A .lnk az a parancsikon kiterjesztése az asztalon, vagy valami ilyesmi, nem?
De miért íródott oda minden ikon mellé?
Végülis a lomtár, sajátgép, Explorer mellett nincs, de azokon kívül az összes mellett ott van. Neki se állok kitörölgetni, túl sokáig tartana, végülis elfér.
Bár Total Commander csoportos átvnevezéssel megoldható.

Nos, valóban nem lehet átnevezni csoportosan, mivel ez nem a név, hanem a teljes kiterjesztés.. Nem is gondoltam rá elsőre, de valóban nem működött. :B
Szóval továbbra sem tudni, h mitől került ki a .lnk kiterjesztés az ikonok nevéhez. :F
Végülis mindegy, de IT szakembereknek jó fejtörést kívánok. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15992) .:Richie:. válasza .:Richie:. (#15987) üzenetére


.:Richie:.
tag

Én problémámra valaki, valamit? :F

(#15993) [w] válasza brd (#15990) üzenetére


[w]
őstag

átgondoltam, de legutoljára csak a (Sun-féle) Java-frissítés mászott fel, de valamivel előtte még a .NET framework-öt is felraktam. utána lefutott egy defrag és azóta semmi, tehát el sem távolítottam programot.

a Java-frissítést tegnap gond nélkül leszedte, a .NET-et még nem próbáltam.

az installert (már ha ez lenne a gondja) hogyan lehet újratelepíteni? ez is mint önálló alkalmazás ki-be pakolható?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#15994) CHDEEP


CHDEEP
csendes tag

Üdv!
Nagy problémám, hogy adott egy nyomtató server.. nos kezel szegényem TCP/IP-t, de nem ok
KEZEL IPX-et de sziintén nem megy
Régebben ment Appletalk-kal 2000- alól, de most xp van és enm tom hogy összehozni az appletalkkal A gép egy Canon Colorpass 500 és egy clc700 nyomtaót gép van a végén de gondolom ez mind1.
inkább csak azt kéne tudnom, hogy varázsolok appletalkot az xp-alá, mert már napok óta, millió külföldi fórumozás után nem sikerül a dolog. Elörre is kösz.

(#15995) brd válasza [w] (#15993) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, még nem próbáltam, de találtam neked néhány linket:

Windows Installer CleanUp Utility
Friss Windows Installer
Esetleg megpróbálhatod a 4.5-ös Installert is

Aztán hasonlókat lehet még csinálni az InstallShield-del is gondolom.
A lényeg, hogy az elmondásod alapján, valamelyik installer keretprogram hibásan jegyzett be valamit valahova, ezért nem látszanak az ő bejegyzései a listában. Az a lista ugyanis úgy épül fel, hogy oda olyan bejegyzések is kerülnek, amit maga a windows nem tud előállítani, csak az adott program installáló keretrendszerén keresztül. Így, ha ez a keretrendszer hibás, akkor a lista is hibás lesz. Pl. gondolj vissza, hogy mi hiányzik onnan, és annak milyen telepítője van (a telepítés közben valahogyan biztos reklámozza magát a telepítő keretprogram, ha más nem, valami ablak fejlécében/nevében), máris közelebb vagy a megoldáshoz.

The only real valuable thing is intuition.

(#15996) sajoati válasza [w] (#15993) üzenetére


sajoati
csendes tag

Revo uninstallert próbáld meg

Revo Uninstaller

egyébként meg, ha tudsz egy időpontot, amikor még működik, fordulj bizalommal a Windows Rendszervisszaállításához (System restore).

(Start/Programok/Kellékek/Rendszereszközök/Rendszervisszaállítás)

(#15997) sajoati válasza Hunjoe (#15989) üzenetére


sajoati
csendes tag

start/futtatás/taskmgr

(#15999) lepence


lepence
tag

hello mindenkinek

van egy kicsi problémám, amiben segítenetek kéne,
egyik pillanatról a másikra semmit sem tudok letölteni
mindig azt írja ki hogy "a jelenlegi biztonsági beállítások miatt a fájlt nem lehet letölteni"
semmit nem állítottam , nem telepítettem ?!?!?!?
explorer. firefox,tűzfal, virusirtó ezek beállításait már átnéztem

Mi a fene ez?

30 341 3606

(#16000) Ayg0


Ayg0
senior tag

Tiszteletem!

A következő problémával fordulnék a szakértőkhöz. Úgy döntöttem kipróbálom az SP3-as XP-t is. Lévén, hogy két rendszerpartíció van - egy böngészéshez, szövegszerkesztéshez meg ilyen alap dolgokhoz és egy másik kifejezetten játékokhoz - beáldoztam a game-re szántat. Még cdboot előtt leformáztam az e: -t (játék), illetve a boot.ini-ből töröltem a partíció választhatóságát, majd újraindít. Megy is szépen a discről a rendszervizsgálat ahogy szokott, de aztán legnagyobb meglepetésemre csak XP install (a méretből ítélve, ami egy pillanatra jelenik meg a bal alsó sarokban, a komplett HDD-t vizsgálta), egy javítás és egy kilépés opció van. Ha entert ütök (telepítés) a felhasználói feltételeket közli velem, de innentől nem mertem tovább menni, nehogy elkezdje felülírni a jelenleg is használatos rendszert.
Kérdés, hogy vajh' miért nem ajánlja fel a partíció választás lehetőségét, illetve hogyan oldhatnám meg, hogy az 'e:' részrere akarja tenni?

Előre is köszönöm! :R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.