Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6601) sqaddy válasza mobal (#6597) üzenetére


sqaddy
tag

nem lehet nod 32, ugyanis avira-t használok, de ez az irq...-s hiba csak egyszer jött elő, amit linkeltem viszont ötször.

Más ötlet esetleg?

''Always look on the bright side of life''

(#6602) band1103 válasza < CyberBob > (#6579) üzenetére


band1103
őstag

"ha nem a vga számol akkor ki."

Pontosítalak. A VGA-n belül a GPU számol de azon belül az ATI-nál az erre elkülönített UDV egység melyből jelenleg a 2.2 a legfejlettebb. Bár sok képjavító eljárást ismer ezért sokkal szebb képet eredményez az ati vga használata, ellenben nem tagadható le az a tény hogy x264-ben kódolt H264-es tartalmaknál ez az UVD egység igencsak érzékeny az film ref_frames értékére. Ha megszabott keretekben marad ez az érték akkor persze nincs gond csak akkor van ha túl magas. Én sűrűn futottam bele ilyen filmekbe. Ellenben az nV-vel amelynek w7 alatt tök mindegy hogy mekkora ez az érték. Legszembetűnőbb az "x264_killa_sample.mkv" lejátszásánál a különbség.

Most éppen a HD3200 (512MB) igp "alól" írok és már leteszteltem filmekre. A helyzet változatlan. A w7-es 9.12 driverrel sincs meg az a plusz amivel a HD tartalmak (gyengébbek kedvéért aláhúzva) lejátszásában utol tudná érni az ati az nV-t. Mintha nem használná a Compute Shadert a lejátszáshoz is. Pedig erősen elkélne. Driver hiányosság.
És a legszembetűnőbb akkor lesz a hatás mikor olyan gyenge CPU-val nézünk 1080p-s filmeket mint az enyém és ekkor jön ki 3%-os terheltség miközben a C&Q miatt csupán 1000Mhz-en megy az nV karival ellenben az igp-vel.

De ez nem ebbe a topikba való hanem a másikba amit linkeltem de ha már itt kérdezted meg...

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6603) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Most nekem Professional van, de ha esetleg egyel lejjebb adnék, nem tudom hirtelen mi van alatta, akkor jobban járnék? :F

(#6604) < CyberBob > válasza band1103 (#6602) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Akkor lehet, hogy nekem szerencsém volt, de eddig minden filmmel legyen az xvid, dvd, hd a vga számolt a cpu helyett. Amúgy nem véletlen, hogy a házimozi pc alapja legtöbbször valamilyen ati megoldás.
De tényleg nem ide való a téma úgy hogy befogom. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6605) hackeeeee válasza Cimbooora (#6603) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Felesleg sztem. Otthonra jó a prof. is. :K Asszem a HP van alatta, de kérdem én, miért adnád alább?

Véleményem szubjektív...

(#6606) hackeeeee válasza < CyberBob > (#6604) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 0-5%-os CPU terhelés van 4870-nel, DXVA-ban, 1,5MB-s DTS hangsávval..

Véleményem szubjektív...

(#6607) < CyberBob > válasza hackeeeee (#6606) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én tudom, erről beszélek. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6608) Cimbooora válasza hackeeeee (#6606) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Játékok jobban fognak menni a 64bitesnél? :Y

(#6609) Cimbooora válasza Cimbooora (#6608) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Hosz nem erre a kommentre akartam írni nagy sietségbe... :W

(#6610) sfdrakex válasza Cimbooora (#6608) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ami kihasználja a 64 bitet meg a több magos procit, meg több mint 2 giga ramot az igen. Persze nem biztos hoyg gyorsabb lesz, ahogy egy újabb vga-n is sokszor szebbek a játékok de mivel több effektet tud nem feltétlen gyorsabb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6611) fecg21 válasza Clemi (#6565) üzenetére


fecg21
aktív tag

Te csak ne aggódj az én tájékozottságom miatt, ebben a kérdésben-amit feltettem-nem voltam egészen biztos-bizonytalan voltam. Ezért is kérdeztem meg.
És ez véletlenül sem jelenti azt hogy hardver-szoftver ügyben tudatlan lennék. Az tény hogy ebben a kérdésben(win boot lemez-mit, hogyan) kivételesen vannak hiányosságaim. A többi területen meg nagyon otthonosan mozgok. pl.: hardver tuning, modding stb.
tisztában vagyok az alapvető fogalmakkal, mindig ár/teljesítmény alapján vásárolok alkatrészeket, a gépem magam rakom össze. stb. stb.
Úgyhogy kikérem magamnak hogy egy nullás szintű "juzernak" nevezz!

(#6612) nfsu17 válasza Fire/SOUL/CD (#6564) üzenetére


nfsu17
veterán

Bocs, hogy Téged nyaggatlak.

:U

Előbb megint belenéztem mappába, betöltődtek, kiéptem, megint be, gyors volt, működött.

Lefuttattam egy a-squared free-t, utána gyorsan megnéztem a mappát, működött, gyorsan betöltött. Itt hagytam gépet még talán 5 percre se, mert a képernyővédő be sem kapcsolt és tessék, megint kezdi előről a cache-elést. :O

Ergo 1 órát sem bírt ki.

Viszont gép újraindítás nem befolyásolja, ezt is néztem előbb.

Eseménynaplót kb megnéztem, az utolsó fél órát, mert előtte működött, de szerintem semmit nem írt, legalábbis nem is tudom pontosan mit kell keresnem. :O

(#6613) sfdrakex válasza fecg21 (#6611) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Olvasd el újra Clemi nem konkrétan neked írta azt a hsz-t hanem úgy sokaknak általánosságban. Az hoyg ennyire magadra vetted . . .

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6614) fecg21 válasza sfdrakex (#6613) üzenetére


fecg21
aktív tag

Ezt a hszt. konkrétan nekem címezte, mivel úgy gondolja hogy egy átlag user vagyok-vagyis egy tipikus hülye gyerek. :U

De, nem célom az hogy itt bill.karatézzak, ez amúgy sem illene a PH magas színvonalához.

[ Szerkesztve ]

(#6615) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Vhogy fel lehet telepíteni az office 2003-at és a 2007-et, h. mind a kettőt használni tudjam?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6616) sfdrakex válasza Joe bácsi (#6615) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyszerre? Próbáld egymás után de külön mappába ,esetleg külön particiókra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6617) sfdrakex válasza fecg21 (#6614) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt címezte neked? Mutasd a neved.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6618) hackeeeee válasza Cimbooora (#6608) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amelyik gém több ramot megenne mint 2GB, azok jobban fognak duruzsolni, az szinte biztos...

Én azt mondom, ha 4GB ramod van, akkor inkább 64bit, legalább kihasználod rendesen a ramjaid mennyiségét.

Véleményem szubjektív...

(#6619) Joe bácsi válasza sfdrakex (#6616) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Egymás után már próbáltam, de a 2003-at ledúrta a 2007-es! :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6620) fecg21 válasza sfdrakex (#6617) üzenetére


fecg21
aktív tag

Igen, én tettem fel a nem bootol a lemez típusú kérdést.

Ezt meg ő írta:
"...Most megint előjött ez a nem bootol a DVD téma."

De fejezzük be szerintem az OFF-áradatot.

(#6621) simon7012


simon7012
aktív tag

Tudtok valamit arról,hogy mi történik akkor,ha több memóriát teszek bele egy alaplapba mint amennyi megengedett?
A hely megvan, csak mondjuk 2GB (megengedett)helyett 4GB lesz betéve?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#6622) sfdrakex válasza simon7012 (#6621) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Megengedett az alaplap által támogatottat érted? Annyit fog látni a lap amennyit támogat, ha 2 gigát kezel tehetsz bele 16 ot is gigát fog használni a géped. Próbálkozz bios frissitéssel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6623) Góliát


Góliát
senior tag

Hát biztosan jobb a 64-bites, de volna egy kérdésem. Ezek a programok kompatibilisek a win7 64bit-el. (i7 920 és 6gb ram és ati 5970-nél)
Skype
Ms office 2003 vagy 2007 és egyáltalán, kinek volt ezzel a win 7 64 bit-el kompatibilitási problémája? :R

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#6624) < CyberBob > válasza Cimbooora (#6608) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én pont a játékok miatt tettem fel 64 bites rendszert mert meguntam hogy töltöget a hdd.
Persze a 4GB ram is nagy segítség volt. :DD

Góliát: amiket írtál mennek, de csak egy samsung pc studio programmal volt gond, de azt is megoldottam.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6625) WonderCSabo válasza Joe bácsi (#6619) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tuti nem egy mappába raktad? Nekem volt már fenn egyszerre a 2 és semmi probléma nem volt vele, tudtam használni a 2-t.

Góliát: A 64 bit nem okozhat gondot, hiszen a 32 bites progikat 32 bites módban futtatja.
Maga a Win7 pedig nem okozhat problémát, nekem mindegyik ment (64 bitessel is).

[ Szerkesztve ]

(#6626) Csabee. válasza Góliát (#6623) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Kompatibilitási problémák szoktak lenni még néha néha , főleg ha régi alkalmazásokat szeretnél futtatni, de ezek idővel úgy is javulnak! ha meg nagyon réti programot szeretnél használni azt akkor más módon, pl virtuális gépen is meglehet oldani egy virtuális oprenszer segítségével!

Üdv: Csabee.

(#6627) simon7012 válasza sfdrakex (#6622) üzenetére


simon7012
aktív tag

Igen alaplap által támogatottra értem.Érdekes amit mondasz mert próbaként betettem 4-et 2 helyett és 3,25-öt ismert fel...
Baja nem lehet semminek?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#6628) < CyberBob > válasza simon7012 (#6627) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az a 32 bites rendszer miatt van, vagy a bios-ban memory reamp funkció be van kapcsolva.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6629) fecg21 válasza simon7012 (#6627) üzenetére


fecg21
aktív tag

Semmi baj nem lehet, ha egy mód van rá, akkor dual channel-be "menjenek" a ramok, feltéve hogy 2 db 2GB-os modulról beszélünk.

(#6630) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok, egy Viewsonic VA902-es monitorom van, egy Gigabyte Geforce 7600GT videokártyából kapja a jelet. Amióta felraktam a win7-et, a fekete fontok körül piros aurát produkál, próbáltam a vga drivert baszkurálni, a monitor beállításait, a témákat, de úgy fest nem tudom meggyógyítani.

Van ötletetek?

Köszi!

(#6631) mad1


mad1
veterán

Hogyan tudok rejtett mappakat kitorolni?Uj windowst raktam,de lementettem a D meghajtot...
Most nem engedi letorolni,mert irasvedett...Van olyan hogy torles rendszergazdakent?Azt hogy kell?

Ne szemetelj ! = Steam

(#6632) sfdrakex válasza simon7012 (#6627) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor valszeg frissitve van a bios és támogatja a több ramot nem csak 2-t.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6633) sfdrakex válasza mad1 (#6631) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jobb klikk tulajdoinságok és ott kiveszed a pipát az irásvédelemtől ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6634) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Ha frissítem a BIOS-t, akkor mindent töröl a gépről és tehetem fel a wint és a többi progit?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6635) polonic válasza Joe bácsi (#6634) üzenetére


polonic
félisten

Nem történik ilyesmi. A bios beállítások lehet visszaállnak az alapértelmezettre.

(#6636) Góliát válasza WonderCSabo (#6625) üzenetére


Góliát
senior tag

De akkor kellene 64 bites BIOS a 32es helyett?

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#6637) rdi válasza negyedes (#6502) üzenetére


rdi
veterán

Sajnos csak egy Celeron D 1,2 GHz.
Úgy néz ki, nem megy.

Fej! Tor! Potroh!

(#6638) mad1 válasza sfdrakex (#6633) üzenetére


mad1
veterán

Ezt eddig is tudtam,de nem engedi :O
ledurom csokkentett modban oszt kesz.

Ne szemetelj ! = Steam

(#6639) sfdrakex válasza Góliát (#6636) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem,.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6640) simon7012 válasza fecg21 (#6629) üzenetére


simon7012
aktív tag

Szia 4x1 GB van úgy minden rendben.... ;)

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#6641) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

A beépített tűzfal jó vagy tegyek fel egy másikat?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6642) simon7012 válasza sfdrakex (#6632) üzenetére


simon7012
aktív tag

Nem nincs frissítve ez egy régi lap GYGABYTE GA-945PL-S3 1.0-ás verzió.

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#6643) sfdrakex válasza Joe bácsi (#6641) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jó a beépített.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6644) virkir válasza Joe bácsi (#6641) üzenetére


virkir
veterán

Teljesen jó.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#6645) sfdrakex válasza simon7012 (#6642) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor szerencséd van és nem támogatja a 2 gigánál több ramot de mégis felismeri és ha minden jól megy használja is. Esetleg azért egy bios frissitést nézz hozzá, bár ha működik jól jobb ha nem piszkálod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#6646) simon7012 válasza sfdrakex (#6645) üzenetére


simon7012
aktív tag

Köszi...

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#6647) Steelmanus válasza band1103 (#6561) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ebben vitatkoznek veled, ha nem haragszol. mert az alaplapi integralt videochip vigan teljesit HD filmeknel. A mienken 3200-as van az ujabbakon 4200. Nekem most egy Zafir 4670 Ultimate van az alaplapban es jelenleg a 4000-es sorozat az amiben mar a driverben beletettek azt amit valoban az Nvidia hamarabb elkeszitett vagyis ki lehet hasznalni a GPU-t mint kulon nagy szamitasi feladatok vegzesere.
Amugy nem vagyok ATI fan csak nezem az ar/teljesitmeny aranyt e sami meg nalam fontos hogy ne melegedjen a kari, alapbol mar nem jatszom kiveve a sakkot es megragadtam a CoD 2-4 mellett. Az NVidia megalakulasa ota mindig olyan karikat hasznaltam csupan a 9800 Pro 256 Mb 256 bites karinal valtottam azota hasznalok ATI-t. Mivel az ATI miota fuzionalt azota jobb karikat keszit mivel kissebb csikszelesseggel dolgozik igy eleve kissebb a fogyasztas - itt nem a csucskarikra gondolok mert azok esznek boven es melegednek - hanem a kozepkataegoria meg altalaban megfizetheto karikra ertettem.

(#6648) band1103 válasza Steelmanus (#6647) üzenetére


band1103
őstag

A 9.12-es hotfix nem támogatja a HD4xxx-nél "régebbi" GPU-kat ezért (nekem is HD3200 van) azok nem képesek GPGPU-ként viselkedni HD filmek lejátszása alatt hanem az UVD egység dolgozik. Az hogy eddig nem akadtál olyan filmbe ami megfogta volna a HD3200-t az csak a szerencsén múlott. Viszont nekem még nem egyértelmű a 9.12-es hotfix hatásossága a HD4xxx-es és gyorsabb gpu-k esetében ezért kérlek nézd meg nekem ezt a "x264_killa_sample.mkv" amit Ebből a PH! cikkből lehet letölteni.
Továbbiakban pedig javaslom fojtassuk pm-ben vagy a HD filmek lejátszásának topikjában.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#6649) Steelmanus válasza band1103 (#6602) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#6650) RAiN91 válasza pzstm (#6524) üzenetére


RAiN91
őstag

sorry, elírtam, és nem is válaszba akartam írni :)
A tisztaszoftvertől már rendeltem licenszet, nem tudom, hogy kapok-e, mert kb. másfél éve kértem tőlük legelöször, amikor még csak vista volt, nem tudja valaki, hogy van-e rá esély, hogy megkapom mégegyszer, win7el együtt?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.