Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

a szövegek olvashatóságát a betűk pereme mentén megmutatkozó, zöldet és pirosat redukáló Clear Pixel Edge algoritmus biztosítja.

Na, így már lehet, hogy érdekel!

Synthwave, USB-C van rajta? :U

Aquila non captat muscas.

(#2) Synthwave válasza Hegyirabló (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak két Type-A, ahogy a cikkben is szerepel.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#3) Hegyirabló válasza Synthwave (#2) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Vicc lett volna. Mindegy.

Aquila non captat muscas.

(#4) Oliverda válasza Hegyirabló (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom, asuséknél milyen évet írnak, de egy ilyen kaliberű monitorról lehagyni a Type-C-t, minimum ciki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) Hegyirabló válasza Oliverda (#4) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, ez a vita ment múltkor is vagy harminc kommenten keresztül! :) (Én nem voltam benne.)

Aquila non captat muscas.

(#6) Synthwave válasza Hegyirabló (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, de akkor már te is látod, hogy kukába való ez. Így, 2024-ben. ;]

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Ez még ugye mindig olyan, amiben külön fehér pixelek is vannak, és "érdekes" lesz a képe állóképnél?

(#8) Busterftw


Busterftw
veterán

Hatalmas plusz pont a talp miatt. Talán egyszer kihal a csirkeláb.

(#9) Héraklész


Héraklész
junior tag

De miért nem 32 collos?

(#10) Hegyirabló válasza Synthwave (#6) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ja, így már nem is kell! Meggondoltam magam. :K

Aquila non captat muscas.

(#11) d@vee válasza Oliverda (#4) üzenetére


d@vee
őstag

Én megkérdezem...mi a francnak akarnék bármilyen USB-t a monitoromba dugosgatni?
Gépem elején USB, billentyűzet hátuljában is van bemenet, monitorba nekem nyűg lenne hátrafelé vagy az oldalában matatni.
Vagy tápellátáshoz gondoljátok?

Ja

(#12) Oliverda válasza d@vee (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert talán nem mindenkinek olyan gépe van, mint neked.

Másrészt a monitor fixen mindig ott van előtted, a gép meg ki tudja, milyen messze fekszik. Arról nem beszélve, hogy akár egy notebook is lehet, aminek épp csak egyetlen Type-C portja van, amivel összekötöd a monitorral.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) Synthwave válasza Oliverda (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért azt tegyük hozzá, hogy sok száz Hertzes gaming monitorokat a döntő többség nem laptopra köt.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#14) GRILLEBAR válasza Synthwave (#13) üzenetére


GRILLEBAR
csendes tag

meg nem olyan gépre.. amin nincs usb.. sosem hiányzott, mostani rog oledemen is van, régin is volt.. eszembe nem jutott h használjam.. ja de 1x.. 2 napig..

(#15) Oliverda válasza Synthwave (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert a gamer notebookok egy számottevő részének nem pont sok száz hertzes kijelzője van? Biztos senkinek sem jutott még eszébe, hogy 15 hüvelyk helyett szívesebben játszana 27-en, amikor épp otthon van. :U

Az pedig, hogy az úgynevezett többség mit szeretné, még nem elegendő indok lenne arra, hogy egy 700 dolláros csúcsmonitornál miért nem futotta egy 1,5 dolláros portra. Csendben jegyzem meg, hogy a munkára szánt ProArt szériánál nem hogy Type-C-re, de még USB 3.1 Gen 2-re sem futotta nekik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) Synthwave válasza Oliverda (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A döntő többség =! mindenki. Mindenesetre attól még, hogy nincs rajta Type-C, rá tudja kötni, kétféleképp is. Ha az úgy nem jó, akkor vesz másikat, választék van bőven.

Felsőbbkategóriás cucc, de csúcsnak azért nem nevezném.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#17) Oliverda válasza Synthwave (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Rá tudja, csak épp bizonyos funkciók (pl. USB-PD) adapterekkel nem működnek.

Megnéztem a specifikációkat, és erre is csak USB 3.2 Gen 1 jutott, ráadásul az uplink Type-B. Ez már vicc kategória 2024-ben... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) Synthwave válasza Oliverda (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem megfelelne. :U Már ha akarnék 27 hüvelykes OLED monitort.

Lesz ennek így is bőven piaca.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#19) PTM


PTM
tag

Talán egy olyan perifériát sem láttam, amelyiknek a vevője Type-C-s, nem mintha monitorba dugnám őket. Vagy ti vezetékes cuccokat használtok még?

[ Szerkesztve ]

(#20) blountex


blountex
senior tag

LG-n kívül ritkán látni W-Oledes monitort.

(#21) d@vee válasza Oliverda (#12) üzenetére


d@vee
őstag

Akinek gamer monitor kell, gamer gépe van, azon lesz csatlakozó is.
Gamer notin is van egy pár usb bemenet.
De azért így is elfogadnám, kipróbálnék egy oled cuccost.

Ja

(#22) Degeczi válasza d@vee (#11) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pl. mert van, aki az asztal alatt tartja a gépet, ahová már a billentyűzet madzagja sem biztosan elég hosszú.

(#23) PTM válasza d@vee (#21) üzenetére


PTM
tag

A 60 Hz fölötti monitorok esélyesen gamer plecsnivel jönnek ki, így sok választás nincs. Épp ASUS-nál lesz ProArt PA32UCDM is, én valószínű olyat veszek majd. (Azt passzolom, hogy hány és milyen USB lesz rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#24) sfefe


sfefe
őstag

Dp1.4...hdmi 2.0???
Neeee

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#25) Oliverda válasza PTM (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Bocs, de ez csak a te szűklátókörűségedet jelenti.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) PTM válasza Oliverda (#25) üzenetére


PTM
tag

Pedig egész sok és egész komoly eszközt láttam és használok, de ha egyszer mindhez Type-A adaptert adtak. Vannak elég újak is, itt a fiókban a teljes Logitech G Pro X sorozat és egy Corsair K100 Air.

Razer és SteelSeries vonalon is Type-A adapterek vannak tudtommal, hacsak az utóbbi pár évben nem váltottak.

A niche gyártók tényleg nem érdekelnek. A DFI lapok környékén jöttem rá, hogy szűkkörű fórumos csoportokon kívül senki mást se, így kb. azóta nem szívatom magam velük.

[ Szerkesztve ]

(#27) bteebi


bteebi
veterán

Hátulról túlzottan is gamer, de nem nézegetném. A többi része meg eléggé rendben van. Persze ez is elég drága - pláne a viszonylag aprócska méretéhez mérten -, de még azzal együtt is nagyon hívogató. Egy ilyenre majd lehet, hogy benevezek talán jövőre, pláne ha majd valamelyest lejjebb megy az ára.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) scdlsc válasza PTM (#26) üzenetére


scdlsc
aktív tag

"mindhez Type-A adaptert adtak"
Szerintem ez baj. Nemrég volt hír egy egérről, ahol kétfélét kapsz hozzá.
https://prohardver.hu/hir/keychron_m7_konnyu_huvelykujjtamaszos_wl_eger.html

(#29) Cassi


Cassi
senior tag

Jó az irány, nettó 700 helyett bruttó 600, és tárgyalhatunk :K

(#30) PTM válasza scdlsc (#28) üzenetére


PTM
tag

Érdekes, hogy már a fejlámpámon vagy az akkus pumpán is Type-C van, de ezeknél az adaptereknél maximum ezt a Keychront tudnám említeni. És ez sem az a mainstream gyártó, bár azért lehet hallani róla ha ilyeneket nézeget az ember.

Nem a Type-C ellen vagyok, csak hát a kontrollerek, fejhallgatók, mostanában a mainstream vonalon több billentyűzetet és egeret próbáltam, kivétel nélkül mindhez Type-A dongle járt.

[ Szerkesztve ]

(#31) Synthwave válasza PTM (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Keychronnál akadnak ilyen motyók dögivel.

"A niche gyártók tényleg nem érdekelnek."

Pedig ott vannak a cuccok, nem egy Logitechnél, SteelSeriesnél vagy Corsairnél. ;) A Razernek van egy-két jó egere, de kb. ennyi. Ja, meg egy decens billentyűzete, de az is annyiért, amennyiért már komolyabbat vesz az ember.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#32) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ennél mennyivel lehet jobb majd a Samsung Od. G6?
Érdemes lehet a felárat kifizetni a Samuért?
Woled vs QDoled

(#33) Hegyirabló válasza RyanGiggs (#32) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Tegnap utána olvastam, mert engem is érdekelt. WOLED-nek jobb a kontrasztja. QD-OLED-nek jobb a színtelitettsége.

Aquila non captat muscas.

(#34) bteebi válasza Hegyirabló (#33) üzenetére


bteebi
veterán

WOLED-nél jobb kontraszt? Azt meg hogy? Névlegesen mindkettőnél ~végtelen a kontraszt, mivel (papíron) a fekete fényereje az konkrétan nulla, az azzal való osztás pedig leginkább a végtelennel közelíthető.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) Hegyirabló válasza bteebi (#34) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Bocsánat, elírtam! Fényerő. Bár itt sem mindegyiknek, és nem is nagy a különbség.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#36) bteebi válasza Hegyirabló (#35) üzenetére


bteebi
veterán

Na azért! :DDD Nem mindegy. Engem amúgy a fényerő se érdekel. Kb. az első dolgom minden megjelenítőnél, hogy visszább veszem a fényerőt, hogy ne vakuljak meg. A brutál fényerőnek max. a kijelzőben lévő tartalék, illetve a kisebb terheltség miatti nagyobb élettartam miatt lehet bármi jelentősége. SDR-ben már a 300 nit is bőven sok, nem hogy a 4-500.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Hegyirabló válasza bteebi (#36) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát igen, csak sokat szidták a mostanában érkező OLED-eket, hogy alacsony a fényereje, ami sok esetben, zavaró is, ha nem tök sötét szobában használod, ahogy ezt Synthwave is említette egyszer. Ezt olvasd el, ha többet szeretnél tudni. Nem olvastam még el az egészet, csak az engem érdeklőt (fényerő, szín), de ahogy eddig láttam, elég jól összehasonlítja a két panelt. :)

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#38) Synthwave válasza bteebi (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Végre valaki, aki nem kap sírógörcsöt, ha a kijelző nem akarja kifolyatni a szemeit...

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#39) bteebi válasza Hegyirabló (#37) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi, jó teszt. Az SDR fényerőn én továbbra se lennék fennakadva, nálam valószínűleg max. 1xx nit lehet. Amúgy összességében nagyon durva, hogy gyakorlatilag mindenben mennyivel jobbak az OLED monitorok. Nekem amúgy továbbra is inkább a QD-OLED a szimpatikusabb, de valahol mindegy, csak OLED legyen.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) Hegyirabló válasza bteebi (#39) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nagyon szívesen! Már én is úgy vagyok vele, hogy csak a text clarityje legyen jó (ennek állítólag az), és OLED legyen, szinte jöhetne bármi, de az biztos, hogy a QD-OLED a legígéretesebb. Már évek óta hisztizek itt a monitor méretű OLED-ekért, talán most már végre beindul.

Aquila non captat muscas.

(#41) bteebi válasza Hegyirabló (#40) üzenetére


bteebi
veterán

A szöveg olvashatóság az nálam is kritikus (lenne) - azért mégiscsak egy monitorról beszélünk, nem pedig TV-ről. Amúgy én pont azt tapasztaltam, amit a teszt is írt, rózsaszínes (lilás?) elszíneződést. Ráadásul nagyobb felbontású (2880×1800?), 15,6" körüli laptop kijelzőnél. Nem volt nagyon vészes, először erősen kellett figyelni, utána viszont már zavart. A ppi-ből kiindulva ez aligha lenne jobb egy asztali monitornál. Persze a memória becsap, és ha a tesztelők azt mondják, hogy nem zavaró, akkor hajlamos vagyok hinni nekik.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#42) vigyori78 válasza Oliverda (#4) üzenetére


vigyori78
őstag

Szerintem a HDMI 2.1 hiánya nagyobb ciki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.