Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1751) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Üldözési mániás rendszergazdánk kérdezi, hogy hogy lehet kivenni az intézőből a megosztás ezzel kis menüt
Előre is köszi

SeriesX: JamesSHun

(#1752) Morden24 válasza kelly7 (#1750) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudom, milyen játékról van szó, de run as admin paranccsal próbáld indítani a telepítőt, hátha akkor oké lesz (a setup.exe-n nyomsz egy jobbklikket, és run as admin-t választasz).

A másik opció, hogy ott nincsen elég magas jogosultsági szinted, ahová telepíteni szeretnél. Ebben az esetben az adott mappa beállításai között kell variálni a szinteket.

És mellesleg az egy dolog, hogy egyedül vagy júzer a gépen, de ez már nem XP, itt tudatos biztonsági faktorok vannak: az admin felhasználó Vista óta azt jelenti, hogy élhetsz a rendszergazdai jogkörrel, de nem alkalmazod azokat automatikusan.

Sectumsempra - For Enemies

(#1753) kelly7 válasza Morden24 (#1752) üzenetére


kelly7
aktív tag

Köszi megnézem.Egyébként a játék az nfs pro street

[ Szerkesztve ]

(#1754) Gabás válasza EmberXY (#1745) üzenetére


Gabás
addikt

egyszerű: az adott alkalmazás parancsikonjának target/cél mezőben lévő elérési útvonal elé beilleszted: %windir%\system32\cmd.exe /c start/HIGH
vagy REALTIME, ha éppen ennyire fontosch:)

(#1755) Morden24 válasza kelly7 (#1753) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha ez sem jönne be, esetleg állítsd át a kompetibilitási módját a telepítőnek (megintcsak setup.exe-n jobb klikk, properties, és a compatibility mode-ot próbáld Vistára, esetleg XP-re állítani).

Sectumsempra - For Enemies

(#1756) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Valakinek van tapasztalata Win 7 64bit alatt a WOL funkcióval?
Eszközkezelőben a hálókártya tulajdonságainál engedélyeztem, hogy felébreszthesse az eszköz a gépet, viszont shutdown után nem nem működik.
Bios beállítások tuti jók, mert ha Linux-ot bootolok és onnan shutdown akkor működik a dolog.
Kell még valamit állítani vagy ha nem akkor mi lehet a gond?

(#1757) Zolás


Zolás
addikt

Ilyenkor mi a lótúró a hiba? 64bit ultimate és NEM warezes.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1758) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. lenne két kérdésem, amik közül az egyik nem pont a win7-hez kapcsolódik, de mivel azt használok, így befér ide is.
1. Pár hete megjelent a felhasználóválasztó menü bekapcsolásnál. Mivel nekem csak egy felhasználóm van, és csak én használom a gépet, így nincs sükségem rá. Hol tudom ezt kikapcsolni?
2. Hogy lehet egy programot úgy elindítani, hogy csak a CPU1-en fusson? Nem akarok minden indításnál kilépkedni a játékból, hogy beállítsam. Valami kapcsoló lenne jó.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#1759) Morden24 válasza Zolás (#1757) üzenetére


Morden24
nagyúr

Milyen víruskergetőd van? Merthogy több honlapon találtam olyan opciót, hogy ezzel van a gond. Próbáld kikapcsolni/uninstallálni, és újra bepróbálkozni.

(#1760) pzstm: Na igen, ez meg a másik. Először mondjuk megnézném a sima antivir/netsecurity off-al, hátha beválik :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#1760) pzstm válasza Zolás (#1757) üzenetére


pzstm
titán

Guglizni a hibakódra, és megoldást találni rá.

[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1761) pschio válasza CHIPman (#1758) üzenetére


pschio
őstag

control userpasswords2

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#1762) Zolás válasza pzstm (#1760) üzenetére


Zolás
addikt

Na ez talált a 10 napja frissen huzott gépemre 428 hibát. Viszont fizetős amit meg nem szivesen tennék. Van egyéb ötleted?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1763) pzstm válasza Zolás (#1762) üzenetére


pzstm
titán

amit Morden24 kollega mondott?
Csak ráböktem egyik gugli találatra. :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1764) Morden24 válasza Zolás (#1762) üzenetére


Morden24
nagyúr

Validálva van a rendszered?

Egyébként továbbra is kérdezem: bármilyen rendszervédelmi cucc van aktiválva nálad?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#1765) Zolás válasza pzstm (#1763) üzenetére


Zolás
addikt

Az se vált be sajnos. Viszont gugliztam ha már szóba jött :DDD
[link]Ezt a progit leszedtem lefuttattam és helyreállt.Habár nem talált semmi ujabb frissítést.
El is felejtettem hogy gugli a barátom. :B

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1766) Zolás válasza Morden24 (#1764) üzenetére


Zolás
addikt

Természetesen valid és nod32 fut rajta mint rendszervédő :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1767) Morden24 válasza Zolás (#1765) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na, remek.

Sectumsempra - For Enemies

(#1768) pzstm válasza Zolás (#1766) üzenetére


pzstm
titán

nah és a nod32 is eredeti? Meg mostanában nod32 csinált 1-2 embernél "érdekes" dolgokat. :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1769) stewen


stewen
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne egy hozzáértő véleménye, hogy érdemes az én gépemre feltenni a windows 7-et, és ha igen melyik verziót. Jelenleg Windows vistát használok, és rendszer újra telepítés előtt állok, és szeretném tudni, a hozzáértők véleményét: :B

Abit BD7II-es alaplap
Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz
1,5 GB ram
Sapphire Radeon HD3650

Ui: Tudom, hogy nem egy mai masina :R

(#1770) pzstm válasza stewen (#1769) üzenetére


pzstm
titán

ha a Vista ment rajta, és számodra megfeleően, akkor javasolnék egy 32bites Home Premium megvásárlását. :K

Nézzenek oda...PH addikt lettem :C :DD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1771) birno válasza birno (#1756) üzenetére


birno
addikt

Ja és még annyi kérdésem lenne, hogy ha boot cd-ről mondjuk Norton Ghost-al átrakom egyik partícióról másikra az OS-t, akkor hajlandó lesz elindulni és működni rendesen?
Anno XP-nél működött, nem tudom a Win 7 mennyire kényes.

(#1772) Colos1


Colos1
őstag

Hali!

Kérdés. 32 bites Home Premium -om van.

Bekapcsolás után 5 perccel, a Local System Network Restricted háttérprioritással elkezdi zabálni a HDD -t.
Ezután a rendszer válaszideje nagymértékben lecsökken, pl. Firefox indítása közvetlenül a bootolás után 4...5 sec 70...100% -os HDD kihasználtség mellett, de ha a rendszerindítás után megvárom, hogy a fenti folyamat lefusson, akkor csak kb 1..2 sec lesz úgy, hogy a HDD 5...10% -ban megy!!! :Y Ez természetesen nem csak a firefoxnál, mindegyik programnál ez a helyzet. Ilyenkor olyan sebességgel indulnak elsőre, minta már egyszer el lettek volna indítva.

Ez a folyamat gyorsít-e? (Néztem a "resmon" -ban, gyakorlatilag a teljes vinyó tartalmát felsorolja nekem)
Ha igen, akkor hogyan tudom beállítani (egyáltalán be tudom-e), hogy azonnal indítás után fusson le, és ne kelljen rá 5 percet várni? (Gondolom "késleltetett indítással" indul.)

Köszi!

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1773) sfdrakex válasza Colos1 (#1772) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt találtam rá:

"ok, this seems to be the superfetch-feature: as soon as I diabled it via system settings -> local services (terms guessed, don't have english Win7), that process ceased to block my RAM. superfetch, as far as I know, is used to speed up the start up of frequently used programs by loading them into your RAM in advance."

Szóval ha minden igaz betölti memoriába a sürün használt progikat, igy gyorsabban tudja majd inditani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1774) canniball


canniball
nagyúr

Annyian dicsérik az OS-t hogy úgy döntöttem teszek vele egy próbát; előtte viszont lenne egy kérdésem: van valami (nem túl bonyolult) módszer arra, hogy a felesleges dolgokat (messenger, outlook, egzotikus karakterkészletek stb.) ki lehessen gyomlálni a telepítőből/ne kerüljenek telepítésre?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1775) sfdrakex válasza canniball (#1774) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért zavar az a pár mega cucc ? Sokat túrkűlod csak hazavágod aztán meg majd nézed és szidod a se7ent közbe te nyirod ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1776) Chandler


Chandler
senior tag

Hello

Felraktam az Iconpackager programot, és átváltoztatta a parancsikon jelet (tehát azt a jelet, ami jelzi, hogy ez csak egy parancsikon)
itt látható mire gondolok
Valaki megtudná mondani, hogyan tudom visszaváltoztatni?

(#1777) Zolás válasza pzstm (#1768) üzenetére


Zolás
addikt

Igen.
Még csak az kéne hogy valami krekkel marhasággal védjem a gépemet :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1778) sfdrakex válasza Chandler (#1776) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szedd le az iconpackager programot. Esetleg nézzd meg benne a file associationt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1779) Colos1 válasza sfdrakex (#1773) üzenetére


Colos1
őstag

Köszi! Most már akkor tudom hogy mi ez. Így már azt is értem, hogy miközben sorolja a filéket, a RAM kihasználtságnál a "készenléti" terület (kék sáv) miért növekszik, úgyhogy valóban ez lehet. Ezt azért nem írtam, mert azt hittem nincs köze ehhez. Ezek szerint van.
Mivel RAM -om van elég, csak annyi zavar, hogy 5 percet kell rá várni. Az előbb az egyik kolléga mondta, hogy a késleltetett indítást másodpercre pontosan be lehet időzíteni, csak arra nem emlékezett, hogy hogyan, és hogy hol olvasta.

Esetleg ezt meg tudná valaki mondani? Jó lenne, ha ezt rögtön rendszerindítás után megtenné.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1780) canniball válasza sfdrakex (#1775) üzenetére


canniball
nagyúr

"Miért zavar az a pár mega cucc ?"
Mert nem szeretem a felesleges szemetet.

"Sokat túrkűlod csak hazavágod..."
Ezért kérdeztem nem túl bonyolult módszert, az általában bolondbiztos szokott lenni. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1781) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

eltűnt a hangerőszabályzó a tálca értesítési területéről. Hogy tudnám visszarakni?
Válaszokat előre is köszi :)

(#1782) Chandler válasza sfdrakex (#1778) üzenetére


Chandler
senior tag

Az iconpackager az ami elrontotta, és ha azt nyomom hogy állítsa vissza a windows defaultot mindenhol, nem azt állítja vissza...
Valami más?

(#1783) Gorneck válasza #54715584 (#1781) üzenetére


Gorneck
titán

Jobb klikk az órára és a menüben ott van az értesítési ter konfigolása...azon belül meg a rendszer ikonok megjelenítése...

canniball: Nem sok szemetet tud kiszedni belőle, de nem biztos a legjobb módszer a stabil rendszerhez...telepítsd fel és a szolgáltatások ki/be kapcsolásával le lehet pusztítani 1-2 dolgot...az SSD-den meg simán el fogsz férni...a rendszer úgy se lesz gyorsabb mondjuk...max instabil...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1784) #54715584 válasza Gorneck (#1783) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, azt be is állítottam a legelső indulásnál, hogy mindig jelenítse meg az ikonokat.
De összesen 8 darab van kint a sokból.

(#1785) #54715584 válasza #54715584 (#1784) üzenetére


#54715584
törölt tag

Le van tiltva a hangerőszabályzó? Azt hogy lehet visszacsinálni? Nem én állítottam el...

(#1786) sfdrakex válasza #54715584 (#1784) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban hangbeállitásoknál be van pipálva hogy tegye az óra mellé az ikont?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1787) sfdrakex válasza Chandler (#1782) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha eltávolitod a programot nem áll vissza alapra inden?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1788) #54715584 válasza sfdrakex (#1786) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kerestem ilyen opciót, de nem találtam.

(#1789) sfdrakex válasza #54715584 (#1788) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szólni szól egyébként? Drivere fent van ? Nekem alaplapi realtek van annak is kint az ikonja a tálcán és a weindows saját hangerő szabályozójának is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1790) Gorneck válasza #54715584 (#1784) üzenetére


Gorneck
titán

Ergo, ott akkor engedélyezve van a hangerőszabályzó...és ha letiltod majd reboot, aztán újra engedélyezed majd reboot?

Nem raktál fel vmi szoftvert véletlen és azután tűnt el?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1791) grabber


grabber
addikt

Hali!

Superbart hogy lehet eltávolítani,mert akármit csinálok csak hasonlít a Vista tálcájához nem lett ugyanolyan.Esetleg van rá olyan progi mely xp/vista tálcát csinál pontosan?

Még egy.Csinálok ideiglenes wifi kapcsolatot és egyik gép sem lát engemet,ha meg lát nem tud csatlakozni,hiába osztom meg a meghajtót.
Valami hosszú szöveget dob fel a sikertelen csatlakozásról és a diagnosztikát ajánlja fel,ami persze nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#1792) #54715584 válasza Gorneck (#1790) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sikertelen frissítés után tűnt el.

Nem tudom állítani az engedélyezést / tiltást.

Nem csináltam még rebootot, de mindjárt megpróbálom.

Audigy 4-em van a saját driverével.

[ Szerkesztve ]

(#1793) sfdrakex válasza grabber (#1791) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi a próblémád vele ? Mi nem tetszik? Azt hogy az azonos progi ikonjait egymásra tegye ki lehet kapcsolni, gyorsindítót i ki lehet kapcsolni. MSN-t vista kompatibilitás módba rakva eltudod onnan tenni az óra mellé. Ezután már simán csak mutatja az éppen futó progikat mint xpben vagy vistán is. Mi zavar akkor?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1794) janos1988 válasza Morden24 (#1748) üzenetére


janos1988
addikt

Kiprobaltam, valtozatlan a helyzet. Probalok vmit a gugli legmelyerol elobanyaszni. :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1795) canniball válasza Gorneck (#1783) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a szolgáltatások ki/be kapcsolásával le lehet pusztítani 1-2 dolgot..."
Van erről valahol valami howto?

"...a rendszer úgy se lesz gyorsabb mondjuk...max instabil..."
Mármint a jelenlegi XP-hez képest vagy a nem buherált 7-hez képest?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1796) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Következő problémám lenne: frissen feltelepített win7 prof, magyar language packel (utólag felrakva, nem telepítőbe integrálva). A gépnek korábban semmi baja nem volt.
Mióta windows7 fent van, ha a gép hosszabb ideig idle (20+ perc), akkor fogja magát, először is aero kikapcsol, majd a kép elsötétül. Ha ekkor 1-2 percen belül lenyom az ember valami billt, vagy megmozgatja az egeret, akkor minden visszajön, és megy tovább. Azonban ha hosszabb ideig így marad, akkor utána már nem reagál semmilyen inputra, miközben a gép továbbra is működik (visszahozni, csak restarttal lehet). Utóbbit eseménynapló alátámasztja, ugyanúgy vannak benne események az elsötétülés után is. Illetve eseménynaplóból az is világosan látszik, hogy _nem_ sleepbe vagy hibernációba megy le a rendszer, ugyanis erre utaló bejegyzés _nem_ található. Egyébként minden energiagazdálkodással kapcsolatos opció ki van kapcsolva, usb, pci-e leállítása is. Az input eszközök usb-n csatlakoznak, drótos mindkettő. Különböző driverek kikapcsolása, más verzió telepítésére már volt kisérlet (pontosabban BT és vga driverre), hatás nuku. Eseménynaplóban semmilyen hibaüzenet nincs az "leállás" időpontja körül.

Fél netet feltúrtam már, volt egy hasonló típushiba, ahol a megoldást a tálca autó eltünésének kikapcsolása jelentette, de itt ez nem segített (nem is volt bekapcsolva).

[ Szerkesztve ]

(#1797) grabber válasza sfdrakex (#1793) üzenetére


grabber
addikt

Hülyén néz ki,idegesít ha elindítok egy progit ami szerepel a tálcán,akkor eltünik az indítóikonja,mert a futó alkalmazás ablakja takarja.
Nekem a vista tálcája bejött és akármit csinálok a win7 alatt nem tudom elérni,minden beállítást próbáltam ami a neten van,de csak hasonlót lett tőle.

Az msn-t jó hogy mondod,mert amúgy is utálom,de muszáj használni és kompatibilitás módban nem is próbáltam,de e nélkül nyugtatót kell szednem :((( Ilyen sz@rt hogy tudnak csinálni?Saját progi mindkettő és 2 ablaka van az msn-nek.Az egyik a megjelenítendő képem a másik meg az msn főablak.

(#1798) #93794560 válasza Cathfaern (#1796) üzenetére


#93794560
törölt tag

Helló!

Az energiagazdálkodásnál a monitor kikapcsolása is szerepel. Alaphelyzetben az is 20 percre van állítva. Lehet, hogy csak a monitorod kapcsol ki, és ezt az eseménynapló azért nem jelzi, mert nem Windows esemény. Lehet, hogy azt nem állítottad át.

(#1799) pete_21 válasza canniball (#1774) üzenetére


pete_21
addikt

Messenger nincs benne alapból, Outlook sem, egzotikus karakterkészletek meg nem fognak zavarni, ha nem használod őket.
(#1795) canniball: Eredeti Win7-hez képest nem lesz gyorsabb. Amúgy sem szabad 3rd party szarokkal nekiesni a telepítőnek, ha már valaki belenyúl, akkor csakis AIK. De az meg nem a legegyszerűbb, meg igazából tök fölösleges szerintem... Főleg akkor, ha csak "gyomlálni" akar az ember.
A szolgáltatásokat majd a "Szolgáltatások" -on belül tudod buherálni de túlzottan ez sem ajánlott. Azon kívül, hogy egy-két featuret nem tudsz majd használni, gyakorlatilag semmi előnyöd nem lesz. De legalább sok program nem fog menni, és a rendszer sem úgy fog működni, ahogy azt elvárnád. :)

[ Szerkesztve ]

(#1800) sfdrakex válasza grabber (#1797) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az összevonást kikapcsoltad? Nem tudom olyankor is összevonjae a gyorsinditot a futo progival, mert nem használok gyorsinditot én azt mindig kikapcsolom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.