Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80051) morneo.it válasza lacib (#80050) üzenetére


morneo.it
senior tag

Stimm, most már képben vagyok :))

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#80052) pjen válasza Beniii06 (#80048) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem értem.Nekem van egy Amiko 8265+ boxom.Amiben gyárilag CI fogadó van.Ezt egy egyszerű frissítéssel alkalmassá lehet tenni,hogy fogadja a DIGI CI+ kártyáját,viszon a UPC kártyát nem.Végülis csak szovtveres különbség van a két kártya között? :R

(#80053) NoOne1976 válasza lacib (#80050) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ez így nem igaz. Hálózati kábel nem kötelező. Ha nincs, akkor nem működik a visszanéző funkció. De tv-t nézni, epgt használni, felvenni anélkül is lehet.

(#80054) lacib válasza NoOne1976 (#80053) üzenetére


lacib
tag

Ha nincs hálózat egy hét után nekiáll “hisztizni”. Se Epg, se tv. Adjak neki netet. A visszanéző amúgy is egy kalap sz... Amit szeretnék azt általában nem tudom, mert nem lehet. :((( Ha véletlen lehet akkor a reklámot nem tudom áttekerni, mert kifagy.

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#80055) kabelmania27 válasza zeon.hu (#80005) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem értékek alapján gyenge a bejövő jelerősség.
Ha nem javul 1221-en jelents be digitális vételi problémát, ha össze van kötve a box és a modem utpkábellel bentről látni fogják, hogy gyenge a jel.
Ahogy hűl az idő erősebb lesz a bejövő jel, így kevésbé fog akadni, de tavasszal megint vissza fog esni a jelszint, ha nem állítanak a hálózaton.

(#80056) gduck válasza Beniii06 (#80048) üzenetére


gduck
addikt

Nekem van egy Amiko viper combo hdd. Csak 30k, nem olyan vészes.

(#80057) lszlogal válasza gduck (#80056) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az nem rossz cucc, jó kis linuxos beltéri.

(#80058) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Az alábbiakban kérem a segítségeteket, és tapasztalataitokat:

- A mi városunkban a múlt héten hétfőn, kedden és szerdán kora reggeltől-estig egyáltalán nem volt semmilyen UPC szolgáltatás.

Az ügyfélszolgálat akkor azt a tájékoztatást adta nekem, hogy a "központi átjátszó állomáson végeznek hibaelhárítást és karbantartást".


- A mai napon szintén nem volt semmilyen UPC szolgáltatás a városban, kora reggeltől, este 19:10-ig.

Az ügyfélszolgálat elmondása szerint áramszolgáltatói karbantartás miatt.

Megnéztem a UPC honlapján az aktuális karbantartások listáját, és az alapján még holnap, szerdán, csütörtökön és pénteken is teljes szolgáltatás kimaradás lesz emiatt.

("Home Office"-ból dolgozva ez nagyon, nagyon komoly probléma!)


A fogyasztóval szemben abszolút inkorrektnek és sérelmesnek találom, hogy teljes havidíjat fizetek szeptemberre és októberre a fentiek alapján.


- Az a tiszteletteljes kérdésem, hogy ilyen és hasonló esetben bármelyikőtök intézett már a UPC-nél valami ellentételezést? Milyen módon történt?


Köszönettel: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#80059) vg válasza Piftuka (#80058) üzenetére


vg
addikt

Tegyél panaszt, telefonon vagy levélben.

(#80060) The Goth válasza Piftuka (#80058) üzenetére


The Goth
tag

Mivel a törvényi kötelezettségüknek eleget tettek és előre bejelentették ezeket a karbantartásokat és ezeket az előre bejelentett időpontok között végzik, így bármilyen szomorú, őket semmilyen kártérítés feléd nem terheli a kiesésed miatt. Szomorú, de ez a törvény. Ezzel akár bíróságra is mehetnél, lényegében kiröhögnének. Ez van.

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#80061) bon válasza Piftuka (#80058) üzenetére


bon
őstag

Ha ennyire fontos a szolgáltatás, miért nincs egy tartalék előfizetésed?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#80062) Intruder2k5 válasza Piftuka (#80058) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Home Office"-ból dolgozva ez nagyon, nagyon komoly probléma!

Amennyiben üzleti előfizetésről van szó, úgy van némi esélyed rá, hogy a károdból valamennyit "behajts" rajtuk, mert illett volna valami áthidaló megoldást - pl. mobilnetet - felajánlaniuk a kiesés idejére.

(#80063) lszlogal válasza Piftuka (#80058) üzenetére


lszlogal
senior tag

Én azt csinálom, hogy két vonalat tartok két különböző szolgáltatótól. Ha megdöglik a DOCSIS ott a GPON, ha a GPON döglik meg ott a DOCSIS. Nincs olyan, hogy valamiért nincs net.

(#80064) Klarsa


Klarsa
tag

Sziasztok
Letudná nekem valaki írni részletesen hogyan tudok IP6-ról visszaváltani IP4-re UPC-nél? a jól sejtem nálam is problémát okoz az IP6, de sehol sem találom a megoldást

(#80065) pjen válasza Klarsa (#80064) üzenetére


pjen
félisten

1221----türelem------visszakapcsólják. :)

(#80066) hhgygy válasza lszlogal (#80063) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nálam is ott a tartalék feltöltőkártyás t-com adat, ha elmenne a UPC. Otthonról dolgozom, nem lehet, hogy ne legyen valamilyen netem.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#80067) H0r1 válasza H0r1 (#80002) üzenetére


H0r1
tag

Edes istenme ezt a moslek ceget. Megvan mi volt a problema. Password generatorral csinalni kell egy kurvabonyolult jelszot, es akkor sikerulni fog....

UI: Masnak is rendkivuli modon lassu a wifije? Kb 1 hete. Minden ertekem stabilan jo, szimplan csak lassu.
Laptopokon (mac, windows) sot, telefonon is a wifi botrany. Mindegy hogy 2,4 vagy 5ghz... FW frissitesre van lehetosegunk sajat kezuleg? Connect box

(#80068) LouiS22 válasza H0r1 (#80067) üzenetére


LouiS22
veterán

Haha, ezt én is beszoptam, és utána kioktatott az üfsz, hogy én vagyok a hülye. Én meg mondtam, hogy talán írjátok le látható módon, hogy mik a minimális jelszófeltételek...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#80069) nicu71 válasza LouiS22 (#80068) üzenetére


nicu71
addikt

Hmm. Nekem meglehetősen egyszerű jelszót, sőt ugyanazt, ami az otthoni wifi jelszava, csont nélkül elfogadott.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#80070) janosgal


janosgal
tag

Sziasztok!
Új vagyok a upc-nél, nemrég kötötték be. Lenne is egy kérdésem. A connect box az egyik tv-től elég távol van, kábelezés nem megoldható. Viszont szeretném használni a műsorvisszanézőt ott is. Ethernet kábel kellene ugye a boxba. Van valamilyen trükkös megoldás amivel ez megoldható? Wifis jeltovábbítóra gondoltam aminek van Ethernet kimenete, de sajnos ez nem működik.

Samsung 65QN91AATXXH, IPhone 13Pro, Apple Watch 8 45mm

(#80071) Darko


Darko
senior tag

Most hogy lement az előfizetői akció ránéztem milyenek az akció nélküli árak.
Kicsit átverésnek érzem. Még szerencse hogy a múlt heti bekötéskor még az akció alatt ránéztem a csomagok árára és valami hiba folytán láttam az akció utáni árakat és rákérdeztem erre az ügyfélszolgálaton. Ügyfélszolgálatos rákérdezett kollégájánál hogy miért láthatok én ilyen árakat, majd közölte hogy a kellemetlenségért kapok egy egyedi árazást. Tulajdonképpen megkaptam az akció utáni árakat. Plusz egy média boksz-al 9800Ft helyett 7500 Ft-ot kell fizetnem és ugyanúgy 2 hónapig díjmentesen. Végülis jól jártam, de ha nem járok utána akkor havonta 2300Ft-al fizethettem volna többet.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#80072) Beniii06 válasza janosgal (#80070) üzenetére


Beniii06
őstag

Powerline adaptert nézted már?

"Got any other secret weapons?"

(#80073) Beniii06 válasza pjen (#80052) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem tudom, nem ismerem a digi kártyáját, én inkább olyasmire gondolnék, hogy itt a upc-nél van területi kód is(hálózati azonosító) és hiába írod be, nem törtènik meg a kikódolás, csak fekete kép lesz, legalábbis nálam ezt történt.

"Got any other secret weapons?"

(#80074) Beniii06 válasza gduck (#80056) üzenetére


Beniii06
őstag

Van benne gyárilag CI+ modul is vagy neked is szoftveres mókolással működik? DVB-C upc mediacard működik benne?(Nem találtam infót róla, csak a szokásos reklám dumát) Mert ha a műholdas részre értetted, akkor ok, bár az is igaz, hogy konkrétan ezt a típust nem ismertem, azt biztosan tudom mondani, hogy az AB-kben nem működik és ismereteim szerint a technisat k2 tudja kezelni biztosan a ci+ os modult, ami most akciósan ~50k, csak azért kérdezem.

Szerk.: Sorry az egyenkénti hsz.-ekért, gyűjtöttem őket és kellettek is a rang level uphoz! :P ;]

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#80075) janosgal válasza Beniii06 (#80072) üzenetére


janosgal
tag

[link]

Ezzel próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65QN91AATXXH, IPhone 13Pro, Apple Watch 8 45mm

(#80076) Beniii06 válasza janosgal (#80075) üzenetére


Beniii06
őstag

Én ilyesmire gondoltam, ami az ethernetet a 240V os hálózaton viszi át, persze figyelni kell, hogy lehetőleg egy fázisra legyen kötve a két konnektor, amibe bedugod(kismegszakító nélkül), különben 20-40 Mbps lesz az átviteli sebesség, de talán elég lesz tv-hez, majd biztos lesz olyan aki használ ilyet és bevált-e. Egyébként a netről rendelve él a 14 napos elállási lehetőséged, ha nem vállna be. Amit linkeltél, arról inkább ne is írjunk milyn minőség/mire való, tv adat továbbításra biztosan kerülendő.

"Got any other secret weapons?"

(#80077) Adama123


Adama123
tag

Jövő áprilistól egy ismert márkával kevesebb lesz a magyar távközlési piacon: megszűnik a jelenleg a Vodafone Magyarország által használt UPC brand, ezt követően a brit tulajdonú távközlési cég kizárólag a Vodafone márka ernyője alatt értékesíti mobil- és vezetékes szolgáltatásait.

link

(#80078) janosgal válasza Beniii06 (#80076) üzenetére


janosgal
tag

Köszi, most már értem mire gondolsz.
El gondolkodok rajta.

Samsung 65QN91AATXXH, IPhone 13Pro, Apple Watch 8 45mm

(#80079) gduck válasza Beniii06 (#80074) üzenetére


gduck
addikt

Szia!

Gyárilag CI modul van benne, de pl. OpenATV alatt csak 3db tanúsítvány fájlt kell felmásolni, hogy beélesedjen a CI+ támogatás! Szóval a UPC mediacard tökéletesen működik benne :)

[ Szerkesztve ]

(#80080) Chrystall válasza kabelmania27 (#79963) üzenetére


Chrystall
senior tag

"Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító. Ha megírod a modemértékeket (haladó beállítások/hálózat állapota/letöltés feltöltés fülek). Modemújraindítás után nem javul a helyzet? Vezetékes kapcsolattal is nézd meg."

Az a helyzet, hogy ez a belassulási, meg nem találja az oldalt probléma éjfél után kb. teljesen megszűnik, mindenféle macera meg buherálás nélkül. Nem értem akkor, hogy ez hogy lehet, ha valami rossz a rendszerben? Nekem inkább az a gyanús, hogy a UPC rendszere nem bír annyit a környéken, amennyit hírdet, és a sok felhasználótól napközben akadozik. Az nem lehet? Mert akkor hogy lehet, hogy éjszaka megy minden flottul, mikor nagyrészt már mindenki alszik?

(#80081) kali válasza Chrystall (#80080) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Azért javasolták a kábeles tesztet, mert az is simán lehetséges, hogy az elérhető idegen wifi hálózatok, csak az általad problémásnak jelölt intervallumban vannak jobban használva, így akkor vágnak alá a te hálózatodnak, máskor, éjszaka (üresjáratban) meg nem.
Ha kábelen is a fentiek szerint lesz, akkor a szolgáltató hálózata nem bírja, ellenkező esetben viszont egyéb környezeti tényezők befolyásolják a dolgot, amin akár változtatni is lehet, példál egy ideálisabb csatorna beállításával.

[ Szerkesztve ]

(#80082) Beniii06 válasza gduck (#80079) üzenetére


Beniii06
őstag

Az szép, linux power :DDD , de azért ez mégis a "mókolás" kategória, attól még hivatalosan nem támogatja és később bármikor jöhet SW update, ami után már nem biztos, hogy működni fog. Mindenesetre érdekes megoldás, elismerem és a lényeg, hogy működik. :U

"Got any other secret weapons?"

(#80083) headhunter válasza headhunter (#79973) üzenetére


headhunter
addikt

Emelést nem sikerült "megúszni:" +166Ft/hó

"Előtte": (Hűségidő alatt 2019.09.21.)

500/22Mbit: 2.225Ft
Gold HD: 3.699Ft
2. CAM modul : 500Ft
Telefon: 500Ft
ePAck: -445Ft
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Összesen: 2.225+3.699+500+500-445= 6.479Ft/hó

"Utána": (Hűségidő után 2019.10.01-től)

500/22Mbit: 2.280Ft (+55Ft)
Gold HD: 3.800Ft (+101Ft)
2. CAM modul : 500Ft
Telefon: 510Ft (+10Ft)
ePAck: -445Ft
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Összesen: 2.280+3.800+500+510-445= 6.645Ft/hó (+166Ft)

[ Szerkesztve ]

(#80084) The Goth


The Goth
tag

Az előbb ment el a szerelő, jött volna bekötni a netet, csakhogy nem tudta kinyitni a központi szekrényt a lépcsőházban hogy ráköthesse a lakást, mivelhogy nem kapott hozzá kulcsot, (állítólag csak helyettesített) és állítólag városonként más kulccsal nyithatók azok a dobozok, ami pedig nála volt az egy másik városhoz való. Telefonálgatott, ő is meg lepődött, pénteken jön egy másik kolléga. Majd meglátjuk. Komolyan egy vicc. :(

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#80085) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Áprilisban megszűnik a UPC

Vajon ez azt jelenti, hogy a mostani UPC-s mobil szolgáltatást beszántják? Gondolom, nem sok embert tudtak megnyőzni, hogy hagyják ott a +2000 forintért korlátlan netet.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80086) merqree válasza -=RelakS=- (#80085) üzenetére


merqree
őstag

Egyszerű excel táblában kiszámolják, hogy mennyit vesztenek, aztán hátradőlnek.
Akinek élő mobil szerződése van UPCre, azt kifuttatják, aztán lehet választani abból ami van, és abból, amik nem publikusak. Ez utóbbihoz nem árt, ha nem egyetlen, és nem 1-2 éves előfizetés társul (Nekem 4 SIMem van a Vodafonnál 2006 óta, 3-4 év után "átálltunk" nem publikus megoldásra.)

(#80087) -=RelakS=- válasza merqree (#80086) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

HWSW cikk alapján beszántják:
A jelenlegi UPC Mobil előfizetők a határozott idejű szerződési időszak végéig használhatják jelenlegi formában a szolgáltatást, ezt követően új tarifát ajánl számukra a Vodafone.

Lehet, megint megyek majd vissza a T-com-hoz :D Majd kiderül, mit tudnak ajánlani, most a hölgy is megértette a telefon túlvégén, hogy a Vodás csomagok nem tudnak versenyezni az UPC-vel, ha csak hébe-hóba beszélek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80088) merqree válasza -=RelakS=- (#80087) üzenetére


merqree
őstag

Tegnap már olvastam, hogy megszűnik, ezért írtam, hogy excel táblázatban megnézik mekkorát buknak, és ha nem fáj nekik, akkor nem fognak "évrt h.gyozni"

(#80089) Brogyi válasza merqree (#80088) üzenetére


Brogyi
senior tag

Jaj, ne már. A UPC-nek nincs mobil hálózata. Mit gondolsz kitől bérelte? Kizárólag egyet találhatsz.

(#80090) merqree válasza Brogyi (#80089) üzenetére


merqree
őstag

Olvasd el kérlek mit írtam.
(Fordítás: ha nem éri meg megtartani az UPCs előfizetőket, akkor nem fog értük versenyezni.)

Mekkora előfizetői létszámról lehet szó?

(#80091) gduck válasza Beniii06 (#80082) üzenetére


gduck
addikt

Nem "mókolás" ez, olyan mint a nem jogtiszta Windows! Egyszerűen csak nincs megvásárolva a licensz...

(#80092) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Új bekötés esetén, mindig a lista árak érvényesek?
Társasházban, ahol minden konkurencia jelen van.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#80093) pjen válasza DonThomasino (#80092) üzenetére


pjen
félisten

Nem

(#80094) endre84


endre84
csendes tag

LG tv (régi WebOS) + UPC CI+ kártya.

A műsorok és csatornák nevében az ékezeteket hibásan jeleníti meg a TV. (Olyan mintha 8859-2 / UTF8 karakterdekódolast nem állitaná be.)

Megoldásra tipp?

(#80095) pjen válasza endre84 (#80094) üzenetére


pjen
félisten

Régiót kell váltani.Pl Finnország,Dánia stb.

(#80096) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Jött UPC/vodás szórólap, de hiába hívom őket sosem érem el.
Az ajánlat nagyon jó (lenne), 500as net, 60-90 csatorna, telefon. Valami ~6500 Ft-ért.
Viszont mennyibe kerül +1-2 beltéri?
Valamint a netekhez valóban ilyen kicsi feltöltést adnak? Nekem a 150 es csomag bőven elég lenne, de a hozzá tartozó 10 Mbit/s elég siralmasnak tűnik. Jelenleg másik szolgáltatónál 50/25-ös net van, 80+ csatorna, 2 beltéri ~ 9000 ért. Internet esetén "egyedi" ajánlat (nagyobb feltöltés) kérésére van lehetőség?

(#80097) -=RelakS=- válasza bucihost (#80096) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

500-as csomaghoz is 22-es feltöltés van.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80098) The Goth válasza bucihost (#80096) üzenetére


The Goth
tag

A 06 80 985 303-as számot hívd. Én is azon rendeltem meg. Pár másodperc után rögtön felveszi élő emberke. Mindent megkérdezhetsz tőle és akár meg is rendelheted.
Minden további eszköz, CAM vagy Box 1000ft./hó. Az első értelemszerűen jár. Nincs lehetőség nagyobb feltöltést kérni mint ami a netcsomaghoz jár.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#80099) bucihost válasza The Goth (#80098) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi a válaszokat. Így sajna nem éri meg a váltás, nagyon kevés a feltöltés. Akkor várok még, hátha változik a jövőben :(

(#80100) merqree válasza bucihost (#80099) üzenetére


merqree
őstag

El nem tudom képzelni, milyen életszerű és nem üzleti célú helyzetben lenne szükségem ennél nagyobb (értsd 22 Mbit/sec) feltöltési sebességre, kivéve, ha nem torrenteznék :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.