Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) csabi63


csabi63
senior tag

Bocs ha már volt, de most szúrtam ki, hogy egy rakás csatornának elérhető a HD változata a Horizon Go-ban.

(#54352) kezo0 válasza csabi63 (#54351) üzenetére


kezo0
addikt

És tényleg. Köszi, ez jó hír. :)
Viszont azt csak most szúrtam ki, hogy a Go-ban még a műsorújság részben sem szerepelnek az RTL II, Cool és Film+ HD változatai. Tehát ezeket nemcsak, hogy nem lehet nézni a Go-ban, hanem ezekre a csatornákra rögzítést sem lehet programozni a Go-ból a boxra. Vagy ez eddig is így volt?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54353) Gubek-Einste válasza kezo0 (#54352) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eddig is így volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54354) kezo0 válasza Gubek-Einste (#54353) üzenetére


kezo0
addikt

Hm, talán azért nem tűnt fel, mert nem igazán szoktam ezt a funkciót használni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54355) sunnysys


sunnysys
tag

Sziasztok!

Hülye voltam, már évek óta nem figyeltem az árakat, meg a szerződést, meg semmit, így a 2 éves hűségidőm már vagy 3 éve lejárt... Most is csak azért néztem utána, mert tönkrement a wifi routerem, és valaki említette, hogy UPC-nél adnak az internet szolgáltatáshoz.

Kérdéseim:
1. Kb. hogyan lehetne ezt a mai árakhoz képest brutálisnak tűnő csomagot módosítani?
- net: fiber power 120 - 7.299 Ft
- tv: 7.473 Ft
- telefon: 1.399 Ft
összesen: 16.171 Ft
Amire szükségem lenne, az kb a mostani Trio M csomagnak felel meg
- net: iber power 120
- tv: digital bronze
- telefon: bár ez nem kell.
összesen: 8.699 Ft.
2. Az új felőfizetőknek járó wifi routert tudom szerintetek díjmentesen igényelni? (A mostani árak, és az általam évek óta fizetett díj különbségéből jó sok wifi router köjött volna...)
3. Amúgy megfelelő a szolgáltatáshoz adott router? (Nem volt gigabites routerem, nincs is szükségem rá. Ha gyorsan akartam letölteni, megoldottam kábellel. Ez maradhat így.)
4. Albérletben vagyok, intézhetem ezt én is, vagy a szolgáltatás előfiezetője tudja csak? Az adatai, ügyfélszám, számlák, stb. megvannak.

Amúgy váltanék is akár, és erre fel is hívnám a figyelmüket, de itt nincs digi, az egyedüli 120-as ajánlat a kábelneté, TV nélkül, 8.390 Ft-ért.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#54356) 4Grider válasza sunnysys (#54355) üzenetére


4Grider
nagyúr

Emlékeim szerint ha megvan a 3 alapszolgáltatásod, akkor nem választhatod az akciós csomagokat. De legegyszerűbb, ha felhívod őket, és kérsz egy csomagajánlatot. Ha a mostani horror áraktól is többet mondanak, akkor elköszönsz, újból felhívod őket, és a lemondás gombot választod. Ott egyből fognak versenyképes ajánlatot tenni.
A tulajdonos tud róla, hogy újabb két év hűség aláírására készülsz?

(#54357) kabelmania27 válasza sunnysys (#54355) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1221-et felhívod munkaidőben megnyomod a lemondás gombot és azt mondod hogy lemondanád mert tévére elég a mindig, netre és telefonra a mobil de ha ajánlanak erre a csomagra elfogadható havidíjat akkor megfontolod. Ettől független jobban jársz 500Mbit alatti csomag esetén cisco 3208 / 3212-es modem+saját routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#54358) sarasota123 válasza kabelmania27 (#54357) üzenetére


sarasota123
aktív tag

sziasztok, az mitől lehet, hogy ha flickr-en meg akarok egy képet nézni, kizárólag rossz minőségben tudom, böngészőtől függetlenül, nem kapom meg az éles képet, csak töltöget aztán kiírja, hogy hiba történt. azért írok ide, mert ha átmegyek UPC netről a mobilom által megosztott netre, egyből működik a dolog. el se tudom képzelni ezt mi okozhatja, ha lenne valami ötlet, megköszönném. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#54359) saxoolondon2


saxoolondon2
csendes tag

Sziasztok, valakinek sikerül, ezt a híres connect boxot csak 5 GHz-es módban (2,4 GHz kikapcsolva) használni pár napnál tovább anélkül, hogy ne szakadna meg a net és ne kellene újraindítani? Valaki tanácsolta, hogy kapcsoljam ki a tűzfalat, hát nálam ez sem hozta meg a várt eredményt.

(#54360) 4Grider válasza saxoolondon2 (#54359) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szolgáltatói gw-ek routerként használva soha nem voltak híresek a stabilitásukról.

(#54361) kabelmania27 válasza sarasota123 (#54358) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Más oldalakkal nincs gond?
Ha ipv6os üzemmódban van a modem akkor lehetne ilyen problémák.
Nézz egy speedtest mérést, ha sebesség és ping rendben van nem nálad van a hiba, amennyiben problémát tapasztalsz nézd meg hogy rendben vannak-e a modemértékek.
Esetleg indítsd el karbantartó programot pl wiseregistry / spyboot 1.6.2 hátha a gépen valami fogja.

[ Szerkesztve ]

(#54362) Gubek-Einste válasza sarasota123 (#54358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam rendben van a flickr-s képmegjelenítés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54363) saxoolondon2 válasza 4Grider (#54360) üzenetére


saxoolondon2
csendes tag

Szia, ez engem azért bosszant nagyon, mert a TC7200 simán tudta hibamentesen ezt, amit a connect box-tól várnék és mivel már voltak kint cserélni a box-ot nem tudom van-e értelme kérni még egy cserét ha az első 2-vel ugyanaz volt a hiba. Esetleg valami frissités létezhet, vagy a CH7465LG-NCIP-4.50.18.20-NOSH a legfrissebb verzió?

(#54364) 4Grider válasza saxoolondon2 (#54363) üzenetére


4Grider
nagyúr

Frissítés biztos hogy lesz, kérdés, hogy ezt a hibát kijavítja-e. Ha stabil lan (wlan) kell, vegyél magadnak egy jó wlan-os routert, a szolgáltatói gw-t meg tedd bridge módba.

(#54365) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Azt hiszem rájöttem a net szakadozásom hibájára, ezúton is csókoltatom a szerelőt.

A képen a baloldali (a vékonyabb) kábel könnyen kicsúszik. Mindenhol máshol minőségi (jobb oldali féle) csatlakozó van.
Csatolok egy képet a csatlakozóról (nem élesen, de látszik, hogy már használt, festékes).

A történethez hozzátartozik, hogy nálunk falon belül megy a kábel (volt előre kiépítve koax a tv miatt). Viszont az elosztónál tökéletesen megcsinálták a csatlakozókat, szóval a rossz kábel sem lehet hiba. Illetve ha jól van összedugva hozza az 514Mbps-os netet. Az utolsó freki (466MHz) jelzaj aránya megy 26-28-30-ra, és ezt a CB nem komálja.

Apropó CB: többször volt olyan, hogy volt lassú net (17Mbps le, 23Mbps feltöltés), és közben nem tudtam elérni a CB-t az ip címén :C (egy újraindítás megoldotta, de ez akkor is szánalmas). Holnap reggel jönnek a szerelők, remélem CB-t is cserélnek, mert ebben én már nem bízom meg.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54366) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#54365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt a csatlakozót mindenképpen cseréltesd le és a másiknál a megtört kábel sem egészséges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54367) vargalex válasza ArthurShelby (#54365) üzenetére


vargalex
félisten

A bal oldali csatlakozót nem UPC szerelő tette fel. Ők ilyet nem használhatnak...

Alex

(#54368) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#54365) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy a csavaros F csatlakozóban megszorult-e a kábel ha nem akkor egyet tekerjél rajta.
Lehet azért nem rakott a régi kábelre kompressziós csatlakozót mert (ha jól látom) vékonyabb és leesne róla, ha rendesen megszorul a csatlakozóban a kábel és jól érintkezik az árnyékolás nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#54369) sarasota123 válasza kabelmania27 (#54361) üzenetére


sarasota123
aktív tag

a registry pucolas megoldotta, koszonom. csak azt nem ertem, akkor a telefonom wifijerol miert nem volt gond, na mindegy, orok halam. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#54370) #41133696


#41133696
törölt tag

HBO GO & OD Topic

Azért, hogy az HBO-val kapcsolatos hozzászólások, egy helyre kerüljenek :K

(#54371) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#54368) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az elosztónál 2 kábelre is tett kompressziós csatlakozót anno bekötésnél a szerelő, szóval a vékonyság nem lehetett kifogás.
Ma kijött a szerelő. Reggel hív a kocsiból, hogy itt lesz 20 perc múlva, kérdezi, hogy kb mi a hiba. Elmondtam az ágyból, hogy laza az egyik kábelnél a csatlakozó. Mondja, hogy akkor majd 15perc múlva itt lesz (2perc volt a beszélgetés). 5 perc múlva csenget. Kicseréli a csatlakozót, közben szidja a kábelt, hogy tutira ki kell cserélni. Mondom neki, hogy tudom hogy fos a kábel, de az 500-as net még pont elmegy rajta.
Szerencsére nekem lett igazam, igaz a 466MHz-s frekinél az SNR/Jel-zaj viszony 33-34 körül mozog. A szerelőről meg annyit, hogy ő értett hozzá, viszont kő bunkó volt végig (okés, vasárnap nem egy leányálom dolgozni)

De most már minden stabil. A CB-t modem módba tettem, beüzemeltem a kis lambómat (ac87u). Óriási különbség volt a kettő adásteljesítménye között. A routerhez közel ez még kevésbé mutatkozik meg, de attól távolabb annál inkább. A szobámban (router melleti szoba) a net CB-vel (legjobb mérés) [link] és asus-szal [link] (lenovo z500-as laptopommal mértem, nemrég vettem bele ebay-en egy ac7260-a wifikártyát)

Végül a telefont is beüzemeltem (már nincs szolgáltatásunk a T-től, így levágtam magunkat fizikailag is róla, és mostmár a CB-ből kijövő telefon kábel belemegy egy telefondugaljba, így már minden telefondugalj használható). A hangpostát már kikapcsoltattam, mert teljesen fölösleges. Már csak az zavar, hogy mikor valaki leteszi a másik oldalt a telefont, akkor a vonalasnál ilyen légvédelmi riadó hangot ad.

Azt mondják a jóért meg kell szenvedni, és sosem jön könnyen. Remélem véget ért a kálváriám, és most már minden teljesen tökéletes lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54372) kezo0 válasza ArthurShelby (#54371) üzenetére


kezo0
addikt

"mikor valaki leteszi a másik oldalt a telefont, akkor a vonalasnál ilyen légvédelmi riadó hangot ad" – na igen, ez engem is idegesít. :) Amíg Ubee volt, addig normálisabb hanghatás volt a vonal bontásakor.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54373) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Hallottam (ha jól rémlik már itt a topikban is), hogy volt akinél bekapcsolták az IPv6-ot. Ezt lehet kérni az ügyfélszolgálaton esetleg? :F

Üdv. core2

(#54374) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#54373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen volt, de eddig inkább az IPv4-et kérték vissza azok is, mert csak a probléma volt vele. Sőt, amennyire tudom Te saját routert használsz, arra pedig jelenleg még nem adnak, csak a router módba kapcsolt saját eszközükre.

(#54375) Neil Watts válasza Intruder2k5 (#54374) üzenetére


Neil Watts
veterán

Közben utánaolvastam a topikban, és valóban azt elfelejtettem, hogy csak router módú HGW-vel megy, így ez nekem valóban nem lenne jó. Köszönöm válaszod. :)

Üdv. core2

(#54376) pjen


pjen
félisten

Üdv.Az interaktív funkció nálam nem megy.Kb 2 hónapja még ment.máshol megy vagy megszűnt?Nyomom a távon a gombot gondolkozik aztán vissza jön az adó amit néztem. :F

(#54377) pjen válasza pjen (#54376) üzenetére


pjen
félisten

Felhívtam öket,központilag hibás az interaktív.

(#54378) kezo0 válasza pjen (#54377) üzenetére


kezo0
addikt

Tényleg nem megy.
Sőt, nálam most van egy műsor, amit időzítve felvettem a boxszal, meg is történt rendben a felvétel, a műsor ott van a rögzített műsorok listájában a box merevlemezén. Tényleg felvette, bele is néztem. Ugyanakkor az adott műsor a felvételre váró műsorok listájából sem törlődött, pedig a műsornak már rég vége, órákkal ezelőtt befejeződött... És ha az EPG-ben visszalépkedek a szóban forgó műsorhoz, ott is meg van jelölve, mint ami felvételre vár! Egy múltbeli műsor. Na, ilyet sem láttam még a jó öreg Cisco boxon.
Így hagyom, hátha holnapra helyreáll a rend.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54379) #41133696


#41133696
törölt tag

Nektek is ezt dobja:

?

(#54380) Breeze válasza pjen (#54376) üzenetére


Breeze
aktív tag

Helló!

Nálam se működik.Én is hívtam őket, de azóta még semmit változás.Központi hiba van azt mondta az ügyfélszolgálatos. :U :o

(#54381) pjen válasza Breeze (#54380) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#54382) #41133696 válasza #41133696 (#54379) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megjavult :K

(#54383) *Ropi* válasza kabelmania27 (#53263) üzenetére


*Ropi*
félisten

Végül is Csütörtökön volt időm hibára jelenteni, ma már volt is a szerelő. Kérés nélkül Compalra cserélték, azóta minden rendben. Valószínűleg a régi modem miatt még IP v4 címen voltunk, így nem kellett az ügyfélszolgálatot sem hívni a bridge módba átállításhoz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#54384) sunnysys válasza kabelmania27 (#54357) üzenetére


sunnysys
tag

Köszi! Felhívom őket. Ennyire nem okés a UPC router?

(#54356) 4Grider: Neked is köszi!

(#54385) rohamkocka


rohamkocka
csendes tag

Itt sajnos továbbra sem, viszont legalább a hibaüzenet többet mond:

rohamkocka

(#54386) golyós válasza rohamkocka (#54385) üzenetére


golyós
őstag

Nálam is ez van, befizetném a számlámat de nem tudok belépni se telefonon se Pc-n, állandóan 502 gateway hiba. :W

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#54387) golyós válasza golyós (#54386) üzenetére


golyós
őstag

Beszéltem velük, My Upc, Horizont, My prime központi hiba van.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#54388) Gubek-Einste válasza *Ropi* (#54383) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CB-n nincsen IPv6.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54389) kezo0 válasza kezo0 (#54378) üzenetére


kezo0
addikt

Már működik az interactive menü a Cisco boxon, és a múltbeli időpontra programozott műsorrögzítés is eltűnt a listából. Most a változatosság kedvéért a visszanézés nem elérhető a Horizon Go-ban.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54390) blakey válasza kezo0 (#54389) üzenetére


blakey
titán

Cserébe megjelentek a HD adók. :) Nálam az egy SD előfizu miatt ezek eltűntek pár hónappal ezelőtt.

Sőt, HBO HD is van. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54391) kezo0 válasza blakey (#54390) üzenetére


kezo0
addikt

Jaja, erről volt már szó pár napja. Mondjuk HBO HD nálam már rég volt a Go-ban, de pl. az RTL Klub HD tényleg csak valamikor a múlt héten került be. Kár, hogy a visszanézhetőség (már amikor egyáltalán működik ez a funkció) – a közszolgálatiak kivételével – csak az SD csatornákra érvényes. Tudom, telhetetlen vagyok.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54392) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Sziasztok lenne két kérdésem.

1.

Adott egy technicolor upc-től kapott csoda router. LAN-on a sebességgel nincsen semmi probléma, a 120-as netem éjjel nappal maradéktalanul átjön. Viszont a WiFi, főként pár hete finoman szólva hektikus.

A jelerősség tökéletes, kicsi a lakás, pár méteren belül használom általában a laptopot. A probléma az, hogy ilyen 15-20 mbit jön át wifin. (nagyritkán és korábban általában 60-70 amivel még oké is lennék, bár ac-s wifi van a laptopban) Pár hete azt is csinálja hogy abszolút semmi nem jön be vagy a sebesség ilyen régi betárcsázós korszakot idéz, ilyenkor lecsatlakozok, vissza és minden "jó". Elvileg a gép a windows szerint 150mbit-el csatlakozik.

Ennyit tudna ez, vagy valami gebasz lehet, esetleg el tud így romlani? A beállításainál sok mindent nem találtam, probáltam több csatornát is, automatikus csatornán is, a teljesítmény maxon van.

Amikor egyszer felhívtam őket, felidegesített a srác hogy a wifi sebesség nincs garantálva stb, de nem a legjobb pillanataimban voltam így leraktam.... :)

Gondolom kicserélni csak úgy nemfogják...

2.

Ez egy rendkívül komoly szakmai kérdés. Adott a upc-től kapott behúzott koax kábel, ami olyan merev hogy egy rémálom elvezetgetni azt, mindig össze akar tekeredni. Pedig egy nem olyan egyszerű útvonalat szeretnék most bejárni vele. Van valami kikötés milyen kábelre tudom kicserélni, esetleg tudtok ajánlani valamit ami minőségre megfelel ugyanúgy, viszont kicsit vékonyabb, rugalmasabb?

Köszi szépen!:)

(#54393) kabelmania27 válasza SFAkos (#54392) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Összefoglalóban leírtakat próbáld meg pl válts csatornát, linkelt programot nézd meg.
A második témával kapcsolatban fontos hogy minimum 3x árnyékolású koaxot lehet kábeltévére használni, különben nemcsak nálad hanem a környéken lévő többi előfizetőnél is akadni fog a net, rögzítsd le a koaxot, szvsz ha kicseréled ugyanilyen rugalmasságú 3x rg6-os koaxot fogsz kapni.
*Ropi*: Hgw router része nem felel meg mindenkinek, cisco az cisco.

[ Szerkesztve ]

(#54394) tomp


tomp
félisten

Ma hívtak az ügyfélszolgálattól, hogy mi a helyzet nálam.
Sebesség atom stabil. Nem szakad be 0-ra. Így a hibát lezárják. Oké.
Már csak az a kérdés, hogy a 466MHz-en beömlő javíthatatlan adatcsomagok a jövőben nem fognak e gondot okozni.

(#54395) Gubek-Einste válasza SFAkos (#54392) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; A wifi-re tényleg nincsen garancia, sok minden befolyásolja az elérhető eredményt, menj át ide ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54396) *Ropi* válasza Gubek-Einste (#54388) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Compal CH7465LG-LC-ről beszélünk?

(#54393) kabelmania27: Igazad van, de ebben az esetben nem probléma, mert van mögötte saját router. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#54397) Gubek-Einste válasza *Ropi* (#54396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54398) o.gaby


o.gaby
tag

További csatornákra került fel a visszanézés lehetősége, köztük pár HD csatornára is.

(#54399) tomp


tomp
félisten

No ha már villámgyorsan megkaptuk a Vajna MaxPack-ot, vajon megkapjuk az 1-én induló Mozi+ HD-t? Kíváncsi vagyok. :DDD

(#54400) szabogabor10 válasza tomp (#54399) üzenetére


szabogabor10
veterán

Attól félek, hogy olyan szerződést kötöttek, hogy az összes hörcsög csatit kötelező berakniuk. De ne legyen igazam.
Ha jövőre megint ámokfutásba kezdenek hörcsögék, asszem jó pár normális csatinak búcsút mondhatunk...na akkor fogom lemondani a tv előfizetésem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.