Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Van-e mód arra Ubee EVW3226 használata esetén, hogy a "Vezeték nélküli" -> "Hozzáférésvezérlő" menü alatt létrehozott MAC szűrési listába, a MAC címek mellé - mint ahogy minden más router esetén - odaírjam, hogy az milyen eszköznek a címe?

(#43402) azigazimoris válasza air (#43396) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Ubee-tól sokkal többet ne várj. Szenvedés a világ vele. Be kell fektetni egy saját routerba.
Amíg nem volt, addig 30 Mbit volt egyformán mindkét frekvencián és ugye nem tudja a szimultán két csatornát.
Nekem azóta sok zavaró csatornás 2.4 GHz-en stabil 60, 5GHz-en a full 120 Mbit a lakás minden pontján wifin.
Eszközök, amivel mértem: Lumia 920, Lg G2 mini, Lg Flex2, és valami régi Acer One netbook.
Asus RT-AC68U a fűtőberendezés.

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#43403) cigam válasza air (#43373) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azért kíváncsi lennék, hogy egy_telefonon_mire nem elég e mért sávszélesség?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43404) air válasza cigam (#43403) üzenetére


air
nagyúr

Semmire. :P
LTE-vel összevetve halvány.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43405) azigazimoris válasza air (#43404) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

:DDD

Cigam: Az a baj, hogy ennyit tud kiköhögni és azt sem atomstabilan.
Ha rácuppan akár két-három kliens, akkor halál

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#43406) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Pár hétre UPC wifree használatára kényszerülök itthon és szükségem lenne hozzá egy kis segítségre.

A lakásban nincs upc-s "doboz" kb. eggyel alattunk lehet valahol egy (emeletes ház ugyebár), aminek a win7 szerint "jó" a jelerőssége (tehát csatlakozni is tudok hozzá), speedtest-el is hozza a 10/1 sebességet. A wifit egyébként egy TL-WN722N adapterrel veszem.

A problémám ott kezdődik, hogy sza-ka-do-zik, de elviselhetetlenül!! (főként jutubeot és szkájpot használnék, de ezek egyszerűen képtelenek kezelni a 2-3 másodperces megszakadásokat, amik van hogy 30 másodpercenként, van hogy 2 percenként, de pl. vasárnap szinte csak 20-30percenként vannak).

Ennek megoldására szeretnék bármilyen tanácsot kérni, azoktól(!) akiknek volt hasonló problémájuk és meg tudták oldani.

(AES->TKIP-t próbáltam, semmi haszna nem volt)

(alternatív, azaz menjek le és csengessek, hogy a sima, általuk előfizetett wifire had csatlakozzak pár napra, nem játszik)

Köszönettel,
customer114

(#43407) cigam válasza air (#43404) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hahaha.. szénné röhögtem magam. De komolyan! Mekkora poén?! Hihihi...

LTE esetén 0/0 a garantált sebesség, cserébe fizetsz mint a katonatiszt.
Ubee esetén sincs garantált sebessége a WiFi-nek, cserébe nem fizetsz semmit.
Nem mellesleg honnan jött az, hogy a WiFi gyorsabb mint az LTE?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43408) Gubek-Einste válasza customer114 (#43406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos megoldás erre nem nagyon van, többeknek is volt már ilyen és ehhez hasonló gondjaik Wi-Free használata során és nem született megoldás rá eddig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43409) Zitronensaft válasza customer114 (#43406) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az óriási probléma az az,hogy pont az általad említett felhasználási célra NEM való a wi free..tehát nincs megoldás a problémádra.

(#43410) air válasza cigam (#43407) üzenetére


air
nagyúr

Na ne! Ez most komoly?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43411) Gubek-Einste válasza air (#43410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, az akart lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43412) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Wi-Free kérdésre a megoldás:
meg kell nézni az IP-t a vezeték nélküli hálózati kapcsolatnál, majd azt fix-re beállítani. Nekem működött amikor próbáltam, igaz sokáig nem használtam.

üdv, adika4444

(#43413) air válasza Gubek-Einste (#43411) üzenetére


air
nagyúr

Ahhoz képest jó nagy hülyeség lett.
Ezért a csodálatos netért többet fizetek, mint az átalánydíjas, korlátlan beszélgetést tartalmazó céges mobil előfizetésért, 5GB-os mobilnettel és LTE-vel. :U
Gondoltam, ha már 120-as netem van, 150Mbites eszközzel, akkor nem 30Mbps-et kellenne tudnia.
Ezt egyébként csak a speedtest.net felé tudja, normál használhatnál még ennél is siralmasabb.
Pl. mobilon, LTE-n sftp gigás hálózat felől 8-10Mbps, ugyanez az UPC wifin keresztül ha eléri az 1 Mbps-et, akkor a seggem a földhöz verem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43414) Gubek-Einste válasza air (#43413) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Notebook-kal is mértél már?
Egy N150-es link esetén a valós átvitel valahol 40-50 Mbps körül maximalizálódik a körülmények függvényében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43415) Uthenger válasza air (#43413) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Na most 30 mbit v. 1 mbit a sebesseg:)
A wmm ki van kapcsolva?
Ha nincsenek egyedi beallitasok, akkor a modem belso oldalan nyomj 1 factory resetet.

Ha 30 mbit, az teljesen normalis.
Ha 1 mbit, akkor nezd meg hogy milyen sw van a modemen.
A regi tc sw-nel volt kompatibilitasi gond atheros chipsetes kartyakkal, es csak 6,5 mbittel allt ossze a kapcsolat

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#43416) air válasza Uthenger (#43415) üzenetére


air
nagyúr

Mi az a wmm?
30Mbit ha speedtest.net-en mérek.
1Mbit ha sftpről töltök.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43417) air válasza Gubek-Einste (#43414) üzenetére


air
nagyúr

Jelen pillanatban Sony Z1C telefonnal 17Mbps a lefelé irány, notebookon 13. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43419) Gubek-Einste válasza air (#43417) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A notebook-ban milyen wifi adapter van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43420) air válasza Gubek-Einste (#43419) üzenetére


air
nagyúr

Valamilyen Dell. Ez egy Latitude e6500.
Szerintem ilyen: Dell Wireless 1510 (802.11 a/g/n 2x2)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#43421) Out


Out
addikt

Sziasztok!

Tegnap megkaptam a 3. rendelt mediabox-ot, hogy a nagymamám az analóg csatornakiosztás helyett tudja nézni a digitális kínálatot. Sajnos a probléma az, hogy nem tudja megjegyezni, hogy kikapcsoláshoz és bekapcsoláshoz is melyik két gombot kell benyomnia (TV és UPC gomb), mert ugye a régi távirányítón csak egy gombot kellett megnyomnia ki/be kapcsoláshoz. Leírtam az okot és most jön a kérdés. A médiaboxot ha beviszem a UPC ügyfélszolgálatra, akkor azt kicserélik nekem kártyára? Sajnos emiatt új TV-t is kell venni, de ez mellékes.

Szerk: Azért nem a 1221-et hívom fel, mert munkahelyen vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#43422) Gubek-Einste válasza Out (#43421) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már nem cserélnek az irodában (csak távirányítót) így meg kell rendelned a cserét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43423) Out válasza Gubek-Einste (#43422) üzenetére


Out
addikt

Köszönöm a gyors választ! Akkor még pár nap szenvedés lesz :(

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#43424) hoho34


hoho34
tag

Sziasztok

Hogy tudom megnézni hogy elértem e a 40000Ft-os keretet filmnézésnél? Van valami link, mert már mindenhol kerestem de nem találom.

(#43425) adika4444 válasza hoho34 (#43424) üzenetére


adika4444
addikt

Nézd meg MyUPC felületen, ha az nem mutatja akkor írnotok kellett volna hogy ki mennyit mit nézett, mert UPC kicsit sztem arra játszik, hogy nem figyel oda az ügyfél, és túllépi a keretet, aztán fizet...

üdv, adika4444

(#43427) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv.!

Szeretnék segítséget kérni abban , hogy hogyan tudok megoldani egy router cserét? "Asus RT-N18U 2.4GHz High Power Wireless router, 600Mbps, Gigabit Ethernet, USB 3.0" -ez lenne a kiválasztott! Ezen viszont nincs "RF" csatlakozó (koax) csak ethernet......
Egyszerűen csak a UPC-s router után csatlakoztatom és kész? Nem lesz semmi sebesség vesztés? kell vmi beállítás.....? stb.
Elég kezdő vagyon a témában ezért elnézést ha hülye a kérdés de nem igazán vagyok megelégedve a upc- modem wifi-vel és persze szeretnék róla torrentet futtatni is....
Előre is köszönöm!

(#43428) 4Grider válasza Roland06 (#43427) üzenetére


4Grider
nagyúr

Átkapcsolod a UPC eszközt bridge üzemmódba és mögé kötöd az új routered. Onnantól kezdve a te routered fog neked routolni a publikus és privát háló között.

(#43429) Roland06 válasza 4Grider (#43428) üzenetére


Roland06
aktív tag

Köszönöm! Azt meg is találtam a beállításokban! (nem tudtam pontosan , hogy mire való)..........

(#43430) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Felhívott egy automata, hogy kiveszik a BBC entertainment-et a csomagból mert megszűnik. Hol lehet erről pontosabbat olvasni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#43431) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ebben a topikban, van-e olyan felhasználó, akinek esetleg közvetlen kapcsolata van az UPC-vel? Szeretnék pár dolgot kérdezni, ha lehetséges ilyen.

Ügyfélszolgálatot hívtam, írtam e-mailt, de szerintem elbeszélünk egymás mellett, vagy nem jól adják át az információt egymásnak, mert mindig másra jön a válasz.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#43432) ilias válasza cigam (#43430) üzenetére


ilias
tag

Minket is. A fizetési értesítőn szerintem nincs rajta.

(#43433) wjbhbdux válasza cigam (#43430) üzenetére


wjbhbdux
veterán

jan 1től érvényes csatornakiosztásban már nincs bennne, de más sem kerül a helyére az európa csomagban [link]

[ Szerkesztve ]

/s

(#43434) handrash


handrash
őstag

Upc-nél a HD adás pontosan mekkora felbontást takar?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#43435) ztsoft válasza 4Grider (#43426) üzenetére


ztsoft
őstag

Még milyen jó, hogy a felnőtt filmeknél azt ígérték, hogy nem lesz nyoma. Aha, persze, "Erotikus film", ez pedig a reklám duma "Diszkrét számlázás", az, hogy a számlán nincs rajta, de az oldalon ott van.
Engem speciel nem érint, de lehetnek olyanok, akiknél ez fájó pont lehet. :P

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43436) ilias


ilias
tag

Amióta majd' egy hete kicserélték az egyik kártyánkat minden bejön. Ez megint valami beetető időszak lehet? A másikon csak az előfizetettek jönnek be.

(#43437) Gubek-Einste válasza handrash (#43434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1920x1080i de a Viasat History/Nature HD az hiszem 1280x720p

#43436 ilias
Valószínűleg nincsen rendesen beállítva a jogosultságok, az ilyen beetetés max 1-2 napig van.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43438) monosz válasza ilias (#43436) üzenetére


monosz
őstag

Kárta,vagy berendezés csere után,pár napig a full-os csomag jön,kivéve a felnőtt tartalom.
Pár nap elteltével csomagolódik az elöfizetéshez.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#43439) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Valaki előfizetett már Mobil S csomagra? Van valami hátulütője a mobil szegmensüknek?

(#43440) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Sziasztok,

Egy nem technikai jellegű kérdésem lenne.
Most decemberben sajnos többször kellet szinkronizálnom a Google drive-om. 1TB-s tárhelyem van jelenleg 120GB-t használok ki. Sajnos ebben a hónapban "eszközhiba" miatt többször kellet szinkronizálnom a drive-om( kb 6-7 x) .
Ezért a letöltési adatforgalmam felment 800GB-ra.

Kérdésem az lenne ,hogy van ennek következménye?

Fiber 60-as netem van.

[ Szerkesztve ]

(#43441) wjbhbdux válasza theboobaq (#43440) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Évek óta nem foglalkoznak ezzel.

/s

(#43442) 4Grider válasza theboobaq (#43440) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha meg foglalkoznak vele, úgyis kapsz figyelmeztetést, meg max. a garantált sávszélre állítanak vissza hónap végéig.

(#43443) Intruder2k5 válasza 4Grider (#43442) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem a garantált sávszélre, hanem legfeljebb 90%-al lassíthatják ÁSZF szerint, vagyis Fiber Power 60 esetén ez 6 / 0,6Mbps lenne, ami egy gyenge DSL sebessége. De egyébként tényleg nem foglalkoznak vele, noha figyelmeztetés jön még hébe-hóba, 80%-ost legalábbis szoktam kapni 2-3 darabot évente, de 100%-os még soha nem jött.

[ Szerkesztve ]

(#43444) Draken


Draken
őstag

Sziasztok! Egy kis segitseget kernek toletek. Csomagban rendeltuk meg a szolgaltatast es a vezetekes telefonnal lenne egy kis problema. Ha a vezetekesrol hivok barmilyen szamot kicsorog, viszont ha a vezetekest hivom, azt mondja be, hogy a hivott szamon elofizeto nem kapcsolhato. Hol keresendo a hiba, egyaltalan mi lehet a gond?
Koszonom!

(#43445) Intruder2k5 válasza Draken (#43444) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem számhordozás volt? A hívott telefonszám biztosan stimmel?

Számhordozás esetén szokott olyan lenni, hogy bekapcsolás után egy átmeneti időszakra, akár fél, vagy egy nap is lehet, más a telefonszámod.

(#43446) Draken válasza Intruder2k5 (#43445) üzenetére


Draken
őstag

Ezt a szamot a upc adta, nem volt szamhordozas. Ez a problema mar nem par napos, hanem joval tobb, csak most vettuk eszre.

(#43448) Intruder2k5 válasza Draken (#43446) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor viszont mielőbb jelentsd be a 1221-en.

(#43449) Intruder2k5 válasza watador600 (#43431) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem tudom milyen jellegű kérdésekről van szó, de ez előfordulhat, vannak információk amiket nem fognak kiadni, vagy simán csak nem akarják sem írott, sem rögzített formában átadni azokat, ezért kikerülő választ kapsz. Nem csak UPC esetén, ilyen van máshol is, nekem Invitel-el volt hasonló ügyem.

(#43450) Chal


Chal
addikt

No, kicserélték a kicserélt modemem, ezzel már nincs packet loss (de ugyanúgy TC7200) :)

Gondoltam ha már aktív rajta a wi-free, akkor csinálok hozzá usert. Erre elküldték mailben az általam megadott jelszót, szóval ezek szerint plaintextben tárolják, nice.

Pár kérdés ezzel kapcsolatban:

- Jól értem hogy a wi-free kikapcsolása a myupc-n, csak az userem megszüntetésére vonatkozik, a modemem továbbra is szolgáltat boldog-boldogtalannak?
- Ha a fenti kérdésre a válasz igen, akkor ki lehet kapcsoltatni a modemen is az ügyfélszolgálat felhívásával?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.