Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107151) pjen


pjen
félisten

Az előbb cseréltek nálam kártyát VTV boxra.Nagyon kellemes csalódás.Sokkal g,orsabb, szebb a kép.Kár hogy PC n nem megy.

(#107152) tomee987 válasza pjen (#107151) üzenetére


tomee987
tag

Valószínűleg a HDMI kimeneten más kép beállítások vannak a TV-den, ezért tűnik másnak a kép, mert egyébként a box tök ugyanazt a DVB-C streamet és képet adja, mint a TV-nek tunerje.

(#107154) Wanderlust


Wanderlust
tag

Üdv,

Lecserélték nálam is a médiaboxot az új hiperszuper verzióra. Nincs is semmi problémám vele, sőt! Egy dolog viszont érdekelne: a hátulján van USB csatlakozási lehetőség, azzal mit tudok csinálni? Külső vinyót lehet rákapcsolni hasonlóan a régi médiaboxhoz és akkor majd arra (is) tudok rögzíteni műsorokat? Vagy ne adj isten pendriveról játszik le fájlokat? :D Csak ezért nem szeretnék egy külső HDD-be beruházni, hogy kipróbáljam de ha valaki tudja mondja már meg please! Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#107155) cof válasza Wanderlust (#107154) üzenetére


cof
veterán

Semmit.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#107156) BalaNce87 válasza #72445440 (#107150) üzenetére


BalaNce87
addikt

Épp ez az, leírtam már, hogy az újjal se működik, és azt is hogy a gyári beállítás csak ideiglenesen javítja meg, ha egy bontatlan cisco is ezt csinálja akkor nincs mit tenni hozhatnak ide még 10 boxot is, resetelni napi szinten meg nem igazán felhasználó barát.

(#107157) cocka válasza #72445440 (#107147) üzenetére


cocka
veterán

De tudtommal a nagyon régi (értsd mondjuk 2006 előtti) kártyákkal még 2G-n is lehetnek problémák. Szóval nem hátrány a csere. A régi telefon meg az új kártyával is kompatibilis.

(#107158) cocka válasza BalaNce87 (#107156) üzenetére


cocka
veterán

Ez tipikusan az az eset, amikor nem user error, de megpróbálják minden másra ráfogni. Biztos hibás a box, biztos szar az osztó, biztos így meg amúgy. És mindent is kicserélésnek az eredménye végül egy sokkal szarabb állapot lesz és akkor qrva anyázhat a user.

Nálunk is volt ilyen, szomszéd is jelezte. Mondom na akkor már ha kettőnknél szar más eszközökkel, akkor gyanús, hogy hálózati hiba. Szóval ez volt a mákunk igazából. És itt is majdnem csere lett belőle, de sikerült megakadályoznom. :DD Jó eszközöket nem áldozok fel pusztán azért, mert valamit elcsesztek a hálózatukban.

[ Szerkesztve ]

(#107159) anglergab válasza pjen (#107151) üzenetére


anglergab
addikt

A VTV box-nak IP-n, azaz OTT-n sokkal szebb a képe (a legjobb, ami elérhető), illetve még DVB-C-n is szebb, mint az összes korábbi box/kártya.

IP/OTT-n a jobb kodek, sávszélesség és képfeldolgozás miatt, DVB-C-n a jobb képfeldolgozás miatt.

(#107160) pjen válasza anglergab (#107159) üzenetére


pjen
félisten

Ráadásul gyors is.A kártya olyan lassú, hogy idegtépő.

(#107161) Marky18 válasza anglergab (#107159) üzenetére


Marky18
aktív tag

Akkor nalam lehet a hiba? Az M4 sokkal elmosodottabb, halottabb, mint mondjuk az online streamen.
Signal strength: -49dBm
Quality: 100%
SNR: 37dB

(#107162) petakpa1


petakpa1
őstag

Ma kaptam egy tértivevényes ajánlott levelet Vodától, hogy 60 napos határidővel, 08.31-re felmondják az analog TV előfizetésemet. Helyileg Újpestről van szó. Más is kapott már ilyet, vagy ez csak azzal van összefüggésben, épp június elején átszerződtem velük digitális TV-re, és ezt "nyomatékosítandó" küldték ki az analogot felmondó levelet.

Arról van esetleg valakinek infója, hogy XIII. kerület Angyalföldön mikor lövik le véglegesen az analógot?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#107163) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Erre valaki? [link]

(#107164) cocka válasza anglergab (#107159) üzenetére


cocka
veterán

Milyen codecet használ? Kiírja? H264 vagy H265, esetleg valami más?

Amúgy nem az volt a szöveg régebben, hogy az IPTV streamek és a netes streamek mindig szarabb minőségűek, mint a DVB-C-ről jövő jel? Most hirtelen mégis jobb az IP alapú cucc? Hogy van ez? :D

[ Szerkesztve ]

(#107165) MadMancs válasza cocka (#107164) üzenetére


MadMancs
veterán

OTT és IPTV nem összekeverendő továbbra sem. Technológiában és Minőségben sem.
Sima http online stream meg lehet kiváló és pocsék, nincs általános minőség.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#107166) cocka válasza MadMancs (#107165) üzenetére


cocka
veterán

Az OTT meg a "http online stream" közt mi a különbség?

(#107167) MiZo1990 válasza petakpa1 (#107162) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Hát ha Újpesten lelövik aug. 31-én az anlógot, akkor jó eséllyel egész Budapesten vége lesz akkor.

(#107170) MadMancs válasza cocka (#107166) üzenetére


MadMancs
veterán

OTT esetén kimondottan erre való célhardvertől kapod a streamet. Nem agyontomorítve stb.
Sima http stream alatt általánosságban a sima weben elérhető dolgokat értem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#107171) Marky18 válasza #72445440 (#107168) üzenetére


Marky18
aktív tag

Ez nem M4 specifikus, mindegyik csatorna ilyen. Volt Digi elofizetesem es az kozel azonos volt az online M4 streammel, kiveve a frameratet. A VTV-vel viszont olyan, mintha valami 720p koruli felbontasrol lenne felskalazva, elvesznek a reszletek es elmosott az egesz.

(#107172) cocka


cocka
veterán

Nehéz kérdés gondolom, de nincs valami csatorna lista nemcsak a voda tv-hez, hanem a többihez? Tehát hogy Kaonon is meg médiacárdon is ugyanazok érhetőek el?

Vannak esetleg eltérések? Azon az egy IP csatornán kívül, amit csak a voda tv-vel lehet fogni?

(#107173) Gubek-Einste válasza cocka (#107172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen eltérés, mindenhol ugyan azok a csatornák vannak (+ a helyi csatorna).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#107174) pjen válasza Gubek-Einste (#107173) üzenetére


pjen
félisten

Nem teljesen.Tegnap kaptunk egy VTV boxot, amiből van SD és HD is már csak HD van.

(#107175) Over567


Over567
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült már erre a nyomorult Vodafone TV appba belépni fiókadatok segitségével? :W Nekem semmit sem akar elfogadni.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#107176) Toth_Jani válasza Over567 (#107175) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Már be lehet úgy lépni, mert eddig csak a Boxon keresztül lehetett?? :Y

[ Szerkesztve ]

(#107177) cof válasza Toth_Jani (#107176) üzenetére


cof
veterán

Látod, hogy nem lehet. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#107178) nihill válasza MiZo1990 (#107129) üzenetére


nihill
őstag

Kivettem a saját routert a vodás mögül, már csak switch van rajta.
Így is akad a net. :(

(#107179) MadMancs válasza Over567 (#107175) üzenetére


MadMancs
veterán

Csak a QR kód működik. Fiókadatos nem is működött soha.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#107181) kabelmania27 válasza nihill (#107178) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem jelszint értékeket kellene a következő hsz-ba másolni. Amennyiben megírod milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e csillapító (Attenuator/Fam felirat) meg tudjuk írni, hogy lakáson belül javíthatóak-e az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#107182) nihill válasza kabelmania27 (#107181) üzenetére


nihill
őstag

Modem jelszintet nem tudok, az összefoglaló alapján ha belépek, fehér képernyő fogad, ha esetleg mégis bejönne az overview, onnan eddig bármit választottam csak fehér képernyő jött.
Az elosztó ez:

a -4,0 csatlakozóba van dugva a vodás modem, a másik kettő TV.
Csillapító az nem tudom mi, de csak ez a csati van, más nincs.

(#107184) pjen válasza #72445440 (#107183) üzenetére


pjen
félisten

Igen.

(#107186) kabelmania27 válasza nihill (#107182) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben van az osztó, nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók az osztónál és a modemnél.
Tévé előfizetésnél nem szoktak bekötni csillapítót.
Modem áramtalanítás után sem tudsz belépni?

(#107187) gduck válasza Wanderlust (#107154) üzenetére


gduck
addikt

Max. telefont tölteni jó :D

(#107188) kabelmania27 válasza #72445440 (#107183) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Power pass/dc pass feliratú osztó okozott már problémát másik topikban, amennyiben csak tévék vannak az osztóra kötve és nincs vételi probléma maradhat, viszont ha netmodem is van valamelyik kimeneten érdemes lenne cserélni az osztót (főleg ha a modem előtt van még osztás), ilyenre, hogy a modem feltöltési értékei javuljanak, hogy nyáron is 50 alatt legyen a feltöltési, de az is jobb, ha a bejövőre teszel egy kettes splittert, egyik kimenet modemes ág, másik kimenet toldó és arra a másik kettes a tévéknek. A csavaros F csatlakozónál ellenőrizd, hogy jól megszorul-e a kábel a csatlakozóban, mert ha nem érintkezik jól az árnyékolás lehet akadás. Szimmetrikus hármas 6dB körül csillapít, a kettes 3,5dB körül illetve a linkelt is kb annyit csillapít.

[ Szerkesztve ]

(#107189) Ledi


Ledi
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap kötötték be a nyaralóba csak TV előfizetést. A szerződést múlt pénteken (06.18) telefonon kötöttem erről emailt mostanáig sem kaptam. Az ügyintéző mondta, hogy új ügyfélszám lesz és újra kell regisztrálni. Az előbb hívtam a Vodát lediktálta az üf.számot.

Most viszont nem tudok beregisztrálni a My Vodafone fiókba. Hiába adom meg az adatokat itt megáll a történet:


Azért lenne fontos, mert a számlát is ide kértem.

Az itthoni fiókba a belépés is nehézkes, de legalább működik. Tegnap mobilról pl. az se ment.

Másnak se megy, vagy csak én fogtam ki.

(#107190) nihill válasza kabelmania27 (#107186) üzenetére


nihill
őstag

Csatlakozók nem voltak lazák egyik sem.
Újraindítással már be tudtam lépni.

(#107191) cocka


cocka
veterán

Na akkor hogy volt az ütemterv?

Július 31-ig megszűnik a Horizon Go?
Augusztus 31-ig megszűnnek az analóg adások?
November végéig megszűnik a műsorvisszanéző és a videotár?

Vagy rosszul emlékszem? :D

(#107192) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok, zugloban nincs net nalunk, tv van, telefon is.

Van info valami szolgaltatoi bugrol a teruleten? Esetleg van valami netes elerhetoseg ahol errol lehetne informalodni? (ugyfelszolit egyelore nem hivnam fel emiatt)

(#107193) vilmose33 válasza DeFranco (#107192) üzenetére


vilmose33
őstag

Nálunk van Adria sétány. Csak az ügyfélszolgálat tud szerintem segíteni. Múltkor nem volt semmi kb.3 napig , érdeklődtem messengeren, de még le is toltak,hogy megadtam a címem. Nem akartam én sem egyből az ügyfélszolgálat hívni, 10 perc mire felveszik.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#107194) Ledi válasza DeFranco (#107192) üzenetére


Ledi
aktív tag

Mindenképpen jelentsd be hibára, mert lehet, hogy nem is tudnak róla. Arról nem beszélve, hogy kötbért is csak akkor kérhetsz.

Nálunk múltkor egy nagy területen elszállt minden és nem is tudtak róla. 10 perc után kijavították.

[ Szerkesztve ]

(#107195) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Koszi az infokat, felhivtam a 1270-et kb. egybol bemondta az automata (hivoszam alapjan belottek melyik elofizetes) hogy hiba van, tudnak rola dolgoznak rajta, 1-es gombbal kerhetek sms-t ha kesz vannak.

Tiszta 21. szazad... :D

(#107196) Faby válasza DeFranco (#107195) üzenetére


Faby
senior tag

SMS és XXI. század kicsit üti egymást nem? :DD
Egyáltalán ki használ még manapság SMS-t?

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#107197) ates2 válasza DeFranco (#107195) üzenetére


ates2
senior tag

Főleg hogy nem fogsz kapni :D (tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#107198) DeFranco válasza ates2 (#107197) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kaptam, működik is.

@Faby: erre pont jó, kommunikációra én sem szeretem használni de ilyen egyoldalú értesítésekre szerintem pont alkalmas

(#107199) NoOne1976 válasza Faby (#107196) üzenetére


NoOne1976
őstag

És az sms-en kívül mik a lehetőségek szerinted amivel bármelyik felhasználó elérhető?

(#107200) Faby válasza NoOne1976 (#107199) üzenetére


Faby
senior tag

E-mail?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.