Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) TeeJay


TeeJay
félisten

nekem meg évekig az volt, akkor változott meg mikor modemcsere történt és az be lett regisztrálva
vagy ha esetleg a rákötött routert cseréled azt hiszem akkor is kapsz új IP-t
ezt leszámítva nekem mindig ugyanaz volt ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10602) Intruder2k5 válasza anglergab (#10599) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt már mások is felfedezték, de nem tartom valószínűnek, ugyanis a fix ip havidíjas plusz szolgáltatás, és kétlem, hogy a upc maga alatt vágná a fát...

(#10603) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Valamiért nem megy a torrent letöltés/feltöltésem. Port forwarding belőve, Upnp belőve és mégse.... Kb 3 napja kötötték jóféle Technicolor 7200-as modem-el a 30/3-as netet ami ugye most 60/6.

[ Szerkesztve ]

(#10604) Intruder2k5 válasza _NCT (#10603) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A torrent kliensed legyen elindítva, és közben itt teszteld le a portot!

http://www.canyouseeme.org/

Mi mutat, nyitott?

(#10605) _NCT válasza Intruder2k5 (#10604) üzenetére


_NCT
őstag

Szia!

Error: I could not see your service on *.*.*.*/ipcím/ on port (28000)
Reason: Connection timed out

Ezt kaptam.

(#10606) Intruder2k5 válasza _NCT (#10605) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor valami nem oké... Vagy a forward nem jó a TC7200-ban (ezzel sokan szívnak amúgy), vagy szoftveres tűzfal blokkol még!

A géped LAN IP címe fix?
A kliensben megadott port fix? Nem véletlenszerű?

[ Szerkesztve ]

(#10607) _NCT válasza Intruder2k5 (#10606) üzenetére


_NCT
őstag

fix port fix ip cím.

Szoftveres tűzfal beállítás tuti jó, reggel még jó volt az egész, most 2 órája kezdődött a szopás.

Sys log-ban annyit láttam mostanában, hogy signature failed az image fájl-nál, gondolom a 60-as cfg fájlt akarták feltölteni nekem (mármint firmware) de valamiért nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#10608) Intruder2k5 válasza _NCT (#10607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TC-t nem próbáltad restartolni?

(#10609) tibi815


tibi815
csendes tag

Sziasztok!!
Régen kérdeztem de most ismét segítséget szeretnék kérni. Analóg RTL Klub csatornán felirat látható olyasmi mintha teletextből lennének részletek két hagyományos tv-n van analóg adás mind a kettőn a kép bal fölső harmadában jelenik meg egy sorban remélem érthető és hogy van valami ötlet a megoldásra mert nagyon zavaró!!

(#10610) _NCT válasza Intruder2k5 (#10608) üzenetére


_NCT
őstag

Mi az a TC?

(#10611) tomp válasza Intruder2k5 (#10602) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is fix ip-t ír ki és tavaly nyár óta ugyan az a címem. :-)

(#10612) _NCT válasza _NCT (#10610) üzenetére


_NCT
őstag

Jah, a modem/router, de restartoltam azt is, semmi változás. Igaz már nem vagyok otthon, hanem melóban.

(#10613) Intruder2k5 válasza _NCT (#10610) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TC = Technicolor 7200

(#10614) Slyer


Slyer
senior tag

uhh remélem senki nem látta amit kérdeztem, kicsit hülyeség volt...

[ Szerkesztve ]

(#10615) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Van infótok arról, hogy új igénylés esetén kérhető-e saját szerelés? Nem akarok beengedni idegeneket a házba...
DSL-t is mindig magam oldottam meg, de kábelnetem még nem volt így fogalmam nincs, mennyire igényel szerelőt.
Ráadásul a koax egy lehetetlen helyen jön be, vagyis hiába jönnek ki, itt prompt nem fogja rádugni a modemet sehova. Kért már valaki saját szerelést első ügyfélként?

A tudomány a valóság költészete!

(#10616) Pacos válasza Vesa (#10615) üzenetére


Pacos
tag

Én tavaly váltottam DSL-ről kábelre. Magam csináltam. Sőt, azóta egy haveromnak is. Semmi gond nem volt. Ráadásul a csomagban volt egy elég egyértelmű leírás is. Szóval nagy műszaki érzék nem kell hozzá, de te ismered magad :)

Amikor szétszedtem még működött!

(#10617) HyP3b0y válasza Intruder2k5 (#10613) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Technicolorra visszatérve. Nem érdekelődött még senki hogy esetleg engedélyezve lesznek a dolgok hogy ki lehessen használni a hardvert vagy továbbra is csak egy tök alap modemünk marad?

(Nekem a szaki még azt sem ajánlotta hogy jelszót meg SSID-t, mert hogy összeakad tőle a router. Gondolom az saját egyedileg kiherélt szoftverük letérdel ha nagyon piszkálom...)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#10618) _NCT válasza _NCT (#10612) üzenetére


_NCT
őstag

Rájöttem a megoldásra.... Én kúrtam el egy beállítást. Firewall protection medium értékre állítottam. Visszaállítottam low-ra, minden tökéletesen megy, port forward nem is kellett az upnp bekapcsolása miatt. :W

(#10619) Intruder2k5 válasza HyP3b0y (#10617) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Volt már ilyen kérdés, de szerintem erre ne számíts! Egyrészt az előfizetésben nincs benne médiaszerver, torrentkliens, ftp szerver, és tudom is én még mikben reménykedsz az USB port kapcsán! Másrészt ha ezeket megvalósítanák, engedélyeznék, az nagy terhelés esetén instabillá tehetné a HGW-t, de legalábbis komolyan belassítaná, ami aztán újabb reklamációkat szülne, és ezt sokkal egyszerűbb elkerülni egy minimalista fw-vel, amire egyébként minden más ISP is törekszik! T-nél például a Bridge mód is le van tiltva a CISCO EPC3925-ben!

Mindettől függetlenül a biztonsági beállításokat akkor is feltétlenül el kell végezni, és ha ezek kapcsán is gondok vannak, akkor azt jelezni kell upc-nek, különben soha nem lesz kijavítva! A szerelők néha mondanak akkora baromságokat, hogy az ember haja kettéáll tőle! Lehet azért mondta, mert nem tudta hol kell ezeket beállítani, és nehogy megkérd őt rá... Hallottam már olyat is, ahol bekötéskor szar volt a netsebesség, és azzal lerázták a reklamáló ügyfelet, aki nem akarta úgy átvenni a szolgáltatást, hogy majd holnapra beáll, mert először mindenki valami ideiglenes csomagot kap, aminek nincs is sebességi jellemzője, csak úgy megy! Majd ők jelentik az adminoknak, hogy aktiválták a szolgáltatást, és aztán lesz hozzá rendelve az előfizetett csomag! Persze nem lett jó másnapra sem!

[ Szerkesztve ]

(#10620) HyP3b0y válasza Intruder2k5 (#10619) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nem igazán jártam utána a dolognak még, de azért megkérdezem. Custom FW-t még nem gyártottak hozzá? Egyáltalán van lehetőség "ennyire" belepiszkálni?

Vidéken T ADSL operál egy ZTE csodával, de az egyáltalán nincs korlátozva. Ott viszont a net a szűk keresztmetszet. Inkább a 120/10-et használom mint a 20/1-t (ami 0.5 mbps-nál nagyobb feltöltésnél másoknak gyakorlatilag használhatatlanná válik).

Na de mindegy, túl szép lett volna hogy igaz legyen :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#10621) Intruder2k5 válasza HyP3b0y (#10620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre sosem lesz custom fw!

(#10622) Vesa válasza Pacos (#10616) üzenetére


Vesa
veterán

Nem így értettem, én természetesen képes vagyok bekötni, csak mintha valami olyat olvastam volna a honlapon, hogy első ügyfélnél mindenképp kijönnek a szerelők és ők kötnek. Én viszont nem engedek be senkit....

A tudomány a valóság költészete!

(#10623) Intruder2k5 válasza Vesa (#10622) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem vagy Te egy kicsit túl paranoiás?

(#10624) TeeJay válasza Intruder2k5 (#10623) üzenetére


TeeJay
félisten

lehet rejteget pár hektoliter pálinkát otthon és nem akarja hogy bárki meglássa :D
amúgy tényleg ha jön a szerelő az úgyis csak oda megy ahol a kábel útja van
1x kibírja az ember utána soha többé nem lesz gond vele :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10625) Intruder2k5 válasza TeeJay (#10624) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy mindjárt vadkendert nevelget nem? :)

Viccet félretéve, persze legyen óvatos az ember, de azért ez kicsit túlzás! És bármi baj adódna a lakásban, oda soha senki ne mehet be? Na mindegy, ez már nem az én dolgom!

[ Szerkesztve ]

(#10626) _NCT


_NCT
őstag

ARP csomagokat hogy lehet belőni a TC 7200-as modemen? Nem találom beállítását, pedig jó lenne a távoli ébresztéshez.

(#10628) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

A UPC igazán csinálhatna valamit a internet szakadással (értsd. ilyenkor a ping 999, kb majdnem 10 mperc-ig) de utána helyrejön, mintha misem történt volna, ez nagyon zavaró, főleg játékoknál (nem 1 játéknál jön elő), honlapoknál is észrevettem már, hogy tovább töltődik ilyenkor a keleténél. Ez változó időközönként jön elő, van hogy fél napig nincs baj, de van úgy hogy pár óra múlva megint előjön a hiba jelenség. Ez a hiba már régota fenáll, de most lett nagyon elegem belőle! A modem jelszintje jó.

[ Szerkesztve ]

(#10629) F_Zolee válasza Sz_Imre (#10628) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem most pl nem megy a levelezés.

(#10630) Gubek-Einste válasza Sz_Imre (#10628) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A log mit mutat?
Nem lehet, hogy frekit vált a modem?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10631) Sz_Imre válasza Gubek-Einste (#10630) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Azt nem tudom megnézni, mert (magyarul fordítva) ez a funkció nem érhető el. :(((

(#10632) erdoke


erdoke
titán

Mintha korábban azt írtátok volna, hogy ha hidegebbre fordul az idő, (még) jobb lesz a jel/zaj viszony. Nálam valamiért pont az ellenkezője következett be, pedig semmihez nem nyúltam. :F

A legjobb aláírás a héten

(#10633) kabelmania27 válasza erdoke (#10632) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Télen nő a vételi és csökken az adási nyáron fordítva. Milyenek most az értékek nálad?

[ Szerkesztve ]

(#10634) Intruder2k5 válasza erdoke (#10632) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig így van az...

40 Celsius fokban...

30 Celsius fokban...

20 Celsius fokban...

10 Celsius fokban...

folyt. köv.!

(#10635) erdoke válasza kabelmania27 (#10633) üzenetére


erdoke
titán

Most 37-39 lett, ami korábban 41 körül volt. A 8 darabos, tehát a vételi lesz.

A legjobb aláírás a héten

(#10636) kabelmania27 válasza erdoke (#10635) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az még mindig elfogadható érték, az adási a legfontosabb, mert 52felett átkapcsol egy frekire.
Intruder2k5: Most ilyen, szeptember elején ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#10637) Vesa válasza TeeJay (#10624) üzenetére


Vesa
veterán

Bizonyára, csak valami ilyen oka lehet. :W
Idegeneket nem engedek be elvből, ez nem paranoia, csak nekem fontos a privacy!
Jellemzően egyébként az van, hogy emelet+tetőtér a házam, és sajnos pont a hálószobánál jön be a koax. Ha téged nem zavar, hogy ott idegenek mászkálnak át, akkor Te beengeded. Engem zavar...Ide nem jön be. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10638) erdoke válasza kabelmania27 (#10636) üzenetére


erdoke
titán

Upstream 47-48 (korábban 47 környéke)
Downstream 38-39 (korábban 41 környéke)

A legjobb aláírás a héten

(#10639) Criton válasza erdoke (#10632) üzenetére


Criton
veterán

Nálam is ugyan ez :( rosszabb lett mióta hidegebb van :( de én már nem szólok nekik, 2-3 hetet kell még kibírnom... a tv adások is néha szemcsések megint, nyáron semmi baj nem volt.

(#10640) TeeJay válasza Vesa (#10637) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor ne köttess netet ennyi, ha nem ők végzik a telepítést és nem jó a szolgáltatás utána miért mennének ki ingyen hibát javítani mikor lehet nem is az ő szakaszukon van a probléma hanem nálad házon belül?
olyan nagy dolog az a 10perces munka?
szüleimnél odahaza a ház hátán fut felfelé a falban a műanyag csőben a koax teljesen fel a tetőre majd végig át a padláson gipszkartonos üveggyapotos paplanokon át vissza a másik oldali házfalba és 1 emeletet le a szobámba a modemig. természetesen nem akartam hogy UPC emberek másszanak fel a tetőtérbe és esetleg félrelépbe beköszönjenek lábbal az alattuk lévő szobába
ezért megvettem a 30méter 3x árnyékolású koaxot behúztuk szépen nekik meg már csak rá kellett préselni a dugót meg kirakni a modemet és szevasz. 10perc sem volt és nem haltam bele hogy bejött a szobámba kábelt szerelni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10641) Vesa válasza TeeJay (#10640) üzenetére


Vesa
veterán

Pont azt tervezem én is. Áthúzom a kábelt a garázsba, odáig bejöhetnek.
vagy van a falban kiépítve koax, de ott nincs préselt csatlakozó (dugaljak vannak a falon), onnan ment régen az analóg TV. Nincs használatban vagy 5 éve, de fizikailag be van kötve. Már csak az a kérdés, hogy ez így jó-e? Az pl. megfelelő, ha egy ilyen dugaljra kötök egy darab kábelt, aminek a végén préselt csatlakozó van?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10642) TeeJay válasza Vesa (#10641) üzenetére


TeeJay
félisten

UPC-nél fali aljzatot el lehet felejteni, 3x árnyékolású koax a tuti és a végére ők préseljenek dugót, elosztót is adnak ha TV és Net is lesz, lényeg hogy legyen minden bekábelezve nekik már csak a csatlakozó maradjon. rápréselik, összetekerik aztán mehet a próba.

azért jó ha ők csinálják (ha beengeded őket) mert még a TV/STB-be való dugót is préselik nem neked kell rátekerni... én csak ezt az egyet utálom a tekerős F csatin hogy 3x árnyékolású koax-ra behugyozol mire rá tudod tekerni rendesen :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10643) Vesa válasza TeeJay (#10642) üzenetére


Vesa
veterán

Légkábelen jön a koax, hogy az hányszoros árnyékolású, arról gőzöm nincs. Egy másik cég kötötte, amikor itt még nem volt UPC. Én annyit tudok tenni, hogy ahol hozzáférek ott valahogy rácsatlakozom, és onnan elhozom a garázsig. De ha a légkábel nem 3x árnyékolású, akkor halottnak a csók....

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10644) kabelmania27 válasza Vesa (#10643) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha rossz minőségű koaxra kötik rá a netet az alacsonyfrekis tartományban összeszedi a zajt és gond lesz a kapcsolattal, bolti gyári koax kábelt sem célszerű használni ktv-s vételnél.

[ Szerkesztve ]

(#10645) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#10644) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen az a "bolti gyári koax kábel"?

(#10646) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#10645) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

pl ez a gyári RF kábel.

[ Szerkesztve ]

(#10647) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Már 2 napja nem tudom fogadni a leveleimet. Másnál jó?

(#10648) mobal válasza F_Zolee (#10647) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Jó. Egy percig. Aztán egy percig időtúllépés...

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10649) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok!

2 napja routeren keresztül csak a skype működik, a web oldalak nem elérhetőek (ha kihúzom a routert, és a modemről megy közvetlenül, akkor minden jó, vkinek vmi 5lete?
Már többször újraindítottam, kihúztam mindent, de a probléma nem oldódott meg. :(

(#10650) F_Zolee válasza mobal (#10648) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem 1x se jó. Nem tudom meddig lesz így, mindenesetre bejelentettem webes felületen. Az a vicces az egészben, hogy ha neten nézed meg a fiókod akkor ott egy kanyi levelet se tudsz megnézni. Ezt össze kéne hangolniuk. Régebben a Fibernetes fióknál legalább ha nem voltam otthon, hogy outlookal megnézzem a leveleim akkor a szerveren tárolt változatot meg tudtam lesni legalább és majd akkor tűnt onnan el ha letöltöttem őket.

Szerk.: most már megy! Csak úgy gondoltam, hogy újra hozzáadom a tűzfalhoz az outlookot kínomban hátha megoldja és láss csodát jó lett. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.