Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) szabacsik válasza amarcika (#5848) üzenetére


szabacsik
őstag

JetMode 7088

/\____/\

(#5852) amarcika


amarcika
csendes tag

Milyen memória kártyát érdemes bele venni?

(#5853) OneManArmy válasza amarcika (#5848) üzenetére


OneManArmy
csendes tag

Nekem csak 6437 (T-s gyári ROM)

(#5854) szabacsik válasza OneManArmy (#5853) üzenetére


szabacsik
őstag

attol is fugg mi fut a hatterben

/\____/\

(#5855) Shyciii válasza HUNPablo (#5841) üzenetére


Shyciii
veterán

Én is S2-őt vettem volna a támogatottsága miatt (custom rom), de az a teló már tepsi nekem.

(#5856) Titmouse09 válasza amarcika (#5852) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

nekem ilyet fog kapni (a kártya már megvan, mert előző telóba kellett). Ha gondolod majd megírom pénteken mit szól hozzá.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#5857) a man válasza Titmouse09 (#5856) üzenetére


a man
tag

Nekem is elég a 8 GB-os. Egy Team-et vettem, mely 2.300,- forintba jött ki akkor.

(#5858) a man válasza Titmouse09 (#5830) üzenetére


a man
tag

Ügyes! :)

(#5859) TayRol válasza Titmouse09 (#5856) üzenetére


TayRol
veterán

ugyan ilyen kartya van benne nálam.

(#5860) Shyciii válasza tomiii007 (#5840) üzenetére


Shyciii
veterán

Ebben a kategóriában az S3 mini a kedvenc a samsungnak. Szal ha ne adj isten ezen kategória kap még egy frissítést, akkor az a minié lesz, erre mérget vehetsz. Már az is nagy szó, hogy nem ics-t kapunk, hanem jb-t :-)

(#5861) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ha már kártya téma. már többedszer hallom, hogy a class6 bőven elég, sőt jobb is ide, mint a 10.
és 32 gb noname 6k. nekem ez van. nem mondom, hogy sosem fogy el, de majdnem...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5862) sdd2 válasza Shyciii (#5860) üzenetére


sdd2
veterán

Igazad van csak az S Advance ugyan az mint az S3 mini, ezért nekik pofon egyszerű ennek a frissítése ha már azt frissítik és ha ez nem nagy energiaforrás és jó reklámfogás akkor meg fogják csinálni ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#5863) Titmouse09 válasza a man (#5857) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

ha jól végzi dolgát jó vétel volt!

ja és köszi :)

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#5864) TayRol válasza szab.tam (#5861) üzenetére


TayRol
veterán

jobb a class6. a miértjére keress rá (akár itt a PH!-n, fejből én sem tudom:) ).

(#5865) a man válasza Titmouse09 (#5863) üzenetére


a man
tag

Többször vásároltam már ettől a kereskedőtől, s meg vagyok vele elégedve. Szóval tényleg jó vétel volt.

(#5866) #33253120 válasza szab.tam (#5861) üzenetére


#33253120
törölt tag

Talán olyan attól függ helyzet.
Van egy http://www.samsung.com/hu/consumer/printers-monitors-peripherals/memory-card/microsd/MB-MS8GA/EU ilyen kártyám.
Meg van egy szintén class6-os, 8gigás Kingstonom....
Ég és föld a különbség.
A Samsung jelentősen jobban teljesít vezetékes és vezetéknélküli fájlmozgatásban. A Kingstonnál néha-néha megjelent a "fut a médiakeresés" mintha ledobta volna a kártyát, és újraolvasná....
Egy spica-ban kezdtem használni a Kingston-t, majd amikor 2490-re le lett akciózva a fenti Samsung akkor azonnal váltottam. Mikor meglett a 9070 akkor a Kingston volt szabad, bele is került. Utána meg a Samsung....
Vannak márkák amik régen jók voltak, de ma már csak a nevük viszi őket....
Vannak jó kártyák, meg vannak jó telefonok, meg van az amikor a kettő nem működik együtt...
Tudok a környezetembe pár embert akinél egy noname class4 kártya jobban teljesített mint egy kingston class6.
Jut eszembe, kicsit off...
Olyan van, hogy pendrivenak látszó tárgy, de a kötet benne egy microsd? Van egy pár elfekvő karim, szeretném valahogy egyszerű fájlhordozásra használni...

[ Szerkesztve ]

(#5867) hsts


hsts
csendes tag

Üdv!

Olyan problémám lenne,hogy a mai napon megkaptam a telóm és a sim kártya behelyezése után megőrül a telefon és elkezd ki-be kapcsolgatni (normál méretű sim kártya és helyesen helyezem be)
Mi lehet a baja?, amíg nincs benne sim kártya semmi ilyet nem csinál viszont ha beleteszem megőrül 3-4 éves a sim , beletettem apumét az övé 1 éves és azzal is ugyanezt csinálja mi lehet a baj lenne valami ötletetek?

Előre is köszi a válaszokat!

(#5868) Titmouse09 válasza TayRol (#5864) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

két véleményt találtam: egyik, és másik.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#5869) TayRol válasza Titmouse09 (#5868) üzenetére


TayRol
veterán

naigen, ilyenekre gondoltam.

(#5870) sdd2 válasza Titmouse09 (#5868) üzenetére


sdd2
veterán

Class 6-ot szoktuk javasolni :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#5871) Titmouse09 válasza sdd2 (#5870) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

rendben, majd következő vásárláskor figyelembe veszem. :)
(remélem nem kell egy ideig újat venni, tekintve, hogy 10 év garit kaptam rá és telóban is van 8GB :N )

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#5872) Keem1


Keem1
addikt

Nekem kingston class 10-es van, plusz kingston kartyaolvaso. egy szo: gyors... pc-n 12 MBps iras, 13-18 MBps olvasas, elegedett vagyok :)
Az elettartam gari pedig a minoseget jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#5873) Titmouse09 válasza #33253120 (#5866) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

találtam egy relatíve olcsót, egy (szerintem) szépet és ilyen van nekem, bár ez nem feltétlen hasonlít pendrive-ra, teszi a dolgát és egyszerre 2-t is bele lehet rakni.

egyébként itt van még pár és szerintem elég jó áron is találsz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#5874) Shyciii válasza sdd2 (#5862) üzenetére


Shyciii
veterán

Az egy dolog, hogy nagyon hasonló (nem ugyanaz), de az még nem jelenti azt, hogy foglalkozni is fognak vele. Bármennyire is fájó, de a marketing stratégiába (S2, S3, S3 mini) nem tartozott bele a készülékünk, innentől kezdve nem is ezt fogják preferálni. A samsungnak sincs felesleges erőforrása, hogy csak úgy portolgasson minden készülékére. Más fog prioritást élvezni. Le merném fogadni, hogy mi már a 4.2-es JB-t sem fogjuk megkapni.

(#5875) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hát igen. láthatóan az sd class nem lesz egyre könnyebb kérdés.

amikor teletoltam 1-5 MB/sec írásokat láttam. viszont volt benne sok nagy, és rengeteg apro file...
(nálam az első feltöltés 15-17(?) gb volt, és egy adatfrissítés is kb. 4gb.. lemegy párszor a nap...) :((
viszont amikor az árára gondolok, mindig megnyugszom.

egy 1080 kameránál jó, hogy más a helyzet...

***

(#5872) Keem1
amikor ezeket a számomra irdatlan magas írási számokat láttad, miket toltál fel?
esetelg film méretű, gigás file-okat?
usb kapcsolat volt a pc és telefon között?
(mert alap, hogy nem vesszük ki a telefonból, és nem adapterezünk. legalábbis sokunknál az: kényelem + kopás...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5876) sdd2 válasza Shyciii (#5874) üzenetére


sdd2
veterán

Igaz, nem ugyan az mert S3 mini lassabb, U8420 proci, 1GB ram van benne. Meglátjuk mi lesz.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#5877) amarcika válasza Titmouse09 (#5856) üzenetére


amarcika
csendes tag

Azt meg köszönöm.

(#5878) golyani


golyani
addikt

nekem kingmax class 6osra antutu 9,5Mb/s írást és 9Mb/s olvasást mér.
SDTools nevű program pedig 9.1-es írást és 17,2-es olvasást mutat.

belső tárhelyre antutu hasonlót mér pár tized eltéréssel, SDTools meg 8,9-et és 30,9-et.

antutu-n most 7100-at mértem :)

[ Szerkesztve ]

(#5879) Keem1 válasza szab.tam (#5875) üzenetére


Keem1
addikt

Költöztem a régi 2 GB-os SD-ről. Persze, nyilván voltak 1-200 MB-os filmek is, mp3, régi telóval készült képek is, nyilván nem az összes fájlnál volt ilyen sebesség. Költözéskor kártyaolvasót használtam, egyszer feltolom rá a cuccokat, utána már szinte kizárólag csak wifin másolgatok, nincs türelmem se kiszedni a kártyát, se kábelezgetni.

Tessék, találtam egy szintetikus sebességtesztet is [link] :P

"a gyakorlati pc to mobil másolást usb2.0-n. ennek van életszaga."

Az lehet, de a kártya sebességét nem tükrözi, a SoC-ba nem kerül normális kártyaolvasó szintű USB 2.0 vezérlő.

[ Szerkesztve ]

(#5880) szab.tam válasza golyani (#5878) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nemá' ezeket a szintetikus akármiket nézzük. a gyakorlati pc to mobil másolást usb2.0-n. ennek van életszaga.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5881) Akos2110


Akos2110
aktív tag

Lehetséges e root nélkül, hogy az alkalmazások datáját az external sdre mozgassuk? köszi előre is

(#5882) szab.tam válasza Keem1 (#5879) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem. én kizárólag usb-n másolok.

engem jobban aggaszt a hetenkénti, kéthetenkénti újraírása néhány komplett mappának. (kb. 4 giga.)
(nem tudom követni a pc-n lévő adatbázis változását, így kötelező újra másolnom.)
és ezek a fostaligák ezt sem annyira szeretik.
de nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5883) bendi007 válasza szab.tam (#5624) üzenetére


bendi007
tag

köszönöm

(#5884) szab.tam válasza bendi007 (#5883) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azért majd írd meg légyszi, hogy mire jutottál! :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5885) golyani válasza szab.tam (#5880) üzenetére


golyani
addikt

megmértem úgy is:)
külső sd-re film írása 10Mb/s, belsőre 9,8.
egy albumnyi zene írása külsőre 5,5-7Mb/s, belsőre 6,5-7,5.

(#5886) TayRol válasza TayRol (#5797) üzenetére


TayRol
veterán

tárgytalan, megtaláltam a swiftkeyt.:)

ja, miután megvettem a telefont 2x váratlanul bontotta a hívásom (mindkét alkalommal percen belül) de azóta semmi, szuperül megy.
olvastam, hogy másnál is volt ilyen. végülis van valami végső ok hogy ez mitől van? független, samu garanciás készülékem van - ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#5887) hrvp válasza hsts (#5867) üzenetére


hrvp
aktív tag

A sim kártya kora biztos nem számít, az enyémben egy 2004 óta nyüstölt sim van.

(#5888) szab.tam válasza golyani (#5885) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az jó. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5889) rerebere válasza hsts (#5867) üzenetére


rerebere
tag

Ha csak es kizarolag sim kartya berakasa utan csinalja, es (ha nem vadonatuj telefon), megvolt a full wipe, akkor simkartyaolvaso hibas sajnos. Az meg gari akkor.

(#5890) zjuhasz válasza amarcika (#5848) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

7180 pont 3.0.3 verzióval, gyári T- s soft, semmilyen más alkalmazás nem futott a háttérben...

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#5891) #33253120 válasza Titmouse09 (#5873) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez jó, köszi.

(#5892) rebelinside


rebelinside
tag

Sziasztok!

Egy hete én is gazdája vagyok egy ilyen telefonnak, és nagyon elégedett vagyok vele, úgy gondolom sokaknak fog nagy örömöt okozni ez a telefon, akik ezt találják a fa alatt:)

Két kérdésem lenne: a komolyabb játékok bezárásakor néha kattanó hangot hallat a telefon... Ezt nálatok is csinálja? Semmi teljesítménybeli/melegedési problémát nem tapasztaltam eddig, ezért nem tudom hogy mi lehet ez.

A másik: a Gameloft játékok igen nagy méretű adatot töltenek le, ezért már 1-2 megtelíti a belső SD-t, és csak ide hajlandóak települni ezek a játékok. Van mód arra, hogy ezt az adatot átmozgassam a külső SD-re? Csak a rendszer tárhelyén lévő appokat lehet átrakni a külső SD-re, a belső SD-s adatokra eddig nem találtam ilyen megoldást még. Tippek? Rootot nem igénylő megoldást keresek, mert nem tartom érdemesnek megcsinálni: nincs annyi/olyan ROM, és az alap vodás ROMom nincs tele annyi szeméttel, mint amit a T-sről írtatok.

Boldog Karácsonyt Mindenkinek:)

[ Szerkesztve ]

(#5893) Nerd válasza rebelinside (#5892) üzenetére


Nerd
aktív tag

Kattano hang a hangszoro... nem a telefon hibaja, ez androidon elofordul...

Rootolt telefonnal fel lehet cserelni az extsd es sdcard ala mountolt particiokat. At kell irni az fstab filet...

Valahogy igy:
[link]

root nelkul ez nem fog menni...

[ Szerkesztve ]

(#5894) Gery15 válasza Nerd (#5893) üzenetére


Gery15
addikt

Én nem tapasztaltam a frissítés óta, LK2. ;)

HyperX

(#5895) Arvernia123 válasza Gery15 (#5894) üzenetére


Arvernia123
tag

bocsi hogy írtam,csak meg láttam a ki írásokat ,és mondom én is mondom azt hogy én is tapasztaltam ezt a kattogó hangot a hangszórónál ,de nem tudom mért van ez

(#5896) Nerd válasza Gery15 (#5894) üzenetére


Nerd
aktív tag

Nekem eddig 3 androidos keszulek fordult meg a kezemben. Ha elkezd haldoklani valamilyen app alatt akkor elofordul, hogy csattan a hangszoro. Epp most is Most Wantedbol kilepesnel... Ettol nem kell felni...

Mas: most probaltam ki, tok jo, bar kar, hogy csak diavetites ami atmegy a monitorra: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5897) rebelinside válasza Nerd (#5893) üzenetére


rebelinside
tag

Köszi! Akkor egyelőre hanyagolom a témát, ha ez hosszú távon is zavar majd, akkor veszek egy nagyobb SD kártyát, rootolok és eljátszom ezt a módszert:)

(#5898) Gery15 válasza Nerd (#5896) üzenetére


Gery15
addikt

Tudom... a frissítés előtt nekem is csinálta nem is egyszer, de megnyugtattak akkor, hogy ez ilyen android betegség, ahogy te is írtad ezt. Ám a frissítés óta, mintha megtáltosodott volna a készülék, nincsenek fagyások, beakadások és ez a pattogó hang is megszűnt. ;)

(#5895) Arvernia123: Lényegtelen.

HyperX

(#5899) puskas1993


puskas1993
tag

Sziasztok!

Még karácsony előtt akartam rendelni egy ilyen telefont, de sajnos elfogyott. Gyorsan fel is vettem a készletértesítőre, hogyha megérkezik azonnal le is csaphassak rá. Meg is kaptam szépen az üzenetet, hogy megérkezett a készülék hozzájuk és már meg is rendelhetem. De amikor felmentem a honlapjukra ugyan az a lap fogadott mint amikor készletfigyelőre tettem, és még onnan is eltünt ahol figyelnie kellene a készüléket.

Más is járt már így vagy csak én?
Ilyenkor amugy mi a teendő? Várunk? Mert ugye itt a boltban nincs, a webshopban pedig lehetetlen megrendelni.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#5900) k0c2k4 válasza Gery15 (#5898) üzenetére


k0c2k4
tag

Mien romot hasznalsz? nekem az LK2 vel bugos lett a gorgetes.

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.