Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) zalyy válasza Nerd (#6645) üzenetére


zalyy
tag

Jah és arra gondoltam még, hogy nem lehet megtrükközni, hogy mindkettőt internálnak lássa? Az lenne még e legegyszerűbb :) :U
Tehát:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard 8 /devices/sdi2/mmc_host/mmc0/mmc0
dev_mount sdcard1 /mnt/sdcard/external_sd auto /devices/sdi0/mmc_host/mmc1/mmc1
# Partion 8 of mmc0 is Internal sdcard

Nyilván kellene némi átírás vagy nemtudom egyáltalán működne-e de mit gondoltok?

(#6652) tomiii007 válasza Roxkex (#6648) üzenetére


tomiii007
senior tag

Hát gondolom az az I. volt ja ncorrol leszedtem :DD telom nem rootolt és alap rom van rajta .
De amugy Playbe is rákerestem és ott fent van a III. rész ingyenesen és 1,06GIGA csak azt nem volt kedvem letölteni :DD

[ Szerkesztve ]

(#6653) Nerd válasza zalyy (#6651) üzenetére


Nerd
aktív tag

Elvileg az asec = enable mondja azt a rendszernek, hogy oda telepithet... De az appok az sdcard particion keresik a kulso fajljaikat, igy ezzel nem mesz semmire, mert ket particiot nem tudsz ugyanoda mountolni...

(#6654) zalyy válasza Nerd (#6653) üzenetére


zalyy
tag

Okés akkor képtelenség, de van egy kis gond azt írja nem tudom cserélni a fájlt mert írásvédett vagy system fájl vagy mi

(#6655) Gery15


Gery15
addikt

Úgy érzem, mobal megint takarítani fog. Esetleg egy kis szünetet adni egyes embereknek.

HyperX

(#6656) Nerd válasza zalyy (#6654) üzenetére


Nerd
aktív tag

Csinald igy:

"Előkészület file managerrel (Nálam total commander) mindent átmásolsz sdcardról extsd-re (/mnt/sdcard ----> /mnt/extsd)
- Root explorer install
- Root explorerben átállítani írhatóra a kötetet. A felirat ekkor Mounted as r/w
- Megkeresni a /system/etc/void.fstab file-t. (Copy - hosszan nyomni a kivánt filera és copy opció kiválaszt) és elmenteni biztonságos helyre mondjuk /mnt/extsd/backup nálam (Paste gomb).
- Visszamenni, ha volt backup róla és Open in Text editor opcióval szerkeszteni."

Ugy ahogy irtam az elobb....
"-Szépen elmenteni, (nagylevegő ) reboot
-Ha minden rendben örül az új kövér sdcardnak"

Forras: [link]

(#6657) zalyy válasza Nerd (#6656) üzenetére


zalyy
tag

R/W-n van a mounted de igy se tudom szerkeszteni :(

(#6658) Nerd válasza zalyy (#6657) üzenetére


Nerd
aktív tag

Passz, en anno root explorerrel csinaltam meg a concorde-ot nem tc-vel, siman ment...

(#6659) Addel válasza Nerd (#6653) üzenetére


Addel
senior tag

Symlink-elni nem lehet androidon, mert akkor meg lehetne oldani úgy, hogy a külső sd egy-egy mappáját átlinkelni a belső sd-re és kész?

(#6660) ducatix


ducatix
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék ki milyen kamera program beállításokkal tudta a legjobb képeket csinálni?Sima nappali fényképezéshez?Mert nekem sok az elmosódott használhatatlan kép, próbáltam sok beállítást, és Zoom FX-et is de kevés sikerrel.

(#6661) Keem1 válasza ducatix (#6660) üzenetére


Keem1
addikt

Igaz, én egy Sony DSLR-rel fotózok, de gondolom az annál tapasztaltak használhatók egy telefonnál is :DDD
Főszabály, hogy fényviszonyoknak, témának megfelelő beállítást használj, nincs általános beállítás minden szituációhoz. Ha elmosódottak a képeid, valószínűleg kevés fénynél beremeg a kezed. Mit tudsz tenni? Vakuzol / alátámasztasz / éjszakai témamódot használsz és alátámasztasz / ISO emelés (és készülsz a nagy képzajra).
Ritkán fotózok ezzel a telefonnal, de a helyzetnek megfelelő, vállalható képeket lőttem eddig, szóval biztos vagyok benne, hogy a technikáddal (és mellé a hiányzó beállítással) nem stimmel valami, nem a kamera programmal.

Szerk: ja, látom, nappal... hát esetleg egy példát mutathatnál, hogy lássam, mi a hiba pontosan. :U

[ Szerkesztve ]

(#6662) Nerd válasza Addel (#6659) üzenetére


Nerd
aktív tag

Ez mar mashol is felmerult, de senki nem jart utana... :D ki kell probalni, linux ketyeg alatta.. Ha valakinek van kedve es az alapokkal is tisztaban van en nem beszelem le a kiserletezesrol... :) max odinnal kell ujra rakni az egeszet...

engem most jobban lekot a nosql, mongodb, mint az advance lelkivilaga, nekem jo most ugy ahogy van..

(#6663) a man válasza ducatix (#6660) üzenetére


a man
tag

Esetleg próbáld ki ezt (is). Ugyan nem jó minden szituációra, de van, hogy jól jön, pl. a nagyon kontrasztos témáknál.

[ Szerkesztve ]

(#6664) ducatix válasza Keem1 (#6661) üzenetére


ducatix
csendes tag

A fő probléma az hogy minimális mozgásnál(nem a telefon vagy a kezem, hanem amit fényképezek) a képnek az a része elmosódik.

(#6665) zalyy válasza Nerd (#6658) üzenetére


zalyy
tag

Sikerűlt! :C De a data fájlos játékok még most se indúlnak akkor most mit kellene csináljak?

Jah és azt szerettem volna még kérdezni lesz valami lassulás ezáltal? Vagyis egy class 6-os SDHC kártya mennyivel lassabb mint a telefon rendes tárhelye? Kösz mindent

[ Szerkesztve ]

(#6666) ducatix válasza a man (#6663) üzenetére


ducatix
csendes tag

Aha, ezzel egy fokkal jobb a helyzet :) köszönöm a segítséget!

(#6667) Nerd válasza zalyy (#6665) üzenetére


Nerd
aktív tag

A sima fajl kezeloben a /sdcard alatt most mar a kulso sd kartyat latod?

(#6668) zalyy válasza Nerd (#6667) üzenetére


zalyy
tag

Jaa megvan csak at kellett masoljam a data-kat sdcard/Android/obb mert eddig sdcard/obb volt de amugy lenne egy irto nagy gond, meg egy oldalnezetes 3d-s motros jatek (Trial Xtreme 3) is jelentosen belassult :((
Tehat akkor ennyi? Beszoptam a 8gb-al es itt mar se memkari se swapolas se semmi se segit ugye? :O

(#6669) golyani válasza zalyy (#6665) üzenetére


golyani
addikt

Sebességre kérdésre: antutu és sdtools is szintetikus teszt, szal nem tudom mennyire mérvadó. külős SD egy 4GB-os class6-os kingmax.

#5878

#5885

(#6670) gusthy válasza Addel (#6659) üzenetére


gusthy
veterán

de lehet.

(#6671) #33253120 válasza Nerd (#6653) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem akarok beleszólni az áhitatba, de elérheti a célját, ha az external_sd mountpoint az a /mnt/sdcard alatti létező, és a dolog céljából hasznos mappára mutat?
Mondjuk ez nem könnyű, mert manapság leszoktak a fejlesztők arról, hogy a /mnt/sdcard/Android/data alá pakoljanak. Pedig oda bemountolva egy 8gigás sd-t, már javulna a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#6672) Dorian válasza ducatix (#6664) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, kis fényerejű objektívek vannak ebben, meg maga az exponálás is lassú.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6673) zoli62


zoli62
addikt

Nekem is megjött a T-Mobile-os frissítés, wifin letöltöttem, és telepítettem. Különösebb változást nem vettem észre, mit javított?

(#6674) golyani válasza zoli62 (#6673) üzenetére


golyani
addikt

elméletileg meg jelent tőle egy görgetési bug a beállításokban XD. vagy kinek hol. van akinek nincs ilyenje.

(#6675) zalyy válasza #33253120 (#6671) üzenetére


zalyy
tag

Azert annyira sok mindent meg nem tudok hogy megertsem amit most mondtal :D
Amugy elkepeszto mik tortennek itt... :Y Quadrantal eddig 2600 korul mertem most 2836 szoval most javult vagy nem javult? Komolyan mondom nekem ez mar magas hogy mik tortennek itt... Vagy lehetseges hogy ez a quadrant cucc meg a rendes memoriaba maradt es onnan futtatta a telo es azert mert ilyen sokat vagy mi a fene van mar? :W

[ Szerkesztve ]

(#6676) Nerd válasza zalyy (#6668) üzenetére


Nerd
aktív tag

Hat mas telefonnal sem lenne gyorsabb az SD kartyad... :D a jelentos lassulast nem igazan ertem mi valthatta ki, valamennyit nyilvan lassulnak a dolgok, de eddig nem az volt a baj, hogy nem lehet kulso SD-re pakolni? :)

(#6671) T_chris:

passz, kiserletezo kedvu emberek kellenek, akik leirjak a tapasztalataikat... A felcsereles egyszeru, a belso 4 gigat meg hasznalhatja zeneknek...

(#6675) zalyy: a quadrant meg ezek egy rakas sz@rok... de nem lenne celszerubb felpakolni par jatekot es megnezni, hogy mennek? esetleg telefon restart...

[ Szerkesztve ]

(#6677) Nerd válasza zalyy (#6675) üzenetére


Nerd
aktív tag

Arra gondolt, hogy az external SD-t igy ird at az fstab-ban:

az eredeti fstab fajlban amiben 3 sort atirtal ezt is ki lehetne probalni:

ehelyett:

dev_mount sdcard1 /mnt/sdcard/external_sd auto /devices/sdi0/mmc_host/mmc1/mmc1

ezt kellene:

dev_mount sdcard1 /mnt/sdcard/Android/data auto /devices/sdi0/mmc_host/mmc1/mmc1

Persze elotte vissza kell rakni az eredeti fstab filet... es csak ezt az egy sort atirni! Igy a /mnt/sdcard/Android/data ala lenne felcsatolva a kulso sd...

Viszont lehet, hogy igy lenne a jobb:

dev_mount sdcard1 /mnt/sdcard/Android auto /devices/sdi0/mmc_host/mmc1/mmc1

mert ide szokott jonni az obb es hasonlok...

Concorde One tabot eladtam, advancet en most nem rootolom ezert, de erdemes lehet kiprobalni...

[ Szerkesztve ]

(#6678) zalyy válasza Nerd (#6676) üzenetére


zalyy
tag

Nincs vmi FPS mutato? Tesztelnek vmit

(#6679) #33253120 válasza Nerd (#6676) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mondjuk a Galaxy S2-nél annyival jobb a helyzet, hogy az /mnt/sdcard alatt is egy fizikai sdslot van, amiben egy fizikai sd lapul, így egy egyszerű hw hacking alapon mehet a fizikai csere, és rögtön boldogságfaktor önti el a kedves felhasználót. :)
Valahol régebben linkeltem egy szétszedési sémát a mi telefonunkhoz, amikor a telefonon néztem, úgy tűnt nekünk nincs ilyen szerencsénk. :)

(#6680) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen telefont 2.3 androiddal. Engem nagyon zavar az amoled kijelző túl erős (túlszaturált) színei. Tudtok valami megoldást, amivel ezt az erős színbeállítást lehet csökkenteni?

(#6681) Nerd válasza #33253120 (#6679) üzenetére


Nerd
aktív tag

hat en az fstab atirast jobban preferalom, mint a szetszedest :D

(#6682) Nerd válasza zalyy (#6678) üzenetére


Nerd
aktív tag

(#6683) vazzz válasza dlaj (#6680) üzenetére


vazzz
őstag

Tükörfólia :DDD

(#6684) #33253120 válasza #33253120 (#6679) üzenetére


#33253120
törölt tag

Alig találtam meg a szétszedési leírást...
http://www.4shared.com/rar/fXQTz5QN/Samsung_i9070_schem_sm.html
Lehet felrakom saját tárhelyre....

(#6685) zalyy válasza Nerd (#6682) üzenetére


zalyy
tag

Thénk jú :N So lets test it! Egyébként akkor a memkaris dologból leszűrve nincs sok különbség az SD kártyám és a belső tárhely között, csak egy kicsi, nem?

(#6686) Nerd válasza zalyy (#6685) üzenetére


Nerd
aktív tag

SD kartyatol fugg... de olyan, hogy mostantol minden akadni fog emiatt, az nem lesz.... kiveve ha valami otvar kartyat hasznalsz, de akkor meg vegyel jobbat...

Egyebkent ehhez ((#6677) Nerd ) meg annyit hozzafuznek, hogy csak jobb a teljes felcsereles, mert elegge szarul neznenek ki a zenek es hasonlok az android konyvtarban, 8+ sdcardot meg csak nem akar mindenki csak programra felhasznalni, illetve az appok egy resze nem az android konyvtarba pakol (hogy torne el a kezet nemelyik programozo)...

[ Szerkesztve ]

(#6687) [P]laci


[P]laci
senior tag

SamMobile ‏twitterről idézek:

[Android 4.1.2] Galaxy S II / Galaxy Note January / February [Android 4.1.2] Galaxy Advance March. MID-END models Q2.

https://twitter.com/SamMobiles/status/287557207875256320

[ Szerkesztve ]

(#6688) zalyy válasza Nerd (#6686) üzenetére


zalyy
tag

De azert par fps-el biztos mindenhol kevesebb lesz nem? Es mintha azt vettem volna eszre hogy neha van ilyen belaggolas mintha toltodne :F

(#6689) Nerd válasza [P]laci (#6687) üzenetére


Nerd
aktív tag

Muhaha, mindjart megkeresem azt a hozzaszolasomat, amiben azt irtam, hogy marciusig csuszik a frissites... :D :DD

(#6690) Roxkex válasza tomiii007 (#6652) üzenetére


Roxkex
senior tag

A Play-es haveromnak nem volt jó , pedig neki is ugyan ez van .... :D
És köszi mindent !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#6691) [P]laci válasza Nerd (#6689) üzenetére


[P]laci
senior tag

az S3 miéria miatt is lehetett a csúszás... :)) bár lassan szívesen megnézném hányan dolgoznak ezeken a projecteken. :)

(#6692) rebelinside válasza [P]laci (#6687) üzenetére


rebelinside
tag

Ezt is érdemes még elolvasni: [link]

Ez alapján az S II-nél átstruktúrálja az update a belső memóriát, és 1GB-al csökkenti azt! Azért ez húzós szerintem, nemtom a miénknél is lesz-e erre szükség.

(#6693) #33253120 válasza [P]laci (#6687) üzenetére


#33253120
törölt tag

Rá is kérdeztem náluk. Bár szerintem csak feleslegesen forgatom magam rajta... :)

(#6694) tomiii007 válasza [P]laci (#6687) üzenetére


tomiii007
senior tag

Már meg se lepődök, hogy márciusba jön :(

(#6695) golyani


golyani
addikt

ez volt anno a galaxy 3 és Froyo esetén is...

(#6696) Monyos


Monyos
aktív tag

Ha már ennyit dolgoznak(ha egyáltalán dolgoznak rajta) azon a JB frissítésen , akkor nekünk az update után egy újjászületett telefont kell kapnunk lassan. :U :DDD
Bár remélhetőleg tényleg nagy lépés lesz a két szoftver között.

(#6697) >Antonia<


>Antonia<
csendes tag

Valaki segítsen, hogy a samsung galaxy s advance telefon kamerájába hogy tudok közelíteni ill. távolítani....Köszönöm! :D

[ Szerkesztve ]

(#6698) Monyos válasza >Antonia< (#6697) üzenetére


Monyos
aktív tag

Lefényképezed messziről amit szeretnél és Galériában ránagyítasz. ;]

Szerintem a digitális zoom ot sem ismeri alapból a telóó, úgyhogy egy másik fényképező alkalmazással tudod csak megoldani. :(

[ Szerkesztve ]

(#6699) Pistakiss válasza >Antonia< (#6697) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Egyszerű, "lábzoomot" alkalmazol. Közelebb, vagy távolabb mész a témához. A telefon kameráknál csak közelíteni lehet, szoftveresen, távolítani nem!
Egyébként a digitális zoommal rontasz a kép minőségén, vagyis az eredeti méretű képből vágsz ki.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#6700) >Antonia< válasza Monyos (#6698) üzenetére


>Antonia<
csendes tag

Pfff...hát az gáááz...miért mi az amit még nem ismer??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.