Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Rocky975 válasza stb123 (#26000) üzenetére


Rocky975
senior tag

Le kell törölni.
:D

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#26002) Gwom válasza Rocky975 (#26001) üzenetére


Gwom
tag

Nem lehet.
stb123: Bemész az alkalmazáskezelőbe, ott "frissítések eltávolítása", majd letiltod, és kész. ;)

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26003) notmiami


notmiami
tag

Fényerő:

Az lehetséges, hogy a CM10.1-ben nagyobb a mx fényerő mint egy Stock ROM-ban?

(#26004) Rocky975 válasza Gwom (#26002) üzenetére


Rocky975
senior tag

Roottal sem?
Kerestem de az enyémen nem is volt ilyen zenelejátszó csak az android.
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#26005) Qwery válasza Acef (#25992) üzenetére


Qwery
tag

Oké, ha nem az okozza, akkor mi? A 6.8-cal tökéletes. Végigjátszottam a fent leírtakat a 6.8-on, hiba nélkül ment a kamera, kilépés, minden.

42

(#26006) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Sajnos az ébresztő rossz működése (az alig csippant és leáll) nálam is kijött. Úgyhogy úgy döntöttem, repül vissza a 2.3.6. Szégyen gyalázat, hogy a Samsung kiadta ezt a szoftvert ilyen szarul. Mert maga a telefon jó! De ezt a gyártó pofátlanul elbaltázta. Nincs kedvem erre külön app-ot letölteni, és mókolni sem a telefont, sajnos erre nincs érkezésem, de nem vesztettem a bizodalmamat a telefon. :) Sosem tudtam megbékélni a JB kinézetével és néha a feloldó képen megjelenő dolgokra sem reagált egyből ha SMS v nem fogadott hívásom volt...sajnos a szoftver nagyon el lett baltázva...nekem.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#26007) flash- válasza Gery1987 (#26006) üzenetére


flash-
veterán

nem értem mi a probléma azzal ha egy külön ébresztőt töltesz

használat szempontjából nem bonyolultabb egy másik programot használni mint a saját ébresztőt.
egyéb érv:Android pont úgy van gyártva(illetve könnyen megoldható) hogy amik vannak benne szoftverek "opcionálisan" használhatóak,tehát jegelheted a gyárit,felteheted a playről az újat és akkor már az lesz a "gyári:)"

inkább felteszel egy 2.3.6 ot de használod a gyári ébresztőt?
elég fura megközelítés hallod!

én alarm clock xtreme-t használok már több mint 2 éve és még soha nem hagyott cserbe!

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26008) kali válasza Gery1987 (#26006) üzenetére


kali
legenda

szia,

akkor már csak egy dolog kérdéses; miért működik sok embernél jól jelly bean alatt a gyári ébresztő?!?!
szégyen és gyalázat, hogy csak az emberek töredékél adódik a hiba, tehát nem feltétlenül a gyártó/firmware a hiba forrása...
gb? jó az, ha nem kell a kétmagos proci támogatása, valamint elég a kevesebb rendelkezésre álló ram, nem kellenek a jelly bean új funkciói, nem hiányoznak a google...stb alkalmazások csak 4.×.× alatt rendelkezésre álló frissítései, és még lehetne sorolni...

[ Szerkesztve ]

(#26009) Rocky975 válasza kali (#26008) üzenetére


Rocky975
senior tag

Így van,az enyém is tökéletes.
:)
Pedig annyira jó ez a telefon,egy jó darabig megmarad.
Esetleg jövőre egy s4 mini válthatja le.
:D

[ Szerkesztve ]

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#26010) melan


melan
senior tag

Ha rámásolok akár képet, akár zenét, nem látja sem a galéria, sem a zenelejátszó a média-anyagot. Csak újraindítás után - gondolom, mivel akkor scanneli az sd tartalmát. Hogy lehet ezt újraindítás nélkül megtenni?

(#26011) giigz válasza notmiami (#26003) üzenetére


giigz
veterán

:K

(#26012) Qwery válasza melan (#26010) üzenetére


Qwery
tag

néhanéha előjön nálam is. Beállítások alatt válaszd le ilyenkor az sd-t, majd csatlakoztasd. Már látja is.

42

(#26013) karldergroße válasza kali (#26008) üzenetére


karldergroße
senior tag

Hát a jórészt felesleges Google alkalmazások és azok elbaltázott frissítései (hangouts, gmail) pl. kutyának sem hiányoznak.

(#26014) kali válasza karldergroße (#26013) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy neked és a kutyának nem, de ne beszéj/írj általánosságban, mert mások helyett nem nyilatkozhatsz!
a google térkép 7.x.x már csak 4.x.x firmware verziótól elérhető, és bizony már nem szívesen térnék vissza korábbi térképes verzióra, de ez csak egy dolog a sok közül, rendre így tendálódnak majd a frissítések más területen is, hogy 2.x.x firmware alatt már nem foglalkoznak majd vele.
folyamatosan több és több ilyen lesz majd, és nem csak a google alkalmazások alatt, szóval csak óvatosan az ilyen véleményekkel!

(#26015) takacstomik válasza kali (#26008) üzenetére


takacstomik
csendes tag

Egyszerű a magyarázat. Sok ember nem ért hozzá és megis mókolatja. Nézd meg azt a kérdést:"Ki lehet lőni a Google zenelejátszót veglegesen? "
Lusta megismerni a telefont, probalgatni a tudását, végig se nezi a mrnüjét. Mit vársz az ilyen emberektől?

Mindig buh (z) eráljátok a telefonotokat. Ilyen rom olyan mod. Aztán csodálkoztok ha nem megy meg fagy - Takács Tomi

(#26016) Z0C!


Z0C!
őstag

i9070p XXLK4-hez még mindig nincs JB? :D
hihetetlen....

Egyébként mitől lehet az, hogy pl WhatsAppnál, ha üzit akarok írni felugrik a billentyűzet, hiába tapicskolom, nem ír semmit a telefon. Ilyenkor vissza vissza, majd WhatsApp megnyit és már tudok írni.
Próbáltam SmartKeyboarddal, Swiftkeyboarddal...ugyan az...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#26017) vazzz válasza Z0C! (#26016) üzenetére


vazzz
őstag

Szerintem több, mint 1 hónapja van már...

(#26018) SLC09


SLC09
tag

Sziasztok!
~2 hónapja lett vásárolva a készülék T-Mobilnál. Különösebben nem is nyomkodtam (előtte iPhone tulajdonos voltam) egyből raktam rá a JB-t. A készülék nálam nagyon belassult, pedig mindent egy szigorú leírás alapján csináltam, biztos ami biztos alapon. A youtube videók szaggattak, majd megállt a kép és egy 2-5 perc kellett neki, hogy magához térjen. Voltam édesapámmal repülni, le akartam videózni a felszállást, szaggatott az egész. Volt, hogy videózás közben szaggatott volt, hogy nem. Fogadott hívásnál fogadom a hívást (elhúzom a húzókát) és utána még várni kellett 4-5 másodpercet, hogy aktív legyen a hívás. Ebben az állapotában az elődje a 3GS gyorsabb volt az egy 800mHz-es magjával. Tegnap megelégeltem és a gyári T-Mobilos GB-t raktam rá, olyan gyors lett, mint akit seggbe rúgtak, de csak egy hibátlan JB-re vágyom ;] Honnan, mit tegyek? A KIES csak a gyári Samsung program, de nem ajánlottátok, odinnal ez lett az eredménye amit írtam, lehet másik romot kell néznem vagy máshonnan.
Mindemellett a telefon nagyon jó, a lassúságai miatt is bele tudtam szeretni.
Köszönöm a segítséget, Dani.

(#26019) Z0C! válasza vazzz (#26017) üzenetére


Z0C!
őstag

I9070PXXLPE -re van csak, XXLK4-re nincs, legalábbis a Samsung Firmware oldalon nincs :/

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#26020) Acef válasza SLC09 (#26018) üzenetére


Acef
addikt

Olvasd a 21999/hsz-t.

Z0C!: P-re is elérhető a JB.

[ Szerkesztve ]

(#26021) SLC09 válasza Acef (#26020) üzenetére


SLC09
tag

Köszönöm, szép leírás! A fájlokat merre találom vagy magam szerezzem be őket?

[ Szerkesztve ]

(#26022) Acef válasza SLC09 (#26021) üzenetére


Acef
addikt

Leírtam, hogy hol találhatóak. Nem linkeltem, így ha frissül-módosul, akkor is a legfrissebbet töltheted.

(#26023) vazzz válasza Z0C! (#26019) üzenetére


vazzz
őstag

Ne csináld már... VDH a lényeg, nem az LK4. T-s romnál se maradt a végződés, LQE lett a vége, következő meg LQG lesz.

(#26024) Z0C! válasza vazzz (#26023) üzenetére


Z0C!
őstag

akkor odinnal frissítsem?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#26025) Gery1987 válasza takacstomik (#26015) üzenetére


Gery1987
őstag

Ez az utolsó hogy ide írok!

Már elnézést de azért ez most kicsit kiakasztott! Anyumnak előbb volt ilyen készüléke mint nekem. Ő szinte semmi másra nem használja mint telefonálásra? Akkor ő is lusta? Mert semmi másra nem használja? Uram bocsá azért választottuk a tesómmal együtt neki mert rosszul látja azokat a kis kijelzős szarokat szemüveg nélkül, konkrétan sehogy! Baromi jó logika! Jah és én is benne voltam úgy hogy utána olvastam videót néztem stb stb. Lusta voltam szerintem is.

Mint írtam! Nincs kedvem sem mókolni sem egy alapvető cucchoz plusz alkalmazást használni. Nekem nem működik jól...és? Van lehetőség visszamenni. És azt is írtam sosem tetszett igazán sem az új felület sem maga az új rendszer. Ennyi. Akkor egy maradi hozzá nem értő vagyok. Köszönöm a minősítést én ezennel kiszálltam.

Mindenkinek további sok sikert (őszintén!) kívánok a készülék ki mivel és hogyan használja.!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#26026) Desiro542


Desiro542
tag

Sziasztok!
Rég nem voltam itt fent :/ Nos, azóta több főzött romot is kipróbáltam, MIUI v4-et, CM10.1-et, stb. Viszont az eddigi kedvenc (jelenleg is használatban) a CM10.1 alapokon nyugvó Carbon ROM 4.2.2. Rengeteg felhasználóbarát feature és akksi barát működés. Eddig kevés hibát találtam benne, pl.: WIFI hotspot, WIFI Direct, Videofelvétel. Ezeket leszámítva minden CM feature működik és a Carbon ROM menüben még több újdonsággal találkozhatunk. Ajánlom minden GT-I9070 felhasználónak! :)
U.I.: Akit érdekel vagy használja, annak üzenem, hogy a GET v4.1 nemsokára készen van. :)
Üdv: [DESIRO]

SGSA GT-I9070 Carbon ROM 4.2.2 (Android 4.2.2) Root/Deodex/Zipalign/all CM10.1 feature

(#26027) Desiro542 válasza Gery1987 (#26025) üzenetére


Desiro542
tag

Nem az a lusta aki csak telefonálni használja az Advance-ét meg a legalapvetőbb dolgokra, pl ébresztőóra, hanem az aki felteszi a legegyszerűbb kérdéseket tudatában annak, hogy saját maga is válaszolhatna rá, ha kicsit jobban utána nézne vagy kipróbálná az itt olvasottakat, ha már vette a fáradtságot és BELEKEZDETT A BUHERÁLÁSBA. Szerintem így értették.

SGSA GT-I9070 Carbon ROM 4.2.2 (Android 4.2.2) Root/Deodex/Zipalign/all CM10.1 feature

(#26028) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Én szerintem is. Nekem a másik kedvencem amikor 20x megkérdezik ki jött-e a más az új oprendszer :D
Én mindig elolvasom az utolsó előtti oldaltól kezdve akárhova belépek :D

(#26029) berry82


berry82
csendes tag

Sziasztok!
Bocs a hülye kérdésért, de ezek között mi a különbség?
CoCore-E-7.0-CWM-6.0.2.8.zip
CoCore-E-7.0-CWM-6.0.3.4.zip
CoCore-E-7.0-CWM-Touch.zip

Lehet nem értek hozzá, de ennyit találtam:
CWM 6.0.3.4 is the newer version, CWM Touch is touchable CWM.

Rájöttem, hogy a 6034 az újabb, de mi az a touch?

Samsung Galaxy S Advance (T-mobile 4.1.2)

(#26030) Desiro542 válasza berry82 (#26029) üzenetére


Desiro542
tag

az, hogy abban érintőképernyővel is lehet mászkálni a CWM ben nm csak a hardveres gombokkal. magyarul működik az érintőképernyő a recoveryben

SGSA GT-I9070 Carbon ROM 4.2.2 (Android 4.2.2) Root/Deodex/Zipalign/all CM10.1 feature

(#26031) donat_sz válasza Apunk (#25912) üzenetére


donat_sz
senior tag

melyik a legfrisebb elérhető CM10.1 most? 7/15-nél újabbat nem leltem egyelőre...

(#26032) berry82 válasza Desiro542 (#26030) üzenetére


berry82
csendes tag

Köszi!
Egyébként gondolom a fájlméretből, hogy ugyanaz lehet a touch verzió, mint a 6034...

Ja, csak olvasnom kellene:
ClockworkMod Recovery 6.0.2.8 [diego-ch]
ClockworkMod Recovery 6.0.3.4 [CyanogenMod, thanks OliverG96]
ClockworkMod Touch Recovery 6.0.3.3 [CyanogenMod, thanks OliverG96]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance (T-mobile 4.1.2)

(#26033) vazzz válasza donat_sz (#26031) üzenetére


vazzz
őstag

goo.im/devs/diegoch/janice/cm-10.1/nightly

(#26034) Gery15 válasza vazzz (#26033) üzenetére


Gery15
addikt

És ebbe mi az, ami még nem megy/működik?

HyperX

(#26035) Regu


Regu
csendes tag

Sziasztok.
Ma valami nagy hulyeseget csinaltam.Sajnos toroltem a telefonrol mindent!:)
Full alap beallitasokkal indult csak el a telefonom, mindenem odalett :)
Vicces, de mar tul vagyok a reggeli sokkon.
Viszont olyat kerdeznek, hogy fel akarom rakni ujra JB-t, de ugy, hogy minden regi adat torlodjon a telefonomrol.
Ugy tudom ehez nem eleg az 1 file.os JB.Honnan tudnek olyat leszedni, hogy mindent toroljon?
Odin alol fogom csinalni.
Valaszokat elore is koszi.
Amugy T-s telefon.

(#26036) kali válasza Regu (#26035) üzenetére


kali
legenda

szia,

szolgáltatós firmware verzió nincs közkézen olyan, ahol használható a re-partition funkció, ezért előtte és utána javasolt a telefon visszaállítása a gyári állapotra.

(#26037) Regu válasza kali (#26036) üzenetére


Regu
csendes tag

De akkor minden régebbi cucc rajta marad a telefon memóriáján nem?
Most is rajt vannak olyan mappák, ami alapból nincs telepítve.

És ha mondjuk raknék egy GB-t, és arra rá a JB-t?

[ Szerkesztve ]

(#26038) Gwom válasza Regu (#26037) üzenetére


Gwom
tag

Ha előtte és utána is csinálsz gyári visszát (belső SD formázása mellé pipa), akkor nem marad meg semmi a memóriában.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26039) Jason19 válasza Gery15 (#26034) üzenetére


Jason19
senior tag

06/21 óta semmi új, kivéve az omx-et amit csak zippel lehet feltenni. Csak az ui hullámzást megoldhatnák már, mert nem hiszem el, hogy nem lehetne pár nap alatt megcsinálni hogyha rendesen nekiülnének. Xperiakon meg s3 minin elvileg nincs ilyen gond.. meg ez amúgyis nem a gpu feladata? Az meg mali400, ami s2/3-ban is van pl.. ott sincs ilyen gond..

(#26040) simicska


simicska
tag

sziasztok

pár napja rendeltem egy advance-t. 4.1.2-vel jött és fagyogat, újraindulgat. szeretnék kernelt cserélni, hátha az orvosolja a problémát.

kérdéseim: melyiket ajánlanátok? a stock rom maradhat rajta?

build: JZ054K.I9070XXLQE

(#26041) Gwom válasza simicska (#26040) üzenetére


Gwom
tag

Előbb csinálj egy gyári visszát SD formázással! :K

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26042) simicska válasza Gwom (#26041) üzenetére


simicska
tag

köszi

és ha felrakom rá ezt a cocore 7.0-t, akkor nem lesz fagyás, azon felül meg még teljesítményileg is javul?

(#26043) Gwom válasza simicska (#26042) üzenetére


Gwom
tag

Nem tudom, én nem cseréltem kernelt. Elvileg (másoknak gyakorlatilag is) jobb lett. Jobb teljesítmény, akkukímélés, minimalizált fagyás. Szerintem ne a 7.0-t rakd fel, mert még friss, és nincs még elég tapasztalat felőle. Annyit hallottam, hogy vannak gondok vele. Inkább a 6.8-at tedd fel. De azért kérdezz körbe (Acef stb.).

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26044) berboo


berboo
csendes tag

GPS GONDOK :
a telefonon google térkép van és "navigació" gondolom ez saját alkalmazása a samsungnak,, azonban net nélkül hiába van a gps bekapcsolva csak annyit ír ki várakozás a helyre . ez normális ? a páromnak is ilyen telefonja van és internet nélkül tudta használni a GPSt letöltött térképpel

(#26045) kali válasza berboo (#26044) üzenetére


kali
legenda

szia,

a navigáció is google alkalmazás, a google térkép része.
a net nem kell a pozicionáláshoz, bár a-gps rásegítés nélkül kicsit lomhábban fog pozíciót, de működik úgy is, viszont a térkép részleteinek a letöltéséhez már kell wifi vagy mobilinternet.
legyen engedélyezve a tartózkodási hely elérése a google alkalmazások számára.

(#26046) berboo válasza kali (#26045) üzenetére


berboo
csendes tag

tehát ha a internet nélkül a telefonom nem kepés a pozíciót bemérni akkor baj van gpssel a telefonon ?
ja és ha korábban mar betöltötte az ország térképet wifin keresztül offline nem tud működni ? köszi

(#26047) kali válasza berboo (#26046) üzenetére


kali
legenda

csak tovább tart, de azért nem kell úgy sem félóra, ha olyan helyen van - szabadban...stb -, ahol más szempontból nem problémás a pozicionálás.
a google térkép nem képes az ország egész területét lementeni, esetleg csak nagyon kicsi részletet, ha az az opció engedélyezve van, és nem lett ürítve a tár, valamint adott részen nézed ismét.

(#26048) Stauffenberg válasza berboo (#26046) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Régen lehetett a Google térképben offline elmenteni egy megtervezett útvonalat, de az új térképből kikerült ez a funkció.

Érdemes egyébként offline térképet használni ha nem akarod a mobilnet kárára (ha van egyáltalán) használni a Google Maps-et.

(#26049) Gwom válasza Stauffenberg (#26048) üzenetére


Gwom
tag

Tudsz mondani egy jó offline térképet?

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#26050) Stauffenberg válasza Gwom (#26049) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem élek ilyenekkel, Google Play-ben érdemes megnézni. Nekem havi 2 GB mobilnet mellé bőven elég a Google Maps is. :) Navigálni nem nagyon szoktam, csak néha jól jön kocsmát keresni egy ismeretlen környéken. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.