Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Monyos válasza Morris (#6799) üzenetére


Monyos
aktív tag

Most akkor vagy ülsz egy bekapcsolhatatlan telón otthon és fogod a fejed, hogy "mit tettem?!" VAGY bemész a szervizbe és kapsz egy új telcsit. (pár kisiskolás kérdéssel bután nézve próbálod megtudni miért is nem kapcsol be az eddig hibtálanul működő telefonod ;] )

ON:
Közben utána néztem a korábban feltett GTA 3 -as kocsi irányítási problémámnak és kiderült, hogy nem csak csak nálam és nem csak a mi SAMUnknál zavaros. :O

(#6802) dobolson


dobolson
senior tag

Tegnap voltam bent egy telenor boltban és volt kint egy s3 mini 4.1.1-el,hát megnézegettem kicsit. Annyi elmondható, hogy nagyonis sok plusz dolog van benne a gb-hez képest, amit jó eséllyel a mi jb-nk is tartalmaz majd. Pl a fényképezőgép gyors, gyorsan is indul (nálunk ez lassú szerintem) és gyorsan is készíti a képet,van benne sorozatmód legjobb fénykép kiválasztás funkcióval. Benne van a %-os aksi kijelzés, az s3ból megismert közvetlen tárcsázás, (ha pl sms-t kapsz és a fejedhez emeled a telót már hívja is az embert, akitől smst kaptál) meg még jópár az s3-ból ismert "mozgásos" újítás. Átnézegettem a menüjét és találtam benne sok újat, amelyek valakinek vagy fontosak vagy nem, de szerintem mindenképpen jó, hogy benne vannak. Szóval van miért várni, akkor is, ha eddig gyorsnak gondoljuk a telefont, mert ez csak jobb lehet.

(#6803) Csomag01 válasza orbit76 (#6789) üzenetére


Csomag01
tag

Vannak hibák, vagy remekül működik?

[MOBILSZÁM VÁLTOZÁS] Üdv. Csomag01

(#6804) kaller1 válasza Giovanny75 (#6781) üzenetére


kaller1
veterán

Persze, de ezt most miért is nekem címezted? :)

.::> <::.

(#6805) sunyijanika


sunyijanika
tag

Valaki megtudja mondani mennyiért volt kapható a telefon a nagy karácsonyi rohamban? kártyás előfizetés érdekelne :F

[ Szerkesztve ]

(#6806) atila4


atila4
senior tag

Root előtt kell wipe, data resetet csinálni?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#6807) xAcidx válasza sunyijanika (#6805) üzenetére


xAcidx
tag

Ha jól emlékszem, akkor ~7000 forinttal volt olcsóbb. Viszont részletre nem lehetett elhozni 14/16.-a után.

(#6808) bendi007


bendi007
tag

Üdv!
Mekkora micr sdt tud kezelni a teló?

(#6809) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!

Akinek megy az NSF Most Wanted, annak milyen a verziószáma, mert ami nekem van annál csak a menü látszik és az autó, meg a pálya nem?

(#6810) sdd2 válasza zoli669 (#6809) üzenetére


sdd2
veterán

Frissítsd le a Play-en ( Neked hogy van meg a NFS Most Wanted ha nem kompatibilis a telefonunk vele? :U

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#6811) sunyijanika válasza bendi007 (#6808) üzenetére


sunyijanika
tag

legfeljebb - 32GB

[ Szerkesztve ]

(#6812) Monyos válasza atila4 (#6806) üzenetére


Monyos
aktív tag

Szerintem nem kell.
Leírásban sincs benne... csak feltolod Odinnal az adott rendszerhez tartozó rootolt rendszerfájlokat.
+ Hol nyomnál wipe ot ?

(#6813) eengir


eengir
tag

Sziasztok,

Olvasgatom a forumot de hát messze még a vége viszont rá kell hogy kérdezzek egy két dologra. Azt szeretném tudni, hogy van e valami általános probléma a telefonnal akár szoftveres akár hardveres (aminek érdemes utána olvasni vagy odafigyelni vásárlásnál). A másik kiszemelt egy HTC de az kiesni látszik egy-két aproság miatt.
Valamint mi a tapasztalat a samsunggal kapcsolatban? Milyen sürün szeretik kiadni az android frissitéseket és meddig szokatak update-k jönni egy egy modellre? Lehet arra számitani, hogy egy év mulva még mindig lesz frissités az S Advance-ra vagy ha megkapja a JB-t akkor annyi és kész?
Válaszokat elöre is köszi!

(#6814) Monyos válasza eengir (#6813) üzenetére


Monyos
aktív tag

Az egyetlen elterjedt hibajelenség a görgetési hiba. De ez is telefon függő. Valakinél előjött valakinél nem. Egyértelműen szoftveres hiba, mert csak az XXLK2 szoftvernél jött elő.

Első HSZ ide kapcsolódó része:
"Több telefonon előfordult, hogy miután akár Odinnal, akár OTA frissítették az XXLK2 firmware-re un. görgetési hibát produkál. Ez abban nyilvánul meg, hogy általában a beállításokban, fájlkezelőkben (valakinél mindenhol, ahol görgetés van) ha már volt gördítés az oldalon, a következő gördítésnél nem megy tovább hanem teljesen megáll. Volt aki visszarakta a régebbi firmwaret és azután "elmúlt" ezen hiba. "

Itt egy videó róla: [link]

Más ismert jellegzetes hibáról nem tudok, nem volt róla szó itt a topicban.
Tehát vásárlásnál az általános dolgokra kell figyelni... (pixelhiba, összerakás, gombok)

A JB frissítés eléggé elhúzódott, de szép lassan itt lesz. Eddig úgy volt, hogy januárban jön ,de most már az új időpont március...
Ami JB után várható... senki sem tudja... először is érjen ide a Jelly. :U

[ Szerkesztve ]

(#6815) beccyboy válasza eengir (#6813) üzenetére


beccyboy
aktív tag

Talán még annyit tennék hozzá az elöttem szolohoz, hogy néhányan tapasztaltak indokolatlan merülést. Ez vagy elmulik magátol, vagy szerviz lesz a vége. De az is gyanus, hogy a szézalékos akksi állapot kijelzés bugos, mert ujrainditás után jopár százalékkal többet szokott mutatni.
A görgetési buggal én meg ugy jártam, hogy hol van, hol nincs. Ja és tesom teloja a T-s frissités elött is produkálta, ami nekem fura volt:)

Caffeine addict.

(#6816) sunyijanika


sunyijanika
tag

Gondolom már volt róla szó, de szeretném, ha valaki kisegítene a telefon védelmének legjobb módjaiban. :)
Milyen fóliát vagy hasonló védelmet ajánlotok, mik válnak be ennél a típusnál? személyes tapasztalatok is jöhetnek :) pár termék linket is szívesen fogadnék.

Köszönöm előre a segítőkészséget!

(#6817) eengir válasza Monyos (#6814) üzenetére


eengir
tag

Ok, köszi. Ezeke szerint ennél nem kell figyelnem pl., hogy mi a CID-je vagy, hogy milyen CPU van benne valamint tuti, hogy unbranded készüléket kapok és nem valami T-mobilost vagy vodásat, ha GSM boltban veszem.

HTC-nél van, hogy hiába független a telefon, németországbol importált T-mobilosat lehet kapni, ami ugye késöbb kapja a frissitéseket stb.

(#6818) xAcidx


xAcidx
tag

Lehet, hogy volt már, de nincs sok kedvem és időm visszakeresni... :)
Hogyan lehet valamiféle kijelző tesztet elővarázsolni? Jó lenne kipróbálni, mielőtt aláírok mindent. Mert ha valamivel gubanc van, akkor én át nem veszem a telefont. Hozzanak szépen egy másikat :D
Illetve ilyenkor mire érdemes még odafigyelni?

A másik ami nagyon érdekel még: Dungeon Hunter 3 hogyan fut rajta? Ha esetleg warez lenne, akkor elnézést kérek, és pü-ben várom a választ ^^

(#6819) #33253120 válasza xAcidx (#6818) üzenetére


#33253120
törölt tag

*#0*#
http://www.careace.net/2011/09/29/hidden-tip-samsung-galaxy-s-ii-lcd-test-mode/

[ Szerkesztve ]

(#6820) #33253120 válasza #33253120 (#6819) üzenetére


#33253120
törölt tag

Rootnál, ha nem csak pda van hanem csc is, akkor gondolom azt is be kell tallózni.
Erősítsetek meg a hitemben. :)

(#6821) vazzz válasza #33253120 (#6820) üzenetére


vazzz
őstag

1.hsz ;]

(#6822) cerkas


cerkas
csendes tag

Üdv!

1.: hogyan lehetne a névjegyzék betűméretét növelni?

2.:milyen tok vált be nektek a telóhoz?

Köszönet annak, aki segít a válaszokkal.

(#6823) #33253120 válasza vazzz (#6821) üzenetére


#33253120
törölt tag

Valóban. Rálógott egy ablak.
Nem úszom meg. Telepíteni kell valami win7-et... :( ha rootolni akarok.

(#6824) hrvp válasza Keem1 (#6794) üzenetére


hrvp
aktív tag

Ha elfogadod a felhasználási feltételeket megkapod a garanciát. Nem vállalhatják, hogy a tesztelt rendszerbe az user akárhogy belenyúljon és úgy is hibátlanul működjön. Teljesen logikus a binary counter miatti garivesztés. Aki meg emiatt elvesztette a garanciát, az fizesse ki a javítás teljes költségét. Szerintem ez így logikus.

Más: Akinél jelen van a görgetési bug, használ sd-kártyát?

(#6825) vazzz válasza #33253120 (#6823) üzenetére


vazzz
őstag

Milyen rendszered van most?

(#6826) #33253120 válasza vazzz (#6825) üzenetére


#33253120
törölt tag

Win8 Consumer preview, és egy Ubuntu 12.10

(#6827) vazzz válasza #33253120 (#6826) üzenetére


vazzz
őstag

Win8-al használom én is, bár az enyém végleges verzió. Nálam működik az Odin rendesen.

(#6828) #33253120 válasza vazzz (#6827) üzenetére


#33253120
törölt tag

Amíg a spica-t piszkáltam nekem sem volt vele bajom, az az odin azt viszi. Ez az Odin ezt nem viszi. Megpróbálok még keresni valami usb drivert, hátha az nem tetszik neki amit a Microsoft oldaláról szedett a driver update...

(#6829) golyani válasza hrvp (#6824) üzenetére


golyani
addikt

használok, denekm lényegében csak a beállítások/alkalmazások kezelésénél jelentkezik ahol hoszabb a lista. névjegyzék, opera, play bolt jó.

(#6830) vazzz válasza #33253120 (#6828) üzenetére


vazzz
őstag

Telepítsd a kiest, az felteszi a drivereket.

(#6831) Jason19 válasza cerkas (#6822) üzenetére


Jason19
senior tag

1 - nem tudom
2 - S-line tok.

(#6832) #33253120 válasza vazzz (#6830) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezzel elvben nem kompatibilis a kies. Már próbáltam...
De ha eljut addig, hogy a drivert feltegye, akkor mondjuk kit érdekel hogy fut-e, vagy nem...
Megnézzük.

(#6833) hrvp válasza golyani (#6829) üzenetére


hrvp
aktív tag

Ugyanez van nálam is. Azért kérdeztem, mert eddig nem volt benne sd kártya, most, hogy már van, észrevettem a bug-ot. Nem tudom, hogy lehet-e összefüggés a két dolog között, vagy csak simán nem vettem észre, hogy eddig is megvolt.

(#6834) Babity


Babity
csendes tag

Mi lehet a gond? Ma befagyott egyszer a telefonom, nem reagált semmire, aztán kivettem az akut, majd visszatettem utána mikor bekapcsolt a teló nem ismerte fel a SIM kártyát és azóta sem..

(#6835) Keem1


Keem1
addikt

Gyerekek, ez meg mi a fene? Ma a délután derekán valami 73% környékén állt az akku, most ránéztem, és 55% fogadott (semmit nem csináltam, talán egy 4-5 perces hívásom volt), plusz itt látszódik valami sárga. Meg találtam olyat, hogy "Lefedettség nélkül 18%".
Ez mi a fene? Meg mi az a sárga? Mi ez a nagy meredek lejtő itt hirtelen? Már megint szórakozik az akkum? :((

[ Szerkesztve ]

(#6836) dobolson válasza Keem1 (#6835) üzenetére


dobolson
senior tag

Ilyet nekem is rendszeresen produkál, csak már túltettem magam rajta. :) Amúgy nekem soha nem volt még zöld a térerő csíkja, nekem mindig sárga. Ezt pl nem értem, hogy miért van. Ilyen lenne erre felé a vodás hálózat, vagy mi a bré?? :U Mondjuk ez sem, mert csajom s2-én zöld a csík, és ő is vodás...

(#6837) Keem1 válasza dobolson (#6836) üzenetére


Keem1
addikt

És neked is volt ilyen hirtelen meredeken eső töltöttség? Meg ez az ismeretlen "lefedettség nélkül" dolog? :U

(#6838) #33253120 válasza #33253120 (#6832) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem jött be.
Szóval rápakoltam mindent a telefonra, hónom alá csaptam a kábelt, némi pénzt, elballagtam a boltba sörért (hivatalos fizetőeszköznek minősül felénk) majd visszaballagtam a szomszédhoz, és megcsináltam ott.
Elsőre ment.

Pár hete volt backup közben egy adatvesztéses mizériám, alig tudtam összekaparni testdisk/photorec chkdsk/fsck párosokkal a kis 160+250 giga adatom, mert ugye a backup is lehalt...
Lehet nem ártana egy újratelepítés.
Szerk.
Már nálam is szaggat.
A TWR recovery a bűnös.

[ Szerkesztve ]

(#6839) tomiii007


tomiii007
senior tag

Screenshotot miért nem tudok csinalni a teloval?
Elvileg ugy kell hogy először HOME gomb lenyomva tart utánna és a vissza gomb lenyomva tart nem ?

(#6840) vazzz válasza tomiii007 (#6839) üzenetére


vazzz
őstag

Nem :N
Home+Power gomb egy pillanatra.

(#6841) Keem1 válasza tomiii007 (#6839) üzenetére


Keem1
addikt

Nem egészen... Home + bekapcs. gomb

Na lassú voltam :U

[ Szerkesztve ]

(#6842) tomiii007 válasza vazzz (#6840) üzenetére


tomiii007
senior tag

köszöntem nektek :)
http://www.quickscreenshots.com/samsung-galaxy-advance/
itt akkor jol le irtak :DD

[ Szerkesztve ]

(#6843) K e n y a válasza Keem1 (#6835) üzenetére


K e n y a
tag

Néha nekem is csinál ilyet. Rejtély számomra, hogy mitől van. Ami a sárga sávot illeti, nem lehet, hogy a hálózat mód csak 3G-re (WCDMA) van állítva és annyi ideig nem volt 3G-d? Hirtelen ez jutott az eszembe. Egyébként nekem is csak sárga sáv van, zöldet a telefonomon még sosem láttam. :N Az asszony Ace-én meg zöld.

Nem a lényeg, se nem a részvétel, hanem a fontos!

(#6844) dobolson válasza Keem1 (#6837) üzenetére


dobolson
senior tag

Ennél még meredekebb is szokott lenni szerintem. :((( Hozzá sem nyúlok és 70%-ról 10 perc alatt marad 56%. Előfordul néha-néha, de már lesz*rom, ez van. :) Lefedettség nélküli üzenet még nem volt indokolatlanul, csak ez a sárga csík folyamatos nálam, mondom, zöld nem is szokott lenni. :(
Próbáltam már, hogy csak 2g-n használom, de akkor is sárga volt.

(#6845) Keem1 válasza K e n y a (#6843) üzenetére


Keem1
addikt

Á, nem direkt van GSM-re (2G) állítva, most itthon vagyok, és ilyenkor aktív a wifi automatikus bontással. Ilyenkor direkt nem állítom át 3G-re.

dobolson: hát majd meglátjuk. Most egy újraindítással, meg egyéb csesztetéssel le is küldtem 55-ről 52%-ra, de a sárga csík nem tért még vissza hosszasan (de van egy pici a végén is).

Én is lesz*rom, csak van, hogy 4-5 nap lazán összejön, ha vonaton anyámhoz menet végig nyomogatom (2,5 óra), akkor is még a laza másnapot kibírja. De volt, hogy egy nap alatt lement 100-ról 28%-ra, szóval nem értem én ezt...

[ Szerkesztve ]

(#6846) K e n y a válasza dobolson (#6844) üzenetére


K e n y a
tag

Én csak 2G-n használom mostanság, de nekem is sárga. Az Istennek nem akar bezöldülni. De elég találóan fejezted ki magadat a "már lesz*rom"-mal. Nálam annyi a különbség, hogy még a sz*rt is lesz*rom... :)

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg, se nem a részvétel, hanem a fontos!

(#6847) atila4


atila4
senior tag

Asphalt 7-et hogyan tudom megvenni ha play azt írja, hogy nem kompatibilis?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#6848) tomiii007 válasza K e n y a (#6846) üzenetére


tomiii007
senior tag

szerintem a 2G miatt sárga, ha 3Gn használnátok csak akkor sztem zöld lenne, vagy nem ?:D
amugy az akksi töltöttségét,nagyon sok minden program akarmikor leszivhatja automatikus szinkronizálások vagy valami kis hülye program, de azt is észrevettem hogy ha egy ideig nem hasznalom a telot modnjuk fél nap és utana elkezdek rajta csinalni valamit akkor valamennyivel gyorsabban merül egy bizonyos szintig igaz nem ilyen 20-30%rol beszelek hanem azert kevesebb

[ Szerkesztve ]

(#6849) szabacsik válasza atila4 (#6847) üzenetére


szabacsik
őstag

Sehogy

/\____/\

(#6850) dobolson válasza Keem1 (#6845) üzenetére


dobolson
senior tag

Ilyenkor, ha újraindítom, mindig meg szokott emelkedni pár %-ot a töltöttség is. De már újra sem indítom, jó ez így, nem nagyon tudok mit kezdeni vele. Tökre az van, hogy ha jó a kedve, 4 óra kijelző használatot is bír, ha meg rossz passzban van, a 2,5 óra talán összejön. Szóval kiszámíthatatlan.

K e n y a

:DDD ez van, mást nem tehetünk. :) Amúgy azt hiszem, hogy érdekes módon pont roaming alatt Szlovákiában a hegyekben, rossz lefedettség mellett zöld volt, itthon meg 3g-n és 2g-n is sárga csak. Amúgy nem tudom, hogy ez számít-e az aksi merülésben, de ha itt az történik, hogy a zöldnél a legerősebben fogja a jelet, sárgánál közepesen és pirosnál gyengén (ez lenne a logikus), akkor akár jobban is merülhet sárgán, mert nem fogja könnyen a jelet. Valahogy így lehet ez, nem?

tomiii007

Nagyon nem, ugyanis én 3g-n használom mindig, csak próbaképpen néztem meg 2g-vel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.