Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) Piloss válasza MrCsiT (#42000) üzenetére


Piloss
senior tag

Egyik CM alapú rom sem tartalmaz FM rádiót beépítve, de Spirit fm-el pótolható [link]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#42002) kátú válasza Nimda (#41998) üzenetére


kátú
őstag

Acef Fmod és semmi probléma, nem lassú

It still works!

(#42003) MrCsiT válasza Piloss (#42001) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nem mentem vele semmire.. azt írja az app, hogy FM not available :W

Így funkcióhiányos a Slimkat (4.4.4), grrr...

Valakinek van esetleg jó tapasztalata, valamilyen 4.3-as unofficial-lal ha már egyszer a legstabilabbnak mondott 4.4.4 slimkat-tal nem vagyok elégedett?

mellesleg
- elég halknak tapasztalom vele a készüléket;
- az indított játékokra kilépés után az "alkalmazás leállt" üzenet jön, holott szabályosan léptem ki;
- az ébresztő butább benne, mint a 4.1.2-esben lévő, ami tud az ébresztés előtti időben is halk dallamot lejátszani. Ebben a 4.4.4-ben még az sem megoldott, hogy a gyáritól eltérő csengőhangot válasszak, pedig az szerintem azért alap volna.
-s hogy jót is írjak: játékok szépen futnak vele, folyamatosabbnak látom, mint a 4.1.2-vel volt.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#42004) kátú válasza MrCsiT (#42003) üzenetére


kátú
őstag

Milyen játékokat próbáltál vele?

It still works!

(#42005) MrCsiT válasza kátú (#42004) üzenetére


MrCsiT
addikt

Defense zone és zone 2 HD-t tesztelte a gyermekem :DDD

ám, már mindegy, leverte a Slimkat 4.4.4 szoftver nálam a lécet:

1. beütöttem egy kereskedelmi egység számát a tárcsázón.
2. mivel ismeretlen szám volt, rányomtam, hogy felvenném a névjegyzékbe.
3. itt volt az első megrökönyödésem, mikor kaptam a felvételi kérésemre egy 2 választási lehetőséges ablakot:
"Google fiókhoz társítom a névjegyet" vagy "mégsem".
4. megnyomtam a fiókhoz társítást, mert
-tudtam, hogy nincs nethozzáférése a készüléknek jelenleg;
-gondoltam, felvétel után majd módosítom a társítást.
-az összes, a google fiókkal kapcsolatos szinkront már első telepítéskor tiltani szoktam, mert csak az appok play-áruházból való telepítéséhez használom azt a szerencsétlen fiókot, semmi szükségem semmiféle szinkronra, ellenben szeretném azt hinni, hogy nem a Skynet fut a telefonomon, azaz, én döntöm el, mi történjen, vagy mi ne.

- tekintsünk el attól a ténytől, hogy az Android versions comparison szerint, pl. a cseppet sem veszélytelen Heartbleed / OpenSSL vulnerability bug-ot csak a 4.4.4 -es Android verzióval javították, tehát, a korábbiak mind bugosak, ezek szerint -

5. Elvileg nem vagyok teljesen tehetségtelen a módosítások lehetséges megtalálási helye iránt, de 45 mp kevés volt, hogy a normál telefonkönyvhöz át-társítsam a névjegyet.

Ezt követően, ennél alig több idő kellett Odin-nak, hogy a gyári 4.1.2-t visszategye nekem a készülékre. :W

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#42006) MrCsiT válasza MrCsiT (#42005) üzenetére


MrCsiT
addikt

4.3-ból nincs erre valami stabilnak mondható rom? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#42007) Piloss válasza MrCsiT (#42003) üzenetére


Piloss
senior tag

De működnie kell, most próbáltam, nézd meg ezzel [link]

Aztán eszerint állítsd be:

Settings>Band 100KHz
Audio>Method> Galaxy S3/Note/S2_ICS
Volume>Scale>30

Szerk: látom már mindegy

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#42008) Nimda


Nimda
addikt

Esetleg ha valakinek van hasonló "paraméterekkel" megáldott telója, írjon privit :)

[ Szerkesztve ]

(#42009) mkbla


mkbla
senior tag

Egyet értek MrCsittel, nekem is sok kellemetlenségem volt ezekből is adódóan. Most a fent leírtak szerint visszaraktam a gyári romot. Beállítgatom, használatba veszem. Aztán majd ha pár hónap múlva megint elbaszódik akkor megint újrarakom, vagy ha van valakinek valami tutifasza ami működik nem produkálja a fent leírtakat a kezdetektől 3-4 hónap múlva sem akkor felrakom azt...

Köszönöm mindenkinek a segítséget :C

[ Szerkesztve ]

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#42010) Signum04


Signum04
tag

Sziasztok,

Nagy baj van.

A mai nap reggel óta játszik velem a telefonom.
Samsung Galaxy S Advance
Bekapcsol és újraindul
Bekapcsol újraindul és ezt játszuk már egy órája.
Ha kikapcsolom a wifit meg a mobilnetet akkor nem indul újra rögtön. Viszont ha A Clean Mastert elindítom hogy takarítson akkor vizsgálat közben is újra indul. Az alkalmazáskezelő sem nyillik meg.
Ez valami vírus? vagy mit lehet ezzel kezdeni? Nem töltöttem semmilyen applikációt tegnap, sem tegnapelőtt. Frissítés sem volt.

Légyszi valami ötlet elkellne, mert telefon nélkül....

(#42011) MrCsiT válasza Signum04 (#42010) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha jól olvastam, alkalmazás cache üríthető az appok elvesztése nélkül: download mode-ban a wipe cache-t kell üríteni.
Majd valaki hozzáértőbb is reagál, gondolom, de én ezt próbálnám meg elsőre.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#42012) mkbla


mkbla
senior tag

Na sztem kettétöröm a telefont. Az lesz a legjobb és után nem szarakodok vele. Most lett ujrarakva a gyári rommal és már szarakodik.

Nem tudom ti hogy vagytok vele de engem rohadtul idegesít, hogy a telefonkönyvet kereséskor mindig felbassza az elejére. Keresel egy nevet olvasod a neveket, és puff egyszer csak felugrik az A betűhöz. Ez már a gyári rommal is csinálta régen. Most pl csoportba akarom áttenni az embereket, keresgélek, olvasgatok, lapozgatok, pipálgatom ki a neveket de már 3X felugrott az A betűhöz. Majdnem kettétörtem a telefont.

Hol lehet ezt kikapcsolni?? Miért ugrik az elejére? Vagy csak nekem csinálja? Engem rohadtul idegesít.

[ Szerkesztve ]

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#42013) Acef válasza Signum04 (#42010) üzenetére


Acef
addikt

Signum04
Ne használj Clean Mastert. Többet árt, mint amennyit használ (főleg 4.1+ romoknál)

[ Szerkesztve ]

(#42014) Balathruin válasza MrCsiT (#42011) üzenetére


Balathruin
veterán

Mit akarsz a download mode-ban? :F Azt a recoveryben kell, a kettő teljesen más.

(#42015) Signum04


Signum04
tag

Az alkalmazások egyesével történő eltávolítása közben kiderült a Viber a hibás.
A következő gondom, semmivel nem tudom eltávolítani. ugyanúgy újraindul a készülék. Nincs itt valami csökkentett mód ahol eltudom távolítani ezt a ***** vibert...

Nagyon örülnék neki, mert továbbra sem tudok semmilyen eszköztárat, vagy alkalmazásokat megnyitni, mivel betöltéskor eléri a vibert és K.O.

(#42016) Balathruin válasza Signum04 (#42015) üzenetére


Balathruin
veterán

Úgy tudom ha boot közben nyomogatod a hangerő gombokat, akkor valami csökkentett módhoz hasonló jön be.

(#42017) MrCsiT válasza Balathruin (#42014) üzenetére


MrCsiT
addikt

Valóban. Azt akartam írni. :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#42018) Signum04 válasza MrCsiT (#42017) üzenetére


Signum04
tag

Megtörtént.

Ugyanúgy újraindul utána is. nem tudom törölni a Vibert.

(#42019) Balathruin válasza Signum04 (#42018) üzenetére


Balathruin
veterán

Töröld a /data/app-ból.

(#42020) Signum04 válasza Balathruin (#42019) üzenetére


Signum04
tag

OK proba

[ Szerkesztve ]

(#42021) Signum04 válasza Balathruin (#42019) üzenetére


Signum04
tag

A viber eltünt, de az alkalmazáskezelő továbbra sem tölt be teljesen, csak újraindul...
Eddig is kivolt a lelkem ettől a telefontól és a rendszerétől, de lassan kezd betelni a pohár:)

[ Szerkesztve ]

(#42022) MrCsiT válasza Signum04 (#42021) üzenetére


MrCsiT
addikt

Gyári 4.1.2 letölt, Odinnal feltesz.
Ez a következő ötletem..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#42023) Signum04 válasza MrCsiT (#42022) üzenetére


Signum04
tag

Itt kezdődik a baj, hogy nekem ez már kínai,,, Szóval ha ez az utólsó megoldás akkor lehet inkább kivágom hazafelé az ablakon az m1esen:D
Mi a ráció abban, hogy kb 4 napja járt le a 2 éves gari ? :))))

(#42024) mkbla


mkbla
senior tag

Közben én meg hirtelen felindulásból feltettem az fmodot. Sikerült. És jónak tűnik. Beállítgattam, személyre szabtam, végigmentem a leírt lépéseken. Kíváncsi leszek meddig bírja. ;]

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#42025) Balathruin válasza Signum04 (#42023) üzenetére


Balathruin
veterán

Kínai? Letöltesz 1 fájlt, kicsomagolod, megnyitsz egy programot, pár kattintás, telót felrakod downloadban a gyári kábellel, start, vársz picit, kész.

(#42026) Acef válasza mkbla (#42024) üzenetére


Acef
addikt

mkbla
3-4-5 hónap után flasheld újra a Cocoret és az Fmod-ot, majd wipe cache és advanced / wipe dalvik ...
Időnként nézd át a beállításokat (főleg a google-t érintő dolgokat), és ha lehet, akkor ne frissíts google appokat, mert elrontja a beállításaidat (play: automata frissítés OFF)

[ Szerkesztve ]

(#42027) kátú válasza mkbla (#42024) üzenetére


kátú
őstag

Nekem már fél éve megy az Fmod és semmi problémám nincs a telefon meg 2 és fél éves

It still works!

(#42028) szeljanos


szeljanos
tag

Üdv.!
Ma hoznak egy Advance-t, de nem tudom melyik rendszer van még rajta (GB, vagy JB). Ha GB, akkor JB-re frissíteni lehet úgy is, hogy a repartos romot teszem fel elsőnek és utána mehet fel egy RR Rom pl.?
Repartosnál mit kell Odinban pipálni, mire kell figyelni?

Köszi!

Alcatel302►Nokia3410►SamsungSGH-E770►SamsungWave723:Bada1.0-Bada2.0►SamsungGalaxySAdvance:Android4.4.2/Slimkat/►SamsungGalaxyS4LTE+(I9506):Android5.0.1/Lollipop/-CM13/MM/►SamsungGalaxyS7(SM-G930F)-Android7.0-8.0►SamsungA71-Android12►Xiaomi12-Android12

(#42029) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
Egyik családtagomnak egy ilyen telefonja van! Szeretnék venni neki karácsonyra a telefonjába egy új akkumulátort.
Milyen való bele, hol érdemes venni ill. megrendelni?
Köszönöm a segítséget!

(#42030) Balathruin válasza Chris.G (#42029) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen való bele?
Csakis olyan ami alapból benne is van, tehát gyári.

(#42031) pazirezz válasza Chris.G (#42029) üzenetére


pazirezz
tag

Legegyszerűbb talán ha bemész egy helyben lévő gsm boltba, és pontos típus alapján vásárolsz egyet..
(Ha egy tanácsot elfogadsz, csak gyári eredetit) .. vagy körbenézel az ebay-en (angol / német oldalon talán érdemesebb, bőven ideér karácsonyig .. .)

Egy példa a sok közül.

https://m.facebook.com/paZirez

(#42032) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Mostaniak között melyek a jobb telefonok? Nem S4 meg S5-re gondolok amik sokba kerülnek hanem a közép mezőnybe :)

(#42033) kátú válasza Csabi1984 (#42032) üzenetére


kátú
őstag

Ace 4

It still works!

(#42034) Nimda


Nimda
addikt

Fmod, első benyomások (140101 orig.):

Követtem a beállításokat és valóban gyors és sallangmentes.Habár én maradtam a gyári tárcsázó és naptár mellett, ezért töröltem a számomra felesleges appokat.A gyári böngészőt is száműztem, valahogy sosem tudtam vele megbarátkozni, helyette a CM browsert használom.
A google szolgáltatásokat viszont muszáj frissítenem, mert különben nem működnek az újabb verziók, pl. gmail.Nem tudom erre létezik e valami megoldás...

A gyárit ezek után kukáztam, valóban egy jobb alternatíva az Fmod, köszönjük szépen!

(#42035) Roxkex


Roxkex
senior tag

Hali , valakinek esetleg nincsen meg a cocore 6.8as kernel ? :\ XDA-n már nem találom és reinstallolnám a "régi" telómat :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42036) kátú válasza Roxkex (#42035) üzenetére


kátú
őstag

Priviben egy gmail címet, de csak ha nem P s a tel

It still works!

(#42037) zeorsdfd válasza kátú (#42033) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Már csak azt nem értem, hogy a telenornál miért olcsóbb 6k-val ez az ace 4 mint az advance? :F

[ Szerkesztve ]

(#42038) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!

Régen elég "ON" voltam ebben a topikban, de mára már nem. Remélem ettől eltekintve tudtom nekem segíteni.

Szóval a problémám az lenne, hogy a telefon ki kapcsolgat időközönként.
Előzmények:

Amikor megvettem, talán még egy hónapos sem volt ugyanezt csinálta. Akkor szervizbe küldtem azt hiszem, A10-es feszültségszabályzót cseréltek benne. Két éves múlt a telefon novemberben, így már lejárt róla a gari és a plusz meghosszabbítás is. Mostanság jött elő ez megint, fb meg zene hallgatás közben egyszer csak OFF és kapcsolhattam be újra és ugyebár ilyenkor a 80%-os akku töltöttségből mire újraindult lett mondjuk 8-10%... Gondoltam egy wipe chace megoldja esetleg ezt vagy egy teljes lemerítés, aztán felöltés, de nem így lett. Már ott tartottam egészen a mai napig, hogy vinnem kellet magammal, mert állandóan lemerült a telefon. Na gondoltam ebből új aksi lesz, nem is gond megértem 2 éves elmúlt mindennap nyúzva van/volt. Gyári Samsung akkut sikerült beszereznem. De sajnálattal vettem ma észre, hogy ezzel is ugyanúgy kikapcsolt a zsebemben. Summa summárum megint erre a feszültségszabályzóra gyanakodok.

Kérdésem a következő lenne hova ajánlatos vinni szervizbe gari után? Vagy itt PH!-n valaki esetleg, aki ilyennel foglalkozik? Régen ngabi vagy valami ilyesmi nicknevű srác foglalkozott ezeknek a telefonoknak a javításával. Tudtok róla valamit?

Ui.:

Acef féle Fmod van fent a telómon.
Cocore-E r09-es kernelel meg támogatva.

FR lesz majd, de szerintem ez nem rendszer probléma lesz.

Aki tud segíteni bármilyen formában annak előre is, nagyon köszi! :R

HyperX

(#42039) kátú válasza zeorsdfd (#42037) üzenetére


kátú
őstag

akkorarra csapj le,mertegy nagyon jótelefon

It still works!

(#42040) Imi1981 válasza kátú (#42033) üzenetére


Imi1981
veterán

Megerősítem az Ace 4 nagyon jó kis teló! Apósom nem rég vett és azt kell mondjam iszonyat gyors! És akármilyen hihetetlen, nagyon jól optimalizált a rendszer! A kijelző is szép a felbontáshoz képest és a fényerő is jobb mint advancén. Komolyan a beállításokban amilyen gyorsan nyomod a gombot olyan gyorsan reagál, nem tudtam úgy hogy ne tudná azonnal lereagálni. A Google Chrome is villám gyors rajta, az advancén meg csak döcög. Viszont apósnak nincs Google fiók beállítva mert neki nem kell, lehet ez is számít hogy gyorsabb mert nem mennek Google cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#42041) kátú válasza Imi1981 (#42040) üzenetére


kátú
őstag

az is számít, de a felesleges cuccok letiltásával minden helyre hozható, erre példa a nemrég vett GalaxyTab 3 lite em letiltottama sok sz*rt és hasít

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#42042) #33253120 válasza Gery15 (#42038) üzenetére


#33253120
törölt tag

(#42043) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok

Egy kérdésem lenne csak.
Az hogy erre a telefonra van e otg lehetőség.
Filmnézés miatt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#42044) laychi


laychi
veterán

Sziasztok srácok!

Szóban forgó telóval rendelkezem én is,szeretnék valami értelmes romot feltenni a telóra,mert a gb sem igazán tudja azt hozni,amit kellene, a JB-vel tudjuk mi a helyzet(örültem,hogy vissza lehetett állni GB-re)

Ami érdekelne az a Kitkat rom(tudom,gyári nincs,ezért valami főzöttet szeretnék,ami használható,pörgős)

Zárójelben a lényeg,tehát egy Kitkat-re épülő főzött rom kellene,pozitív lenne,ha tudna magyarul,programkompatibilitással nem lenne probléma,hívások,üzenetek/mail,google szolgáltatások,egyebek is megfelelően működnének.

Mellyeket javasoljátok?(kérnék letöltési linket és telepítési útmutatót)

Külföldi fórumon,yt videókon mindenféle davlik cache törlést meg mindenféle jóságokat írnak,amikkel nem is rendelkezik a telefonom.

Teljesen alapról (rootolatlan) GB romról indulna a tánc,tehát,ha szükséges a főzött rom előtt a JB telepítése,azt is írjátok le kérlek.
Szvsz nem vagyok huledelek,de szájbarágós leírás kellene,mert először próbálkoznék a konyhában.

Ha nem akarjuk miattam szét offolni a topicot,akkor a segíteni szándékozók üzeneteit várom privátban.

Hála és köszönet előre is !

Üdv,Laychi

szerk.:
Jah, amúgy a teló magyar telekomos, ha ez számít valamit (az sem hátrány,ha a végén egy kis csavart belerakva mindenes lesz ;) )

[ Szerkesztve ]

(#42045) kátú válasza mirci18 (#42043) üzenetére


kátú
őstag

Nincs

It still works!

(#42046) mirci18 válasza kátú (#42045) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#42047) Balathruin válasza laychi (#42044) üzenetére


Balathruin
veterán

Sima GT-I9070?

(#42048) Nippel


Nippel
tag

P verziót hogy lehet visszarakni JB ről GB re?
Válaszokat köszönöm!

(#42049) #33253120 válasza Nippel (#42048) üzenetére


#33253120
törölt tag

Emlékeim szerint nehezen. De ez azóta változhatott...

(#42050) laychi válasza Balathruin (#42047) üzenetére


laychi
veterán

Szia
Igen,sima,ezért írtam,hogy telekomos,mert a szolgáltatónak tudtommal nem adtak ki "P" verzióst.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.