Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) dobolson válasza Shyciii (#999) üzenetére


dobolson
senior tag

Lehet, hogy majd még beruházok rá, csak félek, hogy megint nem tudom én úgy feltenni, hogy jó legyen. Jó lenne azért, mert féltem a kijelzőt..
Na láttam, írtad, hogy alakul a dolog romok és cwm terén. Örvendetes! :)

(#1002) Rx válasza Gery15 (#993) üzenetére


Rx
aktív tag

estére csinálok róla képet és megmutatom :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1003) Gery15 válasza Rx (#1002) üzenetére


Gery15
addikt

Köszi. :R

HyperX

(#1004) Shyciii válasza dobolson (#1001) üzenetére


Shyciii
veterán

Azon gondolkozom, hogy esetleg a márkaszervízben nem rakják rá, ha kéri az ember? Mert az tuti, hogy az én esetemben nem a bácsika rakta rá...

(#1005) tragabi


tragabi
tag

Megtalál minden wifit, csak az enyémet nem!
mi lehet a baja?

(másik telefon látja a wifit)

köszönöm

(#1006) Gery15


Gery15
addikt

Ez is ugyanúgy használhatatlan, ahogy az eddigi után gyártott aksik is? [link]

HyperX

(#1007) Shyciii válasza Gery15 (#1006) üzenetére


Shyciii
veterán

Hát. Eddigi tapasztalatok alapján más mobiloknál nem fogja kétszer annyi ideig bírni az akksi. Ha mégis, akkor jóval gyorsabban esni fog az élettartama, mint a gyárinak. Ráadásul vastagabb az akksi, és ezért adnak hozzá egy baromi csúnya hátlapot. Az egész teló csúnya lesz tőle :)

[ Szerkesztve ]

(#1008) Gery15 válasza Shyciii (#1007) üzenetére


Gery15
addikt

Hogy érted, hogy vastagabb? Nem lehet nagyobb a gyárinál nem, mert akkor nem tudod feltenni a hátlapot vagy igen? :U

(#1009): Most, hogy mondod így már elképzelhető meg az is, hogy miért adnak hozzá hátlapot.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#1009) Shyciii válasza Gery15 (#1008) üzenetére


Shyciii
veterán

Nézd meg a képen levő hátlapot. Az nagyon nem gyári, már a fényképezőgép és vaku nyílásából látszik. Aztán ha jobban megnézed, akkor látni, hogy a hátlap kifelé dudorodik, ergo az akksi vastagabb a gyárinál, és csúnya lesz az egész teló formája (meg nehezebb is).

[ Szerkesztve ]

(#1010) Shyciii


Shyciii
veterán

Egyébként aki nagy akksis mobilt akar venni, annak a Motorola RAZR MAXX a nyerő választás. Azon is gondolkodtam, csak hát annak a kijelző 4,3"-os, az már tepsi. Amúgy durva a benne levő akksi: 3300mAh-ás. És mindezt úgy, hogy a készülék 9mm vastag...Nah ezt a megoldást utángyártottak nem fogják elérni, ezért vannak csúnya vastag hátlapos megoldások.

Egyébként személy szerint örülnék, ha a gyártók nem azzal foglalkoznának, hogy 4 magos lassan már 2GHz-es procikat pakolnának a telefonokba, meg 4,8"-os kijelzőket, hanem normális "méretű" akkukat használjanak, akár jöhetnek az új technológiájú akksik is.

[ Szerkesztve ]

(#1011) tragabi válasza Shyciii (#1010) üzenetére


tragabi
tag

gyerekek plííz mi lehet a wifivel?

van valami különleges beállítás?

(#1012) Gery15 válasza tragabi (#1011) üzenetére


Gery15
addikt

Tudtommal nincs semmiféle különleges beállítás.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#1013) tragabi válasza Gery15 (#1012) üzenetére


tragabi
tag

köszi, akkor nem értem :(

(#1014) BrTH válasza Gery15 (#1003) üzenetére


BrTH
tag

Nekem még van 1 fóliám, ha érdekel. A többit már elvitték.

By BrTH

(#1015) Shyciii válasza tragabi (#1011) üzenetére


Shyciii
veterán

Őszintén szólva nem tudom mi baja lehet. Elvben meg kellene találnia. Külön beállítás nincsen. Ha más teló megtalálja, akkor látható a SSID. Ha rootolt teló lenne, akkor lenne egy-két ötletem, de így...Elvben nem kéne gondnak lennie, hogy milyen titkosítást használ a wifi-d: WEP, WPA, WPA2 és milyen kulccsal. Ha netán a routered ismeri a WPS-t, akkor próbáld meg azzal összekapcsolni. Ezt ismeri a gyári szoftver.
Esetleg a routert állítsd át másik csatornára. Vagy ha auto-ra van az rakva, akkor mondjuk tedd 11-re, majd router reboot, és mobil reboot, aztán úgy próbáld.

[ Szerkesztve ]

(#1016) HaZse válasza tragabi (#1013) üzenetére


HaZse
őstag

Egy router restart segíthet, ha nem, akkor egy reset. Valószínű, hogy a router nem oszt ki IP címet és ezért nem csatlakozik.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1017) Cola111 válasza Gery15 (#1006) üzenetére


Cola111
aktív tag

Én most rendeltem olcsón külföldről egy 2430mAhs akksit, majd ha megjön beszámolok, milyen. Amúgy az az akkumlátor, amit itt néztél nagyon max 2e forint, és igen, ahogy a fórumtárs is írta, ehhez jár egy plusz fedél, ami tényleg csúnya :(

[ Szerkesztve ]

(#1018) Gery15 válasza tragabi (#1013) üzenetére


Gery15
addikt

Kezdetektől fogva nem látja? Vagy eleinte látta és csak most nem?

(#1014) BrTH: Milyen fólia? Képet tudsz mutatni?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#1019) Gery15 válasza Cola111 (#1017) üzenetére


Gery15
addikt

Mindenféleképpen írj, mert másokat is érdekel szerintem... ;) Most már rá jöttem én is, hogy elég ronda... :(

HyperX

(#1020) Wendelke


Wendelke
senior tag

Én is szívok a wifivel, ismerősnél vagyok és hiába tudom a jeszót, nem tudok kapcsolódni, mert nem lehez a kapcsolódik gombra nyomni, csak a mégse gombra. Otthon még ment a wifi.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#1021) Gery15 válasza Wendelke (#1020) üzenetére


Gery15
addikt

Bakker nem hiszem el, hogy most döglik be több embernek is a wifi. Pont amikor én megrendeltem az enyémet. :D

HyperX

(#1022) dobolson válasza Gery15 (#1021) üzenetére


dobolson
senior tag

Nekem még nem volt gond vele, mindenhol simán kapcsolódik és nem is dobálja el a jelet.

(#1023) Shyciii válasza Gery15 (#1021) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem sincs bajom a wifivel. Majd ha úgy lehet rootolni a telót, hogy ne látszódjon, akkor az ilyen ritka eseteket lehet úgy gyógyítani, hogy ne feltétlenül legyen factory reset :)

(#1024) HaZse válasza Wendelke (#1020) üzenetére


HaZse
őstag

Ha nem jelenik meg a kapcsolódás gomb aktivvá, akkor a jelszó hossza a rövid.

Milyen kódolással van megáldva az a wifi?

Wifivel nekem sincs semmi bajom. Mindenhová tudok csatlakozni, ráadásúl elég változó kódolású helyekre is.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#1025) Gery15 válasza Shyciii (#1023) üzenetére


Gery15
addikt

Most ezt magyarul is. :D Első androidos telóm lesz így nem vágom én sem. :B

HyperX

(#1026) Shyciii válasza Gery15 (#1025) üzenetére


Shyciii
veterán

Vannak olyan file-ok, amihez csak akkor férünk hozzá, ha rootolva van a telefon (kvázi rendszergazdai jogkör, mint a Win-ben). Azért jó, mert ezeket önmagukban is lehet törölni, szerkeszteni.
De mivel a root még felemásan működik ezen a telón, így a factory reset lenne a megoldás, viszont az minden mást is töröl, és lehet újra kezdeni...Ezért (is) várom, hogy normális root legyen már.

(#1027) tragabi


tragabi
tag

Nálam a WIFI gond egyszerűen megoldódott, ékezetes volt a név!

átneveztem és működik!

Ennyi!

(#1028) Wendelke válasza HaZse (#1024) üzenetére


Wendelke
senior tag

Nyert! Tényleg rövid a jelszó amit kaptam, mert ja még hozzáütöttem pár karaktert akkor már engedte a kapcsolódást
Most már csak egy jó jelszó kellene.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#1029) tragabi


tragabi
tag

leszedtem a Camera_ZOOM_FX_3.5.2-et, de a zoom nem működik

(#1030) BrTH válasza tragabi (#1029) üzenetére


BrTH
tag

nekem sem :(

By BrTH

(#1031) crow1975


crow1975
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Sokat olvasom a Mobilarénát és a hozzászólásokat. Ezek alapján választottam most én is ezt a telefont, ma már hozta is a futár a T-mobiletól:-)
Fél nap benyomása alapján azt mondhatom, jó választás volt. Android fronton eddig HTC-t és SE-t használtam, majd az utóbbi fél évben BlackBerryztem. Ez utóbbi is a szívemhez nőtt...csak hát céges kártyámra már nincs BIS/BES...A "kis" samu viszont nagyon patent!
Majd írok még szívesen én is ha lesz elég tapasztalat.
Egyelőre: telefonálás minősége, térerő nagyon jó, a teló gyors, a külső hangszóró elég hangos, 720p HD-t szépen viszi, tetszik a kezelőfelület is, szerintem egyelőre marad a TW.

Azonban lenne egy kicsit komplikáltabb kérdésem APN és MMS szakértőkhöz. Ahogy írtam céges a SIM, T-Mobilos az előfizetés, a net korlátlan, de külön APN-t kell beállítani és engedélyezni, így van net. (wnw, wap nem is működik...ez nálunk így van belőve). Be is állítottam, hasít is 2G-n, 3G-n. Na de az a turpisság, hogy ezzel az APN-nel nem küld-fogad MMS-st:-( pedig két másik GB-s telefonomon is így volt ez, azoknál rendben volt. Ha törlöm a speckó APN-t a hozzáférési pontokból, akkor ugye nincs net, viszont a T-Mobile net engedélyezésével van MMS (így küld-fogad), de ehhez törölnöm is kell a listából a céges hozzáférést.
Sorry, hogy kicsit bőlé lett, de ez picit kényelmetlen...ja és persze a T-Mobilenak fogalma sincs mit lehetne állítani, pontosabban "nem találkoztunk még ilyen problémával". Érdekes, hogy ez csak Android alatt fordul elő...SIM-et pedig kb 1,5 éve cseréltem.
Persze, tudom nem életbevágó 2012-ben az MMS, amikor lehet emailezni is, de van ismerősöm, aki nem netezik telefonon, na nekik macerás így küldeni fotókat.
Ha van ötletetek kérlek írjatok...kicsit maximalista vagyok, ennek működnie kellene valahogy:-) Kösz előre is!

(#1032) Gery15 válasza Shyciii (#1026) üzenetére


Gery15
addikt

Így már értem. Köszönöm! :R

Más: Örülök, hogy megoldódott a wifi probléma.

HyperX

(#1033) Rx


Rx
aktív tag

Gery15 elkéstem, nem sikerült estére megcsinálnom, de pótolom:

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1034) hanati64 válasza tragabi (#1029) üzenetére


hanati64
tag

beállítások /zoom/4.tipus ?

(#1035) sheep válasza crow1975 (#1031) üzenetére


sheep
addikt

lehet hogy hülyeséget írok, de ha mondjuk 2 különböző APN profilt csinálnál és egyiket úgy lőnéd be hogy menjen az mms? Csak ezt ugye váltogatni kéne...
Vagy ezt nem lehet megoldani?
Csak egy ötlet...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1036) dobolson válasza Rx (#1033) üzenetére


dobolson
senior tag

Fasza ez a tok! Honna rendelted?

(#1037) Rx válasza dobolson (#1036) üzenetére


Rx
aktív tag

ismerősöm intézte, ő hozta nekem...

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1038) Gery15 válasza Rx (#1033) üzenetére


Gery15
addikt

De ez a képernyőt is védi? :U

HyperX

(#1039) Rx válasza Gery15 (#1038) üzenetére


Rx
aktív tag

csak a teljes hátulját illetve az oldalsó részét, a képernyőhöz külön fólia kell...
fóliából is jobbat ajánlok a tartósság miatt (pl.: Brando fólia)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1040) Gery15 válasza Rx (#1039) üzenetére


Gery15
addikt

Akkor jól gondoltam. Köszönöm.

HyperX

(#1041) dJ Peer válasza Gery15 (#1040) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Sziasztok!

Mikorra várható, hogy egy kicsit lejjebb csusszan az ára?
És meddig várható a frissítés, ICS, 4.1?

(#1042) sheep válasza dJ Peer (#1041) üzenetére


sheep
addikt

sajnos nem vagyunk jósok...
4.1 nem hiszem hogy lesz rá, ICS a q4-ben valamikor (hivatalos)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1043) Gery15 válasza dJ Peer (#1041) üzenetére


Gery15
addikt

Szerintem ezt nem nekem szántad. :D

Hogy lejjebb csússzon az ára az szerintem nem mostanában lesz mivel kicsivel több, mint 1 hónapja jött ki a telefon így még nagyon friss. ICS-ről tudunk eddig, hogy lesz de majd csak Q4-ben. (október-november-december) J.B.-ről még semmit.

HyperX

(#1044) Shyciii válasza dJ Peer (#1041) üzenetére


Shyciii
veterán

Mikor csusszan lejebb az ár? Nemrég mikor én akartam venni, akkor általánosságban 71-74eFt-ért árulták a webshopok, és most már 84eFt körül van, szal inkább feljebb ment. De karácsonykor sok mindent akcióznak, talán majd ezt is :)
ICS negyedik negyedévben lesz valamikor, JB-ről meg semmi hír.

(#1045) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Akkor jólesz 76+-ér' :DDD

(#1046) tragabi válasza hanati64 (#1034) üzenetére


tragabi
tag

Igen így működik, de lehet én vagyok a béna, a fényképezőjével nem vagyok megelégedve, a zoomolt kép egyenesen pocsék, ( egy kicsi kép )
a távoli az jó, nade.

a gyári fényképezője meg lassú!

gyerekek mit asztam el, nem hiszem, hogy a gép nem tudja!

(#1047) Gery15 válasza dJ Peer (#1045) üzenetére


Gery15
addikt

Bolti garival veszed?

(#1046) tragabi: Alapból nincs a telefonba zoom. :N

Más: Asszem olvastam, hogy valaki írta még itt, hogy lassú a kamerája. Azt mégis, hogy kell érteni? Miben lehet észre venni, hogy lassú? Ezen a videón nekem nem tűnik annak.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#1048) sheep válasza tragabi (#1046) üzenetére


sheep
addikt

a gép nem tud zoomot alapból! De pl. a nexus s-sem tud zoomolni...
Egyébként tök felesleges is, a digitális zoom nem zoom...
Semmi haszna

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1049) Shyciii válasza Gery15 (#1047) üzenetére


Shyciii
veterán

Én írtam, hogy lassú. Sőt, pontosan leírtam, hogy mi lassú benne.
Maga a fókuszálás lassú. Persze ha több kéept csinálok ugyanarról ugyanolyan távolságban, akkor már nem, na de...Elvben ICS-ben javítottak a camera-n, de hogy ott majd milyen lesz az elválik.

(#1050) Gery15 válasza Shyciii (#1049) üzenetére


Gery15
addikt

Megnézted a videót, amit fentebb linkeltem? Ugyanilyen sebességű?

HyperX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.