Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) LaciMaci84


LaciMaci84
csendes tag

Még egy kérdés lenne eddig meggyőző a Samu GSA, a hangszóró szerintetek melyiknél jobb a mostani ot-995 teljes hangerőn sincs és egyrészt halk meg recseg. Fülessel háttér zöreje van meg egy 8 rugós Sony fülest használok és halk a korábbi Samu G Ace -szel tök jó volt ezzel viszont pocsék, se basszus se tiszta hangzás.

(#15002) eastsider válasza skifekete (#15000) üzenetére


eastsider
nagyúr

felmásolni vagy mit mennyi ideig tart?:)

mindjárt keresek vmi 1080p trailert

[ Szerkesztve ]

(#15003) Acef válasza Gery15 (#14998) üzenetére


Acef
addikt

JellyMod 4

feltettem a jelly3-at, fylekezelővel kimásoltam külső SD-re a SYSTEM / APP mappából a kamera appot, és ezt a felrakott jelly4 SYSTEM / APP mappájába másoltam.

jelenleg két kamera alkalmazásom van, választhatok: jelly3 minden működik, vagy jelly4 fejlettebb, de csak fényképez

ez a módszer nyilván működik egyéb "mixeknél" is

[ Szerkesztve ]

(#15004) skifekete válasza eastsider (#15002) üzenetére


skifekete
senior tag

igen felmásolni, az lemaradt :D

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#15005) eastsider válasza skifekete (#15004) üzenetére


eastsider
nagyúr

passz, de jóval gyorsabb, mint pl az xperia mininél... de ez a MTP eröltetés elég idegesítő...

(#15006) skifekete válasza eastsider (#15005) üzenetére


skifekete
senior tag

nekem működik tárhelyként is az s2, de teljesen nem értek ezekhez az usb-s dolgokhoz. (többek közt elképzelésem sincs mi az a MTP, azon kívül hogy media transfer protocol :P)

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#15007) eastsider válasza skifekete (#15006) üzenetére


eastsider
nagyúr

parasztosan: van az MSC, meg van az MTP, PTP stb... az MSC az olyan mint a pendrájv/memkártya.

de MTP-n egyszerre egy fájlt másolhatsz, ilyesmik...
SGSA-n működik tárhelyként is, de JB-től annyira nem erőlteti ezt a droid -külön bekapcsolni... tököm se, csak rádugom azt menjen..-

(#15008) skifekete válasza eastsider (#15007) üzenetére


skifekete
senior tag

az msc akkor gyorsabbabb ugye?

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#15009) eastsider válasza skifekete (#15008) üzenetére


eastsider
nagyúr

igen, gyorsabb
de az a jó az MTP-be, hogy addig is látja a teló az adatokat a háttértáron

(#15010) Logeeen


Logeeen
senior tag

Hát nem tudom ti hogy csináljátok, de nekem december óta megvan a teló, de nekem mindig másfél nap a max üzemidö, ha használom... Mit csináltok vele?

#Xiaomi 13T#

(#15011) skifekete válasza Logeeen (#15010) üzenetére


skifekete
senior tag

használjuk ;]

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#15012) unyadavid válasza LaciMaci84 (#15001) üzenetére


unyadavid
senior tag

Szerintem ezen a telefonon nagy királyság a zene hallgatás. Nekem bőven sok is a hangereje és nagyon szépen szól (xears tdIII-mal próbáltam). Háttér zaj sincs (viszonyításként pedig hallgattam ezzel a fülessel ZTE Blade-et, Skate-et, azok nem voltak jók, mindennapra pedig egy iPod Classicot használok, de nem feltétlen jobb a Samsungnál).

Más: Action Launchert próbálta itt már valaki, szerintem egyik legjobb launcher, intuitív, gyorsan használható és letisztult. Nekem nagyon bejön!

[ Szerkesztve ]

(#15013) Acef válasza Logeeen (#15010) üzenetére


Acef
addikt

A másfél nap az pont 50% -al több az átlagnál
Egy 4" Amoled normál használattal kb. egy nap! Ez normális.

(#15014) emitter válasza emitter (#14995) üzenetére


emitter
őstag

egy helyen azt olvastam, hogy tegyem be az összes szinkronizálandó gmail névjegyemet a My Contacts (magyarul Saját névjegyek) csoportba - viszont ilyet nem találok a gmail Címtárban... Ti hogyan menedzselitek a névjegyeket? Esetleg vmi külső appal?

(#15015) Acef válasza emitter (#15014) üzenetére


Acef
addikt

Gmail-ban a legjobb:

GMAIL / CÍMTÁR / új csoport

[ Szerkesztve ]

(#15016) Tyer válasza emitter (#15014) üzenetére


Tyer
őstag

Szintén

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#15017) LaciMaci84


LaciMaci84
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem ez marad, több oldalt olvastam vissza és készülék meggyőzött igaz én nem akarok vele pro dolgokat csinálni csak egy megbízható gyors és mindenképpen megfizethető készülékre vágyok.

(#15018) Simba86 válasza LaciMaci84 (#15017) üzenetére


Simba86
senior tag

pontosan abban a helyzetben voltam, mint te, én is ezt a 3 telót néztem, de nagyon nem bántam meg, h a samu mellett döntöttem ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15019) Lirion válasza Logeeen (#15010) üzenetére


Lirion
addikt

Mióta láttam pár "csoda" üzemidő aksi grafikonját, már nem érdekelnek az ilyen rekordok. Akinek 4-5 napig elmegy egy töltéssel, annak egy nokia 3210 is bőven megfelelne, amennyire használja a telefont. Az a napi 2 perc e-mailezés (amivel indokolják az androidos okostelefon szükségességét) úgyis ráérne akkor, ha gép közelbe kerül az ember. Ilyen üzemidő mellett a rendszeres szinkronizálás kikapcsolva kell, hogy legyen, akkor meg már mindegy, ha nem telefonról, hanem gépről nézi meg napjában 1-2 alkalommal az e-maileket az ember..:)

(#15020) eastsider válasza unyadavid (#15012) üzenetére


eastsider
nagyúr

fú videó alapján instant get ez a launcher, végre valami újítás e téren :)
nem szaggat? nem lassú?
nova /apexhez viszonyítva....
csak mert írják kommentekben playen

(#15021) tomiii007 válasza Lirion (#15019) üzenetére


tomiii007
senior tag

teljesen igazad van. akinek 2napnál többet bír az akksi az kb alig használja a telefont!

(#15022) Simba86


Simba86
senior tag

nah akkor megint a saját káromon tanultam, nem voltam elég figyelmes... :S
volt egy biztonsági mentésem, melyet töröltem, h legyen elég helyem egy filmhez, végre belaktam a rendszert és úgy éreztem, most megtehetem, h törlöm a backupot...
érdekelt a chainfire 3d és ez a teló végre már alkalmas a futtatására, mondtam magamban, nosza nézzük meg, mit tud! :D
hát jah, csak éppen JB volt a kütyün...
(utólag vagyok okos...) természetesen a samsung felirat lett a végállomás, szóval odin,root,cocore kernel és megint lehet felrakni a progikat... nah mind1, már ezt is tudom :D

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15023) Lirion válasza tomiii007 (#15021) üzenetére


Lirion
addikt

Nekem most 17 óra után 23%-on áll, amiben van 2:18 kijelző használat, 1 óra skype, pár sms, fél óra böngészés és 20 perc játék meg kb. 10 perc telefon és pár perc dokumentum nézegetés, folyamatos wifi/3g net kapcsolattal és szinkronizálással. Ha éjszakára offline módba raknám, akkor meglenne a 26-28 óra is, az már több, mint egy nap.. :D

(#15024) skifekete válasza Simba86 (#15022) üzenetére


skifekete
senior tag

backupot sose törlünk, akkor se ha beköltöztünk :) Tb mentésed volt?

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#15025) Simba86 válasza skifekete (#15024) üzenetére


Simba86
senior tag

mmint titanium? :)

mivel csak 2 napos a teló, így csak 1-2 progi volt, aminek kellett titaniumos mentés, de azokat még az előző telómról hoztam át :) (természetesen a régi telóból raktam át a memóriakártyát, így azon minden rajta volt, ami kellhet nekem ;) )

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#15026) skifekete válasza Simba86 (#15025) üzenetére


skifekete
senior tag

Igen, arra gondoltam :K

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#15027) emitter válasza Tyer (#15016) üzenetére


emitter
őstag

mi szintén?

Létrehoztam a gmail Címtárban egy "Saját névjegyek" csoportot (mire a telefonon lett kettő uilyen nevű csoport), beleraktam a telefonszámosokat, de ugyanúgy mind a 800 kontaktot leszinkronizálja. Néha meg vmi hibát írt ki, hogy túl sokat akar törölni, de ott nem is azt a 800-at íta hanem sokkal többet, vmi 1500-at..

Aztán töröltem a telefonról az összes névjegyet (a gmail accountom névjegyzéke alól), mire elkezdte a gmail Címtárban is törölni a kontaktjaimat. Gyorsan leállítottam.. Azért igazán megkérdezhetné, hogy "biztos vagyok benne?" Vagy még inkább azt, hogy melyik irányban akarok szinkronizálni? (gmail->telefon vagy fordítva)..

Végül hagytam a búsba az egészet, hadd legyen lent mind az 1500 kontaktom a telón, és beállítottam h csak a telefonszámot tartalmazókat jelenítse meg a 'Névjegyek' listában. Nekem ez magas, tiszta káosz ez az egész csoport-dolog, meg telefon-névjegyzék, gmail account névjegyzéke, 'Saját névjegyek', stb-stb mi merre meddig, mit mivel szinkronizál :(

(#15028) Tyer válasza emitter (#15027) üzenetére


Tyer
őstag

Én is Gmail-ban csinálom.
Ez a sync 2 irányu! Bármilyen változtatást csinálsz, megy mind2 irányba...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#15029) Polemius válasza emitter (#15027) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nem tudom mi történik nálad, de én úgy állítottam be, hogy:

Gmail - címtár:
Címtár - itt vannak amik megjelennek a telefonon
Egyéb névjegyek - itt meg amik nem jelennek meg
(Plusz egyéb csoportok is lehetségesek)

Telefon - névjegyek - Megjelenés beállítások:
Google - a Saját névjegyek van bejelölve, a Minden egyéb névjegy meg nincs.

(Egyszerűsítve, egyéb csoportoktól eltekintve.)

Mondjuk nekem is eltartott egy ideig mire rájöttem.

Nem létezik valami Android Manual ami általánosságban, összeszedve leírja az ilyesmiket kezdő tulajoknak?
Csomó mindent tud a rendszer, amire vagy rájön az ember véletlen vagy csak bosszankodik adott esetben.
Android for Dummies vagy hasonló?

(#15030) unyadavid válasza eastsider (#15020) üzenetére


unyadavid
senior tag

Nem, nekem rendesen, gyorsan teszi a dolgat. A cover (mappa, de az elso alkalmazast azonnal inditja) funkcio tetszik a legjobban.

Polemius: A Google a baratod, meg biztos van androidos topik is. ;)

Mobal: Nekem is volt ilyen problemam, nalam a microsd-vel volt a baj (vagy a jb-nek nem tetszik) de most nem hasznalom igy nincs vele problema.

[ Szerkesztve ]

(#15031) mobal


mobal
MODERÁTOR

Egy gyors kérdés: "Jelly Bean" alatt mi okozza, hogy szinte egyfolytában, ha nem is folyton de ébren van a telefon? Szinkronizálás nincs, csak GMail, de az 2.3.6 alatt nem csinált ilyeneket.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15032) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Az s advancera van hivatalos jelly bean szoftver, illetve milyen a hangminősége (jobb féle fej/fülhallgatóval) ?

(#15033) unyadavid válasza rappit4 (#15032) üzenetére


unyadavid
senior tag

Jelly Bean-re javaslom a kereso hasznalatat, hangminosegrol pedig nem reg irtam, eleg jo.

(#15034) rappit4 válasza unyadavid (#15033) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, már megtaláltam, köszi!

(#15035) emitter válasza Polemius (#15029) üzenetére


emitter
őstag

Na, hát igen, ez az amire nem jöttem rá. De most már nem vacakolok vele többet, marad így hogy az összes kontaktom a Címtárban van, szinkronizálva a telefonra, és csak a telefonszámot tartalmazókat jelenítem meg.

Ja, lehet hogy az Andorid topikban kellett volna inkább kérdezősködnöm..

(#15036) havast


havast
aktív tag

Next Launcher 3D Kipróbáltam, eszméletlen jó, nagyon gyors, látványos, van hozzá sok téma, csak kicsit drága. Próbáljátok ki! :)

Ja, és a fejlesztő a Go Launcher team.

[ Szerkesztve ]

(#15037) unyadavid válasza havast (#15036) üzenetére


unyadavid
senior tag

Nekem ez mar tul sok, en a minimalt szeretem de teny, hogy latvanyos. :)

(#15038) Acef


Acef
addikt

Hi!

A JellyMod romból
kimásolt appok beilleszthetőek a stock LQ4-LQB romokba? Mindkettőnek vannak használhatóbb funkciói.
A Jelly. és a stock JB mixelésével egy kiváló rendszert lehetne készíteni.
A jelly-ken belül már alkalmaztam, de a stock felé még nem.

[ Szerkesztve ]

(#15039) havast válasza unyadavid (#15037) üzenetére


havast
aktív tag

Van hozzá jó kis minimal skin. Én is azt preferálom:)

(#15040) demars


demars
addikt

Ma beletettem egy 32gb os msd karit. Szerettem volna formazni de nem aktiv ez a funkcio. Valakinek otletr? Megtalaltam a fotmazast de nem engedi.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#15041) flash- válasza beccyboy (#14953) üzenetére


flash-
veterán

oké értem én.én csak tapasztalatból mondom hogy megváltást,valami igazán jó változást nem lehet várni egy gyári romtól azt csak egy jó főzött romtól,vagy egy Cm től lehet várni..

Az ember várja mindig az új Androidot,bízik benne mint valami megválto de a helyzet igazából ilyen:
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15042) Veron válasza Acef (#14930) üzenetére


Veron
őstag

Hi!
A CWM-et sem tudom telepíteni, ahogy rootolni sem tudom, hiszen pont úgy kellene mindkettőt. Esetleg valami alternatív ötlet?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15043) gomsadi#


gomsadi#
tag

Gery15: végül csak fel tettem a cocore5 kernelt, nem is értem a Samsung mit csinál, ég és föld a gyári és ez a kernel :-)
Köszi az tippet

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#15044) Gery15 válasza gomsadi# (#15043) üzenetére


Gery15
addikt

Nagyon szívesen! :D

HyperX

(#15045) astorre19 válasza gomsadi# (#15043) üzenetére


astorre19
aktív tag

Nem tudom tapasztalta-e valaki más is, de nekem az orosz és a szerb JB is gyári kernellel ha bekapcsoltam a mobilnetet eldobta a hálózatot.Pár másodpercenként elment-visszajött.Ha kikapcsoltam meg minden Ok volt.

Cocor kernellel pedig semmi probléma. Érdekes,próbáltam kersni itt hátha találkozott más is veled, de nem találtam.

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#15046) gomsadi# válasza astorre19 (#15045) üzenetére


gomsadi#
tag

Ilyet nem tapasztaltam, olyat igen (GB alatt is), hogy akadozik a Net szolgáltatás

Have a Lot of Fun!!

(#15047) skifekete válasza astorre19 (#15045) üzenetére


skifekete
senior tag

csináltál factory resetet?

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#15048) astorre19 válasza skifekete (#15047) üzenetére


astorre19
aktív tag

Nem csináltam, lehet az volt a gond akkor. Kösz a tippet.

Kicsit fárdt voltam már, legközelebb ne kezdek bele így.

Viszont kellemes meglepetés a telefon. S2-ről váltottam, részben azért mert nem használtam ki teljesen, részben mert még jó áron el tudtam adni, az Advance meg alig került valamibe nekem.
Attól eltekintve, hogy sokkal kevesebb a főzött Rom nagyon jó kis telefon ez:)

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#15049) Acef válasza Veron (#15042) üzenetére


Acef
addikt

Biztosan van külső SD abban a telofonban?
Carline logout blogjában, a sárgás alatti részt olvastad? Annak a leírásnak alapján kell csinálni, ott a link a CWM-hez.
A leírás alapján recoweryből látod a külső SD egész tartalmát! Amennyiben neked
nem látszódik, akkor szerintem próbáld egy másik micro sd-vel!

[ Szerkesztve ]

(#15050) skifekete válasza astorre19 (#15048) üzenetére


skifekete
senior tag

factory reset kihagyása okozhat fura dolgokat, többek közt ezt is

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.